Adventisti

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za Miku
Ok Miko,pogresno sam te razumeo,izvini.,vec sam zaboravio.

za Laodikeju
Laodikejac ,izvini takodje,ali kako to ti bibliju tumacis biblijom ,a ne filozofijom i dodatim stihovima.???
Govorimo o tome kako u Bibliji pise da je Bog za 6 sana stvorio i zemlju i adama i Evu,a ti kazes da Evu nije stvorio doslovnog sestog dana,vec ju je Adam nosio u stomaku.Zar to nije tvoja filozofija?
Znas li da i pravoslavci veruju isto sto i ti?,da je Bog za doslovnih sest dana od 24 sata stvorio sve pa i adama i Evu(neka se izjasne,ako sam pogresio).
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
za Miku
Ok Miko,pogresno sam te razumeo,izvini.,vec sam zaboravio.

za Laodikeju
Laodikejac ,izvini takodje,ali kako to ti bibliju tumacis biblijom ,a ne filozofijom i dodatim stihovima.???
Govorimo o tome kako u Bibliji pise da je Bog za 6 sana stvorio i zemlju i adama i Evu,a ti kazes da Evu nije stvorio doslovnog sestog dana,vec ju je Adam nosio u stomaku.Zar to nije tvoja filozofija?
Znas li da i pravoslavci veruju isto sto i ti?,da je Bog za doslovnih sest dana od 24 sata stvorio sve pa i adama i Evu(neka se izjasne,ako sam pogresio).




Ja cu ti reci ko propagira teoriju da je zemlja stvorena za sest hiljada godina, odnosno perioda, to je Kabalisticka okultna nauka, pozabavi se malo Masonskim ucenjem po ovom pitanju, jer oni pridaju veliku vaznost kabalistickim tekstovima.

A Adventisti iznose samo ono sto je zapisano u bibliji, i ne primenjuju okultnu filozofiju da bi je tumacili, jer biblija sama sebe tumaci.

Naravno, nauka kao takva, kao i istorija, arheologija, i slicne grane nauke, mogu pomoci da se potvrdi ono sto je zapisano u bibliji, ali sto se tice samog ucenja, mi moramo bibliju staviti na prvo mesto, i njom tumaciti sve pojave, a ne bibliju staviti kao podredjenu u odnosu na ostalo, to je pogresan sistem koji kako vidim primenjuju Jehovini svedoci.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
"The Cled Bible" šta znanjoj?

"In a-made relions the aurity of God's Scripture and unchanging word is challged. The Sevh-dvensts are no exceion. Tey have th own version of the le, known as The Clear Wd Bible, which ins the words ideas of Elln G. Wite direly into the biblical text."


boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"The Clear Word Bible" šta znate o njoj?

"In all man-made religions the authority of God's Scripture and unchanging word is challenged. The Seventh-day Adventists are no exception. They have their own version of the Bible, known as The Clear Word Bible, which inserts the words and ideas of Ellen G. White directly into the biblical text."


Ovo gore je pogresna konstatacija, posto Adventisti nemaju svoj prevod biblije poput Jehowinih svedoka, koji su u svoj prevod Novi svet, ubacili mnoge nepostojece reci, a neke izbacili, i pogresno preveli mnoge izraze, i time izmenili kontekst same biblije po odredjenim pitanjima, da bi potvrdili svoje teorije.

Adventisti se koriste iskljucivo postojecim prevodima biblije, na prvom mestu biblijom Djure Danicica, i Vuka Stefanovica Karadjica, i ostalim, ali po potrebi koriste i Grcke i Jevrejske biblijske spise.

