Biblijska obelezja prave Bozje crkve

Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Draga moja Gospođo Niki kada neko nema argumenata šta onda radi? Nisi bila prozvana da obijasniš tvoj stav razumevanja ali ovaj put tebi draga moja Gospođo isto pitanje.



Koju ili kakvu slavu ima JHWH?
Koga je JHWH poslao i šta je radio taj poslati da mu neko treba uzverovati?

Ovo je prilika da upoznaš ovaj forum kako jedna Gospođa Svete nebeske Crkve sa ljubavlju, razborito i sa obzirnoscu reprezentira Adventizam, veliki pozdrav.

Momce kod mene patetika i cinizam ne pale probaj to u kraljevskoj dvorani mozda ti uspe ako smes,ali naravno kao i svi indokrinirani ljudi svoje frustracije koje su nagomilane pokusavaju da usmere ka drugima,jer ne smeju prema izvoru istih.Ima masa pitanja od kojih si ri i Risko i Malecki pobegli ko popareni i sada si nasao da trazis da ti se odgovori,pa tesko to momce da ide tako,znam da u prirucniku nemate kako da diskutujete sa adventistima jer vam je po recima vasih pripadnika zabranjeno da diskutujete sa njima,pa onda ajmo ovako da prodajemo maglu
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
O čemu vi ovdje pričate - o biblijskim obilježjima prave crkve, ili se međusobno etiketirate? Hajde, ljudi, pišite o temi. Koja je to prava Božija crkva, od kada postoji, po čemu se prepoznaje, šta dokazuje da je baš ona prava?
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Če pozdrav, i tema jeste o crkvi i to ,pravoj, nema krivih crkvi sve su pod libelu, jedino malo učenja...

Da vidimo šta kaže knjiga:

,,Ona je progonjena 1260 dana, odnosno prorockih godina, od strane mnogobozackog a kasnije Hriscanskog Rima, u periodu mracnog srednjeg veka, od 538 do 1798 godine, sto znaci da Bozja crkva ima protestantska obelezja, i veru zasnovanu na protestantizmu.,,

Dakle Rim je nekad bio mnogobožački a danas se drži prave vere?
Koliko to traje SREDNJI VEK? Pa da znao sam ja da je prava vera kad se protestuje i buni zato lucifer ima povlašten položaj jer je on prvi protestovao.
A baš sam pomislio da prava crkva ima obeležja poslušnosti kad ono ... protesta...i veru na buntu zasnovanu...
I tačno 1260 godinica trpili sveti i od 1798 nema više progonstva ...znam reći ćete da istorija beleži...ne! istorija ne važi zato predlažem da se istorija izbriše kako bi gornja konstatacija bila tačna.

Ne samo što nije bilo par vekova verskih stradanja nego ih NEĆE NI BITI jer je prošao lančić.
Hvala ti Jeco štonas oslobodi od svih zala inače bi sveti trpili.


,,538 godine car Justinijan je isterao Arijanske Osrogote iz Rima i svu vlast sa riznicom i vojskom predao Rimskom biskupu, cime je otpoceo mracni srednji vek, i progonstvo Hriscana koji nisu prihvatali lazna mnogobozacka ucenja Rima, i autoritet Rimskog pape.
1798 godine Napoleonov general Aleksandar Bertije je usao u Rim i zarobio Rimskog papu, cime je zavrsen period mracnog srednjeg veka, koji je po prorocanstvu trajao tacno 1260 godina.,,

Sva sreća što Rim nije od tad progonio a ni ostali delovi tog bivšeg carstva. Lepo ja kažem da je Napoleon Božiji čovek a ni Hitler nije daleko jer tad nije bilo progonstva.



,,BOZJU CRKVU SU OSNOVALI HRISTOS I APOSTOLI:,,

Niki pa evo ga Laki piše o ,,Božijoj crkvi,,a ti mene pitaš koja je...čitaj čovek lepo piše.
Samo šteta što te crkve nije uvek bilo pa Bog 1844 mora da podigne svoju jer su one nazovi bile krive (bez libele zidane).
A bio sam ubeđen da je Jeca metlica osnovala pravu crkvu 1844 kad ono apostoli ustali i ponovo osnivaju crkvu u 19-om veku...šta ćeš neko mora kad je nije bilo.



,,A Petar im reče: pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje grijeha; i primićete dar svetoga Duha;
Jer je za vas obećanje i za djecu vašu, i za sve daljne koje će god dozvati Gospod Bog naš.
I drugijem mnogijem riječima svjedočaše, i moljaše ih govoreći: spasite se od ovoga pokvarenoga roda.
Koji dakle rado primiše riječ njegovu krstiše se; i pristade u taj dan oko tri hiljade duša.
I ostaše jednako u nauci apostolskoj, i u zajednici, i u lomljenju hljeba, i u molitvama.
I uđe strah u svaku dušu; jer apostoli činiše mnoga čudesa i znake u Jerusalimu.
A svi koji vjerovaše bijahu zajedno, i imahu sve zajedno.
I tečevinu i imanje prodavahu i razdavahu svima kao što ko trebaše.
I svaki dan bijahu jednako jednodušno u crkvi, i lomljahu hljeb po kućama, i primahu hranu s radosti i u prostoti srca, ( dela Apostolska 2.38-47 ).

AMIN.



,,Tako dakle više nijeste tuđi i došljaci, nego živite sa svetima i domaći ste Bogu,
Nazidani na temelju apostola i proroka, gdje je kamen od ugla sam Isus Hristos,
Na kome sva građevina sastavljena raste za crkvu svetu u Gospodu;
Na kome ćete se i vi sazidati za stan Božij u duhu. ( Efescima poslanica 2. 19-22 ).


AMIN.

,,ONA PRIZNAJE ISUSA HRISTA KAO JEDINOG SPASITELJA I POSREDNIKA PRED BOGOM:,,

Da, to čini prava crkva ali ima i onih crkvi koje su ukinule mandat i službu Isusu pa više nije posrednik već SUDIJA...ali se još nezna šta je jer šeta iz sobe u sobu pa buni Jecu...

,,Jer Bogu tako omilje svijet da je i sina svojega jedinorodnoga dao, da nijedan koji ga vjeruje ne pogine, nego da ima život vječni.
Jer Bog ne posla sina svojega na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spase kroza nj.
Koji njega vjeruje ne sudi mu se, a koji ne vjeruje već je osuđen, jer ne vjerova u ime jedinorodnoga sina Božijega. ( jevandjelje po jovanu 3. 16-17 ).

