Biblijska obelezja prave Bozje crkve

Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Još prostije: koja se hrišćanska crkva (uključujući mnogobrojne sekte) odriče dekaloga i koja javno kaže da ga ne prihvata? A koje se drže dekaloga je nešto sasvim drugo. Svaka za sebe tvrdi da se jedino ona drži Biblijskog hrišćanstva i deset Božijih zapovijedi. I ti ćeš reći da je tvoja crkva jedina prava crkva, zar ne? To će isto tvrditi i katolik i protestaant i pravoslavac i adventist i jehovih svjedok... Upravo zbog takvog shvatanja vjere i tvrdnje svake od njih da je ona ta prava vjera, i postoji antagonizam i nepremostiva netrpeljivost među njima.
Ti i dalje nisi dao odgovor sem filozofskog pristupa i nista drugo.Mozes ti da tvrdis da trcis ispod 9 sekunde na 100m ali u praksi ce se dokazati da to nije tacno.Isto tako je i sa crkvama.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Draga moja Advent Gospođice Niki, hoćeš da nam obijasniš šta znači "Pridržavati se dekaloga" i onda ću ti ja navesti jednu crkvu koja ne odstupa od dekaloga, vidiš da i ti možeš biti kulturna kada hoćeš. Veliki pozdrav.
E momce vec sam ti rekao da morlane pridike mozes da drzis u kraljvskoj dvorani ako smes a ne meni ovde.Ako ti je pojam pridrzavati se dekaloga stran pojma to znaci da ga se ti i tvoja organizacija(ne crkva)ne pridrzavate sto je jasno kao dan.Drugo kada odgovris ma masu pitanja koja stoje bez odgovora od tvoje druzbine iz kluba JS,onda ces mozda i malkice dobiti integritet da trazis da ti se odgovori.Dotle,casopise u ruke i kuc.kuc..

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Evo, ovo dokazuje i potvrđuje ono što sam rekao u prethodnom postu. Ti, dakle, tvrdiš da postoji samo jedna prava crkva koja ima autoritet da propoveda jevanđelje. Naraavno, to je crkva kojoj i sam pripadaš, je li tako? Isto to će tvrditi i tvrde pripadnici svake druge crkve. To dalje znači, kada tako eksplicitno tvrdite za sebe da ste vi jedini i pravi, automatski diskvalifikujete one druge i implicite kažete da su one neprave i lažne. Baš me zanima kako Bog gleda na ovo?
Ako te zanima kako Bog gleda na to pocni da citas Bibliju umesto manifesta komunisticke partije
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ti i dalje nisi dao odgovor sem filozofskog pristupa i nista drugo.Mozes ti da tvrdis da trcis ispod 9 sekunde na 100m ali u praksi ce se dokazati da to nije tacno.Isto tako je i sa crkvama.
Dao sam ja odgovor za svakoga ko je u stanju da malo proviri van svoje dogme.


Ako te zanima kako Bog gleda na to pocni da citas Bibliju umesto manifesta komunisticke partije
Šta je, nešto te žulja? Da li je i tvoja crkva jedina i prava? Bolje da odovoriš na to piranje nego da zakeraš sa komunističkim manifestom kome nije mjesto u ovim raspravama. Moje pitanje je bilo čisto retoričko, postavljeno sa stanovišta teiste a ne ateiste. Kada bi znao na njega odgovoriti, odgovorio bi, a ne bi pribjegavao jefitinim provokacijama.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Uredniče budi dobar inače će te neki izbaciti sa foruma kako su počeli.


LAKI!!!
Zašto vičeš?
Sva ogromna slova pokazuju nervozu i galamu a to nije pristojno pred toliko ljudi, to može negde a negde ne ide.
Već ti rekoh da ja nemam nikakav problem niti mi trebaš crtati zakone ni podele jer ti lepo rekoh da to znam recimo napamet...ali izgleda memorija slaba ...predlažem papirići olovku pored sebe pa pribeležiti čisto da se ne ponavljaš toliko.

Hvala ti za odgovor kojim ništa nisi rekao, a da ti ponovo analiziram tvoje navode isto bi bilo nebi razumeo pa bi udavio narod ponavljajući kao papagaj.
Reći ću ti samo ovo razumnom će biti dovoljno:
1. uzimaš Pavlov slučaj kao potvrdu DRŽANJA zakona a tamo nije bilo nikakvog govora o osudi zbog DRŽANJA ZAKONA pa oni što bar malo čitaju Pismo videće da stvarno neko ima konfuziju pa nek oni vide ko.

