Biblijska obelezja prave Bozje crkve

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
U svemu ovome nigde ne vidim proročanstvo već samo uputsva i smernice. Gde je apostol Pavle ili Isus rekao da će biti samo jedna prava crkva između svih ostalih ? Tačno je da je apostol Pavle dao uputstva kako treba da izgleda jedna hrišćanska skupština. Iz ovog uputstva proizašlo je desetine hiljada raznih denominacija koje se međusobno ne podnose i svi ispunjavaju ulogu zbog koje im je dozvoljeno da postoje a to je širenje Hristovog jevanđelja. Glavni problem kod svih tih denominacija su vođe ili pastiri jer su apsolutno zaboravili da treba da postoji samo jedan vođa ili pastiri. Jezekilj.37.24. Proročanstvo je ovo Jezekilj 34.6. Moje ovce lutaju po svim gorama i po svim visokim brdima. Gore i brda možeš da čitaš i kao ( religije ). Jezekilj 34.12. Izbaviću ih iz svih mesta po kojima su se razišle u dan oblaka i guste tame. O pastirima to jest duhovnim vođama pročitaj Jezekilj 34.10. Ako kažeš moja crkva predsavlja Isusa u stvari rekao si ovde je Isus u ovoj crkvi. A šta kaže Isus za to ? Matej 24. 23. Ako vam neko kaže ovde je Hrist ili onde , ne verujte. I na kraju tog opisa lepo je opisao i skupštine Matej 24.28. Gde god bude strvine tamo će se i orlovi skupljati.
Za pastire i vođe svih denominacija.

Matej 23.10. Ne dozvolite da vas zovu vođama jer je vaš vođa jedan - Hrist.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam naveo prorocanstva, vec samo tekstove koji pominju crkvu kao organizovano telo vernih, a u samom otkrivenju se nalaze prorocanstva o crkvi, i njenom delovanju u razlicitim periodima istorije.

U kontekstu biblijskog ucenja o crkvi, postoji samo jedna istina, pa time i jedna crkva koja tu istinu objavljuje, jer i Isusova molitva je upravo bila da svi oni koji prihvate njega kao spasitelja budu jedno.

Ako prihvatimo ideju da se izraz crkva odnosi na sve Hriscane razjedinjene po raznim denominacijama koji formalno veruju u Hrista, bez obzira kakvo je njihovo ucenje, onda cela biblija pada u vodu, jer ona upravo pravi jasnu liniju izmedju spasonosne istine, i laznih ucenja, odnosno izmedju prave i lazne crkve.
Kakva bi to bila crkva koja je razjedinjena u svakom pogledu, i koja cini razlicite denominacije koja se ne podnose medjusobno kako ti kazes, u tom slucaju ona ne ispunjava minimum uslova da se nazove Bozjom crkvom, prvenstveno uslov ljubavi koja je osnov Bozje prave crkve.

Evo upravo jednog teksta koji govori o crkvi kao jedinstvenom telu vernih, a ovaj tekst upravo pretstavlja i prorocanstvo koje zuzima period svetske istorije od Hrista do njegovog ponovnog dolaska.

I znak veliki pokaza se na nebu: žena obučena u sunce, i mesec pod nogama njenim, i na glavi njenoj venac od dvanaest zvezda.
I beše trudna, i vikaše od muke, i mučaše se da rodi.
I pokaza se drugi znak na nebu, i gle, velika crvena aždaha, koja imaše sedam glava, i deset rogova; i na glavama njenim sedam kruna;
I rep njen odvuče trećinu zvezda nebeskih, i baci ih na zemlju. I aždaha stajaše pred ženom koja htede da se porodi, da joj proždere dete kad rodi.
I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dete njeno bi uzeto k Bogu i prestolu njegovom.
A žena pobeže u pustinju gde imaše mesto pripravljeno od Boga, da se onamo hrani hiljadu i dvesta i šezdeset dana.
I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli Njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njeni zbačeni biše s njom.
I čuh glas veliki na nebu koji govori: Sad posta spasenje i sila i carstvo Boga našeg, i oblast Hrista Njegovog; jer se zbaci opadač braće naše, koji ih opadaše pred Bogom našim dan i noć.
I oni ga pobediše krvlju Jagnjetovom i rečju svedočanstva svog, i ne mariše za život svoj do same smrti.
Zato veselite se nebesa i vi koji živite na njima. Teško vama koji živite na zemlji i moru, jer đavo siđe k vama, i vrlo se rasrdio, znajući da vremena malo ima.
I kad vide aždaha da zbačena bi na zemlju, gonjaše ženu koja rodi muško.
I ženi dana biše dva krila orla velikog da leti u pustinju na svoje mesto, gde će se hraniti vreme i vremena i po vremena, sakrivena od lica zmijinog.
I ispusti zmija za ženom iz usta svojih vodu kao reku, da je utopi u reci.
I pomože zemlja ženi, i otvori zemlja usta svoja, i proždre reku koju ispusti zmija iz usta svojih.
I razgnevi se zmija na ženu, i otide da se pobije sa ostalim semenom njenim, koje drži zapovesti Božije i ima svedočanstvo Isusa Hrista.

