Biblijska obelezja prave Bozje crkve

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
[h=2][/h] Koji rečnik koje izražavanje? samo prebrojte koliko je ružnih reči napisao što sramote Boga. A ovo je ta miroljublivost na koju se Adventizam poziva.

  • 25-09-2011, 01:43

    Mika32
    Ovo se odnosi na sve hriscane koji ovde ucestvuju u diskusiji.

    Mislim da smo se svi osvedocili da je Tandara mandara stari smesko, mrgud i AApotskez,
    ubacini agent masonaca da ovde ismejava religiju i javno huli na Boga.

    Posto smo se svi uverili da je tako, predlazem da prestanemo sa svakim ogovorom na njegova besmislena pitanja i koja neprestano ponavlja iako je primio i stotine puta odgovor na ista.

    On izvrce tudje izjave i stalno potencira lazno ucenje koje podvaljuje drugima.

    On naprime tvrdi da je neki od nas rekao da je Isus Hristos jdini Bog, sto time kao hoce da pokaze kako neki hriscani ne veruju u Boga Oca. Neprekidno huli na Hristovo Bozanstvo, a huli i na Svetog Duha.

    Ja smatram da mi koji se trudimo da mu odgovorimo na njegogvo bezumlje, podupiremo njegove hule.

    Zato predlaze da niko ne odgovara ne njegove besmislice.

    Oni koji su godinama ucestvovali na forumu Serbina cafe, vrlo dobro znaju ko je Tandara mandara stari smesko.
    On i njegova saradnica Nepopravljiva su jedno vreme pravil dzumbus na forum, prosipali mrznju, lazi, osvete uz kocijaski recnik sve dok jednom moderatorima nije doslo po vrh glave i dok ga nisu zauvek banovali i oduzeli mu svako pravo.

    Tesko je prosuditi, da li je covek toliko bolestan ili je toliko iskvarene duse.

    Ne trazi on odgovor na nijedno pitanje, neg trazi da pravi cirkus i ismejava ljude i njihova verovanja.

    Sta vi mislite o ovakvom predlogu?


Toliko o pobožnosti i posvećenosti tog Adventizma pun duha svetoga! a sada vi sami zaključite dali su to deca Božija i ima li ljubavi Božije u njima. Zaboravili su i na ljubaznost i na HRISTOVU najveću zapovest.

1.Jov. 3,10. Po tom se poznaju djeca Božija i djeca đavolja: koji god ne tvori pravde, nije od Boga, i koji ne ljubi brata svojega.
Ljubazni! koji dobro čini od Boga je, a koji zlo čini ne vidje Boga
Progone nas, ali nijesmo ostavljeni; obaljuju nas, ali ne ginemo. 2Kor. 4,9 žig zveri nas mrzi i LAŽE
Da mi je znati na koga se ovi ugledaju?:yea:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Moja primjedba o izbjegavanju uvredljivih riječi u raspravama, nije se odnosila ni na koga posebno, nego na nekolicinu vas koji ste skloni tome. Neshvatljivo je da se neki od vas, koji "ljubite" Boga i vjeru u koju vjerujete, tako ponašate. Umjesto da budete primjer drugima kako se vodi kulturan i tolerantan dijalog, vi ste paradigma netolerantnosti, netrpeljivosti i mržnje. Nemojte se iznenaditi ako u buduće svaki post koji bude sadržavao uvredljive riječi, bude obrisan.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
"Nece svako koji mi govori Gospode, Gospode uci u carstvo nebesko; nego koji cini po volji oca mojega koji je na nebesima."
Matej 7,21. Volja Bozja izrazen je u Njegovom zakonu Dekalogu.

"Po rodovima poznacte ih."
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Nece svako koji mi govori Gospode, Gospode uci u carstvo nebesko; nego koji cini po volji oca mojega koji je na nebesima."
Matej 7,21. Volja Bozja izrazen je u Njegovom zakonu Dekalogu.

"Po rodovima poznacte ih."


U potpunosti se slazem sa Mikom32, i takodje sa onim sto je rekao urednik,

To je strasno kada neko vrsi pritiska na taj nacin kao sto to pojedini cine na ovom forumu..bez imalo moralne predusetljivosti, i kulture izrazavanja...
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
25-09-2011, 01:43
Mika32
On naprime tvrdi da je neki od nas rekao da je Isus Hristos jdini Bog, sto time kao hoce da pokaze kako neki hriscani ne veruju u Boga Oca. Neprekidno huli na Hristovo Bozanstvo, a huli i na Svetog Duha.

Dragi moji Adventisti imam pitanje za vas koje glasi

Ako po proročkom duhu Adventizma HRISTOS ipak nije jedini istiniti BOG vaš, budite toliko ljubazni pa mi "KAŽITE TO JE TO i TAKO JE TO KAKO MI KAŽEMO" da se izjasnite prvo meni pa onda ostalim čitaocima ovog foruma koji je to taj jedini istiniti Bog vaše jedine Hristove Cerkve?
Dakle Biblijsko obeležje prave Božije crkve šta KAŽE koji je taj njihov jedini istiniti Bog?

Zar vama posvećenim Adventistima puni duha ne važi ovaj zakon
Hear, O Israel:
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one:


Setite se HRISTOSA i njegove najveće zapovedi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dragi moji Adventisti imam pitanje za vas koje glasi

Ako po proročkom duhu Adventizma HRISTOS ipak nije jedini istiniti BOG vaš, budite toliko ljubazni pa mi "KAŽITE TO JE TO i TAKO JE TO KAKO MI KAŽEMO" da se izjasnite prvo meni pa onda ostalim čitaocima ovog foruma koji je to taj jedini istiniti Bog vaše jedine Hristove Cerkve?
Dakle Biblijsko obeležje prave Božije crkve šta KAŽE koji je taj njihov jedini istiniti Bog?

