Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je ono "koliko ti znas",nemam nista protiv,ali zapitaj se malo.
Nije li ona sebi uzela polozaj kao sto ga je imao Mojsije,ili pak Isus?
Seti se da cak ni Isusova majka,Marija nije pisala knjige ,niti su njena prorostva zabelezena u biblijskim knjigama,niti bilo koje zene.
Od kuda to da gospodja Elen wajt bude izuzetak?
Sta je pokazalo vreme posle godpodje Elen wajt?
Da li je bila nepogresiva u svom prorostvu?
Smatras li da se citanjem njenih knjiga i prorostava u adventistickoj crkvi ne krsi Bozja zapoved ,da zene cute u crkvi?,
kao i da ne UCE,niti da vladaju muskarcima?



Problem je u tome sto mi suvise kategorizujemo stvari, i merimo velicinu i vaznost necega na osnovu nasih licnih merila.

Ja sam vec pomenuo tekst gde Apostol Pavle kaze `

`Jer kad govori ko: Ja sam Pavlov; a drugi: Ja sam Apolov; niste li telesni?
Ko je dakle Pavle a ko li Apolo do samo sluge kroz koje verovaste, kao što i svakom Gospod dade?
Ja posadih, Apolo zali, a Bog dade te uzraste.
Tako niti je onaj šta koji sadi, ni onaj koji zaliva, nego Bog koji daje te raste.
A onaj koji sadi i koji zaliva jednaki su; i svaki će primiti svoju platu po svom trudu.
Jer mi smo Bogu pomagači, a vi ste Božija njiva, Božija građevina. ( 1 poslanica Korincanima 3. 4 - 9 ).

U bibliji velicina i vaznost necije sluzbe nije podlozna ljudskim merilima koja su nesavrsena, Bog podize ljude iskljucivo sa ciljem spasenja, a ne radi toga da tog coveka proglasi veceg u odnosu na drugog.

Isus jeste rekao za Jovana Krstitelja da se nije rodio veci covek od njega, ali ne zato sto je Jovan imao neke vece privilegije u smislu licnog spasenja i vaznosti u tom pogledu, vec je to izrekao iskljucivo u smislu sluzbe koju je Jovan imao da obavi, a to je da najavi Hristov prvi dolazak, pa se sve druge sluzbe takodje moraju meriti po tom principu.

Elen Wajt jeste pozvana za vesnika Bozje crkve, i njena sluzba ima vaznost u tom pogledu, jer je podignuta u vremenu koje biblija naziva posledak vremena, odnosno u vremenu koje ce prethoditi Hristovom drugom dolasku.

Naravno, ona je ostavila pisana svedocanstva, jer su u njima zapisane poruke i za one koji ce ziveti nakon njenog zivota, i saveti i upute za rad crkve do kraja istorije sveta.

Ako je to bio biblijski slucaj, a kao sto vidimo jeste, da su proroci ostavili pisane dokumente i svedocanstva sadrzana u bibliji, onda ko sam ja da protivrecim Bogu koji cini sve sto hoce po svojoj Bozanskoj promisli.

Osim toga, Bog nas je i obavestio da ce tako nesto uciniti u buducnosti, a te tekstove sam ja predocio na ovom mestu, tekstove koji govore o prorockom daru unutar crkve u novozavetnom periodu, i tekst koji kaze da ce Bog izliti Duh na sinove i kceri, i da ce proreci, sto je ponovio i Mika32
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Elen Wajt pozvana za vesnika Bozje crkve???
Uporedjujes je sa Jovanom Krstiteljom,ili se to meni cini???
Na osnovu kojih stihova iz Biblije si dosao do tog zakljucka,odnosno tvoji nadredjeni?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
(Koji rečnik, koje ponašanje)
Eto toliko o ljubaznosti kada je reč o jedinoj istinitoj Božijoj crvi zadnjeg vremena sa darovima proricanja, šta bi bilo da sam im tražio parče leba?
A ako ta adventna crkva zadnjeg vremena ima istinu kako tvrdi da ima, interesuje me zašto su toliko odbojni (bez ljubavi) i druge ismejavaju da bi ih degradilali da bi sami sebe uzvisili?

Vidis Smesko, kako si se ovde otkrio da si PLP Smesko privat Policy_S i AA.

U lazi su kratke noge. Dokle ces se pretvarati da si ono sto nisi?

