Antikrist

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laokideja, ukoliko ne prodje ispit razuma, nema prolaza!

Pozivanje na razne duhove nece imati smisla jer ce uzazvati sumnju u vrstu duhova.


Tacno, neke stvari su samo po razumu gledajuci jasne, i to je jos vise za cudjenje da ih neki ne vide i ne razumeju, osim ako namerno ne zele jer je to u suprotnosti sa njihovim subjektivnim misljenjem ili verom koju su primili u kulturi podnevlja u kome su se rodii.

Ali bez obzira, covek nikako ne moze biti siguran ako se ne moli Bogu da ga on osvedoci, jer Isus upravo to upucuje kada kaze "A kad dodje utesitelj koga cu vam poslati od Oca, on ce vas nauciti svemu, i napomenuce vam reci koje vam rekoh" ( Jovan 15. 26 )

Dakle, trazenje od Boga, koji u skladu sa covekovom iskrenoscu da spozna istinu to i cini.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Ovo je već stvarno bolesno. Spedy, zašto lažeš? Ti imaš potrebu lagati i posebno još o Katoličkoj crkvi? Nešto ili Netko te primorava iznutra da širiš takve laži i ocrnjuješ? Crni?
Ti mora da si imao nesretno djetinjstvo? Bio si u sukobu s kojim biskupom? Netko te je izbacio van? Nanio ti neko zlo? O siroče, baš mi te žao...





Ja se pitam kako pravoslavcima ne smetaju ova tvoja uzatopna ponavljanja jednog te istog krivovjerja?
Da sam kojim slučajem pravoslavka... eh, čuo bi me. Ti ćeš govoriti da je Presveto Trojstvo đavolska nauka
i trubiti sa svojom subotom? Koje li drskosti! To mogu samo sektaši.




U koliko sati?


Narode, čini se da su se na forumu pojavila dva lažna proroka...
"dvije masline i dva lažna proroka", haha.
Navješćuju smak svijeta, samo se još mora izabrati Papa, onda će nam reći točno kada će biti, jer moraju se još malo usaglasiti, a možda se još nešto u međuvremenu dogodi...
da priča bude dovoljno dramatčna i...glupa...ali, s najboljim namjerama: da nam ne bude dosadno.


100 dinara: to su svojevoljna tumačenja Biblije samozvanih proroka, na principu: sam svoj majstor!

kako žalosno, kako tužno
da ti neznaš da papa mora kleknuti prije zakletve i odbaciti
Jehovu za Boga, Krista za spasitelja, i subotu za dan odmora
svečano se zavjetovati da će se boriti protiv istine, Boga, Krista i svih kršćana svim sredstvima
pa naravno da to televizija ne prenosi, ali polako sve če se objelodaniti, uskoro
sad sve neznaš kako da sakriješ isitinu pa me želiš posvađati sa pripadnicima druge vjere, koji drugačije vjeruju
pa to i je upravo obilježje rima, da lukavo podmuklo potiče na svađe, širenje mržne, ubijanja
eh, kad mi to nebi znali
spedy ne laže jer laganje je kršenje 9.Božje Zapovijedi koja kaže
Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga
dakle ja ne lažem nikada jer time bih svjesno kršio Božji Zakon, navlaćio si prokletsvo na glavu, kaznu a to ne želim
postaješ sramota za forum
prvo govoriš da se treba izražavati kao čovjek, a pišeš potpuno suprotno
evo dokaz: corpus delicti

fnykdy44xix34zrfc.png


d2k86lrf6qr42t9yyij.png

opet mene nazivaš lažovom, također i pišeš kako su ovdje neki članovi glupani
e, tko te nezna, skupo....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
kako žalosno, kako tužno
da ti neznaš da papa mora kleknuti prije zakletve i odbaciti
Jehovu za Boga, Krista za spasitelja, i subotu za dan odmora
svečano se zavjetovati da će se boriti protiv istine, Boga, Krista i svih kršćana svim sredstvima
pa naravno da to televizija ne prenosi, ali polako sve če se objelodaniti, uskoro
sad sve neznaš kako da sakriješ isitinu pa me želiš posvađati sa pripadnicima druge vjere, koji drugačije vjeruju
pa to i je upravo obilježje rima, da lukavo podmuklo potiče na svađe, širenje mržne, ubijanja
eh, kad mi to nebi znali
spedy ne laže jer laganje je kršenje 9.Božje Zapovijedi koja kaže
Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga
dakle ja ne lažem nikada jer time bih svjesno kršio Božji Zakon, navlaćio si prokletsvo na glavu, kaznu a to ne želim
postaješ sramota za forum
prvo govoriš da se treba izražavati kao čovjek, a pišeš potpuno suprotno
evo dokaz: corpus delicti

da te pitam ja nesto posto non stop spominjes neke bozije zakone, da ti nisi malo gord? mislim malo mnogo gord?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Isus je samo na jednom mjestu spomenuo antikriste:

"Mnogi ce mi dosi u Onaj dan i recui: ?Gospodine, gospodine! Zar nismo u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime zle duhove izgonili, u tvoje ime cuda cinili?`A jacu im reci u Onaj dan: Odlazite zlotvori, nikada vas nisam poznavao"

E sad, kako to blagi, ljubavi pun, koji podize mrtve, kako ce on reci: odlazite zlotvori?
Nije li malo cudno?

