Biblijska obelezja prave Bozje crkve

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pozdrav svima na diskusiji.

Jedno pitanje za Laodikeju koje glasi:
Ako ja postujem sve zakone i izvrsavam te zakone jer zivim po slovu tih zakona! dali me smatras da sam pod zakonom?
Mozes ali kao i do sada ne moras dati odgovor.

Mora se shvatiti sta Apostol Pavle misli kada kaze pod zakonom..
Nas zakon osudjuje kao prestupnike, i u tom smislu mi smo pod zakonom jer nemamo silu da izvrsavamo zapovesti, odnosno nemamo ljubavi u svom srcu da ljubimo bliznje, da postujemo bracnu zajednicu jer smo preljubocinci, i Bozji autoritet jer sluzimo principima ovoga sveta odnosno Djavola.

Dolaskom Isusa Hrista na ovaj svet, darovana nam je velika milost, jer nas je Isus svojom smrcu otkupio od osude zakona, odnosno od smrti koju prekrsaj zakona nosi sa sobom, i dao nam silu da ne moramo biti kao oni koji krse zapovesti, vec kao oni koji ga ispunjavaju.
Drugim recima, Duhom Svetim Bog je usadio princip ljubavi u nase srce, da se u nama zakon ispuni u potpunosti onako kako je to Bozja volja.
U tom stanju ljubavi, mi necemo krsiti zapovesti, vec ce mo teziti da ga u potpunosti ispunimo, odnosno necemo ciniti nista sto ce biti na stetu nasim bliznjim, necemo krasti, ciniti preljube, i nepostovati Bozji autoritet, ne zato sto tako kaze zapovest, vec ce nas ljubav Bozja nagoniti da postujemo imovinu svog bliznjeg, njegovu suprugu, i atoritet Bozji zato sto ga ljubimo.
U novozavetnom periodu, postovanje zapovesti je vise stvar srca, a ne slova zakona, i tice se ljubavi koja se Duhom Svetim useljava u nas, i samo tako zakon dobija svoj pravi smisao, i u potpunosti se ispunjava u coveku..

``Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet,
Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod.
Nego ovo je zavet što ću učiniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: METNUCU ZAVET SVOJ U NJIH, I NA SRCU NJIHOVOM NAPISACU GA, i biću im Bog i oni će mi biti narod.
I neće više učiti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreći: Poznajte Gospoda; jer će me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih neću više pominjati.
( knjiga proroka Jeremije 31. 31 - 33 ).

``Jer kudeći ih govori: Evo dani idu, govori Gospod, i načiniću s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet;
Ne po zavetu koji načinih s očevima njihovim u onaj dan kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske; jer oni ne ostaše u zavetu mom, i ja ne marih za njih, govori Gospod.
Jer je ovo zavet koji ću načiniti s domom Izrailjevim posle onih dana, govori Gospod: DACU ZAKONE SVOJE U MISLI NJIHOVE, I NA SRCIMA NJIHOVIM NAPISACU IH, i biću im Bog, i oni će biti meni narod.
I nijedan neće učiti svog bližnjeg, i nijedan brata svog, govoreći: Poznaj Gospoda; jer će me svi poznati od malog do velikog među njima.
Jer ću biti milostiv nepravdama njihovim, i greha njihovih i bezakonja njihovih neću više spominjati.
( Jevrejima poslanica 8. 8 - 12 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Laodikejska zajednica:

,,Nije obrnut redosled, vec si ti to tako shvatio jer ne citas moje komentare, ili namerno sve izvrces.,,

OK. odmah proveravamo tvoje reči:

,,,Ponovicu, mi se spasavamo Hristovom zrtvom koju je polozio za nas na krstu da bi nas otkupio od greha i smrti.
Prihvatajuci tu zrtvu, nama se daje Sveti Duh koji nam od trenutka kada smo dosli Hristu, pokajali se, i njemu se predali, pomaze da u potpunosti zivimo jednim novim zivotom bez greha, ispunjavajuci svaku zapovest dekaloga.

Nase pokajanje i predanje nam ni u kom slucaju ne daje slobodu da i dalje gresimo krseci Bozje zapovesti, to je upravo prevara, da nas Hristos oslobadja od poslusnosti, i ako cela biblija govori o tome da je upravo poslusnost zapovestima jedan od glavnih uslova spasenja, ja sam te tekstove pomenuo, ali neki ocigledno svoju rec stavljaju iznad Bozje reci.
,,

Pročitaj podvučene tvoje reči.

,,Jedan od tih tekstova glasi: `` Blago onome koji tvori zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.,,

Primetio sam da menjaš prevode prema ,,podobnosti,, pa kad štima onaj prevod onda se njega držiš a kad ne onda uzimaš sledeći.
Taj tekst bi bio kontradiktoran celom PISMU ali na sreći on glasi da je blago onima koji ubeliše haljine svoje u krvi jagnjetovoj da mogu ući kroz krv i Isusovu zaslugu u grad.
A po Karadžićevom se to spasenje mora zaslužiti držanjem ili ,otpasti, jer Isusova žrtva ne pokriva grehe jer je naša zasluga veća.

Dakle držanje Isusovih zapovesti koje dade su :
1. Ljubi Boga 2. Ljubi bližnje. 3 Ljubi braću. LJUBAV JE ISPUNJENJE ZAKONA !!!

A Jevrejina pre svog prinosa pita za stari savez pre onog u svojoj krvi o dekalodu i opet pored dekaloga ne uđe u spasenje...kapito?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
"Blago onome koji tvori zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad." (Otkrivenje 22, 14.)