2. Pominješ da je Pavle subotom propovedao kao dokaz da je subota obaveza paganima...vidi Laki, Paja je SVAKI dan propovedao a Jevrejima subotom jer se brate Jevreji subotom skupljahu pa im nije mogao drugim danima govoriti.I ovde prepustam neka svako vidi gde je konfuzija.

3. Već rekoh da Jevreji treba da drže subotu jer nemaju Mesiju a i oni što imaju mogu da drže i ponavljam time nisu ni veći ni manji od drugih.
NOVI SAVEZ je NOVI SAVEZ kad bi bar to moglo ući u glavu? Kamen je zamenjen DUHOM SVETIM koji bolje uči a životinja zamenjena ISUSOM boljom žrtvom kad bi i ovo moglo pod kapu bilo bi dobro.
Neka i ovde ljudi sami vide gde je konfuzija i šta nas pečati za život i kako se spašavamo.

Ljudi braćo eto vam primer šta dogma može da učini....neverovatno.
A kad govore o 70 sedmica tad kažu isti ovi što vam nameću subotu da je Isus UKINUO zakon...pa ko ima konfuziju?
Ovamo ukinuo a Isus reče da NIJE UKINUO. Ovamo BLAGODAĆU SPAŠENI a bez držanja subote NEMA BLAGODATI dakle kroz zakon smo spašeni po njihovom a po Apostolu po blagodati...na vama je da vidite gde je konfuzija.

Jevreji i danas drže subotu i držaće je stalno dok ne pitaju odakle ti rane na rukama i dok ne dođe 31 gl. Jeremije.
Pagani uđoše u SPASENJE bez STAROG ZAVETA a TAMO je subota bila kamen probe a mi amamo ISUSA kao kamen probe...eh da nije Jelene narod bi se spasio verom u Isusa i Duh Sveti bi ih mogao voditi a ne kamena ploča.

PETI put pitam..LAKI! PETI (prebroj pa vidi ) te pitam isto i ti zbog moje konfuzije zaboraviš da mi odgovoriš:
,,ŠTA TO NI ONI NI NJIHOVI OČEVI NE MOGOŠE ODRŽATI,,??? pa to ni paganima nisu nametali hajde Laki već jednom....i ako može malo tiše.

Hvala unapred.

Da ne bude uskraćeno:

ZEMALJSKA SVETINJA:
- kovceg zaveta sa deset zapovesti
- svestenik Levit
- zrtva jagnje
- krv jagnjeta

NEBESKA SVETINJA:
- kovceg zaveta sa deset zapovesti
- svestenik Hristos
- zrtva Hristos
- krv Hristova


Ovo gore si tačno uradio, ali zaboravio jednu stvar veoma značajnu.
Što je viđeno na nebu po tome je pravljeno ono na zemlji i sad u Otk. kaže da se pokaza kovčeg zaveta na nebu ZBOG KOGA? Gde će bezakonik otići i sesti i kojem narodu nametati svoj dan i svoje znamenje?

Pagani nađoše Gospoda BEZ ZAKONA a Jevreji ga kroz zakon tražiše i NE NAĐOŠE.
Isus NI JEDNOM prilikom nije PAGANIMA pomenuo dekalog ALI NIJEDNOM a JEVREJINU JESTE pitanje za tebe zašto jeste Jevrejinu rekao za zakon....zato bratac što su na njemu učinili Jevreji savez.

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

102milo

Pozdrav tebi prijatelju!
Znao sam sa foruma Banjaluka jednog dobrog čoveka sa pseudonimom Milo.
Što se tiče tvog teksta prve polovine pa i jače mogu reći AMIN !!!

Jedino nisam u Pismu našao da imamo sem Isusa još kojeg posrednika pa te molim daj mi citat iz Pisma gde piše za ostale posrednike pa ćemo se i u tome složiti.
Isus nije dao molitvu nikome drugom do Ocu a Otac nikom ne daje svoje slave.
I sad Isus kaže Oče proslavi i ti mene.....kako kad Otac reče da NIKOME neće dati svoe slave a onda ipak slava stiže i Isus biva proslavljen i Isus dade slavu Ocu. Šta misliš zašto je Isus mogao primiti i imati slavu kad je samo Bog može imati?

