Adventisti

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Hvala Baumaster
I ja sam nesto slicno nacuo,ali sam iznenadjen zasto niko od njih to javno ne iznese.
Ako se slazu ,neka kazu da se slazu.
Ako se ne slazu,neka kazu da se ne slazu.
Ako ih ima vise organizacija neka kazu kolko ih ima.
Jedno je rekla-kazala ,a drugo je direktna informacija od njih samih.
Ono sto znam je da su zaista uredni i lepo vaspitani u velikoj vecini.
sto se tice religioznog uverenja znam dosta i toga,ali ipak ne znam sve finese.
Potpuno mi je strano da se adventisticki ogranci "ne podnose"(ne mogu da poverujem u to),pa zato i pitam da mi neko od njih licno kaze da li je to moguce da naprimer zbog "mesa"ili slicno ne komuniciraju medjusovno?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovakve stvari koje je napisao Baumeseter i ne treba demantovati, jer je svakome ko imalo poznaje Adventiste, zakljucice da su one lazne, i napisane sa krajnje zlobnim duhom rusenja i zavodjenja neupucenih.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Brate Šarddy pozdravljam te.
Sve što bih rekao na tvoj tekst je AMIN.
To govorim i na ostale odgovore jer do sad nisam uvideo da postoji razlika u razmišljanju...pa sad ili smo obojica za psihijatriju ili treba da nastavimo slaviti Boga za oči i uši i razum što nam otvara.
Bog zna a i mi znamo kome verujemo, Bog te blagoslovio.
Pozdrav brate, Gospod s tobom.
Ja sam se baš zabrinuo da li si živ i zdrav i poslao sam post pre 2-3 dana: ………’’da li neko zna šta je sa bratom Baumaesterom….’’ Ali ga je neko obrisao, verovatno misleći da bratska ljubav nema veze ni sa jednom temom na RELIGIJI, već da je to za neke druge delove foruma a ne za religiju.
Ali nije to tako bitno, važno je da si ti živ i zdrav i raspoložen

Ili za psihijatriju ili u PRAVOJ CRKVI! Jer sam se osvedočio i u razgovoru sa nekim Adventistima da je zabluda što kod njih žene mogu imati svešteničku službu i što povezuju spasenje sa unosom u organizam male količine kafe i alkohola. Tu je Pismo eksplicitno. Žene ni u S.Z. ni u N.Z. nikada nisu bile pastorice, učiteljice, starešinke, sveštenice, prvosveštenice……. Ja lično mislim da je to zbog EGW. I mala količina alkohola, sem kod Nazireja, nikada NIJE bila razlog za pogibao.

Ne stižem, ali spremam odgovor za Laodikeju i nikeprodaju – koja je prava crkva, pa ako želiš mogu i tebi poslati na PP gde sam smestio odgovor na njihovo pitanje.

Dobro se vratio, raduj se jer se približilo carstvo Nebesko, pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Evo ti brate Laodikeja još zabluda kod Adventista, koje spominje brat Ris Bg. Kaže da imate iste nauke kao i Pravoslavci i Katolici. Što znači da imate IDOLATRIJU!
Šta ćemo sad?

Brate Ris, a da li greše za SUBOTU, ili su to dobro protumačili?
[FONT=&amp]
[/FONT]
[FONT=&amp]Prvobitno napisao RIS BG # 342 Š[/FONT][FONT=&amp]to se adventista kao ljudi tice ,
to su ljudi koji su normalni i koji su 100 puta bolji hriscani od katolika i pravoslavaca i protestanata zajedno.
sto se nauke tice sem razlike za subotu,i jos nekih sitnica,imaju iste nauke kao i doticni....[/FONT]


Brate Laodikeja, da li nastavljamo sa zabludam ADVENTIZMA ili ne?
Evo brat Ris iz Beograda je izneo jednu, a ja sam ga pitao za još jednu, za koju nije stigao da mi odgovori, a ja bih sada ubacio još dve. Ljubav u crkvi i desetak.
Ali ako nemaš vremena, možemo ostaviti i za neku drugu priliku.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neznam sta licno smatras pod idolatrijom, ali Adventisti su vrlo striktni u drzanju Bozjih zapovesti, u koje su ukljucene i druga zapovest koja zabranjuje bilo kakav oblik idolatrije, klanjanje predmetima i ljudima, i svemu ostalom sto moze pretstavljati oblik obozavanja.

