Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam licno protiv svakog nasilnog fizickog izbacivanja, jer ako je jedna crkva posvecena, onda nema potrebe da neko nekoga nasilno izbacuje, taj koji je dosao sa zlom namerom ce sam odatle izaci, jer ce mu u toj atmosferi posvecenih ljudi biti neprijatno, i osecace se nelagodno.
Posvecena atmosfera ce takvog coveka ili odvuci sa tog mesta, ili ga privuci Hristu.

Navescu cu svoje licno iskustvo u vezi ovoga.

Kada sam ja prvi put krocio u Adventisticku crkvu, a to je bilo negde u prolece 1993 godine, dakle sa 19 godina, prvi utisak je bio neverovatan.
Ja ne mogu da opisem to iskustvo tada na tom mestu, tu svezinu Bozje prisutnosti koja se osecala u atmosferi, moje srce je u tim trenutcima bilo ispunjeno nekom svetom radoscu, ljubavlju i mirom, i osvedocenjem da se nalazim u pravoj Bozjoj crkvi.

To iskustvo se nastavljalo sa svakim mojim sledecim dolaskom na to mesto.
Ja sam cak neka od tih iskustava opisao na ovom forumu u temi koju sam pokrenuo pod naslovom `Iskustva sa Bogom, pa mozes pogledati ako zelis.

Naravno, u svakoj crkvi postoje i posveceni i neposveceni ljudi, kao sto biblija kaze i zito i kukolj, tako da crkva nije potpuno savrsena u tom pogledu, pa cela nasa protekla prica se zasniva na ovoj konstataciji, i moze pretstavljati odgovor na sve probleme i dogadjaje koji se desavaju unutar crkve, a koji nisu proizvod Bozjeg delovanja, a tu mislim i na samoinicijativna izbacivanja, tuce, itd...

Sto se tice drugih crkava, a obisao sam vecinu u Beogradu, mogu da kazem iz licnog iskustva, da u njima ne postoji Blagodat Svetoga Duha koja bi trebala da se oseca, a koja coveka koji dolazi u crkvu treba da privuce Hristu, vec stavise odbojna atmosfera praznine.

Zajednica Jehovinih svedoka je u tom pogledu na prvom mestu.

Prilikom ranijih poseta njihovnim dvoranama Kraljevstva kako ih nazivaju, osecao sam se vrlo lose, kao da je u tim trenutcima nesto izjedalo moje srce, i um, da sam u par navrata osecao i fizicki bol, i morao da izadjem iz dvorane.

Neznam koliko si upoznat, sama Sotonina prisutnost i blizina, ima svoj odredjeni miris koji on kao bice isijava.

Jednom prilikom sam bio na kongresu Jehovinih Svedoka u sportskom centru Banjica, i tom prilikom u celoj unutrasnjostio ovog objekta, i dvorane u kojoj se odrzavao kongres, se osecala takva koncentracija Sotonske sile, i njegov zagusljivi smrad.
Morao sam da napustim to mesto, ali mi je bilo iskreno zao tih zavedenih ljudi, sto je u jednom trenutku ganulo suze na moje oci.

Neka Gospod pomogne svakom iskrenom coveku, da pronadje pravi put spasenja, i vecnog zivota.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
...Sto se tice drugih crkava, a obisao sam vecinu u Beogradu, mogu da kazem iz licnog iskustva, da u njima ne postoji Blagodat Svetoga Duha koja bi trebala da se oseca, a koja coveka koji dolazi u crkvu treba da privuce Hristu, vec stavise odbojna atmosfera praznine.Zajednica Jehovinih svedoka je u tom pogledu na prvom mestu.
Prilikom ranijih poseta njihovnim dvoranama Kraljevstva kako ih nazivaju, osecao sam se vrlo lose, kao da je u tim trenutcima nesto izjedalo moje srce, i um, da sam u par navrata osecao i fizicki bol, i morao da izadjem iz dvorane.
Neznam koliko si upoznat, sama Sotonina prisutnost i blizina, ima svoj odredjeni miris koji on kao bice isijava.
Jednom prilikom sam bio na kongresu Jehovinih Svedoka u sportskom centru Banjica, i tom prilikom u celoj unutrasnjostio ovog objekta, i dvorane u kojoj se odrzavao kongres, se osecala takva koncentracija Sotonske sile, i njegov zagusljivi smrad.
Morao sam da napustim to mesto, ali mi je bilo iskreno zao tih zavedenih ljudi, sto je u jednom trenutku ganulo suze na moje oci.
Neka Gospod pomogne svakom iskrenom coveku, da pronadje pravi put spasenja, i vecnog zivota.
Pogledaću temu iskustva sa Bogom, hvala ti na tome.
Međutim problem je što sve crkve tvrde da imaju velikih i direktnih uticaja i iskustava sa Bogom.
Daću ti jedan primer.
Razgovarao sam dosta puta sa starešinama JS. O njihovoj doktrini. Pošto im je to najsabija tačka, vrlo brzo polude i pobegnu od mene, kao đavo od krsta. Međutim u njihovu crkvu ne idem. Gde nema istine – šta ću ja tamo? Siguran sam da bi me i Bog to isto pitao. Tako da ne znam kako je. Ali sam kroz razgovor sa starešinama JS i forumašima JS došao do zaključka, da oni tvrde, da je najveća ljubav i Hrišćansko zajedništvo se oseća u Dvorani Kraljevstva. Da se to jedino može osetiti kod njih i nigde više! Evo pitaj ih ako mi ne vereješ. Takođe tvrde da Bog komunicira na zemlji jedino sa Kulom Stražarom. Da je to jedini kanal komuniciranja između Boga i ljudi.
Ja u stvari mislim da je to opasna sotonina zamka – Ja sam najbolji, jedini, spašen 1000 %, istiniti, verni, najlepši, najpametniji, najistinitiji, expert za sve, bez mane, svet, ostali su nikakvi, krivi, nespašeni, grešni ……………….. Božja osobina, jednog vernika, je nešto drugo – ja sam grešnik, i to veliki, i zato Bože smiluj se meni grešnom i oprosti mi moje grehe, kao što ja opraštam dužnicima svojim…….. Kad čovek shvati da je mali, grešan, zavistan od Boga, daleko od savršenstva…………onda je na pravom putu! Jer smo mi našim karakterom i našom dobrotom daleko od Boga. Verom smo jako blizu (kako ko), ali karakterom još uvek daleko. Evo ti primer Hrista. Koliko ljudi znaš da se PONAŠA kao Hrist. Ne mora činiti čuda. Ni jedno. Samo koliko ih znaš da se ponašaju kao On. Ili blizu kao On?
Ja ne znam ni jednog!

