Biblijska obelezja prave Bozje crkve

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
quote_icon.png
Prvobitno napisao AApocketz
Nisi ti dragi moj odgovorio na moje pitanje nego se češeš tamo gde te svrbi, zato još jednom.

ZAKON I SVEDOCANSTVO TRAZITE.
Traži li Adventistička crkva poslednjeg vremena, sa darovima Duha ove navedene zakone i ovo svedočanstvo ili ih vešto eskivira kao ti što ovde radiš?
Marko 12,29 Luka 10,25 Jovan 14,28 ili 5Mojsijeva 6,4

Ako nećeš da odgovoriš nemoj, niko te ne prisiljava da sam sebi rušiš tu Adventističku veru ali nemoj spamovati forum Adventističkom prapagandom kada je pitanje jasno formulisano i znaš na šta ciljam.

Tako kaze `I STO CE SE BEZAKONJE UMNOZITI, OHLADNJCE LJUBAV MNOGIH.

I šta Adventistička crkva poslednjeg vremena, sa darovima Duha kaže u vezi ovih citata
(boldovano da ne promakne) ili sve pod osudu i uniženje da bi se ego Adventa uzvisio? umnožilo se bezakonje u taj Advent i ohladila vam se ljubav, ništa osim osude nemate.

Ako li ima duh proroštva kako tvrdiš da ima, ja ga ne vidim(citati još stoje a od proroštva ništa nema)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
quote_icon.png
Prvobitno napisao AApocketz
Nisi ti dragi moj odgovorio na moje pitanje nego se češeš tamo gde te svrbi, zato još jednom.

ZAKON I SVEDOCANSTVO TRAZITE.
Traži li Adventistička crkva poslednjeg vremena, sa darovima Duha ove navedene zakone i ovo svedočanstvo ili ih vešto eskivira kao ti što ovde radiš?
Marko 12,29 Luka 10,25 Jovan 14,28 ili 5Mojsijeva 6,4

Ako nećeš da odgovoriš nemoj, niko te ne prisiljava da sam sebi rušiš tu Adventističku veru ali nemoj spamovati forum Adventističkom prapagandom kada je pitanje jasno formulisano i znaš na šta ciljam.

Tako kaze `I STO CE SE BEZAKONJE UMNOZITI, OHLADNJCE LJUBAV MNOGIH.

I šta Adventistička crkva poslednjeg vremena, sa darovima Duha kaže u vezi ovih citata
(boldovano da ne promakne) ili sve pod osudu i uniženje da bi se ego Adventa uzvisio? umnožilo se bezakonje u taj Advent i ohladila vam se ljubav, ništa osim osude nemate.

Ako li ima duh proroštva kako tvrdiš da ima, ja ga ne vidim(citati još stoje a od proroštva ništa nema)


Ako ti ponudjeni odgovor nije dovoljan, onda je to tvoj problem njegovog nerazumevanja.

Adventisticka crkva ima istinu za danasnje vreme, u kojoj se podrazumevaju citati koje si pomenuo.

Ja ne tvrdim da ima Duh prorostva, to je tako, jer tako kaze rec Bozja po ovom pitanju, koja se pokazala u iskustvu same crkve.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Reč Boga živoga tako kaže:
Marko 12,29 Luka 10,25 Jovan 14,28 ili 5Mojsijeva 6,4

Dok duh proroštva Adventa kao crkva poslednjeg vremena i sa dorovima duha kako vidiš vrda pa ništa od proroštva, umnožilo se to bezakonje pa vam se oladila i ljubav. Zato sam zaključio da tu nije u redu kod Adventne crkve poslednjeg vremena, ego velik ali ne i poznavanje Božije reči. Vidiš to vama ruši veru i ovih se pisanih reči nikada nećete dotaći, naučeni ste samo da licemerno osuđivate proročim duhom Adventa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Reč Boga živoga tako kaže:
Marko 12,29 Luka 10,25 Jovan 14,28 ili 5Mojsijeva 6,4

Dok duh proroštva Adventa kao crkva poslednjeg vremena i sa dorovima duha kako vidiš vrda pa ništa od proroštva, umnožilo se to bezakonje pa vam se oladila i ljubav. Zato sam zaključio da tu nije u redu kod Adventne crkve poslednjeg vremena, ego velik ali ne i poznavanje Božije reči. Vidiš to vama ruši veru i ovih se pisanih reči nikada nećete dotaći, naučeni ste samo da licemerno osuđivate proročim duhom Adventa.


Da si upoznao pravi duh Adventizma, ne bi tako govorio, ovako te vodi cist Duh zlobe, tako da tvoje price o ljubavi padaju u vodu.

