Biblijska obelezja prave Bozje crkve

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
,,Pitanje za Bogohulnike

Pošto je Bog Otac uzeo ljudsko telo i postao Sin, potanko mi obijasnite ko je sve umro na krstu?

Sva trojica jer to su jedno ili sada vam više nisu jedno?
,,

Ne razumeš ti to druže sudija.
BOG JE JEDAN.
Na krstu je umrlo UGOTOVLJENO TELO onaj jarac iz 3 Moj. 16 te glave u službi žrtve i onaj jarac koji nosi grehe jer su u obe službe bez mane.
Bog je DUH i On može začeti život i začeo ga je i to što se rodilo od Božijeg začeća je sin Božiji zato sin govori da se Ocu molimo.
Sin se vraća Ocu i Bogu svom jer je Duh veći od tela a u službi su bili isti jer je službu u telu vršio Duh a to je služba OTKUPA.

A što se tiče hule prika reci mi ko je Duh Sveti?
Pozdrav.


Kao prvo, za svaku nasu rec koju izgovorimo trebamo da se molimo da li je po Bogu, jer ce mo na sudu odgovarati za svaku izgovorenu rec, jer Bog poznaje i nase misli...to je sto se tice tvoje reci `BOGOHULNICI..

Sto se tice pitanja, na njih sam odgovorio X puta.
Tri licnosti Bozanstva cine jednog Boga, i jedno od tih tri licnosti je uzelo ljudsko telo i postalo MONOGENES TEOS, odnosno Bogocovek, dok su ostala dva clana ostala na nebu, odnosno zajedno sa prvim clanom saucestvovali u planu spasenja...

Duh Sveti je jedan od clanova Bozanstva, koji je nakon Hristovog vaznesenja preuzeo ulogu utesitelja, ili onoga ko nas stalno prati i pomaze nam u nasem duhovnom zivotu kako bi izgradili karakter slican Hristovom..

Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
I kad On dođe pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud;
Za greh, dakle, što ne veruju mene;
A za pravdu što idem k Ocu svom; i više me nećete videti;
A za sud što je knez ovog sveta osuđen.
Još vam mnogo imam kazati; ali sad ne možete nositi.
A kad dođe On, Duh istine, uputiće vas na svaku istinu; jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti šta čuje, i javiće vam šta će biti unapred.
On će me proslaviti, jer će od mog uzeti, i javiće vam:
Sve što ima Otac moje je; zato rekoh da će od mog uzeti, i javiti vam. ( jevandjelje po Jovanu 16. 7 - 15 ).
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Pozdrav svom Adventizmu

Tražim Adventizmu dodatne komentare sa odgovorima

Zašto komentarišete vaše odgovore umesto moja pitanja?
Gde su biblijski stihovi koji podržavaju Adventizam? tražio sam da vidimo šta je po slovu pisma a ne šta "ADVENTIZMU ALUDIRA"

Post #112
PITANJA: Pitanje za Adventiste
Ko je jedini istiniti Bog?
Dali je Isus Hristos Otac i takođe dali je on(Isus Hrsstos) Bog


ODGOVORI:
1. jedini i istiniti Bog je ELOHIM ili JEHOWA, koga sacinjavaju tri zasebne licnosti, i koji se u istoriji pretstavljao ljudima razlicitim imenima.
2. Da,
Isus Hristos je otac, i on je vecni Bog, kao i ostala dva clana Bozanskog trojstva, oni zajedno cine Elohima ili Jehovu Boga.

Post #114
2. Da, Isus Hristos je otac, i on je vecni Bog, kao i ostala dva clana Bozanskog trojstva, oni zajedno cine Elohima ili Jehovu Boga.


Ja ti kažem, TAKO! TO JE TO. A sada da vidimo i taj biblijski stih gde piše da je Isus Otac, da je večni Bog kao i ostala dva čkana Božanskog TROJSTVA koji zajedno čine JEHOVU Boga.

Post # 115
PITANJE: 2. Da, Isus Hristos je otac, i on je vecni Bog, kao i ostala dva clana Bozanskog trojstva, oni zajedno cine Elohima ili Jehovu Boga.

ODGOVOR: ISUS BOG OTAC - `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).



PITANJA: Pitanje za Adventiste
Ko je jedini istiniti Bog?
Dali je Isus Hristos Otac i takođe dali je on(Isus Hrsstos) Bog


ODGOVORI:
1. jedini i istiniti Bog je ELOHIM ili JEHOWA, koga sacinjavaju tri zasebne licnosti, i koji se u istoriji pretstavljao ljudima razlicitim imenima.

2. Da, Isus Hristos je otac, i on je vecni Bog, kao i ostala dva clana Bozanskog trojstva, oni zajedno cine Elohima ili Jehovu Boga.

Zelim da napomenem jos jednu stvar, gore se nismo najbolje razumeli, pa zelim da odgovorim na pitanje koje je stalno postavljano sa tvoje strane.

Bog otac se jeste reinkarnirao i postao Bog sin, odnosno preciznije, posto postoje tri licnosti Bozanstva, jedan od ovih clanova je dobrovoljno pristao da se reinkarnira, odnosno da uzme ljudsko telo i postane covek, a posto je Isus Bog otac isto kao i `OTAC i Sveti Duh, onda se moze tako reci, da je sam Bog otac uzeo ljudsko telo i postao Sin.

Izrazi sin i otac, ne znaci da je Otac OTAC sinu, vec je to ljudski pokusaj da se objasne odnosi koji vladaju medju razlicitim licnostima Bozanstva u planu spasenja.

Pitanje za Adventizam

Na osnovu čega došli do ideje da ELOHIM aludira kako Bog nije jedan, jedna osoba i jedna ličnost, nego tri zasebne ličnosti i koja su ta imena?
Navedite imena množine što sačinjavaju trojke kao zasebnih ličnosti koje se u istoriji prestavljaju ljudima. Ako imate biblijski stih da podržava Adventističko misioniranje dobro je došao?