Ne znam da sotona smrdi. on je duhovno biće tako da ne bi trebao. Ili ako misliš na onu crnogorsku ‘’…….tragovi mu smrde nečovještvom’’. Znači njegova dela možemo videti, ali osetiti čulom mirisa – ja nisam doživeo i ne mogu ti o tome ništa reći.
Ako ti to osećaš onda je to dar od Boga.
Ali mislim da je i subjektivizam svakog čoveka jedna opasnost ka pronalaženju prave i jedine istine. Kada bi čovek bio objektivno biće – onda bi taj odgovor mnogo brže i preciznije našao.
Gospod s tobom
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Šarrdy, da oni koji ne znaju ne bi pomislili da je izreka: "Tragovi mu smrde nečovještvom" crnogorska narodna, treba precizirati da je to stih iz Njegoševog Gorskog vijenca.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znam sta kazu Jehovini svedoci za sebe, ali jedno je reci, a drugo stvarno takav i biti.

Problem Jehovinih svedoka je taj sto rade mehanicki, odnosno glume posvecenost, a to postizu tako sto u svojoj zajednici imaju posebne programe na kojima ih uce kako da pristupaju ljudima, kako da se ponasaju, ili razgovaraju sa njima u teznji da im svedoce Jehovisticku doktrinu.

Njihovo ophodjenje sa ljudima nije proizvod tihog delovanja Bozjeg Duha koji menja srce, i cini da covek postane stvarno istinski ispunjen ljubavlju Bozjom, i da deluje u skladu sa prirodnim potsticajima koje Duh Sveti cini kroz njih, vec je to odraz necega naucenog, u smislu `Ponasam se tako zato sto su me tako naucili, a ne zato sto me na to nagoni ljubav Bozja.

Nema nista lose u Hriscanskoj posvecenosti, cak sta vise, Bog od nas zahteva savrsenstvo karaktera, on kaze `BUDITE SVETI KAO STO SAM JA SVET...
Ipak Hriscanski zivot je stalna Borba, gde covek nikako ne sme da se opusti i da misli da je dostigao savrsenstvo, vec treba da se trudi da svakoga dana svoju volju predaje Bogu, kako bi on Svojim Duhom delovao u njemu, da svakoga dana napreduje u posvecenju, i ako se desi da padne, treba da ustane i nastavi gde je stao, trazeci od Boga da ga ocisti od svakog greha, i posveti celo bice.

Djavo jeste Duhovno bice, ali njegova blizina se i te kako oseca, imao sam to iskustvo, i imam dar da ga osetim na mestima gde je velika koncentracija njegove sile.

Sto se tice istine, ja ne tvrdim isplicitno nista, ja samo pozivam ljude da ispituju, a u jednom od prethodnih komentara sam objasnio da svaka istina mora proci kroz odredjene faze provere, ali naveo bih jednu od najvaznijih, a to je molitva, a covek koji se moli u tom pogledu, verujem ne moze nikada da zaluta..