Puno pozdrava.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Uredniče budi dobar inače će te neki izbaciti sa foruma kako su počeli.
Da, prosto je zapanjujuće kako neki ovdje pokazuju "hrišćansku tolerantnost", a o vaspitanju i kućnom odgoju da i ne govorim. Još je interesantnije, kako ne umiju da sakriju te svoje osobine, nego se, ničim izazvani sami odaju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odgovor za Baumaestera

To sto sam pisao velikim slovima ne znaci da sam vikao, vec sam pomislio da ne vidis dobro, pa sam neke vazne stvari morao da naglasim velikim slovima, da bih skrenuo na njih tvoju paznju, jer ih ponavljam nekoliko puta ali ih ti previdjas..

Odgovoricu samo na ova dva pitanja koja si mi postavio, jer na ostalo sam vec odgovorio, ali ti svesno previdjas te moje ogovore.

Znaci prvo pitanje je:

,,ŠTA TO NI ONI NI NJIHOVI OČEVI NE MOGOŠE ODRŽATI,,??? pa to ni paganima nisu nametali hajde Laki već jednom....i ako može malo tiše.

ODGOVOR JE: starozavetni obredni zakon sa mnostvom pravila i propisa o prinosenju zrtava i praznika, zakon o obrezanju i slcno.
A taj tekst koji si pomenuo se mora sagledati u svom biblijskom i istorijskom kontekstu.
Vidis, posle Hristovog vaskrsenja odnosno pedesetnice na kojoj su apostoli primili Svetoga Duha, i u toj sili propovedali Hrista pred okupljenim mnostvom, u jednom danu se krstilo i prihvatilo Hrista oko tri hiljade dusa ( dela apostola 2 poglavlje ).
Biblija dalje govori o velikom napretku u propovedanju jevandjelja.
U to vreme postojali su ljudi Jevreji koji i ako su prihvatili novu veru, tezili su da zadrze svoje stare obicaje, odnosno da i dalje vrse starozavetnu obredno ritualnu praksu, da praznuju Jevrejske praznike, prinose
zrtve, i da se obrezuju.
Zato apostol spominje ovo sto si i ti napomenuo, a ceo tekst glasi:

`` da 15:4 A kad dođoše u Jerusalim, primi ih crkva i apostoli i starešine, i kazaše sve što učini Bog s njima, i kako otvori neznabošcima vrata vere.
15:5 Onda ustaše neki od jeresi farisejske koji behu verovali, i govorahu da ih valja OBREZATI, i zapovediti da drže ZAKON MOJSIJEV.
15:6 A apostoli i starešine sabraše se da izvide ovu reč.
15:7 I po mnogom većanju usta Petar i reče: Ljudi braćo! Vi znate da Bog od prvih dana izabra između nas da iz mojih usta čuju neznabošci reč jevanđelja i da veruju.
15:8 I Bog, koji poznaje srca, posvedoči im i dade im Duha Svetog kao i nama.
15:9 I ne postavi nikakve razlike među nama i njima, očistivši verom srca njihova.
15:10 Sad dakle šta kušate Boga i hoćete da metnete učenicima jaram na vrat, kog ni očevi naši ni mi mogosmo poneti?

Iz ovog teksta se jaso vidi da se tu ne radi o deset svetih zapovesti, vec o obrezanju, i Mojsijevom zakonu, odnosno obrednom zakonu koji sam spomenuo.

Da se ovde ne radi o Bozjem zakonu deset zapovesti, vec o obrednom ili ceremonijalnom zakonu koji se u bibliji naziva jos i zakon Mojsijev, potvrdjuje sam Apostol Pavle u 1 Korincanima poslanici 7. 19 gde kaze:

`7:18 Je li ko pozvat obrezan, neka se ne gradi neobrezan; ako li je ko pozvat neobrezan, neka se ne obrezuje.
7:19 Obrezanje je ništa, i neobrezanje je ništa; nego držanje zapovesti Božijih.
( 1 poslanica Korincanima 7. 18 - 19 ).

