Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Mire, niti su kazne, niti smo najgori nego Bog opominje iz ljubavi.

IZ LJUBAVI NAS NABIJA NA KOLAC?

Sta pricas ti Jovane, jesi ti jutros doruckovao?

Ako druge narode nije kaznio MACEM, na isti nacin kao nas, onda smo GORI OD DRUGIH NARODA!

A ako smo u startu PRIHVATILI HRISCANSTVO KAO NAROD jos u 9. veku, ti ne mozes tvrditi kako smo gori od drugih naroda, i DA NE BI PRIHVATILI REFORMACIJU JER SMO 'GORDI'!

ZNACI TO STO PISES JE NONSENS!


Biblija detektuje grehe koji su prionuli za narod i kao takvi dobijaju adekvatan ukor.

Kazes "adekvatan ukor"?

A ja te pitam STA SMO TO SKRIVILI DA NAS BOG NABIJA NA KOLAC???

Ta prica kako smo mi GORDI, ne stoji, jer da jesmo, ne bi Hriscanstvo prihvatili jos u 9. veku!

Znaci pises BESMISLICE!

da su Božiji ukori na mestu, vidimo i po tome kada su osvajači otišli, mi i dalje imamo zaostalost, bedu i neuređenost(na sopstvenu štetu) a ona je posledica karakternih mana.

Covece, ti ne mozes da priznas gresku!

Neuredjenost je posledica neprestanih ratova, a ekonomija u uslovima stalnih ratova ne moze da se razvija! Oni su nas pljackali vekovima i oslabili! Pored toga mi nismo "pljackali druge narode" nismo krali, kao sto su tvoji zapadnjaci pokrali tudje resurse, odvukli tudje umove da im razvijaju industriju! Mi nismo afrikancima otimali decu da nam kopaju zlato i vade resurse! Vec smo posteno radili svojim rukama, a posten covek ne moze da nepreduje u ovom zlom svetu!

Kada pricas o "mentalitetu", mentalitet se izgradjuje stanjem u drustvu. Jer okolina utice na ono sto covek misli! Nije mentalitet posledica "genetike", vec obrazovanja! (a dokaz za to si i ti, koji si drukcijeg mentalnog sklopa iako si Srbin).

Sto je vece siromastvo u drustvu, to je veca beda, i moralnost pada! Ne moze narod biti na visokom moralnom nivou, ako je drzava slaba i jedva sastavlja kraj s krajem! Takvo stanje uzrokuje i alkoholizam i psihicke poremecaje kod ljudi! A od svega ovoga zapadnjaci ne pate, jer zive u blagostanju!

I kada ti uzdizes njihov "mentalitet", uvek uz to pominjes i njihovu "uredjenost", cime potvrdjujes da je to zavisno jedno od drugog!

Neuredjene drzave su uvek na niskom moralnom nivou!

Dakle, moralnost drustva zavisi od materijalnog blagostanja a biblija ovo podupire kada kaze - 'da ce jevreji jesti svoju decu zbog gladi!"

Ako jevreji mogu tako nisko pasti da jedu svoju decu, znaci da to nije uslovljeno" mentalitetom" (genetikom), vec okolinom!

Znaci "mentalitet" ne postoji!

Ako neka zemlja zapadne u bedu, kod ljudi se odmah javlja zivotinjski instinkt za prezivljavanjem i korupcija.. To vidimo na zapadu, kada se desi neka kriza, odmah svi zaborave na "moralnost" pa pocnu da se tuku i otimaju po prodavnicama, preskacu jedno drugo, haos nastane..

Zato je "mentalitet" uslovljen "stanjem u drustvu", a nije uslovljen "genetikom"!

I kada ti od balkanaca pravis "divljake" a od ervope "civilizaciju", ti dokazujes da si "rasista", prema jednom narodu, koji nista nije skrivio, osim sto stoji na putu svetskim hegemonima, koji zele da uspostave svetsku vladu! Mi smo uvek stojali nasuprot takvima, i stajacemo na pravdi Boga! To je nas INAT, ali i DUZNOST, dok je ovo sto oni nama rade, sramota!!!

Zato nam i istoriju falsifikuju, stvaraju medju nama izrode, indoktriniraju nas, da nas posvadjaju, jer im mnogo smetamo, mnogo!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Neuredjenost je posledica neprestanih ratova, a ekonomija u uslovima stalnih ratova ne moze da se razvija!


Mire, znaš li ko ovo kaže: “Srbija, Bosna i Hercegovina izbaviće se s vremenom od Turaka i osloboditi; ali ako... narod u ovim zemljama ne počne otresati od sebe sujeverje i bogomrsku vraždu, mrzost za zakon, oni će sami sebi biti Turci i mučitelji.”


Kada budeš saznao koji veliki i iskren Srbin ovo kaže, onda uporedi to što pominje sa onim opisom iz Otkrivenja 9,21.

Odakle dolaze naše nevolje, da li od drugih ili od nas samih? A najpre utvrdi ko je ovu genijalnu dijagnozu naroda dao. A veliki je čovek i Srbin, koji iskreno voli svoj narod.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Kakve to veze ima sa temom oko toga što sam Hristos kaže da je "bog"?