( Otkrivenje Jovanovo 12 poglavlje )

Tekstove koje si naveo si pripisao necemu gde ne pripadaju, posebno Matej 24. 23. Ako vam neko kaže ovde je Hrist ili onde , ne verujte.

Ovaj tekst govori o pojavi laznih Hristosa koji ce se pojaviti i govoriti za sebe da su oni upravo Hristosi koji su po drugi put dosli.
Hristos u tom tekstu napominje da njegov dolazak nece biti u sobama u polju, ili na televiziji pred masom ljudi, vec sa nebesa `KAO STO MUNJA SINE OD ISTOKA DO ZAPADA, TAKI CE BITI DOLAZAK SINA COVECIJEGA.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ako prihvatimo ideju da se izraz crkva odnosi na sve Hriscane razjedinjene po raznim denominacijama koji formalno veruju u Hrista, bez obzira kakvo je njihovo ucenje, onda cela biblija pada u vodu, jer ona upravo pravi jasnu liniju izmedju spasonosne istine, i laznih ucenja, odnosno izmedju prave i lazne crkve.

Problem je što u svim crkvama što se tiče teologije negde manje a negde više ima iskrivljenih učenja. Na neke stvari gde nisu pali Jehovini svedoci pali su Adventisti i obrnuto. Još jedan problem koliko sam upućen je što u tim crkvama ima dosta članova koji su tu samo formalno a u duhovnom smislu su daleko od ljubavi i to je slučaj u svim denominacijama. Ima ljudi po raznim hrišćanskim denominacijama koji su teološki daleko od istine ali imaju osobine koje će da se dopadnu Bogu naravno uzimajući u obzir da su perfektno zavedeni. I svi ti ljudi se uziđuju u jedan duhovni hram 1. Petrova 2.5. I vi se kao živo kamenje ugrađujete u duhovni hram da biste bili sveto sveštenstvo .... Dakle Božija crkva postoji ona je duhovnog karaktera i predstavlja duhovnu goru SION a ne isključivo jednu denominaciju.

Što se tiče ovih stihova iz otkrivenja to je proročanstvo koje tek treba da se ispuni.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Laodikeja: Ceo novi zavet sadrzi mnostvo tekstova koji govore o crkvi, i kontinuitetu Apostolskog ucenja i zivota koji je crkva zadrzala tokom cele novozavetne istorije.
U tom smislu data su i prorocanstva o delovanju crkve u razlicitim periodima istorije. sve do njenog kraja i Hristovog drugog dolaska.
Iskreno, u poredjenju sa Hristosovim rijecima svi novozavjetski tekstovi nisu interesantni, izuzev kao lektira. Da se ogranicim: procitao sam ih, meni nisu interesantni. Pogotovu poredjeni sa Hristosovim rijecima od kojih svakako na nekim mjestima jako odstupaju.

Svi novozajvetski tekstovi nemaju nikakvu obavezujucu poruku, izuzev lamentiranja i filozofiranja, pa i netacnoga. Stevan prvomucenik je kamenovan jer je izrekao jednu pogresnu(netacnu) recenicu pred vjerskim sudijama.

Meni zvuci jadno kada se Hristosa naziva cak bogom, a ne drzi se do njegove poruke nimalo. Valjda je Bog tako htio da vidimo gdje smo u odnosu na Njega.

