Biblijska obelezja prave Bozje crkve

Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
O pa vi se fino ispričaste i osudiste sektaše i recite i meni gde pripadam da i ja to znam.
Još čekam odgovor na pitanje DA LI JE SLOBODNO taj Biblijski tekst proveriti kako je montiran a vi sve drugo radite ali e kažete da se sme proveriti...čemu strah?
Kao, on ne odgovara...pa on čeka dozvolu i neće da bude nekulturan.
Kad budete saglasni recite i čućete sve što vas interesuje a možda i više vezano za temu.
Jednim potezom 2 muve...jedna odzujala sa svoje teme o milenijumu a i druga će, zato čekam vreme da mi nebi obrisali post...a onda gornja kula pada.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Pa ako je tako, onda sa takvima ne treba ni jesti...kao sto kaze apostol Pavle, jer njihove ambicije nisu usmerene ka nicemu drugom osim da se planski bore protiv istine, i zavode malodusne i neupucene...

Neka mu dobri Gospod pomogne, treba imati ljubavi prema svima, ali biti i obazriv sa takvima...



Tako vas volim dragi moji, samo nastavite vašom ljubavlju, razumevanjem i trpljenjem i neka vam trijada Božanstava budu dobri i pomognu u pridobijanju što više zalutalih duša.

Mene posebno zanima

Koja je to crkva kao ustanova i gde se ona nalazi? a potom ću vas pitati da mi obijasnite još mnogo stvari kao recimo

"Kome od vas s vremena na vreme ne treba ispravka"?
Ko će videti JHWH slavu ako nije uzverovao onom koga je on poslao? veliki pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Pa ako je tako, onda sa takvima ne treba ni jesti...kao sto kaze apostol Pavle, jer njihove ambicije nisu usmerene ka nicemu drugom osim da se planski bore protiv istine, i zavode malodusne i neupucene...

Neka mu dobri Gospod pomogne, treba imati ljubavi prema svima, ali biti i obazriv sa takvima...
AMIN brate na ovu konstataciju

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

O pa vi se fino ispričaste i osudiste sektaše i recite i meni gde pripadam da i ja to znam.
Još čekam odgovor na pitanje DA LI JE SLOBODNO taj Biblijski tekst proveriti kako je montiran a vi sve drugo radite ali e kažete da se sme proveriti...čemu strah?
Kao, on ne odgovara...pa on čeka dozvolu i neće da bude nekulturan.
Kad budete saglasni recite i čućete sve što vas interesuje a možda i više vezano za temu.
Jednim potezom 2 muve...jedna odzujala sa svoje teme o milenijumu a i druga će, zato čekam vreme da mi nebi obrisali post...a onda gornja kula pada.
ma sa koliko ti tema tek pobeze da na nabrajam...nego cekamo da nam kazes tvoju crkvu pa onda mozes dalje

Tako vas volim dragi moji, samo nastavite vašom ljubavlju, razumevanjem i trpljenjem i neka vam trijada Božanstava budu dobri i pomognu u pridobijanju što više zalutalih duša.

Mene posebno zanima

Koja je to crkva kao ustanova i gde se ona nalazi? a potom ću vas pitati da mi obijasnite još mnogo stvari kao recimo

"Kome od vas s vremena na vreme ne treba ispravka"?
Ko će videti JHWH slavu ako nije uzverovao onom koga je on poslao? veliki pozdrav.

pitaj vernog roba u Bruklinu sve ci razjasniti,normalno pod uslovom da smes da se usudis na takav potez
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Da li danas u svetu postoji crkva koja u potpunosti ispunjava biblijske uslove po kojima se moze nazvati Bozjom crkvom, i koje su njene karakteristike i obelezja po kojima se moze prepoznati kao takva.
Bog je kroz celu istoriju covecanstva imao svoj narod na ovoj zemlji, koji je u svim vremenima bio cuvar istinske vere u Boga i njegovu rec.,,

A koji su to Biblijski USLOVI da bi se skupljene osobe oko Božije reči mogle nazvati vernicima i crkvom Božijom?
Tačno je da ih je uvek bilo i biće i redovno su stradali zbog toga. Ko danas strada zbog vere?

