Biblijska obelezja prave Bozje crkve

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Imam jedno pitanje. zasto postavljas ista pitanja o necemu o cemu smo vec diskutovali, i na sta sam ja dao kompletan odgovor u vidu objasnjenja...???

Po onome kako se ti ponasas, ponekad dodjem u situaciju da bukvalno shvatim one apostolove reci koje kazu `KADA SE GRADJAHU MUDRI POLUDESE, I POTAMNE NERAZUMNO SRCE NJIHOVO...
To sto ti radis je stvarno neshvatljivo ludacko ponasanje, a to sam primetio kod vecine Jehowinih svedoka, nekako su udaljeni, odsutni, i vrlo slabog nivoa inteligencije...daleko mu lepa kuca od takve religije, prava religija cini coveka mudrijim u Gospodu, pronicljivijim, i svestranijim...ovo sto vi cinite je ponidastavanje razuma...



"Ja ti mogu citirati tekstove gde ona kaze da je Isus bio Bog jednak ocu, i da je od vecnosti." Da vidim kako ćeš to biblijom uraditi :)

I bez TANDARA MANDARA ja ti kažem TO JE TAKO JA TI KAŽEM.

Daj komentare na pitanja koja ti se postavljaju nemoj se prepucavati sa Adventističkom TANDARA MANDARA ja ti kažem!
Nisi ti ništa podržao biblijom, zato ti ponavljam! eto tim ponavljanjem jedva sam uspeo ubediti te da ti ista pitanja ponavljam a ti još nemaš biblijskih odgovora, da se razumemo. Adventističko spamovanje TANDARA MANDARA ja ti kažem To je to nema nikakav validitet :)

Hajd budi civilizovan pa bar jednom odgovori na pitanje:
"Можемо видети "славу оца" у свог јединородног сина. Али Христос није отац, а такође није Бог. Исус, када разговара са својим оцем односи се на свог оца као "јединог истинитог Бога"

Pitanje za Adventiste
Ko je jedini istiniti Bog?
Dali je Isus Hristos Otac i takođe dali je on(Isus Hrsstos) Bog :)

Priznaj svoju zabludu, zašto bi ti da upropastiš neke druge dobre ljude? kao Adventista imaj mir sa svim ljudima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PITANJA: Pitanje za Adventiste
Ko je jedini istiniti Bog?
Dali je Isus Hristos Otac i takođe dali je on(Isus Hrsstos) Bog

ODGOVORI:
1. jedini i istiniti Bog je ELOHIM ili JEHOWA, koga sacinjavaju tri zasebne licnosti, i koji se u istoriji pretstavljao ljudima razlicitim imenima.

2. Da, Isus Hristos je otac, i on je vecni Bog, kao i ostala dva clana Bozanskog trojstva, oni zajedno cine Elohima ili Jehovu Boga.

Zelim da napomenem jos jednu stvar, gore se nismo najbolje razumeli, pa zelim da odgovorim na pitanje koje je stalno postavljano sa tvoje strane.

Bog otac se jeste reinkarnirao i postao Bog sin, odnosno preciznije, posto postoje tri licnosti Bozanstva, jedan od ovih clanova je dobrovoljno pristao da se reinkarnira, odnosno da uzme ljudsko telo i postane covek, a posto je Isus Bog otac isto kao i `OTAC i Sveti Duh, onda se moze tako reci, da je sam Bog otac uzeo ljudsko telo i postao Sin.

Izrazi sin i otac, ne znaci da je Otac OTAC sinu, vec je to ljudski pokusaj da se objasne odnosi koji vladaju medju razlicitim licnostima Bozanstva u planu spasenja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
PITANJA: Pitanje za Adventiste
Ko je jedini istiniti Bog?
Dali je Isus Hristos Otac i takođe dali je on(Isus Hrsstos) Bog

ODGOVORI:
1. jedini i istiniti Bog je ELOHIM ili JEHOWA, koga sacinjavaju tri zasebne licnosti, i koji se u istoriji pretstavljao ljudima razlicitim imenima.

2. Da, Isus Hristos je otac, i on je vecni Bog, kao i ostala dva clana Bozanskog trojstva, oni zajedno cine Elohima ili Jehovu Boga.

Zelim da napomenem jos jednu stvar, gore se nismo najbolje razumeli, pa zelim da odgovorim na pitanje koje je stalno postavljano sa tvoje strane.

Bog otac se jeste reinkarnirao i postao Bog sin, odnosno preciznije, posto postoje tri licnosti Bozanstva, jedan od ovih clanova je dobrovoljno pristao da se reinkarnira, odnosno da uzme ljudsko telo i postane covek, a posto je Isus Bog otac isto kao i `OTAC i Sveti Duh, onda se moze tako reci, da je sam Bog otac uzeo ljudsko telo i postao Sin.

