Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Možda me ti doživljavaš progoniteljem, pa što onda.

Jašta, takav duh imaš. Svako ko ne može iznositi samo argumentaciju, ko smatra da ona nije dovoljna, te poseže za napadima na ličnost, taj jeste progonitelj.

Nego Jovane, kad je Isus rekao da mu Bog da slavu koju je on prije imao - znači prije nego je postao čovjek, taj stih govori o Isusovoj preegzistenciji.


Znaš kako, Isus, u telu kakvo poznajemo, kakvo su videli učenici nema preegzistenciju.

E sada kada Isus govori o "svojoj slavi" pre dolaska ukazuje na slavu koja Mu je namenjena u davnoj prošlosti. U tom kontekstu Isus bi mogao govoriti o slavi pre dolaska na zemlju jer je ona predviđena. Ne o bukvalnoj preegzistenciji već figurativno.

Ostavljam u mogućnosti i druga viđenja, ako se mogu obrazložiti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Jašta, takav duh imaš.

Ne spamaj temu, ne budi bezobrazan. Nego odgovori što te se pitalo, ili se 'poklopi ušima'. A pitao sam te:

Ako su tvoja vjerovanja, koja si zadnjih godina odbacivcao i mjenjao k'o gaće, bila argumentima poduprta, zašto si ih odbacivao i mijenjao?!?

I drugo, ako slučajno niječeš da si musliman, opovrgni svoje izjave kojima si promovirao i popularizirao "hard-mugamedanstvo", ovako:

1. Odbacujem svoju prijašnju tvrdnju da je islam ispravnija vjera od kršćanstva, jer vjeruje u istinu da je Isus samo čovjek.

2. Odbacujem svoju prijašnju tvrdnju da je Bog upotrijebio muslimane da kazni kršćane zbog bogohulnog vjerovanja da je Isus Bog, na način da je dao muslimani porope kršćane i kršćanske zemlje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Kako li je tek nama, koje ti lažima i svetogrđem proganjaš.

Teško tebi.

A što onda sebe ne poštediš i prestaneš uopšte misliti na moja pisanja? Što sam sebe mučiš, kad kažeš da ti je tolika muka. Kontradiktoran si. Nemaš ti muku zbog mog pisanja već duboku sujetu koja ne trpi drugačiji stav.

Što mene tvoja pisanja tako ne muče. Piši brate šta želiš, iznesi svoj stav o duhovnim stvarima. Što bih ja time bio pogođen? Osim ako nisam sujetan.

Pa zdrav razum imaš, poslušaj ga. I pusti druge. Ne proganjaj.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
A što onda sebe ne poštediš i prestaneš uopšte misliti na moja pisanja? Što sam sebe mučiš, kad kažeš da ti je tolika muka. Kontradiktoran si. Nemaš ti muku zbog mog pisanja već duboku sujetu koja ne trpi drugačiji stav.

A to je tvoj cilj. Ti bi volio da mene nema, pa da ovdje nesmetano širiš đavolske podvale, kako je Bog, stvarajući svoju novu vjeru islam, kaznio bogohulne kršćane koji su Isusa proglasili Bogom, tako da je učinio da muslimani oružjem pokore i kazne kršćane. E, neće moći ove noći.

Što mene tvoja pisanja tako ne muče. Piši brate šta želiš, iznesi svoj stav o duhovnim stvarima.

Itekako te muče. Zato ti mene na sve moguće načine pokušabvaš odavde otjerati, ili me nagovori da ne pišem. Evo i svojoj prethodnoj rečenici nagovaraš me da prestanem pisati.

Pa zdrav razum imaš, poslušaj ga. I pusti druge. Ne proganjaj.

