Adventisti

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Mene zanima nesto vise o Elen Wajt,kratak istorijat.ali iskljucivo od adventista.
Ovo pitam ,jer sam mislio da Je Miler osnivac adventista,kad ono ispade "zena"(nadam se da sam se prevario).
Ne mogu da skontam kako je to Elen Wajt ispala cak veca i od Marije ,Isusove majke.
Marija je bila pokorna zena,koja je slusala apostole kao vodece telo hriscanske skupstine u Jerusalimu.
Da li je i Marija,Isusova majka prorokovala,ili predvodila hriscansku skupstinu???
1.korincanima 11:3
Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu.
Pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mene zanima nesto vise o Elen Wajt,kratak istorijat.ali iskljucivo od adventista.
Ovo pitam ,jer sam mislio da Je Miler osnivac adventista,kad ono ispade "zena"(nadam se da sam se prevario).
Ne mogu da skontam kako je to Elen Wajt ispala cak veca i od Marije ,Isusove majke.
Marija je bila pokorna zena,koja je slusala apostole kao vodece telo hriscanske skupstine u Jerusalimu.
Da li je i Marija,Isusova majka prorokovala,ili predvodila hriscansku skupstinu???
1.korincanima 11:3
Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu.
Pozdrav


Eto, zato sam napisao u jednom od prethodnih komentara, da se svaka izjava i njen izvor moraju proveriti, a ne verovati u svaku izjavu koja je izasla iz usta protivnika Adventizma.

Nigde u Adventizmu ne postoji to da neko slavi Elen Wajt kao neku sveticu, i to vecu od Marije kako ti kazes.
Ona cak nije ni osnivac Adventisticke crkve, vec sam Gospod, a ona je pozvana na sluzbu vesnika Bozje crkve, i ako tu sluzbu sama nije zelela, ali je Gospod obecao da ce joj dati svoju blagodat, da je krepi i pomaze u radu i sluzbi.

Elen Wajt je samo postovana kao sestra kroz koju je Gospod govorio u odredjenom istorijskom trenutku, i davao upute i savete o radu crkve.
Bozansko vodstvo kroz prorostvo je realna potreba crkve, i Bog je uvek govorio kroz svoje izabrane sluge proroke.
Ako je ta potreba bila u pocetku Hriscanske ere, koliko je to jos vise potrebno danas, kada se istorija greha privodi svome kraju.

Apostol Pavle na jednom mestu kaze: 3:4 Jer kad govori ko: Ja sam Pavlov; a drugi: Ja sam Apolov; niste li telesni?
3:5 Ko je dakle Pavle a ko li Apolo do samo sluge kroz koje verovaste, kao što i svakom Gospod dade?
3:6 Ja posadih, Apolo zali, a Bog dade te uzraste.
3:7 Tako niti je onaj šta koji sadi, ni onaj koji zaliva, nego Bog koji daje te raste.
3:8 A onaj koji sadi i koji zaliva jednaki su; i svaki će primiti svoju platu po svom trudu.
3:9 Jer mi smo Bogu pomagači, a vi ste Božija njiva, Božija građevina. ( 1 poslanica Korincanima 3. 4 - 9 ).

Mi smo svi braca oko jednog stola, kako Elen Wajt, tako i svi ostali, a ako iko zasluzuje postovanje, bar po tom ljudskom gledistu, onda je to sestra Elen Wajt, bar zbog svetog zivota i poniznosti i ljubavi koju je iskazivala prema svojoj crkvi, i braci i sestrama unutar nje..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
[FONT=&quot] [/FONT]
Neznam sta licno smatras pod idolatrijom, ali Adventisti su vrlo striktni u drzanju Bozjih zapovesti, u koje su ukljucene i druga zapovest koja zabranjuje bilo kakav oblik idolatrije, klanjanje predmetima i ljudima, i svemu ostalom sto moze pretstavljati oblik obozavanja.
To ću ti odgovoriti malo kasnije, jer čekam prvo odgovor brata Risa, jer je on prvi spomenuo da imate isti problem kao Katolici i Pravoslavci.

Subota je deo Bozanmskih zapovesti, odnosno cetvrta zapovest, koja kao i ostale nikada nisu ukinute, vec pretstavljaju odraz Bozje ljubavi i volje i njegovog nebeskog poretka.
Ovo isto, kao i gore, a ako ti brat Ris ne odgovori ništa – ja ću sigurno.

