Biblijska obelezja prave Bozje crkve

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, pitao sam te iz razloga posto sam pretpostavio da si citirao neki tekst iz Jeleninih spisa.
Ako je tako onda si ga izvadio iz konteksta, ili si ga pogresno interpretirao..
Jelenin stav po pitanju Isusovog Bozanstva je jasan, da je Isus vecni Bog koji deli presto svog oca od vecnosti...
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Prijatelju, pitao sam te iz razloga posto sam pretpostavio da si citirao neki tekst iz Jeleninih spisa.
Ako je tako onda si ga izvadio iz konteksta, ili si ga pogresno interpretirao..
Jelenin stav po pitanju Isusovog Bozanstva je jasan, da je Isus vecni Bog koji deli presto svog oca od vecnosti...

Sveznalico neupućen si zato imaš problema obijasniti dve rečenice!
O Jeleninoj jeresi ćemo posle sada da čujem tvoj stav, dokle ćeš da vrdaš? Dali sam ja dobro razumeo da tvoja interpretacija je da Isus je večni Bog i da deli presto svog Oca od večnosti?

Imaš biblijsku podršku za ovakve izjave? ako imaš izvoli navedi ih ovde da svi vidimo šta Adventista ume i zna.

Koji stih, koja biblija, koj joj izdavač i godina izdanja da je Isus večni Bog i deli presto svoga Oca od večnosti?

E a sada mi reci dali ove dve rečenice je najveća svetost i dar Boga Svetoga Duha jer je obeležje Božije crkve?

Drugo Laže taj "IZVORNI VLASNIK" kada svedoči da Isus nije OTAC? takođe da nije Bog! jeli tačno da Isusov otac jeste "jedini istiniti Bog?"
Hoćeš dodatna obijašnjenja zato što nisi razumeo pitanja :)


quote_icon.png
Prvobitno napisao AApocketz
We can see the “glory of the father” in his only begotten son. But Christ is not the father, and also not God. Jesus when talking to his father refers to his father as “the only true God”.

Можемо видети "славу оца" у свог јединородног сина. Али Христос није отац, а такође није Бог. Исус, када разговара са својим оцем односи се на свог оца као "јединог истинитог Бога".

Izvinjavam se što upadam u vašu diskusiju, imam jedno pitanje za Laodikejca koji sebe smatra da je duhovno preispitan i da sve što on ovde piše jeste osvedočeno silom Svetoga Duha.
Dragi moj Laodikejac kako vidiš tu stoje dve rečenice kao i prevod ako ne razumeš, sada te molim zbog tvoje Adventističke bratske ljubavi prema bližnjemu da prokomentarišeš šta tu piše. Možeš ako hoćeš a ne moraš i da navedeš tvoj stav, dali je to što sam tu citirao po Svetom Duhu i silom Svetog Duha obeležje prave Božije crkve ili nije jer je hula i bogohulno na Boga. Želim mir u duši svim Adventistima.









Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Tako! a sada neka svi čitaoci ovoga foruma sami za sebe izvuku zaključak šta je taj Adventizam :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Neka se ni jedan čovek ne usudi da obara temelje naše vjere koji su nas načinili onim što
jesmo.“
(Ellen G. White to the delegates at the 1905 General Conference of Seventh-day Adventists,
Takoma Park, Washington D. C., May 24th 1905, "A Warning against False Theories," MR
760)

PA TI VIDI.
Postoje još dve slične izjave jedna je takođe da se niko ne usudi da lanac od 2300 ospori i neka se niko ne usudi da proverava njeno učenje....visoki napon. Eh apostol reče da ispitujemo a Jeca da se NE USUDI NIKO...lele bato.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PITANJE: Можемо видети "славу оца" у свог јединородног сина. Али Христос није отац, а такође није Бог. Исус, када разговара са својим оцем односи се на свог оца као "јединог истинитог Бога".

ODGOVOR: Ja sam ti vec dao odgovor u prethodnom komentaru, i tu imas sve sto ti je potrebno da bi razumeo ovu temu.

Da, Isus je bio olicenje slave Boga oca, ali to ni u kom slucaju ne porice Hristovo Bozanstvo.
A sto se tice toga da na nekim mestima naizgled govori o tome da je Isus bio podlozan Bogu ocu, to se mora sagledati kroz ceo kontekst o ulozi Gospoda Isusa Hrista u planu spasenja coveka, a nikako van njega, vadeci pojedine tekstove i njima stvarati doktrinu koja u bibliji ne postoji.

