Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Pitah te ozbiljno? Je li tebi besmisleno kada Jerusalim se da neznabošcima? Zašto bi bilo čudno da tako uradi i sa zabludelim hrišćanima?

Nije Bog Jerusalim "dao neznaboscima" da bi ih "kaznio"! Niti je poslao Rimljane da im uniste hram! On ih je samo prepustio njihovoj odluci! Onog tremutka kada su oni odbacili Hrista, odrekli su se Boga, i hram je ostao prazan i nezasticen! Tada su dosli rimljani i unistili sve..

Mire, rekoh ti. Nisu to kazne. To su opomene.

Ne manipulisi terminima!

Da li to znači da je bio siledžija u Torah?

Bog nikada nije kaznjavao neznabosce!
On ih je pustio da rade sta zele!

To kaze i Pavle:

"Bog je u proslosti, pustio sve narode da idu svojim putevima" (Dela 14:16)


---> Dakle, Bog u proslosti nije izlivao svoje "sudove" na druge narode! Pustio ih je da rade sta god zele!

Samo u izuzetnim slucajevima, je intervenisao, kada su poceli da ugrozavaju okolinu i unistavaju zemlju!

Zato ovo sto pises nije po pismu! Bog ne kaznjava narode, on kaznjava samo "svoj narod", a taj narod se vise ne nalazi u jednoj drzavi. Hriscani su duhovna, a ne nacionalna kategorija, i zato Bog nema koga da kazni!

Zapravo, sud pocinje od crkve Bozje, a tek posle kaznjava one napolju -

"Jer vrijeme je da započne SUD OD KUĆE BOŽJE. A ako najprije od nas počinje, kakav li je kraj onih što nisu poslušni evanđelju Božjem? " (1. petrova 4)

---> Dakle, ne kaznjava on narode i nacije koje su napolju!.. Jos!

Ne pričam o veroispovesti, jer to nema nikakvu ulogu. Već o karakteeru i mentalitetu. Jer Bog gleda na srca i sudi pomislima i srcima.

Aman covece! Pise ti lepo u Svetom Pismu, da Bog nije kaznjavao narode u proslosti! To govori Pavle! Zasto bi danas radio drugacije?

"Bog je u proslosti, pustio sve narode da idu svojim putevima" (Dela 14:16)

To sto ti nazivas "kaznama" ili "opomenama", nazovi kako god hoces, to su samo posebni slucajevi, kada je zemlja bila u opasnosti zbog porasta bezakonja, jer su poceli da unistavaju zemlju i svoju okolinu!

Onda je Bog reagovao!

U drugim slucajevima, isto, kada su jevreji trebali zauzeti njihovo mesto, i to nije ucinio sve dok "nisu navrsili meru bezakonja", jer pise: "jer gresima amorejskim jos nije kraj", nego mora da prodje 400 godina! Pa su to vreme cekali u egiptu!

U ovom slucaju koji ti opisujes, Srbi nikoga nisu ugrozili da bi trpeli kaznu, ni moralno ni duhovno ni fizicki nikog! Niti su unistavali zemlju, da bi Bog reagovao i da bi bacio taj narod u ropstvo.

Bog da ne interveniše, niko ne bi bio ukoren, a verni bi bili nezaštićeni

Ala ti lupas! Sto nije "zastitio" Hriscane od rimljana kada su ih bacali lavovima, sto nije intervenisao tada?

Nije, jer nije poenta zastiti Hriscane (koji su vec spaseni), vec spasavati zle (koji Hrista ne poznaju)!

A kako ih je spasavao, jel "sudovima" i "kaznama"??? Ne, vec propovedanjem evandjelja!

I zato kada pricas, da nekoga treba kazniti, da bi se on popravio, to nije evandjelje! Hristos uci da trebamo pokazivati ljubav drugima, jer ljubav je ono sto menja srca!

Divlja i uplasena zivotinja se ne pripitomljava nasiljem, nego joj ponudis hranu, pa polako kada vidi da joj nisi pretnja, moci ces da je pomazis!

Isto je i sa covekom!

