Biblijska obelezja prave Bozje crkve

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PITANJE: Kakav je to drugi Bog koji je pomazan ako ima samo "JEDAN BOG"?



Stih nemaš što znači da me lažeš i varaš, koje od ovo dvoje radiš i zašto? nisam li ja bio jasan da se ovde raspravljam po pisanom slovu? imaš problem to svatiti? :)

ODGOVOR: ja ti sve vreme saljem pisano slovo, ali ti si slep pored ociju.

`ODGOVOR: `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).

Znaci ako se Bog otac obraca Bogu sinu, i kaze za njega da je vecan kao i njegovo carstvo, da je on stvoritelj, da u njemu nema nikakve promene, i da on ima apsolutni autoritet sam po sebi, onda je to tako i nikako drugacije..
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Ko je taj Bog što pamazuje uljim?



Ko je taj Bog što pamazuje(jedinog svemogućeg inkarniranog novozavetnog Boga Isusa) uljim? ili sam sebe pomazuje jer nema drugog Boga ili po Adventizmu ima dva Boga? šta "KAŽEŠ" i gde ti je pisano slovo? hajd da se ne lažemo navedi pisano slovo, imaš li ga?

ODGOVOR: nije dva Boga, nego jedan Bog ali dve, odnosno tri licnosti Bozanstva.

`A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).
------------------------------------------------------------------------------------------------------
PITANJE: Tri lica božanstva koliko to Bogova ima? dva ili tri :)
Imaš pisano slovo gde piše TRI LICA BOŽANSTVA ili ste vi Adventisti to tako samo zaključili? :)

ODGOVOR: ``JER JE TROJE STO SVEDOCI NA NEBU, OTAC, REC ( ISUS ), i SVETI DUH..
-------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Tražim ti da komentarišeš ovo što si ovde citirao, da obijasniš sledeće
Čiji je presto na koji seda Isus?

Isusov `A SINU: Presto je TVOJ, BOZE, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.

ODGOVOR: zasto postavljas pitanje, a sam citiras odgovor koji sam vec dao u prethodnom komentaru..
Iz tog teksta se jasno vidi da je presto na kome je Isus seo njegov, i da je njegov presto vecan kao i on sam.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------




PITANJE: Dragi moj Laodikejac na ovo iz Jeveja 1,8 sam ti već nekoliko puta odgovorio, dao sam ti i celu glavu da čitaš ne bi li uvidio svoju zabludu a ti i dalje nekulturni Adentista istu jeres MANTRAŠ. Koliko puta da ti se kaže da BOG je jedan ne tri? koliko puta da ti se ponavlja da u pismu ni pomena nema o tri glavne uloge božanstava? niti o tri lica jednoga Boga, još manje da jedan Bog se javio u tri glavne uloge :)

ODGOVOR: to je tvoje misljenje, odnosno zabluda koju si primio od organizacije Jehovinih Svedoka, oni su te zaslepili da to ne vidis.
Biblijsko ucenje po tim pitanjima je jasno..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Vidiš sve to je Adventistička MANTRA koja nema podlogu jer je LAŽ, ovo "JA TI KAŽEM, TO JE TAKO, JA TI REKO" :)

ODGOVOR: naravno da ima podlogu, i sve je dokumentovano i dokazano pismom
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Izvlačiš iz kontexta stih :) Bog je BOG a GOSPOD je Isus, razumeš. Bog je jedan i jedan je GOSPOD Isus, jel to tešto da se razume :)

ODGOVOR: naravno, Isus je Bog u nebeskom oblicju, a Gospod i spasitelj u zemaljskom.

`Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima poslanica 2.
5 - 8 ).
------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Bog ne razgovara sam sa sobom, niti sam sebe šalje ili PREDODREĐUJE za bilo šta, JA TO KAŽEM :) i to je po biblijskom načelu.

ODGOVOR; naravno, on to cini sa drugom licnoscu Bozanstva jednakom njemu samom, Isusom Hristom.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: "TAKO JE TO JA TI REKO" Presto jeste BOŽIJI i GOSPOD Isus seda na BOŽIJEM prestolu! BOŽIJI presto je va veka.

ODGOVOR: ovo vec nije biblijski, hajde da ponovimo ovaj tekst stih po stih:

BOG OTAC SE OBRACA BOGU SINU I KAZE DA JE ON BOG I DA JE NJEGOV ( SINOVLJEV ) PRESTO VECAN, I DA JE PALICA NJEGOVOG CARSTVA PRAVDA: `A SINU: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.

