Antikrist

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
nemože se pojaviti novi vjerski vođa u rimikatoličkom svijetu kad je njima papa poglavar
oni ne priznaju nikog drugog, a pogotovo Krista za vođu
antikrist sotona če se ukazivati svuda po svijetu a ne samo na jednom mjestu, da prevari sve ljude tvrdeći da je on Krist
to če biti gotovo neodoljiva prevara, jer če izgledatai kao Krist iz Knjige Otkrivenje
samo je njegov nauk nasuprt Biblije, po tome če se prepoznati
jer če tvrditi da je vjera u trojstvo ispravna i da su katastrofe na zemlji, u zraku i na moru posljedica nepoštivanja nedelje dana koji je on blagoslovio za odmor, da zbog toga bogovi nisu sretni u nebu

a znamo da Biblijski nauk uči da je Jedan Bog Jehova, subota je dan odmora, trojstvo nije nauk Biblije

ne vjerujem ni da če se sotona ukazati tog datuma, jer još uvijek ljudi na zemlji ne vape za mirom
još uvijek nisu tako velika stradanja
jer to je sotonska zadnja obmana i on če iskoristiti stanje razaranja i vapaj ljudi za mirom da im se ukaže kao Krist koji donosi mir
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Umesto da uživate u životu vi razmišljate i plašite se nekih bajki.. Kakav gubitak vremena, materije i prostora :(
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
spedy: ustoličenje novog pape, je ustoličenje novog antikrista
jer novi papa i stari papa rade istio posao, bore se svim silama protiv Jehove i Krista
neznam da li netko od ljudi na forumu zna ali prije nego papa bude izabran mora položiti jednu ektremnu prisegu:
-zaklinje se da če se svim sredstvima boriti protiv Jehove i Krista, protiv kršćana koji poštuju Božji Zakon i drže subotu
-ne priznaje Krista za Spasitelja nego uzdiže mariju
-neče svetkovati subotu, iako zna da je subota četvrta zapovijed Božjeg Zakona, nego če se truditi svom silom nametnuti nedelju svim ljudima

zakletva se polaže u tajnim podemnim odajama vatikana, na groblju, uz nazočnost visokih dužnosnika jezuitskog reda
dok se odabire novi antikrist, polaže zakletva, pušta se ljubačasti dim, kad se obavi prisega , pušta se bijeli dim

Ovo je već stvarno bolesno. Spedy, zašto lažeš? Ti imaš potrebu lagati i posebno još o Katoličkoj crkvi? Nešto ili Netko te primorava iznutra da širiš takve laži i ocrnjuješ? Crni?
Ti mora da si imao nesretno djetinjstvo? Bio si u sukobu s kojim biskupom? Netko te je izbacio van? Nanio ti neko zlo? O siroče, baš mi te žao...



spedy: a znamo da Biblijski nauk uči da je Jedan Bog Jehova, subota je dan odmora, trojstvo nije nauk Biblije
sotona se mora lažno ukazivati glumiti Krista, tvrditi da je on blagoslovio nedelju i tvrditi da je vjera u trojstvo ispravna jer to je njegova posljednja prevara, da zavede cijeli svijet..

Ja se pitam kako pravoslavcima ne smetaju ova tvoja uzatopna ponavljanja jednog te istog krivovjerja?
Da sam kojim slučajem pravoslavka... eh, čuo bi me. Ti ćeš govoriti da je Presveto Trojstvo đavolska nauka
i trubiti sa svojom subotom? Koje li drskosti! To mogu samo sektaši.



U koliko sati?


Narode, čini se da su se na forumu pojavila dva lažna proroka...
"dvije masline i dva lažna proroka", haha.
Navješćuju smak svijeta, samo se još mora izabrati Papa, onda će nam reći točno kada će biti, jer moraju se još malo usaglasiti, a možda se još nešto u međuvremenu dogodi...
da priča bude dovoljno dramatčna i...glupa...ali, s najboljim namjerama: da nam ne bude dosadno.


100 dinara: to su svojevoljna tumačenja Biblije samozvanih proroka, na principu: sam svoj majstor!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Umesto da uživate u životu vi razmišljate i plašite se nekih bajki.. Kakav gubitak vremena, materije i prostora :(


Zavisi sta podrazumevas pod uzivanjem.
Hriscani mogu sasvim lepo da se osecaju u svojoj kozi i da uzivaju u svim blagodatima ove zemlje koje su im date, ako one ne prelaze granice koje dele pravdu od greha i sto im nije po savesti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Istinski se moze uzivati samo u Istini!

Drzite se Istine i nikada necete doci u sukobe.

Isabeleta, evo da ti se obratim u vezi tvoje rasprave s Spedy.

Uzmi da sam neutralan.

On kaze da se svetkuje subota? Da! To ima u Bibliji.

Ti kazes da se svetkuje nedelja?

Mozes li nam to postirati, da vidimo?

On kaze da Marija nije bogorodica. Tacno, to nema u Bibliji.

Mozes li ti pokazati da jeste?


Itd....


Onda lijepo priznaj da Crkva nije ustrojena po biblijskim nacelima, jer to ocito proizilazi iz crkvene nauke koju ti znas a ne postiras ovdje.

