Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Ne, Mire. To nije dobar duh.

Jeste, to je dobro! - ISTERIVATI PRAVDU JE DOBRO! To je odlika svih Srba! I to je INAT!

Opet grešiš. Jedno je istrajnost, a drugo je gordi duh. Gordi duh se otkriva između ostalog i po načinu pisanja. Gord čovek, ne može da izdrži da ne uvredi na ličnoj osnovi sagovrnika, dok onaj ko je mirnog duha, može biti istrajan ali neće mrzeti sagovornika.

Jovane, GORDOST I OSECAJ ZA PRAVDU, su dve strane istog novcica! Jer onaj koji ljubi pravdu, on smatra sebe PRAVEDNIM, a to ponekad preraste u SAMOLJUBLJE!

Tako i Srbi, zbog osecaja za pravdu, ponekad preteruju pa sebe smatraju PAMETNIJIM I BOLJIM OD DRUGIH!

A to nije nista drugo nego kada Englezi ili zapadnjaci sebe smatraju CIVILIZACIJOM, uredjenim drustvom a nas prave MAJMUNIMA I DIVLJACIMA!

Dakle, tu nikakve razlike nema! I jedno i drugo je "nacionalizam" i "samoljublje"!

Stoga ti ne mozes reci da smo mi GORI OD DRUGIH NARODA, ma koliko knjiga da si procitao i iz njih issiavas "neku mudrost", to nije mudrost! Covek koji puno procita, on je "pametan", dok covek koji razmislja glavom, on je "mudar"! A ti i si pokupio tudje znanje!

Ja ti Mire dajem bratski savet, hrišćanski, da se čuvaš gorosti i oholosti u svom životu i da ne ceniš te stvari.

Ko ceni gordost?

Ti ne razumes da nasa GORODST zapravo nastaje iz OSECAJA ZA PRAVDU! Samo covek koji visoko vrednuje pravdu, moze postati GORD, i moze sebe smatrati PAMETNIJIM ILI BOLIM OD DRUGIH!

I djavo je bio najlepsi i najpametniji andjeo, i bas zbog toga je poceo sebe da obozava!

Da nije bio toliko lep, da nije bio natprosecne inteligencije, nikada ne bi poceo sebe da obozava!

Srbi istina preteruju, niko to ne voli! Ali to cine i Englezi i zapadnjaci, kada uzdizu sebe kao uredjenu CIVILIZACIJU a nas prave MAJMUNIMA I DIVLJACIMA! Pa i oni su crnce smatrali zivotinjama i drzali ih u cirkusu kao atrakciju! Terali su ih da glodju kosti, da bi prizor bio uverljiviji!

Nikakve dakle razlike nema izmedju zapadnjaka i nas! Oni su takodje GORDI, pate od SAMOLJUBLJA, nacionalisti su bas kao i mi! Cak su i gori!

"Sav gnev svoj izliva bezumnik, a mudar ustavlja ga natrag", Priče 29,11

Gnev moze biti i posledica OSECAJA ZA PRAVDU a ne posledica mrznje! Postoji "pravedan gnev". To sto ti meni sad citiras, je skretanje teme bespotrebno..

Jesi li video čoveka nagla u besedi svojoj? više ima nadanja od bezumna nego od njega", Priče 29,20

I ti si istrajan i uporan, jer ISTERUJES PRAVDU, i to je "naglost" , bez obzira sto ti ne koristis ruzne reci, ti pokazujes taj duh! Sve sto je "usiljeno" to je i "naglo"!

"Gnevljiv čovek zameće svađu, i ko je naprasit, mnogo greši", Priče 29,22

Skoro nijedan gnev nije povezan sa "mrznjom" vec sa osecajem da je "nekome ucinjena nepravda"! Pa onda covek reaguje nasilno! To i Bog cini! Retko je neki nasilni postupak ucinjen iz "ciste mrznje"! I ne znam sta sad hoces s ovim stihovima?

"Oholost ponižuje čoveka, a koje smeran duhom, dobija slavu", Priče 29,23

OHOLOST JE SAMO DRUGA REC ZA GORDOST! A sta ona predstavlja vec sam objasnio gore!

