Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Pitah te ozbiljno? Je li tebi besmisleno kada Jerusalim se da neznabošcima? Zašto bi bilo čudno da tako uradi i sa zabludelim hrišćanima?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Pitah te ozbiljno? Je li tebi besmisleno kada Jerusalim se da neznabošcima? Zašto bi bilo čudno da tako uradi i sa zabludelim hrišćanima?

'Zabludeo' si ti, i prešao na islam. Kristovu crkvu ni vrata paklena neće nadvladati. Jamči Isus, naš Spasitelj i Bog.

P.S. Ako ti se gadi moje spominjanje Isusa Boga, kao svim muslimanima, neka ti se gadi, briga mene.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Možda bi i ti danas bio musliman da nije bilo Lutera?

Tebe je baš Luther i otjerao u islam. Ostavio ti je u naslijeđe duh raskolništva i duh otpadništava, pa se stalno seliš iz jedne u drugu otpadničku skupinu. Možda se ti ne zadržiš više od par godina ni među muhamedancima.


A što ti nekadašnja braća ovdje misle o ovome tvome dolje?

A Isusa su videli. Znači, nisu videli Boga.

Tužno je ali sada vidimo zašto je Bog dopustio da veliki deo hrišćana potpadne pod vlast muslimana. Jer su po ovom pitanju hrišćani zaista podbacili i odbacili učenje Pisma, Isusa i apostola.

No, ono što znam jeste da je u ptanju Božilji gnev na lažne hrišćane koje je morao prepustiti drugoj veri da bi ih podstakao na razmišljanje

A odakle "Jovanu Mudžahidu" ova objava i ovo znanje? Evo, odavde:

Kuran, Sura 5,72–77:

Hulitelji su oni koji govore: “Allah je Krist, sin Merjemin.” Ali Krist reče:

O sinovi Israilovi! Allahu, i mome i vašem Gospodaru, obožavajte se.” Ko Allahu druge bogove pridruži, Allah će mu Džennet zabraniti i vatra će mu boravište biti. Zločincima neće biti nikoga da pomogne. Hulitelji su oni koji govore: Allah je jedan od trojice u Trojstvu, jer nema boga osim jednoga Boga. Ako oni ne odustanu od svoje riječi (o bogohuljenju), doista će teška kazna zadesiti bogohulnike među njima
.

Zbog ovoga je 'Bog', uče Kuran i Jovan mudžahid, podigao islam i muslimane da oružjem pokore i teško kazne kršćane, jer su vjerovali u Trojstvo.

A onda ponovo na povijesnu scenu stupa taj isti bog - teški i neizlječivi šizofrenik. Samo, ovoga puta 'Jovanov bog šizofrenik' nahuška kršćane (Amerikance, Ruse, ..) da pođu u Afganistan, Irak, Siriju, Libiju, .. i da tamo najnemilosrdnije kazni bogohulitelje koji su odbacili Trojstvo i Krista Boga. !?!?!?!?!?

Kainose, tripo i Laodikeja, kako tumačite ovo JOvanove 'skliznuće' u islam?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Tebe je baš Luther i otjerao u islam.

Ne znaš kako je Bog zaustavio 1529 godine Sulejmana Veličanstvenog pred Bečom? Ti bi sada verovatno klanjao 5 puta na dan. A možda i ne. Gle, slučajno Karlo V planirao da uništi Protestantizam tada ali gle čuda zaustavljen.

Ali dobro, ti ništa ne vidiš, niti želiš da vidiš.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
A ono "Gospod smeće i postavlja careve zemaljske"?

Gde to, u starom zavetu?

Jovane, zar cemo da se zafrkavamo?
Gde u Novom Zavetu pise da Bog jedne drzave uzdize a druge ponizava? Nigde!

Govori sasvim suprotno u NZ, naveo sam ti stihove. Bozji narod je "usred mnogih naroda" i "nije deo ovoga sveta" (kao sto ni Hristovo carstvo nije), pa onda kako moze da ucini jednu drzavu vecom? Kako amerika moze biti "obecana zemlja"? Kazes "Bog drzave kaznjava", a sto bi kaznjavao drzave da tako i svojima naudi?

Ne, vec on sve narode zove k sebi, poziva ih da se priblize ka Bogu, jer to je sustina evandjelja, to je - DOBRA VEST SVIM NARODIMA! Ne osudjuje i ne kaznjava.. Novi Zavet je proglas Bozje milosti svim narodima u Isusu Hristu! Gde nema vise "jevrejina i grka, rooba i slobodnjaka", ne deli vise na nacije! On nudi oprostaj i spasenje svima!