A ovo dole ponovljeno je upravo proisteklo iz konteksta, a ne kao necije proizvoljno tumacenje procesom vadjenja pojedinih tekstova iz konteksta.
Na tom ispitu padaju Jehowini svedoci i sve druge zajednice, jer ne sagledavaju ceo kontekst pisma o odredjenoj temi, i ne uporedjuju tekstove, jer bibliji ne treba tumac, ona sama sebe tumaci..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Biblijski kontekst o licnosti Gospoda Isusa Hrista je taj, da je isus oduvek postojao, i bio Bog jednak ocu, da je zajedno sa ocem i Svetim Duhom ucestvovao u stvaranju sveta i coveka, i u starom zavet zajedno sa njima bio poznat kao Bog Avramov, Isakov, i Jakovljev.
Dolaskom na ovaj svet Isus se dobrovoljno odrekao Bozanskih atributa koja je imao na nebu, uzevsi ljudsko telo podlozno bolestima, ranjavanju, starenju, i smrti, ponizivsi se do krajnjih granica covekove pale prirode, on se potpuno izjednacio sa nama u svakom pogledu.
Zbog te poniznosti Isus je mogao da kaze da je Bog njegov otac kao sto je otac svakog coveka koji se radja na ovom svetu, da je Bog veci od njega kao sto je veci od svakog pripadnika ljudskog roda, i da on postuje Boga kao sto je svaki covek duzan da postuje.

On je u potpunosti dao primer kako treba ziveti u poniznosti pred Bogom i pred ljudima, i sluziti drugima iz ljubavi.
Sledeci biblijski tekst upravo govori o ovome, i odgovara na pitanje Isusove poniznosti u odnosu na oca i izjava koje je davao u tom pogledu:

``Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu, Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.
Zato i Bog Njega povisi, i darova Mu ime koje je veće od svakog imena.
Da se u ime Isusovo pokloni svako koleno onih koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;
I svaki jezik da prizna da je Gospod Isus Hristos na slavu Boga Oca.
( Filibljanima poslanica 2poglavlje)

Drugi prevodi kazu ``Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije smatrao necim prigrabljenim da se usporedi s Bogom... jer je u sustini sam bio Bog.

Svojim odlaskom na nebo posle vaskrsenja, Isus je ponovo zauzeo Bozanski polozaj koji mu i pripada sednuvsi s desne strane Boga oca kao punopravni clan trojstva, s time sto je kroz citavu vecnost zadrzao ljudsko telo koje je prilikom vaskrsenja bilo obuceno u besmrtnost, i on ce kroz citavu vecnost nositi znake svoje zrtve na svojim rukama i nogama koji ce svedociti `DA JE BOG TAKO LJUBIO SVET, DA JE I SINA SVOJEGA JEDINORODNOGA DAO, DA NI JEDAN KOJI U NJEGA VERUJE NE POGINE NEGO DA IMA ZIVOT VECNI`` ( Jevandjelje po Jovanu 3. 16 ).
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
PITANJE: Можемо видети "славу оца" у свог јединородног сина. Али Христос није отац, а такође није Бог. Исус, када разговара са својим оцем односи се на свог оца као "јединог истинитог Бога".

ODGOVOR: Ja sam ti vec dao odgovor u prethodnom komentaru, i tu imas sve sto ti je potrebno da bi razumeo ovu temu.

Da, Isus je bio olicenje slave Boga oca, ali to ni u kom slucaju ne porice Hristovo Bozanstvo.
A sto se tice toga da na nekim mestima naizgled govori o tome da je Isus bio podlozan Bogu ocu, to se mora sagledati kroz ceo kontekst o ulozi Gospoda Isusa Hrista u planu spasenja coveka, a nikako van njega, vadeci pojedine tekstove i njima stvarati doktrinu koja u bibliji ne postoji.