Prvo je Bog pokazao ljubav k nama, a mi smo duzni pokazivati ljubav drugima da bi se i oni spasili! Ne kao sto ti zelis da nekoga prvo istuces da bi se on opametio! To nije evandjelje!

Ukor Mire, jeste lekovit za pojedinca i narode.

Ukor je samo za "sinove", i to pismo uci! A zli se ne tuku motkom po ledjima, jer to samo stvara otpor kod onih koji Boga ne poznaju!

Oni su kao divlje zivotinje, koje reze i sikcu, i ne mozes divlju zivotinju pripitomiti nasiljem, tako sto je motkom udaras! Zato ni Bog ne tuce nevaljale! On pokazuje ljubav takvima, cini dobro nezahvalnima i zlima, hrani ih, pusta svoju svetlost, daje im kisu i godine rodne, da bi kako poznali da im on zeli dobro!

A i mi smo duzni isto to ciniti! Jer od nasilja nema vajde!

Ako si vernik, onda to treba da znaš.

Ti ne znas nista, nazalost.. Ti pises kao da evandjelje u zivotu nisi otvorio!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Zato ovo sto pises nije po pismu!

Ali je po Kuranu.

Ti ne znas nista, nazalost.. Ti pises kao da evandjelje u zivotu nisi otvorio!

Otvara Kuran.

P.S. Jovane, 'autaj se'. Otvoreno priznaj da si musliman, pa ćemo možda moći o nekim drugim temama. Naravno, priču o muhamedanskoj nauci o 'bogohulnim kršćanima koji vjeruju u Boga Isusa i Sveto Trojstvo', te kako ih je Alah zbog toga kaznio i dao da ih 'zajaše' muslimani, zaboravi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Ne mozes ti reci da je neki narod "Hriscanski"! Jer izmedju naroda uvek ima svakakvih, a Hristovo carstvo "nije od ovoga sveta", da bi ti generalizovao i spajao veru i drzavu!

Nije sav narod "Hriscanski"!

Ne pričam o veroispovesti, jer to nema nikakvu ulogu. Već o karakteeru i mentalitetu. Jer Bog gleda na srca i sudi pomislima i srcima.

Upravo o vjeri i vjeroispovijesti isključivo i govoriš. Tvrdiš da je Bog nas kršćane, zbog bogohuljenja kako je Isus Bog, prepustio vama muslimanima da nas zatrete, i tako nas kaznio.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Bog jeste dao Jerusalim zbog neposlušnosti.

Gde to pise u Svetom Pismu? Isus samo kaze "vasa kuca ostavice vam se pusta". A tvoja filozofija me ne interesuje, ja sam dao stihove, nijedan oborio nisi. Kako mozes da mi pricas u krug jedno te isto bez dokaza???

Naravno, ali zato su kada su prevršili meru bili pokoravani i nestajali kao narodi. Otuda, Božije opomene su uvek postojale.

Bog se nije mesao dok ljudi "NISU PREVRSILI MERU", i to sam ja rekao! Bog dakle reaguje samo u izuzetnim slucajevima!

Da li su "SRBI PREVRSILI MERU?" Po cemu, i sta su to uradili? Da nisu mozda postali "sodoma i gomora"? Da nisu mozda poceli da unistavaju zemlju?

Znaci, pises besmislice!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Da li su "SRBI PREVRSILI MERU?" Po cemu, i sta su to uradili? Da nisu mozda postali "sodoma i gomora"? Da nisu mozda poceli da unistavaju zemlju?

Ne znam što si se uhvatio samo za Srbe, nisam samo za Srbe i Balkan govorio, već uopšteno.

Ali ako već pitaš za Srbe i Balkan, pa ako ti nešto govori o mentalitetu naroda(Srba, Hrvata, Bosanaca, Albanaca...), dovoljno je da vidiš naše napete odnose, na ivici sukoba i rata bez prestanka, pa valda je jasno kakav duh posedujemo. To svakako nije duh Hristov.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Gde piše da je Jerusalim pao zbog greha i neposlušnosti? Da su Jevreji dati drugim narodima jer su izneverili Boga? Pa Mire, da nisi nikada pročitao Bibliju pa da ti odogovrim. Evo ponoviću tvoje reči:

Gde pise??? Ajde postavi?