Kaznice narode na kraju, kada "bezakonici prevrse meru", i kada se "napuni casa Bozjeg gneva"! Sve ti pise, ali ne citas!

Pa Danilovo proroštvo dopire i u vreme posle Hrista (to znaš dobro), i odnosi se na narode i vladare.

Opet ti tumacis pogresno! Bog je prorekao dogadjaje sve do kraja sveta, i on se delimicno mesa u istoriju, zato sto sotona pokusava da osujeti njegovu nameru! On namesta dogadjaje da dodju svom kraju!

Ali nigde ne stoji da "Bog kaznjava jedan narod, zato sto mu je vera slaba"! To ne pise ni u Danilovoj knjizi niti bilo gde, a da se odnosi na Hriscansku eru!

Zato kada kazes da Bog "kaznjava pravoslavne", to je van konteksta, i nema veze sa biblijom!

Evo, ako drugacije pise, ti citiraj? Gde kaze da ce Bog kazniti neki narod u Novozavetnoj eri, nakon Hrista? Citiraj mi to prorostvo?

Toga nema!

Čudna je ta jeres da kažem koju zastupaš da je Bog sada pustio i ne opominje narode i pojedince. On opominje i narode i pojedince. I dalje.

Nema kod mene jeresi, vec je ovo tvoje lazno ucenje, da Bog pusta ratove i mac na narode kojima je u Hristu Isusu odlucio da pomogne i ponudi im spasenje!

Cemu onda evandjelje - RADOSNA VEST MIRA svim narodima, ako donosi RAT???

Ucenici su kao i ti hteli da Bog zatre grad koji je odbacio Hristovu poruku, da spusti vatru sa neba i sve ih unisti! Ali Hristos im kaze:

"NE ZNATE KAKVOG STE DUHA.. SIN COVECJI NIJE DOSAO DA POGUBI, VEC DA SPASI IZGUBLJENO"

---> Dakle, nije Bog u Novom Zavetu siledzija, koji ce da pusta RAT, da gadja neke gradove i drzave vatrom s neba zato sto su odbacili njegovu poruku!
To Jovane ide na kraju, a dotle se propoveda DOBRA VEST, to je poruka milosti! Hristos siri svoje ruke i poziva sve da dodju k njemu, on to cini kao sto je cinio i u prvom veku, on kuca, i dolazi k svakome koji ga prima! Ne razvaljuje on vrata i ne siluje! Jer kad bi to radio, to bi bilo zaista nasuprot evandjelju, i slobodnoj volji coveka! Da narod koji ne zeli da mu sluzi, on kaznjava i prisiljava da mu sluzi!!! Onda cak ni macem pokrstavati narode nije greh, a to je ono sto ti zagovaras!

Bog to ne radi, on je ponudio coveku poklon, a on taj poklon moze i da odbije!

Razlog jednostavan. Pročitaj u Otkrivenju 9, 21. To se odnosi na nas i na narode Balkana(391 dan pod onima na konjima).

Nemoj mi tumaciti nakaradno, to sto ti turcima nazivas uopste nisu turci, vec sam sa Laodikejom pisao o tome, ne bih da se ponavljam..

Sudovi ne idu pre nego sto se napuni casa Bozjeg gneva, i pre nego sto se dovrsi propovedanje evandjelja svim narodima!

To su sve poslednji sudovi koji ce zadesiti zemlju zbog odbacivanja evandjelja, i zadesice ne "jedan narod" vec "sve narode" na zemlji!!!

Uzeo si nesto sto veze nema sa turcima, i povezujes sa Srbima, kao da Bog kaznjava Srbe.. Komedija!

Jovane, osvesti se! Novi Zavet ne govori ni o Srbima ni o nekom posebnom narodu, vec o svim narodima, a samo izuzetno pominje vodece nacije koje u tom trenutku vode svetski poredak..

to vidiš i sam, nakon Hrista Bog upozorava narode kroz osvjanja od strane drugih. Nije Bog u Novom Zavetu odustao od svog upravljanja događajima, opomenama i delovanja u svetu.

Ne, ja to ne vidim! Nakaradno tumacenje i glupost, pominjete neke turke a to veze nema s turcima, vec tek treba da se desi!

Sto se tice toga da "Bog upravlja dogadjajima", rekao sam vec da on nastavlja to da radi, ali ne "kaznjava neki narod jer je odbacio poruku evandjelja", to je glupost! Bog to ne radi, vec upravlja dogadjajima u globalu, cisto da idu u smeru ispunjenja prorocanstva, jer sotona pokusava da skrene dogadjaje...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Opet ti tumacis pogresno! Bog je prorekao dogadjaje sve do kraja sveta, i on se delimicno mesa u istoriju

Pa naravno, otuda Bog smeće i postavlja careve i vladare. On se meša i to radi kao i uvek. Zato Mire, znamo da to što radi radi za naše dobro. On je naš dobri Otac, brižni Otac.