A ovo dole ponovljeno je upravo proisteklo iz konteksta, a ne kao necije proizvoljno tumacenje procesom vadjenja pojedinih tekstova iz konteksta.
Na tom ispitu padaju Jehowini svedoci i sve druge zajednice, jer ne sagledavaju ceo kontekst pisma o odredjenoj temi, i ne uporedjuju tekstove, jer bibliji ne treba tumac, ona sama sebe tumaci..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Biblijski kontekst o licnosti Gospoda Isusa Hrista je taj, da je isus oduvek postojao, i bio Bog jednak ocu, da je zajedno sa ocem i Svetim Duhom ucestvovao u stvaranju sveta i coveka, i u starom zavet zajedno sa njima bio poznat kao Bog Avramov, Isakov, i Jakovljev.
Dolaskom na ovaj svet Isus se dobrovoljno odrekao Bozanskih atributa koja je imao na nebu, uzevsi ljudsko telo podlozno bolestima, ranjavanju, starenju, i smrti, ponizivsi se do krajnjih granica covekove pale prirode, on se potpuno izjednacio sa nama u svakom pogledu.
Zbog te poniznosti Isus je mogao da kaze da je Bog njegov otac kao sto je otac svakog coveka koji se radja na ovom svetu, da je Bog veci od njega kao sto je veci od svakog pripadnika ljudskog roda, i da on postuje Boga kao sto je svaki covek duzan da postuje.

On je u potpunosti dao primer kako treba ziveti u poniznosti pred Bogom i pred ljudima, i sluziti drugima iz ljubavi.
Sledeci biblijski tekst upravo govori o ovome, i odgovara na pitanje Isusove poniznosti u odnosu na oca i izjava koje je davao u tom pogledu:

``Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu, Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.
Zato i Bog Njega povisi, i darova Mu ime koje je veće od svakog imena.
Da se u ime Isusovo pokloni svako koleno onih koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;
I svaki jezik da prizna da je Gospod Isus Hristos na slavu Boga Oca.
( Filibljanima poslanica 2poglavlje)

Drugi prevodi kazu ``Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije smatrao necim prigrabljenim da se usporedi s Bogom... jer je u sustini sam bio Bog.

Svojim odlaskom na nebo posle vaskrsenja, Isus je ponovo zauzeo Bozanski polozaj koji mu i pripada sednuvsi s desne strane Boga oca kao punopravni clan trojstva, s time sto je kroz citavu vecnost zadrzao ljudsko telo koje je prilikom vaskrsenja bilo obuceno u besmrtnost, i on ce kroz citavu vecnost nositi znake svoje zrtve na svojim rukama i nogama koji ce svedociti `DA JE BOG TAKO LJUBIO SVET, DA JE I SINA SVOJEGA JEDINORODNOGA DAO, DA NI JEDAN KOJI U NJEGA VERUJE NE POGINE NEGO DA IMA ZIVOT VECNI`` ( Jevandjelje po Jovanu 3. 16 ).


Ti mi ovde ponavljaš Adventističku "MANTRU" a ne bibliju, a mene te vaše Adventističke "MANTRE" dosta a iskreno rečeno nimalo ne zanima.

``Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu, Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.
Zato i Bog Njega povisi, i darova Mu ime koje je veće od svakog imena.
Da se u ime Isusovo pokloni svako koleno onih koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;
I svaki jezik da prizna da je Gospod Isus Hristos na slavu Boga Oca.
( Filibljanima poslanica 2poglavlje)

Pitanje za Adventiste
Citirajte mi iz Filipljana i dokažite da se Mesaja koji je obličje Božije izjednačio kako bi bio jednak sa Bogom :)
Dokažite mi biblijom da je starozavetni Bog Jehova inkarnirani njegov Svemogući Bog Sin kome se Adventizam klanja i koga obožava kao jedinog Boga :)

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

I ne spamuj temu pretrpavanjem Adventističke mantre koju niste u stanju podržati biblijom :)
Obijasnite samo ono šta vas neko pita da se ne glibite tim vašim mantrama :)

Dodato posle 15 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

quote_icon.png
Prvobitno napisao Laodikeja
PITANJE: Можемо видети "славу оца" у свог јединородног сина. Али Христос није отац, а такође није Бог. Исус, када разговара са својим оцем односи се на свог оца као "јединог истинитог Бога".

ODGOVOR: Ja sam ti vec dao odgovor u prethodnom komentaru, i tu imas sve sto ti je potrebno da bi razumeo ovu temu.

Da, Isus je bio olicenje slave Boga oca, ali to ni u kom slucaju ne porice Hristovo Bozanstvo.
A sto se tice toga da na nekim mestima naizgled govori o tome da je Isus bio podlozan Bogu ocu, to se mora sagledati kroz ceo kontekst o ulozi Gospoda Isusa Hrista u planu spasenja coveka, a nikako van njega, vadeci pojedine tekstove i njima stvarati doktrinu koja u bibliji ne postoji.

