Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Ti ponavljaš sebe a ne ono što sam ja rekao.

Ne moraš uopšte biti 'najgori' da bi dobio opomenu. Balkanski narodi imaju grehe opisane u Otkrivenju 9,20.21 zbog kojih je Bog poslao opomenu.

Kod nas su ovi pomenuti gresi duboko mentalitetski urezani, za razliku od Zapadnjaka.

Ako meni i Bibliji ne veruješ, pogledaj nivo korupcije, nivo kod nas i na Zapadu. Pogledaj uređenost države kod nas i na Zapadu, što je opet poledica ovih nedostataka.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Sve sto u tim stihovima pise, kradje, ubistva itd.. cinili su i narodi zapadne evrope, i to mnogo vise!

Neki od tih njegovih su znali čitav kontinent ukrasti.

Ti ponavljaš sebe a ne ono što sam ja rekao.

Ne moraš uopšte biti 'najgori' da bi dobio opomenu. Balkanski narodi imaju grehe opisane u Otkrivenju 9,20.21 zbog kojih je Bog poslao opomenu.

A kao vi muhamedanci ste anđeli i obratili ste se od klanjanja djelima ruku svojih!? Pa vi se kamenu klanjate u Meki. I vi se kao obratište od svojih ubojstava i od svojih čaranja i od svoga bluda i od svojih krađa!? Pa vi sami u zadnje vrijeme, od kada tehnologija dopušta, snimate i javno pokazujete kako sabljama ljudima glave otkidate. A ovi prethodni, koji su te 'okotili', protestanti, ni najmanje ne zaostaju za divljacima muhamedancima. Treba li nabrajati?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Nisi odgovorio, kakve veze ima 'muhamedanstvo' sa verom u Božanski plural koji ja zastupam.

Ps. Za tebe isto važi. Pogledaj nivo korupcije i zaostalost, kao posledice ovih karakternih mana, na Balkanu u odnosu na Zapad.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Nisi odgovorio, kakve veze ima 'muhamedanstvo' sa verom u Božanski plural koji ja zastupam.

Ti zastupaš ortodoksni islam. Za tebe su hulitelji oni koji vjeruju i ispovjedaju da je Isus Bog. Ako sam krivo ustvrdio ispravi me.

Ps. Za tebe isto važi. Pogledaj nivo korupcije i zaostalost, kao posledice ovih karakternih mana, na Balkanu u odnosu na Zapad.

Ovisi što ti smatraš zaostalošću, ili napretkom. Ako je odlazak s vojskom na druge kontinente i pokoravanje drugih naroda napredak, onda su 'tvoji zapadni roditelji' napredni. Ako je bacanje atomske bombe i ubijanje stotina tisuća ljudi napredak onda su ti "ćaća i mater' napredni.

A i ovi muhamedanci kojima si pristupio, po istim ovim kriterijima su napredni.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Ti ponavljaš sebe a ne ono što sam ja rekao.

Sta si ti rekao? Nista!

Ne moraš uopšte biti 'najgori' da bi dobio opomenu.

Ne lupetaj! Ne mozes pustiti kaznu na balkance a na druge ne, ako balkanci nisu NAJGORI!

Jel razmisljas ti razumno?


Kod nas su ovi pomenuti gresi duboko mentalitetski urezani, za razliku od Zapadnjaka.

Znaci rekao si da smo NAJGORI!

Mentalni sklop nema veze sa ucinjenim gresima! Ne mozes reci da je mentalni sklop takav ako to ne podrzavaju dela!

Dakle, navedi mi PO KOJIM SMO MI TO DELIMA BILI GORI OD DRUGIH NARODA???


Pogledaj uređenost države kod nas i na Zapadu, što je opet poledica ovih nedostataka.

U al su sredjeni satanokratija po celoj evropi, i time se dicis! Sramota!

Ako je to nivo prosvecenosti gde je pederluk sodomija, zoofilija, pedofilija ono sto Bog ocekuje i podrzava, zbog cega ih je postedeo a nas ne, onda ti Jovane nisi normalan!

Ne moze se odrzati tako glupa teologija!

Navedi mi - KOJA SU TO DELA PO KOJIMA SU SE SRBI IZDVAJALI I BILI GORI OD DRUGIH U 12. I 13. VEKU???

Ta prica o mentalnom sklopu, bez nekih konkretnih dela, koja bi potvrdila da smo bili gori od drugih ne prolazi!

Kao Bog nam nije slao reformaciju jer ne bi prihvatili reformaciju jer smo bili "gordi"? Pa onda uopste ne bi presli na Hriscanstvo ako smo bili toliko gordi, ako nismo bili u stanju da se pokajemo! Zato ne kaki tu vise!

Jasno je da bi prihvatili sve i reformaciju i Boga, samo nam niko nije propovedao!


I ti bi odmah da ZATIRES NAROD bez prethodnog upozorenja, nimalo milosti nemas, ti mrzis svoj narod!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Mire, niti su kazne, niti smo najgori nego Bog opominje iz ljubavi.

Biblija detektuje grehe koji su prionuli za narod i kao takvi dobijaju adekvatan ukor.

A da su Božiji ukori na mestu, vidimo i po tome kada su osvajači otišli, mi i dalje imamo zaostalost, bedu i neuređenost(na sopstvenu štetu) a ona je posledica karakternih mana.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Nisi odgovorio, kakve veze ima 'muhamedanstvo' sa verom u Božanski plural koji ja zastupam.

Isti je ćaća, đavlina. Jer Isusa pravite lažovom.

Isus sam kaže da je "bog".-Jovan 10,34-36

Isus kaže da njegovu Crkvu neće nadvladati ni vrata paklena, a Muhamed i ti tvrdite upravo obrnuto - da je Kristovu crkvu preuzeo sotona. Dakle, Muhamedu i tebi ćaća je đavlina, jer Isusa proglašavate lažovom.

P.S. Jesi li ti šiit ili sunit. I jesu li te braća muhamedanci osunetili?
 
Natrag
Top