Antikrist

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kolega harrybonnot ekumena če odrediti
kako i što če se vjerovati,
a država če kasnije dobiti zadatak preko civilnih zakona prisiliti građane na poštivanje crkvenih zakona
dakle uskoro, se ukida sloboda vjeroispovijedi i sloboda misli, sloboda govora
vrača se doba mračnjaštva, samo mali broj ljudi če ostati uspravan,
u poštivanju Božjeg Zakona i držanja subote

ellen g white je napisala 1882.g proročanstvo koje se upravo odigrava pred našim oćima
Kada Kristova religija bude progonjena, kada Njegov zakon bude najprezreniji, tada naša revnost treba da bude najvatrenija, i naša hrabrost i naša čvrstina najpostojaniji. Stati u odbranu istine i pravednosti kada nas većina bude odbacila, voditi bitke Gospodnje kada bude bilo malo boraca – to će biti naša proba. U to vrijeme mi treba da prikupljamo svoju toplinu iz hladnoće drugih, svoju hrabrost iz njihovog kukavičluka, a svoju vjernost iz njihovih izdajništva.” (5T 136, 1882)
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
To bi ti kao izumrli drug Staljin, mrski gospodin Hitler ili ludi brat Gadafi?

Ti bi odredio sta ce ko misliti, sta li ce ko govoriti?:ludd/:

Tek sad vidim kakav si ti covek!ja sam izucavao Gadafijevu biografiju,cisto da bi znao kakav je on covek bio!znas li zasto su ga ubili?zato sto je svojim gradjanima davao:Besplatnu skolu tj u bilo kojoj drzavi da se uci libijac drzava je za to platila,on je naredio da ni jedan gradjanin libije ne placa kiriju za stan,na kraju godine su svi gradjani dobijali po 1000-2000 dolara za porodicu to se nije svidelo zapadu,jer kako?BOJALI SU SE DA CE SE SVET POBUNITI ! sta ce bankari-Jude da rade ako se usvoji takav sistem?a oni drze
skoro ceo svet u rukama na profit! njima jasno ne odgovara taj sistem oni su morali da ga ubiju.