Odvajanje desetka je jasna Bozja zapovest, data u starom zavetu, a potvrdjena u novom, kao deo prihoda koji ce covek odvajati za potrebe propovedanja Jevandjelja, i podupiranja aktivnosti koje crkva cini u tom smislu.
E ovo sam ja zamerio pa je red i da odgovorim:
[FONT=&quot]Kao i mnogo toga što važi za Židove, a ne važi za Hrišćane je i DESETAK.[/FONT]
[FONT=&quot]Jedina crkva koja ga organizacijski sprovodi, propoveda i kontroliše je HAC.[/FONT]
[FONT=&quot]Znači ispada da su oni jedini dobro protumačili da je desetak obavezan za Hrišćane.[/FONT]
[FONT=&quot]Pa pošto su oni Hrišćani da vidimo da li je desetk obavezan za Hrišćane.[/FONT]
[FONT=&quot]Pre svega da vidimo da li je nešto izostavljeno u Novom Zavetu, a da je preko potrebno za Hrišćane. Ja tvrdim da nema. Sve što je potrebno za naše spasenje i hodnje u Hristu je napisano u Novom Zavetu.[/FONT]
[FONT=&quot]Znači idemo kroz Novi Zavet, jer je on BITNIJI za naše spasenje od starog.[/FONT]
[FONT=&quot]Desetak je bio Jevrejski običaj koji je Bog ustanovio zbog Levita, jer nisu učestvovali u deobi zemlje zbog greške Levija oko sestre Dine.[/FONT]
[FONT=&quot]Sa razrušenjem hrama 70-tih godina, levitska služba je prestala da postoji. To se najbolje može videti u N.Z. – desetak kao obaveza za Hrišćane se nigde ne spominje. A spominje se izdržavanje Hrišćana od priloga i milostinje. A to nema veze sa desetkom. Inače desetak jedino sada imaju u svetu Adventisti što je isto jedna indikativna činjenica. Otkud baš samo oni, koji su 2 ili 3 puta predviđali II Hristov dolazak, što je u stvari protiv Pisma i Boga. [/FONT]
[FONT=&quot]Koji su pogrešno protumačili da žene mogu biti pastorice, učiteljice, starešinke.... [/FONT]
[FONT=&quot]I koji su pogrešno protumačili da se ne sme konzumirati kafa i alkohol.........[/FONT]
[FONT=&quot]Inače i današnji Židovi višenemaju desetak. U sinagogama stoje kase sa prilogom, a desetak nije obavezan i ne daje se kao desetak već kroz novčane priloge.[/FONT]
[FONT=&quot]Ispada da su Adventisti veći katolici od Pape. Židovi više nemaju desetak, a Adventisti ga imaju.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ili da ne dužim mnogo – GDE JE U BIBLIJI NAPISANO DA JE DESETAK OBAVEZAN ZA HRIŠĆANE.[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Desetak se u N.Z. spominje samo na 3 mesta :[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Матеј [/FONT][FONT=&quot]23:23[/FONT][FONT=&quot] Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте шта је најпретежније у закону: правду и милост и веру; а ово је требало чинити и оно не остављати.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot](Znači Hrist se obraća Farisejima, pa još i ukoravajućim tonom, a ne svojim sledbenicima. I tada je Solomonov drugi hram još uvek postojao)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Лука [/FONT][FONT=&quot]1[/FONT][FONT=&quot]8:12[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Постим двапут у недељи; дајем десетак од свега што имам.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]( [/FONT][FONT=&quot]Ovo je izjava jednog Židova, i to opet u lošem kontekstu, a ne izjava jednog Hrišćanina.)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]J[/FONT][FONT=&quot]евр. 7:2[/FONT][FONT=&quot],4,5,6,8,9 [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Коме и Авраам даде десетак од свега. Прво дакле значи цар правде, потом и цар салимски, то јест цар мира: Али погледајте колики је овај коме је и Авраам патријарх дао десетак од плена. Истина, и они од синова Левијевих који примише свештенство, имају заповест да узимају по закону десетак од народа, то јест од браће своје, ако су и изишли из бедара Аврамових. Али онај који се не броји од њиховог рода, узе десетак од Авраама, и благослови оног који има обећање. И тако овде узимају десетак људи који умиру, а онамо Онај за ког се посведочи да живи. И, да овако кажем, Левије који узе десетак, дао је десетак кроз Авраама:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]( [/FONT][FONT=&quot]Odnosi se na Jevreje, a ne Hrišćane, i događaj koji se davno zbio. Takođe potvrđuje ono što sam rekao s početka – desetak je namenjen Levitima. I zapazimo 8-mi stih. Desetak uzimaju ljudi koji umiru! Na koga se to odnosi! – Upravo ma ljude koji insistiraju na desetku a ne na MILOSTI i LJUBAVI u crkvi! )>[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Матеј 9:13[/FONT][FONT=&quot] Него идите и научите се шта значи:Милости хоћу,а не прилога.Јер ја нисам дошао да зовем праведнике но грешнике на покајање. [/FONT][FONT=&quot]12:7[/FONT][FONT=&quot] Кад бисте пак знали шта је то: Милости хоћу а не прилога, никад не бисте осуђивали праве;[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

