Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.312
Mene ne zanima Trojstvo jer to nije Biblijska doktrina.

Ja govorim o Biblijskoj doktrini a ona otkriva da je Bog plural, kao što navedoh stihove gde gde se ističe da Bog stvara u množini: "hajde da načinimo".

Ti navodno BRANIS TROJSTVO! A u definiciji TROJSTVA - NE POSTOJI PLURAL!

Sta onda branis? Ocigledno VISE BICA! (POLITEIZAM).

Odgovori mi na ceo moj post a ne selektivno!

Necemo se tako igrati. Kada mi na sve one citate das odgovor, onda mozemo dalje! A ne da se hvatas selektivno samo za jedan pasus koji mislis da mozes da oboris, a ne mozes ni taj!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.461
Apostol lepo kaze: "U pocetku.. REC BESE KOD BOGA... I REC POSTADE TELO i useli se medju nas", preegzitencija je jasna!

Ali Isus nije Reč. Reč svedoči za Isusa-1. Jovanova 5.

"A KADA VIDITE SINA COVECJEG DA ODLAZI GORE GDE JE PRE BIO"??? (Jovan 6:62)

Sin Čovečiji nije pre bio na nebu. Jer On je upravo "čovečiji" jer je u ljudskom telu. Čovečije telo nije postojalo na nebu pre. Kada Isus govori da odlazi gde je pre bio želi zapravo reći da odlazi gde mu je mesto i gde pripada. U proroštvu najavljen, i u tom kontekstu je "odande".
"JA SAM HLEB ZIVI KOJI JE SISAO SA NEBA"! (Jovan 7:48)

Poreklo jer je On bezgrešan (nebeski).

"JA SAM SISAO SA NEBA, NE DA VRSIM VOLJU SVOJU, VEC DA VRSIM VOLJU ONOGA KOJI ME JE POSLAO"
(Jovan 6:37)

Isto. Sići sa neba tj. budući da je nebeski (bezgrešan).

"JA SAM PRE NEGO SE AVRAAM RODIO" (Jovan 8:58)

Naravno, najavljen pre Avrama. Poreklo Mu je u proroštvu.

I apostoli potvrdjuju ovo kada pisu o njemu u svojim poslanicama, da je "on pre svega drugoga i sve u njemu.. da se kroz njega i za njega sve sazda"!... „Sve je njegovim posredstvom stvoreno“ (Kol.1,16)


U kontekstu toga da je On kao Spasitelj i kao Onaj koji je spasio čovečanstvo i celu tvorevinu Neko kome je podređena sva tvorevina. On je zapravo Onaj ko je nanovo stvorio sve kroz svoje spasenje.

STVARNO TI SI POLUDEO!

Mire, koliko god da se ne slažemo, ja tebi nikadane govorim ovakve stvari. Ti takođe radiš isto što i Boro, samo malo u lajt varijanti. Pusti te kvalifikacije, skoncetriši se na teološku diskusiju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.312
Ali Isus nije Reč. Reč svedoči za Isusa-1. Jovanova 5.

Sto lupas? Jednom priznajes 1. Jovanovu 5:7, a kada ti ne odgovara onda tvrdis da je falsifikat! Vec prema potrebi..

Rec svedoci "na nebu", zato sto je Rec istovrememo i na nebu i na zemlji! Bog je SVEPRISUTAN!

Sin Čovečiji nije pre bio na nebu. Jer On je upravo "čovečiji" jer je u ljudskom telu. Čovečije telo nije postojalo na nebu pre.

Kako onda kaze da SIN COVECJI ODLAZI GORE GDE JE PRE BIO?

Sto lupas? Tu se uopste ne radi o telu, vec o LICNOSTI, o "istoj licnosti" koja je sa neba sisla u telo! Normalno da ne govori o telu!

Znaci lupets na max!

Kada Isus govori da odlazi gde je pre bio želi zapravo reći da odlazi gde mu je mesto i gde pripada. U proroštvu najavljen, i u tom kontekstu je "odande".

Ne odlazi on ni u kakvo "PROROSTVO" vec odlazi GORE GDE JE PRE BIO! Dakle na NEBO!

Kako mozes "OTICI U PROROSTVO?"