Zar vama posvećenim Adventistima puni duha ne važi ovaj zakon
Hear, O Israel:
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one:


Setite se HRISTOSA i njegove najveće zapovedi.


Jedini Bog je Bog nebeski koji se u istoriji objavljivao ljudima razlicitim imenima koja cine razlicite strane njegove licnosti i karaktera, ELOHIM - mnozina, sto nedvosmisleno govori da se u pocetku Bog otkrio ljudima kao onaj u kome su prisutne vise licnosti Bozanstva, potom `JHWH, EL SADAJ, GOSPOD CAVAOT, HODES HODESIM, HASEM, ADONAI, LOGOS...

U ovom i ovakvom Bogu su prisutne tri Bozanske licnosti, OTAC, SIN, i SVETI DUH.

Naravno, u Bozjem planu spasenja Isus je kao jedna od Bozanskih licnosti uzeo ljudsko telo i postao Sin Bozji nas spasitelj, i posrednik u nebeskoj svetinji nad svetinjama, ali to je njegova uloga koju trenutno obavlja u pomenutom planu spasenja, Duh Sveti je nas utesitelj i pomagac ( DUH SVETI - Grcki: PARAKLETOS, Onaj koji je poslan da stoji pored nekoga da mu pruzi potrebnu pomoc ).

Ove uloge ne poricu jednakost Bozanskih licnosti, vec govore o tome da su se one zajednickim snagama i angazovanjem zauzele za spasenje ljudskog roda.

Trebamo malo vise da budemo zahvalni na tome, i da saosecamo sa onim sto je nebo ucinilo da bi nas spasilo iz ropstva greha i propasti..
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Postoji još službi i imena pod kojima se Bog objavio i saglasan sam sa Laodikijinim gornjim tekstom.

AA
Pokušaj mi reći koje telo ima Bog i po čijem obličju je nas stvorio? (valjda ćeš bar nekad dati neki odgovor?)
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Posto AA zvani smesko, stalno poziva druge da treba da budu ljubazni, i mi njega pozivamo da bude toliko ljubazan pa da odgovori na sledeca pitanja;

1. Mozes li nam objasniti kako se to desilo da Mojsije pocine izvestaj o Stvarnju sveta sa Bogom Elohimom, a ne sa YHWHom?
Da li se Mojsije zbunio pa nije znao koje ime treba da upotrebi ili je na svom mestu sto je upotrebio ime koje sacinjava Bozanstvo u mnozini. Istina je da vec u drugom poglavlju upotrebljava i ime YHWH.
Po tvome misljenju AA, da li je Mojsije pogresio sto j Boga opisao pod dva razlicita imena?


Za tvoju informaciji evo ti i ovo: "Sveto ime Gospod i YHWH u jevrejskoj Bibliji upotrebljava se naizmenicno i ne oznacava drugu licnost."


2. Mozes li nam reci kako se ime YHWH pise na grckom jeziku?


Sad cemo videti tu AA, smeskovu ljubaznost.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Pitamo se kako se snaći u ovakvoj ponudi raznih religija ? Koja je od njih prava jer govori se da je od svih njih samo jedna prava i to baš ona kojoj pripadamo. Da bi rešili ovu enigmu moramo razumeti šta su te organizacije. Recimo Adventisti tvrde da je njihov brod taj koji neće potonuti ali isto to govore i Jehovini Svedoci i pravoslavci i katolici i svi ostali da je samo njihov brod taj koji neće potonuti a svi ostali će doživeti brodolom. Shvatanje da je ulazak u jednu od tih organizacija (brodova) ustvari ulazak u nojevu arku i da je to spasenje ono što je van te organizacije ostaje napolju i biće uništeno stavljamo na ispit. Pomalo ćemo da se razočaramo kad shvatimo da će svi ti brodovi doživeti brodolom, ali svi bez izuzetka. Sačekajte malo nije baš sve tako crno. Neko će reći da onda nije bitno na kom smo od tih brodova ali to nije tačno. Svhatimo da se na tim brodovima vrši obuka za brodolom koji dolazi na sve bez izuzetka i da treba pristupiti onde gde je najbolja obuka. Što se tiče crkve :1. Korinćanima 6.19. Zar ne znate da je vaše telo hram svetog duha ? Dobili ste ga od Boga da prebiva u vama . Osim toga vi ne pripadata sebi jer ste skupo kupljeni...
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Peko, pozdrav brate.
Eto smo se složili u ovome.
Hvala Bogu što se tu slažemo, jer ima mnogo crkvi a JEDNO je telo Hristovo i mi smo hram koji verujemo.
SVI koji veruju imaju Hrista za žrtvu pomirnicu ali neće svako učenje ostati zato i piše da će izgoreti ako slamom zida a sam će se SPASITI kao kroz oganj.
SVI brodovi kao celina će potonuti to si ispravno rekao jer se odeliše od istine raznim naukama ali Duh Sveti u nama je pečat za život zato treba više da slušamo glas Duha nego da idemo za čovekom.

Ljubav je jedina nit koja nas vezuje sa Bogom i bez nje niko Boga neće videti, a piše da će ohladneti bratska ljubav i svedoci smo toga.
Piše da vrata paklena neće nadvladati crkvu...i neće jer je ta crkva nazidana na STENI Isusu ali sve što čovek nazida ljudsko izgoreće.
Bog te blagoslovio brate.
 
Natrag
Top