Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, tebi se nisam ni obracao, i neznam zasto pises nesto kada te niko nije pitao.

Ne bih vise da ulazim diskusiju s tobom, ti si jedan neozbiljan covek, koji nije za ozbiljnu diskusiju, covek koga istina ne zanima, vec da omalova, i da se sprda sa istinom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ili možda moja pitanja nisu im bila jasna!
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
(Koji rečnik, koje ponašanje)
Eto toliko o ljubaznosti kada je reč o jedinoj istinitoj Božijoj crvi zadnjeg vremena sa darovima proricanja, šta bi bilo da sam im tražio parče leba?
A ako ta adventna crkva zadnjeg vremena ima istinu kako tvrdi da ima, interesuje me zašto su toliko odbojni (bez ljubavi) i druge ismejavaju da bi ih degradilali da bi sami sebe uzvisili?

Ili možda moja pitanja nisu im bila jasna!


Ovo ti nisam rekao sa nikakvim gnevom, ili zato sto imam nesto licno protiv tebe, vec upravo radi tvog licnog ponasanja koje ispoljavas na ovom forumu pisuci na takav nacin.

Sta bi rekao na pojedine slucajeve gde je sam Isus bio izricit u odnosu prema Farisejima, gledajuci njihovo bezakonje koje su cinili, on ih je nazvao licemerima, porodima aspidinim, okrecenim grobovima, takodje bicem je isterao prodavce u Hramu, Apostol Pavle je ukorio onu zenu koja je imala Duh vracarski, i isterao demona iz nje, potom je oslepeo Vracara Varisusa, itd...

Ja sam vec rekao, da se ljubav ponekad sastoji i u tome da se kaze istina, da bi se oni koji cine bezakonje probudili iz svog stanja, i sagledali pogubnost svojih puteva.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Laodikejac
biblijski stihovi su ok za proricanje i sinovi i kceri itd,ali mi govorimo o tome kako ZENA predvodi muskarce!!!
Zar muskarci nisu sposobni da izvrsavaju Isusove zapovedi u predvodjenju i pasenju stada,vec to treba da radi ZENA???
Spomenuo si Iliju,a nisi citirao stih.U svakom slucaju cak i da je tako ko sto si rekao, pod Ilijom se nije mislilo na "Zenu".
Za zenu iz otkrivenja ,koju je napala azdaha,slazemo se da predstavlja Bozju (skupstinu,crkvu,nevestu itd),ali sigurno ne i gospodju Elen Wajt.
Kako to da je ona preuzela predvodnicku ulogu ? Zar se ne kaze U Bibliji za zene da cute u crkvi?
1.Timoteju 2:11,12
[SUP]11[/SUP] Žena na miru da se uči sa svakom pokornošću.
[SUP]12[/SUP] Ali ženi ne dopuštam da uči niti da vlada mužem, nego da bude mirna.
1.Korincanima 14:34 je jos jasnija u vezi zena predvodnica
Žene vaše da ćute u crkvama; jer se njima ne dopusti da govore, nego da slušaju, kao što i zakon govori.
Nemoj me pogresno shvatiti,ja volim zene,i one su nase sestre,i one su velika vojska koja objavljuje jevandjelje,ali ti koji volis zakon,zar ne mislis da moramo da se pridrzavamo zakona,u vezi zenskog predvodjenja muskaraca???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
RIS pogresio si, Elen Wajt nije bila nikakav predvodnik, osnivac crkve, itd, ona je bila obicna zena kroz koju je Gospod davao otkrivenja, upute, i savete o radu crkve.
U to vreme je postojala Generalna konferencija, odnosno rukovodece telo Adventisticke crkve, koju su koliko ja znam vodili uglavnom muskarci.
To sto je Gospod odabrao zenu, ne treba da nam bude kamen spoticanja, Bog moze da progovori kroz koga hoce.
Osim toga, ona se nikada nije izdvajala kao neki lider, vec je posteno, i u skladu sa biblijom obavljala svoje bracne duznosti, kao majka i supruga, i u tom smislu joj se ne moze naci nijedna primedba.