Zasto je Gadafi to radio?bio je savestan,ja uzmem koliko mi treba a ostalo cu da podelim sa narodom,ima se u vidu nafta!sav narod libije je dobijao novac od nafte a ne samo Gadafi zasto ga i postujem,ubibli su ga ti J....i kapitalisti samo zbog profiti,samo sarkozi predsednik francuske koliko mu je bio duzan a o ostalima da i ne govorim,sarkozi je najveci inicijator da se Gadafi ubije jer nije imao para da mu plati za naftu.zato ne diraj Gadafijevu porodicu!Gadafi je davao svom narodu sve a N.S.P-ak nista samo ubijanje i smrt.Iako je bio Musliman ja licno takvog Muslimana cenim jer je stvarno Pokoran Bogu A takvi kao ti ga i ubiste.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Bio je samo glup, a ni tebi nije mane cim kazes da su ga ubili ovakvi kao ja. Zasto bih ja ubio glupog covjeka?
Vidis, to sto je cinio je dobro, ali takodje vidis da autokratija nije dobra.
Iskreno oni koji su ga ubili su zlocinci, svi koji su ucestvovali u tom umorstvu. Jasno?
Ali se postavlja pitanje: ako si dobar mozes li biti autokrata?
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
...koliko god tražio, nigde ja ni u kuranu ni u bibliji ne mogu da pronađem ništa ni o proroku Staljinu a.s. ni o sv. Hitleru, i gle čuda, nema ništa čak ni o apostolu Gadafiju. Sad se vidi kako kako ni kuran ni biblija nisu potpuni jer Haribonot i Faki sigurno nebi pisali o navedenim licima na religiji da su kojim slučajem bili političari.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Hvala na upozorenju, u pravu si. Ali potrudi se da prepoznas ko pocinje. Mozda je tebi svejedno, ali vidjeces nekada na sebi (ako do sada nisi vidio) da nije svejedno.
Uostalom, mogu se ubuduce suzdrzati od provokativnih neznalica.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Nije mi svejedno. Svi ste vi ovde korisnici ovog foruma kao i ja. Važno je ko počinje, još je važnije "ko-koga" više, a najvažnije je ko prvi svrši. Najbolje bi bilo kada uopšte ne bi ni počelo, ali kad već počne, onda je naj važnije da se svrši i to dobro da se svrši jer sve je dobro kad se dobro svrši. Nemoj misliti da ja sada ovde pametujem i kritikujem tebe ili nekog jer i ja sam svestan da svojim pošalicama više puta "balansiram na rubu". Sada "razmišljam na glas" pa nešto mislim da Serbian Forum nama ovde dođe nešto kao božanstvo (jer neki ovde više pišu nego što se bogu mole), a ovo naše "božanstvo" ima i svoga mesiju ili poslanika (kako ko hoće), Jurivaku, kojeg je "božanstvo" poslalo na otkupljenje naših greha ovde. A kako se mi odnosimo prema otkupitelju naših greha? Razapeli smo ga na Opštem forumu između Religije Filozofije i Istorije. Ponašamo se prema njemu ko jevreji prema Isusu. I onda se još i ljutimo na njega kad nam nešto prigovori jer mi smo uvek u pravu, mi smo bez greha, mi smo bezgrešni, uvek je onaj drugi za sve kriv. "Prvima" ovde uopšte nije problem da prvi bacaju kamenje dok "drugima" nije problem da ga nastave bacati u nedogled, a svi se pozivaju na jevanđelje. Obzirom kako se ponašamo ovde jedni prema drugima i onda samim time prema uredniku koji predstavlja naš forum, nitko od nas nema pravo da se nazove vernikom ili ateistom jer sve se ovde kod nas, na kraju svodi na to "ko je prvi počeo". A svi ćemo da svršimo ovako ili onako jer ko je god počeo, taj će i da svrši. I u svetom pismuima i počinjanje i svršavanje.
Puna su nam usta Hrista a dela antihrista!
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Vrlo produhovljeno:zip:

Moram kratko reci: razgovarajmo na temu na osnovi knjiga i razgovarajmo o knjigama i njihovom sadrzaju, bez ljutnje.
Proucavajmo znacenja. Postavljajmo teze, obarajmo ih, prezentirajmo ono sto je za prezentaciju, i branimo to argumentima a ne svadjom i pozicanje politike i istorije. Za politiku i istoriju postoje druga mjesta.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nije mi svejedno. Svi ste vi ovde korisnici ovog foruma kao i ja. Važno je ko počinje, još je važnije "ko-koga" više, a najvažnije je ko prvi svrši. Najbolje bi bilo kada uopšte ne bi ni počelo, ali kad već počne, onda je naj važnije da se svrši i to dobro da se svrši jer sve je dobro kad se dobro svrši. Nemoj misliti da ja sada ovde pametujem i kritikujem tebe ili nekog jer i ja sam svestan da svojim pošalicama više puta "balansiram na rubu". Sada "razmišljam na glas" pa nešto mislim da Serbian Forum nama ovde dođe nešto kao božanstvo (jer neki ovde više pišu nego što se bogu mole), a ovo naše "božanstvo" ima i svoga mesiju ili poslanika (kako ko hoće), Jurivaku, kojeg je "božanstvo" poslalo na otkupljenje naših greha ovde. A kako se mi odnosimo prema otkupitelju naših greha? Razapeli smo ga na Opštem forumu između Religije Filozofije i Istorije. Ponašamo se prema njemu ko jevreji prema Isusu. I onda se još i ljutimo na njega kad nam nešto prigovori jer mi smo uvek u pravu, mi smo bez greha, mi smo bezgrešni, uvek je onaj drugi za sve kriv. "Prvima" ovde uopšte nije problem da prvi bacaju kamenje dok "drugima" nije problem da ga nastave bacati u nedogled, a svi se pozivaju na jevanđelje. Obzirom kako se ponašamo ovde jedni prema drugima i onda samim time prema uredniku koji predstavlja naš forum, nitko od nas nema pravo da se nazove vernikom ili ateistom jer sve se ovde kod nas, na kraju svodi na to "ko je prvi počeo". A svi ćemo da svršimo ovako ili onako jer ko je god počeo, taj će i da svrši. I u svetom pismuima i počinjanje i svršavanje.
Puna su nam usta Hrista a dela antihrista!
Pa, taman, ja bih rado pobjegao od uloge mesije i poslanika, ali..., apostola..., to je već nešto drugo:dtyste: Apostoli su slobodni interpretatori i meni više odgovara takva uloga! Eto, inspirisao si me i sad ću pokušati da se uživim u tu ulogu i da kažem nekoliko riječi o ovoj temi. Ovo što namjeravam reći, možete shvatiti poluozbiljno, ili sasvim ozbiljno, kako kome odgovara. Ne insistiram ni na kakvim zakletvama.
Kada se malo pogleda ova tema, lako je primjetiti da je od samog početka nelogična i apsurdna. Hrišćani ovdje traže antihrista među sobom!? Po meni, to se kosi sa zdravom pameti. Sve hrišćanske denominacije svoju vjeru i nauku o vjeri zasnivaju upravo na Isusu, njegovom nauku i njegovoj riječi. Neko to radi uspješnije, neko manje uspješno (šta god to značilo), a mjerilo za ocjenjivanje te uspješnosti ne može biti ništa drugo do brojnost i rasporostranjenost pojedinih hrišćanskih denominacija. No, bez obzira i na ishod takve ocjene, neosnovano je i protivno zdravom razumu, bilo koju od tih denominacija nazivati antihristovom, kada svaka od njih svoje postojanje i djelovanje zasniva na Hrisovom učenju. Sasvim je druga stvar, i u ovom slučaju posve irelevantna, kako ko od njih to učenje shvata i tumači.
Pojam antihrista se pojavljuje u Novom zavjetu, u Evanđelju po Jovanu. Taj pojam je označavao protivnika Isusa Krista, nekoga ko je oličenje zla, zapravo, inkarnaciju sotone. Antihrist se mogao ispoljavati kao osoba, pokret, organizacija, ili vlada. Kroz srednji vijek, antihristom su se smatrali protivnici Katoličke crkve, a kasnije je ovaj pojam prihvaćen u svim hrišćanskim zajednicama, kao pojam za protivnike hrišćanskih crkava. Tek pojavom protestantizma i njihovog velikog antagonizma prema Katoličkoj crkvi, počinju se javljati apsurdne optužbe na račun Pape i Katoličke crkve, kao antihristovim tvorevinama.
Dakle, sve priče o antihristu koje taj pojam poistovjećuju sa bilo kojom hrišćanskom zajednicom, nisu ništa drugo do čiste spekulacije i zlonamjerno tumačenje pojma antihrista, u pokušaju da se satanizuje neko drugi, neko različit, neko ko nije kao mi i ko se moli Bogu na malo drugačiji način od nas.
Eto, to sam, hrišćani, htio da vam kažem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380

:give_r:

Hvala ti, Bože, što si stvorio Jurivaku i dao mu svjetlo razuma da zna i želi prosuditi
što je istina, a što laž, što je pravedan i nepristran, što je pametan i zna lijepo izraziti svoju misao, što koristi svoju uredničku službu nama na korist i tebi na slavu. Bože, tisuću puta ti hvala!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464

:give_r:

Hvala ti, Bože, što si stvorio Jurivaku i dao mu svjetlo razuma da zna i želi prosuditi
što je istina, a što laž, što je pravedan i nepristran, što je pametan i zna lijepo izraziti svoju misao, što koristi svoju uredničku službu nama na korist i tebi na slavu. Bože, tisuću puta ti hvala!

Eh, pa danas sam slučajno napisao nešto što je po tvojoj volji, ili, bolje rečeno, mišljenja nam se u vom slučaju slažu, što ne znači da sutra neću napisati i nešto što ti se naće svidjeti i za što ćeš se zapitati da li je inspirisano Božijom ili satanskom promisli? Takva je sudbina nas "ateističkih umjetnika":dtyste:
 
Natrag
Top