O kom drzanju zapovesti apostol Pavle ovde govori nego o deset Bozjih zapovesti.

Sto se tice istorijskog konteksta ovog pitanja, istorija svedoci da je do130 godine nove ere postojala jedna grupa Hriscana pod imenom Ebioniti, crkveni oci Irinej i Euzebije nazivaju Ebionite gnostickom sektom i ubrajaju ih u krivoverstvo, takodje da je ova grupa Hriscana tezila da zadrzi ceo Mojsijev zakon, obezanje, starozavetne praznike, i da su imali neka cudna veriovanja, od kojih je jedno to da nisu priznavali Isusa kao onoga koji je dosao od Boga, vec da je bio samo covek koji je postao svestan svoje misije prilikom krstenja na reci Jordanu.
Ova grupa Hriscana je kasnije usvojila neke druge obicaje koji su se posretstvom laznih apostola i ucitelja polako uvlacili u Hriscansku crkvu iz mnogobostva, od kojih je jedno od njih nebiblijsko ucenje o praznovanju nedelje.
Naspram ove grupe Hriscana, postojala je grupa pod imenom Nazareni, ili Nazareti, kao sto se zna u delima apostolskim Jevreji su optuzili apostola Pavla da je kolovodja Jeresi Nazaretskoj.
Crkveni oci Irinej i Euzebije svedoce da su Nazareni bili Hriscani Jevrejskog porekla i pripadnici prve Hriscanske crkve koju su osnovali apostoli, takodje da su drzali deset zapovesti i biblijsku subotu kao dan odmora, da su verovali u Isusa kao Mesiju spasitelja..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Drugo tvoje pitanje glasi: Jedino nisam u Pismu našao da imamo sem Isusa još kojeg posrednika pa te molim daj mi citat iz Pisma gde piše za ostale posrednike pa ćemo se i u tome složiti.

Odgovor je, Nemamo drugog posrednika osim Isusa, sledeci tekstovi to potvrdjuju:

59:13 Da neveru učinismo i slagasmo Gospodu, i odstupismo od Boga svog, govorismo o nasilju i odmetu, da, sastavljasmo i iznosismo iz srca reči lažne.
59:14 Zato sud odstupi natrag, i pravda stoji daleko; jer istina pade na ulici i pravda ne može da prođe.
59:15 I istine je nestalo, i ko se uklanja od zla, postaje plen. To vide Gospod, i ne bi Mu milo što nema suda.
59:16 I vide gde nema, i začudi se što nema posrednika; zato učini Mu spasenje mišica Njegova, i pravda Njegova podupre Ga. ( knjiga proroka Isaije 59. 13 - 16 ).

`2:5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,
2:6 Koji sebe dade u otkup za sve, za svedočanstvo u svoje vreme, ( 1 poslanica Timotijeva 2. 5 - 6 ).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zakljucio sam da tvoje izjave mogu da prevare iskljucivo samo one koji nisu citali moje komentare koje sam slao pre ovih, a bilo ih je dosta u kojima sam upravo objasnio razliku izmedju obrednog ili ceremonijalnog, i moralnog zakona ili deset zapovesti, i koji je zakon u kontekstu biblije ukinut, i da su ta dva zakona imala razlicitu svrhu, da je obredni zakon bio tipoloskog karaktera, odnosno da je bio vremenski ogranicen, jer je ukazivao na ono sto ce doci, odnosno Hrista, koji kada je dosao ceo obredni sistem je izgubio svoju funkciju jer je nasao svoje ispunjenje u Hristu, zrtvovanje je prestalo jer se sam Isus zrtvovao i postao zamena za ovaj starozavetni obredni sistem.
Naspram toga, deset zapovesti nemaju tipoloski karakter, one ne ukazuju na neke buduce duhovne realnosti, vec je to kodeks ponasanja i zivota koji je Bog dao kao izraz njegove volje, i pomogao coveku da u potpunosti uskladi svoj zivot sa ovim principima ljubavi...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice tekstova o apostolu Pavlu, mozemo sa tim tekstovima kalkulisati koliko hocemo, ja sam ti izneo kontekst onakav kakav jeste, a to je da je apostol Pavle drzao subotu kao sveti dan, a iz gornji istorijskih podataka koje sam ti dao, to je cinila i prva crkva, i svi pravi hriscani kroz istoriju, koji se nisu mesali sa mnogobozackom filozofijom, i nisu prihvatali prazne izmisljene dogme, vec su i zivot polagali radi istine u koju su verovali i koje su se cvrsto drzali i po cenu zivota..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Laodikeji pozdrav
Kad je neko korektan biću i ja i kad zastupa Pismo onda nema potrebe za imenima žene.