BOG OTAC SE OBRACA BOGU SINU SA BOZE, I KAZE DA JE OSNOVA NJEGOVE LICNOSTI PRAVDA, I DA JE ON POMAZAO DRUGO LICE BOZANSTVA ZA ODREDJENU ULOGU:
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, BOZE, BOG TVOJ uljem radosti većma od drugova Tvojih.

BOG OTAC KAZE DA JE BOG SIN U POCETKU OSNOVAO ZEMLJU I DA SU NEBESA DELO RUKU NJEGOVIH:
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:

BOG OTAC KAZE ZA BOGA SINA DA JE ON VECAN I NEPROMENJIV U SVE VEKOVE:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).
---------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: GOSPOD Isus je pomazan od BOGA koga se Adventisti odriču i hule, pomazao je BOG svog jednorodnoga sina za cara u njegovom(BOŽIJEM) carstvu i dao mu u ruke svu vlast do određenog vremena.

ODGOVOR: iz gornjeg razlozenog teksta se vidi nesto drugo, da je Isus vecni Bog jednak ocu, ali da mu je kao drugoj licnosti Bozanstva namenjena odredjena uloga u planu spasenja, a kada je u pitanju Isusovo carevanje, on je u bibliji prikazan kao naslednik Davidovog prestola u zemaljskom kontekstu..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Imaš nešto protiv, sa čim se ne slažeš i na osnovu čega ? :)

ODGOVOR: vec je navedeno.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Ostalo neću ni da čitam! to je Adventistička TANDARA MANDARA "JA TI REKO, TO JE TAKO! a bazirano na ništa :) mislio sam da Adventisti pišu poluistine sada govorim da Adventisti pišu samo "NEISTINE I LAŽI" koje ničim ne mogu podržati :)

ODGOVOR: po tvojoj logici da, po biblijskoj ne.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Još čekam da mi citiraš pisano slovo o Hristovoj nejvećoj zapovedi, imaj mir sa svim ljudima.

ODGOVOR : ZASTO JE ISUS REKAO BOGATOM MLADICU DA DRZI 10 ZAPOVESTI, CITIRAJUCI MU OVE ZAPOVESTI ZAKONA..?

KOME JE APOSTOL TOMA REKAO `GOSPOD MOJ I BOG MOJ KADA JE DODIRNUO ISUSOVO VASKRSLO TELO, A ISUS MU ODGOVORIO `POSTO SI ME VIDEO VEROVAO SI, BLAGO ONOME KO NE VIDI A VERUJE..?

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
icon1.gif


PITANJE: Kakav je to drugi Bog koji je pomazan ako ima samo "JEDAN BOG"?



Stih nemaš što znači da me lažeš i varaš, koje od ovo dvoje radiš i zašto? nisam li ja bio jasan da se ovde raspravljam po pisanom slovu? imaš problem to svatiti? :)

ODGOVOR: ja ti sve vreme saljem pisano slovo, ali ti si slep pored ociju.

`ODGOVOR: `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).

Znaci ako se Bog otac obraca Bogu sinu, i kaze za njega da je vecan kao i njegovo carstvo, da je on stvoritelj, da u njemu nema nikakve promene, i da on ima apsolutni autoritet sam po sebi, onda je to tako i nikako drugacije..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Ko je taj Bog što pamazuje uljim?



Ko je taj Bog što pamazuje(jedinog svemogućeg inkarniranog novozavetnog Boga Isusa) uljim? ili sam sebe pomazuje jer nema drugog Boga ili po Adventizmu ima dva Boga? šta "KAŽEŠ" i gde ti je pisano slovo? hajd da se ne lažemo navedi pisano slovo, imaš li ga?

ODGOVOR: nije dva Boga, nego jedan Bog ali dve, odnosno tri licnosti Bozanstva.

`A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).
------------------------------------------------------------------------------------------------------
PITANJE: Tri lica božanstva koliko to Bogova ima? dva ili tri :)
Imaš pisano slovo gde piše TRI LICA BOŽANSTVA ili ste vi Adventisti to tako samo zaključili? :)

ODGOVOR: ``JER JE TROJE STO SVEDOCI NA NEBU, OTAC, REC ( ISUS ), i SVETI DUH..
-------------------------------------------------------------------------------------------



`ODGOVOR: `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).