Poreklo jer je On bezgrešan (nebeski).

Sta kazes - "SISAO JE IZ PROROSTVA?"

Pa kako mozes "sici iz prorostva" , jel to mesto???

"JA SAM HLEB ZIVI KOJI JE SISAO SA NEBA"! (Jovan 7:48)

---> Lepo ti kaze da je u pitanju MESTO!

Covece sta je s tobom???

Isto. Sići sa neba tj. budući da je nebeski (bezgrešan).

Opet ti! Pa jel tebi dobro, jesi l citav?

Kako mozes da SIDJES IZ PROROSTVA???

On eksplicitno pominje "MESTO", ne govori da je najavljen prorostvom, vec govori da SILAZI SA NEBA!

To u tekstu stoji:

"JA SAM SISAO SA NEBA, NE DA VRSIM VOLJU SVOJU, VEC DA VRSIM VOLJU ONOGA KOJI ME JE POSLAO"
(Jovan 6:37)



A kako onda tumacis ove Hristove reci:

"Ne dohvataj me se, JER SE JOS NE VRATIH K OCU SVOM"

---> Ovo tumacis da NIJE OTISAO NA NEBO, a one gore stihove izvrces! Pa kako ne vidis da je to ludost??? I jeste ludilo to sto pises!

Mire, koliko god dase ne slažemo, ja tebi nikadane govorim ovakve stvari. Ti takođe radiš isto što i Boro, samo malo u lajt varijanti. Pusti te kvalifikacije, skoncetriši se na teološku diskusiju.

Jovane izvini, ali to nije s namerom da te uvredim, vec da se trgnes! To sto pises je van pameti! Kako da nazovem drugacije, tako i Piramida pise gluposti kao i ti. Ti kao da njega kopiras..

Protumaci mi i ostale stihove, i ovaj sto sam ti dao o povratku k ocu nakon vaskrsenja..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.393
Uzas! Pa zar se u adventistickoj teologiji moze "sici u had"??? Ako to nije "doslovno mesto" na koje se moze "sici", gde onda silazi?

Ne naučava Jovan više adventističku teologiju, on naučava muhamedansku 'teologiju'. Postao je "muhateolog".

Pa ko je onda taj Isus na nebu?

Dakle, mi se molimo "obicnom coveku"!
Obozavamo "obicnog coveka"! Ako on nije ranije postojao na nebu, mi smo idolopoklonici!

Mire, ja ću se početi pitati što je s tvojim razumom. Jovan ovo, čemu se ti naveliko čudiš, "drobi" ovdje već više od godinu dana.

Jovane, tvoja teologija je bolesna!

Njemu to ne smeta, važno da mu je antikristovska i antikršćanska.

Apostol lepo kaze: "U pocetku.. REC BESE KOD BOGA... I REC POSTADE TELO i useli se medju nas", preegzitencija je jasna!

Onaj koji je bio na nebu, silazi na zemlju, i naseljava TELO! Potom ponovo odlazi na nebo da sedne kod Oca!

Isus eksplicitno naglasava da je on ranije postojao na nebu i da je SISAO SA NEBA:

"JA SAM OD VISIH, A VI STE OD NIZIH, VI STE OD OVOGA SVETA, JA NISAM OD OVOGA SVETA"! (Jovan 8:22-23)

"A KADA VIDITE SINA COVECJEG DA ODLAZI GORE GDE JE PRE BIO"??? (Jovan 6:62)

"JA SAM HLEB ZIVI KOJI JE SISAO SA NEBA"! (Jovan 7:48)

"JA SAM SISAO SA NEBA, NE DA VRSIM VOLJU SVOJU, VEC DA VRSIM VOLJU ONOGA KOJI ME JE POSLAO"
(Jovan 6:37)

"IZIDJOH OD OCA, I DODJOH NA SVET, I OPET OSTAVLJAM SVET I IDEM K OCU" (Jovan 16:28)


"JA SAM PRE NEGO SE AVRAAM RODIO" (Jovan 8:58)

"JER ZNAM OTKUDA DODJOH I KUDA IDEM, A VI NE ZNATE OTKUDA DOLAZIM I KUDA IDEM" (Jovan 8:14)


Pa koliko treba biti LUD pa izvrtati ove Hristove reci??? Jasno ti kaze da ON NIJE OD OVOGA SVETA i da je SISAO OD GORE???

