Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Moguće da sam to tada definisao tako, sa ciljem pre svega da opovrgnem tezu da je Elen verovala u Jednog Boga Oca, i drugog nižeg Sina,a da je Duh Sveti samo neka sila, kako se to predstavljalo da je njena vera. Ni tad, niti sada neverujem u tako nešto, a ni tada ni sada ne govorim da je Elen u tako nešto verovala.

Hvala dragom Bogu, bar nešto ljudski od tebe. Eto, priznao si da si lagao i o onome što si vjerovao.

Tada možda nisam shvatao da je i 'Trojstvo' zapravo koncept o nižim i višim Božanstvima, shvativši to, ne definišem više da je njena vera 'Trojstvo', već Božanski plural.

Ne shvaćaš ti ni sada ništa, samo što ćeš to priznati godinu dvije kasnije, kao i ovo gore. Niti si ti u međuvremenu što shvatio niti što naučio. Ti si samo, po nadahnuću sotone prihvatio islam i širiš muhamedansku bogohulnu nauku kako je Bog kaznio kršćane jer jeruju da je Isus Bog. Strahota.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Čudna je tvoja pohvala, "hvala Bogu da sam lagao" . Eh, tebi ugoditi ne može niko. Mora da si veliki sitničar. Ne znam.

Nisam lagao tada naravno, već imao isti stav kao i sad po pitanju lažnih optužbi za veru Elen Vajt, s obzirom da ona nije odbacivala Božanski plural, niti ga svodila na hijerarhijsku strukturu u okviru Božanstva.

Drugo je što sam tada identifkovo njenu veru sa konceptom Trojstva koje je na izgled slično sa Biblijskim konceptom-samo naizgled jer je u suštini opasna prevara. Zapravo ne čudi me jer prevara mora da imitira autentični koncept.

Božiji plural je zamenjen lažnim pluralom-zvanim 'Trojstvo' a zapravo je paganski koncept koji ima nekoliko zabluda. Ne jednu, već nekoliko.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Božiji plural je zamenjen lažnim pluralom-zvanim 'Trojstvo' a zapravo je paganski koncept koji ima nekoliko zabluda. Ne jednu, već nekoliko.

‘Krasna’ ti je ova muhamedansko-pajkovska vjera. ;)

Znam da masoni poriču trojstvo i to na 33 stepenu kada se posvećuju Kuranom a ne Biblijom i dobijaju divne knjige poput "Moral i Dogma" od Alberta Pajka:).

I? Kakvu knjigu su tebi poklonili braća muhamedanci kada si se, posvećujući se Kuranom, odricao Trojstva?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Nisi odgovorio, šta je 'muhamedansko' u verovanju u Božanski plural? Budi pristojan, pa odgovori na konkretno pitanje, pošto već daješ kvalifikacije nečijoj veri, pa ako si ozbiljan sagovrnik, ne skreći temu već odgovori.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Nisi odgovorio, šta je 'muhamedansko' u verovanju u Božanski plural? Budi pristojan, pa odgovori na konkretno pitanje, pošto već daješ kvalifikacije nečijoj veri, pa ako si ozbiljan sagovrnik, ne skreći temu već odgovori.

Ti si sam kvalificirajući svoju vjeru da je Trojstvo pogansko sam sebe legitimirao kao kao pripadnika “muhamedansko-pajkovske vjere”.Ovako si sam sebe oslikao:

Znam da masoni poriču trojstvo i to na 33 stepenu kada se posvećuju Kuranom a ne Biblijom i dobijaju divne knjige poput "Moral i Dogma" od Alberta Pajka:).
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
O trpeli su i drugi narodi. Hanancima je kazna bila uništenje upavo zbog greha svojih. Da su se pokajali Bog ih ne bi prepustio kazni istrebljenja

Pogresno percipiras! Bog je dozvolio Jevrejima da uniste i nasele hanan, tek kada su oni u svojim gresima preterali i poceli da obozavaju demone, zrtvuju decu, da cine blud, da praktikuju sodomiju itd! Sve dotle ih je trpeo..

Zato su jevreji 400 godina cekali u egiptu, Bog kaze Avramu:

"Znaj zacelo da će seme tvoje biti došljaci u zemlji tuđoj, pa će joj služiti, i ona će ih mučiti četiri stotine godina.... A oni će se u četvrtom kolenu vratiti ovamo; jer gresima amorejskim još nije kraj" (1. MOJSIJEVA 15)

---> Dakle, jevreji su morali da cekaju 400 godina, jer ti narodi jos nisu bili ogrezli u bezakonju da bi ih Bog vec tada unistio!

Sto znaci:

"BOG JE PUSTIO SVE NARODE DA IDU SVOJIM PUTEVIMA! "

---> Bog ne reaguje, sve dok neki narod ne prevrsi meru!