Dok se ne obratis Bogu bices u takvom stanju koje pripisujes drugima.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
quote_icon.png
Prvobitno napisao AApocketz
Reč Boga živoga tako kaže:
Marko 12,29 Luka 10,25 Jovan 14,28 ili 5Mojsijeva 6,4

Dok duh proroštva Adventa kao crkva poslednjeg vremena i sa dorovima duha kako vidiš vrda pa ništa od proroštva, umnožilo se to bezakonje pa vam se oladila i ljubav. Zato sam zaključio da tu nije u redu kod Adventne crkve poslednjeg vremena, ego velik ali ne i poznavanje Božije reči. Vidiš to vama ruši veru i ovih se pisanih reči nikada nećete dotaći, naučeni ste samo da licemerno osuđivate proročim duhom Adventa.


Da si upoznao pravi duh Adventizma, ne bi tako govorio, ovako te vodi cist Duh zlobe, tako da tvoje price o ljubavi padaju u vodu.

Dok se ne obratis Bogu bices u takvom stanju koje pripisujes drugima.


Upoznao sam ja dragi moj taj pravi duh Adventa a sada i svi ostali imaju priliku da ga upoznaju.
Pitanje za našu dragu crkvu poslednjeg vremena sa darovima proročkog duha glasi:
Nalazite li negde u toj vašoj Bibliji ove stihove?
Marko 12,29 Luka 10,25 Jovan 14,28 ili 5Mojsijeva 6,4
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Evo jednog dokaza za Jehovine Svedoke, Adventiste i za sve ostale da su svezani od strane svojih vođa koje slepo slede. Ili sam ja mimo svih ostalih ali pročitajte ovaj stih za koji se svi kačite Efe. 4.5 Jedan gospod jedna vera, jedno krštenje... I ovo je vama dokaz da sad postoji samo jedna prava hrišćanska religiozna organizacije. Ali ovo uopšte nije proročanstvo nego smernica. Svi se kače za ovaj stih govoreći da je po ovom stihu samo jedna prava religija koja sad postoji. Valjda će vam se otvoriti oči da vidite. Ja sam sve sigurniji da sad ne postoji ni jedna.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo jednog dokaza za Jehovine Svedoke, Adventiste i za sve ostale da su svezani od strane svojih vođa koje slepo slede. Ili sam ja mimo svih ostalih ali pročitajte ovaj stih za koji se svi kačite Efe. 4.5 Jedan gospod jedna vera, jedno krštenje... I ovo je vama dokaz da sad postoji samo jedna prava hrišćanska religiozna organizacije. Ali ovo uopšte nije proročanstvo nego smernica. Svi se kače za ovaj stih govoreći da je po ovom stihu samo jedna prava religija koja sad postoji. Valjda će vam se otvoriti oči da vidite. Ja sam sve sigurniji da sad ne postoji ni jedna.


A sta ces reci o Hristovim recima koje je izrekao `I druge ovce imam koje nisu iz ovog tora, i one mi valja dovesti; i čuće glas moj, i biće jedno stado i jedan pastir. ( Jevandjelje po Jovanu 10. 16 ).

U skladu sa ovim recima, sta mislis koliko ima stada ( crkava ) na ovom svetu iz kojih Hristos zeli da dovede u pravo stado, odnosno crkvu..?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
A sta ces reci o Hristovim recima koje je izrekao `I druge ovce imam koje nisu iz ovog tora, i one mi valja dovesti; i čuće glas moj, i biće jedno stado i jedan pastir. ( Jevandjelje po Jovanu 10. 16 ).

U skladu sa ovim recima, sta mislis koliko ima stada ( crkava ) na ovom svetu iz kojih Hristos zeli da dovede u pravo stado, odnosno crkvu..?

U skladu sa ovim rečima postoje dva tora iz kojih treba formirati jedno stado. Jedan tor je Izrael gde je Isus bio poslat a drugi tor smo mi svi koji nismo iz ovog prvog tora. Jehovini svedoci tvrde da je jedan tor njihovi pomazanici a drugi tor ostali Jehovini svedoci. Ne znam kako adventisti tumače ovaj stih ali očigledno je da prvi tor predstavlja Izrael a drugi sve ostale koji nisu Izraelci.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Jedina prava crkva, ili hram ili kako se kome svida jeste ona koja upucuje sve ljude na Jednoga Boga, koja ljudima ostavlja da sami nadju put do Njega.
Jos ne postoji, kao ste rece peko 71.
Sve ostale crkve, kao sto se moze cuti na skoro svim propovijedima od vjernika zahtijavju vezanju za crkvu, za organizaciju, za svecenstvo ili "svetastvo".
Vezivanje ljudi se najlakse obavlja kroz karitativni rad, dok vjermika ne moze niko vezati obzirom da je njegoiva vjera upucena samo Jednome Bogu, Koji je Vlasnik svemu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedina prava crkva, ili hram ili kako se kome svida jeste ona koja upucuje sve ljude na Jednoga Boga, koja ljudima ostavlja da sami nadju put do Njega.
Jos ne postoji, kao ste rece peko 71.
Sve ostale crkve, kao sto se moze cuti na skoro svim propovijedima od vjernika zahtijavju vezanju za crkvu, za organizaciju, za svecenstvo ili "svetastvo".
Vezivanje ljudi se najlakse obavlja kroz karitativni rad, dok vjermika ne moze niko vezati obzirom da je njegoiva vjera upucena samo Jednome Bogu, Koji je Vlasnik svemu.