Ja sam zakljucio proucavajuci izjave protivnika Adventizma, posebno u ovom vremenu jehovinih svedoka, da svi imaju isti princip kojim osudjuju Adventiste, a koji je identican pravoslavnom.
Neznam da li si si imao prilike da procitas nesto od Zorana Lukovica, koji aktivno radi i pise protiv sekti i razlicitih kultova, on se u svom napadu na takozvane sekte, koristi istim metodama i Argumentima koje koriste i Jehovini svedoci i ostali, u napadu na Adventiste, sto je pokazatelj kakav Duh vodi i jednu i drugu stranu.

Te napade karakterise jedna osnovna crta, da oni govore delimicnu istinu o Adventistima, sa velikim procentom laznih izmisljenih izjava, i sve to prikazuju u negativnom svetlu, i tako dovode neupucenog coveka koji zna povrsno o njima, da i ono pozitivno sto je cuo, sam u svom umu kreira kao negativno, ili da se neka pojava unutar Adventizma cini iz cisto zlih pobuda.

Ako neko ima biblijske kontraargumente, on treba da ih iznese i da se ta se ta stvar putem diskusije istera na videlo, a ne da govori lazi o Adventistima, ili Ellen Wajt, samo na osnovu svog misljenja.
Svako ima slobodnu volju da u tom smislu pise sto god hoce, ali onda je jasno kakav ga duh vodi, i sam sebe sramoti iznoseci neistine koje nemaju veze sa cinjenicama.Pozdrav

U principu sve crkve osuđuju i zameraju drugim crkvama što šta, a svojoj pripisuju bezgrešnost i jedinuispravnost. Tako da i Adventna crkva nije od toga operisana. Možda to radi kulturnije samo, ali suštinski je to sve isto.
Čitao sam nešto od policijskog inspektora Z.Lukovića, ali on jednako napada i ostale verske zajednice, sem SPC. Tako da ne razumem zašto njega spominješ. On je režimski čovek i posao mu je da to radi. Da živi u nekoj drugoj zemlji drugačije bi pisao.

Pozdrav i Bog s tobom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo isto, kao i gore, a ako ti brat Ris ne odgovori ništa – ja ću sigurno.


E ovo sam ja zamerio pa je red i da odgovorim:
Kao i mnogo toga što važi za Židove, a ne važi za Hrišćane je i DESETAK.
Jedina crkva koja ga organizacijski sprovodi, propoveda i kontroliše je HAC.
Znači ispada da su oni jedini dobro protumačili da je desetak obavezan za Hrišćane.
Pa pošto su oni Hrišćani da vidimo da li je desetk obavezan za Hrišćane.
Pre svega da vidimo da li je nešto izostavljeno u Novom Zavetu, a da je preko potrebno za Hrišćane. Ja tvrdim da nema. Sve što je potrebno za naše spasenje i hodnje u Hristu je napisano u Novom Zavetu.
Znači idemo kroz Novi Zavet, jer je on BITNIJI za naše spasenje od starog.
Desetak je bio Jevrejski običaj koji je Bog ustanovio zbog Levita, jer nisu učestvovali u deobi zemlje zbog greške Levija oko sestre Dine.
Sa razrušenjem hrama 70-tih godina, levitska služba je prestala da postoji. To se najbolje može videti u N.Z. – desetak kao obaveza za Hrišćane se nigde ne spominje. A spominje se izdržavanje Hrišćana od priloga i milostinje. A to nema veze sa desetkom. Inače desetak jedino sada imaju u svetu Adventisti što je isto jedna indikativna činjenica. Otkud baš samo oni, koji su 2 ili 3 puta predviđali II Hristov dolazak, što je u stvari protiv Pisma i Boga.
Koji su pogrešno protumačili da žene mogu biti pastorice, učiteljice, starešinke....
I koji su pogrešno protumačili da se ne sme konzumirati kafa i alkohol.........
Inače i današnji Židovi višenemaju desetak. U sinagogama stoje kase sa prilogom, a desetak nije obavezan i ne daje se kao desetak već kroz novčane priloge.
Ispada da su Adventisti veći katolici od Pape. Židovi više nemaju desetak, a Adventisti ga imaju.

