Biblijska obelezja prave Bozje crkve

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
AApocketz, vrati se na neke ranije komentare gde sam postavio tekstove o Isusovom bozanstvu, to se nalaze svi dokazi...

Sve te textove si ti prekopirao sa bloga nepogrešivog Adventističkog duhovnog učitelja proročkog duha Dragan Micic. Jak je to neki dokaz bar ti u to ubeđen.


Glavno pitanje Jovanovog Jjevandjelja 1. 1 je `Ko je Isus Hristos iz Nazareta?

U Ovom tekstu Isus je u odnosu na Boga prikazan kao rec Bozja koja je oduvek bila u Bogu, ili u Grckom tekstu`Sa Bogom, i da je ta rec, odnosno Isus oduvek bio Bog.

Jovan u ovom tekstu nema nameru da dokazuje koliko brojcano Bogova ima, vec da pokaze da je Isus zaista vecni Bog, koji je u jednom istorijskom trenutku uzeo ljudsko telo i postao nas spasitelj.

Tri licnosti, Otac, Sin, i Sveti Duh, cine jednog Boga.

Dakle ipak Jovan 1,1 po proročkom duhu Adventizma se ovde misionira važna vest da to nije najveći biblijski dokaz Svete Trijade, baš me zanima koji vam je onda najbolji dokaz te TRIJADE?
Čekaj opet lažeš! pa dokle ćeš nas ovde lagati?
Tražim od duhovnog Advenizma da citira sa njihovog proročkog bloga broj citata koji "KAŽE" da je HRISTOS oduvek bio Bog i tako dokažu da je SIN (večan) oduvek jedanak svome Bogu i Ocu.

Drugo
Tražim od Adventizma da mi slučajno iskopira taj broj citata kojim dokazivaju koliko brojčano Bogova jedina istinita Adventistička Hristova crkva ima i obožava?

Isto tražim da mi se citira broj citata po kom Adventizam naučava da Tri ličnosti čine jednoga Boga?

Blagoje vama, Adventistički proročki duh ne mora imati mira sa svim ljudima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam ja nista iskopirao, to je moj licni blog, i plod mog dvadesetogodisnjeg proucavanja reci Bozje, i licne zajednice sa njim.
A svi dokazi su ti vec dati, i to ne jednom, vec mnogo puta.

Tekst u Jovanu 1 poglavlju je sasvim jasan, koji kaze da je Isus rec Bog, i takodje tekst koji sam vec mnogo puta citirao, u kome se Bog Otac obraca Bogu sinu sa Boze, govoreci za njega da je on vecan i nepromenjiv za sva vremena, da je stvoritelj, pominjuci i sve ostale atribute koji pripadaju Bogu.

Proverio sam u vasoj bibliji, vi ste taj tekst potpuno izokrenuli, kao i njegov smisao, koji nema veze sa originalom.

Prijatelju, prevaren si, lepo sam obrazlozio u tekstu `JEHOVINI SVEDOCI I MASONERIJA, ko je preveo vasu bibliju NOVI SVET, i sa kojim ciljem, izokrenuvsi u njoj sve sto se moze izokrenuti, a to su Jezuiti..
Zato ti kazem savetujuci te iz ljubavi...prevaren si, kao i mnostvo Jehovinih svedoka koji ne poznaju ove cinjenice jer ne ispituju, i slepo veruju organizaciji.
To znam iz iskustva, jer sam svojevremeno uputio jednog Jehovinog svedoka koga mi je iskreno bilo zao, da sam ispituje istinitost i poreklo svog ucenja, on mi je odgovorio da ne treba, posto je Jehovina organizacija vec dala odgovore na sva pitanja vere, i covek mora to samo prihvatiti ne sumnjajuci nista.

Sta onda govoriti o ljudima, nad kojima se vrsi takva represija, da cak ne smeju ni da posumnjaju u istinitost svog ucenja, a Isus napominje`PROUCAVAJTE PISMA..I ONA SVEDOCE U MOJE IME..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
21-09-2011, 18:10
Laodikeja
Nisam ja nista iskopirao, to je moj licni blog, i plod mog dvadesetogodisnjeg proucavanja reci Bozje, i licne zajednice sa njim.
A svi dokazi su ti vec dati, i to ne jednom, vec mnogo puta.

Postiraj taj tvoj blog da svi mi čitaoci ovog foruma vidimo sa čim se ti baviš na tom tvom blogu, dali si i ti rođeni pravoslavac i bivši JS a sada blagoje tebi šta si kada imaš ličnu zajednicu sa jedinim Bogom Sinom jer više Bogova nema do jednoga.


