Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
"The Cled Bible" šta znanjoj?

"In a-made relions the aurity of God's Scripture and unchanging word is challged. The Sevh-dvensts are no exceion. Tey have th own version of the le, known as The Clear Wd Bible, which ins the words ideas of Elln G. Wite direly into the biblical text."

Smesko, mani se tog tvog bunjista. Ti zbilja nista ne znas sam od sebe da napises.
Celear Vord Bible, je prepricana Biblija za one koji tesko citaju stari engleski jezik.
Crkva nema svoj prevod Biblije nego koristi sve postojece prevoda, a ako to trazis

obratiti se Jehovinim svedocima to oni imaju.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Laodikejac
Iskreno receno verovanje da je jedan Bozji stvaralacki dan 1000 ljudskih godina mnogo lepse zvuci,nego jedan ljudski dan od 24 sata.
Ali Biblija govori da je taj dan cak i mnogo duzi.,cak vise hiljada godina.
Jevrejima 4:4,8,11
4.Jer negde reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od svih dela svojih.
8.Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio potom.
11.Da se postaramo, dakle, ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku neverstva.
Mozes da procitas i celu tu 4 glavu i videti da se radi o danu Bozjeg pokoja,koji jos traje.
Da je to bukvalan dan od 24 sata napravio bi pravu pometnju u Bibliji i medju onima koji je proucavaju kao sto i jeste.
Adam nosio Evu u stonaku.....,Eva nije stvorena 6 dana,a u Bibliji pise da jeste,ali bila je u Adamu......bzvz.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, onda bi po tebi svi trebali da postanemo kabalisti, odnosno masoni koji podrzavaju kabalisticka ucenja, jer to sto govoris je njihova filozofija.

Cetvrto poglavlje Jevrejima poslanice upravo govori o tome da treba da se vratimo sedmicnom subotnjem odmoru, po primeru Gospoda koji je pocinuo u sedmi dan nakon stvaranja, i da ne krenemo istim primerom neposlusnosti koju su ispoljavali Jevreji za vremena Isusa Navina, ne postujuci subotu kao dan odmora.

Proucavaj pazljivo ovo poglavlje, i uporedi sa paralelnim tekstovima u knjizi Isusa navina o kojima je rec u Jevrejima 4 poglavlju, videces da sam u pravu, odnosno da biblija govori o tome..
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dragi moj laodikejac
i masoni i kabalisti i adventisti i svi ostali imaju svaki svoje ucenje.
Da Pavle u jevrejima ne govori o suboti kao 7 danu u sedmici,vec kao o danu kad je Bog pocinuo i koji jos uvek traje,mozes se uveriti i u
Kolosanima 2:16

Da vas dakle niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za kakav praznik, ili za mladine, ili za subote
Dal primecujes da se subota uporedjuje sa jelom i picem i praznicima.
U nastavku 18 stih cak kaze
Niko da vas ne vara po svojoj volji izabranom poniznošću i službom anđela, istražujući i šta ne vide, i uzalud nadimajući se umom tela svog,itd.....
Da li adventisti varaju ljude tako sto ih teraju da drze subotu kao sveti dan???
Sta ucimo iz ovih stihova?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Izvini RESE, ali cini mi se da brkas pojmove.
Zasto jasno ne kazes ono sto vi Jehovini svedoci verujete i ucite da je jedan dan stvaranja trajao 7000 godina?
Nadji nam u Bibliji potvrdu gde Bog kaze da je jedan dan 7000 godina?
Isto tako gde pise da je toliko trajao dan stvaranja? Poznate su mi doboro peice o Navuhodonosorovoj bolesti ali to se nikako ne odnosi na perijode duge vekovima, jer jasno se kaze "Sve se to izvrsi na Navuhodonosoru."

Ti bar znas dobro da ste tim putem proracunali Hristov dolazak 1914, pa 1918, pa 1925, pq 1975, pa nikako ne dodje.
Vidis da to se ne slaze sa ucenjem Boblije, zato svakako vidis da bi morao pronaci nekakvu drugu alternativu.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo cika Miko
Ja zaista ne znam koliko tacno traje jedan dan Jehove Boga.
Postoje mnoga nagadjanja,ali siguran sam da se veoma mnogo razlikuje od jednog zemaljskog dana od 24 sata.
Naveo sam par primera iz Biblije koji pokazuju da Bozji dan ne traje doslovnih 24 sata,kao zemaljski dan.
On moze da traje cak mnogo vise i od 7000 godina.
U jevrejima 4:4 se govori o Bozjem danu pokoja.Da taj dan jos traje govore 8,9 i 10 stih
8.Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio potom.
[SUP]9[/SUP] Dakle je ostavljeno još počivanje narodu Božijem.
[SUP]10[/SUP] Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih.
Taj dan Bozjeg pokoja je poceo nakon stvaranja adama i Eve,i racuna se kao sedmi dan Bozjeg delovanja na zemlji(stvaralacki dan)i jos traje.
Ja mislim da je samo ovaj primer sasvim dovoljan da se vidi da Bozji dan nije isti kao i ljudski.
verovanjem da je Bozji dan zaista doslovan ljudski dan od 24 sata,ispada da Biblija mnogo gresi,a ispada i da je Bog covek kad se upravlja zemljinom rotacijom oko svoje ose.
Sto se tice Navuhodonosorovog sna i prorostva vezanog za njega ,nije mu mesto na ovoj temi.
Svako dobro
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dragi moj laodikejac
i masoni i kabalisti i adventisti i svi ostali imaju svaki svoje ucenje.
Da Pavle u jevrejima ne govori o suboti kao 7 danu u sedmici,vec kao o danu kad je Bog pocinuo i koji jos uvek traje,mozes se uveriti i u
Kolosanima 2:16

Da vas dakle niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za kakav praznik, ili za mladine, ili za subote
Dal primecujes da se subota uporedjuje sa jelom i picem i praznicima.
U nastavku 18 stih cak kaze
Niko da vas ne vara po svojoj volji izabranom poniznošću i službom anđela, istražujući i šta ne vide, i uzalud nadimajući se umom tela svog,itd.....
Da li adventisti varaju ljude tako sto ih teraju da drze subotu kao sveti dan???
Sta ucimo iz ovih stihova?


Ovo si dodao na nesto cemu ne pripada, u obadva teksta se ne govori o suboti.

Prvi tekst se odnosi na Jela i pica, odnosno na jestive i naljevne zrtve, koje su se prinosile za kakav praznik, za mladine, i za subote, sto je bilo simbol ( jela i pica ) Hristovog tela.

U drugom se odnosi na laznu licemernu sluzbu, a ne na subotu koja je jasna Bozja zapovest.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Braćo Miko 32 i Laodikeja našao sam vam ISKREN dokaz da su Adventisti najgori ili jedni od najgorih, pa se možete i sami uveriti - post #1548 na temi ''Jehovini svedoci''.
Pozdrav i Bog s vama.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top