Ako je Isus Otac, kome je on (Isus) Otac i ako Isus ima Oca, ko mu je Otac?
Ako je Isus Bog, kome je on (Isus) Bog i ako Isus ima Boga, ko je Isusu Bog?
A ta Božija REINKARNACIJA (Bog Otac) koji se REINKARNIRAO u Boga Sina gde ovu nauku Adventizam u bibliji nalazi, koji stih, koje izdanje i godina izdanja, koji izdavač?
Ako se Bog Otac REINKARNIRAO u Boga Sina i uzeo ljudsko telo i postao Sin, obijasnite zašto REINKARNIRANI Sin u ljudskom telu ne ALUDIRA da je ČOVEK?
a ako nije čovek, konkretno REINKARNIRANI Bog Otac u ljudskom telu šta je i na šta on (Bog Otac) ALUDIRA? a slovo pisma šta piše?
Odnosi koji vladaju među različitim ličnostima Božanstva u planu spasenja na šta ALUDIRA? a biblijski stih imate?

Imajste mir sa svim ljudima i setite se Hristove najveće zapovedi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PITANJE:;Tražim Adventizmu dodatne komentare sa odgovorima

Zašto komentarišete vaše odgovore umesto moja pitanja?
Gde su biblijski stihovi koji podržavaju Adventizam? tražio sam da vidimo šta je po slovu pisma a ne šta "ADVENTIZMU ALUDIRA"

ODGOVOR: upravo sam ti sve vreme citirao biblijske stihove, ali ti svesno zatvaras oci pred tim biblijskim cinjenicama.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: 2. Da, Isus Hristos je otac, i on je vecni Bog, kao i ostala dva clana Bozanskog trojstva, oni zajedno cine Elohima ili Jehovu Boga.

Ja ti kažem, TAKO! TO JE TO. A sada da vidimo i taj biblijski stih gde piše da je Isus Otac, da je večni Bog kao i ostala dva čkana Božanskog TROJSTVA koji zajedno čine JEHOVU Boga.

2. Da, Isus Hristos je otac, i on je vecni Bog, kao i ostala dva clana Bozanskog trojstva, oni zajedno cine Elohima ili Jehovu Boga.

ODGOVOR: ISUS BOG OTAC - `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).

Mogu da ti navedem takodje mnostvo tekstova koji nedvosmisleno govore da je Sveti Duh licnost, i i da ima atribute Boga..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Na osnovu čega došli do ideje da ELOHIM aludira kako Bog nije jedan, jedna osoba i jedna ličnost, nego tri zasebne ličnosti i koja su ta imena?
Navedite imena množine što sačinjavaju trojke kao zasebnih ličnosti koje se u istoriji prestavljaju ljudima. Ako imate biblijski stih da podržava Adventističko misioniranje dobro je došao?

ODGOVOR: izraz ELOHIM, oznacava vise osoba, to dokazuje zavrsetak `IM, u Bozjem imenu ELOH - IM.

Potom reče Bog ELOH-IM: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.
I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
( 1 knjiga Mojsijeva 1. 26 - 27 ).

Kada Bog u ovom tekstu kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca andjelima, vec kao sto se moze videti iz prilozenih tekstova, obraca se dvema licnostima ravnim sebi koji cine trojedinog Boga, Svetom Duhu i Isusu Hristu, koji su ucestvovali u stvaranju kao jedan Bog ELOHIM, u kasnijim tekstovima poznat kao JHWH...
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 4 - 9 u vezi gradjenja Vavilonske kule:

Posle rekoše: Hajde da sazidamo grad i kulu, kojoj će vrh biti do neba, da stečemo sebi ime, da se ne bismo rasejali po zemlji.
A GOSPOD SIDJE DA VIDI grad i kulu, što zidahu sinovi čovečiji.
I reče Gospod: Gle, narod jedan, i jedan jezik u svih, i to počeše raditi, i neće im smetati ništa da ne urade šta su naumili.
HAJDE DA SIDJEMO, I DA IM POMETEMO jezik, da ne razumeju jedan drugog šta govore.
TAKO IH GOSPOD RASU odande po svoj zemlji, te ne sazidaše grada.
Zato se prozva Vavilon, jer onde POMETE GOSPOD jezik cele zemlje, i odande ih rasu Gospod po svoj zemlji.

Zapazimo ove reci napisane velikim slovom, tekst kaze `A GOSPOD SIDJE DA VIDI GRAD, a onda kaze HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIK, onda nastavlja `TAKO IH GOSPOD RASU odande, i na kraju zavrsava, jer onde POMETE GOSPOD JEZIK CELE ZEMLJE.
Ovde se jasno vidi paralela kako mnozina deluje u jednini, odnosno kako tri licnosti deluju kao jedno, kao jedan Bog..

TROJSTVO UCESNICI U STVARANJU:

`U početku stvori Bog nebo i zemlju.
A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.
( 1 knjiga Mojsijeva 1. 1 - 2 ).

U tekstu koji sam gore vise puta ponovio, a u kome se Bog Otac obraca Bogu sinu, on kaze sinu `I TI SI GOSPODE JHWH U POCETKU OSNOVAO ZEMLJU, I NEBESA SU DELO RUKU TVOJIH...

Prema tome jos na pocetku biblije vidimo da je triojstvo delovalo kao jedan Bog..ELOHIM.

KRSTITI U IME TRI LICA:

`Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha, ( jevandjelje po Mateju 28. 19 - 20 ).

TROJE JE STO SVEDOCI I ONI SU JEDNO:
Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina,
Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno. ( 1 poslanica Jovanova 5. 6 - 7 ).

TRI LICA BOZANSTVA.

`Po proviđenju Boga Oca, svetinjom Duha dovedenim u poslušanje i kropljenje krvi Isusa Hrista: da vam se umnoži blagodat i mir.

`Blagodat ( milost ) Gospoda našeg Isusa Hrista i ljubav Boga i Oca i zajednica Svetog Duha sa svima vama. Amin. ( 2 poslanica Korincanima 13. 13 ).

`I krstivši se Isus iziđe odmah iz vode; i gle, otvoriše Mu se nebesa, i vide Duha Božjeg gde silazi kao golub i dođe na Njega.
I gle, glas s neba koji govori: Ovo je Sin moj ljubazni koji je po mojoj volji. ( jevandjelje po Mateju 3. 16 - 1).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Ako je Isus Otac, kome je on (Isus) Otac i ako Isus ima Oca, ko mu je Otac?\

ODGOVOR: Isus je u svom nebeskom oblicju kao jedan od clanova Bozanskog trojstva Otac svima nama, kao sto su to i ostala dva clana..
Isusu u svom zemaljskom oblicju, Bog, odnosno ostala dva clana Bozanskog trojstva su otac, kao sto su otac svima nama koji se radjamo na ovoj zemlji, Isus se poistovetio sa nama i postao covek nazvavsi se nas brat, i u tom smislu Bog je njegov otac kao sto je i svakom coveku.