E, nije!
Jer ce oni Isusa u Onad dan pred Bogom klevetati da ih je on ucio da prorokuju, zle duhove izgone i cuda cine u njegovo, a ne u Bozje Ime!

Ko ima usi neka cuje, ko ima oci neka gleda.

Ocekujem demanti! Izvolite!
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@infamuos
Božji Zakon je jedan jedini, nama poznat kao 10.zapovijedi
velika borba ide kraju, ljudi kad saznaju istinu, buduči da u tami žive, biraju
da li če prihvatiti Božji Zakon, poštivati Ga, kroz poštivanje izgraditi Kristov karakter, spasiti se ili neče
Božji Zakon sigurno nisam spominjao bespotrebno
gordost i kršćanstvo nejdu zajedno

@harrybonnot
rijeć antikrist je u tom pisanom obliku prvi spomenuo Ivan Apostol
uzmi Bibliju u ruke i čitaj poslanicu Ivan 2:18
Isus neče reći ljudima koji su poštivali Božji Zakon i držali subotu
idite od mene zlotvori
nego če te riječi uputiti onima koji su se pretvarali da služe Bogu i poštuju Božji Zakon
jer pritom je Spasitelj naglasio da neče biti spašeni oni koji Mu govore Gospodine, jer samo to ništa ne znači
neče uči u kraljevstvo Nebesko oni koji Meni govore Gospodine, nego če uči u kraljevstvo Nebesko koji vrše volju Mog Oca Nebeskog, Evanđelje Matej 7:21
vršiti volju Nebeskog Oca znači samo jedno
poštivati Božji Zakon i držati subotu
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
@infamuos
Božji Zakon je jedan jedini, nama poznat kao 10.zapovijedi
velika borba ide kraju, ljudi kad saznaju istinu, buduči da u tami žive, biraju
da li če prihvatiti Božji Zakon, poštivati Ga, kroz poštivanje izgraditi Kristov karakter, spasiti se ili neče
Božji Zakon sigurno nisam spominjao bespotrebno
gordost i kršćanstvo nejdu zajedno

@harrybonnot
rijeć antikrist je u tom pisanom obliku prvi spomenuo Ivan Apostol
uzmi Bibliju u ruke i čitaj poslanicu Ivan 2:18
Isus neče reći ljudima koji su poštivali Božji Zakon i držali subotu
idite od mene zlotvori
nego če te riječi uputiti onima koji su se pretvarali da služe Bogu i poštuju Božji Zakon
jer pritom je Spasitelj naglasio da neče biti spašeni oni koji Mu govore Gospodine, jer samo to ništa ne znači
neče uči u kraljevstvo Nebesko oni koji Meni govore Gospodine, nego če uči u kraljevstvo Nebesko koji vrše volju Mog Oca Nebeskog, Evanđelje Matej 7:21
vršiti volju Nebeskog Oca znači samo jedno
poštivati Božji Zakon i držati subotu
nisam te pitao o gordosti i hriscanstvu pitao sam te da li si ti gord?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573

OK. Shvatio sam. Ti slijedis crkvu po svaku cijenu, cak i kada napusta Boga.
Da te podsjetim Isusove: Volite Gospodina svoga Boga svom svojom snagom.

Ne moras ici u osnovnu skolu ako si zavrsio gimnaziju i ne treba neko iz osnovne skole da ti tumaci "Veseli zabavnik za prvacice" i sta je pisac htio da kaze u basni o liji i rodi.

Ja dakle postujem tvoju vjeru, ona nema mnogo veze ni sa Bogom ni sa Isusom, ali ima sa ckvrnom politikom i crkvenom hijerahijom.
Tvoj izbor.

Ako nesto kazem o katolicanstvu, ne trebas se naci uvrijedjena osim ukoliko smatras da si ti licno katolicnastvo, iako znas da postoje mnoge struje i mnogi vrlo razliciti pojedinci.


