Biblijska obelezja prave Bozje crkve

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
To je upravo smisao onoga sto sam ja sve vreme ukazivao na ovom forumu, a to je sadrzano u sledecim recima Elen Wajt koji si citirao ``"Ali, i ako je Hristova slava za jedno vreme bila skrivena pod plastem tela, On nije prestao da bude Bog, kada je postao čovek.

U ovim tekstovima se upravo govori o razlici izmedju dve Hristove prirode, Bozanske koju je imao na nebu kao onaj koji je bio jednak oci i sam Bog, i zemaljske koju je primio na ovoj zemlji, dobrovoljno se odreknuvsi Bozanskih atributa.
I pored toga sto se ponizio, i uzeo ljudsko telo, kojim je njegovo Bozanstvo bilo zaklonjeno, on kao sto i Elen Wajt kaze `nije prestao biti Bog...

A ja sam svatio da jedini JEHOVA jeste svemogući Bog, samo jedno biće u univerzumu je indentifikovano kao Bog a to je otac JEHOVA.

NOT the Lord God Almighty in identity. Only one being in the universe is identified as the Lord God Almighty and that is the father.

Isto sam zaključio da je Ceca Jeca napisala da sin božiji je sledeći po autoritetu odma posle velikog zakonodavca Boga i Oca njegova


“The Son of God was next in authority to the great Lawgiver"

A iz ovog spisa Nene Jelene sam izvukao zaključak da samo oni kojima zatupela savest i odriču se Oca a kada nemaju Oca nemaju ni sina.

"Можемо видети "славу оца" у свог јединородног сина. Али Христос није отац, а такође није Бог. Исус, када разговара са својим оцем односи се на свог оца као "јединог истинитог Бога"
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Elen Vajt nije kontradiktorna, i ne govori u jednom tekstu dve razlicite stvari.
Ja ti mogu citirati tekstove gde ona kaze da je Isus bio Bog jednak ocu, i da je od vecnosti.
Ovde se radi o Isusovoj zemaljskoj prirodi, i u tom smislu to je tako kako kazes, ali samo u smislu koji sam naveo, u njegovoj zemaljskoj ljudskoj prirodi i ponizenju..

Osim toga, postoje razliciti prevodi spisa Elen Vajt, a postoje i falsifikati, a ja sam pre izvesnog vremena imao prilike da drzim u rukama jedan falsifikat jednog njenog dela koji su stampali protivnici njenog dela, tako da se mora sve ispitati pre nego sto se nesto tvrdi ili iznese..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Elen Vajt nije kontradiktorna, i ne govori u jednom tekstu dve razlicite stvari.
Ja ti mogu citirati tekstove gde ona kaze da je Isus bio Bog jednak ocu, i da je od vecnosti.
Ovde se radi o Isusovoj zemaljskoj prirodi, i u tom smislu to je tako kako kazes, ali samo u smislu koji sam naveo, u njegovoj zemaljskoj ljudskoj prirodi i ponizenju..

Osim toga, postoje razliciti prevodi spisa Elen Vajt, a postoje i falsifikati, a ja sam pre izvesnog vremena imao prilike da drzim u rukama jedan falsifikat jednog njenog dela koji su stampali protivnici njenog dela, tako da se mora sve ispitati pre nego sto se nesto tvrdi ili iznese..

Kada ti kažeš mora da je tako, a ko je ovo napisao? teta Jece protivnici :)

"Можемо видети "славу оца" у свог јединородног сина. Али Христос није отац, а такође није Бог. Исус, када разговара са својим оцем односи се на свог оца као "јединог истинитог Бога"



Svi lažu i falsifikuju imali su i šta falsifikovati :) ispran tebi mozak pa ništa ne vidiš.
Postiraj taj falsifikat protivnika Adventističkog proroka, daj izvor, izdavača i godina izdanja :) da proverim.

"Ja ti mogu citirati tekstove gde ona kaze da je Isus bio Bog jednak ocu, i da je od vecnosti."

Da vidim kako ćeš to biblijom uraditi :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada ti kažeš mora da je tako, a ko je ovo napisao? teta Jece protivnici :)

"Можемо видети "славу оца" у свог јединородног сина. Али Христос није отац, а такође није Бог. Исус, када разговара са својим оцем односи се на свог оца као "јединог истинитог Бога"



Svi lažu i falsifikuju imali su i šta falsifikovati :) ispran tebi mozak pa ništa ne vidiš.
Postiraj taj falsifikat protivnika Adventističkog proroka, daj izvor, izdavača i godina izdanja :) da proverim.

"Ja ti mogu citirati tekstove gde ona kaze da je Isus bio Bog jednak ocu, i da je od vecnosti."