Ali nigde ne stoji da "Bog kaznjava jedan narod, zato sto mu je vera slaba"!

Vidi Mire, možda si malo to shvatio sirovo u odnosu na ono što sam mislio. Bog šalje opomene i narodima i pojedincima upravo iz ljubavi. Ne radi se o kažnjavanju već opomeni. Bog dopusti recimo da neki ljudi, narodi osete kolektivno određenu teskobu, da bi iz toga izvukli pouku. Mi znamo i iz sociolških i psiholoških studija da se na kolektivnom nivou (naroda) ocrtava puls pojedinaca. Naravno da su pojedinci u okviru tog naroda različiti između sebe. Ali, u jednom društvu ili narodu se ocrtavaju one kolektivne crte koje preovlađuju, koje se naravno ne vide na pojedincima, odmah. Bog u tom kontekstu daje određene pouke na tom kolektivnom nivou. I onda svakako ti narodi ili društva bivaju ukoreni za svoje propuste. Važno je dato Bog učini da bi pojedinci iz tog naroda prepoznali tu opasnost za duh i da bi onda znali šta trebaju u svom karakteru da menjaju ili da ne dopuste da takve crte preovladaju. Zato Bog radi sa narodima, ali u isto vreme radi i sa pojedincima. Bog zna kako sa kime treba.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Pa naravno, otuda Bog smeće i postavlja careve i vladare. On se meša i to radi kao i uvek. Zato Mire, znamo da to što radi radi za naše dobro. On je naš dobri Otac, brižni Otac.

Zasto izvrces? Kakve veze ima to sto se Bog mesa u politiku, sa gresima nekog naroda? Sta lupas gluposti? Bog upravlja dogadjajima, tako da oni vode ispunjenju prorocanstava, a ne kaznjava neki poseban narod! On vodi globalnu politiku!

Vidi Mire, možda si malo to shvatio sirovo u odnosu na ono što sam mislio. Bog šalje opomene i narodima i pojedincima upravo iz ljubavi. Ne radi se o kažnjavanju već opomeni

Nisam ja shvatio pogresno nego ti! Bog ne salje opomene narodima, jer kad bi to radio to bi bila PRISILA! To bi sluzilo samo tome da ih natera da mu sluze, a to se kosi sa novozavetnom porukom evandjelja!

Hristos stoji na vratima i kuca, ako mu ko otvori on ulazi! On ne razvaljuje vrata!

Vec sam ti naveo primer!

Ucenici su kao i ti hteli da Bog zatre grad koji je odbacio Hristovu poruku, da pusti vatru sa neba i sve ih unisti! Ali Hristos im kaze:

"NE ZNATE KAKVOG STE DUHA.. SIN COVECJI NIJE DOSAO DA POGUBI, VEC DA SPASI IZGUBLJENO"

---> Dakle, nije Bog u Novom Zavetu siledzija, koji ce da pusta RAT, da gadja neke gradove i drzave vatrom s neba zato sto su odbacili njegovu poruku!

Ako to nije ucinio tada, sigurno to ne radi ni danas! To nije mentalitet naseg Boga!

Bog dopusti recimo da neki ljudi, narodi osete kolektivno određenu teskobu, da bi iz toga izvukli pouku.

Znaci prisila? RATOM ce nekog da PRISILI da mu sluzi? To je ono sto ucis!

Vec sam ti naveo stih koji kaze da Bog ukorava samo verne, a ne neverne!

"Koga Bog voli, onoga i ukorava. Ako vas dakle Bog ne ukorava, onda ste kopilad a ne sinovi"

Dakle, Bog ukorava samo one koji su voljno odlucili da mu sluze! A to u globalu i na drzavnom nivou ne funkcionise, vec samo na nivou pojedinaca! Ne mozes ti reci da je neki narod "Hriscanski"! Jer izmedju naroda uvek ima svakakvih, a Hristovo carstvo "nije od ovoga sveta", da bi ti generalizovao i spajao veru i drzavu!

Nije sav narod "Hriscanski"!

Dakle, to se odnosi na "pojedince" u drzavi, njih ukorava, a ne globalno "ceo narod"! Jer verni su "usred mnogih naroda", citirao sam ti stih!

Sta Bog ima sa nevernima, sa onima koji nece da mu sluze? Nista! Zato to na nivou drzave ne funkcionise, vec na nivou pojedinaca!