``A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.
Jer prilikovaše Njemu za kog je sve i kroz kog je sve, koji dovede mnoge sinove u slavu, da dovrši Poglavara spasenja njihovog stradanjem.
Jer i Onaj koji osvećuje, i oni koji se osvećuju, svi su od Jednog; zaradi tog uzroka ne stidi se nazvati ih braćom
Govoreći: Objaviću ime Tvoje braći svojoj, i posred crkve zapevaću Te.
I opet: Ja ću se u Njega uzdati. I opet: Evo ja i deca moja koju mi je dao Bog.
Budući, pak, da decog imaju telo i krv, tako i On uze deo u tome, da smrću satre onog koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi. ( Jevrejima 2. 9 - 15 ).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Ako je Isus Bog, kome je on (Isus) Bog i ako Isus ima Boga, ko je Isusu Bog?

ODGOVOR: pogledaj prethodni odgovor..
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: A ta Božija REINKARNACIJA (Bog Otac) koji se REINKARNIRAO u Boga Sina gde ovu nauku Adventizam u bibliji nalazi, koji stih, koje izdanje i godina izdanja, koji izdavač?

ODGOVOR: bolje je reci UTELOVLJENJE, jer je to biblijski izraz..

`Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima poslanica 2. 5 - 8 ).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Ako se Bog Otac REINKARNIRAO u Boga Sina i uzeo ljudsko telo i postao Sin, obijasnite zašto REINKARNIRANI Sin u ljudskom telu ne ALUDIRA da je ČOVEK?

ODGOVOR: ne razumem bas pitanje, ali upravo gornji tekst kaze `I NA OCI NADJE SE KAO COVEK..
To znaci da je Isus bio Bog, ali se odrekao Bozanskog oblicja i postao covek...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: a ako nije covek, konkretno REINKARNIRANI Bog Otac u ljudskom telu šta je i na šta on (Bog Otac) ALUDIRA? a slovo pisma šta piše?

ODGOVOR: Isus jeste covek, u svom zemaljskom oblicju, odnosno vise neka mesavina izmedju coveka i Boga, na jednom mestu Isus u razgovoru sa okupljenim ljudima kaze:

``A Isus im opet reče: Ja idem, i tražićete me; i pomrećete u svom grehu; kud ja idem vi ne možete doći.
Tada rekoše Jevreji: Da se neće sam ubiti, što govori: Kud ja idem vi ne možete doći?
I reče im: Vi ste od nižih, ja sam od viših; vi ste od ovog sveta, ja nisam od ovog sveta.
( jevandjelje po Jovanu 8. 21 - 23 ).

Osim toga, na nekim mestima u bibliji gde stoji JEDINORODNI SIN BOZJI, umesto ovog izraza, u Grckom tekstu stoji `MONOGENES TEOS, sto znaci MONO - jedini, GENES - vrsta, TEOS - Bog, ovo znaci da je Isus jedino bice takve vrste koje je ikada rodjeno na ovoj planeti, koje je ujedno i Bog i cvovek, Bog u ljudskom telu, BOGOCOVEK.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Odnosi koji vladaju među različitim ličnostima Božanstva u planu spasenja na šta ALUDIRA? a biblijski stih imate?

ODGOVOR: vec je dat odgovor, a to je, da je Otac otac sinu u njegovom zemaljskom oblicju, kao sto je otac sviju nas koji se radjamo na ovoj zemlji..
U vezi ove tvrdnje dao sam i jedan tekst u ranijim komentarima, gde se andjeo obraca Mariji najavljujuci Isusovo rodjenje, i kaze da ce se on NAZVATI sin Bozji.

Osim toga postoji i nesto sto se zove predestinacija, jer jedan tekst kaze da je Isus `JAGNJE KOJE JE ZAKLANO OD POSTANJA SVETA, pa tako i izraz sin treba gledati u tom kontekstu, da kada se Bog obraca Isusu u starom zavetu nazivajucui ga sinom, kao sto se moze videti iz gornjeg teksta gde se Bog obraca Isusu sa SIN ( A SINU PRESTO JE TVOJ VECAN...itd ), to moramo gledati u smislu predestinacije, da je on unapred predodredjen da postane jagnje, sin, spasitelj, posrednik, i svi ostali atributi koji se u starom ili novom zavetu primenjuju na Gospoda Isusa Hrista.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE - KONSTATACIJA: Imajste mir sa svim ljudima i setite se Hristove najveće zapovedi.

ODGOVOR: da naravno, najveca zapovest je ljubav, ali kao sto vidimo, ona se cesto nalazi samo na usnama dok se govore i pisu svakakve stvari...sto je pokazatelj da ona nije u srcima onih koji to rade.

Pozdrav

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Pozdravljam sav Adventizam uz poruku "SMANJITE SPAMOVANJE"

PITANJE: Ako se Bog Otac REINKARNIRAO u Boga Sina i uzeo ljudsko telo i postao Sin, obijasnite zašto REINKARNIRANI Sin u ljudskom telu ne ALUDIRA da je ČOVEK?

ODGOVOR: ne razumem bas pitanje, ali upravo gornji tekst kaze `I NA OCI NADJE SE KAO COVEK..
To znaci da je Isus bio Bog, ali se odrekao Bozanskog oblicja i postao covek..
.

Dabome da ne razumeš pitanje, evo daću ti i dodatno obijašnjenje!
A kako si razumeo da jedini Bog Otac REINKARNACIOM u svog Sina je uzeo ljudsko obličje "pa se nađe kao čovek" i da to znači da Isus jeste BOG?