,,vere u Boga i njegovu rec.
U biblijskim spisima starog i novog zaveta, otkriveni su principi i obelezja po kojima se moze prepoznati prava Bozja crkva u ovom svetu.
Takodje su i prorockim jezikom precizno opisana vremenska razdoblja u kojima crkva deluje, tacno vreme trajanja progonstva,
karakteristike i obelezja sile koja progoni Bozji narod, kao i konacna pobeda crkve na kraju istorije ove zemlje
.,,

Baš me interesuje da vidim koja to veruje BOŽIJOJ REČI i da vidimo po kom zavetu imamo spasenje?

,,U nastavku su navedena neka od ovih obelezja:

BOZJA CRKVA JE NAJAVLJENA PROROCANSTVOM :


`Sedamdeset je nedjelja određeno tvome narodu i tvome gradu svetom da se svrši prijestup i da nestane grijeha i da se očisti bezakonje i da se dovede vječna pravda, i da se zapečati utvara i proroštvo, i da se pomaže sveti nad svetima.

Zato znaj i razumij: otkad izide riječ da se Jerusalim opet sazida do pomazanika vojvode biće sedam nedjelja, i šezdeset i dvije nedjelje da se opet pograde ulice i zidovi, i to u teško vrijeme.
A poslije te šezdeset i dvije nedjelje pogubljen će biti pomazanik i ništa mu neće ostati; narod će vojvodin doći i razoriti grad i svetinju; i kraj će mu biti s potopom, i određeno će pustošenje biti do svršetka rata.
I utvrdiće zavjet s mnogima za nedjelju dana, a u polovinu nedjelje ukinuće žrtvu i prinos; i krilima mrskim, koja pustoše, do svršetka određenoga izliće se na pustoš. ( knjiga prorokaDanila 9 poglavlje ).,
,

Da čujemo kako je CRKVA PROROČANSTVOM najavljena?
I Reče Bog Danilu slugi svom proročki lanac koji govori o DANILOVOM NARODU I GRADU a ne o crkvi jer će crkvu Isus postaviti...malo ste omašili. Danilu se govori period za Njegov grad i za Pomazanika Mesiju i to nije rečeno paganima.
Dalje govori da će pomazanik biti POGUBLJEN posle 69 nedelje kao štose i zbilo i zadnja sedmica je data jednom rimskom vojvodi koji ima vojsku i koji ratuje i pustoši Svetu zemlju i ukida žrtvu a to nije Isus radio jer je bio gore.

I gde je tu reč o crkvi??? Mali kiks ali dobro nije Jelena savršena pa joj opraštamo.

,,`I rece mi, posle 2300 dana i noci onda ce se svetinja ocistiti. ( knjiga proroka Danila 8. 14 ).,,,

Jel to pagani imaše svetinju pa će im se očistiti ....ili je to reč o HRAMU koji su imali Jevreji Danilov narod...Jeco, Jeco koliko samo vere...da ne poveruješ, pa hajde da joj oprostimou neznanju je izvrtala jer joj se to učinilo zgodnim poslićem sa lepom zaradom.
I nije reč o godinama već o VEČERIMA I JUTRIMA. Izvini Jelena niti paganskom hramu već Jevrejskom.

,,I znak veliki pokaza se na nebu: žena obučena u sunce, i mjesec pod nogama njezinijem, i na glavi njezinoj vijenac od dvanaest zvijezda.
I bješe trudna, i vikaše od muke, i mučaše se da rodi. Isa.
I pokaza se drugi znak na nebu, i gle, velika crvena aždaha, koja imaše sedam glava, i deset rogova; i na glavama njezinijem sedam kruna; Dan.
I rep njezin odvuče trećinu zvijezda nebeskijeh, i baci ih na zemlju. I aždaha stajaše pred ženom koja šćaše da se porodi, da joj proždere dijete kad rodi.
I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dijete njezino bi uzeto k Bogu i prijestolu njegovu.
A žena uteče u pustinju gdje imaše mjesto pripravljeno od Boga, da se onamo hrani hiljadu i dvjesta i šezdeset dana. ( Otkrivenje 12 poglavlje ).,,