A ovo dole ponovljeno je upravo proisteklo iz konteksta, a ne kao necije proizvoljno tumacenje procesom vadjenja pojedinih tekstova iz konteksta.
Na tom ispitu padaju Jehowini svedoci i sve druge zajednice, jer ne sagledavaju ceo kontekst pisma o odredjenoj temi, i ne uporedjuju tekstove, jer bibliji ne treba tumac, ona sama sebe tumaci..


" Isus je bio olicenje slave Boga oca, ali to ni u kom slucaju ne porice Hristovo Bozanstvo."

Kojeoličenje Boga oca kada je Hristos inkarnirani starozavetni Jehova Bog? koje je onda Hristos oličenje, sam sebi oličenje?
Šta ima plan spasenja zajedničko sa
Можемо видети "славу оца" у свог јединородног сина. Али Христос није отац, а такође није Бог. Исус, када разговара са својим оцем односи се на свог оца као "јединог истинитог Бога"

"
naizgled govori o tome da je Isus bio podlozan Bogu ocu,"

Naizgled Isus samo podložan Bogu ocu :) jel to po Adventističkoj "MANTRI" koju ovde ponavljate, zar biblija nije jasna?

Pitanje za Adventiste
Kome je novozavetni svemogući Bog Isus podložan ako po Adventističkoj "MANTRI" koju ovde ponavljate taj svemogući Bog Sin inkranirani starozavetni Bog JEHOVA? Da nije podložan sam sebi :) po Adventističkom mantri to tako ispada dok biblija to osuđuje kao bezbožno bogohuljenje na Boiji sveti duh.

Još jednom da ne mislite da smo zaboravili pitanje

Dali je tačno da Hristos nije otac, takođe da čak nije ni Bog i da jedini istiniti Bog jeste Otac što se odnosi na JEHOVU Isusovog Boga i oca :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
AA
Imam pitanje za tebe: Ko je sin koji se dade?
Koja žrtva jedino može očistiti nečisto?
Ko je telo ugotovljeno za žrtvu?
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
AA
Imam pitanje za tebe: Ko je sin koji se dade?
Koja žrtva jedino može očistiti nečisto?
Ko je telo ugotovljeno za žrtvu?


Pozdrav Baumasteru
To po meni nije pitanje! to su pitanja, drugo. Zar si zaboravio da se ovde govori kako ja ništa neznam? Pošto ovaj forum radi kao babini zubi meni se ne piše dva puta isti post, zato predlažem.

Dragi moj ja bi tebi predložio da mi ti sve to jedno po jedno svedočiš i to ne "MANTRAMA" kako Adventisti rade nego biblijom, pa da ja sve proverim. Baš me zanima tvoj stav zašto Isus nije "Čovek" već Bogočovek i kako ide ta mantra da se starozavetni JEHOVA Bog inkarnirao u svog novozavetnog svemogućeg Boga Sina da umre na krstu?
I tako kroz diskusiju ćeš ti izvući svoj zaključak "Ko je za mene taj sin koji se dade?" i koje su te žrtve očišćenja ili čije je to ugotovljeno telo za žrtvu? Dali je telo Bog, polu Bog ili starozavetni ali pak novozavetni svemogući inkarnirani Bog koji je umro na krstu.
Dragi moj Baumasteru ja izvuko zaključak da ako ti sve to samo pišem ti šta više nećeš ni da pročitaš pošto unapred kao i Adventisti sve znaš.
Zašto tražite da vam se da obijašnjenja kada to ne čitate, ne proveravate i na kraju nikakav komentar nemate niti ga dajete već ponavljate iste "MANTRE".
Zato mislim da je pošteno da vi mnogobožci iznosite vaš stav i to vaše evanđelizirate sa autoritetom jer sve znate pošto ste izgrađeni karakteri sa najvećom svetošću i darovima Boga Svetoga Duha jer ste obeležje prave Božije Crkve. A ako ima da se u nečemu ne složiš sa Hristovim evanđeljem ja ću ti dati na znanje šta sam proverio i šta biblija uči i to bez prepucavanja na personalnoj bazi pa da sve lepo zarmotrimo. Mir tebi i veliki pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
AA pitaj vernog roba u Bruklilnu, on im sve odgovore kao Milan Tarot pogadja datume kraja sveta.Normalno pod uslovom da SMES postaviti pitanje vernom robu.Ziv bio i veliki poras`o
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
“The Son of God was next in authority to the great Lawgiver. He knew that His life alone could be sufficient to ransom fallen man.” (Ellen White, Spirit of Prophecy, vol. 2, page 9, also in Lift Him Up, page 24)