I apostoli potvrdjuju ovo kada pisu o njemu u svojim poslanicama, da je "on pre svega drugoga i sve u njemu.. da se kroz njega i za njega sve sazda"!... „Sve je njegovim posredstvom stvoreno“ (Kol.1,16)

STVARNO TI SI POLUDEO!

I sada si ti, kao, nešto dokazao Jovanu, navodeći desetinu jasnih i nedvojbenih biblijskih citata iz kojih se vidi da je Isus kojega je rodila Marija upravo onaj koji je sišao s neba i koji se vratio na nebo. Jovan će ti na ovo odgovoriti, da je desetine ovih ponavljanja posve jasnih izričaja u Bibliji sigurno neka "biblijska zajebancija", jer da se biblijski pisci nisu zaj*ebavali, ili da nisu bili pijani, onda bi ovo napisali samo jedanput.

Jednako je ovako Jovan reagirao na desetine mojih citata iz Biblije, koji govore kako su i Jahve i Isus Krist jedin i Spasitelji, komentirajući da tako veliki broj ponavljanja i spominjanja titule Spasitelj, sigurno znači da je riječ o nekoj zaj*ebanciji, pa slijedom toga treba odbacizi zaj*ebanciju bibblijskih pisaca, te prihvatiti i zaključiti da Isus nije Spasitelj.

KOLIKO PUTA TREBA DA PONOVIM DA SE - U NAUCI O TROJSTVU NIGDE NE POMINJE "PLURAL"???

TAJ IZRAZ KORISTE PROTESTANITI A NE CRKVA!

BOG NIJE PLURAL!

Kao prvo, ni protestanti ne koriste taj termin. A Jovan ga je, u svome teško patološkom kompleksu Mesije, naprosto izmislio u svojim halucinacijama maštajući da ga podvali muhamedancima. Ovo ja ne izmišljam, ovo je Jovan prije dvije-tri godine sam izjavljivao u diskusiji sa mnom.

Bas sam to gore i napisao! I ti si primetio, pa ovo je stvarno LUDILO!

Neće muslimani prihvatiti Jovana kao proroka, naravno, a Jovan to neće moći podnijeti. A to znači da će Jovan, nudeći se Mesijom, nastaviti dalje svoj put. Kada će to biti ja ne znam, ali njegovo konačno odredište jeste sekta Židova koja tvrdi da je Isus kopile i crknuto pseto. Tako im u Talmudu piše.

Kada Isus govori da odlazi gde je pre bio želi zapravo reći da odlazi gde mu je mesto i gde pripada.

Jovane, ti zaista nisi 'normalan'. Ti si Isusa ovdje gore izjednačio s ocem laži. Otac laži je onaj koji govori "onako kako nije". Onaj koji jedno zna i misli, a drugo govori. Primjeti one dvije crvene riječi u svojoj tvrdnji koju sam gore citirao - govori i (želi) reći. Ti ovdje tvrdiš da Isus jedno zna i misli - "odlazi gdje mu je mjesto i gdje pripada", a kao otac laži, drugo govori - "odlazi gdje je prije bio". Je li Isus zaista takav lažov i prevarant, da bi jedno znao i mislio a posve drugo govorio!?!?

Da Bog sačuva!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.461
Jednom priznajes 1. Jovanovu 5:7, a kada ti ne odgovara onda tvrdis da je falsifikat! Vec prema potrebi..

Pomešao si me sa nekim. Nikada to nisam rekao.

Kako onda kaze da SIN COVECJI ODLAZI GORE GDE JE PRE BIO?

Odakle je najavljen, sa neba. Njegovo poreklo (ne fizički već duhovno On pripada "gore"). On sam kao Isus Hristos nikada pre rođenja nije bio na nebu. Ako nađeš stih gde se pominje Isus Hristos pre dolaksa, ja ću tada prihvatiti tvoje objašnjenje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.461
"JA SAM HLEB ZIVI KOJI JE SISAO SA NEBA"! (Jovan 7:48)

Kao kada se kaže da je On "nebeskog" porekla. To ne znači da je On bio na nebu bukvalno, već da živi po načelima neba.