Navedi imena "svetaca" od kojih pocinju ucenja o trojstvu, nedelji, bogorodici, krstenju krstom itd.

Ne vidim razloga da se ljutis neprestalno!
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ovo je već stvarno bolesno. Spedy, zašto lažeš? Ti imaš potrebu lagati i posebno još o Katoličkoj crkvi? Nešto ili Netko te primorava iznutra da širiš takve laži i ocrnjuješ? Crni?
Ti mora da si imao nesretno djetinjstvo? Bio si u sukobu s kojim biskupom? Netko te je izbacio van? Nanio ti neko zlo? O siroče, baš mi te žao...





Ja se pitam kako pravoslavcima ne smetaju ova tvoja uzatopna ponavljanja jednog te istog krivovjerja?
Da sam kojim slučajem pravoslavka... eh, čuo bi me. Ti ćeš govoriti da je Presveto Trojstvo đavolska nauka
i trubiti sa svojom subotom? Koje li drskosti! To mogu samo sektaši.




U koliko sati?


Narode, čini se da su se na forumu pojavila dva lažna proroka...
"dvije masline i dva lažna proroka", haha.
Navješćuju smak svijeta, samo se još mora izabrati Papa, onda će nam reći točno kada će biti, jer moraju se još malo usaglasiti, a možda se još nešto u međuvremenu dogodi...
da priča bude dovoljno dramatčna i...glupa...ali, s najboljim namjerama: da nam ne bude dosadno.


100 dinara: to su svojevoljna tumačenja Biblije samozvanih proroka, na principu: sam svoj majstor!
Pa naravno da smeta nama pravoslavcima!sve zivo iskrivise,izvrnuse u bibliji samo da bi podrzali svoje dogme!

Oni izgleda citaju bibliju naopacke pa se zato nebakcemo snjima vise, jer rezultata nema, jednostavno te naprave blesavim na oci.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

"Posveti ih istinom svojom, rec je tvoja istina"
( Jovan 17. 17 )

U ovom smislu svaka izjava koju izgovorimo ili napisemo, svaka akcija. moraju da budu u skladu sa ovoom recju.
Ovde ima dosta ljudskih reci i misljenja koja se iznose a koja nisu prosla kroz filter Bozanskog ispitivanja da li su u skladu sa recju Bozjom.
To je posledica nase subjektivnosti koje nismo spremni da se odreknemo, moleci se Bogu da sve sto izgovorimo ili napisemo bude u Duhu i skladu sa recju Bozjom.
Recimo, ako ja zelim nesto da kazem ili napisem, a nisam osvedocen da li trebam to da uradim, onda je pitanje da li je to Bozja volja, i prema tome moze da bude odraz cisto naseg subjektivnog misljenja da to treba da uradim.

Takodje, ako neko drugi nesto napise ili izgovori, covek mora da se moli Bogu da li je to u skladu sa recju Bozjom, jer preuranjeno donosenje zakljucaka bez da smo osvedoceni Duhom je veliki propust.
Problem je i u tome, da li imamo cvrstu zajednicu sa Bogom, jer ako postoji taj nedostatak, onda smo jos vise izlozeni nasoj licnoj subjeltivnosti, i skloni da donosimo zakljucke sami po sebi bez da je to prozeto osvedocavajucom silom Svetoga Duha i u skladu sa Bozjom recju, koju bez ovih pomenutih predispozicija ne mozemo razumeti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573

"Posveti ih istinom svojom, rec je tvoja istina"
( Jovan 17. 17 )

U ovom smislu svaka izjava koju izgovorimo ili napisemo, svaka akcija. moraju da budu u skladu sa ovoom recju.
Ovde ima dosta ljudskih reci i misljenja koja se iznose a koja nisu prosla kroz filter Bozanskog ispitivanja da li su u skladu sa recju Bozjom.
To je posledica nase subjektivnosti koje nismo spremni da se odreknemo, moleci se Bogu da sve sto izgovorimo ili napisemo bude u Duhu i skladu sa recju Bozjom.
Recimo, ako ja zelim nesto da kazem ili napisem, a nisam osvedocen da li trebam to da uradim, onda je pitanje da li je to Bozja volja, i prema tome moze da bude odraz cisto naseg subjektivnog misljenja da to treba da uradim.

Takodje, ako neko drugi nesto napise ili izgovori, covek mora da se moli Bogu da li je to u skladu sa recju Bozjom, jer preuranjeno donosenje zakljucaka bez da smo osvedoceni Duhom je veliki propust.
Problem je i u tome, da li imamo cvrstu zajednicu sa Bogom, jer ako postoji taj nedostatak, onda smo jos vise izlozeni nasoj licnoj subjeltivnosti, i skloni da donosimo zakljucke sami po sebi bez da je to prozeto osvedocavajucom silom Svetoga Duha i u skladu sa Bozjom recju, koju bez ovih pomenutih predispozicija ne mozemo razumeti.


Laokideja, ukoliko ne prodje ispit razuma, nema prolaza!

Pozivanje na razne duhove nece imati smisla jer ce uzazvati sumnju u vrstu duhova.
 
Natrag
Top