Prema tome, ceo kontekst biblije govori o organizovanom telu koje cini crkvu, sto ovaj izraz u grckom jeziku upravo i znaci `
EKLESIA - Skup pozvanih.
A ja ti kazem samo jedno: to je iz konteksta izvucena misao koja ljude veze za crkvu a ne upucuje na Boga!
Na cemu lezi sva vjera i proroci?
Hristos je rekao: Ljubi Boga, Gospodina svoga svom svojom snagom.... Ljubi bliznjega kao sebe samoga.
Da istaknemo najvaznije: sva vjera i proroci.
Hristos je od Boga poslan!
Spomenu li ovdje crkvu? Ne! Hriscane? Ne! Zidove? Ne! Muslimane.... uslovno da, jer jedino musliman u prevodu znaci: odan Bogu!
Nemoj da te zbunjuje sudar sa tvojim misljenjem o muslimanima... za trenutak zaboravi sve sto si cuo i skonecntrisi se na Hristosove rijeci: svaki covjek ti je bliznji, reci cu preciznije: svaki covjek koji ne slijedi Sotonu ti je bliznji. Cak i onaj koji ne iskazuje nikakvo vjerovanje. Jer Bog zna sta mu je u srcu.

Ostali citati koje si dao vezao si za neke ljude koji jesu uspostavili crkvenu organizaciju, a sto se inace sasvim pogresno pripisuje Hrisotsu i Duhu Svetome.

Pa dragi moj Laodikeja, svako moze reci cak i kada izvali najvecu glupost i laz da mu ta misao potekla jer se napunio duhom svetim!
Veliki se broj zlocinaca kroz istoriju izjasnio bas tako!

Ja im ne vjerujem, a ko im vjeruje eto mu ih.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne bih se usudio da tvrdim drugacije od onoga sto sam vec napisao u prethodnim komentarima, i sto mi Duh svedoci da je potpuna i jedina istina.


Tvrdim i sledece, da je Adventisticka crkva jedina prava Bozja crkva nastala tacno po zavrsetku vremenskog prorocanstva zapisanom u bibliji, odnoosno u knjizi prroka Danila 8 i 9 poglavlje, i takodje pomenuta u Otkrivenju kao ostatak semena zeninog - crkva poslednjeg vremena - Laodikeja, koja ce u poslednjem vremenu biti progonjena od strane Antihriscanske koalicije izmedju svetovnih i verskih vlasti, (Otkrivenje 12 poglavlje).

Prema tome, Adventistickoj crkvi kao takvoj je data sila i autoritet od Boga, da objavi Jevandjelje ovom svetu, ne bilo koje Jevandjelje, nego cisto Jevandjelje nepomesano sa laznim naukama koje su se uvukle u Hriscansku crkvu tokom istorije, i koja su proizvod ljudske mudrosti a ne Bozjeg otkrivenja.

Bez obzira ko u sta verovao u ovom trenutku, Bog ce uskoro sam potvrditi ovu cinjenicu, jer ce u ovom poslednjem vremenu postojati samo dva puta koji ce covek moci da izabere, a to je sluzba Bogu i prihvatanje Bozanskih principa zapisanih u njegovoj svetoj reci i njegovom vecnom nepromenjivom zakonu, ili sluzba coveku i prihvatanje ljudskih filozofija olicenim u otpalom Vavilonu..
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ti si iznio svoj stav dragi prijatelju, ali te uvjeravam da Istinu bez Kur'ana mozes dohvatiti jako, jako tesko.
Oni koji su je dohvatili preko Biblije postali su takodje muslimani (odani Bogu) pa prihvatili Kur'an. Lakse je prouciti Kur'an nego muktrpno traziti znacenja po Bibliji obzirom na njenu gradju. Kada prihvatis Kur'an, onda ce ti biti sasvim jasna biblijska gradja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti si iznio svoj stav dragi prijatelju, ali te uvjeravam da Istinu bez Kur'ana mozes dohvatiti jako, jako tesko.
Oni koji su je dohvatili preko Biblije postali su takodje muslimani (odani Bogu) pa prihvatili Kur'an. Lakse je prouciti Kur'an nego muktrpno traziti znacenja po Bibliji obzirom na njenu gradju. Kada prihvatis Kur'an, onda ce ti biti sasvim jasna biblijska gradja.