Nikakav to nije problem, nego Mire, problem je što smo većina naučeni da verujemo u preegzistenciju, u Božanstvo Isusa Hrista, i onda je gotovo nemoguće da pokušamo da razumemo drugačije. To je moć naše navike razmišljanja.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.393
Kao kada se kaže da je On "nebeskog" porekla. To ne znači da je On bio na nebu bukvalno, već da živi po načelima neba.

Nikakav to nije problem, nego Mire, problem je što smo većina naučeni da verujemo u predestinaciju, u Božanstvo Isusa Hrista, i onda je gotovo nemoguće da pokušamo da razumemo drugačije. To je moć naše navike razmišljanja.

Lažeš. Lažeš k'o pas. Lažeš k'o antikrist. Ne vjeruju kršćani da je Isus Bog, zato što su tisućama mantri - Isus je Bog - sami sebe uvjerili i sami sebe obmanuli da je Isus Bog, nego vjerujemo da je Isus Bog, jer je to sam Isus za sebe ustvrdio, jer to za Isusa tvrde apostoli i novozavjetni pisci, jer to za Isusa tvrde apostolski i crkveni oci, i na koncu tako bez prekida vjeruje i naučava Kristova crkva čitavih dvije tisuće godina.

Antikristi i antikršćani bi mogli nama kršćanima reći ovako: Da, da, ali sve ovo gore navedeno napisali ste sami vi kršćani, pa zašto bismo vam vjerovali? Imate li, osim vas samih, osim vaše Biblije, osim vaših apostolskih i crkvenih otaca, i osim vaše Crkve, bar još jednog svjedoka, bar još jedno svjedočanstvo, koje potvrđuje da su ti ljudi koji su postali Isusovi sljedbenici (kršćani) zaista vjerovali da je Isus Bog?

Ima. I to ne jedno, ima ih više, a evo sada ovdje dva takva svjedočenja. I ne samo da ova svjedočanstva nisu iz reda kršćana, nego dolaze od strane neprijatelja kršćana, kršćanstva i Krista.

1. Osim u Bibliji, i u židovskim povijesnim tekstovima nalazimo dokaze da su Židovi tražili da se Isusa ubije jer se Bogom pravi. To znači da se Isus i ponašao kao da je Bog, jer Bog i je, samo što Židovi to nisu mogli povjerovati, pa su rekli: "Pravi se Bogom, ubijmo ga".

2. Na samom početku 2. stoljeća, progonitelj kršćana Plinije Mlađi, provodi istrage među kršćanima, razgovara s njima i ispituje ih - tko su oni, što vjeruju i kakva im je vjerska praksa. Tako od samih kršćana doznaje, i u svome pismu piše caru Trajanu, između ostaloga, i ovo:

Tvrdili su da je sva njihova krivnja ili zabluda u tome što su se okupljali određenog dana prije zore pjevajući i slaveći Krista kao Boga i obvezivali se …..
-------------------------------

Kao što vidiš, 'pokvareni' (ili nesretni) čovječe, nismo mi danas 'izmantrali Isusa Boga', nego imamo i svjedočenje neprijatelja Krista i progonitelja kršćana da su apostoli i prvi kršćani vjerovali da je Isus Bog. I kako su završavali ovi koje je Plinije ispitivao? Pišući caru Trajanu kaže Plinije, otprilike: One kršćane koji bi tebe priznali bogom, ja bih oslobodio. A one pak, koji to nipošto ne bi htjeli napraviti, i odreći se Krista, ja sam kaznio.

Još jednom, 'pokvareni' (ili nesretni) čovječe, ti si izmantrao Isus nije Bog, jer si zaveden sotonom i muhamedanstvom, jer Istina je ovo gore.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.461
Ne, niste danas, već od Nikeje. A to traje 1700 godine. Pa svo to vreme je ovakvo uverenje, i to zaista nije lako prenebregnuti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.461
I to smo razjasnili. Plinijie nije teolog hrišćanski, i on ne razume šta je "bog" a šta je "Bog". On ne razume tu teološku razliku koju znaju hrišćani.

Blago tebi ako Plinija uzimaš za argumentacju :)
 
Natrag
Top