Izrazi sin i otac, ne znaci da je Otac OTAC sinu, vec je to ljudski pokusaj da se objasne odnosi koji vladaju medju razlicitim licnostima Bozanstva u planu spasenja.



1. jedini i istiniti Bog je ELOHIM ili JEHOWA, koga sacinjavaju tri zasebne licnosti, i koji se u istoriji pretstavljao ljudima razlicitim imenima.


Ja ti kažem, TO JE TAKO! sada da vidimo i taj biblijski stih gde piše da Bog sačinjen od tri zasebne ličnosti i koji se prastavljao ljudima različitim imenima.


2. Da, Isus Hristos je otac, i on je vecni Bog, kao i ostala dva clana Bozanskog trojstva, oni zajedno cine Elohima ili Jehovu Boga.


Ja ti kažem, TAKO! TO JE TO. A sada da vidimo i taj biblijski stih gde piše da je Isus Otac, da je večni Bog kao i ostala dva čkana Božanskog TROJSTVA koji zajedno čine JEHOVU Boga.

3. Zelim da napomenem jos jednu stvar, gore se nismo najbolje razumeli, pa zelim da odgovorim na pitanje koje je stalno postavljano sa tvoje strane.

Bog otac se jeste reinkarnirao i postao Bog sin, odnosno preciznije, posto postoje tri licnosti Bozanstva, jedan od ovih clanova je dobrovoljno pristao da se reinkarnira, odnosno da uzme ljudsko telo i postane covek, a posto je Isus Bog otac isto kao i `OTAC i Sveti Duh, onda se moze tako reci, da je sam Bog otac uzeo ljudsko telo i postao Sin.


TANDARA MANDARA ja ti reko, TO JE TAKO! a sada napomeni i biblijski stih da vidimo gde piše da se "Jedini starozavetni Bog JEHOVA inkarnirao u svog Sina, a pošto preciznije postoje TRIJADA Božanstava kako ide ta biblijska reinkarnacija? Odnosno kada je uzeo ljudsko telo i postao čovek taj treći deo TRIJADE potanko obijasni šta je on postao COVEK ili BOGOCOVEK?
Naravno da je tako kakda ti to kažeš! sigurno da je i Sveti Duh Otac kao što je i Otac "Otac" svi su oni sami sebi očevi kao i sami sebi sinovi.


Pitanje za Bogohulnike

Pošto je Bog Otac uzeo ljudsko telo i postao Sin, potanko mi obijasnite ko je sve umro na krstu?
Sva trojica jer to su jedno ili sada vam više nisu jedno?

4. Izrazi sin i otac, ne znaci da je Otac OTAC sinu, vec je to ljudski pokusaj da se objasne odnosi koji vladaju medju razlicitim licnostima Bozanstva u planu spasenja.

Aha, pa da TO JE TO, JA TI REKO! da ne znači da znači već je to Adventistička TANDARA MANDARA i vladanje različitih ličnosti Božanstava u planu spasenja. Dobro a gde su ti biblijski stihovi da ti podrži tu Adventističku TANDARU MANDARU? imaš li i to :)

A ja ti reko i opet ponavljam: Ko se odriče Oca nema ni Sina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno, ne inkarnirao vec utelovio...


PITANJE: 1. jedini i istiniti Bog je ELOHIM ili JEHOWA, koga sacinjavaju tri zasebne licnosti, i koji se u istoriji pretstavljao ljudima razlicitim imenima.

Ja ti kažem, TO JE TAKO! sada da vidimo i taj biblijski stih gde piše da Bog sačinjen od tri zasebne ličnosti i koji se prastavljao ljudima različitim imenima.

ODGOVOR: upravo ime Elohim aludira na vise osoba, to potvrdjuje izraz `IM, u Bozjem imenu ELOHIM, i oznacava mnozinu:

Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.
I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
( 1 knjiga Mojsijeva 1. 26 - 27 ).

Kada Bog u ovom tekstu kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca andjelima, vec kao sto se moze videti iz prilozenih tekstova, obraca se dvema licnostima ravnim sebi koji cine trojedinog Boga, Svetom Duhu i Isusu Hristu, koji su ucestvovali u stvaranju kao jedan Bog ELOHIM, u kasnijim tekstovima poznat kao JHWH...
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 4 - 9 u vezi gradjenja Vavilonske kule:

Posle rekoše: Hajde da sazidamo grad i kulu, kojoj će vrh biti do neba, da stečemo sebi ime, da se ne bismo rasejali po zemlji.
A GOSPOD SIDJE DA VIDI grad i kulu, što zidahu sinovi čovečiji.
I reče Gospod: Gle, narod jedan, i jedan jezik u svih, i to počeše raditi, i neće im smetati ništa da ne urade šta su naumili.
HAJDE DA SIDJEMO, I DA IM POMETEMO jezik, da ne razumeju jedan drugog šta govore.
TAKO IH GOSPOD RASU odande po svoj zemlji, te ne sazidaše grada.
Zato se prozva Vavilon, jer onde POMETE GOSPOD jezik cele zemlje, i odande ih rasu Gospod po svoj zemlji.