AMIN.

Dodato posle 34 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

,,ONA PRIZNAJE REC BOZJU I BOZJI ZAKON 10 ZAPOVESTI KAO JEDINO PRAVILO VERE I POSLUSNOSTI - REC
REC BOZJA:
,,

Petre!!! Pero zašto nisi zabranio Duhu da ne sie na Kornelijev dom...jeli Pero...pa Pero oni NISU držali dekalog...AU, Pero šta da činimo s tobom...kod Jece na raport pod hitno...nećeš ti nama tu vrdati ni mi ni očevi naši ne mogosmo održati...ma ima da održite ili nema spasenja a to o jagnjetu BRIŠI ne važi...koja bre radosna vest...? Nema toga ko održi odmor OK a ko ne da se POGUBI.

Paja bi odmah anatemu, nemoj Pajo žena je u ne znanju...pa i ovi njeni su oprosti im nemoj odmah anatemu oni samo žele subotom da se spasu pa šta tu ima loše...? Paja piše Jevrejima poslanicu jer je Jevrejima dat zavet sa danom odmora a paganima nije, znaš kako, subota je pečat..nisi znao...e sad da znaš, a prvi dan koji Bog stvori je zverin ŽIG...a ha, pa ko je onda Bog kad je njegov prvi dan žig..?



,,I imamo najpouzdaniju proročku riječ, i dobro činite što pazite na nju, ako na vidjelo koje svijetli u tamnome mjestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašima.
I ovo znajte najprije da nijedno proroštvo književno ne biva po svome kazivanju;
Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi. ( 2 poslanica Petrova 1. 19-21 ).

Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povjereno, znajući od koga si se naučio,

I budući da iz malena umiješ sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenije u Hrista Isusa.
Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi, Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen. ( 2 poslanica Timotijeva 3. 16-17 ).

AMIN.

,,BOZJI ZAKON:,,

Da li ovde reč o Isusovim ili Očevim zapovestima?

,,I tako, sine moj, čuvaj se onoga što je preko ovoga, jer nema kraja sastavljanju mnogih knjiga, i mnogo čitanje umor je tijelu.
Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovijesti njegove drži, jer to je sve čovjeku.
Jer će svako djelo Bog iznijeti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla. ( knjiga propovednika 12. 13-14 ).

Ko ima zapovijesti moje i drži ih on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam.

I reče mu Juda, ne Iskariotski: Gospode! šta je to da ćeš se nama javiti a ne svijetu?
Isus odgovori i reče mu: ko ima ljubav k meni, držaće riječ moju; i otac moj imaće ljubav k njemu: i k njemu ćemo doći, i u njega ćemo se staniti.
Koji nema ljubavi k meni ne drži mojijeh riječi; a riječ što čujete nije moja nego oca koji me posla. (

Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu. ( Otkrivenje Jovanovo 14.12 ).


Koje bre TRPLJENJE ???
Ljudi pa prošao je lančić TRPLJENJA zar ne napisaste to u uvodu...ah da memorija slaba izvinite. Znači ima više lančića po 1260 godina jer se ponavljaju...Jelenče šta uradi to sa ljudima???

,,DRZI DAN SUBOTNI KAO USPOMENU NA STVARANJE I SIMBOL BOZJE STVARALACKE SILE I AUTORITETA:,,

Dakle Pajo slušaj: jevanđelje glasi da onaj ko održi subotu taj je zaslužio pečat Božiji koje je subota i ima život a to što si ti pisao da smo milošću i blagodaću spašeni kro veru ...NEMA! Jeca ukinula.

,,Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
I svrši Bog do sedmoga dana djela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svijeh djela svojih, koja učini;
I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svijeh djela svojih, koja učini;
To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo, ( 1 knjiga Mojsijeva 2. 1-4 ).

AMIN.

I reče Gospod Mojsiju govoreći:
A ti kaži sinovima Izrailjevijem i reci: ali subote moj čuvajte, jer je znak između mene i vas od koljena do koljena, da znate da sam ja Gospod koji vas posvećujem.
čuvajte dakle subotu, jer vam je sveta; ko bi je oskvrnio, da se pogubi; jer ko bi god radio kakav posao u nju, istrijebiće se ona duša iz naroda svojega.
Šest dana neka se radi; a sedmi je dan subota, odmor, svet Gospodu; ko bi god radio posao u dan subotni, da se pogubi.
Zato će čuvati sinovi Izrailjevi subotu praznujući subotu od koljena do koljena zavjetom vječnim.
To je znak između mene i sinova Izrailjevih dovijeka; jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, a u sedmi dan počinu i odmori se.
I izgovorivši ovo Mojsiju na gori Sinajskoj, dade mu dvije ploče svjedočanstva, ploče kamene pisane prstom Božijim.
( 2 knjiga Mojsijeva 31. 13 ).


Između Boga i PAGANA da je znak. Lepo piše između Boga i PAGANA da je znak i još 98 puta ponovim i postaje istina.

,,Da se bojimo dakle da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj njegov, ne odocni koji od vas.
Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvena riječ, jer ne vjerovaše oni koji čuše.
Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče: zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj, ako su djela i bila gotova od postanja svijeta.
Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.
Budući pak da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se prije kaza: danas ako glas njegov čujete, ne budite drvenastijeh srca.
Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio po tom.
Daklem je ostavljeno još počivanje narodu Božijemu.
Jer koji uđe u pokoj njegov, i on počiva od djela svojijeh, kao i Bog od svojijeh.
Da se postaramo dakle ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku nevjerstva.
Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga mača oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha, i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem.
Jer nemamo poglavara svešteničkoga koji ne može postradati s našijem slabostima, nego koji je u svačemu iskušan, kao i mi osim grijeha.
Da pristupimo dakle slobodno k prijestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vrijeme kad nam zatreba pomoć. ( Jevrejima poslanica 4 poglavlje ).

Paja ovo gore piše Rimljanima i Grcima pa da, niste znali...? E sad da znate jer je sa Rimljanima i Grcima činio savez večni i nema govora o Jevrejima...

( Napomena: u ovom tekstu u Jevrejima poslanici 4 poglavlju, za izraz `pocinjavanje, koristi se Jevrejska rec `SABATISMOS, koja u Jevrejskoj terminologiji oznacava svetkovanje subote - subotni odmor.
Prema tome ovaj tekst bi trebalo da glasi: Daklem je ostavljeno jos subotnje pocivanje narodu Bozjem ).

