Antikrist

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Odgovor na tvoje pitanje se nalazi u samom tekstu koji si citirao.

"Mnogi ce mi dosi u Onaj dan i recui: ?Gospodine, gospodine! Zar nismo u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime zle duhove izgonili, u tvoje ime cuda cinili?`A jacu im reci u Onaj dan: Odlazite zlotvori, nikada vas nisam poznavao"

Da bi kroz nekoga govorio sam Bog on po Isusovim recima i u kontekstu biblije mora stupiti u zajednicu sa Bogom i Isusom Hristom spasiteljem i tu zajednicu odrzavati svakodnevno kroz posvecenje Bozjim Duhom.

Isus na drugom mestu kaze "A OVO JE ZIVOT VECNI, DA UPOZNAJU TEBE JEDINOGA ISTINITOGA BOGA I KOGA SI POSLAO ISUSA HRISTA"

Isus u ovom tekstu govori o ljudima koji su cinili cuda ali nisu imali ovu zajednicu sa Bogom i Isusom, sto znaci da su bili prevareni od samog Sotone koji im je dao da cine odredjena cuda, i da time smatraju da su sa Bogom, sto znaci da su njima njihova cuda bila merilo, a ne istinska zajednica sa Bogom koja se ispoljava poslusnoscu njegovim zapovestima.

to ne znaci da Hriscani nece ciniti cuda, vec ce ona biti proizvod vere u Boga i zajednica sa Hristom.

Covjek kada nesto hoce da opravda ponekad koristi besmislice.

Mislis li da se nikada vas nisam poznavao odnosi na sve ljudena svijetu osim one sacice Izraelaca sto je isla za njim?

To je smijesno!

On je ovdje vrlo jasno dao povezanu cjelinu koja se odnosi na sve ljude na svijetu koja se ponasa antikristovski, kojima je vec pala presuda u Onaj dan i mole za milost.

Zar nismo u tvoje ime prorokovali? - Odlazite zlotvori, nikada vas nisam poznavao. Oni su mislili da njega poznaju!

Nemoj obrtati teze!


O nikakvoj zajednici Isus nije govorio!

"A OVO JE ZIVOT VECNI, DA UPOZNAJU TEBE JEDINOGA ISTINITOGA BOGA I KOGA SI POSLAO ISUSA HRISTA"

Vidis da Isus jasno kaze: da vjeruejs u Boga i da vjerujes da je Isus Bozji poslanik! (koga je Bog poslao).

Opet ne govori o zajednici nego govori o svima koji ce ga optuzili pred Bogom da ih je ucio da obozavaju njega umjesto Boga!

Mislim da samo slijepci ne vide, a duhovni slijepci u jednako slijepoj zajednici vide jos manje.

Zasto se pozivas na zajednicu?


Jer smatras da nemas nikakve licne odgovornosti?


O, imas! Tesko se varas!

Isus je rekao:

Neces nositi tudje breme, niti ce iko nositi tvoje!

U pamet se!

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zajednica sa Bogom i Gospodom Isusom je kljucni faktor naseg spasenja, bez te zajednice necemo nikada moci uci u carstvo nebesko.

"Tako da nemate nedostatka ni u jednom daru, vi koji čekate otkrivenja Gospoda našeg Isusa Hrista,
Koji će vas i utvrditi do samog kraja da budete pravi na dan Gospoda našeg Isusa Hrista.
Veran je Bog koji vas pozva u zajednicu Sina svog Isusa Hrista, Gospoda našeg" ( 1 Korincanima 1. 7 - 9 )


U sledecem pomenutom tekstu se misli na one ljude koji su cinili odredjena cuda u novozavetnom periodu, a kojima su ta cuda bila merilo njihove vere.

"Mnogi ce mi dosi u Onaj dan i recui: ?Gospodine, gospodine! Zar nismo u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime zle duhove izgonili, u tvoje ime cuda cinili?`A jacu im reci u Onaj dan: Odlazite zlotvori, nikada vas nisam poznavao"

Naravno, oni su mislili da poznaju Isusa i da imaju zajednicu sa njim varajuci sami sebe, a nikada se stvarno nisu obratili Bogu da on u njima svojim Duhom izvrsi promenu, nisu spoznali pravu prirodu posvecenja.
To znaci da je izvor njihovih cuda bila sotonska sila, a ne Bozja.

Ovde se govori i o takozvanim ekstrasensima, belim magovima, prorocima i astrolozima koji su danas cesta pojava.
Danas mozemo pronaci mnostvo oglasa po raznim novinama kao sto su trece oko ili zona sumraka ljudi koji otklanjaju crnu magiju, proricu Buducnost gledajuci u karte, astrologa, i slicno, i mnogi to cine pozivajuci se na veru i Boga.