Blessed are they that do his commandments, that they may have right to the tree of life, and may enter in through the gates into the city.NKJ
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikejska zajednica:

,,Nije obrnut redosled, vec si ti to tako shvatio jer ne citas moje komentare, ili namerno sve izvrces.,,

OK. odmah proveravamo tvoje reči:

,,,Ponovicu, mi se spasavamo Hristovom zrtvom koju je polozio za nas na krstu da bi nas otkupio od greha i smrti.
Prihvatajuci tu zrtvu, nama se daje Sveti Duh koji nam od trenutka kada smo dosli Hristu, pokajali se, i njemu se predali, pomaze da u potpunosti zivimo jednim novim zivotom bez greha, ispunjavajuci svaku zapovest dekaloga.

Nase pokajanje i predanje nam ni u kom slucaju ne daje slobodu da i dalje gresimo krseci Bozje zapovesti, to je upravo prevara, da nas Hristos oslobadja od poslusnosti, i ako cela biblija govori o tome da je upravo poslusnost zapovestima jedan od glavnih uslova spasenja, ja sam te tekstove pomenuo, ali neki ocigledno svoju rec stavljaju iznad Bozje reci.
,,

Pročitaj podvučene tvoje reči.

,,Jedan od tih tekstova glasi: `` Blago onome koji tvori zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.,,

Primetio sam da menjaš prevode prema ,,podobnosti,, pa kad štima onaj prevod onda se njega držiš a kad ne onda uzimaš sledeći.
Taj tekst bi bio kontradiktoran celom PISMU ali na sreći on glasi da je blago onima koji ubeliše haljine svoje u krvi jagnjetovoj da mogu ući kroz krv i Isusovu zaslugu u grad.
A po Karadžićevom se to spasenje mora zaslužiti držanjem ili ,otpasti, jer Isusova žrtva ne pokriva grehe jer je naša zasluga veća.

Dakle držanje Isusovih zapovesti koje dade su :
1. Ljubi Boga 2. Ljubi bližnje. 3 Ljubi braću. LJUBAV JE ISPUNJENJE ZAKONA !!!

A Jevrejina pre svog prinosa pita za stari savez pre onog u svojoj krvi o dekalodu i opet pored dekaloga ne uđe u spasenje...kapito?


Prijatelju, ja ne razumem coveka koji ne prima u svoj um ono sto procita, ili izvrne procitano.

Kao prvo ne razumem tvoju konstataciju da bi tekst koji sam naveo bio kontradiktoran celom pismu, kad upravo ceo kontekst pisma govori o tome da je JEDAN od glavnih uslova za ulazak u carstvo Bozje drzanje zapovesti.
Namerno sam naglasio rec JEDAN, posto on jasno upucuje na balans izmedju milosti i pravde, i da jedno drugo ne iskljucuje..
Ponovicu ono sto sam naveo u proslom komentaru: mi se spasavamo Hristovom zrtvom koju je polozio za nas na krstu da bi nas otkupio od greha i smrti.
Prihvatajuci tu zrtvu, nama se daje Sveti Duh koji nam od trenutka kada smo dosli Hristu, pokajali se, i njemu se predali, pomaze da u potpunosti zivimo jednim novim zivotom bez greha, ispunjavajuci svaku zapovest dekaloga.

Nase pokajanje i predanje nam ni u kom slucaju ne daje slobodu da i dalje gresimo krseci Bozje zapovesti, to je upravo prevara, da nas Hristos oslobadja od poslusnosti, i ako cela biblija govori o tome da je upravo poslusnost zapovestima jedan od glavnih uslova spasenja, ja sam te tekstove pomenuo, ali neki ocigledno svoju rec stavljaju iznad Bozje reci.
,,

To sto je drzanje zapovesti JEDAN od uslova spasenja, ne znaci da se mi spasavamo drzanjem zakona, vec Hristovom miloscu koja nam pomaze da svoj zivot uskladimo sa Bozjom voljom zapisanom u zapovestima Dekaloga.

Nasuprot tome, ako nam je Hristova milost donela slobodu da krsimo zapovesti, onda mi nikada ne bi kao takvi mogli uci u carstvo Bozje, u kome vlada nesebicna ljubav, i savrseni harmonicni odnosi izmedju bica koja su na nebu, kao i cistota i svetost.

Izgradnja karaktera i postizanje svetosti po Bozanskom uzoru, je najvazniji posao koji covek mora obaviti dok je ovde na zemlji, a kako ce Duhovno napredovati ako krsi Bozanske principe ljubavi koji su dati za njegovo vecno dobro..

Sto se tice prevoda biblije, ja se rukovodim prevodima koji najvise odgovaraju kontekstu same biblije, a ti drugi prevodi koje si naveo gde se kaze ``KOJI PERU HALJINE SVOJE, znace isto sto i ono prvo, odnosno sto Karadjic navodi kada kaze ``KOJI DRZI ZAPOVESTI BOZJE, ali ti po obicaju to ne shvatas, a ja sam to lepo objasnio u jednom od prethodnih komentara kada sam govorio o svetinji.