Pitanja za Adventizam
I gde je SLOVO PISMA da ti podrži Adventističku MANTRU kako Isus u ljudsko obličje i na oči se nađe kao čovek a to doslovno znači da je Isus svevišnji Bog? imaš ga ili nemaš? pa nastavljaš Adventističkim sarkazmom: JA TI KAŽEM, TAKO JE TO!
Još jednom.
Mi raspravljamo po pismu! Adventistička TANDARA MANDARA JA TI KAŽEM, TAKO JE TO! me nimalo ne zanima. Ono što misioniraš trebaš da podržiš slovom iz pisma, nadam se da si sada razumeo? ako nisi, kaži i ja ću ti dati dodatno obijašnjenje :)

Dodatna pitanja za Adventizam

Inkarnirao se i postao čovek i na oči isto se nađe kao čovek! na osnovu čega to Adventizmu znači da Isus jeste Bog?
A ako se "odrekao" Božanstva i postao čovek! obijasnite po slovu pisma šta Adventizam kaže ko je i šta je Isus? :)

PITANJE: Ako je Isus Otac, kome je on (Isus) Otac i ako Isus ima Oca, ko mu je Otac?\

ODGOVOR: Isus je u svom nebeskom oblicju kao jedan od clanova Bozanskog trojstva Otac svima nama, kao sto su to i ostala dva clana..
Isusu u svom zemaljskom oblicju, Bog, odnosno ostala dva clana Bozanskog trojstva su otac, kao sto su otac svima nama koji se radjamo na ovoj zemlji, Isus se poistovetio sa nama i postao covek nazvavsi se nas brat, i u tom smislu Bog je njegov otac kao sto je i svakom coveku.

``A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.
Jer prilikovaše Njemu za kog je sve i kroz kog je sve, koji dovede mnoge sinove u slavu, da dovrši Poglavara spasenja njihovog stradanjem.
Jer i Onaj koji osvećuje, i oni koji se osvećuju, svi su od Jednog; zaradi tog uzroka ne stidi se nazvati ih braćom
Govoreći: Objaviću ime Tvoje braći svojoj, i posred crkve zapevaću Te.
I opet: Ja ću se u Njega uzdati. I opet: Evo ja i deca moja koju mi je dao Bog.
Budući, pak, da decog imaju telo i krv, tako i On uze deo u tome, da smrću satre onog koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi. ( Jevrejima 2. 9 - 15 ).

Hula na Boga Oca kao stvoritelja i vlasnika svega stvorenoga što je nebeski Otac stvarao preko ili kroz "REČ"
Samo hulite i odričite se da se ispuni slovo pisma.

Adventistička MANTRA koju nećeš podržati biblijom :) A mene ta MANTRA ne zanima, niti osporavam Adventizmu njihovu misiju kao TANDARA MANDARA. Ja sam ovde da razmenjujemo naša mišljenja po bibliji i na osnovu slova pisma.
A Adventizam neka me i dalje gleda u oči i laže njihovom MANTROM.
U gonjem odgovoru podebljaću reči koje Adventizam treba potvrditi slovom pisma.

Pitanje za Adevntizam
Šta dokazivate sa citiranim stihom po Jevrejima 2,9-15?
ukrato bez spamovanja, naravno i sarkazma.

Dali se sećate te Hristove najveće zapovedi kako glasi po slovu pisma?
Imajte mir sa svim ljudima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PITANJE: Pozdravljam sav Adventizam uz poruku "SMANJITE SPAMOVANJE"

odgovor: spamovanje je upravo proizvod toga sto po hiljadu piuta postavljate ista pitanja, na koja je vec odgovoreno..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Dabome da ne razumeš pitanje, evo daću ti i dodatno obijašnjenje!
A kako si razumeo da jedini Bog Otac REINKARNACIOM u svog Sina je uzeo ljudsko obličje "pa se nađe kao čovek" i da to znači da Isus jeste BOG?

ODGOVOR: `Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima poslanica 2. 5 - 8 ).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Pitanja za Adventizam
I gde je SLOVO PISMA da ti podrži Adventističku MANTRU kako Isus u ljudsko obličje i na oči se nađe kao čovek a to doslovno znači da je Isus svevišnji Bog? imaš ga ili nemaš? pa nastavljaš Adventističkim sarkazmom: JA TI KAŽEM, TAKO JE TO!
Još jednom.
Mi raspravljamo po pismu! Adventistička TANDARA MANDARA JA TI KAŽEM, TAKO JE TO! me nimalo ne zanima. Ono što misioniraš trebaš da podržiš slovom iz pisma, nadam se da si sada razumeo? ako nisi, kaži i ja ću ti dati dodatno obijašnjenje :)

ODGOVOR: `Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima poslanica 2. 5 - 8 ).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Dodatna pitanja za Adventizam
Inkarnirao se i postao čovek i na oči isto se nađe kao čovek! na osnovu čega to Adventizmu znači da Isus jeste Bog?
A ako se "odrekao" Božanstva i postao čovek! obijasnite po slovu pisma šta Adventizam kaže ko je i šta je Isus? :)

ODGOVOR: usvom nebeskom oblicju Isus je Bog jednak Ocu, ELOHIM ili JHWH, u svom zemaljskom telesnom oblicju, odnosno ulozi koju ima u planu spasenja, Isus je nas spasitelj i posrednik pred Bogom, jagnje Bozje koje uze na se grehe sveta.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Hula na Boga Oca kao stvoritelja i vlasnika svega stvorenoga što je nebeski Otac stvarao preko ili kroz "REČ" Samo hulite i odričite se da se ispuni slovo pisma.

ODGOVOR: `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Adventistička MANTRA koju nećeš podržati biblijom :) A mene ta MANTRA ne zanima, niti osporavam Adventizmu njihovu misiju kao TANDARA MANDARA. Ja sam ovde da razmenjujemo naša mišljenja po bibliji i na osnovu slova pisma.
A Adventizam neka me i dalje gleda u oči i laže njihovom MANTROM.
U gonjem odgovoru podebljaću reči koje Adventizam treba potvrditi slovom pisma.

ODGOVOR: upravo ti se citira pismo..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Pitanje za Adevntizam
Šta dokazivate sa citiranim stihom po Jevrejima 2,9-15?
ukrato bez spamovanja, naravno i sarkazma.

ODGOVOR: `A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.
Jer prilikovaše Njemu za kog je sve i kroz kog je sve, koji dovede mnoge sinove u slavu, da dovrši Poglavara spasenja njihovog stradanjem.
Jer i Onaj koji osvećuje, i oni koji se osvećuju, svi su od Jednog; zaradi tog uzroka ne stidi se nazvati ih braćom
Govoreći: Objaviću ime Tvoje braći svojoj, i posred crkve zapevaću Te.
I opet: Ja ću se u Njega uzdati. I opet: Evo ja i deca moja koju mi je dao Bog.
Budući, pak, da decog imaju telo i krv, tako i On uze deo u tome, da smrću satre onog koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi. ( Jevrejima poslanica 2. 9 - 15 ).

