Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Pa jeste kada je muslimanima predao te hrišćane. Što ih nije sačuvao? Ovde samo idem tvojom logikom.

No, ono što znam jeste da je u ptanju Božilji gnev na lažne hrišćane koje je morao prepustiti drugoj veri da bi ih podstakao na razmišljanje
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Sami se uvjerite da je Jovan musliman

Tužno je ali sada vidimo zašto je Bog dopustio da veliki deo hrišćana potpadne pod vlast muslimana. Jer su po ovom pitanju hrišćani zaista podbacili i odbacili učenje Pisma, Isusa i apostola.

Obraćajući se Židovima i kršćanima odvojeno u stihovima 12-14 (= A), stihovi 15-16 (= B) koji govore o objema grupama zajedno kao o ljudima Knjige. Ovi stihovi govore da je Muhammed otišao narodu Knjige da otkriju ono što je skriveno u njihovim spisima, a ajeti govore da je Kur'an došao od Boga da ih uputi na pravi put. Muhammed i Kur'an su došli kao kompenzacija za iskrivljenje biblijskog teksta u rukama Židova i kršćana.

Ovdje se najjasnije i nedvojbeno vidi da svi ovi tvoji napadi na Kristovu crkvu i kršćane nisu plod ni tvoje pameti ni tvoga promišljanja. Naprosto, sotona te preveo u Muhamedov tor, i sada mu služiš u ovoj novoj službi. (a šutio si k'o pi*zda :))

No, ono što znam jeste da je u ptanju Božilji gnev na lažne hrišćane koje je morao prepustiti drugoj veri da bi ih podstakao na razmišljanje

Stihovi 18-19 (= B´) nastavljaju temu Muhammedovog dolaska da ispravi ljude Knjige. Stih 18 prvo tvrdi da je tvrdnja Židova i kršćana da su Božja djeca lažna, jer ih Bog kažnjava za njihove grijehe.
U sažetku stihovi 12-26 izjavljuju da ih je neposlušnost Židova i kršćana dovela do toga da prekrše svoje saveze s Bogom. Kaže se da je kršenje zavjeta od strane kršćana dovelo do toga da su izgubili istinu o Isusovoj pravoj prirodi i da su mu pogrešno pripisali božanstvo, što je greška koja je ispravljena Kur'anom objavljenim Muhamedu.

-----------------------

I još jednom. Dakle, nije tebe produhovila i poučila Mudrost Božja, nego te je zatrovao i antikristom učinio najrigidniji Islam. Kako bi se reklo, ti si musliman 'sa dna kace".
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Dokaz ko je u pravu jeste pad tih zemalja i hrišćana pod islam, i tu se priča završava.

Bog jeste upozorio, preko nove religije. Da su ostali na svojim izvornim, biblijskim stavovima po ovom pitanju ne bi bili pokoreni.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Dokaz ko je u pravu jeste pad tih zemalja i hrišćana pod islam, i tu se priča završava.

Sotonizam naučavaš. Jer, svoju tvrdnju, da je vaš Islam ispravna i prava vjera, dokazuješ argumentom kako ste vi muslimani oružjem pokorili nas kršćane. Ti onda stojiš i iza teze da je Isus prevarant i propalica, jer da nije ne bi Bog dopustio da ga Židovi i Rimljani razapnu. Odlazi sotono, od kršćanskih duša.

Bog jeste upozorio, preko nove religije. Da su ostali na svojim izvornim, biblijskim stavovima po ovom pitanju ne bi bili pokoreni.

Ta nova religija, kojoj sada pripadaš i ti, nije od Boga nego od sotone. Jednako kao što ti je od sotone bila i ona prethodna - subotarska.

Muhamed
zadnji Božji prorok - Islam

Ellen White
zadnji Božji prorok - Subotarstvo
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Ta nova religija, kojoj sada pripadaš

To je učenje apostola, Klimenta Rimskog i drugih apostolskih učenika. Zbog odbacivanja tog učenja(kako po pitanju Hristove prirode, tako i po pitanju drugih stvari) Evropljani trpe napade stranih naroda od IV veka, Zapadna Civilizacija pada, Istočna biva pokorena delimično od pripadnika nove religije. Vidiš, ništa iz istorije ne učiš.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
A Isusa su videli. Znači, nisu videli Boga.