Navedi mi mesto gde pise da je Bog razorio Jerusalim 70 god n.e.? Znaci moras imati stih da je Bog to uradio, da je poslao Rimljane!

Sto se tice ostalog, ja sam dokazao stihovima, a ti nisi oborio!


Ne znam što si se uhvatio samo za Srbe, nisam samo za Srbe i Balkan govorio, već uopšteno.

Govorio si za Turke, da su oni "BIC BOZJI", a mi smo nevernici, i da nas Bog preko njih kaznjava!

Dakle, sta je sad?

Ali ako već pitaš za Srbe i Balkan, pa ako ti nešto govori o mentalitetu naroda(Srba, Hrvata, Bosanaca, Albanaca...), dovoljno je da vidiš naše napete odnose, na ivici sukoba i rata bez prestanka, pa valda je jasno kakav duh posedujemo. To svakako nije duh Hristov.

Kakve veze ima mentalitet sa Bozjim delovanjem? Hoces da kazes da Bog zbog mentaliteta reaguje?

Svasta!

Nikada nije reagovao zbog mentaliteta u proslosti, vec samo u izuzetnim slucajevima, kada jedan narod svojim ponasanjem dovede sve ostale u opasnost!

Srbi nisu ugrozavali druge narode ili neciji opstanak! Ni moralno ni duhovno ni fizicki! A ti si o Srbima i Turcima pricao!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Jovane jasno je i tebi da si pogresio. Lepo uzmi svoju bibliju, pa analiziraj svaki dogadjaj u proslosti kada je Bog reagovao da unisti neki narod. Videces, da Bog nikada nije reagovao vec je - "pustio sve narode da idu svojim putevima", i dao im slobodu da rade sta god pozele! Ali kada su "prevrsili meru" i kada su svojim ponasanjem doveli i druge u opasnost i citavu planetu, onda ih je unistio!

Pise lepo, (Postanje 18:20) --->

"I reče Gospod: Vika je u Sodomu i Gomoru velika, i greh je njihov grdan. Zato ću sići da vidim eda li sve čine kao što vika dodje preda me; ako li nije tako, da znam."

---> Sodomljani su svojim delima doveli u opasnost sve okolne narode, navodili su i druge na zlo, i stari i mladi su postali iskvareni, u gradu skoro da vise nije bilo ni jednog pravednika! I zato ih je Bog unistio!

Isti slucaj je u (Postanju 6:5-7) --->

"I Gospod videći da je nevaljalstvo ljudsko veliko na zemlji, i da su sve misli srca njihovog svagda samo zle... Reče Gospod: Hoću da istrebim sa zemlje ljude, koje sam stvorio"

---> Vidis, sve dok se nisu totlno iskvarili, dok je medju njima bilo bar nekoliko pravednih, ili bar nekog koji trazi pravdu, on nije reagovao!

U slucaju Srbije, ne postoji takvo bezakonje, koje bi za posledicu imalo Bozju reakciju i uzrokovalo unistenje! Zato je tvoja teologija totalno pogresna!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
de pise??? Ajde postavi?

Navedi mi mesto gde pise da je Bog razorio Jerusalim 70 god n.e.?

Šta kaže Hristos? A mislim i na pad 586 p.n.e pod Vavilon

Govorio si za Turke, da su oni "BIC BOZJI", a mi smo nevernici, i da nas Bog preko njih kaznjava!

Dakle, sta je sad?

Pa jesu. Tebi to izgleda kao slučajnost, kao što evolucionistima izgleda slučajnost u prirodi. Ali ako si kracionista, onda i ovde trebaš videti smisao a ne besmisao.

Kakve veze ima mentalitet sa Bozjim delovanjem? Hoces da kazes da Bog zbog mentaliteta reaguje?

Ne treba. Dovoljno je samo da nas prepusti tom mentalitetu. I onda dopusti nevolje koje ne bi da smo drugačiji.

U slucaju Srbije, ne postoji takvo bezakonje, koje bi za posledicu imalo Bozju reakciju i uzrokovalo unistenje!

Dovoljan je naš mentalitet, rekoh.
 
Natrag
Top