Znaci ako se Bog otac obraca Bogu sinu, i kaze za njega da je vecan kao i njegovo carstvo, da je on stvoritelj, da u njemu nema nikakve promene, i da on ima apsolutni autoritet sam po sebi, onda je to tako i nikako drugacije..

--------------------------------------------------------------------------------------------------------



Zar sada starozavetni Jehova Bog nije više inkarnirani novozavetni Jehova Si? Koga lažeš mene ili sebe?
Koji Bog se obraća kojem Bogu? ima Adventizam dva Boga ili jedan Bog se obraća sam sebi :)
Koji to "ON" Bog ima apsolutni autorite sam po sebi ako po Adventizmu ima samo jedan Bog? opet lažeš :)


To ti zdravo za gotovo od Adventističkog duhovnika Micic Dragana i njegovog bloga! odnesi mu ovo i neka to prokomentariše pa nam se onda javi.

1:8 But unto the Son he saith, Thy throne, O Elohim, is for ever and ever: a sceptre of righteousness is the sceptre of thy kingdom.
1:9 Thou hast loved righteousness, and hated iniquity; therefore Elohim, even thy Elohim, hath anointed thee with the oil of gladness above thy fellows.
1:10 And, Thou,
HisName.gif
, in the beginning hast laid the foundation of the earth; and the heavens are the works of thine hands:
1:11 They shall perish; but thou remainest; and they all shall wax old as doth a garment;
1:12 And as a vesture shalt thou fold them up, and they shall be changed: but thou art the same, and thy years shall not fail.

A ovo ti postiram po treći put, neki kažu da pametnom samo jednom dosta :)
Ili imate dva Boga ili Bog sam sebe pomaza! sam sa sobom govori ili sam sebi naredi i odredi.
:)
Ili iz bloga po Adventističkom duhovniku jedan Bog ali tri lica međusobno se razgovaraju i dogovaraju
:)
PITANJE: Tri lica božanstva koliko to Bogova ima? dva ili tri :)
Imaš pisano slovo gde piše TRI LICA BOŽANSTVA ili ste vi Adventisti to tako samo zaključili? :)

ODGOVOR: ``JER JE TROJE STO SVEDOCI NA NEBU, OTAC, REC ( ISUS ), i SVETI DUH..
-------------------------------------------------------------------------------------------

To tako samo po duhovničkom blogu Dragana Micica! ja ne vidim da igde tu piše TRI LICA jednog Božanstva.

Nisam dobio određen odgovor na pitanje.
PITANJE: Tri lica božanstva koliko to Bogova ima? dva ili tri :)


Ali mi imamo samo (jednoga Boga oca), od kojega je sve, i mi u njemu, i (jednoga Gospoda Isusa Hrista), kroz kojega je sve, i mi kroza nj.

Zaključak Otac BOG! Isus GOSPOD, jedan Bog (ne tri) jedan Gospod(ne Bog) Isus.

Imaj mir sa svim ljudima, seti se Hristove najveće zapovedi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
pitanje: `ODGOVOR: `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).

Znaci ako se Bog otac obraca Bogu sinu, i kaze za njega da je vecan kao i njegovo carstvo, da je on stvoritelj, da u njemu nema nikakve promene, i da on ima apsolutni autoritet sam po sebi, onda je to tako i nikako drugacije..


odgovor: da, tako je..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: Zar sada starozavetni Jehova Bog nije više inkarnirani novozavetni Jehova Si? Koga lažeš mene ili sebe?

odgovor: vec sam odgovorio, da je jedan od Bozanskih licnosti koje cine jednog Boga, postao Bog sin, odnosno Isus Hristos, dok su ostala dva clana ostala na nebu, odnosno Otac i Sveti Duh.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: Koji Bog se obraća kojem Bogu? ima Adventizam dva Boga ili jedan Bog se obraća sam sebi :)

odgovor: jedna licnost se obraca drugoj licnosti, odnosno Bog otac Bogu sinu..
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: Koji to "ON" Bog ima apsolutni autorite sam po sebi ako po Adventizmu ima samo jedan Bog? opet lažeš :)

odgovor: on Bog sin, ima isti apsolutni autoritet kao Bog otac, i Bog Sveti Duh, a oni zajedno cine jednog Boga, ali su zasebne Bozanske licnosti.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: To ti zdravo za gotovo od Adventističkog duhovnika Micic Dragana i njegovog bloga! odnesi mu ovo i neka to prokomentariše pa nam se onda javi.

