Biblijska obelezja prave Bozje crkve

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pitamo se kako se snaći u ovakvoj ponudi raznih religija ? Koja je od njih prava jer govori se da je od svih njih samo jedna prava i to baš ona kojoj pripadamo. Da bi rešili ovu enigmu moramo razumeti šta su te organizacije. Recimo Adventisti tvrde da je njihov brod taj koji neće potonuti ali isto to govore i Jehovini Svedoci i pravoslavci i katolici i svi ostali da je samo njihov brod taj koji neće potonuti a svi ostali će doživeti brodolom. Shvatanje da je ulazak u jednu od tih organizacija (brodova) ustvari ulazak u nojevu arku i da je to spasenje ono što je van te organizacije ostaje napolju i biće uništeno stavljamo na ispit. Pomalo ćemo da se razočaramo kad shvatimo da će svi ti brodovi doživeti brodolom, ali svi bez izuzetka. Sačekajte malo nije baš sve tako crno. Neko će reći da onda nije bitno na kom smo od tih brodova ali to nije tačno. Svhatimo da se na tim brodovima vrši obuka za brodolom koji dolazi na sve bez izuzetka i da treba pristupiti onde gde je najbolja obuka. Što se tiče crkve :1. Korinćanima 6.19. Zar ne znate da je vaše telo hram svetog duha ? Dobili ste ga od Boga da prebiva u vama . Osim toga vi ne pripadata sebi jer ste skupo kupljeni...


Odgovor na ovo pitanje je vrlo lak i opdredjen.

Zelim da ti u par sledecih redova pojasnim neke pojedinosti vezane za to kako sam ja licno dosao do spoznaje da Adventisticka crkva jeste Bogom izabrani narod, crkva poslednjeg vremena koja ima odredjenu misiju datu od Boga, a to je objava jevandjelja ovom svetu, i vest o Bozjem sudu i Hristovom skorom dolasku.

Kao prvo, svako ko krene putem spoznaje istine, ili traganja za crkvom koja u potpunosti ispunjava uslove pod kojima se moze nazvati crkvom Bozjom, mora primeniti odredjene principe provere istinitosti onoga sto istrazuje, jer i sama rec Bozja na vise mesta upucuje na to kada kaze `ISPITUJTE DUHOVE JESU LI OD BOGA.

Na drugom mestu govoreci o Bozjim ljudima napominje `PO RODOVIMA NJIHOVIJEM POZNACETE IH.
A na jednom mestu savetuje `UZDAJ SE U GOSPODA SVIM SRCEM SVOJIM A NA SVOJ RAZUM NE OSLANJAJ SE.

Moj licni princip je taj, da ne prihvatam nista dok ne ispitam, odnosno ne pitam Gospoda da li je nesto od njega ili ne.
A u tom smislu postoje cetiri osnovna filtera kroz koje svaka stvar mora da prodje na putu ove provere.

1. REC BOZJA - Ispitati putem reci da li je odredjena stvar og Boga ili ne,
Sve sto nije u skladu sa jasnim otkrivenjima Bozje reci, i po principu `TAKO GOVORI GOSPOD, to treba odbaciti kao laz.
Ipak posto smo mi ljudi ograniceni i ne razumemo najbolje sve pojave koje se desavaju oko nas, i mozemo na osnovu te ogranicenosti da donesemo pogresne zakljucke i ako smo ispitali sve putem reci, ondase primenjuje sledeca faza provere, a to je:

2. MOLITVA - Iskreno i u srdno traziti od Gospoda da nam on otkrije svojim Duhom da li je nesto od njega ili ne.

Ono sto se nadovezuje na ovo i spada u sledecu fazu provere je:

3. ISKUSTVO - Ako smo iskreni, Bog ce nam dati iskustveno osvedocenje da li je odredjena stvar od njega ili ne.
Kao sto znamo Bog se otkriva na nekoliko nacina opisanih i u otkrivenjima njegove reci, to je upravo kroz svoju rec, kao i putem sna, vizije, kroz znakove, i glasom Svetoga Duha koji se obraca covekovom uhu, kao i srcu.