Sustina je u tome da po uzoru na zemaljsku svetinju i sluzbu koju je obavljao prvosvestenik u ovoj zemaljskoj svetinji prinoseci krv jagnjeta pred kovcegom zaveta u kome su bile ploce sa deset svetih zapovesti, Isus danas kao zamena prinosi svoju krv u nebeskoj svetinji nad svetinjama pred originalnim kovcegom u kome se nalazi original deset Bozjih zapovasti.
U tom smislu, danas kada neko prekrsi neku od ovih zapovesti, ne prinosi jagnje na zrtvu, vec dolazi Hristu koji je vec sebe prineo na krstu kao jagnje Bozje za celo covecanstvo, i tada Hristos pred kovcegom zaveta u nebeskoj svetinji nad svetinjama, prinosi zasluge svoje prolivene krvi, i tom svojom krvlju simbolicno cisti tog coveka koji je sagresio od greha prouzrokovanog krsenjem neke od zapovesti dekaloga, odnosno opravdava ga i cini da mu taj greh bude oprosten, i da covek pred zakonom bude prav kao da nikada nije sagresio.

Navescu nekoliko tekstova koji potvrdjuju kontekst biblije da je drzanje zapovesti JEDAN od glavnih uslova spasenja, a posto si naveo vec neke od uslova, i jos si neobjasnjivo kontradiktoran jer kazes: `LJUBAV JE ISPUNJENJE ZAKONA !!! a potom govoris protivno zapovestima, ja cu ovim tekstovima koje cu navesti upravo pokazati da ovo sto si naveo upravo govori da se tu radi o LJUBAVI PREMA BLIZNJEM, PREMA BOGU, i LJUBAVI PREMA BRACI, kao odrazu popstovanja Bozjih zapovesti, a ne nezavisno od njega:

1. Drzanje zapovesti - dokaz ljubavi prema Isusu, i obostrane ljubavi izmedju coveka i Boga:

``Ko ima zapovesti moje i drži ih, on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav Otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam. ( jevandjelje po Jovanu 14. 21 ).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Ko drzi zapovesti ostaje u ljubavi Bozjoj:

``Kao što Otac ima ljubav k meni, i ja imam ljubav k vama; budite u ljubavi mojoj.
Ako zapovesti moje uzdržite ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovesti Oca svog i ostajem u ljubavi Njegovoj. ( jevandjelje po Jovanu 15. 9 - 10 ).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Drzanje zapovesti - dokaz poznanstva sa Isusom, ko ne drzi zapovesti nema istine u sebi, a ko drzi u njemu je savrsena ljubav Bozja:

``Dečice moja! Ovo vam pišem da ne grešite; i ako ko sagreši, imamo zastupnika kod Oca, Isusa Hrista pravednika,
I On očišća grehe naše, i ne samo naše nego i svega sveta.
I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo.
Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema;
A koji drži reč Njegovu, u njemu je zaista ljubav Božija savršena; po tom poznajemo da smo u Njemu.
Koji govori da u Njemu stoji, i taj treba tako da hodi kao što je On hodio.
Ljubazni! Ne pišem vam nove zapovesti, nego zapovest staru koju imaste ispočetka. Zapovest stara jeste reč koju čuste ispočetka. ( 1 poslanica Jovanova 2. 1 - 7 ).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Drzanje zapovesti dokaz ljubavi prema Isusu i prema bliznjima:

``Po tom znamo da ljubimo decu Božiju kad Boga ljubimo i Njegove zapovesti držimo.
Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo; i zapovesti Njegove nisu teške.
Jer svaki koji je rođen od Boga pobeđuje svet; i vera je naša ova pobeda koja pobedi svet.
( 1 poslanica Jovanova 5. 2 - 4 ).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Jedinstvo svih deset zapovesti, zakon merilo na Bozjem sudu, nazvan zakon slobode:

`` Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona.
Tako govorite i tako tvorite kao oni koji će zakonom slobode biti suđeni; ( poslanica Jakovljeva 2. 10 - 12 ).

PARALELNI TEKST - zakon merilo na sudu Bozjem u starom zavetu:

``I tako, sine moj, čuvaj se onog što je preko ovog, jer nema kraja sastavljanju mnogih knjiga, i mnogo čitanje umor je telu.
Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovesti Njegove drži, jer to je sve čoveku.
Jer će svako delo Bog izneti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla. ( knjiga propovednika 12. 13 - 14 ).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. Ostati u zakonu, ne biti licemer koji slusa vec koji izvrsava zapovesti:

``Zato odbacite svaku nečistotu i suvišak zlobe, i s krotošću primite usađenu reč koja može spasti duše vaše.
Budite, pak, tvorci reči, a ne samo slušači, varajući sami sebe.
Jer ako ko sluša reč a ne tvori, on je kao čovek koji gleda lice tela svog u ogledalu;
Jer se ogleda pa otide, i odmah zaboravi kakav beše.
Ali koji providi u savršeni zakon slobode i ostane u njemu, i ne bude zaboravni slušač, nego tvorac dela, onaj će biti blažen u delu svom. ( Jakovljeva poslanica 1. 21 - 25 ).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7. Isus nije dosao da ukine zakon, niti da ga izmeni, zakon ostaje do kraja sveta, prokletstvo za one koji promene i najmanju zapovest dekaloga:

``Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom.
( jevandjelje po Mateju 5. 17 - 19 ).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. Drzanje zapovesti - obelezje vernih ljudi:

``I razgnevi se zmija na ženu, i otide da se pobije sa ostalim semenom njenim, koje drži zapovesti Božije i ima svedočanstvo Isusa Hrista. ( otkrivenje Jovanovo 12. 17 ).

Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu. ( otkrivenje 14. 12 ).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9. Prorocanstvo - zakon u Isusovom srcu:

``Žrtve i darova nećeš; Ti si mi uši otvorio; žrtve paljenice i koja se za greh prinosi ne tražiš.
I po tome rekoh: Evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene;
Hoću činiti volju Tvoju, Bože moj, i zakon je Tvoj meni u srcu.
Kazujem pravdu na saboru velikom; evo, usta svojih ne ustavljam; Gospode, Ti znaš.
Pravde Tvoje ne sakrivam u srcu svom, kazujem vernost Tvoju i spasenje Tvoje; i ne tajim milosti Tvoje i istine Tvoje od sabora velikog. ( psalam 40. 6 - 10 ).

Zato, ulazeći u svet govori: Žrtava i darova nisi hteo, ali si mi telo pripravio.
Žrtve i prilozi za greh nisu Ti bili ugodni.
Tada rekoh: Evo dođoh, u početku knjige pisano je za mene, da učinim volju Tvoju, Bože.
( Jevrejima poslanica 10. 5 - 7 ).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. Zakonom ce biti opravdani oni koji ga tvore: ``Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore. ( Rimljanima poslanica 2. 13 ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Letron i njegovo kratko i jasno pitanje

quote_icon.png
Prvobitno napisao Letron
Pozdrav svima na diskusiji.

Jedno pitanje za Laodikeju koje glasi:
Ako ja postujem sve zakone i izvrsavam te zakone jer zivim po slovu tih zakona! dali me smatras da sam pod zakonom?
Mozes ali kao i do sada ne moras dati odgovor.



Odgovor Adventista

Mora se shvatiti sta Apostol Pavle misli kada kaze pod zakonom..
Nas zakon osudjuje kao prestupnike, i u tom smislu mi smo pod zakonom jer nemamo silu da izvrsavamo zapovesti, odnosno nemamo ljubavi u svom srcu da ljubimo bliznje, da postujemo bracnu zajednicu jer smo preljubocinci, i Bozji autoritet jer sluzimo principima ovoga sveta odnosno Djavola.

Dolaskom Isusa Hrista na ovaj svet, darovana nam je velika milost, jer nas je Isus svojom smrcu otkupio od osude zakona, odnosno od smrti koju prekrsaj zakona nosi sa sobom, i dao nam silu da ne moramo biti kao oni koji krse zapovesti, vec kao oni koji ga ispunjavaju.
Drugim recima, Duhom Svetim Bog je usadio princip ljubavi u nase srce, da se u nama zakon ispuni u potpunosti onako kako je to Bozja volja.
U tom stanju ljubavi, mi necemo krsiti zapovesti, vec ce mo teziti da ga u potpunosti ispunimo, odnosno necemo ciniti nista sto ce biti na stetu nasim bliznjim, necemo krasti, ciniti preljube, i nepostovati Bozji autoritet, ne zato sto tako kaze zapovest, vec ce nas ljubav Bozja nagoniti da postujemo imovinu svog bliznjeg, njegovu suprugu, i atoritet Bozji zato sto ga ljubimo.
U novozavetnom periodu, postovanje zapovesti je vise stvar srca, a ne slova zakona, i tice se ljubavi koja se Duhom Svetim useljava u nas, i samo tako zakon dobija svoj pravi smisao, i u potpunosti se ispunjava u coveku..

``Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet,
Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod.
Nego ovo je zavet što ću učiniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: METNUCU ZAVET SVOJ U NJIH, I NA SRCU NJIHOVOM NAPISACU GA, i biću im Bog i oni će mi biti narod.
I neće više učiti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreći: Poznajte Gospoda; jer će me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih neću više pominjati.
( knjiga proroka Jeremije 31. 31 - 33 ).

``Jer kudeći ih govori: Evo dani idu, govori Gospod, i načiniću s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet;
Ne po zavetu koji načinih s očevima njihovim u onaj dan kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske; jer oni ne ostaše u zavetu mom, i ja ne marih za njih, govori Gospod.
Jer je ovo zavet koji ću načiniti s domom Izrailjevim posle onih dana, govori Gospod: DACU ZAKONE SVOJE U MISLI NJIHOVE, I NA SRCIMA NJIHOVIM NAPISACU IH, i biću im Bog, i oni će biti meni narod.
I nijedan neće učiti svog bližnjeg, i nijedan brata svog, govoreći: Poznaj Gospoda; jer će me svi poznati od malog do velikog među njima.
Jer ću biti milostiv nepravdama njihovim, i greha njihovih i bezakonja njihovih neću više spominjati.
( Jevrejima poslanica 8. 8 - 12 )

Dragi moj ni meni ti nisi odgovarao na postavljena pitanja, a kada si odgovarao onda je bilo selektivno odgovaranje a kako ovde vidimo i Letronovo pitanje si previdio i mudro obilazio. Zato sam izvukao svoj zaključak da ti nikom ne daš odgovore na postavljena pitanja. Ja bar ne vidim odgovor! podvuci ga i podebljaj gde Hristov sledbenik najveće svetosti :) sa darovima "duha" je odgovorio da bi poučio one koji nisu "NAJVEĆE SVETOSTI" i nemaju te drarove Adventističkog duha, veliki pozdrav i mir svim Adventistima.

PS Šta je mnogo mnogo je pa i da je od Adventista.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To pitanje nisam video..