1:8 But unto the Son he saith, Thy throne, O Elohim, is for ever and ever: a sceptre of righteousness is the sceptre of thy kingdom.
1:9 Thou hast loved righteousness, and hated iniquity; therefore Elohim, even thy Elohim, hath anointed thee with the oil of gladness above thy fellows.
1:10 And, Thou,
HisName.gif
, in the beginning hast laid the foundation of the earth; and the heavens are the works of thine hands:
1:11 They shall perish; but thou remainest; and they all shall wax old as doth a garment;
1:12 And as a vesture shalt thou fold them up, and they shall be changed: but thou art the same, and thy years shall not fail.

odgovor: ovo sto si citirao jos jasnije potvrdjuje ovo sto sam ja govorio u prethodnim komentarima..
samo si trebao da navedes iz koje Biblije je citat..
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: Ili imate dva Boga ili Bog sam sebe pomaza! sam sa sobom govori ili sam sebi naredi i odredi. :)

odgovor:
ne nego jedna Bozanska licnost govori drugoj.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: Ili iz bloga po Adventističkom duhovniku jedan Bog ali tri lica međusobno se razgovaraju i dogovaraju :)

odgovor:
naravno, tri licnosti, Otac, Sin, i Sveti Duh.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: To tako samo po duhovničkom blogu Dragana Micica! ja ne vidim da igde tu piše TRI LICA jednog Božanstva.

odgovor: sto covek poseje ono ce i poznjeti...ili tvoj je licni problem sto ne citas pazljivo moje odgovore, gde sam dao nedvosmislene biblijske cinjenice da je Isus Bog, i da je Sveti Duh zajedno sa Ocem i Sinom cine trojedinog Boga, a sam posteno prosudi da li je Hriscanski posteno to sto cinis, da me danima maltretiras da ponavljam odgovore koje sam vec dao...zapitaj malo svoju savest da li je u redu to sto cinis, i moli se bogu da te osvedoci da li je to u redu...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: Nisam dobio određen odgovor na pitanje.
PITANJE: Tri lica božanstva koliko to Bogova ima? dva ili tri :)

odgovor: jedan Bog, ali tri licnosti, koje su jednake u svakom pogledu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: Ali mi imamo samo (jednoga Boga oca), od kojega je sve, i mi u njemu, i (jednoga Gospoda Isusa Hrista), kroz kojega je sve, i mi kroza nj..

odgovor: naravno, Isus je u svom zemaljskom oblicju nas Gospod i spasitelj, u nebeskom oblicju on je Bog vecni, i sa Ocem i Svetim Duhom cine jednog Boga.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje - konstatacija: Zaključak Otac BOG! Isus GOSPOD, jedan Bog (ne tri) jedan Gospod(ne Bog) Isus.

odgovor: ne nego upravo suprotno, jedan je Bog i tri licnosti Bozanstva, OTAC, SIN, i SVETI DUH, a Gospod Isus spasitelj i posrednik u nebeskoj svetinji, je u svojoj Bozanskoj ulozi..
Sveti Duh - utesitelj, takodje u svojoj Bozanskoj ulozi.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pitanje - konstatacija; Imaj mir sa svim ljudima, seti se Hristove najveće zapovedi.

odgovor: i ti svih ostalih deset..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
http://serbianforum.org/religija/245994-biblijska-obelezja-prave-bozje-crkve-14.html#post817432

Sam svoje komentare potvrđuje, eto kakav je Adventista formiran karakter sa najvećom svetošću i darovima duha :)

pitanje: Ali mi imamo samo (jednoga Boga oca), od kojega je sve, i mi u njemu, i (jednoga Gospoda Isusa Hrista), kroz kojega je sve, i mi kroza nj..

odgovor: naravno, Isus je u svom zemaljskom oblicju nas Gospod i spasitelj, u nebeskom oblicju on je Bog vecni, i sa Ocem i Svetim Duhom cine jednog Boga.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje - konstatacija: Zaključak Otac BOG! Isus GOSPOD, jedan Bog (ne tri) jedan Gospod(ne Bog) Isus.

odgovor: ne nego upravo suprotno, jedan je Bog i tri licnosti Bozanstva, OTAC, SIN, i SVETI DUH, a Gospod Isus spasitelj i posrednik u nebeskoj svetinji, je u svojoj Bozanskoj ulozi..
Sveti Duh - utesitelj, takodje u svojoj Bozanskoj ulozi.