Seti se dalje, Ninevije. Jona prorok je bio poslat njima da propoveda pokajanje. Otkud to, ako im je prepušteno da žive kako hoće a da nemaju kaznu?

Isti slucaj! Prevrsili su meru! Njihovi gresi su "dosli do neba"! Tako Bog uvek reaguje samo u izuzetnim slucajevima, kada neki narod pretera i pocne da uzurpira zemlju, zrtvuje decu, praktikuje sodomiju, cini blud i sl, tek onda Bog reaguje unistenjem!

Dotle, on pusta sve narode da idu svojim putevima!

Vavilon? Pa nerekoše li proroci "lečismo Vavilon"? Otkud to, pa ni Vavilon nije formalno obavezan zavetom a ipak se od njega očekivalo da se pokaje i da se promeni. I drugi narodi, takođe su pomenuti u Bibliji, i njihovi gresi. Kako to kada niko nije imao zavet sa Bogom kao Izrael?

Opet pogresno pericpiras!

Bog je jevreje kaznio, zato sto su prekrsili zavet sa Bogom, pa ih je predao neprijateljima! A to ne znaci da su Vavilonci bili pravedniji, ne, vec ih je upotrebio kao kaznu!

Kao što vidiš, Bog očekuje od svih naroda rodove duha iako nisu obavezani formalno zavetom

Bog ne ocekuje od drugih naroda nista posebno, osim da ne zrtvuju decu, ne praktikuju sodomiju i blud.. Kada to pocnu da rade, i kada preteraju, onda se podize da ih unisti!

Sto se tice Srba, mi nikoga nismo ugrozavali, postovali smo moral i duhovnost, nismo prinosili decu na zrtvu, nismo praktikovali sodomiju i blud, da bi nas kaznio!

A ti dokazi da jesmo!

Nisu prepušteni da rade šta hoće i da ne budu kažnjeni.

Objasnio sam! Tek kad neki narod prevrsi meru i pocne da praktikuje blud, sodomiju, da prinosi decu na zrtvu i sl.. Bog ih zatire!

Srbi to nikada nisu radili, a pogotovo nisu u vreme koje navodis kao period kazne!

Takav pogled na Božije delovanje možda odgovora nekome ko ne bi želeo da njegov narod bude pozvan na odgvoornost(nacionalisti) ali Bog je sudija koji pravedno sudi svakome.

Zbog cega bi Srbi bili pozvani na odgovornost, a drugi narodi ne bi?

Ajde sada objasni kako su to Srbi prevrsili meru, i kako su bili gori od ostalih naroda, da bi ih Bog kaznio?

Nemoj vise da vrtis jednu istu pricu!

Bog ne kaznjava druge narode osim u "izuzetnim slucajevima", a ti moras navesti koji je to "poseban razlog" zasto bi on Srbe kaznio a druge narode postedeo???

Znaci, dokazi da su Srbi bili - "ZLO ZLA"! Da su bili najgori od svih naroda!!!

Mi smo 500 godina robovali, a drugi narodi nisu??? Znaci, da smo bili NAJGORI!

Sad dokazi u cemu smo to bili najgori, cekam..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Znam da masoni poriču trojstvo i to na 33 stepenu kada se posvećuju Kuranom a ne Biblijom i dobijaju divne knjige poput "Moral i Dogma" od Alberta Pajka:)

Kako znas da se masoni 33. stepena zaklinju na Kuran? Gde si to cuo?

Sto se tice Trojstva, ne odbacuju ga oni kasnije, vec od samog starta! Njihova religija je sinkretisticka, prihvataju sve vere, ali ih inkorporiraju u jednu sveobuhvatnu egipatsku misteriju religija.. Zato oni priznaju Trojstvo, ali egipatsko Trojstvo, dok je Hriscansko za njih lazno..

Zato svako ko izajde odatle, bio i najnizi mason, vec u startu je indoktirniran da odbaci Hriscansko Trojstvo, i smatra ga "paganskim"!

Zato su C.T. Russell i ostali adventisticki pioniri poricali Hriscansko Trojstvo i smatrali ga paganskim, ne zbog toga sto ono nije u bibliji, vec zbog prethodne indoktrinisanosti...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Pogresno percipiras! Bog je dozvolio Jevrejima da uniste i nasele hanan, tek kada su oni u svojim gresima preterali i poceli da obozavaju demone, zrtvuju decu, da cine blud, da praktikuju sodomiju itd! Sve dotle ih je trpeo..

Ali to samo pokazuje da iako oni nisu pod savezom, ipak ih je Bog pohodio.

Isti slucaj! Prevrsili su meru!

Isti slučaj i sa Srbima. Pali su pod Tursku vlast jer su "prevršili" kako sam kažeš
 
Natrag
Top