Onda vi imate veliki problem, a to je ocigledno posledica nemarnog proucavanja biblijskog koncepta novozavetne crkve.

Ceo novi zavet sadrzi mnostvo tekstova koji govore o crkvi, i kontinuitetu Apostolskog ucenja i zivota koji je crkva zadrzala tokom cele novozavetne istorije.
U tom smislu data su i prorocanstva o delovanju crkve u razlicitim periodima istorije. sve do njenog kraja i Hristovog drugog dolaska.

Prema tome, ceo kontekst biblije govori o organizovanom telu koje cini crkvu, sto ovaj izraz u grckom jeziku upravo i znaci `
EKLESIA - Skup pozvanih.

U bibliji su nam data jasna obelezja kako mozemo prepoznati pravu crkvu, i niko nema razloga da zaluta ako to ne zeli, jer nam je data sva potrebna pomoc u tom cilju, kao sto sam napomenuo, prvenstveno rec Bozja, a potom i Duh Sveti, koji nas kroz nasu iskrenost i otvorenost da spoznamo istinu, vodi i usmerava ka tom cilju.

Problem je sto mi u traganju za istinom dodjemo Bogu sa gomilom vec usvojenih misljenja i predrasuda, pa iz tog razloga Duh Sveti i ne moze da deluje, i da nam pomogne da tu istinu pronadjemo, jer smo time zatvorili vrata Bogu, pa time i Svetom Duhu, a brava na tim vratima se nazalost nalazi samo sa nase strane.

Navescu samo nekoliko tekstova o crkvi:

`Ako li se zabavim, da znaš kako treba živeti u domu Božijem, koji je crkva Boga Živoga, stup i tvrđa istine. ( 1 poslanica Timotijeva 3. 15 ).

`Imajući, dakle, slobodu, braćo, ulaziti u svetinju krvlju Isusa Hrista, putem novim i živim.
Koji nam je obnovio zavetom, to jest telom svojim,
I sveštenika velikog nad domom Božijim:
Da pristupamo s istinim srcem u punoj veri, očišćeni u srcima od zle savesti, i umiveni po telu vodom čistom;
Da se držimo tvrdo priznanja nada: jer je veran onaj koji je obećao;
I da razumevamo jedni drugog u podbunjivanju k ljubavi i dobrim delima,
Ne ostavljajući skupštine svoje, kao što neki imaju običaj, nego jedan drugog savetujući, toliko većma koliko vidite da se približuje dan sudni. ( Jevrejima poslanica 10. 19 - 25 )


`Istinita je reč: ako ko vladičanstvo želi dobru stvar želi.
Ali vladika treba da je bez mane, jedne žene muž, trezan, pametan, pošten, gostoljubiv, vredan da uči;
Ne pijanica, ne bojac, ne lakom, nego krotak, miran, ne srebroljubac;
Koji svojim domom dobro upravlja, koji ima poslušnu decu sa svakim poštenjem;
A ako ko ne ume svojim domom upravljati, kako će se moći starati za crkvu Božiju?
Ne novokršten, da se ne bi naduo, i upao u sud đavolji.
A valja da ima i dobro svedočanstvo od onih koji su napolju, da ne bi upao u sramotu i u zamku đavolju.
Tako i đakoni treba da budu pošteni, ne dvojezični, ne koji mnogo vina piju, ne lakomi na dobitak pogan,
Koji imaju tajnu vere u čistoj savesti.
A i ovi da se kušaju najpre, pa onda da služe, ako su bez mane.
Tako i žene treba da su poštene, ne koje opadaju, trezne, verne u svemu.
đakoni da bivaju jedinih žena muževi, koji dobro upravljaju decom i svojim domovima.
Jer koji dobro služe oni dobijaju sebi dobar postup, i veliku slobodu u veri Isusa Hrista. ( 1 poslanica Timotiju 3. 1 - 12 ).
 
Natrag
Top