Lepo je Isus govorio: džaba vam vera...ko ne odmori subotom jer je čovek i načinjen da suboti robuje i služi i bez toga nemate pečat a Duha Svetog zaboravite...NEMA. Ipak je Jeca u pravu svi ovi iz Pisma su laici da nje nije bilo niko se nebi spasio.


IMA DUH PROROSTVA ( PROROCKI DAR )

Da li to neko želi malo da se igra???
Gornje dve reči su različite kao nebo i zemlja!
Proročki dar je dar Duha i poseduje ga SVAKA OSOBA koja ima Isusa za spasitelja.
A DUH PROROŠTVA su Isusove reči i niko ne može reći da je on Isus pa ni apostoli zato se ne usudiše izjednačiti sa Isusom niti rekoše da su njihove reči DUH PROROŠTVA to sme samo narod koji nema straha od Boga.

,,I poslije ću izliti duh svoj na svako tijelo, i proricaće sinovi vaši i kćeri vaše, starci će vaši sanjati sne, mladići će vaši viđati utvare.
I na sluge ću i na sluškinje u one dane izliti duh svoj;
I učiniću čudesa na nebu i na zemlji, krv i oganj i pušenje dima.
Sunce će se pretvoriti u tamu i mjesec u krv prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji.
I svaki koji prizove ime Gospodnje spašće se; jer će na gori Sionu i u Jerusalimu biti spasenje, kao što je rekao Gospod, i u ostatku koji pozove Gospod. ( knjiga proroka Joila 2. 28-32 ).

I jedne dakle postavi Bog u crkvi prvo apostole, drugo proroke, treće učitelje, a potom čudotvorce, onda darove iscjeljivanja, pomaganja, upravljanja, različne jezike.

Eda li su svi apostoli? Eda li su svi proroci? Eda li su svi učitelji? Eda li su svi čudotvorci?
Eda li svi imaju darove iscjeljivanja? Eda li svi govore jezike? Eda li svi kazuju?
Starajte se pak za veće darove; pa ću vam još bolji put pokazati. ( 1 poslanica Korincanima 12. 28 ).


I OSTATAK koji pozove Gospod a crkva NIJE ostatak već TELO Hristovo.Braćo imate lep način izražavanja za razliku od mene ali ne govorite i ne učite istinu jedino vam ta sitnica štrči.
Zovite me kako želite i mrzite ali nemojte molim vas ići za ženom već idite za Bogom i nemojte HULITI na duhovne darove niti nositi drugo jevanđelje niti biti mnogi učitelji....ispravite se i zbacite jaram ropstva u koji vas ulovi žena pa idite za Božijom reči ne azeći niti izvrćući istu.

Bog vas blagoslovio.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U redu, dakle da odgovorimo na neka tvoja postavljena pitanja



1 pitanje: ,,Ona je progonjena 1260 dana, odnosno prorockih godina, od strane mnogobozackog a kasnije Hriscanskog Rima, u periodu mracnog srednjeg veka, od 538 do 1798 godine, sto znaci da Bozja crkva ima protestantska obelezja, i veru zasnovanu na protestantizmu.,,

Dakle Rim je nekad bio mnogobožački a danas se drži prave vere?
Koliko to traje SREDNJI VEK? Pa da znao sam ja da je prava vera kad se protestuje i buni zato lucifer ima povlašten položaj jer je on prvi protestovao.
A baš sam pomislio da prava crkva ima obeležja poslušnosti kad ono ... protesta...i veru na buntu zasnovanu...
I tačno 1260 godinica trpili sveti i od 1798 nema više progonstva ...znam reći ćete da istorija beleži...ne! istorija ne važi zato predlažem da se istorija izbriše kako bi gornja konstatacija bila tačna.

Ne samo što nije bilo par vekova verskih stradanja nego ih NEĆE NI BITI jer je prošao lančić.
Hvala ti Jeco štonas oslobodi od svih zala inače bi sveti trpili.


odgovor; Prijatelju, izasao si iz toka istorijskih dogadjaja.
U toku ovog perioda od 1260 godina, hiljade vernih protestantskih hriscana poput Valdenzana, Hugenota, Albigenza... je pobijeno macem ili spaljeno na lomaci samo zbog toga sto su citali bibliju, i verovali u hrista kao spasitelja, i nisu zeleli da prihvate autoritet pape, i lazne dogme Rimske crkve.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 pitanje: ,,538 godine car Justinijan je isterao Arijanske Osrogote iz Rima i svu vlast sa riznicom i vojskom predao Rimskom biskupu, cime je otpoceo mracni srednji vek, i progonstvo Hriscana koji nisu prihvatali lazna mnogobozacka ucenja Rima, i autoritet Rimskog pape.
1798 godine Napoleonov general Aleksandar Bertije je usao u Rim i zarobio Rimskog papu, cime je zavrsen period mracnog srednjeg veka, koji je po prorocanstvu trajao tacno 1260 godina.,,

Sva sreća što Rim nije od tad progonio a ni ostali delovi tog bivšeg carstva. Lepo ja kažem da je Napoleon Božiji čovek a ni Hitler nije daleko jer tad nije bilo progonstva.

Odgovor: NO COMENT
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


3 pitanje: ,,BOZJU CRKVU SU OSNOVALI HRISTOS I APOSTOLI:,,

Niki pa evo ga Laki piše o ,,Božijoj crkvi,,a ti mene pitaš koja je...čitaj čovek lepo piše.
Samo šteta što te crkve nije uvek bilo pa Bog 1844 mora da podigne svoju jer su one nazovi bile krive (bez libele zidane).
A bio sam ubeđen da je Jeca metlica osnovala pravu crkvu 1844 kad ono apostoli ustali i ponovo osnivaju crkvu u 19-om veku...šta ćeš neko mora kad je nije bilo.

odgovor: Nije nova crkva, vec poslednji segment Bozje sedmostruke crkve iz Otkrivenja 2 i 3 poglavlja...ali ti ne proucavas prorocanstva pa ne znas o cemu je rec..
Rec je o tome da je 1844 godine pocelo vreme Laodikejske crkve, odnosno tada je Bog po isteku prorockog vremena od 2300 dana i noci ( prorockih godina ), podigao crkvu poslednjeg vremena da objavi cas Bozjeg suda i skori Hristov dolazak u slavi..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 pitanje: ,,ONA PRIZNAJE ISUSA HRISTA KAO JEDINOG SPASITELJA I POSREDNIKA PRED BOGOM:,,