Da vidim kako ćeš to biblijom uraditi :)


Ovo sto si citirao, ili si izvadio iz konteksta, ili se radi o falsifikatu, jer na mnogo drugih mesta Elen Wajt napominje da je Isus Bog jednak ocu, citiracu nekoliko tekstova iz njenih spisa:

``Hristos je Bog u sustini i u najvisem smislu, on je bio sa Bogom od iskona, Bog nad svim sto postoji, blagosloven va vek veka.
Gospod Isus Hristos, sin Bozji, od iskona je postojao kao drugo lice Bozanstva.

On je dobrovoljno uzeo na sebe ljudsku prirodu, sam je pristao da svoje Bozanstvo zaodene ljudskom prirodom, on je za sve to vreme bio Bog, ali se nije pojavio kao takav, ispoljavanje Bozanstva koje je trazilo duzno postovanje i izazivalo divljenje svemira bilo je zaklonjeno.
I dok je ziveo na zemlji on je bio Bog, ali se lisio Bozanskog oblicja uzevsi oblicje coveka, potpuno se prilagodio ljudima.
Hodao je po zemlji kao covek, nas radi je postao siromah da bi smo se mi obogatili njegovim siromastvom.
Ostavio je svu svoju slavu i siromastvo.
Bio je Bog, ali se za to vreme odrekao velicanstvenog Bozjeg oblicja...

To je zaprepastilo andjele, jezik nije u stanju da opise, niti masta moze da stvori pravu pretstavu o tome, vecna rec pristala je da postane telo, Bog je postao covek, to je bilo cudesno i neshvatljivo ponizenje...
( Biblijski komentar - komentar na tekst jevandjelja po Jovanu 1. 1 ).

``Oni koji govoreci o nadahnucu svetog pisma prelaze preko cinjenice da je Hristos i ako Bozansko bice primio ljudsku prirodu da bi mogao da se priblizi covecanstvu.
U Bozjem delu na spasavanju coveka, bozansko se kombinuje sa ljudskim..
( 5 sveska svedocanstva za crkvu 701 strana ).

``Tako je i Hristos trebalo da dodje u ponizenom telu, kao drugi ljudi.
U ocima sveta on nije imao lepote zbog koje bi ga pozeleli, ipak bio je utelovljeni Bog, svetlost neba i zemlje.
Njegova slava bila je obavijena velom, njegova velicina i velicanstvo bilo je sakriveno da bi se mogao pribliziti tuznim ljudima izlozenim iskusenju. ( Ceznja vekova 8 - 9 strana ).

Jos nesto, ako budes i dalje nastavio da vredjas prekinucu svaki kontakt sa tobom..ja tebi ne upucujem uvrede nemoj ni ti meni...
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
EGVajt je čudo.
Ni za glavu ni za rep.
Najveći prorok je ona, ona nije škrtarila kao Božji proroci pa samo jednom jasno i glasno reći šta je šta i gotovo...a ne!
Ona ima bar TRI odgovora NA SVAKO PITANJE.
Pa nek svako sebi izabere koje mu paše i ovce na broju i vuk sit.
Neznam da li postoji nekla njena knjižica koju nisam pročitao..možda, a ono što sam nekad čitao mi je poremetilo sistem za varenje.

Počeo sam da uzimam određenu poruku i tražim odgovor na svim mestima gde se o tome govori...malo je trajalo..oko 3 god. ali vredelo je.
Ona je genije. Čak i za redosled vaskrsenja postoje DVE opcije jedna gde prvo mrtvi ustaju i onda živi preobraženi idu sa njima a druga gde živi prvo imaju preobraženje pa tek onda ustaju mrtvi tako da ni tu ne mopžete ostati uskraćeni izbora.
To se zove proročica, nigde nije pogrešila jer uvek možete naći šta i vama odgovara i vašem ne istomišljeniku samo zbog jedne stvari...sitnice jedne koja se zove....recimo desetak.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
EGVajt je čudo.
Ni za glavu ni za rep.
Najveći prorok je ona, ona nije škrtarila kao Božji proroci pa samo jednom jasno i glasno reći šta je šta i gotovo...a ne!
Ona ima bar TRI odgovora NA SVAKO PITANJE.
Pa nek svako sebi izabere koje mu paše i ovce na broju i vuk sit.
Neznam da li postoji nekla njena knjižica koju nisam pročitao..možda, a ono što sam nekad čitao mi je poremetilo sistem za varenje.

Počeo sam da uzimam određenu poruku i tražim odgovor na svim mestima gde se o tome govori...malo je trajalo..oko 3 god. ali vredelo je.
Ona je genije. Čak i za redosled vaskrsenja postoje DVE opcije jedna gde prvo mrtvi ustaju i onda živi preobraženi idu sa njima a druga gde živi prvo imaju preobraženje pa tek onda ustaju mrtvi tako da ni tu ne mopžete ostati uskraćeni izbora.
To se zove proročica, nigde nije pogrešila jer uvek možete naći šta i vama odgovara i vašem ne istomišljeniku samo zbog jedne stvari...sitnice jedne koja se zove....recimo desetak.