Ovo je bio odgovor na tvoje pitanje: ``Ako je Isus Otac, kome je on (Isus) Otac i ako Isus ima Oca, ko mu je Otac?

Ovaj odgovor je glasio: ``Isus je u svom nebeskom oblicju kao jedan od clanova Bozanskog trojstva Otac svima nama, vecni Bog kao sto su to i ostala dva clana..
Isusu u svom zemaljskom oblicju otac je Bog, odnosno ostala dva clana Bozanskog trojstva su otac Isusu, kao sto su otac svima nama koji se radjamo na ovoj zemlji, Isus se poistovetio sa nama i postao covek nazvavsi se nas brat, i u tom smislu Bog je njegov otac kao sto je i svakom coveku.

Ovaj tekst u Jevrejima poslanici 2. 9 - 15 govori i o Hristovoj poniznosti i izjednacavanju sa ljudima, i njegovom proslavljanju zbog smrti koju je podneo, i daje odgovor na pitanje Isusove zemaljske podloznosti Ocu..iskljucivo iz razloga njegove poniznosti i izjednacavanja sa ljudima,,.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Dali se sećate te Hristove najveće zapovedi kako glasi po slovu pisma?
Imajte mir sa svim ljudima.

ODGOVOR: Naravno...ali se secamo i svih ostalih zapovesti na koje upucuju apostoli, i sam Gospod Isus Hristos, a vi ih zaboravljate, a Bozja rec kaze ``KO ODVRACA UHO DA NE CUJE ZAKONA, I MOLITVA JE NJEGOVA MRSKA...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Kao prvo, za svaku nasu rec koju izgovorimo trebamo da se molimo da li je po Bogu, jer ce mo na sudu odgovarati za svaku izgovorenu rec, jer Bog poznaje i nase misli...to je sto se tice tvoje reci `BOGOHULNICI..

Sto se tice pitanja, na njih sam odgovorio X puta.
Tri licnosti Bozanstva cine jednog Boga, i jedno od tih tri licnosti je uzelo ljudsko telo i postalo MONOGENES TEOS, odnosno Bogocovek, dok su ostala dva clana ostala na nebu, odnosno zajedno sa prvim clanom saucestvovali u planu spasenja...

Duh Sveti je jedan od clanova Bozanstva, koji je nakon Hristovog vaznesenja preuzeo ulogu utesitelja, ili onoga ko nas stalno prati i pomaze nam u nasem duhovnom zivotu kako bi izgradili karakter slican Hristovom..

Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
I kad On dođe pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud;
Za greh, dakle, što ne veruju mene;
A za pravdu što idem k Ocu svom; i više me nećete videti;
A za sud što je knez ovog sveta osuđen.
Još vam mnogo imam kazati; ali sad ne možete nositi.
A kad dođe On, Duh istine, uputiće vas na svaku istinu; jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti šta čuje, i javiće vam šta će biti unapred.
On će me proslaviti, jer će od mog uzeti, i javiće vam:
Sve što ima Otac moje je; zato rekoh da će od mog uzeti, i javiti vam. ( jevandjelje po Jovanu 16. 7 - 15 ).

Čoveče! Ja citiram tuđi tekst a ti uzimaš taj citat kao moj i meni odgovaraš....svašta?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Čoveče! Ja citiram tuđi tekst a ti uzimaš taj citat kao moj i meni odgovaraš....svašta?

Ja sam tebi i odgovorio, misleci da je to licno tvoja opaska.
Drugi put citiraj tekst uokvireno, ili naglasi da je pitanje ili tudji citat, jer je on izgledao kao tvoj.

U svakom slucaju pazimo na svoje reci...
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
PITANJE: Dabome da ne razumeš pitanje, evo daću ti i dodatno obijašnjenje!
A kako si razumeo da jedini Bog Otac REINKARNACIOM u svog Sina je uzeo ljudsko obličje "pa se nađe kao čovek" i da to znači da Isus jeste BOG?

ODGOVOR: `Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima poslanica 2. 5 - 8 ).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Slažem se da citiraš pisano slovo! "Isus hrist u obličju Božijemu i nije se otimao da se usporedi s Bogom" Nego problem je što me kao sav Adventizam gledaš u oči i lažeš "od Hristovog evanđelja i Apostola Pavla što je pisao u Rimu isto pravite laž"

Nise se GOSPOD Isus ni otimao i nije se ni usporedio sa BOGOM! tako pisano slovo piše, nije mi jasno zašto onda lažete da nema drugoga Boga osim svemogućeg Isusa Hrista?


ODGOVOR: `Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima poslanica 2. 5 - 8 ).

I šta pisano slovo kaže?
Kaže li da je Isus jedin svemogući Bog Otac i da je sve zbog njega i za njega? kaže li da je on starozavetni Jehova koji se inkarnirao u svog novozavetnog sina kao čovek jer se nađe tako na Adventističke oči :) ili kaže da se Isus odrekao božanstva ali opet na zmelji je jedini Bog Otac?
Dakle šta kaže Filipljana 2.5-8? sada ti tražim da mi interpretiraš ovaj stih što si ovde citirao.

ODGOVOR: usvom nebeskom oblicju Isus je Bog jednak Ocu, ELOHIM ili JHWH, u svom zemaljskom telesnom oblicju, odnosno ulozi koju ima u planu spasenja, Isus je nas spasitelj i posrednik pred Bogom, jagnje Bozje koje uze na se grehe sveta.

Pa tu gore si "KAZAO" da se nije izjednačio sa Bogom i šta sad koja od ove dve tvoje izjave jeste LAŽ :)
vidiš podebljao sam.
Sada navedi pisano slovo i to jedno po jedno da ti podrži sve to što ti ovde misioniraš, sa ne bude da me gledaš u oči i LAŽEŠ :)

Pukao si dragi moj, izvlačiš iz kontexta i moja pitanja da bi selektivno dao neke komentare!

ODGOVOR: `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 )
.

Tražim ti da komentarišeš ovo što si ovde citirao, da obijasniš sledeće
Čiji je presto na koji seda Isus?
Ko je ovde Bog i ko je GOSPOD?
Ko je taj Bog što pamazuje uljim?
Kakav je to drugi Bog koji je pomazan ako ima samo "JEDAN BOG"?
Koji su to ti navedeni drugovi njegovi?
Ko je GOSPOD što je u početku osnovao zemlju i nebesa su dela ruku njegovih?