Ili da ne dužim mnogo – GDE JE U BIBLIJI NAPISANO DA JE DESETAK OBAVEZAN ZA HRIŠĆANE.


Desetak se u N.Z. spominje samo na 3 mesta :

Матеј 23:23 Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте шта је најпретежније у закону: правду и милост и веру; а ово је требало чинити и оно не остављати.

(Znači Hrist se obraća Farisejima, pa još i ukoravajućim tonom, a ne svojim sledbenicima. I tada je Solomonov drugi hram još uvek postojao)

Лука 18:12Постим двапут у недељи; дајем десетак од свега што имам.

( Ovo je izjava jednog Židova, i to opet u lošem kontekstu, a ne izjava jednog Hrišćanina.)

Jевр. 7:2,4,5,6,8,9 Коме и Авраам даде десетак од свега. Прво дакле значи цар правде, потом и цар салимски, то јест цар мира: Али погледајте колики је овај коме је и Авраам патријарх дао десетак од плена. Истина, и они од синова Левијевих који примише свештенство, имају заповест да узимају по закону десетак од народа, то јест од браће своје, ако су и изишли из бедара Аврамових. Али онај који се не броји од њиховог рода, узе десетак од Авраама, и благослови оног који има обећање. И тако овде узимају десетак људи који умиру, а онамо Онај за ког се посведочи да живи. И, да овако кажем, Левије који узе десетак, дао је десетак кроз Авраама:

( Odnosi se na Jevreje, a ne Hrišćane, i događaj koji se davno zbio. Takođe potvrđuje ono što sam rekao s početka – desetak je namenjen Levitima. I zapazimo 8-mi stih. Desetak uzimaju ljudi koji umiru! Na koga se to odnosi! – Upravo ma ljude koji insistiraju na desetku a ne na MILOSTI i LJUBAVI u crkvi! )>
Матеј 9:13 Него идите и научите се шта значи:Милости хоћу,а не прилога.Јер ја нисам дошао да зовем праведнике но грешнике на покајање. 12:7 Кад бисте пак знали шта је то: Милости хоћу а не прилога, никад не бисте осуђивали праве;



U principu sve crkve osuđuju i zameraju drugim crkvama što šta, a svojoj pripisuju bezgrešnost i jedinuispravnost. Tako da i Adventna crkva nije od toga operisana. Možda to radi kulturnije samo, ali suštinski je to sve isto.
Čitao sam nešto od policijskog inspektora Z.Lukovića, ali on jednako napada i ostale verske zajednice, sem SPC. Tako da ne razumem zašto njega spominješ. On je režimski čovek i posao mu je da to radi. Da živi u nekoj drugoj zemlji drugačije bi pisao.

Pozdrav i Bog s tobom.


Kao prvo, sto se tice zapovesti o desetku, u kontekstu biblije ona nikada nije ukinuta, vec je kontinuitet njegovog odvajanja nastavljen i u novozavetnom periodu.

Istina, desetak jeste bio obelezje Levitskog svestenstva, ali Hristos upravo napominje obracajuci se Farisejima: `UZECE SE OD VAS VINOGRAD I DACE SE DRUGOM NARODU KOJI CE NJEGOVE RODOVE DONOSITI.

Osim toga, u tekstu u Jevrejima 7 poglavlju, koji si i ti pomenuo, se upravo napominje da je zapovest o desetku bila obelezje starozavetnog Levitskog svestenstva, ali da oni koji su sluzili u zemaljskom hramu, nisu mogli zbog smrti da zadrze tu sluzbu, i zato je dosao Hristos i postao nas prvosvestenik u nebeskom Hramu ili svetinji nad svetinjama, i zato sve obaveze ukljucujuci i zapovest o desetku, mi danas ispunjavamo prema Hristu kao nasem prvosvesteniku koji je na nebesima, donoseci desetak u njegovu crkvu koja je njegov legitimni pretstavnik na zemlji.