Smesko, odgovior je potpuno jasan. Bozji Duh radi na svim ljufdima i zenama bez razlike.

Zar nisi uocio da kaze da ce "sinovi i kceri proricvati."
Ako sa tim ne slazes ulozi zalbu onbome ko vodi taj posao - YHWHu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
hahahahaha
Pa dobro bre Miko.dal si ti normalan?
Toliko smo pricali i sad kazes da se predstavljam kao apoketz???,ako sam te dobro razumeo???
Smesko????
Ako napisem hahahaha,to je zato sto mi je nesto smesno,a to je tvoja tvrdnja da sam ja neka druga osoba???
PLP Smesko privat Policy_S i AA???????? I sta ti je sad pa ovo?????Sta ovo treba da znaci?????
Jel ti mislis da se ja nekoga plasim ,ili da hocu nekoga da varam,ili da koristim vise naloga?????
Ili pak zelis da skrenes sa teme???

Napisi ti meni cika Miko dal ti vise verujes u Elen Wajt ili u Isusa Hrista?,i molim te da mi ne vrdas i skreces sa teme podmecuci mi neke nebuloze.Za te tvoje tvrdnje da ja koristim apokecov nalog(nemam pojma sta si mislio,ali ne razumem tvoj napad na mene),obrati se Juretu,pa nek lepo ispita dal ja koristim vise naloga ,a isto vazi i za sve ostale...,mada zaista ne znam razlog da bi to iko radio...,takav bi bio umobolan.
Pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Elen Wajt pozvana za vesnika Bozje crkve???
Uporedjujes je sa Jovanom Krstiteljom,ili se to meni cini???
Na osnovu kojih stihova iz Biblije si dosao do tog zakljucka,odnosno tvoji nadredjeni?


Da, opet kategorizacija.

Jovan Krstitelj je bio onaj koji je najavljen u spisima staroga zaveta kao onaj koji ce najaviti Hristov prvi dolazak, sta vise on je nazvan Ilijom koji ce doci.

Kada su ucenici upitali Isusa za Iliju koji treba da se pojavi, on im je rekao da ce Ilija doci io urediti sve, ali je onda napomenuo da se Ilija vec pojavio i da su uradili sa njime ono sto ne valja, misleci tom prilikom na Jovana krstitelja, koga je nazvao Ilijom.

Iz ovoga mozemo zakljuciti, da Isus govori o drugom Iliji koji ce se pojaviti u poslednjem vremenu, i kao sto je misija Jovana krstitelja bila da najavi prvi Hristov dolazak, tako ce se u poslednjem vremenu pojaviti neko, ko ce u Duhu i sili proroka Ilije najaviti Hristov drugi dolazak.

U tom smislu ponovicu ono sto sam vec rekao u prethodnom komentaru.

Problem je u tome sto mi suvise kategorizujemo stvari, i merimo velicinu i vaznost necega na osnovu nasih licnih merila.

Ja sam vec pomenuo tekst gde Apostol Pavle kaze `

`Jer kad govori ko: Ja sam Pavlov; a drugi: Ja sam Apolov; niste li telesni?
Ko je dakle Pavle a ko li Apolo do samo sluge kroz koje verovaste, kao što i svakom Gospod dade?
Ja posadih, Apolo zali, a Bog dade te uzraste.
Tako niti je onaj šta koji sadi, ni onaj koji zaliva, nego Bog koji daje te raste.
A onaj koji sadi i koji zaliva jednaki su; i svaki će primiti svoju platu po svom trudu.
Jer mi smo Bogu pomagači, a vi ste Božija njiva, Božija građevina. ( 1 poslanica Korincanima 3. 4 - 9 ).

U bibliji velicina i vaznost necije sluzbe nije podlozna ljudskim merilima koja su nesavrsena, Bog podize ljude iskljucivo sa ciljem spasenja, a ne radi toga da tog coveka proglasi veceg u odnosu na drugog.

Isus jeste rekao za Jovana Krstitelja da se nije rodio veci covek od njega, ali ne zato sto je Jovan imao neke vece privilegije u smislu licnog spasenja i vaznosti u tom pogledu, vec je to izrekao iskljucivo u smislu sluzbe koju je Jovan imao da obavi, a to je da najavi Hristov prvi dolazak, pa se sve druge sluzbe takodje moraju meriti po tom principu.