Zapazimo ove reci napisane velikim slovom, tekst kaze `A GOSPOD SIDJE DA VIDI GRAD, a onda kaze HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIK, onda nastavlja `TAKO IH GOSPOD RASU odande, i na kraju zavrsava, jer onde POMETE GOSPOD JEZIK CELE ZEMLJE.
Ovde se jasno vidi paralela kako mnozina deluje u jednini, odnosno kako tri licnosti deluju kao jedno, kao jedan Bog..

TROJSTVO UCESNICI U STVARANJU:

`U početku stvori Bog nebo i zemlju.
A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.
( 1 knjiga Mojsijeva 1. 1 - 2 ).

U tekstu koji sam gore vise puta ponovio, a u kome se Bog Otac obraca Bogu sinu, on kaze sinu `I TI SI GOSPODE JHWH U POCETKU OSNOVAO ZEMLJU, I NEBESA SU DELO RUKU TVOJIH...

Prema tome jos na pocetku biblije vidimo da je triojstvo delovalo kao jedan Bog..ELOHIM.

KRSTITI U IME TRI LICA:

`Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha, ( jevandjelje po Mateju 28. 19 - 20 ).

TROJE JE STO SVEDOCI I ONI SU JEDNO:
Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina,
Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno. ( 1 poslanica Jovanova 5. 6 - 7 ).

TRI LICA BOZANSTVA.

`Po proviđenju Boga Oca, svetinjom Duha dovedenim u poslušanje i kropljenje krvi Isusa Hrista: da vam se umnoži blagodat i mir.

`Blagodat ( milost ) Gospoda našeg Isusa Hrista i ljubav Boga i Oca i zajednica Svetog Duha sa svima vama. Amin. ( 2 poslanica Korincanima 13. 13 ).

`I krstivši se Isus iziđe odmah iz vode; i gle, otvoriše Mu se nebesa, i vide Duha Božjeg gde silazi kao golub i dođe na Njega.
I gle, glas s neba koji govori: Ovo je Sin moj ljubazni koji je po mojoj volji. ( jevandjelje po Mateju 3. 16 - 1).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: 2. Da, Isus Hristos je otac, i on je vecni Bog, kao i ostala dva clana Bozanskog trojstva, oni zajedno cine Elohima ili Jehovu Boga.

ODGOVOR:

ISUS BOG OTAC - `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).

`I posle osam dana opet behu učenici Njegovi unutra, i Toma s njima. Dođe Isus kad behu vrata zatvorena, i stade među njima i reče: Mir vam.
Potom reče Tomi: Pruži prst svoj amo i vidi ruke moje; i pruži ruku svoju i metni u rebra moja, i ne budi neveran nego veran.
I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj.
Isus mu reče: Pošto me vide verovao si; blago onima koji ne videše i verovaše.
( jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29 ).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: 3. Zelim da napomenem jos jednu stvar, gore se nismo najbolje razumeli, pa zelim da odgovorim na pitanje koje je stalno postavljano sa tvoje strane.

Bog otac se jeste reinkarnirao i postao Bog sin, odnosno preciznije, posto postoje tri licnosti Bozanstva, jedan od ovih clanova je dobrovoljno pristao da se reinkarnira, odnosno da uzme ljudsko telo i postane covek, a posto je Isus Bog otac isto kao i `OTAC i Sveti Duh, onda se moze tako reci, da je sam Bog otac uzeo ljudsko telo i postao Sin.


TANDARA MANDARA ja ti reko, TO JE TAKO! a sada napomeni i biblijski stih da vidimo gde piše da se "Jedini starozavetni Bog JEHOVA inkarnirao u svog Sina, a pošto preciznije postoje TRIJADA Božanstava kako ide ta biblijska reinkarnacija? Odnosno kada je uzeo ljudsko telo i postao čovek taj treći deo TRIJADE potanko obijasni šta je on postao COVEK ili BOGOCOVEK?
Naravno da je tako kakda ti to kažeš! sigurno da je i Sveti Duh Otac kao što je i Otac "Otac" svi su oni sami sebi očevi kao i sami sebi sinovi.

