Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.390
Nema! Ti dokazi biblijom da Bog danas kaznjava narode? Ne mozes dokazati jer to ne pise! Nema ni jedan jedini primer da on to radi nakon Hrista, sta vise, ni poruka evandjelja to ne dozvoljava!

Mire, 'smiješan' si. Tražiš od rigidnog muslimana da ti nešto Biblijom dokazuje. Kuran i Muhamed uče, a muslimani vjeruju, da je Biblija od bogohulnika kršćana falsificirana i tako 'korumpirana'.

Pa cemu onda evandjelje?

Zaboravljaš mire, zaboravljaš. I evanđelja su kršćani pokvarili, zato je Bog poslao MUhameda i Kuran. Islam je jedina prava Božja vjera, a Kuran je jedino ispravno Božje pismo svim muslimanima pa i JOvanu.

Ti si totalno promasio poentu, ne razumes evandjelje!

Mire, opet ti. Kuran je Jovanova knjiga.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.390
Koga Gospod ljubi onoga i ukorava. Toga se držim, i to tako verujem.

Kako će tvoj Alah ljubiti nas kršćane koji smo najveći bogohulnici? Poslanika Isusa, najobičnijeg čovjeka, Bogom proglasili.

P.S. Jovane, kad se tebi želudac okreće na kršćansko ispovjedanje i klanjanje Bogu Isusu Kristu, što uopće radiš ovdje i koje te sile tako čvrsto drže ovdje. Odi svojima.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Boro, pusti malo Mireta. Zar ti imaš toliku potrebu za stalnim komentarisanjem. Ne budi opterećen, i pusti Mireta.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Koga Gospod ljubi onoga i ukorava. Toga se držim, i to tako verujem.

To se odnosi na vernike a ne na nevernike! To je Pavle pisao verujucima! Rekao je "ako vas Bog ne ukorava, onda ste kopilad a ne sinovi"!

Nema veze sa kaznjavanjem naroda! Vec pojedinaca!

I nevernike "kopilad" Bog ne ukorava! Zasto da nas ukorava kad mi nismo nikada ni imali istinu, mi smo oduvek verovali u Trojstvo!

Zasto 5. vekova da robujemo Trucima? Pa koji je razlog?

Pises ovde gluposti! Generalizujes rodove i primenjujes ih na narode, ponasas se kao i Tripo!

Isus kada govori o "narodima", on kaze - "idite i nacinite sve narode mojim ucenicima", propovedajte im dobru vest spasenja o pomirenju sa Bogom, a ne kaze "idite i propovedajte im vest osude"!

To sto ti ovde ucis nije EVANDJELJE (DOBRA VEST MIRA), vec VEST OSUDE I GNEVA!

Kako će tvoj Alah ljubiti nas kršćane koji smo najveći bogohulnici? Poslanika Isusa, najobičnijeg čovjeka, Bogom proglasili.

Pa njegovo evandjelje nije VEST MIRA, vec VEST OSUDE I GNEVA!

A Pavle kaze: "Ako li vam i mi ili andjeo sa neba, javi drugacije evandjelje nego sto vam javismo, proklet da bude!

Boro, pusti malo Mireta. Zar ti imaš toliku potrebu za stalnim komentarisanjem. Ne budi opterećen, i pusti Mireta.

Odgovorio sam! To sto ti propovedas je suprotno evandjelje od onog koje su ucili prvi apostoli i Hriscani!

Oni su ucili da je EVANDJELJE DOBRA VEST MIRA SVIM NARODIMA, dakle dobra vest pomirenja sa Bogom, a ti propovedas VEST OSUDE I GNEVA!

Ovo se kosi sa porukom evandjelja, koja je DOBRA VEST! Ne mozes propovedati DOBRU VEST narodima ako je to VEST OSUDE I RATA! Dakle to ucenici Hristovi nisu propovedali!

Tvrdis da se Bog gnevi na nas sto smo mi navodno odbacili "arijanizam", a Srbi i Hrvati nikada nisu ni verovali u arijanizam!