Sledeca i najvaznija faza provere kroz koju i proizlaze sve gore opisane, i bez koje covek nije siguran, je:

4. ISKUSTVO U SVAKODNEVNOM OPSTENJU I ZAJEDNICI SA BOGOM - Da bi covek uopste znao da li je nesto od Boga, on mora imati cvrstu neprekidnu zajednicu sa njim, Sveti Duh mora prebivati u coveku i usmeravati covekove misli i dela, sto
coveku omogucuje da prepozna da li je nesto od Boga ili ne, jer mu Duh koji je u njemu to svedoci.
Isus je rekao `JA CU VAM POSLATI DRUGOGA UTESITELJA..ON CE VAS NAUCITI SVEMU, I NAPOMENUCE VAM SVE STO VAM REKOH..

U ovom svetu postoje samo dva broda, kao sto postoje i samo dva puta kojima mozemo krenuti, ili dvoja vrata kroz koja mozemo uci, a to je brod vere i potpune zajednice sa Bogom poslusnoscu njegovim zapovestima, na cijem kormilu stoji sam Gospod Isus koji vodi verne u sigurnu luku svog vecnog carstva, i brod ovoga sveta, kojim upravlja sam Sotona, vodeci covecanstvo u stazama greha i propasti, i koji ce na kraju zavrsiti brodolomom..
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Laodikeja;Odgovor na ovo pitanje je vrlo lak i opdredjen.

To je tvoj odgovor. Sa druge strane moj odgovor na ovo pitanje je vrlo komplikovan i težak.

Zelim da ti u par sledecih redova pojasnim neke pojedinosti vezane za to kako sam ja licno dosao do spoznaje da Adventisticka crkva jeste Bogom izabrani narod, crkva poslednjeg vremena koja ima odredjenu misiju datu od Boga, a to je objava jevandjelja ovom svetu, i vest o Bozjem sudu i Hristovom skorom dolasku.

Zar si toliko siguran a šta ćemo za ovaj stih :Poslovice 16.25. Neki se put čini čoveku ispravnim , ali na kraju vodi u smrt. To znači da ne budemo suviše samouvereni već da budemo svesni da smo grešni i da puno grešimo. Odakle nekome pravo za toliko samopouzdanje ? Jesi li svestan svoje pozicije ? Znači po tvom shvatanju adventistička crkva je obnovljena crkva koja je iskvarena još u prvom veku. Ja ću ti reći moje shvatanje. Pročitaj ovaj stih. Isaija 28.8. Svi su stolovi puni gadne bljuvotine : nema više čistog mesta. Hoćeš da kažeš da su adventisti narod duhovne planine Sion. Isaija 51.16. ..... I kažem Sionu ti si moj narod. Ipak je mnogo komlikovanije nego što predpostavljaš. Misliš da je propovedanje dovoljno za spasenje pročitaj ovaj stih : Isaija 8. 20. U zakonu i svedočanstvu pomoć tražite ! Oni će zaista govoriti te reči ali ih neće obasjati svetlost svanuća. Šta je Sion o kom se toliko govori u bibliji ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo si sam odgovorio na to pitanje, a ono glasi `ZAKON I SVEDOCANSTVO TRAZITE, AKO KO NE GOPVORI TAKO NJEMU NEMA ZORE..

Ko ZELI da upozna istinu i pravi Bozji narod on ce to i uciniti dopustivsi da ga sam Bog povede tim putem.
Razlog sto nam je to nemoguce, je zato sto zatvaramo vrata Bogu svojim predrasudama i predubedjenjima, da on u tom slucaju ne moze da deluje svojom osvedocavajucom silom na nase srce i um i povede nas putem te spoznaje.