ODGOVOR:

ISUS BOG KOJI JE POSTAO COVEK;

`Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima poslanica 2. 5 - 8 ).

`JEHOWA BOG ISUS KOGA SU RAZAPELI I PROBOLI I KOJI CE DOCI PO DRUGI PUT NA OBLACIMA:

I u taj dan tražiću da istrebim sve narode koji dođu na Jerusalim;
I izliću na dom Davidov i na stanovnike jerusalimske duh milosti i molitava, i pogledaće na mene kog probodoše; i plakaće za njim kao za jedincem, i tužiće za njim kao za prvencem.
( knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10 ).

A budući da beše petak, pa da ne bi tela ostala na krstu u subotu (jer beše veliki dan ona subota), Jevreji moliše Pilata da im prebiju noge, pa da ih skinu.
Onda dođoše vojnici, i prvom dakle prebiše noge, i drugom raspetome s Njim.
A došavši na Isusa, kad Ga videše da je već umro, ne prebiše Mu noge;
Nego jedan od vojnika probode Mu rebra kopljem; i odmah iziđe krv i voda.
I onaj što vide posvedoči, i svedočanstvo je Njegovo istinito; i on zna da istinu govori da vi verujete.
Jer se ovo dogodi da se zbude pismo: Kost Njegova da se ne prelomi.
I opet drugo pismo govori: Pogledaće Onog koga probodoše. ( jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 ).

Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.
Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj.
( Otkrivenje Jovanovo 1. 7- 8 ).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Pitanje za Bogohulnike

Pošto je Bog Otac uzeo ljudsko telo i postao Sin, potanko mi obijasnite ko je sve umro na krstu?
Sva trojica jer to su jedno ili sada vam više nisu jedno?

ODGOVOR: umro je Isus, druga licnost trojedinog Boga, ali su i ostala dva clana saucestvovala sa njim u njegovim patnjama i mukama na krstu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: 4. Izrazi sin i otac, ne znaci da je Otac OTAC sinu, vec je to ljudski pokusaj da se objasne odnosi koji vladaju medju razlicitim licnostima Bozanstva u planu spasenja.

Aha, pa da TO JE TO, JA TI REKO! da ne znači da znači već je to Adventistička TANDARA MANDARA i vladanje različitih ličnosti Božanstava u planu spasenja. Dobro a gde su ti biblijski stihovi da ti podrži tu Adventističku TANDARU MANDARU? imaš li i to :)

ODGOVOR:

ISUS NAZVAN SIN BOZJI RODJENJEM NA ZEMLJI.

`A Marija reče anđelu: Kako će to biti kad ja ne znam za muža?
I odgovarajući anđeo reče joj: Duh Sveti doći će na tebe, i sila Najvišeg oseniće te; zato i ono što će se roditi biće sveto, i NAZVACE SE Sin Božji. ( jevandjelje po Luki 1. 34 - 35 ).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: A ja ti reko i opet ponavljam: Ko se odriče Oca nema ni Sina.

ODGOVOR: pogresno... `KO SE ODRICE SINA NEMA NI OCA.. a vi upravo to cinite...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305

PITANJE: 1. jedini i istiniti Bog je ELOHIM ili JEHOWA, koga sacinjavaju tri zasebne licnosti, i koji se u istoriji pretstavljao ljudima razlicitim imenima.

Ja ti kažem, TO JE TAKO! sada da vidimo i taj biblijski stih gde piše da Bog sačinjen od tri zasebne ličnosti i koji se prastavljao ljudima različitim imenima.

ODGOVOR: upravo ime Elohim aludira na vise osoba, to potvrdjuje izraz `IM, u Bozjem imenu ELOHIM, i oznacava mnozinu:


Dobro dragi moj Laodikejac ako JEHOVA aludira na množinu, kaži mi koliko to Bogova Adventizam obožava :)

PITANJE: 2. Da, Isus Hristos je otac, i on je vecni Bog, kao i ostala dva clana Bozanskog trojstva, oni zajedno cine Elohima ili Jehovu Boga.

ODGOVOR:

ISUS BOG OTAC - `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).


" toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj" Koliko Bogova? i koji je ovde svemoćni Bog? koji pomaziva, koji daje vlasti i carstva? koji Gospod iz TRIJADE božanstava je taj što je osnivao zemlju i nebesa su "dela ruku njegovih?"