Zahvalan sam na odgovoru jer meni nije ni trebao već čitaocima da sami izvuku zaključak i izaberu koji je njima put pravi.
Pošto sam već naveo da i sam odmaram subotom time ne mogu kuditi subotu kao dan odmora od Boga dat ali ne mogu ni osuđivati one što tog dana ne odmaraju jer nigde u novom zavetu nema nalog da pagani drže subotu ali se iz teksta može videti da Pavle hvali zakon da je svet i dobar ali kaže i to da se držanjem istog ne postiže spasenje i ja jedino to želim da akcentujem, što i činim ...bar pokušavam reći da subota nije pečat niti da se spašava držanjem subote i to je ono što govorim.

Onaj prvi deo tvog teksta o tome šta se moglo a šta ne održati je poznat i saglasan sam da je postojao problem vraćanja na uobičajenu ceremoniju koju su i obavljali do razorenja i obrezanje ali nisam saglasan da je samo to Mojsijev zakon jer ni to nije Mojsije svojom voljom sastavio i dao narodu već zapisao kako mu Bog reče.
Dakle u mojsijev zakon koji po Mojsiju dobiše nije samo knjiga uredbi već i dekalog i kad kaže da se svake subote čitao u zbornicama da lise to svake subote čitalo prinošenje žrtvi ili je bilo i moralnog zakona?
Pod Mojsijev zakon spada SVE što je preko Mojsija dato i to je sve stari zavet.I ponoviću jer je potrebno da ono na kamenu je za osudu i ostarilo i blizu kraja to Paja lepo piše Korinćanima i da ta slova na kamenu nisu data za život već za ropstvo i SMRT da se smrti plod donosi kroz poznanje krivice.

Misliš da Jevreji nisu mogli da se obrežu? Jesu i to je čin koji nije teško ODRŽATI jednom u životu u osmi dan života.
Misliš da nisu imali jagnje da prinesu ili manju životinju...jesu i to im nije bio problem da učine.
Zravstveni i građanski im je možda padao malo teže ali to je bilo rešavano i to se moglo održati.
Ostao je samo zakon čistog srca i pomisli a to je MORALNI e da li su to mogli održati da ne govore ružno da se ne kunu lažno, da ne čine ništa loše niti misle ništa loše veš svima sve dobro....da li je tu bio čvor jer se jedino to nije moglo ODRŽATI a da se ne sagreši.

Duh Sveti je ZAMENA za KAMENE ploče a ISUS zamena za životinje. Dakle NIŠTA nIJE UKINUTO već ne savršeno zamenjeno savršenim....jer da je od zakona i kroz zakon stizo život nebi se tražio drugi. Ima toliko citata koji govore o tome šta zakon nije mogao i koji zakon samo treba čitati.Ja ne mogu govoriti nekome da mora održati dekalog kad ga j prvi nisam održao a nek se javi ko jeste....ako se javi onaj bogati mladić vara vas jer nije ušao u spasenje iako održa kako reče.
Bog traži PRIZNANJE greha i POKAJANJE da nas očisti a ne zaslugu da bi mogli primiti oprost.