A ovo je po Adventistčkoj MANTRI koju ti kao formirani karakter najveće svetošće i darova duha misioniraš ili imaš pisano slovo koje ti podrži TANDARU MANDARU :)


Opet lažeš! i huliš na sveti duh vođen Adventističkim duhovnicima Jece Cece i Dragana Micica.

Tražim biblijski stih gde piše

Sveti Duh - utesitelj, takodje u svojoj Bozanskoj ulozi.
a Gospod Isus spasitelj i posrednik u nebeskoj svetinji, je u svojoj Bozanskoj ulozi..
jedan je Bog i tri licnosti Bozanstva, OTAC, SIN, i SVETI DUH

Imaj mir sa svim ljudima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
http://serbianforum.org/religija/245994-biblijska-obelezja-prave-bozje-crkve-14.html#post817432

Sam svoje komentare potvrđuje, eto kakav je Adventista formiran karakter sa najvećom svetošću i darovima duha :)




A ovo je po Adventistčkoj MANTRI koju ti kao formirani karakter najveće svetošće i darova duha misioniraš ili imaš pisano slovo koje ti podrži TANDARU MANDARU :)


Opet lažeš! i huliš na sveti duh vođen Adventističkim duhovnicima Jece Cece i Dragana Micica.

Tražim biblijski stih gde piše

Sveti Duh - utesitelj, takodje u svojoj Bozanskoj ulozi.
a Gospod Isus spasitelj i posrednik u nebeskoj svetinji, je u svojoj Bozanskoj ulozi..
jedan je Bog i tri licnosti Bozanstva, OTAC, SIN, i SVETI DUH

Imaj mir sa svim ljudima.


Ne, nego si ti citirao moj odgovor, a ja sam potvrdio da je upravo tako kako sam napisao.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ODGOVORI NA PITANJA SU SLEDECI:

izraz ELOHIM, oznacava vise osoba, to dokazuje zavrsetak `IM, u Bozjem imenu ELOH - IM.

Potom reče Bog ELOH-IM: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.
I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
( 1 knjiga Mojsijeva 1. 26 - 27 ).

Kada Bog u ovom tekstu kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca andjelima, vec kao sto se moze videti iz prilozenih tekstova, obraca se dvema licnostima ravnim sebi koji cine trojedinog Boga, Svetom Duhu i Isusu Hristu, koji su ucestvovali u stvaranju kao jedan Bog ELOHIM, u kasnijim tekstovima poznat kao JHWH...
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 4 - 9 u vezi gradjenja Vavilonske kule:

Posle rekoše: Hajde da sazidamo grad i kulu, kojoj će vrh biti do neba, da stečemo sebi ime, da se ne bismo rasejali po zemlji.
A GOSPOD SIDJE DA VIDI grad i kulu, što zidahu sinovi čovečiji.
I reče Gospod: Gle, narod jedan, i jedan jezik u svih, i to počeše raditi, i neće im smetati ništa da ne urade šta su naumili.
HAJDE DA SIDJEMO, I DA IM POMETEMO jezik, da ne razumeju jedan drugog šta govore.
TAKO IH GOSPOD RASU odande po svoj zemlji, te ne sazidaše grada.
Zato se prozva Vavilon, jer onde POMETE GOSPOD jezik cele zemlje, i odande ih rasu Gospod po svoj zemlji.

Zapazimo ove reci napisane velikim slovom, tekst kaze `A GOSPOD SIDJE DA VIDI GRAD, a onda kaze HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIK, onda nastavlja `TAKO IH GOSPOD RASU odande, i na kraju zavrsava, jer onde POMETE GOSPOD JEZIK CELE ZEMLJE.
Ovde se jasno vidi paralela kako mnozina deluje u jednini, odnosno kako tri licnosti deluju kao jedno, kao jedan Bog..

TROJSTVO UCESNICI U STVARANJU:

`U početku stvori Bog nebo i zemlju.
A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.
( 1 knjiga Mojsijeva 1. 1 - 2 ).

U tekstu koji sam gore vise puta ponovio, a u kome se Bog Otac obraca Bogu sinu, on kaze sinu `I TI SI GOSPODE JHWH U POCETKU OSNOVAO ZEMLJU, I NEBESA SU DELO RUKU TVOJIH...