Vidiš Mire, svi ovi stihovi osuđuju gordost, oholost, naprasitost. Da li zato treba da i njih odbacimo i da tvrdimo su neprijateljski, zato što osuđuju dominantan karakter u našem narodu?

Jovane, oholost, gordost, naprasitost su odlike engleza i zapadnjaka takodje! Kao i gnev! To vidis i sada kada ratuju protiv Rusije u Ukrajini!

Oni sebe smatraju toliko BOLJIM I CIVILIZOVANIJIM DRUSTVOM, da su svi ostali za njih MAJMUNI I DIVLJACI! Pa se osecaju prozvanim da ih "civilizuju" i to ako treba i nasilno da im nametnu demokratiju, i izigravaju nekog svetskog policajca!

To rade u Ukrajini, hoce da sude Putinu!..
To ne bi radili da "sebe ne smatraju boljim"!

To je SAMOLJUBLJE, RASIZAM I GORDOST!

Zato, prestani Srbe da pravis najgorim narodom! Ta prica o GORDOSTI nikako ne stoji, to sto ti nama nabacujes, mozes isto i celom zapadu!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Samo prati kako ko prolazi na kolektivnom nivou pa pokušaj da to shvatiš kao opomenu Božiju, a ne kao zaveru drugih protiv nekoga. U tom smislu nije teško razumeti uzročno-posledičnu vezu.

A radimo na sebi pojedinačno i biće sve dobro.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Samo prati kako ko prolazi na kolektivnom nivou pa pokušaj da to shvatiš kao opomenu Božiju. U tom smislu nije teško razumeti uzročno-posledičnu vezu.

Pratim, i čini mi se da je samo pitanje dana kad će se svi ovi kojima se ti klanjaš pretvoriti u pedere, lezbijke i neznarodne. A tada će doći Bog, i pobit će vas kao i one u Sodomi. Samo što si ti pod đavlijom vlašću, pa ovo što je očito ne možeš vidjeti. Tebe slijepca vodi slijepac.

P.S.
Koju su ti knjigu braća poklonili kad si se, posvećujući se Kuranom, odricao Trojstva?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Ali ti stalno se osrćeš na mene i kada pričaš sa drugima. Pa zato kažem. Prisčaj o temi a ne o ljudima.

A ja pak mislim da ti, čak nepošteno, izbjegavaš odgovoriti ono što je tema i što je najnormalnije da te čovjek pita. Ti već dulje vrijeme sam pokazuješ da si odbacio Trojstvo, a u zadnje vrijeme također si sam otkrio da je to na tragu tvoga simpatiziranja islama. I ne samo simpatiziranja islama, nego si ovdje afirmativno iznosio temeljna muhamedanska vjerovanja, tako da ti jesi musliman, priznao ti to ili ne. I treći element, možda najindikativniji, jeste činjenica da si ti u "srazu Muhameda i Ellen White" stao na stranu Muhameda. Evo, ja ću ovu svoju tvrdnju najzornije pokazati i dokazati:

Kuran (Muhamed): Kršenje zavjeta od strane kršćana dovelo do toga da su izgubili istinu o Isusovoj pravoj prirodi i da su mu pogrešno pripisali božanstvo, što je greška koja je ispravljena Kur'anom objavljenim Muhamedu.

A ovako o muhamedanstvu, i to baš po ovom pitanju, zbori 'proročica' Ellen White:

"Spasitelj je rekao: ‘Tko vjeruje u Sina, ima vječni život; a tko neće da vjeruje u Sina, neće vidjeti života; gnjev Božji ostaje na njemu. A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista.’

Muhamedanstvo ima svoje pristalice u mnogim zemljama, ali njegovi zagovornici niječu Kristovo božanstvo. Hoće li ova vjera biti propagirana, a zagovornici istine propustiti očitovati žarku revnost da obore ovu zabludu i poučavaju ljude o preegzistenciji jedinog Spasitelja svijeta?

O kako su nam potrebni ljudi koji će istraživati i vjerovati Božjoj riječi, koji će Isusa predstaviti svijetu u njegovoj božanskoj i ljudskoj naravi, objavljujući sa snagom i u demonstraciji Duha, da 'nema drugog imena pod nebom danog među ljudima, po kojem se možemo spasiti.”