Po tvojoj logici to je tako, po kontekstu njenih spisa apsolutno ne.

Sto se tice vaskrsenja i preobrazanja, obadva dogadjaja se desavaju u istom trenutku, i nije uopste bitno koji dogadjaj se prvi pomene i stavlja na prvo mesto, jer je u pitanju trenutak.
Elen Wajt upravo na jednom mestu govoreci o ovim dogadjajima kaze ( parafraziram ) `Grobovi se otvaraju i mrtvi ustaju neraspadljivi, a zivi u tom trenutku bivaju preobrazeni.

Reci suprotno `Zivi bivaju preobrazeni a u tom trenutku grobovi se otvaraju i mrtvi ustaju neraspadljivi...ne menja kontekst, jer vaskrsenje i preobrazenje se desava u jednom trenutku, a kojim redosledom ce neko to izgovoriti ne menja stvar...
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Nedelja je žig, nedelja zapravo još nije žig ali će biti, da nedelja je ipak žig...
Od kad je nedelja žig? Od Kostinog dekreta...a, NE!
A od prihvatanja cele Amerike da i tamo nedelja bude dan odmora kao na starom kontinentu...DA, DA od tad se nedelja preobražava u žig od tog trena, jer danas možeš odmarati nedeljom ali od sledeće sedmice više ne jer Ameri od tad čine isto pa zato ista postaje žig a žig stvara ZVER a ko je stvorio prvi dan???

Stoj jarane, kud si bolan kreno...
Zverkica već odavno deli žig i broj samo ribice se lako mamče jer teta napravila lažni mamac da se ne plaše ajkule već od kornjače.
Adv. će POSLEDNJI saznati ko je bila Jeca i šta je BROJ i ŽIG zveri.
Pre ili kasnije(kasno) ćeš videti da ti rekoh istinu i da je žig i broj služio za KUPOVINU i PRODAJU a ne za odmor.
Pozdrav čoveku.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da...toliko o nacinu izrazavanja...i o izvrtanju izjava...
Ja sam se ponadao...kad ono..
Nema veze, neka bude Bozja volja...

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
quote_icon.png
Prvobitno napisao Laodikeja
Elen Vajt nije kontradiktorna, i ne govori u jednom tekstu dve razlicite stvari.
Ja ti mogu citirati tekstove gde ona kaze da je Isus bio Bog jednak ocu, i da je od vecnosti.
Ovde se radi o Isusovoj zemaljskoj prirodi, i u tom smislu to je tako kako kazes, ali samo u smislu koji sam naveo, u njegovoj zemaljskoj ljudskoj prirodi i ponizenju..

Osim toga, postoje razliciti prevodi spisa Elen Vajt, a postoje i falsifikati, a ja sam pre izvesnog vremena imao prilike da drzim u rukama jedan falsifikat jednog njenog dela koji su stampali protivnici njenog dela, tako da se mora sve ispitati pre nego sto se nesto tvrdi ili iznese..



Kada ti kažeš mora da je tako, a ko je ovo napisao? teta Jece protivnici :)

"Можемо видети "славу оца" у свог јединородног сина. Али Христос није отац, а такође није Бог. Исус, када разговара са својим оцем односи се на свог оца као "јединог истинитог Бога"



Svi lažu i falsifikuju imali su i šta falsifikovati :) ispran tebi mozak pa ništa ne vidiš.
Postiraj taj falsifikat protivnika Adventističkog proroka, daj izvor, izdavača i godina izdanja :) da proverim.

"Ja ti mogu citirati tekstove gde ona kaze da je Isus bio Bog jednak ocu, i da je od vecnosti."
Da vidim kako ćeš to biblijom uraditi :)



Još čekam na bilo kakav odgovor od Adventista, citirao sam rečenicu tete Jece i molim da mi date dodatna obijašnjenja šta je vaša proročica htela reći ovom rečenicom?
Možete odgovoriti ali i ne morate, svaki koji vas čita treba izvući svoj zaključak ko su i šta znaju Adventisti.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Imam jedno pitanje. zasto postavljas ista pitanja o necemu o cemu smo vec diskutovali, i na sta sam ja dao kompletan odgovor u vidu objasnjenja...???

Po onome kako se ti ponasas, ponekad dodjem u situaciju da bukvalno shvatim one apostolove reci koje kazu `KADA SE GRADJAHU MUDRI POLUDESE, I POTAMNE NERAZUMNO SRCE NJIHOVO...
To sto ti radis je stvarno neshvatljivo ludacko ponasanje, a to sam primetio kod vecine Jehowinih svedoka, nekako su udaljeni, odsutni, i vrlo slabog nivoa inteligencije...daleko mu lepa kuca od takve religije, prava religija cini coveka mudrijim u Gospodu, pronicljivijim, i svestranijim...ovo sto vi cinite je ponidastavanje razuma...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top