Elen Wajt jeste pozvana za vesnika Bozje crkve, i njena sluzba ima vaznost u tom pogledu, jer je podignuta u vremenu koje biblija naziva posledak vremena, odnosno u vremenu koje ce prethoditi Hristovom drugom dolasku.

U smislu sluzbe Jovan krstitelj je nazvan najvecim covekom koji se rodio od zene, tako i sve druge sluzbe koje ce Gospod dati drugima nakon Jovana, se moraju sagledavati kroz sluzbu Jovana krstitelja, jer ponavljam:


`Jer kad govori ko: Ja sam Pavlov; a drugi: Ja sam Apolov; niste li telesni?
Ko je dakle Pavle a ko li Apolo do samo sluge kroz koje verovaste, kao što i svakom Gospod dade?
Ja posadih, Apolo zali, a Bog dade te uzraste.
Tako niti je onaj šta koji sadi, ni onaj koji zaliva, nego Bog koji daje te raste.
A onaj koji sadi i koji zaliva jednaki su; i svaki će primiti svoju platu po svom trudu.
Jer mi smo Bogu pomagači, a vi ste Božija njiva, Božija građevina. ( 1 poslanica Korincanima 3. 4 - 9 ).
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Sto se tice 1.kor 3:4-9,nigde se ne spominje zena.Pa cak i da se pominje,kontekst je sasvim drugaciji,jer se govori o jedinstvu u radu..,da svako radi svoj deo na istom poslu!
Sto se tice"Ilije" nemoj uzimati sve zdravo za gotovo.Ilija nije usao u telo Jovana Krstitelja.Ilija je potpuno jedna osoba,a Jovan Krstitelj potpuno druga osoba.U svakom slucaju Isus Hrist je obecao Sveti duh ucenicima,a ne "duh Jovana Krstitelja".Ako ima negde problem to ti je u prevodu. Pa cak je obecao i vernog i mudrog roba ili "slugu",ali ne i robinju,ili sluskinju.
I molim te nemoj da dupliras pisanje.
Pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sto se tice 1.kor 3:4-9,nigde se ne spominje zena.Pa cak i da se pominje,kontekst je sasvim drugaciji,jer se govori o jedinstvu u radu..,da svako radi svoj deo na istom poslu!
Sto se tice"Ilije" nemoj uzimati sve zdravo za gotovo.Ilija nije usao u telo Jovana Krstitelja.Ilija je potpuno jedna osoba,a Jovan Krstitelj potpuno druga osoba.U svakom slucaju Isus Hrist je obecao Sveti duh ucenicima,a ne "duh Jovana Krstitelja".Ako ima negde problem to ti je u prevodu. Pa cak je obecao i vernog i mudrog roba ili "slugu",ali ne i robinju,ili sluskinju.
I molim te nemoj da dupliras pisanje.
Pozdrav


Duplirao sam jer nisi procitao ili shvatio procitano.

Isus je sam rekao za Jovana da je on Ilija sto ce doci, naravno ove reci treba shvatiti u kontekstu Isusovih reci, da Jovan nije bio bukvalno Ilija, vec da je on dosao u Duhu i Sili proroka Ilije.

Tako i buduci Ilija koji treba da se pojavi i pripremi put drugom dolasku Isusa Hrista, nece biti bukvalno Ilija, vec osobe koje ce Bog podici, a koje ce obavljati svoju sluzbu u Duhu i Sili proroka Ilije.

Da bih ovo potvrdio, pomenuo bih jedan starozavetni dogadjaj, u kome je prorok Ilija bio uzet na nebo, i kao sto znamo iz tog dogadjaja, prorok Ilija je tada upitao svog saranika Jelisija sta zeli da mu ucini dok se nije uzeo na nebo, a Jelisije je odgovorio da bih voleo da dva dela Duha Ilijinog bude na njemu, i tako je i bilo, tekst kaze `I pocinu Duh Ilijin na Jelisiju.