Dakle nonsens!

Nema razloga da nas Bog kaznjava, da 500 godina robujemo turcima, kada mi nismo to zasluzili!

Dok Sveto Pismo kaze:

"Bog ne gleda ko je ko, nego mu je u svakom narodu mio onaj koji ga se boji i tvori pravdu." (Dela 10:34−35)

"Bog.. napred objavi Avraamu: U tebi će se blagosloviti svi narodi."

"Verom u Isusa Hrista sad ste svi sinovi Božiji;.. Nema više ni Judejina ni Grka, nema ni roba ni slobodnjaka..
" (Gal. 3:26−28)

"Ostatak će Jakovljev biti usred mnogih naroda kao rosa od Gospoda i kao sitan dažd po travi"

"Vi ste videlo svetu... so zemlji.."

"On zapoveda svom suncu, te obasjava i zle i dobre, i daje dažd pravednima i nepravednima."

"Idite dakle i nacinite sve narode mojim ucenicima, krsteci ih.."


Hriscani u etnickom smislu nisu jedna grupacija, jedan narod, vec su narod izmedju mnogih naroda! Pa koga Bog da kazni???

Moze da kazni ceo svet! Ne moze jedan narod!

Njegovi su Srbi Hrvati, Nemci Crnci, Indijanci.. Njegovo sunce obasjava zle i dobre, a ti bi da kaznjavas drzave i regione zbog vere! Grmis osvetom! Delis vernike po grupama i narodima! Generalizujes stvari i osudjujes po rodovima, vezujuci region za veru! Kao protestanti su bolji od drugih, a muslimani su nam kazna.. Pa postao si isti kao i Tripo!

Bog ne gleda ko je ko, i ne generalizuje stvari, ne vezuje veru za region! On ceo svet posmatra kao jedno!

Ne postoji vise teokratija, niti je Bog odabrao jedan narod ili neki region kao svoj! Nisu ni Srbi "nebeski narod" niti su to protestanti! A niti je amerika obecana zemlja!

Pavle kaze za Patrijarhe, koji nisu imali svoju drzavu, sto se odnosi i na nas danas:

"U veri pomreše svi ovi ne primivši obećanja, nego ga videvši izdaleka, i poklonivši mu se, i priznavši da su gosti i došljaci na zemlji... "

Mi smo dakle na ovoj zemlji samo "gosti i dosljaci", to uci evandjelje, mi ne pripadamo ni jednoj drzavi i naciji! Hristos kaze: "Moje Carstvo nije od ovoga sveta". Kad kazes da je amerika obecana zemlja ili Bozja drzava (da su to protestanti), time dokazujes da te je obuzeo duh ovoga sveta! Nema nikakve razlike govoriti kako je amerika "obecana zemlja" ili izjaviti da su srbi "nebeski narod"!

To sto ti ucis je dakle cist nacionalizam, kada uzdizes jedan narod ili jednu naciju i drzavu, grupu naroda kao bolju od drugih, i ocenjujes po mentalitetu i rodovima! To je uticaj antihrista, i to je Tripovo ucenje..

Stvarno me razocaravas!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Nema veze sa kaznjavanjem naroda! Vec pojedinaca!

A ono "Gospod smeće i postavlja careve zemaljske"?

Zar misliš da je Bog digao ruke od sveta? To je radio ranije a sada ne? Pa Danilovo proroštvo dopire i u vreme posle Hrista (to znaš dobro), i odnosi se na narode i vladare. Čudna je ta jeres da kažem koju zastupaš da je Bog sada pustio i ne opominje narode i pojedince. On opominje i narode i pojedince. I dalje.

Zasto 5. vekova da robujemo Trucima? Pa koji je razlog?

Razlog jednostavan. Pročitaj u Otkrivenju 9, 21. To se odnosi na nas i na narode Balkana(391 dan pod onima na konjima).