Cuda u novozavetnom periodu su moguca, ali ona moraju biti proizvod vere i zajednice sa Bogom i Gospodom Isusom Hristom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Zar tako neoprezno zanemarujes Isusove rijeci a dajes paznju rijecima pisca poslanice Korincanima?

Ne razumijem.....

Zasto smatras da je veci pisac tzv sv.Pavle od novinara koji pise kolumnu u "Trecem oku"?
Zasto smatras da je veci pisac od pok. Branka Copica?
Zato sto je nacinio crkvu i proglasio Isusa bogom?

Mislis li da ce biti spasen u Onaj dan? Ja mislim da nece, ali Bog zna!
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
druga zver je upravo antihrist iz vatikana.otkrivenje 13 i u 19 gl. jasno stoji za laznog proroka isti opis. tesko je reci zasto mnogi lutaju oko identifikacije antihrista kao druge zveri. amerika kao sila nigde nije cak ni prorokovana,do cetri sile u danilu. akcenat za poslednje vreme je4 4.sila rim.ako je ona akcentocvana za poslednje vreme onda cemu prica o americi? i jos o drigoj kljucnoj zveri? malo cudnos e ovde gubi kontekst. ocito da sotona koji ce delovati iza druge zveri ili antihrista zna da je bitno da se on sto duze skriva u neznanju Pisma.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zar tako neoprezno zanemarujes Isusove rijeci a dajes paznju rijecima pisca poslanice Korincanima?

Ne razumijem.....

Zasto smatras da je veci pisac tzv sv.Pavle od novinara koji pise kolumnu u "Trecem oku"?
Zasto smatras da je veci pisac od pok. Branka Copica?
Zato sto je nacinio crkvu i proglasio Isusa bogom?

Mislis li da ce biti spasen u Onaj dan? Ja mislim da nece, ali Bog zna!


Ne znam ko te je prevario da apostol Pavle nije pisao pod nadahnucem, onako kako ga je vodio Sveti Duh koga je Isus obecao, i da on nece biti spasen.

"А утешитељ, Дух Свети, ког ће Отац послати у име моје, Он ће вас научити свему и напоменуће вам све што вам рекох" ( Jovan 14. 26 )

Rec Bozja je ceo novi zavet, Jevandjelja, dela apostolska, poslanice, i otkrivenje Jovnovo.
Ceo novi zavet je Bogonadahnut, i svi njegovi pisci su bili ljudi kroz koje je Bog govorio.

"Али ти стој у томе што си научио и што ти је повјерено, знајући од кога си се научио,
И будући да из малена умијеш света писма, која те могу умудрити на спасеније у Христа Исуса.
Све је писмо од Бога дано, и корисно за учење, за карање, за поправљање, за поучавање у правди,

Да буде савршен човјек Божиј, за свако добро дјело приправљен"
( 2 Timotiju poslanica 3. 14 - 17 )


Evo samo jedan primer da je Duh Sveti vodio Pavla u njegovom radu za Gospoda.

"А кад они служаху Господу и пошћаху, рече Дух Свети: Одвојте ми Варнаву и Савла на дело на које их позвах.
Тада постивши и помоливши се Богу метнуше руке на њих, и отпустише их.
Ови дакле послани од Духа Светог сиђоше у Селеукију, и оданде отпловише у Кипар"
( dela apostola 13. 2 - 4 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
On i oni pobijaju Isusa, izvrcu ruglu njegove rijeci!
Nije li Isus rekao da se Zakon nece promijeniti do sudnjeg dana?
Jeste!
Ko je onda Zakon proglasio ropskim i nevazecim? Isus? Ne!
On nijece sto je Isus govorio!
Ona Isusa omalovazava izmisljajuci crkve oprosnike i cudesa!
Oni izmisljaju da im se Isus pojavio i dao naloge, jer to sto im je rekao nema veze s korijenom njegovoga ucenja.
On unistava sjecanje na Najvaznije: na Boga!
Ko se jos obraca Bogu (osim muslimana, logicno, odnauigh Bogu!)?
Oni unistavaju sjecanje na Bozju Milost!
On unistava sjecanje da je Bog Koji Jeste!
On unistava sjecanje da jeBog poslao prave zmije da uniste vradzbine faraonovih carobnjaka (sihirbaza).

Doduse,.... upakovao je u lijepe rijeci tesku podvalu!

I, naravno, svako moze reci da je nadahnut! Samo pitam kakvim duhom je nadahnut covjek koji pokusava negirati ili omalovazavati Boga i Njegove poslanike?