Hebrews 1
1:1 Elohim, who at sundry times and in divers manners spake in time past unto the fathers by the prophets,
1:2 Hath in these last days spoken unto us by his Son, whom he hath appointed heir of all things, by whom also he made the worlds;
1:3 Who being the brightness of his glory, and the express image of his person, and upholding all things by the word of his power, when he had by himself purged our sins, sat down on the right hand of the Majesty on high;
1:4 Being made so much better than the angels, as he hath by inheritance obtained a more excellent name than they.
1:5 For unto which of the angels said he at any time, Thou art my Son, this day have I begotten thee? And again, I will be to him a Father, and he shall be to me a Son?
1:6 And again, when he bringeth in the firstbegotten into the world, he saith, And let all the angels of Elohim worship him.
1:7 And of the angels he saith, Who maketh his angels spirits, and his ministers a flame of fire.
1:8 But unto the Son he saith, Thy throne, O Elohim, is for ever and ever: a sceptre of righteousness is the sceptre of thy kingdom.
1:9 Thou hast loved righteousness, and hated iniquity; therefore Elohim, even thy Elohim, hath anointed thee with the oil of gladness above thy fellows.
1:10 And, Thou,
HisName.gif
, in the beginning hast laid the foundation of the earth; and the heavens are the works of thine hands:
1:11 They shall perish; but thou remainest; and they all shall wax old as doth a garment;
1:12 And as a vesture shalt thou fold them up, and they shall be changed: but thou art the same, and thy years shall not fail.
1:13 But to which of the angels said he at any time, Sit on my right hand, until I make thine enemies thy footstool?
1:14 Are they not all ministering spirits, sent forth to minister for them who shall be heirs of salvation?

Za Adventizam

Ko je stvoritelj svega što je tvoreno i kako to on stvara?
Kojem božanstvu se Adventisti mole?
Koje božanstvo Advenstisti obožavaju?
Ko je Otac i ko se danas rodi Ocu kao Sin?
Koje božanstvo zapoveda da se njegovi anđeli poklone prvorodnom koga uvodi u svet?
Koje božanstvo mu je opet Otac i on će mu biti opet sin?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PITANJE: 1. jedini i istiniti Bog je ELOHIM ili JEHOWA, koga sacinjavaju tri zasebne
licnosti, i koji se u istoriji pretstavljao ljudima razlicitim imenima.


Ja ti kažem, TO JE TAKO! sada da vidimo i taj biblijski stih gde piše da Bog sačinjen od tri zasebne ličnosti i koji se prastavljao ljudima različitim imenima.

ODGOVOR: upravo ime Elohim aludira na vise osoba, to potvrdjuje izraz `IM, u Bozjem imenu ELOHIM, i oznacava mnozinu:




Dobro dragi moj Laodikejac ako JEHOVA aludira na množinu, kaži mi koliko to Bogova Adventizam obožava :)

odgovor: jednog Boga koji se otkriva u tri licnosti, a koje u planu spasenja zauzimaju razlicite uloge...
Ti si pomenuo samo jedan deo odgovora iz gornjeg komentara koji dokazuju ovu biblijsku cinjenicu..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: 2. Da, Isus Hristos je otac, i on je vecni Bog, kao i ostala dva clana Bozanskog trojstva, oni zajedno cine Elohima ili Jehovu Boga.

ISUS BOG OTAC - `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).



" toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj" Koliko Bogova? i koji je ovde svemoćni Bog? koji pomaziva, koji daje vlasti i carstva? koji Gospod iz TRIJADE božanstava je taj što je osnivao zemlju i nebesa su "dela ruku njegovih?"

odgovor: odgovor je upravo gore naveden..Bog Otac sam odgovara da je Isus taj koji je osnivao zemlju, i da je on Bog..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: Za Adventizam, Ko je stvoritelj svega što je tvoreno i kako to on stvara?

odgovor:
ISUS BOG OTAC - `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, GOSPODE ( ISUS ) u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: Kojem božanstvu se Adventisti mole?

odgovor: : Bogu Ocu u ime Isusovo, ali i Isusu Hristu.

``OVAKO MOLITE SE VI, OCE NAS KOJI SI NA NEBESIMA..

``I STA SAD CEKAS KRSTI SE I OPERI SE OG GREHA SVOJIH PRIZVAVSI IME GOSPODA ISUSA...

``I ZASIPAHU KAMENJEM STEFANAKOJI SE MOLJASE Bogu I GOVORASE`Gospode Isuse PRIMI DUH MOJ.

ONDA KLECE NA KOLENA I POVIKA IZA GLASA, GOSPODE NE PRIMI IM OVO ZA GREH..