Ovaj odgovor je glasio: ``Isus je u svom nebeskom oblicju kao jedan od clanova Bozanskog trojstva Otac svima nama, vecni Bog kao sto su to i ostala dva clana..
Isusu u svom zemaljskom oblicju otac je Bog, odnosno ostala dva clana Bozanskog trojstva su otac Isusu
, kao sto su otac svima nama koji se radjamo na ovoj zemlji, Isus se poistovetio sa nama i postao covek nazvavsi se nas brat, i u tom smislu Bog je njegov otac kao sto je i svakom coveku.

Ovaj tekst u Jevrejima poslanici 2. 9 - 15 govori i o Hristovoj poniznosti i izjednacavanju sa ljudima, i njegovom proslavljanju zbog smrti koju je podneo, i daje odgovor na pitanje Isusove zemaljske podloznosti Ocu..iskljucivo iz razloga njegove poniznosti i izjednacavanja sa ljudima,,.


"Isus je u svom nebeskom oblicju kao jedan od clanova Bozanskog trojstva Otac svima nama, vecni Bog kao sto su to i ostala dva clana."

Imaš neko pisano slovo da ti podrži MANTRU kojom huliš i odričeš se jedinog Boga? ako imaš navedi ga da ga razmotrimo. Ili me gledaš u oči i lažeš
:)
"Isusu u svom zemaljskom oblicju otac je Bog, odnosno ostala dva clana Bozanskog trojstva su otac Isusu,"

Izvini i oprosti što pitam, ali šta ti MANTRAŠ ovde! nisam te svatio zato tražim dodatna obijašnjenja.

Pitanja za Adventizam

Šta Adventizam "KAŽE" da je Isus na oko dok je bio na zemlji?
Dali Isus ima i Boga i Oca dok je boravio na zemlji?
Koja biblija, koje izdanje i godina izdanja, koji izdavač piše sledeće:

Božansko trojstvo
Tri člana božanstva
"jedan od clanova Bozanskog trojstva Otac svima nama, odnosno ostala dva clana Bozanskog trojstva su otac Isusu"

Čekaj, čekaj malo! šta je Adventistička TANDARA MANDARA " JA TI REKO, TAKO JE TO" da ostala dva člana Božanskog trojstva su otac Isusu!

Hajd citiraj mi pisano slovo odakle Adventizmu takva MANTRA? ja mislim da me gledate u oči i lažete bezstidnom hulom na Boga.

Dakle gde je pisano slovo da podrži Adventizam i njihovo misioniranje po pitanju: "jedan od clanova Bozanskog trojstva Otac svima nama, odnosno ostala dva clana Bozanskog trojstva su otac Isusu"

A sada bez sarkazma navedi šta vas podrži vaše misioniranje :)

Koji stih koja glava se može naći Hristova najveća zapovest?

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PITANJE: Slažem se da citiraš pisano slovo! "Isus hrist u obličju Božijemu i nije se otimao da se usporedi s Bogom" Nego problem je što me kao sav Adventizam gledaš u oči i lažeš "od Hristovog evanđelja i Apostola Pavla što je pisao u Rimu isto pravite laž"

ODGOVOR: nije u pitanju nikakva laz, vec je stvar u tome sto ti tumacis iz biblije Jehovinih svedoka `Novi svet, koju su namerno izokrenuli Jezuiti...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dakle pitanja su sledeca:

PITANJE: Nise se GOSPOD Isus ni otimao i nije se ni usporedio sa BOGOM! tako pisano slovo piše, nije mi jasno zašto onda lažete da nema drugoga Boga osim svemogućeg Isusa Hrista?

ODGOVOR: Neki prevodi ovog teksta kazu: NIJE UZIMAO KAO NESTO PRIGRABLJENO DA SE ISPOREDI S BOGOM... Sto znaci da je sam Bio Bog, ali se ponizio uzevsi ljudsko telo..
Neznam o cemu pricas kada kazes da mi lazemo kada kazemo da nema drugog Boga osim Isusa, mi pre svega uopste to ne govorimo, mi podrzavamo jasno biblijsko ucenje da je Bog jedan, ali da su tri Bozanske licnosti, Otc, Sin, i Sveti Duh..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: I šta pisano slovo kaže?
Kaže li da je Isus jedin svemogući Bog Otac i da je sve zbog njega i za njega? kaže li da je on starozavetni Jehova koji se inkarnirao u svog novozavetnog sina kao čovek jer se nađe tako na Adventističke oči :) ili kaže da se Isus odrekao božanstva ali opet na zmelji je jedini Bog Otac?
Dakle šta kaže Filipljana 2.5-8? sada ti tražim da mi interpretiraš ovaj stih što si ovde citirao.

ODGOVOR: rec Bozja kaze, da je Isus na nebu oduvek bio JHWH Bog jednak ocu, ali da se u odredjenom trenutku odrekao svog Bozanskog oblicja iz ljubavi prema coveku, i uzeo ljudsko telo ponizivsi se do krajnjih granica.

Citiracu tekst iz Filibljanima poslanice uz objasnjenje:

`ODGOVOR: `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).

U ovom tekstu Bog otac se obraca Bogu sinu sa Boze, i kaze za njega da je njegov presto va vek veka - vecan, da je palica NJEGOVOG carstva palica pravde, njemu je omilela pravda a omrzao je na bezakonje,
Bog sin je osnovao zemlju i nebesa su delo ruku njegovih, Bog sin je vecan, on je uvek onaj isti i njegovih godina nece nestati, on je Bog u punini i ima sve atribute koje poseduje i Otac..
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Pa tu gore si "KAZAO" da se nije izjednačio sa Bogom i šta sad koja od ove dve tvoje izjave jeste LAŽ :) vidiš podebljao sam.
Sada navedi pisano slovo i to jedno po jedno da ti podrži sve to što ti ovde misioniraš, sa ne bude da me gledaš u oči i LAŽEŠ :)

ODGOVOR: neznam o kakvim lazima govoris, osim ako nisi nesto pomesao.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
PITANJE - KONSTATACIJA: Pukao si dragi moj, izvlačiš iz kontexta i moja pitanja da bi selektivno dao neke komentare!

ODGOVOR:???
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Tražim ti da komentarišeš ovo što si ovde citirao, da obijasniš sledeće
Čiji je presto na koji seda Isus?