Subota je deo Bozanmskih zapovesti, odnosno cetvrta zapovest, koja kao i ostale nikada nisu ukinute, vec pretstavljaju odraz Bozje ljubavi i volje i njegovog nebeskog poretka.

Odvajanje desetka je jasna Bozja zapovest, data u starom zavetu, a potvrdjena u novom, kao deo prihoda koji ce covek odvajati za potrebe propovedanja Jevandjelja, i podupiranja aktivnosti koje crkva cini u tom smislu.

Ja sam zakljucio proucavajuci izjave protivnika Adventizma, posebno u ovom vremenu jehovinih svedoka, da svi imaju isti princip kojim osudjuju Adventiste, a koji je identican pravoslavnom.
Neznam da li si si imao prilike da procitas nesto od Zorana Lukovica, koji aktivno radi i pise protiv sekti i razlicitih kultova, on se u svom napadu na takozvane sekte, koristi istim metodama i Argumentima koje koriste i Jehovini svedoci i ostali, u napadu na Adventiste, sto je pokazatelj kakav Duh vodi i jednu i drugu stranu.

Te napade karakterise jedna osnovna crta, da oni govore delimicnu istinu o Adventistima, sa velikim procentom laznih izmisljenih izjava, i sve to prikazuju u negativnom svetlu, i tako dovode neupucenog coveka koji zna povrsno o njima, da i ono pozitivno sto je cuo, sam u svom umu kreira kao negativno, ili da se neka pojava unutar Adventizma cini iz cisto zlih pobuda.

Ako neko ima biblijske kontraargumente, on treba da ih iznese i da se ta se ta stvar putem diskusije istera na videlo, a ne da govori lazi o Adventistima, ili Ellen Wajt, samo na osnovu svog misljenja.
Svako ima slobodnu volju da u tom smislu pise sto god hoce, ali onda je jasno kakav ga duh vodi, i sam sebe sramoti iznoseci neistine koje nemaju veze sa cinjenicama.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Za Laodikeja : sve dok budeš ili budete smatrali da je iznošenje dokaza koji otkrivaju greške crkve kojoj pripadate direktna uvreda za vas baš zbog toga ste u problemu. Iznošenje takvih dokaza je dobro iz razloga da razbijemo predrasude o nepogrešivosti crkve kojoj pripadamo. Pozivati se na izjavu da postoji samo jedna istina i da to znači samo jedna istinska crkva koja ne sadrži greške je površno razmišljanje jer zvanični stavovi jedne crkve mogu da budu tačni ili istiniti 80 ili 90 % a 10 ili 20% da bude čista laž. Sad se setite Isusovih reči da malo kvasca uskiseli svo testo. Ja ne bih detaljno ulazio u greške koje postoje u adventizmu jer sasvim je dovoljna činjenica da je za vas Bog trojstvo isto kao Papi za koga i vi kažete da je antihrist što je tačno ali vaš Bog je isti. Što se tiče Elen Vajt sasvim je dovoljan dokaz da je vaša proročica vizije koje je imala dobijala kako je i sama govorila uz pomoć svog mrtvog muža. To su neke činjenice koje vi ne možete sakriti isto kao što Jehovini Svedoci ne mogu da sakriju piramidu pored Raselovog groba. Propovedanje ne vrše samo Adventisti niti samo Jehovini Svedoci već i drugi kao recimo Mormoni. Ali vi kao pojedinac treba da vidite šta je dobro a šta loše u tom propovedanju i da imate osobine da iz svega toga usvojite samo ono što je dobro a loše da odbacite. Hrist je rekao da će se jevanđelje propovedati po celom svetu i to ne rade samo Adventisti niti samo Jehovini svedoci već i drugi što ne znači da će zbog toga biti spašeni ali u svakom slučaju obavljaju Božiju volju. Ne znam kako će te razumeti ali i satana obavlja božiju volju pa će ipak biti uništen. Dokle god budete isticali svoju crkvu kao nepogrešivu uzdate se u čoveka a ne u Boga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za Laodikeja : sve dok budeš ili budete smatrali da je iznošenje dokaza koji otkrivaju greške crkve kojoj pripadate direktna uvreda za vas baš zbog toga ste u problemu. Iznošenje takvih dokaza je dobro iz razloga da razbijemo predrasude o nepogrešivosti crkve kojoj pripadamo. Pozivati se na izjavu da postoji samo jedna istina i da to znači samo jedna istinska crkva koja ne sadrži greške je površno razmišljanje jer zvanični stavovi jedne crkve mogu da budu tačni ili istiniti 80 ili 90 % a 10 ili 20% da bude čista laž. Sad se setite Isusovih reči da malo kvasca uskiseli svo testo. Ja ne bih detaljno ulazio u greške koje postoje u adventizmu jer sasvim je dovoljna činjenica da je za vas Bog trojstvo isto kao Papi za koga i vi kažete da je antihrist što je tačno ali vaš Bog je isti. Što se tiče Elen Vajt sasvim je dovoljan dokaz da je vaša proročica vizije koje je imala dobijala kako je i sama govorila uz pomoć svog mrtvog muža. To su neke činjenice koje vi ne možete sakriti isto kao što Jehovini Svedoci ne mogu da sakriju piramidu pored Raselovog groba. Propovedanje ne vrše samo Adventisti niti samo Jehovini Svedoci već i drugi kao recimo Mormoni. Ali vi kao pojedinac treba da vidite šta je dobro a šta loše u tom propovedanju i da imate osobine da iz svega toga usvojite samo ono što je dobro a loše da odbacite. Hrist je rekao da će se jevanđelje propovedati po celom svetu i to ne rade samo Adventisti niti samo Jehovini svedoci već i drugi što ne znači da će zbog toga biti spašeni ali u svakom slučaju obavljaju Božiju volju. Ne znam kako će te razumeti ali i satana obavlja božiju volju pa će ipak biti uništen. Dokle god budete isticali svoju crkvu kao nepogrešivu uzdate se u čoveka a ne u Boga.