Tekst u Jovanu 1 poglavlju je sasvim jasan, koji kaze da je Isus rec Bog, i takodje tekst koji sam vec mnogo puta citirao, u kome se Bog Otac obraca Bogu sinu sa Boze, govoreci za njega da je on vecan i nepromenjiv za sva vremena, da je stvoritelj, pominjuci i sve ostale atribute koji pripadaju Bogu.

Dakle ipak imaš dva Boga :D i JA TI KAŽEM da sam TI REKAO da jedan se Bog obraća drugom Bogu sa "BOŽE" šta bi čitaoci foruma zaključili kada bi ti ovde misionirao da jedini Bog se obraća sam sebi i razgovara sam sa sobom.
Dragi moj Laodikejac a kako ide po tvom blogu ono da jedini starozavetni Bog JEHOVA se inkarnirao u svog jedinog novozavetnog svemogućeg Boga Sina a nema više bogova do jednoga i sada se obraćaju jedan drugome sa BOŽE :beee:

Šta KAŽEŠ po reči ELOHIM koliko to božastava imaš i kako se(kojom titulom) jedno božanstvo obraća drugom božanstvu ako ima samo jedan Bog:dance2:


Gde je Adventističko "JA TI REKO, TAKO JE TO, JA TI KAŽEM komentar na moj post

Pitanja za Adventizam


Jedini Bog naš (
HisName.gif
)
je rekao "Ne jedi sa drveta..." isto kao i da mu se poklone svi anđeli Božiji. Daj mi jedan razlog zašto ne treba da se klanjaju MESAJI ako je to jedini Bog
HisName.gif
rekao da se uradi?

Ako je Bog besmrtan ko je Adventističkim duhovnicima umro na krstu?
Smatrate li Isusa varalicom, jedinog Boga, pisano slovo kao i sve Apstole lazama?
Šta Adventistički duhovnici kažu ko je lažov i antihrist?
Odobravaju li vam Adventistički duhovnici koje ovde zastupate ovaj vaš rečnik i ponašanje?

Blagoje vama imate vaše blogove i ne morate imati mira sa JS
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pogresio si, Ja nisam nikada imao nikakve veze sa Jehovinim svedocima, niti sam bio njihov clan...ali sam ih informativno proucavao..

Kao sto je neko rekao, ima puno iskrenih i dobrih svedoka, ali ovo sto ovde vidim i cujem je uzasno..

Dodato posle 18 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pogresio si, Ja nisam nikada imao nikakve veze sa Jehovinim svedocima, niti sam bio njihov clan...ali sam ih informativno proucavao..

Kao sto je neko rekao, ima puno iskrenih i dobrih svedoka, ali ovo sto ovde vidim i cujem je uzasno..dolazim u poziciju da posumnjam da vi nemate nikakve veze sa ovom organizacijom, vec ste njeni neprijatelji i zelite namerno da osramotite Jehovine svedoke, i na taj nacin se borite protiv njih i njihovog uticaja, kao sto kaze i moj komsija Jehovin svedok..
Ako je tako, za sada vam dobro ide...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305

Pitanja za Adventizam


Jedini Bog naš (
HisName.gif
)
je rekao "Ne jedi sa drveta..." isto kao i da mu se poklone svi anđeli Božiji. Daj mi jedan razlog zašto ne treba da se klanjaju MESAJI ako je to jedini Bog
HisName.gif
rekao da se uradi?

Ako je Bog besmrtan ko je Adventističkim duhovnicima umro na krstu?
Smatrate li Isusa varalicom, jedinog Boga, pisano slovo kao i sve Apstole lazama?
Šta Adventistički duhovnici kažu ko je lažov i antihrist?
Odobravaju li vam Adventistički duhovnici koje ovde zastupate ovaj vaš rečnik i ponašanje?


I ja proučavam žig zveri ali se nešto ustručavaju misionirati :D svaku temu spamuju MANTROM "TO JE TO, JA TI KAŽEM! koju nisu u stanju uskladiti biblijom.
Proučavam Adventizam i još nisam naišao ni na jednog iskrenog i dobrog čoveka. Svi imaju svoj personalni neki blog gde blate neistomišljenike, da mogu sve bi ih istrebili ali neće moći zbog pisanog slova.

Progone nas, ali nijesmo ostavljeni; obaljuju nas, ali ne ginemo. 2Kor. 4,9

Mogu nas samo mrzeti i SLAGATI :yea:

quote_icon.png
Prvobitno napisao AApocketz
Pitanje za Adventističke proročke duhovnike jedine Hristove Crkve

Ako je HRISTOS Bog, koliko Bogova po Adventističkoj MANTI je Apostoj Jovan evanđelizira da ima po Jovan 1,1


Uživajte blagoje vama.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Pitanja za Adventizam


Jedini Bog naš (
HisName.gif
)
je rekao "Ne jedi sa drveta..." isto kao i da mu se poklone svi anđeli Božiji. Daj mi jedan razlog zašto ne treba da se klanjaju MESAJI ako je to jedini Bog
HisName.gif
rekao da se uradi?