Zato je savet `ISPITUJTE DUHOVE JESU LI OD BOGA, i dat.
Mi cesto ne ispitujemo, nego cinimo po nahodjenju naseg nepreporodjenog srca, i sami sebi biramo puteve, a rec Bozja savetuje `ISPITAJTE KOJI JE PUT DOBAR, PA IDITE NJIME.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Zato je savet `ISPITUJTE DUHOVE JESU LI OD BOGA, i dat.
Mi cesto ne ispitujemo, nego cinimo po nahodjenju naseg nepreporodjenog srca, i sami sebi biramo puteve, a rec Bozja savetuje `ISPITAJTE KOJI JE PUT DOBAR, PA IDITE NJIME.

Stvar je u tome što više ispitujem nalazim sve više grešaka u prevodu laži a otac laži je đavo. Zato nemoj mi reći da su adventisti jedini izabran narod pred Bogom to jest adventistička crkva. Crkve i organizacije odlaze u propast. Naravno da nije greška biti tamo gde ima najviše ljubavi a najmanje mržnje ali ne budi siguran da si pronašao apsolutnu istinu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvar je u tome što više ispitujem nalazim sve više grešaka u prevodu laži a otac laži je đavo. Zato nemoj mi reći da su adventisti jedini izabran narod pred Bogom to jest adventistička crkva. Crkve i organizacije odlaze u propast. Naravno da nije greška biti tamo gde ima najviše ljubavi a najmanje mržnje ali ne budi siguran da si pronašao apsolutnu istinu.


Ova tema je i postavljena sa ciljem da uputi coveka na obelezja prave Bozje crkve.
Ovaj savet koji cu ti uputiti je krajnje iskren, i izrecen sa najboljim namerama...Usvoj sve ono sto je u tekstu sa pocetka ove teme navedeno, i moli se Bogu da te on povede putem Duhovne spoznaje u istinitost iznesenih navoda, odnosno da je Adventna crkva Bozji izabrani narod crkva poslednjeg vremena, ona koja je u bibliji opisana kao narod koji drzi zapovesti Bozje i ima svedocanstvo Isusa Hrista, u vidu Duhovnih darova, i ako si iskren Bog ce ti to otkriti, kao sto je to meni otkrio, kao i mnogim iskrenim Adventistima..veruj mi, neces pogresiti.

Pozdrav i sve najbolje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Upravo si sam odgovorio na to pitanje, a ono glasi `ZAKON I SVEDOCANSTVO TRAZITE, AKO KO NE GOPVORI TAKO NJEMU NEMA ZORE..

Ko ZELI da upozna istinu i pravi Bozji narod on ce to i uciniti dopustivsi da ga sam Bog povede tim putem.
Razlog sto nam je to nemoguce, je zato sto zatvaramo vrata Bogu svojim predrasudama i predubedjenjima, da on u tom slucaju ne moze da deluje svojom osvedocavajucom silom na nase srce i um i povede nas putem te spoznaje.

Zato je savet `ISPITUJTE DUHOVE JESU LI OD BOGA, i dat.
Mi cesto ne ispitujemo, nego cinimo po nahodjenju naseg nepreporodjenog srca, i sami sebi biramo puteve, a rec Bozja savetuje `ISPITAJTE KOJI JE PUT DOBAR, PA IDITE NJIME.

Dragi moj Laodikeja ZAKON I SVEDOCANSTVO kažeš a ja tebe pitam o kojem zakonu i koje svedočanstvo govori ta Adventna crkva kao Bozji izabrani narod crkva poslednjeg vremena, sa darovima Duha?
Dali misliš na ove zakone i ovo svedočanstvo ili neko drugo?