A sada ga nisam dobro ni razumeo, pa te molim da ga drugacije formulises..
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Ljubazni! Ne pišem vam nove zapovesti, nego zapovest staru koju imaste ispočetka. Zapovest stara jeste reč koju čuste ispočetka. ( 1 poslanica Jovanova 2. 1 - 7 ).,,

Bratac zašto ne nastavi što prekide misao...
,,Opet vam pišem NOVU ZAPOVEST , koja je zaista u Njemu i U VAMA ; jer tama prolazi, i VIDELO PRAVO VEĆ SVETLI.,,

STAVIĆU zapovesti u SRCA njihova. I tamo ima da treba da ljubim svako stvorenje Božije i da činim dobro svima i da opraštam svima i na to nema kamen.

ZAŠTO JE DOŠAO SVETI DUH !!!
Da nas uputi na kamen i reči na njemu da bi videli da smo zaslužili smrt a onda molili za oprost...Adam se sigurno kajao i molio ali smrt ga nije mimoišla. Plata za greh je smrt. Paja lepo piše da je zakon na kamenu bio da se plod SMRTI donosi i ko god želi da se opravda držanjem zakona taj smrti plod donosi.
Duh Sveti osvedočava da smo grešni da se pokajemo i govori da smo BLAGODAĆU SPAŠENI kroz VERU i da je to DAR.
A onda nas upućuje u svaku istinu. Bogati mladić je tvoj idol jer održa dekalog a moj grešnik koji se bije u prsa.

Ja ne sporim dekalog ali ponovo da kažem da dekalog nije ni jedan od uslova da se primi spasenje jer onda rimski vojnik nebi mogao čuti da je spašen verom u Isusa i on i dom njegov jer nema dekalog.
Apostoli su nosili dekalog i vikali: ko ne održi dekalog nema mu zore!!!
I tako se narod obradova radosnoj vesti koja se proširi. I svi prestupnici i razbijnici i bludnice otpadoše od spasenja i nisu mogle ZASLUŽITI DAR.

Isus reče razbojniku : nema...ne vredi ti ništa siđi i dekalog održi pa se čujemo,,
Bludnici reče: ah, ti! zašto si to učinila beži od mene ne dotiči se ideš dole, piše da ko prekrši ide dole.

Ali zato svetli lik stade u crkvu i reče kako je dobar jer sve drži i desetak naravno i nije kao ostali što nisu Adv..Farizeji već GREŠNICI koji ne održaše...
Zapovest je sveta i dobra ali ona treba biti u srcu po Duhu a ne slovo koje UBIJA. II Kor.3.7 i dalje i bliže.
Rim. 4. 15 Rim. 5. 5 I Kor. 13. 3 Jovan 15. 17

Opet si napravio đus kao Jelenče malo stari malo novi savez u isti koš pa malo promešati dodati koji začin i čorbica gotova.
Nevalja ti to,ja pitah koje zapovesti Isus reče...i....ništa vrćenje u krug?
Zašto Isus nije paganima rekao za dekalog? Zašto apostoli ne rekoše da pagani drže dekalog i paze na subote?
Nije isto usloviti VERU i držanje dekaloga kao uslov spasenja!
Ubeliše haljine u krvi jagnjetovoj se dobija verom a ne držanjem i zaslugom ili kupovinom. MILOŠĆU smo spašeni kroz VERU a ne kroz ZASLUGU DRŽANJA.

Nosite drugo jevanđelje štampajući da je onaj što drži suboru zaslužio spasenje i prima žig a vera ...to nije važno. I ponovo da kažem da se VEROM ulazi u spasenje a onda pomoću Duha čini volja Božija koja je odraz spasenja koje je USLEDILO a ne koje će stići kroz DRŽANJE jer se onda niko nebi spasio.
Obrnuto učite.

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

"Blago onome koji tvori zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad." (Otkrivenje 22, 14.)

Blessed are they that do his commandments, that they may have right to the tree of life, and may enter in through the gates into the city.NKJ

Ako DŽEMO tako kaže OK.
A zapovest je ova : da ljubimo Boga i bližnje i braću jer je ljubav ispunjenje zakona.

Ovako: čovek se obratio, odbacio stari život govori u jezicima, čita Pismo,odlazi u crkvu, a odmara nedeljom kako to?
Odakle je stiglo obraćenje i jezici i zašto nije stigla subota?

Dodato posle 8 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pozdrav svima na diskusiji.

Jedno pitanje za Laodikeju koje glasi:
Ako ja postujem sve zakone i izvrsavam te zakone jer zivim po slovu tih zakona! dali me smatras da sam pod zakonom?
Mozes ali kao i do sada ne moras dati odgovor.

Blago tebi čoveče ti održa što niko nije onda nisi ni sagrešio a Pismo kaže da su svi sagrešili...ali dobro, održao si sve i žrtve i praznike i moralni i pitaš da li si pod zakonom...MA JOK !!! Otkud ti ideja da si pod zakonom kad držiš zakon.....iznenađuješ me...to se brate zove novom terminologijom ,,sloboda zakona,, pa da.
Znači možeš slobodno da držiš zakon i niko ti ne brani a kad si sve održao onda nema suda iao piše da ima za sve.