Da, to čini prava crkva ali ima i onih crkvi koje su ukinule mandat i službu Isusu pa više nije posrednik već SUDIJA...ali se još nezna šta je jer šeta iz sobe u sobu pa buni Jecu...

odgovor: Isus je spasitelj i nas zastupnik u nebeskoj svetinji nad svetinjama, a Bog je sudija, to su njihove uloge u planu spasenja, tu nema nikakve kontradiktornosti.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodato posle 34 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

5 pitanje: ,,ONA PRIZNAJE REC BOZJU I BOZJI ZAKON 10 ZAPOVESTI KAO JEDINO PRAVILO VERE I POSLUSNOSTI - REC
REC BOZJA:
,,

Petre!!! Pero zašto nisi zabranio Duhu da ne sie na Kornelijev dom...jeli Pero...pa Pero oni NISU držali dekalog...AU, Pero šta da činimo s tobom...kod Jece na raport pod hitno...nećeš ti nama tu vrdati ni mi ni očevi naši ne mogosmo održati...ma ima da održite ili nema spasenja a to o jagnjetu BRIŠI ne važi...koja bre radosna vest...? Nema toga ko održi odmor OK a ko ne da se POGUBI.

Paja bi odmah anatemu, nemoj Pajo žena je u ne znanju...pa i ovi njeni su oprosti im nemoj odmah anatemu oni samo žele subotom da se spasu pa šta tu ima loše...? Paja piše Jevrejima poslanicu jer je Jevrejima dat zavet sa danom odmora a paganima nije, znaš kako, subota je pečat..nisi znao...e sad da znaš, a prvi dan koji Bog stvori je zverin ŽIG...a ha, pa ko je onda Bog kad je njegov prvi dan žig..?

odgovor: NEOZBILJNO...NO COMENT
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 pitanje: ,,BOZJI ZAKON:,,

Da li ovde reč o Isusovim ili Očevim zapovestima?

odgovor:O Bozjim, to jest trojstva
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5 pitanje: ,,I tako, sine moj, čuvaj se onoga što je preko ovoga, jer nema kraja sastavljanju mnogih knjiga, i mnogo čitanje umor je tijelu.
Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovijesti njegove drži, jer to je sve čovjeku.
Jer će svako djelo Bog iznijeti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla. ( knjiga propovednika 12. 13-14 ).

Ko ima zapovijesti moje i drži ih on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam.

I reče mu Juda, ne Iskariotski: Gospode! šta je to da ćeš se nama javiti a ne svijetu?
Isus odgovori i reče mu: ko ima ljubav k meni, držaće riječ moju; i otac moj imaće ljubav k njemu: i k njemu ćemo doći, i u njega ćemo se staniti.
Koji nema ljubavi k meni ne drži mojijeh riječi; a riječ što čujete nije moja nego oca koji me posla. (

Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu. ( Otkrivenje Jovanovo 14.12 ).


Koje bre TRPLJENJE ???
Ljudi pa prošao je lančić TRPLJENJA zar ne napisaste to u uvodu...ah da memorija slaba izvinite. Znači ima više lančića po 1260 godina jer se ponavljaju...Jelenče šta uradi to sa ljudima???

odgovor: prijatelju, ovde je rec o novozavetnoj knjizi Otkrivenje koje daje obelezje svetih, ili vernih, a to je drzanje zapovesti, sve si pomesao.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 pitanje: ,,DRZI DAN SUBOTNI KAO USPOMENU NA STVARANJE I SIMBOL BOZJE STVARALACKE SILE I AUTORITETA:,,

Dakle Pajo slušaj: jevanđelje glasi da onaj ko održi subotu taj je zaslužio pečat Božiji koje je subota i ima život a to što si ti pisao da smo milošću i blagodaću spašeni kro veru ...NEMA! Jeca ukinula.

odgovor: Spasenje kroz veru nas ne oslobadja poslusnosti zapovestima, ako je tako onda mozemo da ubijamo, cinimo preljube, i bijemo svoje roditelje, postoji balans izmedju vere i poslusnosti, i jedno bez drugog ne ide.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7 pitanje: I reče Gospod Mojsiju govoreći:
A ti kaži sinovima Izrailjevijem i reci: ali subote moj čuvajte, jer je znak između mene i vas od koljena do koljena, da znate da sam ja Gospod koji vas posvećujem.
čuvajte dakle subotu, jer vam je sveta; ko bi je oskvrnio, da se pogubi; jer ko bi god radio kakav posao u nju, istrijebiće se ona duša iz naroda svojega.
Šest dana neka se radi; a sedmi je dan subota, odmor, svet Gospodu; ko bi god radio posao u dan subotni, da se pogubi.
Zato će čuvati sinovi Izrailjevi subotu praznujući subotu od koljena do koljena zavjetom vječnim.
To je znak između mene i sinova Izrailjevih dovijeka; jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, a u sedmi dan počinu i odmori se.
I izgovorivši ovo Mojsiju na gori Sinajskoj, dade mu dvije ploče svjedočanstva, ploče kamene pisane prstom Božijim.
( 2 knjiga Mojsijeva 31. 13 ).


Između Boga i PAGANA da je znak. Lepo piše između Boga i PAGANA da je znak i još 98 puta ponovim i postaje istina.

odgovor: Zato će čuvati sinovi Izrailjevi subotu praznujući subotu od koljena do koljena zavjetom vječnim.

To znaci da je subota vecni znak za sve koji sluze Bogu, a mi smo Danas duhovni izrael..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8 pitanje: ,,Da se bojimo dakle da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj njegov, ne odocni koji od vas.
Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvena riječ, jer ne vjerovaše oni koji čuše.
Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče: zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj, ako su djela i bila gotova od postanja svijeta.
Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.
Budući pak da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se prije kaza: danas ako glas njegov čujete, ne budite drvenastijeh srca.
Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio po tom.
Daklem je ostavljeno još počivanje narodu Božijemu.
Jer koji uđe u pokoj njegov, i on počiva od djela svojijeh, kao i Bog od svojijeh.
Da se postaramo dakle ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku nevjerstva.
Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga mača oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha, i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem.
Jer nemamo poglavara svešteničkoga koji ne može postradati s našijem slabostima, nego koji je u svačemu iskušan, kao i mi osim grijeha.
Da pristupimo dakle slobodno k prijestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vrijeme kad nam zatreba pomoć. ( Jevrejima poslanica 4 poglavlje ).