Ako je Bog besmrtan ko je Adventističkim duhovnicima umro na krstu?
Smatrate li Isusa varalicom, jedinog Boga, pisano slovo kao i sve Apstole lazama?
Šta Adventistički duhovnici kažu ko je lažov i antihrist?
Odobravaju li vam Adventistički duhovnici koje ovde zastupate ovaj vaš rečnik i ponašanje?


I ja proučavam žig zveri ali se nešto ustručavaju misionirati :D svaku temu spamuju MANTROM "TO JE TO, JA TI KAŽEM! koju nisu u stanju uskladiti biblijom.
Proučavam Adventizam i još nisam naišao ni na jednog iskrenog i dobrog čoveka. Svi imaju svoj personalni neki blog gde blate neistomišljenike, da mogu sve bi ih istrebili ali neće moći zbog pisanog slova.

Progone nas, ali nijesmo ostavljeni; obaljuju nas, ali ne ginemo. 2Kor. 4,9

Mogu nas samo mrzeti i SLAGATI :yea:


Kao prvo, Ime koje se takodje pominje u 1 knjizi Mojsijevoj koja govori o stvaranju zemlje, je pored JHWH, i ELOHIM, ime koje oznacava mnozinu, pa prema tome, sve sto je Bog cinio u starom zavetu objavljujuci sebe imenom JHWH, je cinio kao trojedini Bog, odnosno zajedno Bog Otac, Sin, i Sveti Duh..
U tom tekstu koji si pomenuo, Bog otac upravo zapoveda Andjelima da se poklone Sinu koga je uvodio u svet u pogledu na njegovu spasonosnu misiju.
Naravno da treba da se klanjamo i Sinu u kao Bogu i spasitelju, Jer to napominje i sam Gospod Isus Hristos ``DA SVI POSTUJU SINA KAO STO I OCA POSTUJU, KO NE POSTUJE SINA, NE POSTUJE OCA KOJI GA JE DAO...

Na krstu je umrla Isusova zemaljska priroda, odnosno Isus kao covek.

Antihrist je onaj koji ne priznaje da je Isus Mesija, i koji se sam stavlja na mesto Mesije, to je jasno biblijsko ucenje.

Neznam o kom recniku i pomasanju govoris, ipak mislim da je suprotno...
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
[h=2][/h]
  • 24-09-2011, 18:45

    Laodikeja
    quote_icon.png
    Prvobitno napisao AApocketz

    Pitanja za Adventizam


    Jedini Bog naš (
    HisName.gif
    )
    je rekao "Ne jedi sa drveta..." isto kao i da mu se poklone svi anđeli Božiji. Daj mi jedan razlog zašto ne treba da se klanjaju MESAJI ako je to jedini Bog
    HisName.gif
    rekao da se uradi?

    Ako je Bog besmrtan ko je Adventističkim duhovnicima umro na krstu?
    Smatrate li Isusa varalicom, jedinog Boga, pisano slovo kao i sve Apstole lazama?
    Šta Adventistički duhovnici kažu ko je lažov i antihrist?
    Odobravaju li vam Adventistički duhovnici koje ovde zastupate ovaj vaš rečnik i ponašanje?


    I ja proučavam žig zveri ali se nešto ustručavaju misionirati :D svaku temu spamuju MANTROM "TO JE TO, JA TI KAŽEM! koju nisu u stanju uskladiti biblijom.
    Proučavam Adventizam i još nisam naišao ni na jednog iskrenog i dobrog čoveka. Svi imaju svoj personalni neki blog gde blate neistomišljenike, da mogu sve bi ih istrebili ali neće moći zbog pisanog slova.

    Progone nas, ali nijesmo ostavljeni; obaljuju nas, ali ne ginemo. 2Kor. 4,9

    Mogu nas samo mrzeti i SLAGATI :yea:





    Kao prvo, Ime koje se takodje pominje u 1 knjizi Mojsijevoj koja govori o stvaranju zemlje, je pored JHWH, i ELOHIM, ime koje oznacava mnozinu, pa prema tome, sve sto je Bog cinio u starom zavetu objavljujuci sebe imenom JHWH, je cinio kao trojedini Bog, odnosno zajedno Bog Otac, Sin, i Sveti Duh..
    U tom tekstu koji si pomenuo, Bog otac upravo zapoveda Andjelima da se poklone Sinu koga je uvodio u svet u pogledu na njegovu spasonosnu misiju.
    Naravno da treba da se klanjamo i Sinu u kao Bogu i spasitelju, Jer to napominje i sam Gospod Isus Hristos ``DA SVI POSTUJU SINA KAO STO I OCA POSTUJU, KO NE POSTUJE SINA, NE POSTUJE OCA KOJI GA JE DAO...