A ako bi da budeš pod Duhom e onda si ga naderao....tamo nema osude! Pa sačim ćeš pred Miloša? Ti bi da ti se oprosti a da ne zaslužiš...A NEMOŽE...isti si kao ja. Sram nas bilo, mi bi u spasenje kroz milost....
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
,,Ljubazni! Ne pišem vam nove zapovesti, nego zapovest staru koju imaste ispočetka. Zapovest stara jeste reč koju čuste ispočetka. ( 1 poslanica Jovanova 2. 1 - 7 ).,,

Bratac zašto ne nastavi što prekide misao...
,,Opet vam pišem NOVU ZAPOVEST , koja je zaista u Njemu i U VAMA ; jer tama prolazi, i VIDELO PRAVO VEĆ SVETLI.,,

Odgovor: Naravno ta misao koju si pomenuo se nadovezuje, a u tom prvom delu teksta koji sam ja citirao Isus upravo govori o deset zapovesti koje su date jos upocetku, i naglasava njihovu vaznost, ali onda napominje ovaj drugi deo teksta i kaze `OPET VAM PISEM NOVU ZAPOVEST..
Znaci naglasava se i vaznost dekaloga, i onoga sto je Isus ucio, a to je da ucenici imaju ljubav jedan prema drugom, jer jedno bez drugog ne ide.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STAVIĆU zapovesti u SRCA njihova. I tamo ima da treba da ljubim svako stvorenje Božije i da činim dobro svima i da opraštam svima i na to nema kamen.

Odgovor: Ovde si bukvalno izvrnuo smisao biblijskog teksta, ovde se govori da ce Bog upisati deset zapovesti u srce, i da ce Duhom svetim omoguciti njegovo potpuno ostvarenje u coveku..prouci ponovo ta dva uporedna teksta.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAŠTO JE DOŠAO SVETI DUH !!!
Da nas uputi na kamen i reči na njemu da bi videli da smo zaslužili smrt a onda molili za oprost...Adam se sigurno kajao i molio ali smrt ga nije mimoišla. Plata za greh je smrt. Paja lepo piše da je zakon na kamenu bio da se plod SMRTI donosi i ko god želi da se opravda držanjem zakona taj smrti plod donosi.
Duh Sveti osvedočava da smo grešni da se pokajemo i govori da smo BLAGODAĆU SPAŠENI kroz VERU i da je to DAR.
A onda nas upućuje u svaku istinu. Bogati mladić je tvoj idol jer održa dekalog a moj grešnik koji se bije u prsa.

Odgovor: Duh Sveti osvedočava da smo grešni da se pokajemo i govori da smo BLAGODAĆU SPAŠENI kroz VERU i da je to DAR...ovo je tacno AMIN, ali ponavljam po ko zna koji put, to nas ne oslobadja popslusnosti, vec nam Duh Sveti upravo kroz veru pomaze da uskladimo svoj zivot sa nacelima Bozje pravde, i da kroz posvecenje dozivimo savrsenstvo karaktera po uzoru na Isusa Hrista koji je u potpunosti savrseno ispunio svaku zapovest.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja ne sporim dekalog ali ponovo da kažem da dekalog nije ni jedan od uslova da se primi spasenje jer onda rimski vojnik nebi mogao čuti da je spašen verom u Isusa i on i dom njegov jer nema dekalog.
Apostoli su nosili dekalog i vikali: ko ne održi dekalog nema mu zore!!!
I tako se narod obradova radosnoj vesti koja se proširi. I svi prestupnici i razbijnici i bludnice otpadoše od spasenja i nisu mogle ZASLUŽITI DAR.

Odgovor: Kada budes shvatio balans izmedju zakona i pravde, i da jedno drugo ne ponistava, onda ces biti pravi sagovornik za ovakvu vrstu diskusije.
Apostoli su propovedali spasenje u Isusu Hristu, i krstenje i pokajanje od predjasnjih greha, naglasavam GREHA, jer ako nema zapovesti prema kojima bi ljudi gresili onda nema ni greha, kao sto kaze i jedan biblijski tekst `GDE NEMA ZAKONA NEMA NI GREHA, a apostoli su svuda krstili ljude za pokajanje od greha koji je posledica krsenja zapovesti Bozjih, jer apostol Jakov upravo to naglasava u svojoj poslanici, da je greh BEZAKONJE, HAMARTIJA ANOMIJA - greh protiv Bozjeg zakona.
I upravo sam ti u prethodnom komentaru naveo tekstove u kojima apostoli jasno upucuju na drzanje zapovesti kao na JEDAN od glavnih uslova spasenja..
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Isus reče razbojniku : nema...ne vredi ti ništa siđi i dekalog održi pa se čujemo,,

Odgovor: razbojnik nije mogao da drzi zapovesti jer je visio na krstu, ali se pokajao i prihvatio Hrista za spasitelja, i Bog mu je uracunao zasluge svog pravednog zivota koji je proziveo ziveci savrsenom poslusnoscu zapovestima, sto ni u kom slucaju ne znaci da mi mozemo da koristimo taj primer da bi kalkulisali i krsili zapovesti.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bludnici reče: ah, ti! zašto si to učinila beži od mene ne dotiči se ideš dole, piše da ko prekrši ide dole.