Biblija kao takva je sasvim dovoljna coveku i u njoj covek moze da pronadje sve sto mu je potrebno za svoje licno spasenje, ako to prihvati celim svojim srcem, i pocne svakodnevno da zivi u skladu sa njenim nacelima moleci se Bogu da ga Duh Sveti vodi i sprema za carstvo nebesko kroz kontinuiranu pobedu nad grehom i predavanja svoje volje njemu iz trenutka u trenutak.

Rec Bozja govori o tome:

`Osveti ih istinom svojom: rec je Tvoja istina. ( Jevandjelje po Jovanu 17. 17 -17 ).

`Jer vam ne pokazasmo sile i dolaska Gospoda našeg Isusa Hrista po pripovetkama mudro izmišljenim, nego smo sami videli slavu Njegovu.
Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k Njemu takav glas: Ovo je Sin moj ljubazni, koji je po mojoj volji.
I ovaj glas mi čusmo gde siđe s neba kad bijasmo s Njim na svetoj gori.
I imamo najpouzdaniju proročku rec i dobro činite što pazite na nju, kao na videlo koje svetli u tamnom mestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašim.
I ovo znajte najpre da nijedno prorostvo književno ne biva po svom kazivanju;
Jer nikad prorostvo ne bi od covecije volje, nego naučeni od Svetog Duha govorise sveti Bozji ljudi. ( 2 poslanica Petrova 1. 16 -21 ).

Takodje, biblija upozorava da ce se pojaviti ljudi koji ce objavljivati llazno Jevandjelje, tvrdeci da su ga primili od samoga Boga:

`Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo Jevandjelje od Onog koji vas pozva blagodacu Hristovom, Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu Jevandjelje Hristovo Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam Jevandjelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!
Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi Jevandjelje drukcije nego što primiste, proklet da bude!
Zar ja sad ljude nagovaram ili Boga? Ili tražim ljudima da ugađam? Jer kad bih ja još ljudima ugađao, onda ne bih bio sluga Hristov.
Ali vam dajem na znanje, braćo, da ono Jevandjelje koje sam ja javio, nije po coveku
Jer ga ja ne primih od coveka niti naučih, nego otkrivenjem Isusa Hrista. ( Galatima poslanica 1. 6 - 12 ).

`Jer svedocim svakome koji čuje reci proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj;
I ako ko oduzme od reci knjige proroštva ovog, Bog će oduzeti njegov deo od knjige života, i od grada svetog, i od onog što je napisano u knjizi ovoj. ( Otkrivenje Jovanovo 22. 18 - 19 ).

Zato moramo biti obazrivi, i moliti se Bogu da ne budemo prevareni, misleci da je nesto od Boga, i ako to u sustini nije, jer rec Bozja takodje napominje:

Ljubazni, Ne verujte svakom duhu, nego kušajte duhove jesu li od Boga; jer mnogi lažni proroci iziđoše na svet. ( 1 poslanica Jovanova 4. 1 ).

`Neki se put čini čoveku prav, a kraj mu je put k smrti. ( price Solomunove 14. 12).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ne bih se usudio da tvrdim drugacije od onoga sto sam vec napisao u prethodnim komentarima, i sto mi Duh svedoci da je potpuna i jedina istina.

Upravo o tome govorim sve vreme da su doktrine utvrđene pre sto pedeste godina i da se vi ne usuđujete to da menjate kao nešta najsvetije. Smem da garantujem i da podpišem da sad (samo kad bi se oslobodili takvih stega kojim si okovan) poznajemo bibliju mnogo bolje nego što je to znala vaša Elen Vajt ili Rasel. Veruj mi da su njihova tumaćenja smijurija.

Tvrdim i sledece, da je Adventisticka crkva jedina prava Bozja crkva nastala tacno po zavrsetku vremenskog prorocanstva zapisanom u bibliji, odnoosno u knjizi prroka Danila 8 i 9 poglavlje, i takodje pomenuta u Otkrivenju kao ostatak semena zeninog - crkva poslednjeg vremena - Laodikeja, koja ce u poslednjem vremenu biti progonjena od strane Antihriscanske koalicije izmedju svetovnih i verskih vlasti, (Otkrivenje 12 poglavlje).

