Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
On ne razume tu teološku razliku koju znaju hrišćani.

Blago tebi ako Plinija uzimaš za argumentacju :)

Tako je. Plinije nije napisao caru Trajanu što se njemu čini kako kršćani vjeruju. Plinije je caru napisao ono što su mu sami kršćani rekli, a kršćani su mu rekli da Krista slave kao Boga.

Tebe je za žaliti, kad ti pamet najelementarniju logičku misao nije u stanju napraviti.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.436
A car je takođe teološki obrazovan i razume razliku između 'bog' i 'Bog' u hrišćanskoj teologiji.

Dakle, razumevanje ovog termina 'bog' u prepisci dva neznabošca u tebi 'dokaz'. To pre svega pokazuje da je i tvoje razumevanje ovoga na nivou nezbabožaca.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
A car je takođe teološki obrazovan i razume razliku između 'bog' i 'Bog' u hrišćanskoj teologiji.

Tebe je zaista za žaliti, kad ti pamet najelementarniju logičku misao nije u stanju procesuirati i zaključiti. Evo pomoći ću ti još jednom. Nebitni su i Plinije i car Trajan. Bitni su samo oni kršćani koje je Plinije ispitivao, za koje i ti reče da oni jedini znaju što i kako vjeruju. I baš ti kršćani rekoše: Mi slavimo Krista kao Boga.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
A Plinije zna razliku između 'bog' i 'Bog'?

Plinije je caru Trajanu samo prenio ono što su mu kršćani rekli. To su pravi kršćani, koji su slavili Boga, a ne "bogove". Oni koji slave "bogove", nisu kršćani nego pogani. Ovi kršćani su ti jednaki onima koje su u Rimskim arenama bacali divljim zvijerima, jer se nisu htjeli odreći svoga Boga Isusa Krista.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.436
Ponavljaš se. Trajan i Plinije ne poznaju razliku između 'bog' i 'Bog'. Hrišćani kažu Pliniju, Isus je 'bog' i mi ga proslavljamo a Plinije prenese i kaže : "oni tvrde da je Isus 'Bog".

To je ta razlika. Besmisleno je pozvati se zato na Plinija i izvlačiti konsekvence iz toga.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Ponavljaš se. Trajan i Plinije ne poznaju razliku između 'bog' i 'Bog'. Hrišćani kažu Pliniju, Isus je 'bog' i mi ga proslavljamo a Plinije prenese i kaže : "oni tvrde da je Isus 'Bog".

Apostoli i prvi kršćani su vjerovali u Boga, a nisu vjerovali u "bogove". I baš te kršćane Plinije ispituje o njihovoj vjeri, a oni mu kažu: Mi slavimo svoga Boga Krista. Nisu ovi kršćani Pliniju mogli reći - mi slavimo "boga" Krista, jer u "bogove" slave pogani, a pravovjerni kršćani, kakvi su bili ovi, vjerovali su u Boga i slavili pravoga Boga - Isusa Krista.

P.S. Prosto k'o pasulj, ako se ima zrno soli u glavi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
A Isus sam za sebe kaže da je 'bog', Jovan 10,34-36.

Evo gdje si ovaj đavliji nauk pokupio, Muhamedov klanjatelju:

1679742438762-png.159184


1679747458865-png.159185
 
Natrag
Top