Evo tog teksta:

A kad pređoše, reče Ilija Jelisiju: Išti šta hoćeš da ti učinim, dokle se nisam uzeo od tebe. A Jelisije reče: Da budu dva dela duha tvog u mene.
A on mu reče: Zaiskao si tešku stvar; ali ako me vidiš kad se uzmem od tebe, biće ti tako; ako li ne vidiš, neće biti.
I kad iđahu dalje razgovarajući se, gle, ognjena kola i ognjeni konji rastaviše ih, i Ilija otide u vihoru na nebo.
A Jelisije videći to vikaše: Oče moj, oče moj! Kola Izrailjeva i konjici njegovi! I ne vide ga više; potom uze haljine svoje i razdre ih na dva komada.
I podiže plašt Ilijin, koji beše spao s njega, i vrativši se stade na bregu jordanskom.
I uzevši plašt Ilijin, koji beše spao s njega, udari po vodi i reče: Gde je Gospod Bog Ilijin? A kad i on udari po vodi, rastupi se voda tamo i amo, i pređe Jelisije.
A kad s druge strane videše sinovi proročki, koji behu u Jerihonu, rekoše: Počinu duh Ilijin na Jelisiju. I sretoše ga i pokloniše mu se do zemlje. ( 2 knjiga o carevima 2. 9 - 15 ).

Prema tome, prenos zadatka nije stran u biblijskom kontekstu, i mnogi Bozji ljudi su naslednim putem cinili dela svojih prethodnika, Isus Navin, Jelisije, itd...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Znas sta ima lose kod tebe?
Mi pocnemo da pricamo o Elen Wajt,a zavrsimo na Iliji....
O Iliji si mnogo bolje napisao nego pre,ali on nema nikakve veze sa Elen Wajt....
Da si barem rekao da ima neke veze sa Milerom,pa da ti i poverujem.
Zar ti se ne cini da ste od te zene napravili Boga ili boginju.Cak ste je i na vece mesto od Marije postavili?
Zar nijedan muskarac adventista nije nadmasio gospodju Elen Wajt,sto u dobrim delima .sto u razmisljanju i tumacenju svetog pisma?
Po cemu se adventisti razlikuju naprimer od pravolsavaca ???
Po tome sto uzimaju od svojih clanova desetak,
Po tome sto nista ne rade u subotu?
Po tome sto postuju Elen Eajt kao samoga Isusa Hrista?
Po cemu jos???
Svako dobro
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znas sta ima lose kod tebe?
Mi pocnemo da pricamo o Elen Wajt,a zavrsimo na Iliji....
O Iliji si mnogo bolje napisao nego pre,ali on nema nikakve veze sa Elen Wajt....
Da si barem rekao da ima neke veze sa Milerom,pa da ti i poverujem.
Zar ti se ne cini da ste od te zene napravili Boga ili boginju.Cak ste je i na vece mesto od Marije postavili?
Zar nijedan muskarac adventista nije nadmasio gospodju Elen Wajt,sto u dobrim delima .sto u razmisljanju i tumacenju svetog pisma?
Po cemu se adventisti razlikuju naprimer od pravolsavaca ???
Po tome sto uzimaju od svojih clanova desetak,
Po tome sto nista ne rade u subotu?
Po tome sto postuju Elen Eajt kao samoga Isusa Hrista?
Po cemu jos???
Svako dobro


Po tome sto bibliju tumace biblijom, a ne ljudskim dodavanjem, i izmisljenim filozofijama, kao sto to cine JS..
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
hahahahaha
Pa dobro bre Miko.dal si ti normalan?
Toliko smo pricali i sad kazes da se predstavljam kao apoketz???,ako sam te dobro razumeo???
Smesko????
Ako napisem hahahaha,to je zato sto mi je nesto smesno,a to je tvoja tvrdnja da sam ja neka druga osoba???
PLP Smesko privat Policy_S i AA???????? I sta ti je sad pa ovo?????Sta ovo treba da znaci?????
Jel ti mislis da se ja nekoga plasim ,ili da hocu nekoga da varam,ili da koristim vise naloga?????
Ili pak zelis da skrenes sa teme???

Napisi ti meni cika Miko dal ti vise verujes u Elen Wajt ili u Isusa Hrista?,i molim te da mi ne vrdas i skreces sa teme podmecuci mi neke nebuloze.Za te tvoje tvrdnje da ja koristim apokecov nalog(nemam pojma sta si mislio,ali ne razumem tvoj napad na mene),obrati se Juretu,pa nek lepo ispita dal ja koristim vise naloga ,a isto vazi i za sve ostale...,mada zaista ne znam razlog da bi to iko radio...,takav bi bio umobolan.
Pozdrav

RISE,
zaista si pogresno ukopcao. Ja uoipste nisma rekao da si ti Smesko, PLP ili bilo sta. Ja sam se Smesko mutivodi obratio a ne tebi.
 
Natrag
Top