Ko je citao njenu autobiografiju u svedocanstvima zna da je to tako, ko nije proucavao moze da donosi razne zakljucke koji nemaju veze sa istinitim cinjenicama.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
To je ono "koliko ti znas",nemam nista protiv,ali zapitaj se malo.
Nije li ona sebi uzela polozaj kao sto ga je imao Mojsije,ili pak Isus?
Seti se da cak ni Isusova majka,Marija nije pisala knjige ,niti su njena prorostva zabelezena u biblijskim knjigama,niti bilo koje zene.
Od kuda to da gospodja Elen wajt bude izuzetak?
Sta je pokazalo vreme posle godpodje Elen wajt?
Da li je bila nepogresiva u svom prorostvu?
Smatras li da se citanjem njenih knjiga i prorostava u adventistickoj crkvi ne krsi Bozja zapoved ,da zene cute u crkvi?,
kao i da ne UCE,niti da vladaju muskarcima?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
RISE,
zaqr nisi citao da se Duh Sveti izliva na sve vernike bez razlike?

"Jer su na slige svoje i na SLUSKINJE svoje u te dane izliti od Duha svojega i PROROCA CE." Dela 2,18
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
RISE,
zaqr nisi citao da se Duh Sveti izliva na sve vernike bez razlike?

"Jer su na slige svoje i na SLUSKINJE svoje u te dane izliti od Duha svojega i PROROCA CE." Dela 2,18


Pitaje zdvent glai

Kakviblijsko obijajenje imato pitaivanja od du
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif
ha svoga nvoje slugluškje, konetno u čije vlasštu taj Sveuh ka nazivvojim? i

Štžete ko jaj što ćliti od svojega Sve
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif
tot Duhvoje sluglušlinje (verniazlike)?
napd hvaa uldnom odvoru.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Duh proroštva

Pitanje za advent glasi
Kakvo biblijsko obijašnjenje imate po pitanju izlivanja od duha svojega na svoje sluge i sluškinje, konkretno u čijem je vlasništu taj Sveti Duh kada ga naziva svojim? i
Šta kažete ko je taj što će izliti od svojega Svetot Duha na svoje sluge i slušlinje (vernike bez razlike)?
Unapred hvala na uljudnom odgovoru.
Brate Apocketz, ja sam razumeo druga Jurivaku, da mi možemo odgovarati na svačiji post, ne moramo čekati da se sagovornik sa foruma direktno nama obrati.
Zato ću ti ja odgovoriti na ovo:
ASD zna da je EGW Božji prorok i da se ovi stihovi odnose na nju, tj. Adventnu crkvu, zato što SVE ŠTO JE ONA PROREKALA - se obestinilo, a ono što nije tek će. I to sa 100 % - tnom sigurnošću, dok druge crkve takvih ljudi nisu imali.
Eto brate, nadam se da sam ti nešto pomogao u veri.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Za Šarrdy

Pitanja za advent kao jedina Božija crkva poslednjeg vremena sa darovima proricanja glase.

Dali adventna jedina Božija crkva prizna da je Bog glava Gospod Isusu HRISTOSU? i
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif


Dali i adventnoj jedinoj Božijoj crkvi sa darovima proroštva
HisName.gif
je i njihov Bog i dali
HisName.gif
Bog je numerično jedan? Ili laže onaj što je citirao zakone? ovaj po

Marko
12:29 And
SonName.gif
answered him, The first of all the commandments is, Hear, O Israel;
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one:


Postavljam ti pitanje dali je i advent koji ima dar proricanja jer je obeležje Gospodnje crkve zadnjeg vremena primio ovu objavu i dali se osvedočili da treba ići tim pravcem?
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif



Biseri se ne bacaju pred svinje!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top