Ja sam upravo o tome govorio u prethodnom komentaru, cinjenice o kojima ti govoris nemaju veze sa istinom, a jednu ociglednu laz si vec izneo, a to je, da je Ellen Wajt dobijala vizije uz pomoc svog mrtvog muza, ako nesto iznosis trebas da izneses i dokaze, iz kojih izvora si dobio tu informaciju.

Sto se tice nepogresivosti crkve, ja bih pitao, kakva je to crkva koja je pogresiva u doktrinalnom smislu, i koja nije sigurna u sta, i kako veruje, onda ta crkva ne stoji na pravim temeljima, odnosno na Isusu koji je temelj svake istine, vec na staklenim nogama, koju stalno bacaju vetrovi razlicitih nauka i ucenja, kao kod Jehovinih svedoka koji su vise puta menjali svoju doktrinu, ili kod Rimokatolika i pravoslavaca, kod kojih je sa svakim novim saborom usvajana neka novina, a opovrgavani zakljucci nekih prethodnih sabora.

Sto se tice same Duhovnosti unutar Bozje crkve, to je vec druga prica, i ona nema veze sa samom nepogresivoscu doktrine, vec sa iskrenoscu vernika da te istine sprovedu u licni zivot.
U tom smislu crkva nije savrsena, ali to je i obelezje poslednje crkve opisano u poruci Laodikejskoj crkvi iz Otkrivenja Jovanovog 3 poglavlja, i u kontekstu Otkrivenja, takva crkva ce na kraju ipak biti pobednik, i spremna docekati poslednje vreme, i slavni Isusov dolazak, i uci u carstvo slave.

Ja na osnovu Bozje reci, i onoga sto mi sam Gospod svedoci, smatram da je Adventisticka doktrina ili istina, najpotpunija, i da pretstavlja konacni Bozji odgovor ovom svetu po pitanju vere i spasenja..