Naveo bih nekoliko tekstova koji govore o desetku u novom zavetu, a na pocetku bih upravo naveo tekst koji si ti citirao, koji u svojoj formi upravo govori da je sam Isus potvrdio da je odvajanje desetka potrebno i u novozavetnom periodu, ti nisi zapazio sta je Isus u tom tekstu rekao:

`TESKO VAMA KNJIZEVNICI I FARISEJI, LICEMERI, STO DAJETE DESETAK OD METVICE I OD KOPRA I OD KIMA, A OSTAVISTE STO JE NAJPRETEZNIJE U ZAKONU: PRAVDU I MILOST I VERU, A OVO JE TREBALO CINITI ( pravdu, milost, i veru ) I ONO NE OSTAVLJATI ( zapovest o desetku ). ( Jevandjelje po Mateju 23. 23 ).


9:5 Eda li nemamo vlasti sestru ženu voditi, kao i ostali apostoli, i braća Gospodnja, i Kifa?
9:6 Ili jedan ja i Varnava nemamo vlasti ovo činiti?
9:7 Ko vojuje kad o svom trošku? Ili ko sadi vinograd i od rodova njegovih da ne jede? Ili ko pase stado i od mleka stada da ne jede?
9:8 Eda li ovo govorim po čoveku? Ne govori li ovo i zakon?
9:9 Jer je u Mojsijevom zakonu napisano: Da ne zavežeš usta volu koji vrše. Eda li se Bog brine za volove?
9:10 Ili jamačno govori za nas? Jer se za nas napisa: Koji ore treba u nadanju da ore; i koji vrše u nadanju da će dobiti od onog što vrše.
9:11 Kada mi vama duhovna sejasmo, je li to šta veliko ako mi vama telesna požnjemo?
9:12 Kad se drugi mešaju u vašu vlast, a kamoli ne bi mi? Ali ne učinismo po vlasti ovoj nego sve trpimo da ne učinimo kakvu smetnju jevanđelju Hristovom.
9:13 Ne znate li da oni koji čine svetu službu od svetinje se hrane? I koji oltaru služe s oltarom dele?
9:14 Tako i Gospod zapovedi da oni koji jevanđelje propovedaju od jevanđelja žive.

( 1 poslanica Korincanima 9. 5 - 14 ).


`Jer za takvu porezu koja se kupi svetima nije mi potrebno pisati vam;
9:2 Jer poznajem vašu dobru volju, za koju se o vama hvalim Makedoncima da se Ahaja pripremi od prošle godine, i vaša revnost razdraži mnoge.
9:3 A braću poslah da se hvala naša vama ne isprazni u ovoj stvari, nego da budete prigotovljeni, kao što sam govorio;
9:4 Da se, ako dođu sa mnom Makedonci i među vas neprigotovljene, ne osramotimo mi (da ne kažem vi) u toj hvali.
9:5 Tako nađoh da je potrebno umoliti braću da napred idu k vama, i da priprave ovaj napred obrečeni vaš blagoslov, da bude gotov tako kao blagoslov, a ne kao lakomstvo.
9:6 Ovo pak velim: koji s tvrđom seje, s tvrđom će i požnjeti; a koji blagoslov seje, blagoslov će i požnjeti.
9:7 Svaki po volji svog srca, a ne sa žalošću ili od nevolje; jer Bog ljubi onog koji dragovoljno daje.
9:8 A Bog je kadar učiniti da je među vama izobilna svaka blagodat, da u svemu svagda svako dovoljstvo imajući izobilujete za svako dobro delo;
9:9 Kao što je pisano: Prosu, dade siromasima; pravda njegova ostaje vavek.
9:10 A koji daje seme sejaču, daće i hleb za jelo: i umnožiće seme vaše, i daće da uzrastu žita pravde vaše;
9:11 Da se u svemu obogatite za svaku prostotu koja kroz nas čini hvalu Bogu.
9:12 Jer služba ove poreze ne ispunjuje samo nedostatak svetih, nego čini te se i mnoge hvale daju Bogu,
9:13 Ogledom poreze ove hvaleći Boga za vaše pokorno priznanje jevanđelja Hristovog, i za prostotu podele k njima i k svima,
9:14 I da se mole Bogu za vas i da čeznu za vama za premnogu blagodat Božju na vama.
9:15 A hvala Bogu na Njegovom neiskazanom daru. ( 2 poslanica Korincanima 9 poglavlje ).



