Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Prvo Hrvati nisu Srbi. Bugari nisu Srbi. Albanci nisu Srbi....

PRVO SVI SU ISTI NAROD!

DRUGO, NE SKRECI MI TEMU!


Drugo, da Zapad je imao ove dragocene pokrete koji menjaju karakter. Naši prostori to nisu imali.

Ako nisu imali reformatore, Bog je trebalo da im posalje reformatore a ne Turke da ih nabijaju na kolac!

Molim te da se urazumis, ili da mi das dokaz da smo mi bili NAJGORI OD SVIH NARODA?
Po cemu smo to bili "najgori", jesmo li decu djavolu prinosili, jesmo sodomiju cinili?
Koji je nas greh? I po cemu je veci od greha drugih naroda???

Ja rekoh za Otkrivenje, pročitaj stavku po stavku i onim stihovima.

Nisi ti rekao nista! Ti hoces da dobijes na vremenu da smislis! Ti sve u hodu smisljas, unapred odlucis da je tako, a onda isisavas i cedis da bude po tvom!

U tim stihovima nema nista sto bi se na nas primenilo!

Ajde sad, smisli pa se javi..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Bliski, ne isti. To nas je koštalo.

Daj mi dokaz da smo bili NAJGORI OD SVIH NARODA? Po cemu smo to bili "najgori", jesmo li decu djavolu prinosili, jesmo li sodomiju cinili? Koji je nas greh? I po cemu je veci od greha drugih naroda???

U tome i jeste problem. Zbog otvrdnulosti karkatera, oni ih ne bi prihvatili.

Ajde ne izmisljaj vise!

Lepo sam dokazao biblijom da Bog ne kaznjava nijedan narod zbog trivijalnih stvari kakav je "karakter", vec zbog bezakonja!

Srbi (balkanski narodi) bi morali da rade takve odvrarnosti, da se zgade Bogu, da zrtvuju decu djavolima, da cine sodomiju, i jos mnogo toga da bi on na njih pustio MAC I POMOR! Da bi poslao Turke da ih nabijaju na kolac!

Dakle, Bog tako ne funkcionise, on ne kaznjava neki narod zbog "karaktera"! Vec kada greh postane neizdrzljiv, kada postane nesnosan, onda Bog reaguje!

Da je Bog takav, i da kaznjava zbog karaktera, Jevreje bi pobio jos u pustinji, jer su bili tvrdovrati i gordi, da Bog sacuva, gori su bili nego mi 100%, pa ih je uzeo da mu budu narod!

Srbi (balkanci) nisu dakle ni po cemu bili gori od drugih naroda, da bi ovakve sudove protiv njih izricao!

Dises mrznjom na sopstveni narod, sramota, a ta mrznja je produkt indoktrinacije, i to zapadne i izmisljene istorije.. Zali Boze tvoje teologije..
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Daj mi dokaz da smo bili NAJGORI OD SVIH NARODA? Po cemu smo to bili "najgori", jesmo li decu djavolu prinosili, jesmo li sodomiju cinili? Koji je nas greh? I po cemu je veci od greha drugih naroda???

Otkrivenje 9,21.

Srbi (balkanski narodi) bi morali da rade takve odvrarnosti, da se zgade Bogu, da zrtvuju decu djavolima, da cine sodomiju, i jos mnogo toga da bi on na njih pustio MAC I POMOR! Da bi poslao Turke da ih nabijaju na kolac!


Je li Otkrivenje 9,21 pominje žrtvovavanje dece ili sodomiju? Ne. A ipak opomene su poslate.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389

Muhamed (Kuran): Hulitelji su oni koji govore: “Allah je Krist, sin Merjemin.” Ali Krist reče: O sinovi Israilovi! Allahu, i mome i vašem Gospodaru, obožavajte se.” Ko Allahu druge bogove pridruži, Allah će mu Džennet zabraniti i vatra će mu boravište biti. Zločincima neće biti nikoga da pomogne. Hulitelji su oni koji govore: Allah je jedan od trojice u Trojstvu, jer nema boga osim jednoga Boga. Ako oni ne odustanu od svoje riječi (o bogohuljenju), doista će teška kazna zadesiti bogohulnike među njima.

Kao što vidite, Jovan je muhamedanac, musliman, i sada mu je otprilike kao pederima, htio bi se autati, a nije baš jednostavno.