Paja ovo gore piše Rimljanima i Grcima pa da, niste znali...? E sad da znate jer je sa Rimljanima i Grcima činio savez večni i nema govora o Jevrejima...

odgovopr: Ovaj tekst u Jevrejima poslanici 4 poglavlju je jasan, da je i nama kao i Izraelu zapovedjeno da udjemo u odmor postujuci subotu kao dan odmora.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9 pitanje: ( Napomena: u ovom tekstu u Jevrejima poslanici 4 poglavlju, za izraz `pocinjavanje, koristi se Jevrejska rec `SABATISMOS, koja u Jevrejskoj terminologiji oznacava svetkovanje subote - subotni odmor.
Prema tome ovaj tekst bi trebalo da glasi: Daklem je ostavljeno jos subotnje pocivanje narodu Bozjem ).

Lepo je Isus govorio: džaba vam vera...ko ne odmori subotom jer je čovek i načinjen da suboti robuje i služi i bez toga nemate pečat a Duha Svetog zaboravite...NEMA. Ipak je Jeca u pravu svi ovi iz Pisma su laici da nje nije bilo niko se nebi spasio.

prijatelju, ovo je rec Bozja, a ti je izvrces..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9 pitanje: IMA DUH PROROSTVA ( PROROCKI DAR )

Da li to neko želi malo da se igra???
Gornje dve reči su različite kao nebo i zemlja!
Proročki dar je dar Duha i poseduje ga SVAKA OSOBA koja ima Isusa za spasitelja.
A DUH PROROŠTVA su Isusove reči i niko ne može reći da je on Isus pa ni apostoli zato se ne usudiše izjednačiti sa Isusom niti rekoše da su njihove reči DUH PROROŠTVA to sme samo narod koji nema straha od Boga.

odgovor: Nisi upucen jer ne proucavas rec Bozju, neki drugi prevodi biblije u ovom tekstu ne koriste rec Duh prorostva, vec upravo DAR PRORICANJA
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10 pitanje ,,I poslije ću izliti duh svoj na svako tijelo, i proricaće sinovi vaši i kćeri vaše, starci će vaši sanjati sne, mladići će vaši viđati utvare.
I na sluge ću i na sluškinje u one dane izliti duh svoj;
I učiniću čudesa na nebu i na zemlji, krv i oganj i pušenje dima.
Sunce će se pretvoriti u tamu i mjesec u krv prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji.
I svaki koji prizove ime Gospodnje spašće se; jer će na gori Sionu i u Jerusalimu biti spasenje, kao što je rekao Gospod, i u ostatku koji pozove Gospod. ( knjiga proroka Joila 2. 28-32 ).

I jedne dakle postavi Bog u crkvi prvo apostole, drugo proroke, treće učitelje, a potom čudotvorce, onda darove iscjeljivanja, pomaganja, upravljanja, različne jezike.

Eda li su svi apostoli? Eda li su svi proroci? Eda li su svi učitelji? Eda li su svi čudotvorci?
Eda li svi imaju darove iscjeljivanja? Eda li svi govore jezike? Eda li svi kazuju?
Starajte se pak za veće darove; pa ću vam još bolji put pokazati. ( 1 poslanica Korincanima 12. 28 ).


I OSTATAK koji pozove Gospod a crkva NIJE ostatak već TELO Hristovo.Braćo imate lep način izražavanja za razliku od mene ali ne govorite i ne učite istinu jedino vam ta sitnica štrči.
Zovite me kako želite i mrzite ali nemojte molim vas ići za ženom već idite za Bogom i nemojte HULITI na duhovne darove niti nositi drugo jevanđelje niti biti mnogi učitelji....ispravite se i zbacite jaram ropstva u koji vas ulovi žena pa idite za Božijom reči ne azeći niti izvrćući istu.

odgovor: Da crkva je telo Hristovo, ali ona se u bibliji naziva ostatak, a jedan drugi tekst kaze ( parafraziram ). `AKO IZRAELA BUDE KAO PESKA MORSKOG, SAMO CE SE OSTATAK IZBAVITI.

Jedan drugi tekst u otkrivenju Jovanovom otkriva smisao ovog izraza ostatak:
12:14 I ženi dana biše dva krila orla velikog da leti u pustinju na svoje mesto, gde će se hraniti vreme i vremena i po vremena, sakrivena od lica zmijinog.

12:15 I ispusti zmija za ženom iz usta svojih vodu kao reku, da je utopi u reci.
12:16 I pomože zemlja ženi, i otvori zemlja usta svoja, i proždre reku koju ispusti zmija iz usta svojih.
12:17 I razgnevi se zmija na ženu, i otide da se pobije sa OSTALIM SEMENOM NJEZINIM, koje drži zapovesti Božije i ima svedočanstvo Isusa Hrista.

Ostatak oznacava crkvu poslednjeg vremena, odnosno Hriscane koji su preostali posle vekova progonstva, a koje je Bog podigao iz pepela srednjevekovnih reformacija kao crkvu poslednjeg vremena..
Iz ovog teksta se vidi da ostatak drzi zapovesti, i ima dar Duha prorostva - prorocki dar, sto su jedna od glavnih obelezja Bozje crkve..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Iz ovih tvojih komentara se jasno vidi da slabo proucavas rec Bozju, i da ne poznajes prorocanstva, a jos manje da pitas Boga sta je istina a sta ne, jer ako nema toga onda smo prepusteni sami sebi i nasim licnim idejama i pogledima koja nisu proizvod Bozanskih otkrivenja njegove reci i njegovog duha,
A ja ti zelim sve najbolje, da upoznas istinu i da ne budes onaj koji se u neznanju bori prrotiv Boga i njegove crkve.
Pozdrav...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Iz ovih tvojih komentara se jasno vidi da slabo proucavas rec Bozju, i da ne poznajes prorocanstva, a jos manje da pitas Boga sta je istina a sta ne, jer ako nema toga onda smo prepusteni sami sebi i nasim licnim idejama i pogledima koja nisu proizvod Bozanskih otkrivenja njegove reci i njegovog duha,
A ja ti zelim sve najbolje, da upoznas istinu i da ne budes onaj koji se u neznanju bori prrotiv Boga i njegove crkve.
Pozdrav...