Jer ovaj Melhisedek beše car salimski, sveštenik Boga Najvišeg, koji srete Avraama kad se vraćaše s boja careva, i blagoslovi ga;
7:2 Kome i Avraam dade desetak od svega. Prvo dakle znači car pravde, potom i car salimski, to jest car mira:
7:3 Bez oca, bez matere, bez roda, ne imajući ni početka danima, ni svršetka životu, a ispoređen sa sinom Božijim, i ostaje sveštenik doveka.
7:4 Ali pogledajte koliki je ovaj kome je i Avraam patrijarh dao desetak od plena.
7:5 Istina, i oni od sinova Levijevih koji primiše sveštenstvo, imaju zapovest da uzimaju po zakonu desetak od naroda, to jest od braće svoje, ako su i izišli iz bedara Avramovih.
7:6 Ali onaj koji se ne broji od njihovog roda, uze desetak od Avraama, i blagoslovi onog koji ima obećanje.
7:7 Ali bez svakog izgovora manje blagoslovi veće.
7:8 I tako ovde uzimaju desetak ljudi koji umiru, a onamo Onaj za kog se posvedoči da živi.
7:9 I, da ovako kažem, Levije koji uze desetak, dao je desetak kroz Avraama:
7:10 Jer beše još u bedrima očevim kad ga srete Melhisedek.
7:11 Ako je, dakle, savršenstvo postalo kroz levitsko sveštenstvo (jer je narod pod njim zakon primio), kakva je još potreba bila govoriti da će drugi sveštenik postati po redu Melhisedekovom, a ne po redu Aronovom?
7:12 Jer, kad se promeni sveštenstvo, mora se i zakon promeniti.
7:13 Jer za koga se ovo govori On je od drugog kolena, od kog niko ne pristupi k oltaru.
7:14 Jer je poznato da Gospod naš od kolena Judina izađe, za koje koleno Mojsije ne govori ništa o sveštenstvu.
7:15 I još je više poznato da će po redu Melhisedekovom drugi sveštenik postati,
7:16 Koji nije postao po zakonu telesne zapovesti nego po sili života večnog.
7:17 Jer svedoči: Ti si sveštenik vavek po redu Melhisedekovom.
7:18 Tako se ukida pređašnja zapovest, što bi slaba i zaludna.
7:19 Jer zakon nije ništa savršio; a postavi bolji nad, kroz koji se približujemo k Bogu.
7:20 I još ne bez zakletve:
7:21 Jer oni bez zakletve postaše sveštenici; a Ovaj sa zakletvom kroz Onog koji Mu govori: Zakle se Gospod i neće se raskajati: Ti si sveštenik vavek po redu Melhisedekovom.
7:22 Toliko boljeg zaveta posta Isus jamac.
7:23 I oni mnogi biše sveštenici, jer im smrt ne dade da ostanu.
7:24 A Ovaj, budući da ostaje vavek, ima večno sveštenstvo.
7:25 Zato i može vavek spasti one koji kroza Nj dolaze k Bogu, kad svagda živi da se može moliti za njih.
7:26 Jer takav nama trebaše poglavar sveštenički: svet, bezazlen, čist, odvojen od grešnika, i koji je bio više nebesa;
7:27 Kome nije potrebno svaki dan, kao sveštenicima, najpre za svoje grehe žrtve prinositi, a potom za narodne, jer On ovo učini jednom, kad sebe prinese.
7:28 Jer zakon postavlja ljude za sveštenike koji imaju slabost; a reč zakletve koje je rečena po zakonu, postavi sina vavek savršena. ( Jevrejima poslanica 7 poglavlje ).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice Zorana Lukovica, njega sam pomenuo zato sto se on koristi istim metodama koje koriste i ostali pripadnici drugih crkava u napadu na Adventizam, sto pokazuje kakav Duh vodi i jednu i drugu stranu, i to je vezano i za zakon uzroka i posledica, jer gde je uzrok isti ( u ovom slucaju Djavo ), tu su i posledice identicne ( iste metode borbe protiv istine ).

Zato dobro pazimo sta radimo, i sta govorimo, jer Isus napominje `NISTA STO JE SKRIVENO NECE OSTATI NEOTKRIVENO...

Istina, o cemu bi pisao jedan protestant koji zivi u protestantskoj Americi kada bi pisao o sektama, i koga bi okarakterisao kao sektu, a koga kao crkvu, ili jedan Hinduista u Indiji, to je kljucno pitanje ovog problema..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za laodikeju
Zadrzimo se malo na gospodji Elen Wajt.
Da li postoji neko prorocanstvo iz Biblije koje bi govorilo o njenoj ogromnoj ulozi za hrsicanstvo?
Da li je Isus,ili pak neko od apostola prorokovao "ZENU" da ohrabri hriscansku skupstinu ili "crkvu"???
Kojim dokazima vas je uverila da Gospod govori kroz njena prorostva?