Istina, Adventisti imaju Duh prorostva izrazen u spisima Ellen White, ali oni nisu u nadredjenom polozaju u odnosu na bibliju, vec se ti tekstovi sagledavaju kroz kontekst biblije i njenog ucenja, a ne biblija kroz ove spise, jer kao sto sam rekao, biblijom se mora proveravati svaka pojava, i sve sto je napisano mora proci kroz prizmu biblijskog ucenja.
Naravno ako nesto ne razumemo u odredjenom trenutku, tu je molitva, jer ko smo mi da prosudjujemo i rasudjujemo Bozanske promisli, jer Gospod moze progovoriti kroz koga hoce, i otkriti tajne carstva nebeskoga i sto jos nije bilo..
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Clear Wrd Bible? ili je to saiviligovane advetne duhnike, dok ostali u tami neznanja?
"Clear Word Bible"
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Obijašnjenje se traži od ovaca adventa, čekamo da nam kažu dali oni nešto znaju o Clear Word Bible? ili je to samo za priviligovane adventne duhovnike, dok ostali u tami neznanja?
Laodikejac šta ti znaš o "Clear Word Bible" unapred hvala na odgovoru.


Ja licno neznam o cemu je rec, i nisam sa time upoznat, ali sam pretrazio na netu i koliko sam shvatio radi se o objasnjenjima same biblije sa pridodatim citatima.

Inace, Adventisticka crkva nikada nije u osnovi menjala svoje ucenje, i smatram da svaki novi prevod biblije koji se pojavi, mora proci kroz prizmu vec ranijih prevoda, kao sto je slucaj na ovim prostorima, gde imamo vise prevoda poput `Danicic - Karadjic, Lujo Bakotic, Emilijan Carnic, Aleksandar Birvis, Dimitrije Stefanovic, Ljudevit Rupcic, Savremeni Srpski prevod, itd.
Ovi prevodi se u svojoj osnovi ne razlikuju, vec su identicni, sa razlikom u stilu pisanja, i pojedinih izraza koji blize objasnjavaju biblijski kontekst njenog ucenja.

Za razliku od ovih prevoda, Jejhowini svedoci su stvorili prevod koji u velikoj meri odudara od zvanicne biblije i njenog univerzalnog ucenja, i ne ispunjava ni jednu od ponudjenih normi po kojima se kvalifikuje ispravnost biblijskih rukopisa, i prevoda..
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
roče misli Elleaprednih glara jee Hriste istite rkve sa obima prorinja) svom oslom podrnom stu ovaca kji im je pod korolom.
Šo je za pati je i to da je nš dragi čiaka osto u jerei i mamu vrena ostalo da iz te iđe.
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif


So da n Ellen White! nam za to raoga. Pritao sam dojno pa sam izvo svoj z
12:29 And
SonName.gif
answered him, The first of all the commandments is, Hear, O Israel;
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one:


nabdventistički preod biti tram da mi ti obijasnišeicinu instriju kao je
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je tvoje licno misljenje i nista vise od toga.

Ja svoju veru zasnivam na istini koja je jedanput predana svetima, a Elen Wajt samo potvrdjuje ono sto je u bibliji zapisano, i obrnuto, izmedju ove dve realnosti ne postoji kontradikcija.

drugim recima, svako ko tumaci biblijski tekst u njegovoj prirodnoj formi, doci ce do potune istine koju danas propoveda jedino Adventisticka crkva.

Ova istina nije uslovljena postojanjem spisa Elen Wajt, ona postoji sama po sebi, i nalazi se u bibliji, drugim recima nisu proizvod istine spisi Elen Wajt, vec sama biblija po sebi, a spisi su dati da blize na moderan nacin pojasne istine koje se u njoj nalaze.

Prema tome, sve tvoje izjave padaju u vodu.

Jos nesto, Adventisti na ovim prostorima koriste iskljucivo prevod biblije Danicic - Karadjic, a koliko znam, na zapadu se koriste aktuelni prevodi poput King James, ili neki slicni, ali ako neko od Adventista ima neke blize informacije o tvrdnji da Adventisti imaju svoj licni prevod, bilo bi dobro da se javi i objasni o cemu se radi.. Unapred zahvalan.
 
Natrag
Top