ODGOVOR: Isusov - `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PITANJE: Ko je ovde Bog i ko je GOSPOD?

ODGOVOR: formulisi malo bolje pitanje...ako mislis na tekst Jevrejima 1. 8 - 12 Tu se Bog otac obraca Bogu sinu, a u jednom trenutku kaze `I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih: Sto se odnosi na Isusa.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PITANJE: Ko je taj Bog što pamazuje uljim?

ODGOVOR: u ovom tekstu u Jevrejima, ta rec se odnosi na to da je Isus od pocetka bio predodredjen za zemaljsku misiju spasavanja ljudskog roda.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PITANJE: Kakav je to drugi Bog koji je pomazan ako ima samo "JEDAN BOG"?

ODGOVOR: nije drugi Bog vec drugo lice Bozanstva - Isus.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PITANJE: Koji su to ti navedeni drugovi njegovi?

ODGOVOR: ocigledno se odnosi na andjele, ali moze se odnositi i na ljude, jer niko nije mogao umreti za coveka ni andjeli ni jedan covek, osim samog Boga, odnosno jednog od clanova Bozanstva..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PITANJE: Ko je GOSPOD što je u početku osnovao zemlju i nebesa su dela ruku njegovih?

ODGOVOR: Isus, jer ovde se Bog otac obraca Bogu sinu i za njega kaze `I TI SI GOSPODE U POCETKU OSNOVAO ZEMLJU...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: "Isus je u svom nebeskom oblicju kao jedan od clanova Bozanskog trojstva Otac svima nama, vecni Bog kao sto su to i ostala dva clana."

ODGOVOR: ako si vec citirao taj deo odgovora, mogao si i ostatak, jer se tu nalazi odgovor na to pitanje.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PITANJE: Imaš neko pisano slovo da ti podrži MANTRU kojom huliš i odričeš se jedinog Boga? ako imaš navedi ga da ga razmotrimo. Ili me gledaš u oči i lažeš :)

ODGOVOR: vrati se na neke moje starije komentare u kojima sam dao sve dokaze u prilog Isusovog Bozanstva.
A ja licno imam pitanje za tebe, NA KOGA JE TOMA MISLIO KADA JE DODIRNUO ISUSOVO TELO I REKAO `GOSPOD MOJ I BOG MOJ..?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PITANJE: "Isusu u svom zemaljskom oblicju otac je Bog, odnosno ostala dva clana Bozanskog trojstva su otac Isusu,"

Izvini i oprosti što pitam, ali šta ti MANTRAŠ ovde! nisam te svatio zato tražim dodatna obijašnjenja.

ODGOVOR: pitao si me `ko je otac Isusu, a ja sam odgovorio da je
"Isusu u svom zemaljskom oblicju otac je Bog, odnosno ostala dva clana Bozanskog trojstva su otac Isusu," kao sto su otac svakom ljudskom bicu koje se radja na ovoj zemlji..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE:
Pitanja za Adventizam
Šta Adventizam "KAŽE" da je Isus na oko dok je bio na zemlji?

ODGOVOR: covek, odnosno MONOGENES TEOS - BOGOCOVEK..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE:
Dali Isus ima i Boga i Oca dok je boravio na zemlji?

ODGOVOR: da ali samo dok je bio na zemlji, u svom zemaljskom oblicju
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE:
Koja biblija, koje izdanje i godina izdanja, koji izdavač piše sledeće:

ODGOVOR: NE pise, to se zakljucuje iz tekstova koji potvrdjuju da je Isus Bog, i da je Sveti Duh licnost koja je u Bozjoj prisutnosti kao i Isus..

Postoji tekst koji sam vec citirao koji kaze `TROJE JE STO SVEDOCE NA NEBU, OTAC, REC - ISUS, i SVETI DUH.

Ostali dokazi slede:

izraz ELOHIM, oznacava vise osoba, to dokazuje zavrsetak `IM, u Bozjem imenu ELOH - IM.

Potom reče Bog ELOH-IM: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.
I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
( 1 knjiga Mojsijeva 1. 26 - 27 ).

Kada Bog u ovom tekstu kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca andjelima, vec kao sto se moze videti iz prilozenih tekstova, obraca se dvema licnostima ravnim sebi koji cine trojedinog Boga, Svetom Duhu i Isusu Hristu, koji su ucestvovali u stvaranju kao jedan Bog ELOHIM, u kasnijim tekstovima poznat kao JHWH...
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 4 - 9 u vezi gradjenja Vavilonske kule:

Posle rekoše: Hajde da sazidamo grad i kulu, kojoj će vrh biti do neba, da stečemo sebi ime, da se ne bismo rasejali po zemlji.
A GOSPOD SIDJE DA VIDI grad i kulu, što zidahu sinovi čovečiji.
I reče Gospod: Gle, narod jedan, i jedan jezik u svih, i to počeše raditi, i neće im smetati ništa da ne urade šta su naumili.
HAJDE DA SIDJEMO, I DA IM POMETEMO jezik, da ne razumeju jedan drugog šta govore.
TAKO IH GOSPOD RASU odande po svoj zemlji, te ne sazidaše grada.
Zato se prozva Vavilon, jer onde POMETE GOSPOD jezik cele zemlje, i odande ih rasu Gospod po svoj zemlji.

Zapazimo ove reci napisane velikim slovom, tekst kaze `A GOSPOD SIDJE DA VIDI GRAD, a onda kaze HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIK, onda nastavlja `TAKO IH GOSPOD RASU odande, i na kraju zavrsava, jer onde POMETE GOSPOD JEZIK CELE ZEMLJE.
Ovde se jasno vidi paralela kako mnozina deluje u jednini, odnosno kako tri licnosti deluju kao jedno, kao jedan Bog..

TROJSTVO UCESNICI U STVARANJU:

`U početku stvori Bog nebo i zemlju.
A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.
( 1 knjiga Mojsijeva 1. 1 - 2 ).

U tekstu koji sam gore vise puta ponovio, a u kome se Bog Otac obraca Bogu sinu, on kaze sinu `I TI SI GOSPODE JHWH U POCETKU OSNOVAO ZEMLJU, I NEBESA SU DELO RUKU TVOJIH...

Prema tome jos na pocetku biblije vidimo da je triojstvo delovalo kao jedan Bog..ELOHIM.