Svako dobro ti želim i reci mi u 20 gl. Otk. piše da SMER i PAKAO dadoše svoje mrtvace kako to gde se nalazi smrt a gde pakao?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U pravu si za Duha Svetoga, ali nam upravo on daje silu da drzimo zakon.
Upravo o tome govori biblijski tekst koji kaze `JER STO ZAKONU BESE NEMOGUCE JER BESE OSLABLJEN TELOM, ZATO POSLA BOG SINA SVOJEGA DA OSUDI GREH U TELU...
To znaci da Hristovim dolaskom nije ukinut zakon, vec nam je data sila Svetog Duha, koja nas nanovo stvara, i menja nase bice, odnosno Duh se useljava u ljudsko srce i cini da covek moze u potpunosti da ispuni zakon, i da mu on bude radost..
Drugim recima, ako je covek kurvar i cini preljube, ili krade, svadja se sa roditeljima ( sto su sve prekrsaji Bozjeg moralnog zakona), a to cini iz razloga zato sto je moralno slab jer je rodjen na zemlji kao gresnik na kojoj vladaju principi Djavola, egoizam, sebicnost, mrznja, itd, takvom coveku je potrebna duhovna obnova, odnosno da covek shvati svu svoju bedu i nemogucnost da sam po sebi cini ono sto je dobro, i da dodje Bogu u usrdnoj molitvi i da od njega zatrazi pomoc, ako je slab da trazi snagu, ako je bezvoljan da trazi volju, da trazi pre svega Bozansko prosvetljenje da bi mogao da spozna sta je ugodna i dobra volja Bozja, da Duhovno progleda, da mu se otkrije Bozja slava, u takvoj covekovoj iskrenoj teznji Bog intervenise, i svojim Svetim Duhom deluje na coveka, to je cudesna promena koju covek sam nikada ne bi mogao da ostvari, a koju Bog cini u coveku u jednom trenutku, a koja se u bibliji naziva novorodjenje.
Takvom predanom coveku se na raspolaganju daje neogranicena sila koja mu popmaze da se zakon potpuno ispuni u njemu.
Drugim recima, kurvar postaje moralan, i na zensku osobu ne gleda vise kao na predmet svoje pozude, vec kao na sestru i bice kome je takodje potreban spasitelj, lopov vise nema zelju da krade, vec mu je zao ranijih dela, i tezi da nadoknadi ono sto je ukrao, onaj koji se svadjao sa roditeljima postaje nezan i ugladjen, i gleda na sve ljude sa ljubavlju, i svakome zeli da pomogne i da pokaze tu ljubav na delu zato sto ga ta ljubav nagoni da voli ljude i da na svakog coveka gleda kao na Bozje dete..
Da samo u Hristovoj sili Bozji zakon se u potpunosti ispunjava u nama, bez prosvetljenja Bozjim Duhom, mi smo pod osudom zakona, i u neprijateljstvu sa Bogom.
Zato je vracanje Bogu i uskladjivanje covekovog zivota sa voljom Bozjom prioritetni cilj svakog coveka na ovom svetu, i jedini smisa zivota..

29:11 Jer ja znam misli koje mislim za vas, govori Gospod, misli dobre a ne zle, da vam dam posledak kakav čekate.
29:12 Tada ćete me prizivati i ići ćete i molićete mi se, i uslišiću vas.
29:13 I tražićete me, i naći ćete me, kad me potražite svim srcem svojim.
29:14 I daću vam se da me nađete, govori Gospod.. ( knjiga proroka Jeremije 29. 11 - 14 ).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
55:6 Tražite Gospoda, dok se može naći; prizivajte Ga, dokle je blizu.
55:7 Neka bezbožnik ostavi svoj put i nepravednik misli svoje; i neka se vrati ka Gospodu, i smilovaću se na nj, i k Bogu našem, jer prašta mnogo.
55:8 Jer misli moje nisu vaše misli, niti su vaši putevi moji putevi, veli Gospod;
55:9 Nego koliko su nebesa više od zemlje, toliko su putevi moji viši od vaših puteva, i misli moje od vaših misli.
55:10 Jer kako pada dažd ili sneg s neba i ne vraća se onamo, nego natapa zemlju i učini da rađa i da se zeleni, da daje seme da se seje i hleb da se jede,
55:11 Tako će biti reč moja kad izađe iz mojih usta: neće se vratiti k meni prazna, nego će učiniti šta mi je drago, i srećno će svršiti na šta je pošaljem.
55:12 Jer ćete s veseljem izaći, i u miru ćete biti vođeni; gore i bregovi pevaće pred vama od radosti, i sva će drveta poljska pljeskati rukama.
55:13 Mesto trnja niknuće jela, mesto koprive niknuće mirta; i to će biti Gospodu u slavu, za večan znak, koji neće nestati. ( knjiga proroka Isaije 55. 6 - 13 ).