Odgovor: Bludnica je krsila sedmu zapovest koja kaze ne cini preljube, Isus je oprostio ovoj zeni i rekao joj `IDI I OD SADA VISE NE GRESI, sto znaci da je uputio na to da od tog trenutka zivi moralno i da ne krsi Bozje zapovesti, odnosno sedmu zapovest koja govori o moralu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ali zato svetli lik stade u crkvu i reče kako je dobar jer sve drži i desetak naravno i nije kao ostali što nisu Adv..Farizeji već GREŠNICI koji ne održaše...
Zapovest je sveta i dobra ali ona treba biti u srcu po Duhu a ne slovo koje UBIJA. II Kor.3.7 i dalje i bliže.
Rim. 4. 15 Rim. 5. 5 I Kor. 13. 3 Jovan 15. 17

Odgovor: Da po Duhu naravno, jer jedino uz pomoc Duha svetoga zakon se u potpunosti ostvaruje u nama..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opet si napravio đus kao Jelenče malo stari malo novi savez u isti koš pa malo promešati dodati koji začin i čorbica gotova.
Nevalja ti to,ja pitah koje zapovesti Isus reče...i....ništa vrćenje u krug?
Zašto Isus nije paganima rekao za dekalog? Zašto apostoli ne rekoše da pagani drže dekalog i paze na subote?
Nije isto usloviti VERU i držanje dekaloga kao uslov spasenja!
Ubeliše haljine u krvi jagnjetovoj se dobija verom a ne držanjem i zaslugom ili kupovinom. MILOŠĆU smo spašeni kroz VERU a ne kroz ZASLUGU DRŽANJA.

Nosite drugo jevanđelje štampajući da je onaj što drži suboru zaslužio spasenje i prima žig a vera ...to nije važno. I ponovo da kažem da se VEROM ulazi u spasenje a onda pomoću Duha čini volja Božija koja je odraz spasenja koje je USLEDILO a ne koje će stići kroz DRŽANJE jer se onda niko nebi spasio.
Obrnuto učite.

Odgovor: Prijatelju, uzalud tebi svi biblijski dokazi, kada ti namerno prelazis preko njih da bi svoju rec sacuvao...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Ako DŽEMO tako kaže OK.
A zapovest je ova : da ljubimo Boga i bližnje i braću jer je ljubav ispunjenje zakona.

Oggovor: Sad vidim da namerno izvrces, jer sam ja dao vec nedvosmislen odgovopr na to u gornjem komentaru, i da si namerno kontradiktoran, ne inatis meni nego sebi..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovako: čovek se obratio, odbacio stari život govori u jezicima, čita Pismo,odlazi u crkvu, a odmara nedeljom kako to?
Odakle je stiglo obraćenje i jezici i zašto nije stigla subota?

Odgovor: Pitanje je da li se obratio, jer ako govori jezike on je u velikom problemu..
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodato posle 8 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Blago tebi čoveče ti održa što niko nije onda nisi ni sagrešio a Pismo kaže da su svi sagrešili...ali dobro, održao si sve i žrtve i praznike i moralni i pitaš da li si pod zakonom...MA JOK !!! Otkud ti ideja da si pod zakonom kad držiš zakon.....iznenađuješ me...to se brate zove novom terminologijom ,,sloboda zakona,, pa da.
Znači možeš slobodno da držiš zakon i niko ti ne brani a kad si sve održao onda nema suda iao piše da ima za sve.

A ako bi da budeš pod Duhom e onda si ga naderao....tamo nema osude! Pa sačim ćeš pred Miloša? Ti bi da ti se oprosti a da ne zaslužiš...A NEMOŽE...isti si kao ja. Sram nas bilo, mi bi u spasenje kroz milost.

Odgovor: Ne, pokretacka sila moga zivota je ljubav koja stanuje u mom srcu, i sve sto cinim cinim iz ljubavi prema Bogu i bliznjima, i u toj ljubavi postujem i Boga i bliznnje ispunjavajuci Bozje zapovesti ne zato sto moram i zato sto to tako zapovest nalaze, vec zato sto hocu, i sto me ljubav Bozja na to nagoni..kada dozivis to Iskustvo shvatices o cemu govorim, i na sta biblija upucuje kada kaze da je ljubav ispunjenje zakona, a zapazi da ovde ne kaze da je ljubav KRSENJE, vec ISPUNJENJE zakona, sto znaci da jedino onaj u cijem srcu je Bog usadio ljubav posretstvom Svetog Duha, moze da spozna sustinu zakona, i da savrseno ispuni zakon, i da kroz posvecenje iz trenutka u trenutak pripremi sebe za carstvo Bozje i Hristov slavni dolazak..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Pa moramo malo proveravati veru, zar ne?
Bog je dao u plodu spoznanje dobra i zla da se niko nebi mogao izgovoriti da nije znao šta je dobro a šta zlo.
Otuda Kain viče da je krivica njegova velika kroz spoznanje.
Od Sita prizivaju ime Božije jer ga već poznaše.
Žrtvu su priosili otkud im ta ideja...pa znali su da se smrću potire greh jer se primila plata i ponudiše dar Bogu da bi pokazali svoju ljubav i žalost za učinjenim, ali Bog dozvoli da se otkrije duh pobune.

Pre Mojsija znali su sve što piše u dekalogu jer su tu spoznaju dobra i zla već imali u sebi a tad im je to poslužilo kao zavet da će izbirati u buduće samo dobro kako bi pokazali da žele biti dobri.
Sem toga trebala im je žrtva koja će predstaviti buduću savršenu koja nosi grehe i plaća cenu smrti.
Dakle vidimo da postoje obe stvari ŽRTVA radi izbavljenja iz smrti i DOBRO kao putokaz dok smo živi kako treba da živimo.
Zato apostol i kaže da je zapovest sveta i dobra ali nije data da se kroz nju spasi već da pokaže kako treba živeti.