Kad mi objasnis ove i kasnije "jos neke stvari"vezane za gospodju Elen Wajt,mozemo da predjemo na druge nauke.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Crkvenjaci

[FONT=&quot]Brate Laodikeja. OK, sve mi je jasno.[/FONT]
[FONT=&quot]Ja sam ti izneo sve stihove iz N.Z. koji govore o desetku i svi su vezani za Jevreje i stih Jevr. 7.8 koji govori da desetak uzimaju mrtvi ljudi. Ali to ništa nije vredelo.[/FONT]
[FONT=&quot]Znači isti je scenario kao kada bilo kom crkvenjaku izneseš zablude njegove crkve. Siguran sam da si i ti iznosio nekom crkvenjaku zablude njegove crkve – i ništa nije vredelo. Svi su ubeđeni u kompletnu ispravnost svoje crkve![/FONT]
[FONT=&quot]Ništa idemo dalje. Ja znam da nijedan crkvenjak se ne može ubediti u zablude njegove crkve, ali smo dužni mi istiniti reći zablude svake crkve, i ako znamo da skoro nikoga nećemo ubediti, ali će reči ostati, pa će malo zamisliti crkvenjaka nekada kasnije, ili one koji žele pristupiti crkvi.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Idemo dalje, ovo kao i sve do sada ostaje status quo, i kao što će i sve ostalo. Idemo na četvrtu zabludu Adventizma. Pošto nije PRAVA CRKVA, već KRIVA u njenoj crkvi nema LJUBAVI. Ako to ima kod manjeg broja vernika – to je upravo dokaz da u crkvi nešto nije u redu. I još jedan dokaz da nešto nije u redu, u HAC-u, je da u crkvi Jehovini svedoci ima više ljubavi, a to nije zanemarljiva činjenica. Jer se većina koji ne budu imali ljubavi prema bližnjima neće spasiti. A dužnost crkve na prvom mestu je da se izbori (bori) za spasenje svog članu, a ne da samo gleda kako će mu izvući pare iz džepa.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Pozdrav[/FONT]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
za laodikeju
Zadrzimo se malo na gospodji Elen Wajt.
Da li postoji neko prorocanstvo iz Biblije koje bi govorilo o njenoj ogromnoj ulozi za hrsicanstvo?
Da li je Isus,ili pak neko od apostola prorokovao "ZENU" da ohrabri hriscansku skupstinu ili "crkvu"???
Kojim dokazima vas je uverila da Gospod govori kroz njena prorostva?

Kad mi objasnis ove i kasnije "jos neke stvari"vezane za gospodju Elen Wajt,mozemo da predjemo na druge nauke.
Pozdrav


Kao prvo, Bog je uvek vodio svoj narod kroz prorostvo i upucivao mu savete i opomene posretstvom svojih izabranih slugu proroka, a ta praksa se nastavila i u novom zavetu, na sta upucuju i dole citirani tekstovi.

U biblijskom kontekstu, Bog ce u skladu sa potrebom, podizati proroke do samog kraja istorije sveta, na sta takodje upucuju dole navedeni tekstovi.


DUHOVNI DAROVI ( DAR PROROSTVA ), DO POSLEDNJEG VREMENA:

`I posle ću izliti duh svoj na svako telo, i proricaće sinovi vaši i kceri vase, starci će vaši sanjati sne, mladići će vaši viđati utvare.
I na sluge ću i na sluskinje u one dane izliti duh svoj;
I učiniću čudesa na nebu i na zemlji, krv i oganj i pušenje dima.
Sunce će se pretvoriti u tamu i mesec u krv pre nego dodje veliki i strasni dan Gospodnji ( Joilo 2. 28 -31 ).


DAR PROROSTVA OBELEZJE CRKVE POSLEDNJEG VREMENA:

`I razgnevi se zmija na ženu, i otide da se pobije sa ostalim semenom njenim, koje drži zapovesti Božije i ima svedočanstvo Isusa Hrista.
( Otkrivenje 12. 17 ).


`I padnuvši pred nogama njegovim poklonih mu se; i reče mi: Gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svedočanstvo Isusovo Duh Proroštva. ( Otkrivenje 19. 10 ).


DUHOVNI DAROVI U CRKVI:

`I jedne dakle postavi Bog u crkvi prvo apostole, drugo proroke, treće učitelje, a potom čudotvorce, onda darove isceljivanja, pomaganja, upravljanja, različne jezike.
Eda li su svi apostoli? Eda li su svi proroci? Eda li su svi učitelji? Eda li su svi čudotvorci?
Eda li svi imaju darove isceljivanja? Eda li svi govore jezike? Eda li svi kazuju?
Starajte se, pak, za veće darove; pa ću vam još bolji put pokazati. ( 1 korincanima 12. 28 - 31 ).