Prema tome jos na pocetku biblije vidimo da je triojstvo delovalo kao jedan Bog..ELOHIM.

KRSTITI U IME TRI LICA:

`Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha, ( jevandjelje po Mateju 28. 19 - 20 ).

TROJE JE STO SVEDOCI I ONI SU JEDNO:

Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina,
Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno. ( 1 poslanica Jovanova 5. 6 - 7 ).

TRI LICA BOZANSTVA.

`Po proviđenju Boga Oca, svetinjom Duha dovedenim u poslušanje i kropljenje krvi Isusa Hrista: da vam se umnoži blagodat i mir.

`Blagodat ( milost ) Gospoda našeg Isusa Hrista i ljubav Boga i Oca i zajednica Svetog Duha sa svima vama. Amin. ( 2 poslanica Korincanima 13. 13 ).

`I krstivši se Isus iziđe odmah iz vode; i gle, otvoriše Mu se nebesa, i vide Duha Božjeg gde silazi kao golub i dođe na Njega.
I gle, glas s neba koji govori: Ovo je Sin moj ljubazni koji je po mojoj volji. ( jevandjelje po Mateju 3. 16 - 1).


ISUS DOBIO ULOGU SVESTENIKA:

``A ovo je glava od toga što govorimo: imamo takvog Poglavara svešteničkog koji sedi s desne strane prestola Veličine na nebesima;
Koji je sluga svetinjama i istinitoj skiniji, koju načini Gospod, a ne čovek.
Jer se svaki poglavar sveštenički postavlja da prinosi dare i žrtve; zato valja da i Ovaj šta ima što će prineti.
Jer da je na zemlji, ne bi bio sveštenik, kad imaju sveštenici koji prinose dare po zakonu,
Koji služe obličju i senu nebeskih stvari, kao što bi rečeno Mojsiju kad htede skiniju da načini: Gledaj, reče, da načiniš sve po prilici koja ti je pokazana na gori.
A SAD DOBI BOLJU SLUZBU, kao što je i posrednik boljeg zaveta, koji se na boljim obećanjima utvrdi.
Jer da je onaj prvi bez mane bio, ne bi se drugom tražilo mesta. ( Jevrejima poslanica 8. 1 - 7 ).


``ALI DOSAVSI HRISTOS POGLAVAR SVESTENICKI dobara koja će doći, kroz bolju i savršeniju skiniju, koja nije rukom građena, to jest, nije ovog stvorenja,
Ni s krvlju jarčijom, niti telećom, nego kroz svoju krv uđe jednom u svetinju, i nađe večni otkup.
Jer ako krv junčija i jarčija, i pepeo juničin, pokropivši njom opoganjene, osvećuje na telesnu čistotu;
A kamoli neće krv Hrista, koji Duhom Svetim sebe prinese bez krivice Bogu, očistiti savest našu od mrtvih dela, da služimo Bogu Živom i Istinitom? ( Jevrejima poslanica 9. 11 - 14 ).


Jer krv junčija i jarčija ne može uzeti greha.
Zato, ulazeći u svet govori: Žrtava i darova nisi hteo, ali si mi telo pripravio,
Žrtve i prilozi za greh nisu Ti bili ugodni.
Tada rekoh: Evo dođoh, U POCETKU KNJIGE PISANO JE ZA MENE, da učinim volju Tvoju, Bože. ( Jevrejima poslanica 10. 4 - 7 ).

I pokloniše joj se svi koji žive na zemlji kojima imena nisu zapisana u životnoj knjizi Jagnjeta, koje je zaklano od postanja sveta. ( otkrivenje Jovanovo 13. 8 ).

Sta se moze zakljuciti iz ovih gore navedenih tekstova, osim da je Isus jos od stvaranja sveta predodredjen za sluzbu, ili preciznije jos u pocetku mu je namenjena uloga spasitelja i posrednika u nebeskoj svetinji.
To je tako jasno, da se tu moze reci samo AMIN...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
izraz ELOHIM, oznacava vise osoba, to dokazuje zavrsetak `IM, u Bozjem imenu ELOH - IM.

Potom reče Bog ELOH-IM: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.
I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
( 1 knjiga Mojsijeva 1. 26 - 27 ).