@infamuos
Božji Zakon je jedan jedini, nama poznat kao 10.zapovijedi
velika borba ide kraju, ljudi kad saznaju istinu, buduči da u tami žive, biraju
da li če prihvatiti Božji Zakon, poštivati Ga, kroz poštivanje izgraditi Kristov karakter, spasiti se ili neče
Božji Zakon sigurno nisam spominjao bespotrebno
gordost i kršćanstvo nejdu zajedno

@harrybonnot
rijeć antikrist je u tom pisanom obliku prvi spomenuo Ivan Apostol
uzmi Bibliju u ruke i čitaj poslanicu Ivan 2:18
Isus neče reći ljudima koji su poštivali Božji Zakon i držali subotu
idite od mene zlotvori
nego če te riječi uputiti onima koji su se pretvarali da služe Bogu i poštuju Božji Zakon
jer pritom je Spasitelj naglasio da neče biti spašeni oni koji Mu govore Gospodine, jer samo to ništa ne znači
neče uči u kraljevstvo Nebesko oni koji Meni govore Gospodine, nego če uči u kraljevstvo Nebesko koji vrše volju Mog Oca Nebeskog, Evanđelje Matej 7:21
vršiti volju Nebeskog Oca znači samo jedno
poštivati Božji Zakon i držati subotu

U pravu si, mozda ga je spomenuo pod tim imenom prvo neki apostol, ali zar Isus nije pojma imao o tome kakvi dolaze iza njega?

Za neke je rekao zlotvori (i to za one koji su ga nacinili bozanstvom) za jednoga Duh istine, koji nece od sebe govoriti nego ce govoriti ono sto cuje.
Apostol je uzeo slobodnu interpretaciju koja je odgovarala tom politicko-socijalnom stanju drustva u kojem je zivio.
Kao sto vecina krscana intepretira "duhom", a ne razumom.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus je samo na jednom mjestu spomenuo antikriste:

"Mnogi ce mi dosi u Onaj dan i recui: ?Gospodine, gospodine! Zar nismo u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime zle duhove izgonili, u tvoje ime cuda cinili?`A jacu im reci u Onaj dan: Odlazite zlotvori, nikada vas nisam poznavao"

E sad, kako to blagi, ljubavi pun, koji podize mrtve, kako ce on reci: odlazite zlotvori?
Nije li malo cudno?

E, nije!
Jer ce oni Isusa u Onad dan pred Bogom klevetati da ih je on ucio da prorokuju, zle duhove izgone i cuda cine u njegovo, a ne u Bozje Ime!

Ko ima usi neka cuje, ko ima oci neka gleda.

Ocekujem demanti! Izvolite!


Odgovor na tvoje pitanje se nalazi u samom tekstu koji si citirao.

"Mnogi ce mi dosi u Onaj dan i recui: ?Gospodine, gospodine! Zar nismo u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime zle duhove izgonili, u tvoje ime cuda cinili?`A jacu im reci u Onaj dan: Odlazite zlotvori, nikada vas nisam poznavao"

Da bi kroz nekoga govorio sam Bog on po Isusovim recima i u kontekstu biblije mora stupiti u zajednicu sa Bogom i Isusom Hristom spasiteljem i tu zajednicu odrzavati svakodnevno kroz posvecenje Bozjim Duhom.

Isus na drugom mestu kaze "A OVO JE ZIVOT VECNI, DA UPOZNAJU TEBE JEDINOGA ISTINITOGA BOGA I KOGA SI POSLAO ISUSA HRISTA"

Isus u ovom tekstu govori o ljudima koji su cinili cuda ali nisu imali ovu zajednicu sa Bogom i Isusom, sto znaci da su bili prevareni od samog Sotone koji im je dao da cine odredjena cuda, i da time smatraju da su sa Bogom, sto znaci da su njima njihova cuda bila merilo, a ne istinska zajednica sa Bogom koja se ispoljava poslusnoscu njegovim zapovestima.

to ne znaci da Hriscani nece ciniti cuda, vec ce ona biti proizvod vere u Boga i zajednica sa Hristom.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@harrybonnot
znao je Sin Božji jako dobro tko i što dolazi na duhovnu scenu
riječ antikrist je pisao Apostol Ivan nadahnut Božjim Svetim Duhom

kada se obračaš izabeli onda nemoj govoriti, pisati katoličanstvo nego rimokatoličanstvo
jer to je ispravan naziv, ta crkva nije katolička nego rimokatolička
velika je razlika
jer katolici su sveopči vjernici u Krista svuda po svijetu, njima je poglavar Isus
a
rimokatolicima je poglavar papa i oni se samo lukavo kriju iza naslova katolici
do nedavno se ta crkva zvala rimokatolička i kao takva je i registrirana
nikakva katolička crkva nije bila nigdje upisana

dakle njihovo pravo ime je rimokatička crkva ili papstvo
vjerinci su rimokatolici
 
Natrag
Top