Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389

Tko ga priječi? I tko priječi tebe da odgovoriš na moj komentar, ovaj?


Božasntvo je plural od Tri Bića Božanska. Bog naš je savršen a ne razdeljen u svom Biću.

Tako da ne shvati pogrešno što rekoh, ali ova priča o Tri Ličnosti u Jednom je šizofrenija.

Šizofreniče, jedan. Tri Božanske Osobe u 'skladnom i savršenom' Bogu su ti šizofrenija, ali su ti 'kul' "Tri Božanska Bića" (valjda tri Boga). Odlazi antikristre. Sve si spreman učiniti samo da Krist nije Bog. Pristao bi ti i da tripo bude Bog, samo da nije Isus Krist.

Ali Tri Bića Božanstva koja savršeno deluju i rade jeste odlika savršenog sklada. A Bog jeste i Savršen i Skladan.

Tri Boga!?!?!?
Pristat ćeš i da sutri Boga postoje, samo da među njima nije Spasitelj i Bog nas kršćana, Isus Krist.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Pusti čoveka da poveže tri,četiri komentara samnom a ne da ga presečeš tvojim besmislicama. Nemaš ti ništa novo reći, ponavljaš besmislice, skrećeš temu, podvodiš pod lični obračun. Kauboju, prestani pucati, istrošio si sve metke.

Dakle, pusti Mireta.

Kao prvo ja mu ne priječim da tebi odgovara.

A kao drugo, ja se ponavljam jer mi još niti jedan put nisi odgovorio na dvadeset puta ponavljana moja pitanja. Evo ti jednog od njih ponovo, pa gukni ako imaš što smisleno.

Znam da masoni poriču trojstvo i to na 33 stepenu kada se posvećuju Kuranom a ne Biblijom i dobijaju divne knjige poput "Moral i Dogma" od Alberta Pajka:).

Dakle, što su tebi poklonili kada si se, posvećujući se Kuranom, odrekao Trojstva?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Na besmislice? Nema potrebe. Kada pitanja budu oko teologije a ne na ličnom planu, i na zadovljenje sujete, onda svakako. Na ono što nema smisla nema potrebe ni odgovorati.

Evo najprije tvoje izjave na koju sam ja reagirao pitanjem:

Znam da masoni poriču trojstvo i to na 33 stepenu kada se posvećuju Kuranom a ne Biblijom i dobijaju divne knjige poput "Moral i Dogma" od Alberta Pajka:).

A sada mi odgovori, samo nemoj 'dizanjem nosa', ovo što tvrdiš - da s teologijom nikakve veze nemaju - Trojstvo, Kuran, Biblija, Pike. :)
 
Natrag
Top