Objasniću ti jednom kad budem imao više vremena da je u toj grupi ELOHIMA bio i satana. Uz biblijske dokaze ali o tom u drugoj temi i drugom prilikom.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Smesko, Tandara mandara,

Kad si se na ovom forumu pojavio, poceo si lepo, uljudno, cak si i Laodikejca nazivao "dedete Bozje", sto je jako dobor i pohvalno.

Zakljucili smo da si se naucio ma Serbina cafeu kada si hulio i na ljude i na Boga i shvatio da je to pogresno, a to te je kostalo da si zauvek bio banovan. Medjutim, sto dalje diskutujemo sa tobom ovde, ti se vracas na polaznu tacku, ismejavas protivnike, stvaras cirklus sa necijim verovanjem, upotrebljavas proste i nedolicne izjave, kao sto su lazes, vraas glup si itd.

Tandara mandara, to tvoje "svedocenje" ne vredi ni pola lule duvana. Time nastavljas da sramotis Kulu strazaru cije ucenje branis
Pokusao si da nas sve izlazes da nisi Jehovin svedok, a to si sam dokazao da je laz. Ako bas zelis, samo nastavi, ali tvoje izjave ostaju u secanju ljudi i niko jos nije pozeleo da vam se pridruzi niti pod takvim nastupom ce ikad pozeleti.

Divimo se Laodikejcu i njegovom strpljenju. On prema tebi jos uve poostupa kao sa normalnim sagovornikom i trudi se da ti sve potanko objasni. Izneo je masu bibliojskih dokaza koje ti ismejavas. Sinko, to je duh velikog varalice. Pokaj se ili pakao ti ne gine iako u njega ne verujes.

Gde su odgovori na tolika pitanja u vezi masonskog ucenja koje ste usvojili. O tome ne znas da kazes ni jednu rec odbrane.
U pravu si, ta se jeres ne moze odbraniti suvi se je prozirna.

Vidis, Tandara mandara, da nisi poveo kolo, nama nikad ne bi ni palo napamet da iznosiom ovde ta vasa sujeverja i jeresi.
A kad si nas postakao da ih iznesemo ti od njih bezis kao djavo od krsta, i time dokazujes da ne mozes da odbranis ono sto nazivas istinom.

Tako svi smo uvereni da si pukao na forumu i mislim da, iako nas mrzis i nazivas koujekakvim imenima, ipak si nam ucinio mnogo vecu uslugu nego sto mozes da shvatis.

Samo nastavi, zelimo ti dobar uspeh
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
izraz ELOHIM, oznacava vise osoba, to dokazuje zavrsetak `IM, u Bozjem imenu ELOH - IM.

Potom reče Bog ELOH-IM: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.
I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
( 1 knjiga Mojsijeva 1. 26 - 27 ).
"izraz ELOHIM, oznacava vise osoba, to dokazuje zavrsetak `IM, u Bozjem imenu ELOH - IM"

Dobro! I po duhovnicima Adventizma "ELOHIM" označava više osoba, a koliko onda Bogova ima u taj izraz ELOHIM ? :)

Tertullian - Wikipedia, the free encyclopedia

220px-Tertullian.jpg


Dragi moji ovo vam je formirani karakter sa najvećom svetošću i darovima duha "duhovnik"kao i Dragan Micic ili teta Jeca. Ovo su vaši učitelji a ne Mesaja Isus Hristos.

Zbog svojih duhovnika Hrista pravili varalicom i od pisanog slova kao biblilsko načelo laž


Jovan 17,3. A ovo je život vječni da poznaju tebe jedinoga istinoga Boga, i koga si poslao Isusa Hrista.

1.Kor. 8,6. Ali mi imamo samo jednoga Boga oca, od kojega je sve, i mi u njemu, i jednoga Gospoda Isusa Hrista, kroz kojega je sve, i mi kroza nj.

1.Jov. 2,22. Ko je lažljivac osim onoga koji odriče da Isus nije Hristos? Ovo je antihrist, koji se odriče oca i sina.

1.Tim. 2,5. Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovjek Hristos Isus,

Dragi moji protiv ovoga nema zakona :)

Pitanje za Adventizam

Po Adventističkom duhovniku Draganu Micic dali je Otac Bog?
A Sin Isus dali duhovni Dragan Micic kaže da je i on Bog?
I šta je Sveti Duh po duhovniku Adventizma Draganu Micic, dali je i Sveti Duh Bog?