Ali, u jednom društvu ili narodu se ocrtavaju one kolektivne crte koje preovlađuju

Kako mozes da pises ovakve gluposti? Opet delis narode po "mentalitetu", uzdizuci jednu naciju iznad druge, govoreci kako su neke nacije bolje od drugih! Prvenstveno time mislis na amere i zapadnjake, kako su bolji od Srba i Hrvata..

Tako ti sa predubedjenjem izvrces pismo i delis na nacije, tvrdeci kako su neki narodi losiji i treba ih kazniti, zbog "karakternih mana"? A drugi su dobri?

Ovo je nacionalizam, to nije evandjelje!

Bog sa onima koji odbijaju njegov poziv da mu sluze, nema bas nista! Niti ih ukorava, niti ih tera na bilo sta! Ovo se vidi u celom Starom Zavetu! Bog nije unistavao narode zato sto su bili zli, nego ih je pustio da rade sta hoce! A oni su mogli da rade sta zele. A ukoravao je i kanzjavao samo one koji su bili u zavetnom odnosu sa njim, koji su odlucili da mu voljno sluze, a to su bili Jevreji! E, njih je udarao macem i ratom, da bi ih poucio!

Dakle, Bog ukorava samo "svoj narod"!

I zato ne mozes tvrditi kako Bog danas kaznjava neki poseban narod, jer ne postoji teokratska drzava, jedna zemlja u kojoj zive svi Hriscani! Mi smo rastrkani svuda po svetu i nalazimo se u raznim drzavama!

Ne mozes dakle generalizovati stvari i govoriti kako je neka nacija "Hriscanska", jer to ne postoji! Isus govori - "Moje carstvo nije od ovoga sveta"! Dakle, Hriscanstvo je stvar srca, stvar pojedinca! Zato na nivou drzave ovo vise ne funkcionise!

Pavle nehriscane naziva "ovim svetom" i onima koji su "napolju"!

To je drzava, oni su "svet", oni su "napolju", van Bozjeg carstva! A carstvo Bozje je "duhovna kategorjja"! I to je crkva Hristova!

Zato, Srbi, niti ijedan narod, nije stradao zbog neverstva, vec zbog okolnosti! Inace bi morao da tvrdis kao i Tripo, da je Bog sa pravom unistio citav jedan narod, npr. indijance u americi, jer su bili zli i prizivali demone. Pa je Bog poslao kolonizatore da ih pobiju macem, umesto da im propovedaju evandjelje! Kakvi su to vernici koji su radili takve grozote? To nisu vernici i to je Jovane bolesno j tvrditi, kako Bog kaznjava, umesto da propoveda evandjelje! To sa Hriscanstvom nema bas nikakve veze!

Hriscani propovedaju evandjelje, pozivaju sve nadode na pokajanje, i oni su kao "so" ili "videlo" medju mnogim narodima, oni propovedaju mir i spasenje, odsjajuju slavu svog Oca nebeskog!

Bog dakle ne grmi s neba i ne spusta nekakve sudove! On cini da "njegovo sunce sija pravednima i nepravednima, da njegova kisa pada i na zle i na dobre"!

U izuzetnim slucajevima on reaguje, ako neki narod prevrsi meru, pa svojim bezakonjem pocne da ugrozava druge i svoju okolinu.. A to je retko! I to nije slucaj koji si ti opisao, jer mi nikoga nismo ugrozili!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Ne mozes ti reci da je neki narod "Hriscanski"! Jer izmedju naroda uvek ima svakakvih, a Hristovo carstvo "nije od ovoga sveta", da bi ti generalizovao i spajao veru i drzavu!

Nije sav narod "Hriscanski"!

Ne pričam o veroispovesti, jer to nema nikakvu ulogu. Već o karakteeru i mentalitetu. Jer Bog gleda na srca i sudi pomislima i srcima.

Bog sa onima koji odbijaju njegov poziv da mu sluze, nema bas nista! Niti ih ukorava, niti ih tera na bilo sta!

Kako će zaštiti svoje verne(ne po veroispovesti već po odgovoru srca). Bog da ne interveniše, niko ne bi bio ukoren, a verni bi bili nezaštićeni. Da li misliš da će Gospod prepustiti zlu da tako tek se bez ikakve opomene ispolji? Pa neće. Ukor Mire, jeste lekovit za pojedinca i narode.

Bog je Bog reda i poretka a ne haosa. Ako si vernik, onda to treba da znaš. I treba da te raduje što je tako jer Bog ne prepušta ništa slučaju. Premda daje slobodu svakome, ali od izbora zavisi i ono što pojedinac ili narod mora okusiti. To je pravda i dobrota.
 
Natrag
Top