    Na krstu je umrla Isusova zemaljska priroda, odnosno Isus kao covek.

    Antihrist je onaj koji ne priznaje da je Isus Mesija, i koji se sam stavlja na mesto Mesije, to je jasno biblijsko ucenje.

    Neznam o kom recniku i pomasanju govoris, ipak mislim da je suprotno...


Opet pokušavaš da lažeš neupućene forumaše!

Elohim nije ime Boga nego titula ili zvanje "JA TI KAŽEM TO JE TAKO" :D i to po bibiji, kako vidiš tu u moj post lepo pisano slovo piše da je "BOG NAŠ" pa navedeno ime. Žig zveri da može progutao bi JEHOVINOVO ime, ali ne može.
Ako ELOHIM je ime i po žigu zveri označava množinu "KAŽI" mi koliki je toj množini broj ? :dntknw:
Tražim da mi citiraš taj stih pod kojim brojem žig zveri u tvoj blog tvrdiš da Bog nije jedan? Ako ELOHIM je mnoštvo Bogova neće ti biti teško navesti koliko ih ima na broju.
Gde u bibliji po MANTRI žiga zveri piše da je jedini JEHOVA Bog sebe činio TROJEDNIM BOGOM? koja biblija koji izdavač i godina izdanja?
Žig zveri ponavlja MANTRU
"Na krstu je umrla Isusova zemaljska priroda, odnosno Isus kao covek."

A ja mu tražim pisano slovo i broj stiha da sam uvidi da me laže :dntknw:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Izbjegavajte da u raspravama upotrebljavate uvredljive riječi![/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Odobravaju li vam oni koje ovde zastupate ovaj vaš rečnik I ponašanje u velikim fontima?

21-09-2011, 18:10
Laodikeja`JEHOVINI SVEDOCI I MASONERIJA,

quote_icon.png
Prvobitno napisao Laodikeja
Sta mogu zakljuciti iz tvojih komentara, osim da si malo prikracene pameti, i da ne razmisljas mnogo svojom glavom, i da na otvorena usta sramotis svoju organizaciju, razmisli malo o tome, ko je danas najveci neprijatelj Jehovinih svedoka, odgovor je, sami Jehovini svedoci...

PLITKA TI JE TA TVOJA PACIJA TEOLOGIJA ZATO NE SMES DA SE UHVATIS SA NAM NI U JEDNOJU TEMI, JER NISI NI NAUCIO DA STUDIRAS BOBLIJU. KULASI SU TE DRESIRALI DA SAMO PONAVLJAS NJIHOVE BESMISLICE
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ovo se odnosi na sve hriscane koji ovde ucestvuju u diskusiji.

Mislim da smo se svi osvedocili da je Tandara mandara stari smesko, mrgud i AApotskez,
ubacini agent masonaca da ovde ismejava religiju i javno huli na Boga.

Posto smo se svi uverili da je tako, predlazem da prestanemo sa svakim ogovorom na njegova besmislena pitanja i koja neprestano ponavlja iako je primio i stotine puta odgovor na ista.

On izvrce tudje izjave i stalno potencira lazno ucenje koje podvaljuje drugima.

On naprime tvrdi da je neki od nas rekao da je Isus Hristos jdini Bog, sto time kao hoce da pokaze kako neki hriscani ne veruju u Boga Oca. Neprekidno huli na Hristovo Bozanstvo, a huli i na Svetog Duha.

Ja smatram da mi koji se trudimo da mu odgovorimo na njegogvo bezumlje, podupiremo njegove hule.

Zato predlaze da niko ne odgovara ne njegove besmislice.

Oni koji su godinama ucestvovali na forumu Serbina cafe, vrlo dobro znaju ko je Tandara mandara stari smesko.
On i njegova saradnica Nepopravljiva su jedno vreme pravil dzumbus na forum, prosipali mrznju, lazi, osvete uz kocijaski recnik sve dok jednom moderatorima nije doslo po vrh glave i dok ga nisu zauvek banovali i oduzeli mu svako pravo.

Tesko je prosuditi, da li je covek toliko bolestan ili je toliko iskvarene duse.

Ne trazi on odgovor na nijedno pitanje, neg trazi da pravi cirkus i ismejava ljude i njihova verovanja.

Sta vi mislite o ovakvom predlogu?
 
Natrag
Top