Marko 12,29 Luka 10,25 Jovan 14,28 ili 5Mojsijeva 6,4
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ova tema je i postavljena sa ciljem da uputi coveka na obelezja prave Bozje crkve.
Ovaj savet koji cu ti uputiti je krajnje iskren, i izrecen sa najboljim namerama...Usvoj sve ono sto je u tekstu sa pocetka ove teme navedeno, i moli se Bogu da te on povede putem Duhovne spoznaje u istinitost iznesenih navoda, odnosno da je Adventna crkva Bozji izabrani narod crkva poslednjeg vremena, ona koja je u bibliji opisana kao narod koji drzi zapovesti Bozje i ima svedocanstvo Isusa Hrista, u vidu Duhovnih darova, i ako si iskren Bog ce ti to otkriti, kao sto je to meni otkrio, kao i mnogim iskrenim Adventistima..veruj mi, neces pogresiti.

Pozdrav i sve najbolje.

Hvala na iskrenosti ali reci mi gde u bibliji piše da će crkva koja je iskvarena u poslednje vreme da se obnovi. Koliko mi je poznato Bog ne čini ništa a da svoju tajnu ne otkrije slugama svojim prorocima. Bilo bi korektno da nas sveto pismo direktno uputi na tu crkvu. Gde piše da će ta crkva biti obnovljena !? Jedino uputstvo koje smo dobili za snalaženje u tom metežu je : Prepoznaćete se po ljubavi. Međutim ljudi koji zaista, koliko je moguće u ovom vremenu zrače tom osobinom nisu skoncentrisani samo u jednoj crkvi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dragi moj Laodikeja ZAKON I SVEDOCANSTVO kažeš a ja tebe pitam o kojem zakonu i koje svedočanstvo govori ta Adventna crkva kao Bozji izabrani narod crkva poslednjeg vremena, sa darovima Duha?
Dali misliš na ove zakone i ovo svedočanstvo ili neko drugo?

Marko 12,29 Luka 10,25 Jovan 14,28 ili 5Mojsijeva 6,4


Mislim na deset Bzjih zapovesti na koje upucuje ovaj starozavertni tekst koji kaze `ZAKON I SVEDOCANSTVO TRAZITE.

A ovo potvrdjuje Apostol Jovan u Otkrivenju kada kaze `OVDE JE TRPLJENJE SVETIH KOJI DRZE ZAPOVESTI BOZJE I IMAJU SVEDOCANSTVO ISUSOVO.

A na drugom mestu objasnjava sta je svedocanstvo Isusovo `JER JE SVEDOCANSTVO ISUSOVO DUH PROROSTVA... ili drugi prevod `DAR PROROSTVA..

Prema tome, jedna od glavnih obelezja poslednje crkve je da ona drzi zapovesti, i da ima darr prorostva koji se ispoljava kroz njegove odabrane sluge proroke koje on podize unutar crkve na sazidanju tela Hristova.

U otkrivenju Jovanovom 3 poglavlju je kroz poruku Laodikejskoj crkvi koja pretstavlja poslednji segment Hristove sedmostruke crkve, odnosno crkvu poslednjeg vremena, pokazano stanje te crkve, ona je prikazana kao ona koja nije ni hladna ni vruca, vec duhovno mlaka, odnosno zivi u verskom formalizmu obmanjujuci sebe da je bogata i da joj nista ne treba.
Isus ovoj i ovakvoj crkvi upucuje savete, da se pokaje, da trazi od Boga zivu veru, i Bozansko prosvetljenje njegovim Duhom, da skine prljave haljine greha, i da se obuce u Hristove haljine pravde i cistote, da otvori vrata svog srca i da primi Hrista u svoj zivot, kako bi on mogao da je ocisti i da se kroz nju proslavi.

Ljubav jeste obelezje crkve, ali Hristos napominje jos nesto kada kaze `I STO CE SE BEZAKONJE UMNOZITI, OHLADNJCE LJUBAV MNOGIH.