Ko nema Oca nema ni Sina!
Možete odgovarati a i ne morate, imajte mir sa svim ljudima.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Dobro je da se i dalje primeti da Tandara mandara stari smesko ni ne pokusava d aodgovori na nasa pitanja.

Upao je u veliku klopku, u jamu koju je sam sebi sikopao.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
PITANJE: Kakav je to drugi Bog koji je pomazan ako ima samo "JEDAN BOG"?


ODGOVOR. Znaci ako se Bog otac obraca Bogu sinu, i kaze za njega da je vecan kao i njegovo carstvo, da je on stvoritelj, da u njemu nema nikakve promene, i da on ima apsolutni autoritet sam po sebi, onda je to tako i nikako drugacije..

Krupna greška duhovnika Dragana Micic, iako je formirani Adventistički karakter najveće svetosti i darova duha prva mu laž da ima dva Boga :)
a onda laže da nije reko da ima dva nego jedan.

ODGOVOR: nije dva Boga, nego jedan Bog ali dve, odnosno tri licnosti Bozanstva.

Bog Otac obraća se Bog Sinu ali nisu dva Boga nego jedan ali dve, odnosno tri ličnosti :)
I biblijski stih za to naravno da nema jer nigde ne piše :)

PITANJE: Tri lica božanstva koliko to Bogova ima? dva ili tri :)
Imaš pisano slovo gde piše TRI LICA BOŽANSTVA ili ste vi Adventisti to tako samo zaključili? :)

ODGOVOR: ``JER JE TROJE STO SVEDOCI NA NEBU, OTAC, REC ( ISUS ), i SVETI DUH..

Izgubio si kompas skroz naskoroz, nisam ja Adventizam pitao ko to svedoči na nebu nego koliko Tri lica božasnstava to Bogova ima po duhovnicima Adventizma, dva odnosno TRI? Ako priznaš da je to MANTRA neću ti tražiti biblijski stih :)
pitanje: Ali mi imamo samo (jednoga Boga oca), od kojega je sve, i mi u njemu, i (jednoga Gospoda Isusa Hrista), kroz kojega je sve, i mi kroza nj..

odgovor: naravno, Isus je u svom zemaljskom oblicju nas Gospod i spasitelj, u nebeskom oblicju on je Bog vecni, i sa Ocem i Svetim Duhom cine jednog Boga.

A po duhovnicima Adventizma šta je Isus u svom zemaljskom obličju Tomi? Gospod ili Bog :)

Gde je odgovor na ovo pitanje, ako priznaš da je to MANTRA neću traziti te stihove :)
Tražim biblijski stih gde piše

Sveti Duh - utesitelj, takodje u svojoj Bozanskoj ulozi.
a Gospod Isus spasitelj i posrednik u nebeskoj svetinji, je u svojoj Bozanskoj ulozi..
jedan je Bog i tri licnosti Bozanstva, OTAC, SIN, i SVETI DUH


Sada vam tražim da mi komentarišete pisano slovo koje sam ovde citirao.


Zbog svojih duhovnika Hrista pravili varalicom i od pisanog slova kao biblilsko načelo laž

Jovan 17,3. A ovo je život vječni da poznaju tebe jedinoga istinoga Boga, i koga si poslao Isusa Hrista.

1.Kor. 8,6. Ali mi imamo samo jednoga Boga oca, od kojega je sve, i mi u njemu, i jednoga Gospoda Isusa Hrista, kroz kojega je sve, i mi kroza nj.

1.Jov. 2,22. Ko je lažljivac osim onoga koji odriče da Isus nije Hristos? Ovo je antihrist, koji se odriče oca i sina.

1.Tim. 2,5. Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovjek Hristos Isus,

Dragi moji protiv ovoga nema zakona :)

Pitanje za Adventizam

Po Adventističkom duhovniku Draganu Micic dali je Otac Bog?
A Sin Isus dali duhovni Dragan Micic kaže da je i on Bog?
I šta je Sveti Duh po duhovniku Adventizma Draganu Micic, dali je i Sveti Duh Bog?

Ko nema Oca nema ni Sina!

Pitanja za Adventizam

Smatrate li Isusa varalicom, jedinog Boga, pisano slovo kao i sve Apstole lazama?

Šta Adventistički duhovnici kažu ko je lažov i antihrist?
Odobravaju li vam Adventistički duhovnici koje ovde zastupate ovaj vaš rečnik i ponašanje?


Imajte mir sa svim ljudima.
 
Natrag
Top