Apostoli zasedaše i rekoše da paganima ne mogu nametati ono što ni oni ni očevi njihovi ne mogoše održati...a šta nisu mogli održati?
DEKALOG nisu održali jer se on svakodnevno celog života trebao držati ali nisu uspeli ostati bez prestupa niti dostići svetost držanjem dekaloga pa zato piše: ,skupite mi svetce moje koji samnom načiniše savez na ŽRTVI,, (parafrazirao) Žrtva ih je očistila i dala bele haljine a ne ono što nisu mogli održati.

Naravno da dekalog nema u sebi ništa loše ali reci mi ko ga je u potpunosti održao(znam bogati mladić ali na žalost nije ušao u SPASENJE) zašto jer nije imao ljubavi i bio je tvrdica. I da je podelio sve imanje svoje OPET nebi imao život jer se samo VEROM u ISUSA prima oprost i život. Nema života u dekalogu već u žrtvi.
Bog najavi davno da Izrael tražeći spasenje kroz zakon NE NAĐE GA a pagani ga VEROM NAĐOŠE.
Pagani nisu imali dekalog a spasavaše se, ti reče da čovek koji je obraćen i promenio svoj život i primio dar Duha IMA PROBLEM...pa Kornelije je bio u velikom problemu! Jer nije primio Duha kroz držanje dekaloga već VEROM eh, Kornelije Adv. te žale što si izgubljen.

Zakon dobra i zla se nalazi u srcu SVAKOG ČOVEKA ali naša priroda teži ka činjenju zla a Duh Sveti želi da budemo nova osoba koja je volju svoju predala Bogu i da nas vodi i uči svakoj istini. Kad mi u Pismu nađeš mesto gde kaže da pagani trebaju držati dekalog da bi primili spasenje onda ću poverovati. A dotle stoji VERA Avramova i Božiji izbor sinova Jakovljevih.
Prevarila vas je proročica da je subota pečat i zato uporno želite da se subotom spasite kao nekim pečatom ali toga u Pismu nema da je subota pečat već samo kod Jece.

Stvarno neko od nas ne poznaje Pismo to si dobro zaključio jedino je pitanje ko?

,,Odgovor: razbojnik nije mogao da drzi zapovesti jer je visio na krstu, ali se pokajao i prihvatio Hrista za spasitelja, i Bog mu je uracunao zasluge svog pravednog zivota koji je proziveo ziveci savrsenom poslusnoscu zapovestima, sto ni u kom slucaju ne znaci da mi mozemo da koristimo taj primer da bi kalkulisali i krsili zapovesti.,,

Izvini nisam znao da se Bog menja i da selektivno primenjuje dekalog...moja greška, ja mislio da se Božija ne menja. Idem u razbojnike da mi na kraju oprosti!

Dodato posle 7 Sati 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Laki prijatelju i brate bez obzira šta god mislio o meni želim ti mir od Boga i da ti pomogne da razumeš Njegovu reč a ne Jeleninu.
Iz prvog posta se uočilo da pišeš po naučenom šablonu a to govori o diplomiranom teologu. Drugo što se odmah uočava je da se svesno plasira svoje ubeđenje bez mogućnosti da postoji greška a to je specifikum dogme.
Oslovljavanje sagovornika lažovom i neznalicom pokazuje da se po svaju cenu dogma mora odbraniti a iz toga proizilazi da je osoba fanatik ili prim,a platu za taj posao.

Zato predlažem da u buduće ne forsiraš tuđe ideje već svoju koncepciju predstavi kako je čovek spašen i koji su savezi bili i šta je specifično za svaki i od kad do kad važi koji da bi videli da li prava crkva razume suštinu pa ćemo onda lako ići dalje jer koliko sam do sad video daleko ste od poznanja osnovnih istina o ačinu spasenja i savezima pa sve trpate u isti koš ne videći šta činite.

Ne moraš se zamarati sa mnogim citatima jer su poznati već iznesi prvo mišljenje o celom predmetu a posle ako se ukaže potreba potkrepi citatom.
Učini ti pa ću onda ja da konačno razlučimo ko na čemu stoji i ko poznaje reč Božiju da se nebi vrtili u krugu kao dosad.
Izvoli:
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, ja sam vec dosta toga rekao, i ne mogu drugacije, jer bi tada pravio kompromis sa lazima i prevarama koje se ovde iznose.
Sve sto govorim i pisem je proizvod mog licnog Bozanskog osvedocenja i zajednice sa Bogom, ne kazem da uvek ne moze bolje sto se tice nekog korigovanja pojedinih izraza koje mogu da zvuce tako kako zvuce, ali ono sto je bitno je to da nisu bile nedobronamerne i da nisu izgovorene u losem duhu.
Osim toga, i sam Isus je ljude koji mu nisu verovali nazivao imenima koja bi danasnji prosecni covek osudio jer ne poznaje Duh u kome su izgovorene i i zasto.
On je fariseje nazvao Licemerima, govorio je da su budale slepe, porodi Aspidini ( zmijini ), grobovi okreceni...

Tako da se ja ne mogu spustati na tvoj nivo svesti i prihvatiti bilo kakvu kritiku, vec mogu licno uputiti poziv, da se molis Bogu, da mu se potpuno predas, jer samo tako ces moci razumeti istine koje su otkrivene u Bozjoj reci, i spoznati njene dubine, a pretezniju od svega ljubav Hristovu, kao i sve ono o cemu smo do sada diskutovali...

Neka ti Gospod pomogne u tome, i neka ucini da duhovno progledas...
 
Natrag
Top