Sto se tice Duhovnosti unutar Bozje crkve, Gospod ce uskoro sve urediti, i sprovesti reformu i Duhovno probudjenje njegovog naroda, pri cemu ce i otpoceti poslednji dogadjaji koji ce se zavrsiti Hristovim drugim dolaskom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ne znam da li primećuješ da duhovnost čoveka prolazi kroz evoluciju. Po mom mišljenju vreme crkava polako prolazi. Ne kažem da je svejedno u kojoj crkvi ćemo biti jer ima i jako izopačenih. Doktrine o kojim govoriš utemeljene su relativno skoro i niko ih nije utemeljio pod nadahnućem svetog duha nego po svojim ličnim ubeđenjima. Trebalo bi razlučiti dve stvari :1. Odnos prema crkvi 2. Odnos svakog pojedinca sa Bogom. Opet da se vratimo na Elen Vajt. Da li znaš kako je izgledalo kad padne u proročki trans ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam da li primećuješ da duhovnost čoveka prolazi kroz evoluciju. Po mom mišljenju vreme crkava polako prolazi. Ne kažem da je svejedno u kojoj crkvi ćemo biti jer ima i jako izopačenih. Doktrine o kojim govoriš utemeljene su relativno skoro i niko ih nije utemeljio pod nadahnućem svetog duha nego po svojim ličnim ubeđenjima. Trebalo bi razlučiti dve stvari :1. Odnos prema crkvi 2. Odnos svakog pojedinca sa Bogom. Opet da se vratimo na Elen Vajt. Da li znaš kako je izgledalo kad padne u proročki trans ?


To je istina, da mnoge crkve stvaraju doktrinu po svojim licnim verskim ubedjenjima i shvatanjima, ali smatram da je u organizovanju Adventne crkve ucestvovao sam Gospod.
On je po svom Bozanskom providjenju pozvao jedan narod u tacno odredjenom vremenu opisanom u bibliji, i vodio crkvu kroz otkrivenja svoga Duha koji se ispoljavao u radu Ellen Wajt, ali ne samo kroz nju, vec i kroz drugu bracu kroz koju je Bog utemeljio doktrinu svoje crkve.

Naravno da mi je poznato kako je Ellen Wajt dobijala otkrivenja, u nekim slucajevima je to bilo u nocnom vidjenju, odnosno u snu, a u nekim u viziji.
Inace manifestacije koje su pratile ova otkrivenja su identicna onima koja su dozivljavali starozavetni proroci, a dva primera se mogu pronaci u bibliji, prvi u knjizi proroka Danila, gde je Danilo dobio jedno vidjenje, i on nakon te vizije vidi Andjela i kaze: I JA PADOH NA NOGE SVOJE I NE OSTA SNAGE U MENI, GOSPODE OD OVOG VIDJENJA NAVALISE MOJI BOLOVI NA MENE, I NE OSTA SNAGE U MENI..

Drugi tekst je vezan za jednog proroka Valama, koji je imao vidjenje o buducnosti Izraela, tekst kaze: GOVORI COVEK KOME SU OTVORENE OCI, KAD VIDI UTVARU OTVORENE SU MU OCI..

Pronacicu ove citate pa cu ti predociti gde se tacno nalaze.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Nije to ništa čudno. Proroci zaista postoje i dan danas. Opisaću ti jedan moj događaj i susret sa čovekom koji ima proročki duh. Naime ja ga nisam tražio ali zbog prirode posla koji radim našao se pored mene u kolima sa još dvoje ljudi koji su ga vodili. Znao sam za njega mada on mene sigurno nije znao. Kao pojava je bio poseban i video sam to. Znao sam da ne treba ništa da ga pitam ali on je meni sam počeo da govori i sve vreme uz put mi je govorio o meni mada ga ništa nisam pitao niti sam hteo. Zaprepastio sam se kada mi je rekao za neke moje planove koje nikome nisam govorio. O meni je sve znao. Video sam da je u njemu proročki duh jer nemoguće je da je onko nešta mogao znati tek tako. Dao mi je i neke savete usput ali ja sam samo ćutao. Kada je spominjao Boga to je radio sa poštovanjem i zaista ništa loše na prvi pogled. E sad mi reci da li on treba da zaslužuje neko poštovanje slično kao što vi poštujete Elen Vajt.
 
Natrag
Top