“Let the brightest example the world has yet seen be your example, rather than the greatest and most learned men of the age, who know not God, nor Jesus Christ whom he has sent. The Father and the Son alone are to be exalted.” (Ellen White, The Youth’s Instructor, July 7, 1898)
Note: There is not a third spirit being called God the Spirit. Only one being in this universe could enter into the purposes and counsels of God. Christ is the only begotten son of God. “To us there is one God the father” 1 Cor 8:6. Jesus Christ entered his counsels. 2Jn 1:9 Whosoever transgresseth, and abideth not in the doctrine of Christ, hath not God. He that abideth in the doctrine of Christ, he hath both the Father and the Son. Both means two not three. Nowhere in scripture does it say “Trinity”. Note: The bible does not say “One God, the father, son, and Holy Ghost”. John says the father and son dwell in us. By their spirit is what he meant. Not by their spirit being. Our fellowship is with the father and the son[1 John 1:3]


Delo

Ellen White on the Trinity Doctrine


Autor
Christ is not God in personality nor identity (Ellen White)

Izdavač

The Third Angels Message Newsletter May 2011




Jesus Christ is not the Lord God almighty in personality
"But although Christ's glory was for a time veiled and eclipsed by His assuming humanity, yet He did not cease to be God when He became man...The man Christ Jesus was not the Lord God Almighty, yet Christ and the Father are one." (Ellen White SDA Bible Commentary, vol.5 p.1129)...
Notice the first part says Christ was God. This is a reference to his nature which was clothed with the nature of humanity. Regarding his pre-existent nature Christ was fully God.(John 1:1, Phi 2:6, Hebrews 1) Christ was given his divine(God) nature by his father who is the only true God in personality, individuality and identity. (John 17:3, John 20:17, 1 Cor 8:6)
The second part of the quote says "Christ Jesus was not the Lord God Almighty". This is a reference to his personality and identity. Christ is NOT the Lord God Almighty in identity.
Only one being in the universe is identified as the Lord God Almighty and that is the father. Though Jesus Christ came in his father’s name and as the angel of Jehovah in the OT and also spoke on behalf of Jehovah as Jehovah’s representative. He was not Jehovah himself. Jehovah is his father. He is the mediator between our one God and us.
"The Scriptures clearly indicate the relation between God and Christ, and they bring to view as clearly the personality and individuality of each. [Hebrews 1:1-5 quoted.] God is the Father of Christ; Christ is the Son of God. To Christ has been given an exalted position. He has been made equal with the Father. All the counsels of God are opened to His Son." (Ellen White, Testimonies for the Church, vol. 8, page 268)


Dragi moji, prvo prostudirajte! jer imam nekoliko pitanja za vas Adventiste najveće svetosti i darova duha, koji imate dar vida i kojima je zajednica sa Isusom nesto najprece i najmilije u zivotu, koji sve žrtvujete za tu zajednicu do poslednje kore hleba sa onima koji gladuj jer ste obeležje jedine prave Božije Crkve. Jer sve ljubite istinskom ljubavlju kojom je Hrist ljubio svet JER SE LJUBAV BOZJA U DELIMA POKAZUJE.
Mir svom Adventizmu i veliki pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je upravo smisao onoga sto sam ja sve vreme ukazivao na ovom forumu, a to je sadrzano u sledecim recima Elen Wajt koji si citirao ``"Ali, i ako je Hristova slava za jedno vreme bila skrivena pod plastem tela, On nije prestao da bude Bog, kada je postao čovek.

U ovim tekstovima se upravo govori o razlici izmedju dve Hristove prirode, Bozanske koju je imao na nebu kao onaj koji je bio jednak oci i sam Bog, i zemaljske koju je primio na ovoj zemlji, dobrovoljno se odreknuvsi Bozanskih atributa.
I pored toga sto se ponizio, i uzeo ljudsko telo, kojim je njegovo Bozanstvo bilo zaklonjeno, on kao sto i Elen Wajt kaze `nije prestao biti Bog...
 
Natrag
Top