Ove reci koliko se odnosile na svet, toliko vise se odnose i na crkvu, jer ona je posebna meta Sotonskih napada i u tom pogledu, zato je poruka Laodikejskoj crkvi i upucena, jer Isus je unapred znao da ce se njegova crkva nalaziti u problemima sto se tice licne Duhovnosti njenih vernika, ko poslusa ove savete sadrzane u ovoj poruci i primeni ih u svom licnom zivotu, sprovesce Duhovnu reformu i Bog ce ga upotrebiti u poslednjem delu objave Jevandjelja ovom svetu, nakon cega ce uslediti Hristov dolazak u slavi..
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Nisi ti dragi moj odgovorio na moje pitanje nego se češeš tamo gde te svrbi, zato još jednom.

ZAKON I SVEDOCANSTVO TRAZITE.
Traži li Adventistička crkva poslednjeg vremena, sa darovima Duha ove navedene zakone i ovo svedočanstvo ili ih vešto eskivira kao ti što ovde radiš?
Marko 12,29 Luka 10,25 Jovan 14,28 ili 5Mojsijeva 6,4

Ako nećeš da odgovoriš nemoj, niko te ne prisiljava da sam sebi rušiš tu Adventističku veru ali nemoj spamovati forum Adventističkom prapagandom kada je pitanje jasno formulisano i znaš na šta ciljam.

Tako kaze `I STO CE SE BEZAKONJE UMNOZITI, OHLADNJCE LJUBAV MNOGIH.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisi ti dragi moj odgovorio na moje pitanje nego se češeš tamo gde te svrbi, zato još jednom.

ZAKON I SVEDOCANSTVO TRAZITE.
Traži li Adventistička crkva poslednjeg vremena, sa darovima Duha ove navedene zakone i ovo svedočanstvo ili ih vešto eskivira kao ti što ovde radiš?
Marko 12,29 Luka 10,25 Jovan 14,28 ili 5Mojsijeva 6,4

Ako nećeš da odgovoriš nemoj, niko te ne prisiljava da sam sebi rušiš tu Adventističku veru ali nemoj spamovati forum Adventističkom prapagandom kada je pitanje jasno formulisano i znaš na šta ciljam.

Tako kaze `I STO CE SE BEZAKONJE UMNOZITI, OHLADNJCE LJUBAV MNOGIH.


Prijatelju, ja sam izneo biblijska obelezja prave Bozje crkve onako kako su prisutne u Adventistickoj crkvi, koja pretstavlja crkvu poslednjeg vremena.

Ova jasna obelezja su, da ona drzi sve Bozje zapovesti, i poseduje dar proricanja, kao i ostala koja sam opisao u tekstu na pocetku ove teme.

Ti mozes ovo prihvatiti ova jasna obelezja, i cinjenicu da Adventisticka crkva jeste crkva poslednjeg vremena, ili ih odbaciti, to je tvoja slobodna volja, i mozes verovati u sta god hoces sto smatras da je ispravno, to ne podleze principu da Adventisticka crkva napravi kompromis sa tim misljenjima koja su proizvod neke lazne samostvorene organizacije koju Bog nikada nije stvarno pozvao da bude njegov pretstavnik na zemlji.

Isus jeste vecni Bog, i ti mozes iznositi koliko hoces tekstova koji govore suprotno a koje vadis iz konteksta drugih otkrivenja i tekstova koji govore o prirodi i licnosti Gospoda Isusa Hrista, i njegovoj ulozi u planu spasenja, to takodje ne podleze principu da Adventisticka crkva ta gore navedena misljenja prihvati.

Adventistickoj crkvi je kroz rec Bozju i Duh prorostva data svetlost o svim ovim pitanjima, i mnogim drugim, koja cine kompletnu spasonosnu Bozju istinu za danasnje vreme.

Kao sto sam rekao, ti mozes ovu istinu prihvatiti, ili odbaciti, to je tvoja slobodna volja, i sa tom odlukom ces na kraju ako ostanes tvrd u njoj, morati da se suocis na dan suda.

A ja ti zelim da se molis Bogu, da ne budes neveran u odnosu na iznesenu svetlost, vec da je prihvatis celim srcem, i budes u broju onih koji ce naslediti vecno Bozje carstvo.
Pozdrav
 
Natrag
Top