AMIN
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Dekalog je poznanje dobra i zla.
Duh Sveti kad dolazi prvo osvedočava o grehu i sudu da se čovek pokaje i primi po MILOSTI BOŽIJOJ oprost i život kroz VERU.
A kad je primio život Duh ga poučava SVAKOJ ISTINI i govori mu ili mu Pismom otkriva ili preko propovedi doznaje ogovor, ali nigde spašenom se ne postavlja uslov za spasenje već uslov za OSTAJANJE U LJUBAVI odnosno SPASENJU jer se ono žalošćenjem Duha može izgubiti.

Tako subota nije pečat jer bi spasenje primali zaslugom a ne blagodaću.
Redosled ste obrnuli a to je veoma opasno, spasenje se dobija jevanđeljem a zapovesti o ljubavi su PROIZVOD SPASENJA a NE USLOV.
Onaj što je spašen njemu ne treba pečat subote jer ima veće u sebi koje ga upisuje u knjigu života i pečati.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dekalog je poznanje dobra i zla.
Duh Sveti kad dolazi prvo osvedočava o grehu i sudu da se čovek pokaje i primi po MILOSTI BOŽIJOJ oprost i život kroz VERU.
A kad je primio život Duh ga poučava SVAKOJ ISTINI i govori mu ili mu Pismom otkriva ili preko propovedi doznaje ogovor, ali nigde spašenom se ne postavlja uslov za spasenje već uslov za OSTAJANJE U LJUBAVI odnosno SPASENJU jer se ono žalošćenjem Duha može izgubiti.

Tako subota nije pečat jer bi spasenje primali zaslugom a ne blagodaću.
Redosled ste obrnuli a to je veoma opasno, spasenje se dobija jevanđeljem a zapovesti o ljubavi su PROIZVOD SPASENJA a NE USLOV.
Onaj što je spašen njemu ne treba pečat subote jer ima veće u sebi koje ga upisuje u knjigu života i pečati.

Pozdrav.

Nije obrnut redosled, vec si ti to tako shvatio jer ne citas moje komentare, ili namerno sve izvrces.

Ponovicu, mi se spasavamo Hristovom zrtvom koju je polozio za nas na krstu da bi nas otkupio od greha i smrti.
Prihvatajuci tu zrtvu, nama se daje Sveti Duh koji nam od trenutka kada smo dosli Hristu, pokajali se, i njemu se predali, pomaze da u potpunosti zivimo jednim novim zivotom bez greha, ispunjavajuci svaku zapovest dekaloga.

Nase pokajanje i predanje nam ni u kom slucaju ne daje slobodu da i dalje gresimo krseci Bozje zapovesti, to je upravo prevara, da nas Hristos oslobadja od poslusnosti, i ako cela biblija govori o tome da je upravo poslusnost zapovestima jedan od glavnih uslova spasenja, ja sam te tekstove pomenuo, ali neki ocigledno svoju rec stavljaju iznad Bozje reci.
Jedan od tih tekstova glasi: `` Blago onome koji tvori zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.
A napolju su psi i vračari i kurvari i krvnici i idolopoklonici i svaki koji ljubi i čini laž.
( otkrivenje Jovanovo 22. 14 - 15 ).

Zato apostol Jovan na drugom mestu kaze ``decice savetujem vam da ne gresite, ali ako ko sagresi imamo zastupnika kod oca, Isusa Hrista pravednika, i on ocisca grehe nase, ali ne samo nase nego i celog sveta.

U jakovljevoj poslanici greh je okarakterisan kao bezakonje HAMATRIJA ANOMIJA, odnosno greh kao posledica krsenja Bozjeg zakona.

Sto se tice subote, ona je deo Bozjeg zakona, i krsenje ove zapovesti je isto tako greh kao krsenje bilo koje od drugih devet zapovesti.

Ovo je jasna nauka svetog pisma, ali svako ima slobodnu volju pa nek cini sto mu je volja..ali prvenstveno nek se moli Bogu da mu Gospod otkrije sta mu je ciniti, a ne da ide glavom kroz zid svojom ljudskom mudroscu..
 
Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
74
Pozdrav svima na diskusiji.

Jedno pitanje za Laodikeju koje glasi:
Ako ja postujem sve zakone i izvrsavam te zakone jer zivim po slovu tih zakona! dali me smatras da sam pod zakonom?
Mozes ali kao i do sada ne moras dati odgovor.
 
Natrag
Top