Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
To bi ti trebao odgovoriti. I sebi i meni. Podsjećam te - ti si ustvrdio da je Bog podigao Muhameda i stvorio islam, s ciljem da kazni 'pogane kršćane' koji su uveli 'pogansko Trojstvo' - 'poganski Božanski plural' i koji su Isusa proglasili Bogom. Dakle, gukni, mrzitelju Istine, odgovori i sebi i meni.

Pa ja sam odgovorio, Božanski plural nije muhamedansko verovanje. Ali to što neko u Hristu ne vidi Božanstvo nije muslimansko verovanje već izvorno hrišćansko.

Bog je dopustio muhamedantvo kao opomenu. Nije ga On stvorio ni podigao, ali ga je dopustio da bi se otpali hrišćani nekako povratili na prvobitno učenje o Hristu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Albanci Mire, postoje u srednjem veku. To su starosedeoci-Iliri.

Evo samo mi analiziraj Otkrivenje 9,20.21-šta Bog osuđuje u ovim stihovima pa ćemo videti je li to karakterologija Balkana.

Nije istorijski potvrdjeno odakle poticu Albanci, i o tome se moze spekulisati! Verovatno su dosli kasnije, i nisu starosedeoci! Cuj, oni Iliri, covece jesi li ti normalan? Iliri su preci Srba!

Necu ja nista da analiziram, nego mi daj ovde crno na belo - koja su to strasna dela cinili Bugari i Srbi, pa ih je Bog zbog toga predao u ropstvo? Znaci, ne mozes navesti! To sto su radili ni blizu nije sto su radili narodi koje je u bibliji Bog zatirao!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Nije istorijski potvrdjeno odakle poticu Albanci, i o tome se moze spekulisati! Verovatno su dosli kasnije, i nisu starosedeoci! Cuj, oni Iliri, covece jesi li ti normalan?

Necu ja nista da analiziram, nego mi daj ovde crno na belo - koja su to strasna dela cinili Bugari i Srbi, pa ih je Bog zbog toga predao u ropstvo? Znaci, ne mozes navesti! To sto su radili ni blizu nije sto su radili narodi koje je u bibliji Bog zatirao!

Jesu, samo su se zvali Dardanci-stari naziv za grupu ilirskih plemena od kojeg nastaju Albanci. To je zvanična i tačna istorija. To su semitizovani Iliri-to se vidi po njihovoj strukturturi, izgledu, navikama...

Ne znam, ti za sve koristiš alternativnu i lažnu istoriju.


Što se ostalog tiče, bez Otkrivenja 9,20.21 ne idem dalje. Dakle, samo Otkrivenje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Pa ja sam odgovorio, Božanski plural nije muhamedansko verovanje. Ali to što neko u Hristu ne vidi Božanstvo nije muslimansko verovanje već izvorno hrišćansko.

Jehovini svjedoci nisu izvorno kršćanstvo, oni su nastali kao "otpad otpada (protestanata)", kao i tvoja donedavna domicilna subotarska sekta.

Bog je dopustio muhamedantvo kao opomenu. Nije ga On stvorio ni podigao, ali ga je dopustio da bi se otpali hrišćani nekako povratili na prvobitno učenje o Hristu.

A što ti je "proročica alkoholičarka' Ellen White rekla o muhamedanstvu?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Nestorije, recimo, pre muslimana. A pre njega rani apologeti do sredine II veka.

Opet lažeš. Nestorije nije tvrdio da je Isus samo čovjek, kako tvrdiš ti i muhamedanci, nego se nije slagao da se Mariju naziva Bogorodicom. Dakle, promašio si "ceo fudbal". A rani apologeti do sredine 2. stoljeca, Crkva ih naziva apostolskim ocima, vjeruju u Krista Boga. Ignacije Antiohijski, učenik svetog apostola Ivana i Antiohijski biskup, kojeg su Rimljani ubili jer se nije htio odreći Krista, zbog svoga propovijedanja Krista, nazvao se Bogonoscem - Teofor.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Nestorije nije tvrdio da je Isus samo čovjek, kako tvrdiš ti

To je po sredi. Čim Mariju nije nazvao "Bogorodica" već "Hristorodica" to je upravo iz razloga što nije smatrao Hrista Bogom. On je verovao da Hristos ima Božansku volju ali ne i prirodu.

Ignacije Antiohijski, učenik svetog apostola Ivana i Antiohijski biskup, kojeg su Rimljani ubili jer se nije htio odreći Krista, zbog svoga propovijedanja Krista, nazvao se Bogonoscem - Teofor.


Ni jedan nije formirao teologiju da je Hristos Bog kao što je to u Nikeji rečeno, već samo ponavljaju izraze apostola koji pominju "bog". Sam Isus kaže "bog"-Jovan 10,34-36. Pa tako ni apostoli ne mogu govoriti drugačije a ni apostolski učenici.

Ta teologija je došla dosta kasnije i uobličnena u Nikeji.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
To je po sredi. Čim Mariju nije nazvao "Bogorodica" već "Hristorodica" to je upravo iz razloga što nije smatrao Hrista Bogom. On je verovao da Hristos ima Božansku volju ali ne i prirodu.

Zato ga je Crkva i ekskomunicirala jer je bio heretičar.

Ni jedan nije formirao teologiju da je Hristos Bog kao što je to u Nikeji rečeno, već samo ponavljaju izraze apostola koji pominju "bog". Sam Isus kaže "bog"-Jovan 10,34-36. Pa tako ni apostoli ne mogu govoriti drugačije a ni apostolski učenici.

A jesi li ti čuvao ovce s Isusom, pa ti se Isus povjerio i rekao ti: Čuj Jovane, ja sam ti bog s malim b.

Čobane jedan, klanjatelju bogoholnih sotoninih proroka, Muhameda i Ellen White, i mrzitelju Istine odlazi od kršćanskih duša.

Ta teologija je došla dosta kasnije i uobličnena u Nikeji.

Lažeš. Ignacije Antiohijski Bogonosac nosi ovaj nadimak upravo kao pronositelj i donositelj Isusa Krista.

Znam da masoni poriču trojstvo i to na 33 stepenu kada se posvećuju Kuranom a ne Biblijom i dobijaju divne knjige poput "Moral i Dogma" od Alberta Pajka:).


Dakle, mrzitelju istine, što su tebi poklonili kad si, posvećujući se Kuranom, odbacio kršćansko Trojstvo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
A možda ipak glas savesti za crkvu već duboko ogrezlu u ovu jeres.



bogosnosac, pošto je Isus"bog". U njegovim spisima nemaš doktrinu Nikeje. Postoji samo ponavaljanje fraza iz Novog Zaveta.

Kao prvo, dužan si mi odgovor na moje pitanje što su ti poklonili kada si, posvećujući se Kuranom, odbacio tebi gadljivo Trojstvo.

A drugo, kad već ne vjeruješ Bogu, ne vjeruješ Isusovim apostolima i ne vjeruješ Kristovoj crkvi da je Isus Bog, zašto bar ne vjeruješ svojoj 'pijanoj proročici' Ellen White koja kaže da je ovo tvoje muhamedansko vjerovanje, da je Isus samo čovjek, naprosto zabluda? :)
 
Natrag
Top