KRSTITI U IME TRI LICA:

`Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha, ( jevandjelje po Mateju 28. 19 - 20 ).

TROJE JE STO SVEDOCI I ONI SU JEDNO:
Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina,
Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno. ( 1 poslanica Jovanova 5. 6 - 7 ).

TRI LICA BOZANSTVA.

`Po proviđenju Boga Oca, svetinjom Duha dovedenim u poslušanje i kropljenje krvi Isusa Hrista: da vam se umnoži blagodat i mir.

`Blagodat ( milost ) Gospoda našeg Isusa Hrista i ljubav Boga i Oca i zajednica Svetog Duha sa svima vama. Amin. ( 2 poslanica Korincanima 13. 13 ).

`I krstivši se Isus iziđe odmah iz vode; i gle, otvoriše Mu se nebesa, i vide Duha Božjeg gde silazi kao golub i dođe na Njega.
I gle, glas s neba koji govori: Ovo je Sin moj ljubazni koji je po mojoj volji. ( jevandjelje po Mateju 3. 16 - 1).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Božansko trojstvo
Tri člana božanstva
"jedan od clanova Bozanskog trojstva Otac svima nama, odnosno ostala dva clana Bozanskog trojstva su otac Isusu"

Čekaj, čekaj malo! šta je Adventistička TANDARA MANDARA " JA TI REKO, TAKO JE TO" da ostala dva člana Božanskog trojstva su otac Isusu!

ODGOVOR: malo si pomesao, da ostala dva clana Bozanskog trojstva su Otac Isusu kao coveku..
Znas, ja samo odgovaram na tvoja postavljena pitanja, koja su uistinu bizarna, nemoguc si...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Hajd citiraj mi pisano slovo odakle Adventizmu takva MANTRA? ja mislim da me gledate u oči i lažete bezstidnom hulom na Boga.

Dakle gde je pisano slovo da podrži Adventizam i njihovo misioniranje po pitanju: "jedan od clanova Bozanskog trojstva Otac svima nama, odnosno ostala dva clana Bozanskog trojstva su otac Isusu"

ODGOVOR: ne ti lazes, jer si ovaj deo odgovora izvadio iz konteksta onoga sto sam u njemu rekao kao odgovor na tvoje pitanje..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: A sada bez sarkazma navedi šta vas podrži vaše misioniranje :)

Koji stih koja glava se može naći Hristova najveća zapovest?

ODGOVOR: odgovoricu kada mi kazes zasto je Isus rekao bogatom mladicu da drzi deset zapovesti, a vi kazete da su one ukinute...?


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
PITANJE: Kakav je to drugi Bog koji je pomazan ako ima samo "JEDAN BOG"?

ODGOVOR: nije drugi Bog vec drugo lice Bozanstva - Isus.

Stih nemaš što znači da me lažeš i varaš, koje od ovo dvoje radiš i zašto? nisam li ja bio jasan da se ovde raspravljam po pisanom slovu? imaš problem to svatiti? :)

PITANJE: Ko je taj Bog što pamazuje uljim?

ODGOVOR: u ovom tekstu u Jevrejima, ta rec se odnosi na to da je Isus od pocetka bio predodredjen za zemaljsku misiju spasavanja ljudskog roda.

Dakle na zemlji starozavetni svemogući Bog Otac koji se inkarnirao u svog novozavetnog Boga Sina i bio na oko "kao čovek" bio predodređen za misiju. I ko ga je predodredio za tu misiju? sam sebe predodredio ili ima još koji Bog?
Hajd ne laži me baš tako očigledno, budi bar malo skromniji. Da ja tebi ponovim pitanje. Ko je taj Bog što pamazuje(jedinog svemogućeg inkarniranog novozavetnog Boga Isusa) uljim? ili sam sebe pomazuje jer nema drugog Boga ili po Adventizmu ima dva Boga? šta "KAŽEŠ" i gde ti je pisano slovo? hajd da se ne lažemo navedi pisano slovo, imaš li ga?

Tri lica božanstva koliko to Bogova ima? dva ili tri
:)
Imaš pisano slovo gde piše TRI LICA BOŽANSTVA ili ste vi Adventisti to tako samo zaključili? :)
PITANJE: Tražim ti da komentarišeš ovo što si ovde citirao, da obijasniš sledeće
Čiji je presto na koji seda Isus?

ODGOVOR: Isusov - `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dragi moj Laodikejac na ovo iz Jeveja 1,8 sam ti već nekoliko puta odgovorio, dao sam ti i celu glavu da čitaš ne bi li uvidio svoju zabludu a ti i dalje nekulturni Adentista istu jeres MANTRAŠ. Koliko puta da ti se kaže da BOG je jedan ne tri? koliko puta da ti se ponavlja da u pismu ni pomena nema o tri glavne uloge božanstava? niti o tri lica jednoga Boga, još manje da jedan Bog se javio u tri glavne uloge :)
Vidiš sve to je Adventistička MANTRA koja nema podlogu jer je LAŽ, ovo "JA TI KAŽEM, TO JE TAKO, JA TI REKO" :)
Izvlačiš iz kontexta stih :) Bog je BOG a GOSPOD je Isus, razumeš. Bog je jedan i jedan je GOSPOD Isus, jel to tešto da se razume :)
Bog ne razgovara sam sa sobom, niti sam sebe šalje ili PREDODREĐUJE za bilo šta, JA TO KAŽEM :) i to je po biblijskom načelu "TAKO JE TO JA TI REKO" Presto jeste BOŽIJI i GOSPOD Isus seda na BOŽIJEM prestolu! BOŽIJI presto je va veka. GOSPOD Isus je pomazan od BOGA koga se Adventisti odriču i hule, pomazao je BOG svog jednorodnoga sina za cara u njegovom(BOŽIJEM) carstvu i dao mu u ruke svu vlast do određenog vremena.

Imaš nešto protiv, sa čim se ne slažeš i na osnovu čega ? :)

Ostalo neću ni da čitam! to je Adventistička TANDARA MANDARA "JA TI REKO, TO JE TAKO! a bazirano na ništa :) mislio sam da Adventisti pišu poluistine sada govorim da Adventisti pišu samo "NEISTINE I LAŽI" koje ničim ne mogu podržati :)

Još čekam da mi citiraš pisano slovo o Hristovoj nejvećoj zapovedi, imaj mir sa svim ljudima.
 
Natrag
Top