Navedena žena nije ni Marija ni crkva sori Jelenče već Jevrejska nacija koja je iznedrila Mesiju i ima 12 plemena i 12 apostola i taj opis se nalazi i na novom Jerusalemu.Taj period od doslovnih 1260 dana je pred nama kad bezakonik sedne u hram Božiji to opisuju i stari proroci da će imati od sakrivene mane da jedu i vode da piju u pustinji a vojsku će zemlja progutati kao kad se otvorila i progutala one što su gunđali na Mojsija.
Znate kako treba je razumeti nepismena žena sa 3 razreda videla novac i nije bila gadljiva na njega pa pisala a laici rekli:DA1 ovo Bog govori,, i preko nje ruši predhodne proroke. Jelena nije znala istinu i žao mi je što je gajila toliko neverstvo prema Bogu.


,,I poslije ću izliti duh svoj na svako tijelo, i proricaće sinovi vaši i kćeri vaše, starci će vaši sanjati sne, mladići će vaši viđati utvare.
I na sluge ću i na sluškinje u one dane izliti duh svoj;
I učiniću čudesa na nebu i na zemlji, krv i oganj i pušenje dima.
Sunce će se pretvoriti u tamu i mjesec u krv prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji.
I svaki koji prizove ime Gospodnje spašće se; jer će na gori Sionu i u Jerusalimu biti spasenje, kao što je rekao Gospod, i u ostatku koji pozove Gospod. ( knjiga proroka Jolia 2. 32 ).,,


Tipična Jecina škola čupni alo ovde malo onde i čorbica gotova.
Ovaj citat zahteva malo ozbiljnije sagledavanje i pogledati šta apostoli rekoše pozivajući se na te stihove i o kojem vremenu se radi.
Koji će ostatak i od koga pozvati Gospod?

,,Bozja crkva poslednjeg vremena se u Bibliji naziva ostatak, i po prorocanstvu iz knjige proroka Danila 8 i 9 poglavlja o 2300 dana i noci, odnosno prorockih godina, kao i otkrivenja Jovanovog 12 poglavlja o vremenu progonstva crkve, ova crkva se pojavljuje na svetskoj sceni 1844 godine.,,

Bog crkvu zove crkvom a ostatak ostatkom.
Nema proročkih godina već večeri i jutara. Kako to, reče čovek da Bog od početka ima svoju crkvu a sad kaže da tek od 1843-4 stiže prava crkva a do tad bile samo lažne...pa kojoj izjavi da mu verujemo?
Nije iznenađujuće jer im memorija doseže samo do sledeće rečenice a nikako više od nje.
Lanac koji je dat JEVREJSKOM narodu i HRAMU nema veze sa maštarijom Jelene o crkvi, već govori o SVETINJI. Ipak joj treba oprostiti imajući u vidu njeno mentalno stanje i bolest koja je pratila.

,,Prorocanstvo iz knjige proroka Danila 8 i 9 poglavlja se proteze od 457 godine kada je Persijski car Artakserks izdao zapovest da se Jerusalim ponovo sazida, posle razorenja od strane Vavilonaca, do 1844 godine kada je otpocelo ociscenje nebeske svetinje, odnosno cas Bozjeg istraznog suda na nebu, i zavrsna etapa u Hristovoj prvosvestenickoj sluzbi i posredovanju za coveka u nebeskoj svetinji nad svetinjama, nakon cega ce uslediti Hristov drugi dolazak i konacna faza izvrsnog suda nad ovim svetom.
1844 godine Bog je podigao jedan narod, ili crkvu poslednjeg vremena nazvanu ostatak, da objavi cas Bozjeg suda, i njegov skori dolazak u slavi.,,