I to vidiš i sam, nakon Hrista Bog upozorava narode kroz osvjanja od strane drugih. Nije Bog u Novom Zavetu odustao od svog upravljanja događajima, opomenama i delovanja u svetu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.390
'bog' je teški i neizlječivi šizofrenik?

A Isusa su videli. Znači, nisu videli Boga.

Tužno je ali sada vidimo zašto je Bog dopustio da veliki deo hrišćana potpadne pod vlast muslimana. Jer su po ovom pitanju hrišćani zaista podbacili i odbacili učenje Pisma, Isusa i apostola.

No, ono što znam jeste da je u ptanju Božilji gnev na lažne hrišćane koje je morao prepustiti drugoj veri da bi ih podstakao na razmišljanje

A odakle "Jovanu Mudžahidu" ova objava i ovo znanje? Evo, odavde:

Kuran, Sura 5,72–77:

Hulitelji su oni koji govore: “Allah je Krist, sin Merjemin.” Ali Krist reče:

— O sinovi Israilovi! Allahu, i mome i vašem Gospodaru, obožavajte se.” Ko Allahu druge bogove pridruži, Allah će mu Džennet zabraniti i vatra će mu boravište biti. Zločincima neće biti nikoga da pomogne. Hulitelji su oni koji govore: Allah je jedan od trojice u Trojstvu, jer nema boga osim jednoga Boga. Ako oni ne odustanu od svoje riječi (o bogohuljenju), doista će teška kazna zadesiti bogohulnike među njima
.

Zbog ovoga je 'Bog', uče Kuran i Jovan mudžahid, podigao islam i muslimane da oružjem pokore i teško kazne kršćane, jer su vjerovali u Trojstvo.

A onda ponovo na povijesnu scenu stupa taj isti bog - teški i neizlječivi šizofrenik. Samo, ovoga puta 'Jovanov bog šizofrenik' nahuška kršćane (Amerikance, Ruse, ..) da pođu u Afganistan, Irak, Siriju, Libiju, .. i da tamo najnemilosrdnije kazni bogohulitelje koji su odbacili Trojstvo i Krista Boga. !?!?!?!?!?

Naravno, sve je besmislica. Bog nije neizlječivi žizofrenik, ali jesu teški bogohulnici koji Boga prikazati, kao što to ovdje čini "Jovan mudžahid".
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Naravno, ti narodi su kažnjeni zbog svoje gordosti autoritarnih režima. Zato niko koje bez kazne i opomene jer je Bog pravedan.

Pohođenje naroda i pojedinaca ide za njihove grehe.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.390
Naravno, ti narodi su kažnjeni zbog svoje gordisti autoritarnih režima.

Autoritarni režimi? Zašto? Jer nisu dopuštali bogohulnim kršćanima da šire protubožje naučavanje da je Krist Bog i da postoji 'nekakvo Trostvo', a ne samo jedini bog Alah? Autoritarni režimi zato što nisu dopuštali razvrat, pedofiliju, prostituciju i sve drugo što im je Alah bio naložio, pod prijetnjom teških kazni, da ne smiju dopuštati???? Jesi li ti normalan, mudžahidu? Alah im najprije naredi što sve ne smiju činiti, niti oni niti drugima dopustiti, a onda taj isti Alah, očito po tvojim tvrdnjama teški i neizlječivi šizofrenik, dođe 'dolje' i optuži ih da su autoritarni, i onda ih kazni tako da kršćane pošalje da ih poubijaju.

P.S. Zar zaista misliš da je Bog ovako neizlječivo bolestan?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Da, autoritarni jer ne daju slobode. Da. Zalažu se za zabrane slično tebi.

Ali sve to je simptom karakternih mana. Kada je čovek istinski slobodan, on nema potrebu da druge ograničava. Što je čovek više rob manama karaktera on je više sumnjičav i više je sklon autoritarnom sistemu.

Bog zato opominje, da se mane karaktera isprave i čovek se izbavi.
 
Natrag
Top