Dragi moj Dragane zašto ne skratiš tvoj spam i kažeš mi ime te Crkve ostatka ili Nebeske Crkve? upoznao si istinu, nemaš lične ideje nit vođen ljudskom naukom već si proizvod Božanskog otkrivenja, šta onda čekaš? opemenut si da ne etiketiraš ljude nego da se držiš teme.
Daj prorokuj mi ime i lokaciju te tvoje nebeske Hristove Crkve, veliki pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dragi moj Dragane zašto ne skratiš tvoj spam i kažeš mi ime te Crkve ostatka ili Nebeske Crkve? upoznao si istinu, nemaš lične ideje nit vođen ljudskom naukom već si proizvod Božanskog otkrivenja, šta onda čekaš? opemenut si da ne etiketiraš ljude nego da se držiš teme.
Daj prorokuj mi ime i lokaciju te tvoje nebeske Hristove Crkve, veliki pozdrav.

Ja nikada ne govorim ljudima gde treba da idu, vec ih upucujem na rec Bozju da sami proucavaju sa molitvom i otkriju istinu koja stamo nalazi, pa to necu uraditi ni ovoga puta, a ti bi iz prilozenih obelezja koja sam dao u vezi prave crkve vec to trebao da znas, ili vec znas ali zelis da budes malo ironican...
Samo je jedna crkva u ovom svetu koja ima ova obelezja, kao i autoritet od Boga da objavljuje jevandjelje, a prepustam tebi da sam to otkrijes, a ako vec koristis racunar sigurno bi kao sto sam rekao bar formalno to trebao da znas..
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,odgovor; Prijatelju, izasao si iz toka istorijskih dogadjaja.
U toku ovog perioda od 1260 godina, hiljade vernih protestantskih hriscana poput Valdenzana, Hugenota, Albigenza... je pobijeno macem ili spaljeno na lomaci samo zbog toga sto su citali bibliju, i verovali u hrista kao spasitelja, i nisu zeleli da prihvate autoritet pape, i lazne dogme Rimske crkve.,,

Pre svega pozdrav i zahvalnost što mi dadoste odobrenje za komentar.

Nisam izašao nigde već samo čitam citate i komentarišem pa se zato drugi put potrudi da mi ograničiš misao na par vekova.
Poznate su mi sve te činjenice i mnoge van Jeleninih beleški, samo još istoriju treba uklopiti sa idejama Milera, Vagonera i comp. sa Jelenom i njenim mužićem. Važno da je sad rimska dogma ispravna od 1978.

Slobodno ti odgovori na pitanja koja tui pašu a ostala zaobiđi.

,,odgovor: Nije nova crkva, vec poslednji segment Bozje sedmostruke crkve iz Otkrivenja 2 i 3 poglavlja...ali ti ne proucavas prorocanstva pa ne znas o cemu je rec..
Rec je o tome da je 1844 godine pocelo vreme Laodikejske crkve, odnosno tada je Bog po isteku prorockog vremena od 2300 dana i noci ( prorockih godina ), podigao crkvu poslednjeg vremena da objavi cas Bozjeg suda i skori Hristov dolazak u slavi..,,


OPA, sedmostruka crkva...eh, da su apostoli i Isus znali da ima sedam tela Hristovih...nebi napisali da vrata paklena neće nadvladati CRKVU već bi rekli CRKVE.
U pravu si nikako ne pručavam Jelenine dokolice već čitam Božije proroke gde se šalje sedam pisama u sedam MESTA u AZIJI gde se nalaze crkve sa dobrim i lošim osobinama i to nisu sedam strukova već jedno telo Hristovo gde god se nalazilo bez obzira na mesto i sobu.
Posle 2300 večeri i jutara prijatelju je HRAM očišćen od Rimske čizme a nije dizano novo telo jer ono POSTOJI. Bar pokušaj zapamtiti nije teško.Nema NOVE crkve niti NOVE VERE varaju te brate jer je vera jednom data i jedna je ISTINA za sva vremena,,,Jeca nije znala istinu zato je dobra za potpalu.

,,odgovor: Isus je spasitelj i nas zastupnik u nebeskoj svetinji nad svetinjama, a Bog je sudija, to su njihove uloge u planu spasenja, tu nema nikakve kontradiktornosti.,,

Hajde sad lepo reci da čujemo od kad počinje ISTRAŽNI SUD (Jelenina tvorevina) na nebu? ido kad traje?
Od kad je Isus zastupnik-prvosveštenik na nebu i do kad?
Čisto da vidimo kako Jeca stoji.

,,odgovor:O Bozjim, to jest trojstva,,

Da li je Isus bio Trojstvo?
Koje je zapovesti Isus izgovorio?

,,odgovor: prijatelju, ovde je rec o novozavetnoj knjizi Otkrivenje koje daje obelezje svetih, ili vernih, a to je drzanje zapovesti, sve si pomesao.,,

Ne, to je Jelenin posao, a ja samo taj đus analizirao po redu. Vidiš kako zvuči kad ideš za Jecom.

,,odgovor: Spasenje kroz veru nas ne oslobadja poslusnosti zapovestima, ako je tako onda mozemo da ubijamo, cinimo preljube, i bijemo svoje roditelje, postoji balans izmedju vere i poslusnosti, i jedno bez drugog ne ide.,,

E, ovde ćemo malo zastati.
Ovako:Bog je dao dekalog JEVREJIMA kao znak saveza kroz koji mogu primiti blagoslov vršeći i prokletstvo ne vršeći zapisano.
Taj carski zakon je POZNANJE DOBRA I ZLA i kroz taj zakon se vidi šta je dobro činiti a šta zlo.
Stigosmo do središnje tačke a to je odmor:Bog je od početka dao blagoslov i poznanje dobra i zla ali i pored toga se prinosila ŽRTVA, zašto? Zato što zakon nije dat da bi držanjem istog zaslužio život već da bi hodao po volji Božijoj...slažemo li se?

A sad ono što Jeca nije znala: Od kad je Isus došao mi imamo u Njemu OPROST za grehe. Ali da se na tome završilo opet nebi činili volju Božiju niti doneli PLOD i stigli do ljubavi, zato Bog dade DUHA SVETOG a ne kamene ploče kao znak novog saveza sa novim stvorenjem da ga DUH vodi i poučava jer je DUH veći od kamena jer kamen bi za osudu a Duh za ŽIVOT.