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ja nisam mislio na doktrinu, nego na ljubav koju Adventisti pokazuju prema neistomišljenicima. A to uopšte nije mala stvar. Jer kada je Bog dao život za nas dok smo još bili grešni i dok su svi bili protiv Njega, to znači da i mi moramo pokazivati ljubav prema neistomišljenicima. A tu su Adventisti jako tanki. Samo što ne biju. Ustvari možda i biju, ne znam. Treba otići u njihovu crkvu i pričati protiv subote, desetka, EGW, 1844.........i videti šta će se izdešavati. Da li će pasti batine ili samo vređanje ili možda ljubav prema neprijateljima ili nešto četvrto!
Meni je pričao jedan prijatelj da su hteli da ga biju u Adventnoj crkvi, i spasio ga je pištolj u džepu, jer su Adventisti videli cev kroz jaknu i pobegli, a da to nisu videli ko zna kako bi on završio, tj. prošao.

Prijatelju Sarrdy,

Molim te mani se tih gluposti. Nijedan hriscanscanin nije toliko nisko pao da u crkvu ide sa pistoljom.
Drugo, ako neko ide u necijui crkvu, nije toliko zaostao da misli da ce mu dati neko pravo da propoveda,
u svim crkvama postoje ljudi koji su za to odredjeni, a posetiocima je mesto da slusaju, ako zele,
ako ne zele niko im ne brani da izadju napolje.

Tako vidis, ti pricas nekakve price, pune predpostavki, koje nemaju nikakve veze sa stvarnoscu.
Ne mesaj babe i zame pa mislis da si dokucio mudrost.
Kazi nam nesto o tvojoj veri ako znas.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pa i ti priznajes da se nista i nije desilo. Pa ako se nista nije desilo kakav ti imas problem?

Drugo, taj sto ti je pricao price za decu, da li je bio pijan ili samo drogiran?

Mani se tih decjih prici ne zamaraj ljude sa njima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pa i ti priznajes da se nista i nije desilo. Pa ako se nista nije desilo kakav ti imas problem?
Zašto bih ja imao proble?! Niti se to desilo u mom gradu, niti ja imam ikakve veze sa tim, sem što mi je ispričao jedan prijatelj. Odakle ti ideja da je to problem za mene? Mislim da je to samo insinuacija - da ja imam problem sa tim.
Drugo, taj sto ti je pricao price za decu, da li je bio pijan ili samo drogiran?
Ne čovek niti puši, niti pije, a pri tom je makrobiotičar. A priče za decu nisu, jer je to vrlo lako proveriti!
Samo treba otići u bilo koju Adventističku crkvu i govoriti da ne trebaju žene biti pastorice, da jedenje svinjetine i davanje desetka nema veze sa spasenjem i sve ostale stvari koje pogrešno izučavaju Adventisti i obratiti pažnju na ponašanje Adventista posle toga. I videti kolika je ljubav Adventista prema neistomišljenicima!
Vrlo prosto zar ne? Šta u ovome nije jasno?
Mani se tih decjih prici ne zamaraj ljude sa njima.
Nisu dečije priče, nisu. Već istinite i jako poučne. A kako ti brate Miko znaš da ja tim pričama zamaram ljude?
Pa ja to nisam primetio posle tog mog posta da se neko žalio. Ajde molim te objasni mi kako si ti došao do tog zaključka?
Hvala unapred. Bog s tobom.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Cobi63, je dobro objasnio.
Vodja pokreta tog probudjenja bio je Baptista Viliam Miller i kao Baptista je i umro. On je bio farmer i laik pastor.
To je bilo snazno duhovno probudjenje, kome su se pridruzili vernici iz raznih crkvava.
Neki su se isnenadili kad sam jednom rekao da su u pocetku sve pogresno verovali. Nisu sve, ali dosta toga jesu, jer svako je iz svoje crkve doneo ono kako je ucen
Tek kad se Milerovo tumecenje o Ponovnom Hristovom dolasku nije ispunilo i mnogi su se razisli, pojedini vernici poceli su da se okupljaju, proucavaju Bibliju i posle skoro 20 godina osnovana je Adventisticka crkva.
Proslo je dosta vremena dok se mnoge doktrine nisu iskristalisale. Pa i danas postojue instituti i univerziteti u kojima se jos uvek produbljuju istrazivanja pojedinih istina.

Razlika izmedju Jehovinih svedoka i Adventista je u tome, sto JS vode laici koji namaju nikakvu teolosku skolu, oni nemaju nikakvu skolu, bolnice, institute itda. Dok su adventisti prisli ozbiljno podizanju skola, ne samo skola za prorpovednike, nego od obdanista do univerziteta. Zadravstena sluzba je naglasena. Podizu se bolnice, klinike, instituti. Jevandjelje se propoveda preko radija, TV, literature, evangelizacija, Dopisne Biblijske skole , seminara ii drugo. Dok JS samo stampaju knjkige i idu od vrata do vrata. To je dobro, ali zanemaruju sva savremena sredstva koja su od velike koristi.
 
Natrag
Top