Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Šta kaže Hristos? A mislim i na pad 586 p.n.e pod Vavilon

Kakve veze ima vavilon sa ovim o cemu mi pricamo? Ja te pitam da mi navedes dokaz da je na Jerusalim Bog poslao rimske legije da uniste hram! Imas li takav stih?

Nemas! I zato ne pricaj bezveze!

Sve i da je Bog poslao rimljane da uniste hram, to nema veze sa onim o cemu mi pricamo! Bog je jevreje kaznio, jer su prekrsili obecanje (zavetni odnos sa njim), i kletva je morala da ih zadesi! Kada neko nesto Bogu obeca pa ne ispuni, po zakonu ga stize kazna! Suprotno je ako se ni na sta ne obavezes Bogu!


Hoces da kazes da su Srbi bili toliko zli moralno, kao sodomljani, i da je Bog zato odlucio da ih unisti, poslao je Turke kao "BIC BOZJI" da ih muce?

Pa covece, sta je sa tobom?

Ne treba. Dovoljno je samo da nas prepusti tom mentalitetu. I onda dopusti nevolje koje ne bi da smo drugačiji.

A ne ne ne.. Ne mozes sada tako da se izvlacis, jer si Turke naveo kao Bozju kaznu iz otkrivenja, tvrdio si da je to zapisano! Dakle, radi se o "IZLIVANJU BOZJIH SUDOVA" i to je jedan od pecata u otkrivenju! Nisu to "okolnosti"!

Dovoljan je naš mentalitet, rekoh.

Znaci nas mentalitet je bio jednak sodomljanima i predpotopnim ljudima, cije su "misli svagda bile samo zle", pa je odlucio da nam posalje turke kao "BIC BOZJI", da nas kazni?

Da li si ti pri zdravoj svesti Jovane?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Šta je rekao Hristos za Jerusalim? Hajde. Isto je i za Vavilon. Zato pominjem i Vavilon. Isti razlog.

Ne znam čemu tvoje toliko bežanje od odgovornosti ljudi? Čemu zabijanje glave u pesak i izbegavanje da se prizna da postoji uzročno-posledična veza između sudbine naroda i pojedinaca za svoja dela?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Šta je rekao Hristos za Jerusalim? Hajde. Isto je i za Vavilon. Zato pominjem i Vavilon. Isti razlog.

Ne znam čemu tvoje toliko bežanje od odgovornosti ljudi? Čemu zabijanje glave u pesak i izbegavanje da se prizna da postoji uzročno-posledična veza između sudbine naroda i pojedinaca za svoja dela?

Kakve veze ima Jerusalim i Vavilon sa ovim? Rec je o teokratiji! Oni su se obavezali zavetom Bogu da ce mu sluziti, a to znaci da ce trpeti posledice ako prekrse taj zavet! (blagoslovi i prokletstva u SZ!). Drugi narodi se nisu obavezali na to! Pa prema tome ne trpe ni posledice!

Sam si priznao da Bog reaguje "samo u izuzetnim slucajevima" kada ljudi postanu toliko iskvareni da on prosto mora nesto da preduzme da bi spasao planetu! Tada unistava druge narode! A kada se radi o Srbima, mi nikada nismo pretili opstanku planete, opstanku morala, zivota i duhovnosti.. Nismo nikoga ugrozavali! Pa prema tome, nismo ni zasluzili nestanak ili ropstvo pod Turcima!

Ne znam čemu tvoje toliko bežanje od odgovornosti ljudi?

Znas sta, nisam ti ja Slap, da mene vrtis oko malog prsta, skrecuci temu..

Priznaj da je Bog pustio sve narode da idu svojim putevima u SZ, i priznaj da ih je pustio u NZ. To kaze Pavle! Ne mozes tvrditi da on kaznjava danas narode, osim u izuzetnim slucajevima! A ovde se ne radi o izuzetnom slucaju - kada govorimo o Srbima i Turcima!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Drugi narodi se nisu obavezali na to! Pa prema tome ne trpe ni posledice!

O trpeli su i drugi narodi. Hanancima je kazna bila uništenje upavo zbog greha svojih. Da su se pokajali Bog ih ne bi prepustio kazni istrebljenja.

Seti se dalje, Ninevije. Jona prorok je bio poslat njima da propoveda pokajanje. Otkud to, ako im je prepušteno da žive kako hoće a da nemaju kaznu?

Vavilon? Pa nerekoše li proroci "lečismo Vavilon"? Otkud to, pa ni Vavilon nije formalno obavezan zavetom a ipak se od njega očekivalo da se pokaje i da se promeni. I drugi narodi, takođe su pomenuti u Bibliji, i njihovi gresi. Kako to kada niko nije imao zavet sa Bogom kao Izrael?

Kao što vidiš, Bog očekuje od svih naroda rodove duha iako nisu obavezani formalno zavetom. Otuda Bog opominje sve narode na pokajanje. Nisu prepušteni da rade šta hoće i da ne budu kažnjeni. Takav pogled na Božije delovanje možda odgovora nekome ko ne bi želeo da njegov narod bude pozvan na odgvoornost(nacionalisti) ali Bog je sudija koji pravedno sudi svakome.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Dakle, u 55 godina (1845 - 1900) ne postoji niti jedan jedini trinitarac među pionirima ASD, i kasnije među ASD.

Ko kaže? A Elen Vajt nisi ubrojao. A Džejms Vajt koji je promenio mišljenje i sam Preskot kasnije.

Jovane, što bi? Jesi li u međuvremenu imao ”proročke snove”, kao Laodikeja, u kojima ti se ukazala sveta JEllena i otkrila ti da ona ipak nikada nije bila trinitarka?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Tvrdio si da su i Ellen White James White bili trinitarci, što se promijenilo?

Moguće da sam to tada definisao tako, sa ciljem pre svega da opovrgnem tezu da je Elen verovala u Jednog Boga Oca, i drugog nižeg Sina,a da je Duh Sveti samo neka sila, kako se to predstavljalo da je njena vera. Ni tad, niti sada neverujem u tako nešto, a ni tada ni sada ne govorim da je Elen u tako nešto verovala. Ona pominje nebeski Trio, ona govori o Njima kao potpuno jednakim, i ja to takođe tako verujem (osvedočen iz Pisma).

Tada možda nisam shvatao da je i 'Trojstvo' zapravo koncept o nižim i višim Božanstvima, shvativši to, ne definišem više da je njena vera 'Trojstvo', već Božanski plural.
 
Natrag
Top