Ovaj poslednji tekst je takodje i potvrda da je Isus Bog, je tekst nedvosmisleno kaze da se Stefan molio Bogu Isusu...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: Koje Božanstvo Advenstisti obožavaju?

odgovor: Trojedinog Boga, Oca, Sina, i Svetoga Duha.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: Ko je Otac i ko se danas rodi Ocu kao Sin?

odgovor: BOG Otac je I Otac, i Isus Hristos, i Sveti Duh, i oni cine jednog Boga.
I jedno od tih clanova Bozanskog trojstva je uzeo ljudsko telo i postao covek...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: Koje božanstvo zapoveda da se njegovi anđeli poklone prvorodnom koga uvodi u svet?

odgovor: Ovaj tekst se odnosi na utelovljenje.. Bozanstvo koje je ostalo na nebu, Bog otac i Sveti Duh
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pitanje: Koje božanstvo mu je opet Otac i on će mu biti opet sin?

odgovor: Bozanstvo koje je ostalo na nebu, Bog otac i Sveti Duh..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
icon1.gif


PITANJE: 1. jedini i istiniti Bog je ELOHIM ili JEHOWA, koga sacinjavaju tri zasebne
licnosti, i koji se u istoriji pretstavljao ljudima razlicitim imenima.


Ja ti kažem, TO JE TAKO! sada da vidimo i taj biblijski stih gde piše da Bog sačinjen od tri zasebne ličnosti i koji se prastavljao ljudima različitim imenima.

ODGOVOR: upravo ime Elohim aludira na vise osoba, to potvrdjuje izraz `IM, u Bozjem imenu ELOHIM, i oznacava mnozinu:


Poštujem svačiji stav I svaku veru isto tako cenim svačiju odluku! Razumem ja šta ti evanđeliziraš ali ti ne razumeš mene :)

Dakle ELOHIM ili JEHOVA po Adventizmu je množina koga sačinjavaju tri zasebne ličnosti i prestavljaju se različitim imenima.
Zaključak
Biblisko načelo da Bog je jedan i da niko nije kao on po Adventizmu ne važi! kako vidimo Adventizam naučava da ima više Bogova kao zasebne ličnosti jer ELOHIM ili JEHOVA jeste množina(mnoštvo bogova).

Pitanje za Adventizam
Koliko Bogova obožavate? konkretno, zašto se klanjate i obožavate tri zasebne ličnosti božanstava po Adventističkoj dogmi i hulite na sveti duh jer ne sledite biblijsko načelo, Apostolsku nauku i Hristovo evanđelje?


Dobro dragi moj Laodikejac ako JEHOVA aludira na množinu, kaži mi koliko to Bogova Adventizam obožava :)

odgovor: jednog Boga koji se otkriva u tri licnosti, a koje u planu spasenja zauzimaju razlicite uloge...
Ti si pomenuo samo jedan deo odgovora iz gornjeg komentara koji dokazuju ovu biblijsku cinjenicu..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gde je taj biblijski stih? "Jedan Bog TRI ličnosti u različitim glavnim ulogama" iko ga imaš postiraj ga da proverimo?

" toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj" Koliko Bogova? i koji je ovde svemoćni Bog? koji pomaziva, koji daje vlasti i carstva? koji Gospod iz TRIJADE božanstava je taj što je osnivao zemlju i nebesa su "dela ruku njegovih?"

odgovor: odgovor je upravo gore naveden..Bog Otac sam odgovara da je Isus taj koji je osnivao zemlju, i da je on Bog..
-----------

Selektivno misioniraš odgovorima! zato tražim ti biblijski stih gde Bog Otac odgovara da pored njega ima još Bogova koji su mu jednaki i ravni?

pitanje: Kojem božanstvu se Adventisti mole?

odgovor: : Bogu Ocu u ime Isusovo, ali i Isusu Hristu.

``OVAKO MOLITE SE VI, OCE NAS KOJI SI NA NEBESIMA..

``I STA SAD CEKAS KRSTI SE I OPERI SE OG GREHA SVOJIH PRIZVAVSI IME GOSPODA ISUSA...

``I ZASIPAHU KAMENJEM STEFANAKOJI SE MOLJASE Bogu I GOVORASE`Gospode Isuse PRIMI DUH MOJ.

ONDA KLECE NA KOLENA I POVIKA IZA GLASA, GOSPODE NE PRIMI IM OVO ZA GREH..

Ovaj poslednji tekst je takodje i potvrda da je Isus Bog, je tekst nedvosmisleno kaze da se Stefan molio Bogu Isusu...

Adventistička TANDARA MANDARA a ako tražim obeležje prave Božije crkve i biblijski stih da podtvrdiš tvoje misioniranje, imaš li ga? ako imaš navedi taj biblijski stih?

Izgubili ste kompas skroz naskroz, otupela vam je savest pa ni da čitate više ne znate. Šta ovde piše: Koliko Bogova? i koji je ovde svemoćni Bog? koji pomaziva, koji daje vlasti i carstva? koji Gospod iz TRIJADE božanstava je taj što je osnivao zemlju i nebesa su "dela ruku njegovih?"