Vidite dragi moji koliko je Božija svetinja bila prljava da je rimska čizma morala da se gore popne i očisti SVETINJUi čistila je do 1844 godine jer toliko smeća gore beše da bez rimljana Bog nebi uspeo.Nema više posredovanja NE, NE! vi bi da Isus i sad posreduje ali neda Jelena.
Vidite kad rim očisti Božiju svetinju onda Bog diže jedan narod koji vodi Jeca metlica izvrćući Božiju reč i čisteći Božiju svetinju GORE NA NEBU nazivajući svoje sledbenike pravom crkvom i jedinom ispravnom.
Apostoli kažu da je Isus posrednik a ona ukinu i reče: ,,DOSTA,, nema više posredovanja...nije ona mačiji kašalj.
Šteta što Bog nije od početka imao svoj narod već tek 1844 podiže svoju ,sluškinju, čije reči su Isusove u istoj ravni.



Nastavićemo posle sa zanimljivijim drugim delom pisanija koje vešti umetnici pokušavaju poturiti kao istinu iako vidno štrči ispod runa dlaka.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Brate nema sta da odgovaram na ove pretpostavke koje su proistekle iz tvog nerazumevanja istine, i zlobe prema narodu koji ove istine objavljuje..neozbiljan si za ovu vrstu diskusije, i nemas kulturu ponasanja..
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ko će videti JHWH slavu ako nije uzverovao onom koga je on poslao? veliki pozdrav.


Dragi moj Laudikeja kako da imamo istinsko biblijsko razumevanje kada ti selektivno odgovaraš na pitanja a mnogo ih više i previdiš.
Po tvom ponašanju steko sam utisak da tebi nije potrebna baš nikakva ispravka, sve gledaš sa visine, pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
AMIN brate na ovu konstataciju

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------


ma sa koliko ti tema tek pobeze da na nabrajam...nego cekamo da nam kazes tvoju crkvu pa onda mozes dalje



pitaj vernog roba u Bruklinu sve ci razjasniti,normalno pod uslovom da smes da se usudis na takav potez


Draga moja Gospođo Niki kada neko nema argumenata šta onda radi? Nisi bila prozvana da obijasniš tvoj stav razumevanja ali ovaj put tebi draga moja Gospođo isto pitanje.

Ko će videti JHWH slavu ako nije uzverovao onom koga je on poslao? veliki pozdrav.

Koju ili kakvu slavu ima JHWH?
Koga je JHWH poslao i šta je radio taj poslati da mu neko treba uzverovati?

Ovo je prilika da upoznaš ovaj forum kako jedna Gospođa Svete nebeske Crkve sa ljubavlju, razborito i sa obzirnoscu reprezentira Adventizam, veliki pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dragi moj Laudikeja kako da imamo istinsko biblijsko razumevanje kada ti selektivno odgovaraš na pitanja a mnogo ih više i previdiš.
Po tvom ponašanju steko sam utisak da tebi nije potrebna baš nikakva ispravka, sve gledaš sa visine, pozdrav.

Nisam odgovorio posto je pitanje nelogicno..

Isusa ce prilikom drugog dolaska videti svako oko ``Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista. ( otkrivenje 1. 7 ).

Bozju slavu ce ugledati samo oni koji sa Isusom budu otisli na nebo ``I više neće biti nikakve prokletinje; i presto Božji i Jagnjetov biće u njemu; i sluge Njegove posluživaće Ga.
I gledaće lice Njegovo, i ime Njegovo biće na čelima njihovim. ( otkrivenje 22. 3 - 4 ).
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
NELOGIČNO!

Citiraj mi opet taj biblijski stih što je tebi nelogičan i obrazloži nelogičnost, navedi tvoj najbolji stih koji to kontradiktira pa da to razmotrimo.

Uozbilji se, druge savetuješ da ne odgovaraju na ono što te niko ne pita, a ti šta ti radiš? na koje pitanje si mi ti odgovorio i gde je odgovor jer ja ga ne vidim. Vidim da ti je mnogo toga nelogično ili da drugi nisu u istini i zato tebe ne mogu svatiti.

Pitanje za tebe

Poričeš li ti pismo da je Isus Hrist poslat da radi to što je radio?
 
Natrag
Top