Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Pa naravno da nije običan čovek. On je neko ko ima vlast. U tom kontekstu On je više od čoveka. Ali nema potrebe da o Elen Vajt raspravljamo ti i ja. Nema svrhe.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Pa naravno da nije običan čovek. On je neko ko ima vlast. U tom kontekstu On je više od čoveka. Ali nema potrebe da o Elen Vajt raspravljamo ti i ja. Nema svrhe.

Kao prvo, ti si tvrdio da je običan čovjek, ali OK, ne cjepidlačimo sada o ovome.

Kao drugo, ja te ne pozivam da raspravljamo o Ellen White, nego te upitah, kad već ne vjeruješ Bogu, ne vjeruješ Isusovim apostolima i ne vjeruješ Kristovoj crkvi da je Isus Bog, zašto ne vjeruješ svojoj proroči Ellen White koja kaže da je muhamedansko vjerovanje, da je Isus samo čovjek, naprosto zabluda? :)

Kao treće, dužan si mi odgovor na moje pitanje što su ti poklonili kada si, posvećujući se Kuranom, odbacio tebi gadljivo Trojstvo.

P.S. Priznajem, nisam mogao ni pomisliti da ćeš ovako odbaciti vjerovati proročici Ellen White a povjerovati proroku Muhamedu. Ruku bi bio na panj stavio da je ovo nemoguće. Nažalost, od onoga koga osjeni "duh proroštva" nije se ničemu čuditi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Jovane, autaj se!

Dokaz ko je u pravu jeste pad tih zemalja i hrišćana pod islam, i tu se priča završava.

Bog jeste upozorio, preko nove religije. Da su ostali na svojim izvornim, biblijskim stavovima po ovom pitanju ne bi bili pokoreni.

A ova nova religija, muhamedanstvo (Islam), koja je ispravnija od kršćanstva, što Jovan dokazuje činjenicom da su kršćanske zemlje pale pod islam, i kojoj je Jovan očito već pristupio, i odbacio Trojstvo 'posvećujući se Kuranom', ovako govori za našeg Spasitelja i Boga Isusa Krista:

Kuran, Sura 5,72–77: Hulitelji su oni koji govore: “Allah je Krist, sin Merjemin.” Ali Krist reče: O sinovi Israilovi! Allahu, i mome i vašem Gospodaru, obožavajte se.” Ko Allahu druge bogove pridruži, Allah će mu Džennet zabraniti i vatra će mu boravište biti. Zločincima neće biti nikoga da pomogne. Hulitelji su oni koji govore: Allah je jedan od trojice u Trojstvu, jer nema boga osim jednoga Boga. Ako oni ne odustanu od svoje riječi (o bogohuljenju), doista će teška kazna zadesiti bogohulnike među njima.

Kao što vidite, Jovan je muhamedanac, musliman, i sada mu je otprilike kao pederima, htio bi se autati, a nije baš jednostavno.

Jovan nikada i nije vjerovao Isusu niti Isusovim apostolima niti Isusovoj crkvi, zato sam ga i pokušavao 'trznuti' na subotarsku ahilovu petu, a to je Ellen White. Pa sam ga pitao nekoliko puta - Zašto čovječe? Pa ako ne vjeruješ ni Kristu ni Kristovim apostolima ni Kristovoj crkvi, koji svjedoče da je Krist pravi Bog jednak Ocu i Duhu Svetom, zašto čovječe odbacuješ ono što je deklarirala Ellen White i o Kristu i o muhamedanstvu??? A evo što je o muhamedanstvu, baš vezano za ovo, napisala Ellen White:

“Spasitelj je rekao: ‘Tko vjeruje u Sina, ima vječni život; a tko neće da vjeruje u Sina, neće vidjeti života; gnjev Božji ostaje na njemu. A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista.’

Muhamedanstvo ima svoje pristalice u mnogim zemljama, ali njegovi zagovornici niječu Kristovo božanstvo. Hoće li ova vjera biti propagirana, a zagovornici istine propustiti očitovati žarku revnost da obore ovu zabludu i poučavaju ljude o preegzistenciji jedinog Spasitelja svijeta?

O kako su nam potrebni ljudi koji će istraživati i vjerovati Božjoj riječi, koji će Isusa predstaviti svijetu u njegovoj božanskoj i ljudskoj naravi, objavljujući sa snagom i u demonstraciji Duha, da 'nema drugog imena pod nebom danog među ljudima, po kojem se možemo spasiti.”
(Ellen White, THM, 1892.)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Što se ostalog tiče, bez Otkrivenja 9,20.21 ne idem dalje. Dakle, samo Otkrivenje.

Ti meni navedi, po cemu smo mi Srbi bili NAJGORI OD SVIH NARODA, toliko da nas je Bog predao u ropstvo? Dakle, navedi sta smo to strasno uradili sto bi Boga naljutilo da bi nas predao neprijateljima?