Pitanje za AdventisteTražim biblijski stih kako i kome se treba moliti po biblijskom načelu?


pitanje: Ko je Otac i ko se danas rodi Ocu kao Sin?

odgovor: BOG Otac je I Otac, i Isus Hristos, i Sveti Duh, i oni cine jednog Boga.
I jedno od tih clanova Bozanskog trojstva je uzeo ljudsko telo i postao covek...


TANDARA MANDARA! igra rečima, šta si ti ovde misionirao Adventističku glupost i MANTRU, JA REKAO TO JE TAKO! imaš neki biblijski stih :)

Još jednom isto pitanje, "Ko je Otac i ko se danas rodi Ocu kao Sin?"

Mir svim Adventistima, i veliko pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PITANJE: Poštujem svačiji stav I svaku veru isto tako cenim svačiju odluku! Razumem ja šta ti evanđeliziraš ali ti ne razumeš mene :)

Dakle ELOHIM ili JEHOVA po Adventizmu je množina koga sačinjavaju tri zasebne ličnosti i prestavljaju se različitim imenima.

ODGOVOR: ne pretstavljaju se, vec PRETSTAVLJA SE, jer je u pitanju jedan Bog a tri licnosti koje cine jednog Boga..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Zaključak
Biblisko načelo da Bog je jedan i da niko nije kao on po Adventizmu ne važi! kako vidimo Adventizam naučava da ima više Bogova kao zasebne ličnosti jer ELOHIM ili JEHOVA jeste množina(mnoštvo bogova).

ODGOVOR: biblijsko nacelo je da je jedan Bog a ne vise Bogova, ali vise Bozanskih licnosti koje cine jednog Boga.
ELOHIM je mnozina..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Pitanje za Adventizam
Koliko Bogova obožavate? konkretno, zašto se klanjate i obožavate tri zasebne ličnosti božanstava po Adventističkoj dogmi i hulite na sveti duh jer ne sledite biblijsko načelo, Apostolsku nauku i Hristovo evanđelje?

ODGOVOR: postujemo jednog Boga koji se otkriva u tri zasebne licnosti, Bogu ocu pripada slava kao i Isisu i Svetom Duhu, DA SVI POSTUJU SINA KAO I OCA STO POSTUJU....SIN KOJI SE SA OCEM ZAJEDNO SLAVI...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Gde je taj biblijski stih? "Jedan Bog TRI ličnosti u različitim glavnim ulogama" iko ga imaš postiraj ga da proverimo?

ODGOVOR:

ISUS BOG OTAC

``I ZASIPAHU KAMENJEM STEFANAKOJI SE MOLJASE Bogu I GOVORASE`Gospode Isuse PRIMI DUH MOJ.

``RECE MU ISUS, HODI STAVI PRST SVOJ U REBRA MOJA..I NE BUDI NEVERAN NEGO VERAN, RECE MU TOMA `GOSPOD MOJ I BOG MOJ..

`A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).

Ime Elohim aludira na vise osoba, to potvrdjuje izraz `IM, u Bozjem imenu ELOHIM, i oznacava mnozinu:

Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.
I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
( 1 knjiga Mojsijeva 1. 26 - 27 ).

Kada Bog u ovom tekstu kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca andjelima, vec kao sto se moze videti iz prilozenih tekstova, obraca se dvema licnostima ravnim sebi koji cine trojedinog Boga, Svetom Duhu i Isusu Hristu, koji su ucestvovali u stvaranju kao jedan Bog ELOHIM, u kasnijim tekstovima poznat kao JHWH...
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 4 - 9 u vezi gradjenja Vavilonske kule:

Posle rekoše: Hajde da sazidamo grad i kulu, kojoj će vrh biti do neba, da stečemo sebi ime, da se ne bismo rasejali po zemlji.
A GOSPOD SIDJE DA VIDI grad i kulu, što zidahu sinovi čovečiji.
I reče Gospod: Gle, narod jedan, i jedan jezik u svih, i to počeše raditi, i neće im smetati ništa da ne urade šta su naumili.
HAJDE DA SIDJEMO, I DA IM POMETEMO jezik, da ne razumeju jedan drugog šta govore.
TAKO IH GOSPOD RASU odande po svoj zemlji, te ne sazidaše grada.
Zato se prozva Vavilon, jer onde POMETE GOSPOD jezik cele zemlje, i odande ih rasu Gospod po svoj zemlji.

Zapazimo ove reci napisane velikim slovom, tekst kaze `A GOSPOD SIDJE DA VIDI GRAD, a onda kaze HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIK, onda nastavlja `TAKO IH GOSPOD RASU odande, i na kraju zavrsava, jer onde POMETE GOSPOD JEZIK CELE ZEMLJE.
Ovde se jasno vidi paralela kako mnozina deluje u jednini, odnosno kako tri licnosti deluju kao jedno, kao jedan Bog..


