Antikrist

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Videćemo koliko će se sledeći papa pridržavati hrišćanstva. Ne treba ni očekivati neke nagle promene ali treba voditi računa da li će novi papa dati neke naznake o ukidanju tradicionalnog hrišćanstva u korist nove svetske religije.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kako če se on držati kršćanstva kad ne prizna temelj kršćanske vjere ??
peko ti kao da si zalutao
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ne priznaješ ni ti temelj Hrišćanstva čim se još uvek pridržavaš starog zaveta i subote koja je za jevreje i to one od pre Hrista. Za nas je novi zavet, zakon , a ne stari još to nisi ukapirao.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Jurivaka :
Kada se malo pogleda ova tema, lako je primjetiti da je od samog početka nelogična i apsurdna. Hrišćani ovdje traže antihrista među sobom!? Po meni, to se kosi sa zdravom pameti. Sve hrišćanske denominacije svoju vjeru i nauku o vjeri zasnivaju upravo na Isusu, njegovom nauku i njegovoj riječi. Neko to radi uspješnije, neko manje uspješno (šta god to značilo), a mjerilo za ocjenjivanje te uspješnosti ne može biti ništa drugo do brojnost i rasporostranjenost pojedinih hrišćanskih denominacija. No, bez obzira i na ishod takve ocjene, neosnovano je i protivno zdravom razumu, bilo koju od tih denominacija nazivati antihristovom, kada svaka od njih svoje postojanje i djelovanje zasniva na Hrisovom učenju. Sasvim je druga stvar, i u ovom slučaju posve irelevantna, kako ko od njih to učenje shvata i tumači.
Pojam antihrista se pojavljuje u Novom zavjetu, u Evanđelju po Jovanu. Taj pojam je označavao protivnika Isusa Krista, nekoga ko je oličenje zla, zapravo, inkarnaciju sotone. Antihrist se mogao ispoljavati kao osoba, pokret, organizacija, ili vlada. Kroz srednji vijek, antihristom su se smatrali protivnici Katoličke crkve, a kasnije je ovaj pojam prihvaćen u svim hrišćanskim zajednicama, kao pojam za protivnike hrišćanskih crkava. Tek pojavom protestantizma i njihovog velikog antagonizma prema Katoličkoj crkvi, počinju se javljati apsurdne optužbe na račun Pape i Katoličke crkve, kao antihristovim tvorevinama.
Dakle, sve priče o antihristu koje taj pojam poistovjećuju sa bilo kojom hrišćanskom zajednicom, nisu ništa drugo do čiste spekulacije i zlonamjerno tumačenje pojma antihrista, u pokušaju da se satanizuje neko drugi, neko različit, neko ko nije kao mi i ko se moli Bogu na malo drugačiji način od nas.

Eto, to sam, hrišćani, htio da vam kažem.

Eh, pa danas sam slučajno napisao nešto što je po tvojoj volji...

Ne zato što je po mojoj volji, već zato što je po zdravom razumu. Na ovoj temi prevladavaju (nezdrave) emocije, postovi su ostrašćeni i jednosmjerni. Emocije koje prerastu u strasti paraliziraju razum, ozbiljno razmišljanje, provjeravanje činjenica, logičko zaključivanje...a neki način ostavljaju čovjeka u mraku. Zato mi je posebno drago što je od tebe, kao neutralnog promatrača, došlo svjetlo... I posljednja rečenica je posebno značajna i nadahnuta.
Duh Sveti djeluje po tebi, nema drugog objašnjenja...
:dtyste:

Sad usporedi svoj post s riječima jedne španjolske mističarke:
"Svijet je u plamenu...ljubavi je sve manje. Ponovno žele suditi Kristu, izbrisati Njegovu Crkvu sa lica zemlje. Kršćani, probudite se... nije sad vrijeme da s Bogom govorite o nevažnim stvarima!"
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
AntiHRIST, oznacava nekoga ko ce se pojaviti u Hriscanskom svetu i sebe predstavljati da je on Hristos ili njegov predstavnik.
Znaci miroljubiva obelezja coveka ili samog djavola u cilju globalne prevare covecanstva.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@laodikeja
nemoj čekati antikrista kada je on tu među kršćanima već 2000.g.
dokazano je da je antikrist svaki onaj koji radi nasuprot Krista, i njegove misije spašavnja ljudi
antikrist ne poštuje Božji Zakon
ljudi moji pa otovorite oći već jednom, koliko dokaza vam još treba da bi povjerovali
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Zasto ne vjerujete Hristu? Zasto?

Vrlo je jasno rekao:

"Mnogi ce mi u Onaj daj doci i reci: 'Gospodine, gospodine! Zar nismo u tvoje ime prorokovali, zar nismo u tvoje ime zle duhove izgonili, zar nismo u tvoje ime cuda cinili?' A ja cu im reci u Onaj dan: Odlazite zlotvori, nikada vas nisam poznavao"

Pazite, oni mnogi koji to cine su posvetili zivote Hristu!
Djela koja su cinili bi trbala biti velicanstvena: propovijedanje, izgon zlih duhova, cuda....
Nije to malo!

I kakva ce im biti plata? Odlazite zlotvori - Pakao!

Tako je Hristos definisao antikriste, a njihov je najveci uspjeh ako ljude odvuku od Boga! Kod mnogih su uspjeli!
I sada se pojedinci u gomili mnogih (omasovaljavanje) nadaju da nece biti masovna kazna!
kakva naivnost!

Rekao im je neko da je neki bog ljubav i da ih voli?

Jer su zaboravii Potop, kada je unisteno sve osim onoga sto je Bog odredio da se spasi jer je Noa jedini na svijetu slousao Boga, a ne zalutalo mnostvo.

Stalno dolaze antikristi i pisu i govore stvari suprotne od onoga sto je rekao Hristos!
Cak i kad propovijedaju, zle duhove izgone i cuda cine - ne vjerujte njima, otici cete s njima.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ima mnogo kojekakvih proročanstava o Antikristu, pa tko voli, nek izvoli... :dtyste:


Sveta Hildegarda
( +1179) poznata je u Crkvi i po karizmi proroštva. O posljednjem antipapi i Antikristu je izjavila:

"Jedan musliman će se obratiti i postati svećenik, biskup i kardinal, pa kad novi papa bude izabran
(neposredno prije Antikirsta), ovaj će ga kardinal ubiti iz ljubomore
prije nego što papa bude ustoličen, jer će sam htjeti postati papa. Kada kardinali zatim izaberu novoga papu ovaj će se kardinal proglasiti protupapom
i 2/3 kršćana će slijediti njega.
On kao i Antikrist potjeću iz izraelskog plemena Dan."




 
Natrag
Top