Posto ne mozes da navedes ni jedno jedino obelezje i praksu koja bi odgovarala biblijskoj, zbog cega je Bog u proslosti narode kaznjavao, sada kao neces dalje bez otkrivenja? Pa citiraj mi otkrivenje, sta hoces s tim?

Mi idole nismo obozavali nista vise nego ostali narodi u evropi u to vreme! A pored toga smo bili Hriscani od samih pocetaka, odnosno prema zvanicnoj istoriji tek smo i bili presli na Hriscanstvo (od 879 do 1371 - to je ukupno 4 veka), i to je primljeno Hriscanstvo sa ikonama (787 godine je saborom u nikeji potvrdjeno postovanje ikona, imali su ih i zapadnjaci tada). Znaci nelogicna je Bozija reakcija da kaznjava Srbe zbog postovanja ikona a zapadnjake ne kaznjava, ocekuje se da Bog prosvetli ostatak naroda propovedanjem evandjelja, kao sto je reformacijom prosvetlio zapad, a ne da ih kaznjava ropstvom! I ne bi Bog kaznjavao jedino zbog idola (ako mislis i na stare slovenske bogove, to je bilo minorno, vecinski smo bili Hriscani), i nikada nije samo zbog toga kaznjavao, vec mora da postoji jos neka praksa, da li zrtvovanje dece, da li jos neka gadost!

Opet po ko zna koji put, ti namerno izokreces pismo! Ajde sad pokusaj da dokazes, a ja cu povaditi sve istorijiske dokaze, da se vidi kako ste vi zapadnjaci obozavali idole i razne djavole u to isto vreme!

Inace, da te na nesto upozorim, to tumacenje otkrivenja 9, nije zvanicno tumacenje adventisticke crkve, ako to smatras zvanicnim pa zato na tome insistiras, navedi mi gde to tako tumaci EGW? To je naklapanje kasnijih teologa, ja to nigde kod nje nisam procitao..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Ja uvek verujem Isusu a On kaže da je "bog".

Postoji Bog i postoje ljudi koje je Bog stvorio na svoju sliku i priliku. A tko bi onda bili “bogovi”??? Molim i citat iz Biblije koji govori kada je Bog “bogove” stvorio, koliko je Bog “bogova” stvorio i tko su oni.

P.S. Da te podsjetim. Duguješ mi odgovor na pitanje što si dobio na poklon kada si, posvećujući se Kuranom, odbacio tebi mrsko Trojstvo?

Znam da masoni poriču trojstvo i to na 33 stepenu kada se posvećuju Kuranom a ne Biblijom i dobijaju divne knjige poput "Moral i Dogma" od Alberta Pajka:).
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Znaci nelogicna je Bozija reakcija da kaznjava Srbe zbog postovanja ikona a zapadnjake ne kaznjava

Nije samo slike iako si to prepoznao u Otkrivenju 9,20.21. Čitaj dalje.

I opet se ponavljaš, nisam rekao samo Srbi već i ostali koji su na Balkanu pali.

Na Zapadu pak beše reformacija i jak valdežanski pokret pre reformacije. Tako nešto je dragoceno bilo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Nije samo slike iako si to prepoznao u Otkrivenju 9,20.21. Čitaj dalje.

Nemoj da ja citam, izjasni se! Dok smislis, posto ti sve u hodu smisljas :)

I opet se ponavljaš, nisam rekao samo Srbi već i ostali koji su na Balkanu pali.

Samo Srbi, jer svi pripadamo istom narodu (hrvati, bosanci, crnogorci..) ! I cela zapadna evropa je bila slobodna! Ne izmisljaj vise! Dakle, Bog nas je kaznio jer smo bili NAJGORI OD SVIH NARODA!

Na Zapadu pak beše reformacija i jak valdežanski pokret pre reformacije. Tako nešto je dragoceno bilo.

Ma sta mi naprica? Njima je poslao reformatore, a nama je poslao Turke?

Jesi li ti pri svesti?

Iste idole imali i Katolici i Pravoslavci i ceo zapad i Srbi su isto verovali, a on ovima posalje reformatore dok nama salje Turke da nаs nabijaju na kolac?

Pa jesi li ti normalan?

Dakle, dokazi DA SMO MI BILI NAJGORI OD SVIH NARODA??? Sigurno smo neke uzasne grozote cinili, cim su tvoji zapadnjaci postedjeni?

Jesmo li decu zrtvovali, jesmo li sodomiju cinili? Sta smo radili?

Koji su ti dokazi?

Lupetanje na max!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Prvo Hrvati nisu Srbi. Bugari nisu Srbi. Albanci nisu Srbi....

Drugo, da Zapad je imao ove dragocene pokrete koji menjaju karakter. Naši prostori to nisu imali.

Ja rekoh za Otkrivenje, pročitaj stavku po stavku i onim stihovima.
 
Natrag
Top