Tužno je ali sada vidimo zašto je Bog dopustio da veliki deo hrišćana potpadne pod vlast muslimana. Jer su po ovom pitanju hrišćani zaista podbacili i odbacili učenje Pisma, Isusa i apostola.

Ti hvalis muslimane da imaju pravu veru? Ovo je da Bog sacuva!

Ne, nisam. Nego vidiš Bog je dopustio da muslmani okupiraju te hrišćane. Šta kažeš na to? Kako to?

Pa valjda je dopustio da nas muslimani pokore, zato sto mi verujemo u Trojstvo! Da ne verujemo Trojstvo ne bi nas Alah okupirao!

A je li Bog musliman kada je njima predao te hrišćane?

Za Boga je Trojstvo jeres! Onda je Bog muslimana pravi Bog, a ti si takodje musliman!

Pa jeste kada je muslimanima predao te hrišćane. Što ih nije sačuvao? Ovde samo idem tvojom logikom.

Bravo Jovane, Boga si nazvao muslimanom, jos samo da veru da promenis i to je to!

No, ono što znam jeste da je u ptanju Božilji gnev na lažne hrišćane koje je morao prepustiti drugoj veri da bi ih podstakao na razmišljanje

Pa nije to druga vera, kad oni ispravno veruju da je Alah jedan, a Isus njegov poslanik.. To je onda vera br. 1.

Ti treba da im se pridruzis!
Hriscanstvo je onda laznjak!

Sami se uvjerite da je Jovan musliman

Sad vidim da si bio u pravu da je on musliman..

Dokaz ko je u pravu jeste pad tih zemalja i hrišćana pod islam, i tu se priča završava.

Znaci Jovane, Hriscani su otpadnici, a muslimani su prava vera! Pa kako nisu prava vera ako ispravno veruju u - JEDNOG BOGA? Pa onda smo mi najveci idolopoklonici kad Bogom nacinismo coveka, a muslimani su u pravu!

Da su bili upravu, Bog bi ih sačuvao. Ali nisu.

Bog im je poslao poruku.

Poslao nam je poruku kroz muslimane i muhameda, otkrio nam je da Bog nije Trojstvo i da su muslimani u pravu!

Ok!

Bog jeste upozorio, preko nove religije.

Ma koja "nova vera", to je prava vera ako ispravno veruju da je Alah Jedan Bog a Isus je njegov poslanik!

Nasa vera je onda lazna, jer mi smo od Isusa nacinili idola! Znaci, mi smo idolopoklonici!

Ti si dakle u muslimane otisao! Sve njihove argumente koristis, videli smo gore, nisu to argumenti J.S., to su muslimanski argumenti, i sad sam shvatio odakle ti ucenje da je "Isus obican covek"!

Ali oni koji su pokoreni su upravo to naučavali. Zato su pokoreni.

Upravo tako, Bog je kroz Islam otkrio svetlo svetu i Hriscanima! To je onda prava vera, jer mi smo idolopoklonici! Mi smo od "obicnog coveka" nacinili idola, a oni nisu!

Zato nas je Bog i kaznio i pokorio pod muslimane, jer smo mi idolopoklonici!

To je tvoje ucenje!

To je učenje apostola, Klimenta Rimskog i drugih apostolskih učenika. Zbog odbacivanja tog učenja(kako popitanju Hristove prirode, tako i po pitanju drugih stvari) Evropljani trpe napade stranih naroda od IV veka, Zapadna Civilizacija pada, Istočna biva pokorena delimično od pripadnika nove religije. Vidiš, ništa iz istorije ne učiš.

Eto, vidi se da si postao musliman, znaci pali smo u idolopoklonstvo, a Bog nas je pokorio muslimanima zbog toga, njihova vera je prava vera, jer oni naucavaju JEDNOG BOGA ALAHA, a mi smo idolopoklonici koji obozavaju Isusa laznog boga! To ucis ti, stoga si na njihovoj strani, ti si musliman! Dobro kaze Slap, sad je ocigledno!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top