Jovan nikada i nije vjerovao Isusu niti Isusovim apostolima niti Isusovoj crkvi, zato sam ga i pokušavao 'trznuti' na subotarsku ahilovu petu, a to je Ellen White. Pa sam ga pitao nekoliko puta - Zašto čovječe? Pa ako ne vjeruješ ni Kristu ni Kristovim apostolima ni Kristovoj crkvi, koji svjedoče da je Krist pravi Bog jednak Ocu i Duhu Svetom, zašto čovječe odbacuješ ono što je deklarirala Ellen White i o Kristu i o muhamedanstvu??? A evo što je o muhamedanstvu, baš vezano za ovo, napisala Ellen White:

Ellen White (THM, 1892.)“Spasitelj je rekao: ‘Tko vjeruje u Sina, ima vječni život; a tko neće da vjeruje u Sina, neće vidjeti života; gnjev Božji ostaje na njemu. A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista.’

Muhamedanstvo ima svoje pristalice u mnogim zemljama, ali njegovi zagovornici niječu Kristovo božanstvo. Hoće li ova vjera biti propagirana, a zagovornici istine propustiti očitovati žarku revnost da obore ovu zabludu i poučavaju ljude o preegzistenciji jedinog Spasitelja svijeta?

O kako su nam potrebni ljudi koji će istraživati i vjerovati Božjoj riječi, koji će Isusa predstaviti svijetu u njegovoj božanskoj i ljudskoj naravi, objavljujući sa snagom i u demonstraciji Duha, da 'nema drugog imena pod nebom danog među ljudima, po kojem se možemo spasiti.”


Molim te da se urazumis, ili da mi das dokaz da smo mi bili NAJGORI OD SVIH NARODA?

Tako ga poučio njuejdžer Miloš Bogdanović a tako mu i njegova nova vjera, po Kuranu, nalaže mantrati.

Ajde ne izmisljaj vise!

Lepo sam dokazao biblijom da Bog ne kaznjava nijedan narod zbog trivijalnih stvari kakav je "karakter", vec zbog bezakonja!

Ne vređaj muslimana spominjući mu Bibliju, oni ti se se*ru na Bibliju. Sjeti se kako ih je Muhamed poučio da smo mi kršćani hulitelji, jer Isusa nazivamo Bogom i da smoBibliju pokvarili.

Dises mrznjom na sopstveni narod, sramota, a ta mrznja je produkt indoktrinacije, i to zapadne i izmisljene istorije.. Zali Boze tvoje teologije..

Nije čak ni zapad, Miloš Bogdanović ga je indoktrinirao i zaludio. A ovaj sadašnji njegov bijeg "od proročice ka proroku Muhamedu" još je dodatno povećao njegovu mržnju prema Spasitelju i Bogu Isusu Kristu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Tako ga poučio njuejdžer Miloš Bogdanović a tako mu i njegova nova vjera, po Kuranu, nalaže mantrati.

Jeste, sve to je posledica indoktrinacije, medijima, laznom istorijom, a ponajvise novokomponovanom pro zapadnom i njuejdzerskom teologijom, koja balkance satanizuje i proglasava ih divljacima.. Dok kolektivni zapad proglasava "civilizovanim drustvom"..

Uzas!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Pa vidiš da Otkrivenje 9,21 ne pominje to što ti misliš da bi trebalo biti uzrok pada pod stranu vlast.

Ps. Ja ne pominjem da smo najgori. To ti pominješ. Već postoje stvari, opisane u Otkrivenju 9, 20.21 zbog kojih ide opomena Balkancima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Pa vidiš da Otkrivenje 9,21 ne pominje to što ti misliš da bi trebalo biti uzrok pada pod stranu vlast.

Ponavljam:

Sta to otkrivenje "pominje", a po cemu smo mi bili GORI OD DRUGIH NARODA?

Sve sto u tim stihovima pise, kradje, ubistva itd.. cinili su i narodi zapadne evrope, i to mnogo vise!

Ti nemas nista za sta bi se uhvatio, i sada ponavljas jedno isto u krug, ko papagaj!



Ja ne pominjem da smo najgori. To ti pominješ. Već postoje stvari, opisane u Otkrivenju 9, 20.21 zbog kojih ide opomena Balkancima.

Kako nisi rekao? Pa to potenciras! Da smo NAJGORI!

Mi moramo biti NAJGORI, JER JE NAMA POSLAO TURKE, A DRUGIMA NIJE!

Dakle, Bog druge nacije miluje, a nas NABIJA NA KOLAC!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top