Po ovome se vidi da Adventisti i Jehovini svedoci imaju iste korene. Da me ne shvatite pogrešno : Veliki broj vas i Jehovinih svedoka na taj način pronalazite put do Isusa i do Boga ali nemojte tražiti da neko prihvati sve vaše ideje. Dosta tih ideja koje potiču od vaših vođa ne znam da li su užasne ili smešne.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Biblija kao takva je sasvim dovoljna coveku i u njoj covek moze da pronadje sve sto mu je potrebno za svoje licno spasenje, ako to prihvati celim svojim srcem, i pocne svakodnevno da zivi u skladu sa njenim nacelima moleci se Bogu da ga Duh Sveti vodi i sprema za carstvo nebesko kroz kontinuiranu pobedu nad grehom i predavanja svoje volje njemu iz trenutka u trenutak.

Rec Bozja govori o tome:

Pogledaj Laodikeja kako si pod "Rec Bozja" strpao poslanice!
Tako da je rec Pavlova za tebe jednaka Reci Bozjoj! Meni nije, niti ce ikada rijec i jednog covjeka pa i Hristosa ili Muhammeda a.s. biti jednaka Bozjoj Rijeci!
Njih dvojica jesu izgovarali Bozje Rijeci iz Jevandjelja i Kur'ana, ali to nisu bile njihove rijeci, nego Bozje Rijeci!

Pavle ne izgovara u svojim poslanicama Bozje Rijeci, nego svoje rieci, i nadodaje (naravno, a asta bi drugo) da je na njemu Duh Sveti!

Volio bih da si ti napisao a ne on. Jer i ti kazes da je natebi Duh.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pogledaj Laodikeja kako si pod "Rec Bozja" strpao poslanice!
Tako da je rec Pavlova za tebe jednaka Reci Bozjoj! Meni nije, niti ce ikada rijec i jednog covjeka pa i Hristosa ili Muhammeda a.s. biti jednaka Bozjoj Rijeci!
Njih dvojica jesu izgovarali Bozje Rijeci iz Jevandjelja i Kur'ana, ali to nisu bile njihove rijeci, nego Bozje Rijeci!

Pavle ne izgovara u svojim poslanicama Bozje Rijeci, nego svoje rieci, i nadodaje (naravno, a asta bi drugo) da je na njemu Duh Sveti!

Volio bih da si ti napisao a ne on. Jer i ti kazes da je natebi Duh.


Odgovori za Harubonnota i Peku71
_____________________________

Za Harubonnot-a:

Upravo je to tvoj problem, sto ne prihvatas cinjenicu da je svaka rec zapisana u bibliji data od Boga, i nadahnuta Svetim Duhom.

Apostoli su bili apsolutno obraceni ljudi, i krsteni Svetim Duhom na pedesetnici, pa prema tome oni su pisali i govorili pod direktnim
Bozjim nadahnucem.

Ako ti ponudjeno svedocanstvo Bozje reci izrazeno u sledecem citatu nije dovoljno, onda je to problem koji moras da resis sam sa sobom, i sa Bogom.

`Jer nikad prorostvo ne bi od covecije volje, nego naučeni od Svetog Duha govorise sveti Bozji ljudi.
( 2 poslanica Petrova 1. 16 -21 ).

Pozdrav

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za Peku71:

Pogresno si protumacio moj odgovor.

Nigde nisam napisao da je moja vera proizvod organizacije, ili necega usvojenog kojeg nisam spreman da se odreknem zato sto je staro 150 godina, kako ti kazes.

Ja sam upravo u ranijim komentarima naveo da sve treba proveravati pismom, sve napisano, kao i svaku izjavu bilo da je dosla od pojedinaca, ili organizacije.
Pa prema tome, rec Bozja je autoritet, a ne organizacija, organizaciji je dato samo da tu istinu koja se nalazi u samoj reci objavljuje
svetu.

Moram reci i sledece, kada bi svi tumacili rec Bozju u onom integralnom, izvornom obliku, svi bi dosli do istih rezultata, a to je Adventisticka crkva, jer ona u ovom istorijskom trenutku jedina objavljuje cisto biblijsko ucenje, koje su objavljivali Hristos i Apostoli, i svi pravi Hriscani tokom istorije.

Na tvoju opasku da je Adventisticko ucenje smejurija, odgovoricu jednim biblijskim citatom, i to ce biti sasvim dovoljno:

`A telesni čovek ne razume šta je od Duha Božijeg; jer mu se čini ludost i ne može da razume, jer treba duhovno da se razgleda
( 1 poslanica Korincanima 2. 14 ).

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top