Tako kad vidiš da na Kornelijev dom pade Duh znaj da nije imao subotu kao pečat već po MILOSTI kroz VERU primi pečat a to je DUH SVETI brate moj i nemoj više huliti kao Jelena da oni što govore u jezicima nisu Božija i da drugi darovi nisu od Boga jer ona nesretna nije znala istinu pa i mnoštvo povuča sa sobom.
Paja je vrsni poznavalac i zato kaže : (parafr.),,Ko razlikuje dane Bogu razlikuje a ko ne razl. Bogu ne razl.;,
Nema osude za odmor već za greh a greh je tamo gde nema ljubavi i ponos vlada. Neka ti Bog otvori razum da vidišda tvoj brat nije naivan niti drzak niti bezobrazan ali bi sve to bio da te izvučem iz Jeleninih kandži.

Dodato posle 19 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

odgovor: Zato će čuvati sinovi Izrailjevi subotu praznujući subotu od koljena do koljena zavjetom vječnim.

To znaci da je subota vecni znak za sve koji sluze Bogu, a mi smo Danas duhovni izrael..

Čiji sinovi čuvaju odmor?,,...sinovi Izrailjevi,,
NEMA DUHOVNI IZRAEL daj mi citat za Duhovni Izrael.
Nemoj vaditi iz konteksta zaključke i previđati zaključak.
Pavle je samo Jevrejima pisao o suboti ali i o ulasku u pokoj kroz Isusa kad čuju glas da ne budu tvrdi za čuti kao i oni u pustinji. Ne piše to paganima niti Korneliju.

Vidiš kako je počela: predpostavkom da je subota pečat a to nigde ne piše i onda zaključuje na pogrešnoj predpostavci da ako je subota pečat onda je nedelja žig. Vidiš sistem zla kako radi?
Bog je stvorio i dao prvi dan a ona to zove žigom zveri pa ko je za nju Bog???

Na osnovu te hipoteze gradi drugu da Izrael nije onih 144000 već pagani a ono mnoštvo koje NEMA BROJA su tačno 144000 mislim....deca da se smeju!
Vadeći iz konteksta ,,nije Jevrejin koji je spolja Jevrejin,, odbacuje Jevreje kao Božiji narod a apostoli kažu drugačije i Jovan piše drugačije.

I tako njena šarena laža ide kroz celo Pismo i gazi...i gazi...dok ne stane pred Boga.
SVE lance je pogrešno tumačila jer kad se jednom počne u svojoj sili onda se tako i završi.
Nebi ona jadnica toliko ni zaglibila da nije bilo Džonsa i Vagonera i Milera i Comp.
A i nije bila gadljiva na novac.

Kad sam čitao prvo svedočanstvi plakao sam videći siromaštvo njeno i borbu za ljude a u petom je već bila u svom elementu trača i optužbi. Ni sama nije znala šta bi i kud pa slušaj malo ovog malo onog. Može supa od živine pa ne može i kad je skopnila ipak može ali samo čorbica....neozbiljno kao i sve ostalo.
A o žigu i broju to je neverovatno šta sve žena izlupa...to ni defektološkoj nebi prošlo.

Jadna duša.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ajde da ti dam jos neke odgovore

Odgovor: Sedam stvarnih crkava spomenutih u 2 i 3 poglavlju otkrivenja, u simbolickom smislu pretstavljaju sedam istorijskih razdoblja u kojima crkva deluje, nema 7 crkava, vec jedna crkva koja je delovala u 7 razlicitih istorijskih razdoblja.
Od 1844 godine zivimo u poslednjem razdoblju, odnosno u vremenu Laodikejske crkve, LAOS - sud, DIKEO - narod, sto znaci NAROD SUDA, sto opet znaci da posle ovog perioda nastupa kraj vremena milosti i Hristov dolazak u slavi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 pitanje: Hajde sad lepo reci da čujemo od kad počinje ISTRAŽNI SUD (Jelenina tvorevina) na nebu? ido kad traje?
Od kad je Isus zastupnik-prvosveštenik na nebu i do kad?
Čisto da vidimo kako Jeca stoji.

Odgovor: Na ovo sam vec odgovorio
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 pitanje: Da li je Isus bio Trojstvo?

Odgovor: Ne, Isus je jedan od clanova trojstva koji se ponizio i uzeo ljudsko telo.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 pitanje: Koje je zapovesti Isus izgovorio?


Odgovor: Deset zapovesti, `19:16 I gle, neko pristupivši reče Mu: Učitelju blagi! Kakvo ću dobro da učinim da imam život večni?
19:17 A On reče mu: Što me zoveš blagim? Niko nije blag osim jednog Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovesti.
19:18 Reče Mu: Koje? A Isus reče: Da ne ubiješ; ne činiš preljube; ne ukradeš; ne svedočiš lažno;
19:19 Poštuj oca i mater; i ljubi bližnjeg svog kao samog sebe.
19:20 Reče Mu mladić: Sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje; šta mi još treba?
19:21 Reče mu Isus: Ako hoćeš savršen da budeš, idi i prodaj sve što imaš i podaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; pa hajde za mnom.
19:22 A kad ču mladić reč, otide žalostan; jer beše vrlo bogat.
19:23 A Isus reče učenicima svojim: Zaista vam kažem da je teško bogatome ući u carstvo nebesko.
19:24 I još vam kažem: Lakše je kamili proći kroz iglene uši nego li bogatome ući u carstvo Božije.
19:25 A kad to čuše učenici, divljahu se vrlo govoreći: Ko se dakle može spasiti?
19:26 A Isus pogledavši na njih reče im: Ljudima je ovo nemoguće, a Bogu je sve moguće. ( jevandjelje po Mateju 19. 16 - 26 ).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5 pitanje: E, ovde ćemo malo zastati.
Ovako:Bog je dao dekalog JEVREJIMA kao znak saveza kroz koji mogu primiti blagoslov vršeći i prokletstvo ne vršeći zapisano.
Taj carski zakon je POZNANJE DOBRA I ZLA i kroz taj zakon se vidi šta je dobro činiti a šta zlo.
Stigosmo do središnje tačke a to je odmor:Bog je od početka dao blagoslov i poznanje dobra i zla ali i pored toga se prinosila ŽRTVA, zašto? Zato što zakon nije dat da bi držanjem istog zaslužio život već da bi hodao po volji Božijoj...slažemo li se?

A sad ono što Jeca nije znala: Od kad je Isus došao mi imamo u Njemu OPROST za grehe. Ali da se na tome završilo opet nebi činili volju Božiju niti doneli PLOD i stigli do ljubavi, zato Bog dade DUHA SVETOG a ne kamene ploče kao znak novog saveza sa novim stvorenjem da ga DUH vodi i poučava jer je DUH veći od kamena jer kamen bi za osudu a Duh za ŽIVOT.