TROJSTVO:

`U početku stvori Bog ( ELOHIM - mnozina ). nebo i zemlju.
A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i Duh Božji ( jedan od Bozanskih licnosti ), dizaše se nad vodom.
( 1 knjiga Mojsijeva 1. 1 - 2 ).

U tekstu koji sam gore vise puta ponovio, a u kome se Bog Otac obraca Bogu sinu, on kaze sinu `I TI SI GOSPODE JHWH U POCETKU OSNOVAO ZEMLJU, I NEBESA SU DELO RUKU TVOJIH...

Prema tome jos na pocetku biblije vidimo da je triojstvo delovalo kao jedan Bog..ELOHIM.

KRSTITI U IME TRI LICA:

`Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha, ( jevandjelje po Mateju 28. 19 - 20 ).

TROJE JE STO SVEDOCI I ONI SU JEDNO:

Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina,
Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno. ( 1 poslanica Jovanova 5. 6 - 7 ).

TRI LICA BOZANSTVA.

`Po proviđenju Boga Oca, svetinjom Duha dovedenim u poslušanje i kropljenje krvi Isusa Hrista: da vam se umnoži blagodat i mir.

`Blagodat ( milost ) Gospoda našeg Isusa Hrista i ljubav Boga i Oca i zajednica Svetog Duha sa svima vama. Amin. ( 2 poslanica Korincanima 13. 13 ).

`I krstivši se Isus iziđe odmah iz vode; i gle, otvoriše Mu se nebesa, i vide Duha Božjeg gde silazi kao golub i dođe na Njega.
I gle, glas s neba koji govori: Ovo je Sin moj ljubazni koji je po mojoj volji. ( jevandjelje po Mateju 3. 16 - 1).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Selektivno misioniraš odgovorima! zato tražim ti biblijski stih gde Bog Otac odgovara da pored njega ima još Bogova koji su mu jednaki i ravni?

ISUS BOG OTAC - `A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 ).

DUH SVETI BOG OTAC `A Petar reče: Ananija! Zašto napuni sotona srce tvoje da slažeš Duhu Svetome i sakriješ od novaca što uze za njivu?
Kad je bila u tebe ne beše li tvoja? I kad je prodade ne beše li u tvojoj vlasti? Zašto si dakle takvu stvar metnuo u srce svoje? Ljudima nisi slagao nego Bogu. ( dela apostolska 5. 3 - 4 ).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Pitanje za AdventisteTražim biblijski stih kako i kome se treba moliti po biblijskom načelu?

ODGOVOR:Bogu Ocu u ime Isusovo, ali i Isusu Hristu:

``OVAKO MOLITE SE VI, OCE NAS KOJI SI NA NEBESIMA..

``I STA SAD CEKAS KRSTI SE I OPERI SE OG GREHA SVOJIH PRIZVAVSI IME GOSPODA ISUSA...

``I ZASIPAHU KAMENJEM STEFANAKOJI SE MOLJASE Bogu I GOVORASE`Gospode Isuse PRIMI DUH MOJ.

ONDA KLECE NA KOLENA I POVIKA IZA GLASA, GOSPODE NE PRIMI IM OVO ZA GREH..

Ovaj poslednji tekst je takodje i potvrda da je Isus Bog, je tekst nedvosmisleno kaze da se Stefan molio Bogu Isusu...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Još jednom isto pitanje, "Ko je Otac i ko se danas rodi Ocu kao Sin?"

ODGOVOR: Otac je Bog Otac, isto kao i Sin, i Sveti Duh, s time da je jedno od clanova Bozanstva uzeo ljudsko telo i postao covek..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Pitanje za Bogohulnike

Pošto je Bog Otac uzeo ljudsko telo i postao Sin, potanko mi obijasnite ko je sve umro na krstu?

Sva trojica jer to su jedno ili sada vam više nisu jedno?
,,

Ne razumeš ti to druže sudija.
BOG JE JEDAN.
Na krstu je umrlo UGOTOVLJENO TELO onaj jarac iz 3 Moj. 16 te glave u službi žrtve i onaj jarac koji nosi grehe jer su u obe službe bez mane.
Bog je DUH i On može začeti život i začeo ga je i to što se rodilo od Božijeg začeća je sin Božiji zato sin govori da se Ocu molimo.
Sin se vraća Ocu i Bogu svom jer je Duh veći od tela a u službi su bili isti jer je službu u telu vršio Duh a to je služba OTKUPA.

A što se tiče hule prika reci mi ko je Duh Sveti?
Pozdrav.
 
Natrag
Top