--------------------

A čuvši oboje, sigurno ne lako, Jovan ovako odabra:

Da je Isus imao samo ljudsku prirodu govori i Jevrejima 2,14: "Budući pak da deca imaju telo i krv, tako i on uze udeo u tome.."
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
I ne samo simpatiziranja islama, nego si ovdje afirmativno iznosio temeljna muhamedanska vjerovanja, tako da ti jesi musliman, priznao ti to ili ne.

Ovde si sam rekao da je tebi važno ono što ti kažeš a ne ono što sagovrnik kaže. Afirmišeš samog sebe, što je pogubno za razumnu diskusiju. Ako si ti već unapred istakao da je tebi nevažno šta drugi kaže o sebi i onome što veruje, ti zapravo pokazuješ da te diskusije ne zanima već da se nekako nametne jednoobrazno mišljenje ili 'vjerju' o nekome.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Ovde si sam rekao da je tebi važno ono što ti kažeš a ne ono što sagovrnik kaže.

Kako možeš biti takav nezahvalnik? A ja citirao i tvoje riječi, a ti me optužuješ da ne držim do tvojih riječi. Zaista si beskrajno nezahvalan. Svejedno, ja ću opet citirati tvoje riječi, a ti me ponovo optuži da ne držim do onoga što ti kažeš.


Kuran (Muhamed): Kršenje zavjeta od strane kršćana dovelo do toga da su izgubili istinu o Isusovoj pravoj prirodi i da su mu pogrešno pripisali božanstvo, što je greška koja je ispravljena Kur'anom objavljenim Muhamedu.

A ovako o muhamedanstvu, i to baš po ovom pitanju, zbori 'proročica' Ellen White:

"Spasitelj je rekao: ‘Tko vjeruje u Sina, ima vječni život; a tko neće da vjeruje u Sina, neće vidjeti života; gnjev Božji ostaje na njemu. A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista.’

Muhamedanstvo ima svoje pristalice u mnogim zemljama, ali njegovi zagovornici niječu Kristovo božanstvo. Hoće li ova vjera biti propagirana, a zagovornici istine propustiti očitovati žarku revnost da obore ovu zabludu i poučavaju ljude o preegzistenciji jedinog Spasitelja svijeta?

O kako su nam potrebni ljudi koji će istraživati i vjerovati Božjoj riječi, koji će Isusa predstaviti svijetu u njegovoj božanskoj i ljudskoj naravi, objavljujući sa snagom i u demonstraciji Duha, da 'nema drugog imena pod nebom danog među ljudima, po kojem se možemo spasiti.”

--------------------

A Jovan ovako:

Da je Isus imao samo ljudsku prirodu govori i Jevrejima 2,14: "Budući pak da deca imaju telo i krv, tako i on uze udeo u tome.."
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Pa sam si lepo rekao:"ti si musliman bez obzira šta ti rekao(priznao ili ne)".

Dakle, šta moja reč vredi kada si ti već osudio.

Tu mi ne možemo disktovati.

Kada budeš uvažio tuđe svedočanstvo o sebi i svom verovanju, onda je to razumna diskusija.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Pa sam si lepo rekao:"ti si musliman bez obzira šta ti rekao(priznao ili ne)".

Dakle, šta moja reč vredi kada si ti već osudio.

Tu mi ne možemo disktovati.

Kada budeš uvažio tuđe svedočanstvo o sebi i svom verovanju, onda je to razumna diskusija.

I očekivao sam da nećeš negirati da si musliman. Ti bi zapravo meni trebao zahvaliti jer sam ti pomogao da se ‘autaš.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Bilo bi lepo kada biti znao voditi diskusiju bez licemernog i podsmevačkog duha koji te vodi u etiketiranje drugih i bez nametanja na silu tvog mišljenja, kroz besomučno ponavljanje lažnih optužbi.

Da li ja tebi trebam sada negirati nešto, da bi tvoja sujeta bila namirena i da bi sebi rekao: "ah, naterao sam ga se brani, iako svi znamo da su to lažne optužbe, moj plan je uspeo" ? Ne, to je sasvim zaludna stvar.

O ovome ne treba da dalje diskutujemo.
 
Natrag
Top