Odgovor: U pravu si, ovde ce mo malo zastati.
Vidis, ti si jedan od mnogih koji ne razumeju ovaj problem zakona, i takozvanog zaveta, i o njega se spoticu.
Zavet i zakon u bibliji pretstavljaju dva razlicita pojma koja su na neki nacin povezana, a sada cu objasniti o cemu je rec.
Stari zavet, kako se jos i zove, je bio ugovor koji je Bog ucinio sa Avramom, i kasnije sa Izrailjskim narodom da ce ih dovesti u obecanu zemlju i da ce oni biti sveti i blagosloveni narod od svih naroda na zemlji pod uslovom da drze sve Bozje zapovesti i da slave njega kao jedinog Boga:

ZAVET DAT AVRAMU: 1 knjiga Mojsijeva 18. 16 - 19 / 22. 15 - 18 / 26. 1 - 6 / dela apostolska 3. 24 - 26.
ZAVET POTVRDJEN SA IZRAILJSKIM NARODOM: 2 knjiga Mojsijeva 19. 3 - 6 / 5 knjiga mojsijeva 7. 6 - 14

Izrailjski narod nije bio poslusan Bozjim zapovestima, i na taj nacin je prekrsio ovaj zavet: knjiga proroka Jeremije 11. 9 - 11 / knjiga proroka Isaije 24. 4 - 5 / 2 knjiga mojsijeva 32. 7 - 14

Bog je preko proroka objavio da ce u danima koji slede on uciniti nov zavet sa ljudima, da ce upisati svoj moralni zakon 10 zapovesti u ljudska srca i misli, i da ce omoguciti njegovo potpuno ostvarenje u coveku

Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet,
Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod.
Nego ovo je zavet što ću učiniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnuću zavet svoj u njih, i na srcu njihovom napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod.
I neće više učiti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreći: Poznajte Gospoda; jer će me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih neću više pominjati.
( knjiga proroka Jeremije 31. 31 - 33 ).

A sad dobi bolju službu, kao što je i posrednik boljeg zaveta, koji se na boljim obećanjima utvrdi.
Jer da je onaj prvi bez mane bio, ne bi se drugom tražilo mesta.
Jer kudeći ih govori: Evo dani idu, govori Gospod, i načiniću s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet;
Ne po zavetu koji načinih s očevima njihovim u onaj dan kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske; jer oni ne ostaše u zavetu mom, i ja ne marih za njih, govori Gospod.
Jer je ovo zavet koji ću načiniti s domom Izrailjevim posle onih dana, govori Gospod: daću zakone svoje u misli njihove, i na srcima njihovim napisaću ih, i biću im Bog, i oni će biti meni narod.
I nijedan neće učiti svog bližnjeg, i nijedan brata svog, govoreći: Poznaj Gospoda; jer će me svi poznati od malog do velikog među njima.
Jer ću biti milostiv nepravdama njihovim, i greha njihovih i bezakonja njihovih neću više spominjati.
A kad veli: nov zavet, prvi načini vethim; a šta je vetho i ostarelo, blizu je kraja.
( Jevrejima poslanica 8. 6 - 13 ).

Prema tome, nije ukinut zakon Bozji 10 zapovesti, vec zavet sa izrailjskim narodom, i stvoren drugi zavet koji ima iste uslove kao prvi, a to je poslusnost Bozjim zapovestima.

To se moze prikazati na sledeci nacin:

STARI ZAVET:
- ZAVET SA IZRAILJSKIM NARODOM
- USLOV ZAVETA DRZANJE BOZJIH ZAPOVESTI
- NASLEDSTVO OBECANA ZEMLJA

NOVI ZAVET:
- NOVI ZAVET SA CELIM SVETOM
- USLOV ZAVETA DRZANJE BOZJIH ZAPOVESTI
- NASLEDSTVO NEBESKO CARSTVO I NOVA ZEMLJA

5 Knjiga Mojsijeva 5. 32 - 33 / 6. 1 - 3 / jevandjelje po Mateju 19. 16 - 22 / otkrivenje Jovanovo 22. 14

Mogu ti citirati dvadesetak novozavetnih tekstova koji govore o tome da su deset zapovesti jedan od uslova spasenja kako u starozavetnom tako i u novozavetnom vremenu.

A sto se tice tvog nacina izrazavanja, budi malo uljudniji, nismo ovde da vodimo verske ratove, vec da diskutujemo u duhu tolerancije i ljubavi.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
74
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 pitanje: Da li je Isus bio Trojstvo?

Odgovor: Ne, Isus je jedan od clanova trojstva koji se ponizio i uzeo ljudsko telo.

Stvarno ja to ne razumem, Jednom kazes jedan Bog od tri clanova. Drgi put, jedan Bog sa tri lica i ako kazem da je to glupost i neznanje ili jeres tada ja sam po tebi ogranicenog razuma.
Ni trunke istine nema u tome, to nije Biblijski! jasno je naglaseno da je Bog jedan, dobili ste i gde to pise da ne bi ostali u neznaju i tami.
Lazljiva je ta vasa pisaljka, zalosno da se protivite Bozijoj reci i od istine pravite laz huleci na Boziji duh.

Daleko ste vi od Hristove nauke, pravite ga lazom, ko nema Oca nema ni Sina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarno ja to ne razumem, Jednom kazes jedan Bog od tri clanova. Drgi put, jedan Bog sa tri lica i ako kazem da je to glupost i neznanje ili jeres tada ja sam po tebi ogranicenog razuma.
Ni trunke istine nema u tome, to nije Biblijski! jasno je naglaseno da je Bog jedan, dobili ste i gde to pise da ne bi ostali u neznaju i tami.
Lazljiva je ta vasa pisaljka, zalosno da se protivite Bozijoj reci i od istine pravite laz huleci na Boziji duh.

Daleko ste vi od Hristove nauke, pravite ga lazom, ko nema Oca nema ni Sina.

Kad kazem Tri licnosti Bozanstva, ili Bog sa tri lica, mislim na jednu te istu stvar.
Sto se tice ostalog, ja se za sebe ne brinem, jer imam cvrstu zajednicu sa Bogom, i znam sta mi Gospod svedoci, a za tebe nisam siguran, svako nek se moli Bogu pa nek vidi gde je..i kakav je njegov licni odnos sa Bogom, jer ako nema tog licnog onosa onda je ova nasa prica samo prazna farsa koja nema neke velike svrhe...
Pozdrav..
 
Natrag
Top