Drugi ti šute k'o ona stvar, što je nevjerojatno jer su vidjeli da si se između Ellen White i Muhameda odlučio za Muhameda.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
A to je tvoj cilj. Ti bi volio da mene nema,pa da ovdje nesmetano širiš đavolske podvale

Pa zar ti jedini možeš da im oči otvoriš? Oni to sami ne znaju bez tebe? O, ala ti sebe precenjuješ sada. Oni jadni nemaju savest, ne znaju ništa, pa ako su prepušteni meni oni će zalutati. Ali ako se ti pojaviš, onda će im sve biti jasno.

Baš sebe precenjuješ. Ali to je već rekoh, gordost i sujeta. Kada to pobediš kod sebe, gledaćeš malo drugačijim očima. I nećeš sebe precenjivati a druge potcenjivati, kako oni jadni bez tebe ništa ne znaju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Pa zar ti jedini možeš da im oči otvoriš? Oni to sami ne znaju bez tebe? O, ala ti sebe precenjuješ sada. Oni jadni nemaju savest, ne znaju ništa, pa ako su prepušteni meni oni će zalutati. Ali ako se ti pojaviš, onda će im sve biti jasno.

Očito je da ti ja smetam. Spamaš temu samo zato da ne odgovoriš na postavljeno pitanje.

Baš sebe precenjuješ. Ali to je već rekoh, gordost i sujeta. Kada to pobediš kod sebe, gledaćeš malo drugačijim očima. I nećeš sebe precenjivati a druge potcenjivati, kako oni jadni bez tebe ništa ne znaju.

Spamaš temu. Zato se vratimo meritumu. Dakle:

Ako su tvoja vjerovanja, koja si zadnjih godina odbacivcao i mjenjao k'o gaće, bila argumentima poduprta, zašto si ih odbacivao i mijenjao?!?

I drugo, ako slučajno niječeš da si musliman, opovrgni svoje izjave kojima si promovirao i popularizirao "hard-mugamedanstvo", ovako:

1. Odbacujem svoju prijašnju tvrdnju da je islam ispravnija vjera od kršćanstva, jer vjeruje u istinu da je Isus samo čovjek.

2. Odbacujem svoju prijašnju tvrdnju da je Bog upotrijebio muslimane da kazni kršćane zbog bogohulnog vjerovanja da je Isus Bog, na način da je dao muslimani porope kršćane i kršćanske zemlje.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Namećeš se kao cenzor nečijeg verovanja. Previše, ali previše je visoko tvoje mišljenje o sebi.

Ti možeš pisati besmislce, čisto da bi udovljio svojoj sujeti(čiji si rob, oslobodi se toga) i da bi ispalo da nešto diskutuješ, ali to je samo za službi tvojoj sujeti, čiji si zarobljenik.

Tako da, ako imaš šta na temu izvoli. Kainos je pitao nešto konstruktivno, čovek je dobio odgovor i nema potrebu više da se preganja. Ako i ti budeš postavio nešto konstruktivno na temu odgovoriću. Ali ne na zadovljenju tvoje sujete.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Tako da, ako imaš šta na temu izvoli. Kainos je pitao nešto konstruktivno, čovek je dobio odgovor i nema potrebu više da se preganja. Ako i ti budeš postavio nešto konstruktivno na temu odgovoriću. Ali ne na zadovljenju tvoje sujete.

Je li tema: Adventizam i Trojstvo? JE.
Jesi li ti do nedavno bio adventist? JESI.
Jesi li odbacio Trojstvo? JESI.

Što onda može biti aktualnije za ovu temu, od moga pitanja tebi - Što si dobio na poklon kada si, posvećujući se Kuranom, odbacio Trojstvo. A posebno je razvidna logičnost ovog mog pitanja kada se vidi što si ti sam tvrdio, a ne što ti je netko podmetnuo.

Znam da masoni poriču trojstvo i to na 33 stepenu kada se posvećuju Kuranom a ne Biblijom i dobijaju divne knjige poput "Moral i Dogma" od Alberta Pajka:).

P.S. Evo baš slušam na radiju imama i priča kako danas počinje ramazanski post. Jesi li ti Jovane danas počeo ramazanski post?
 
Natrag
Top