Kakvi su to duhovi?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo su suvise Bogohulne izjave tako da ih necu citirati.
Tvoje je da se molis Bogu da se oslobodis stega koje te drze u ropstvu lazi i prevara.
Ja ti zelim sve najblje
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ovo su suvise Bogohulne izjave tako da ih necu citirati.
Tvoje je da se molis Bogu da se oslobodis stega koje te drze u ropstvu lazi i prevara.
Ja ti zelim sve najblje

Hvala ti. Ti si dobronamjeran covjek kada mi zelis dobro.

I ja zelim tebi, sve dobro, da ti se um razvije da prepoznajes svojim umom a ne Pavlovim.

Bog nje najavio Pavla.
Isus nije nista govorio o Pavlu.
O Pavlu je govorio Pavle.
kao sto i ti govoris o sebi i o njemu.

Bog nije ovlastio Pavla (ni Jovana, ni Luku, ni mateja, ni Marka, nikoga od njih!) da mijenjaju ili ukidaju Zakon da proglasavaju bogove i vrijedjaju majke..... Niko nema ta ovlascenja!

Ja nemam nista s tim sto v jerujes apostolima a ne vjerujes Isusu. To je tvoja vjera.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dvanaeest apostola izabrani od Isusa

"Tada odgovori Petar i reče Mu: Eto mi smo ostavili sve i za Tobom idemo; šta će dakle biti nama?
A Isus reče im:
Zaista vam kažem da ćete vi koji idete za mnom, u drugom rođenju, kad sede Sin čovečiji na prestolu slave svoje, sešćete i vi na dvanaest prestola i suditi nad dvanaest kolena Izrailjevih" ( Matej 19. 27 - 28 )

"Више вас не називам слугама; јер слуга не зна шта ради господар његов; него вас назвах пријатељима; јер вам све казах што чух од Оца свог.
Ви мене не изабрасте, него ја вас изабрах, и поставих вас да ви идете и род родите; и да ваш род остане, да шта год заиштете у Оца у име моје да вам да" ( Jovan 15. 15 - 16 )

Savle - apostol Pavle, njegovo obracenje i pomazanje za sluzbu od samog Isusa


"А Савле још дишући претњом и смрћу на ученике Господње приступи к поглавару свештеничком,
И измоли у њега посланице у Дамаск на зборнице, ако кога нађе од овог пута, и људе и жене свезане да доведе у Јерусалим.

А кад беше на путу и дође близу Дамаска, уједанпут обасја га светлост с неба,
И паднувши на земљу чу глас где му говори: Савле! Савле! Зашто ме гониш?

А он рече: Ко си Ти, Господе? А Господ рече: Ја сам Исус, ког ти гониш: тешко ти је противу бодила праћати се.

А он дрхћући од страха рече: Господе! Шта хоћеш да чиним? И Господ му рече: Устани и уђи у град, па ће ти се казати шта ти треба чинити.

А људи који иђаху с њим стајаху и чуђаху се, јер чујаху глас а не виђаху никога.
А Савле уста од земље, и отвореним очима својим никога не виђаше. А они га узеше за руку и уведоше у Дамаск.

И беше три дана слеп, и не једе, нити пи.

А у Дамаску беше један ученик, по имену Ананија, и рече му Господ у утвари: Ананија! А он рече: Ево ме, Господе!
А Господ му рече: Устани и иди у улицу која се зове Права, и тражи у дому Јудином по имену Савла Таршанина; јер гле, он се моли Богу,

И виде у утвари човека, по имену Ананију, где уђе и метну руку на њ да прогледа.

А Ананија одговори: Господе! Ја чух од многих за тог човека колика зла почини светима Твојим у Јерусалиму;
И овде има власт од главара свештеничких да веже све који призивају име Твоје.

А Господ му рече: Иди, јер ми је он суд избрани да изнесе име моје пред незнабошце и цареве и синове Израиљеве.

А ја ћу му показати колико му ваља пострадати за име моје.

И пође Ананија, и уђе у кућу, и метнувши руке на њ рече: Савле, брате! Господ Исус, који ти се јави на путу којим си ишао, посла ме да прогледаш и да се напуниш Духа Светог.
И одмах отпаде од очију његових као крљушт, и одмах прогледа, и уставши крсти се.

И пошто поједе окрепи се; и би Савле неколико дана с ученицима који беху у Дамаску.

И одмах по зборницама проповедаше Исуса да је Он Син Божји.
А сви који слушаху дивљаху се и говораху: Није ли ово онај што гоњаше у Јерусалиму оне који спомињаху име ово, и овде зато дође да их повезане води главарима свештеничким.

Савле се већма сиљаше и забуњиваше Јевреје који живе у Дамаску, доказујући да је ово Христос"
( dela apostolska 9 poglavlje )


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Zar ne vidis ocitu razliku izmedju Isusa i Savla zvanog Pavle?

Zar ne vidis to kolike je zaveo svojim kicenim govorom?
 
Natrag
Top