O čemu ti laprdaš. Ti pitao kakva je veza između muhamedanstva i tvog "Plurala", a ja jasno odgovorio da imate istog ćaću, đavlinu. Što ovdje ima nejasno? A da ti i Muhamed imate istog ćaću, đavla, dokazuje činjenica da obojica tvrdite da je Isus lažov.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Mire, znaš li ko ovo kaže: “Srbija, Bosna i Hercegovina izbaviće se s vremenom od Turaka i osloboditi; ali ako... narod u ovim zemljama ne počne otresati od sebe sujeverje i bogomrsku vraždu, mrzost za zakon, oni će sami sebi biti Turci i mučitelji.”


Kada budeš saznao koji veliki i iskren Srbin ovo kaže, onda uporedi to što pominje sa onim opisom iz Otkrivenja 9,21.

Bolesnik od bolesnika uči. Odavde si ovo kopirao i 'mudrost' isisao:

Miloš Bogdanović, Prokletsvo nacije:

Pre dva veka Dositej Obradović duboko razume da je naš najveći neprijatelj u nama samima, u našem primitivnom karakteru: “Srbija, Bosna i Hercegovina izbaviće se s vremenom od Turaka osloboditi; ali ako narod u ovim zemljama ne počne otresati od sebe sujeverje i bogomrsku vraždu, mrzost za zakon, oni će sami sebi biti Turci i mučitelji.” (Dositej Obradović)
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
.

GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih
;

---------------------

1.

Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Bog?

Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam Bog! - ?

2.

Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?

Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?

3.

Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On sve stvorio?

Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?

4.

Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?

Gdje je SD rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?

5.

Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da se ljudi

trebaju Njemu klanjati kao Bogu?

6.

Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi

trebaju Njemu klanjati kao Bogu?

7.

Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Alfa i Omega?

Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam A&0! - ?

8.

Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega?

Gdje je SD rekao – Ja sam A&0! - ?

9.

Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Trojednaki,

BogoČovjek, Bog u tijelu, Bog se rodio, BogoRodica...?

10.

Da za spasenje treba vjerovati da je SIN Yehoshua Pomazanik = Bog?

11.

Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog?

12.

Da za spasenje treba vjerovati u TTT?

-------------

Da li imaš jasne nedvosmislene stihove za gornje???

Jer to gornje je temelj tvoje vjere!!!

Ako ti je to temelj – onda imaš u Bibliji masu takovih stihova.



ALI – ako nema takovih stihova - a NEMA IH –

onda tvoj nauk nije Biblijski.

Onda ti imaš dogmatski nauk – NE-Biblijski.

A pošto NIJE Božji Očev Jahvin,
onda je od Oca Laži!

Biblija jasno kaže na mnogo mjesta -
NE DODAJI NE ODUZIMAJ NE PREKO NAPISANOGA!!!
---------
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
.

GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih
;

---------------------

1.

Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Bog?

Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam Bog! - ?

2.

Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?

Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?

Ono što jeste zajedničko većini ovde jeste nauka o Trojstvu. Ostalo se svi razlikujemo. Trojstvo jeste Biblijska nauka i do sada ni ti Piramida ni Kainos itd...niste dali adekvatno tumačenje Biblijskih tekstova koja podupiru stav da Isus nije Bog ili Duh Sveti. Evo recimo na temi tumačenje Jovan 1,1 si stao i nisi odgovorio na pitanja.

Svako dobro brate i uključi se malo više u tokove dijaloga.:)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Mire, znaš li ko ovo kaže: “Srbija, Bosna i Hercegovina izbaviće se s vremenom od Turaka i osloboditi; ali ako... narod u ovim zemljama ne počne otresati od sebe sujeverje i bogomrsku vraždu, mrzost za zakon, oni će sami sebi biti Turci i mučitelji.”

Jovane, prestani da lupetas, leba ti! Hoces li da ti postavim sujeverje vracanje i idolatriju zapadnjaka u to vreme?

Ovo sto pises je zapadnjacka praksa da svoje neprijatelje predstavi divljacima i varvarima a oni su sami bili najveci varvari!

Znam ko je to napisao, Dositej Obradovic, skolovan na zapadu, SRBOMRZITELJ!

Pises besmisloce, citiras mi zapadnjacku skolu, coveka protestanta i ANTI PRAVOSLAVCA!

Ili ne znas sta su u to vreme radili zapadnjaci ili moram da ti postavljam?

Kada budeš saznao koji veliki i iskren Srbin ovo kaže, onda uporedi to što pominje sa onim opisom iz Otkrivenja 9,21.

Haha, iskren je da, kao sto si i ti naucen da mrzis svoj narod tako i on skolovan na zapadu da mrzi! Uzas jedan!

Nemoj da mi citiras izroda!

Odakle dolaze naše nevolje, da li od drugih ili od nas samih? A najpre utvrdi ko je ovu genijalnu dijagnozu naroda dao. A veliki je čovek i Srbin, koji iskreno voli svoj narod.

Haha, on je sve samo ne "genijalan", pripadnik sekte masonske, satanista najobicniji!

Drugi su krivi naravno, kao i uvek, mi nista skrivili nismo osim sto smo branili pravdu oduvek i nismo dali da zavladaju svetom, i rimljanima smo se suprotstavljali, pise u istoriji! Bili smo svima njima trn u oku!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
i rimljanima smo se suprotstavljali, pise sve u istoriji!

Kvazi istoriji i velikosrpskoj propagandi. Ovo se ne odnosi na Srbe već na stanovništvo pre dolaska Slovena i Srba sa kojima su se pomešali Sloveni. Ali ti ne priznaješ seobu Slovena.

Kod tebe zaista je sve zasnovano na alternativnoj istoriji, alernativnoj medicini, alternativnoj politici....sve je alternativno i pogubno za um čoveka.
 
Natrag
Top