Držite se ljubavi, a starajte se za duhovne darove, a osobito da prorokujete.
14:2 Jer koji govori jezike, ne govori ljudima nego Bogu: jer niko ne sluša, a on duhom govori tajne.
14:3 A koji prorokuje govori ljudima za popravljanje i utehu i utvrđenje.. ( 1 Korincanima poslanica 14. 1 - 3 ).

Sto se tice Elen Wajt, Bog je tacno po isteku prorockog lanca od 2300 dana i noci iz knjige proroka Danila 9 poglavlja, podigao Adventni pokret, i pozvao Elen Wajt na prorocku sluzbu, da kroz nju govori, upucuje savete i upute o radu crkve.

Bog je u pocetku pozvao jednog drugog brata, ali je on ovu sluzbu odbio, tako da mu je Bog objavio da ce posto on tu sluzbu odbija, on pozvati najslabije bice za ovu vrstu sluzbe.

Tako je odabrao sestru Elen Wajt, objavivsi da ce joj on dati svu potrebnu blagodat kao pomoc u sluzbi koja je pretstojala kao vesnika Gospodnjeg.

Najveci dokazi u prilog njenog pozvanja su pre svega njen posvecen zivot, koji se ogleda u stalnoj neprekidnoj zajednici sa Bogom, i teznja da se u potpunosti ispuni Bozja volja, i da se sluzi Bogu i bliznjima iz ciste ljubavi.
Na drugom mestu tu je nadahnuce kojim odise svaka njena napisana rec, koja je mnoge dovela Hristu i njegovoj reci, i pomogla da spoznaju smisao zivota koji se nalazi u zajednici sa Bogom.

Svako ko zeli da dozivi ovo iskustvo u svom licnom zivotu, moze to putem proucavanja njenih spisa, i sam se uveriti u nadahnuce i ljubav koja odise u svakoj napisanoj reci.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Hmmmm
Ja znam da je Bog preko proroka prorokovao za isusa Hrista da ce doci kao izbavitelj i to vise stotina godina pre nego se Isus rodio(da ne kazem vise hiljada godina).
Takodje znam da je Isus prorokovao za Svetog duha,i za vernog i razboritog roba,ali ne i za neku zenu.
Naveo si otkrivenje 12:7?Jel ti mislis da ta zena iz otkrivenja predstavlja gospodju Elen Wajt???Na osnovu cega si dosao do tog zakljucka?
Pominjes Joila 2:28-31???Da li igde Joilo spominje neku zenu koja ce predvoditi u prorostvu???
Pominjes 1.Korincanima 14:1-3? Jel tu pise da neka zena treba da predvodi muskarce u propovedanju i ljubavi???
Ne pise li princip poglavarstva u 1.Kor 11:3
Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu
Da li je moguce da je jedna zena vama ikada bila poglavar,ili je i dan danas takodje vas poglavar?
Ja necu da osporavam da je gospodja Elen Wajt bila dobra zena...,ne radi se o odobroti,ili ljubavi vec o predvodjenju muskaraca hriscana.
Prorocki lanac od 2300 dana od Danila proroka ????Bog pozvao Elen Wajt????Od kog dogadjaja racunas to vreme?Da li si siguran u to?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hmmmm
Ja znam da je Bog preko proroka prorokovao za isusa Hrista da ce doci kao izbavitelj i to vise stotina godina pre nego se Isus rodio(da ne kazem vise hiljada godina).
Takodje znam da je Isus prorokovao za Svetog duha,i za vernog i razboritog roba,ali ne i za neku zenu.
Naveo si otkrivenje 12:7?Jel ti mislis da ta zena iz otkrivenja predstavlja gospodju Elen Wajt???Na osnovu cega si dosao do tog zakljucka?
Pominjes Joila 2:28-31???Da li igde Joilo spominje neku zenu koja ce predvoditi u prorostvu???
Pominjes 1.Korincanima 14:1-3? Jel tu pise da neka zena treba da predvodi muskarce u propovedanju i ljubavi???
Ne pise li princip poglavarstva u 1.Kor 11:3
Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu
Da li je moguce da je jedna zena vama ikada bila poglavar,ili je i dan danas takodje vas poglavar?
Ja necu da osporavam da je gospodja Elen Wajt bila dobra zena...,ne radi se o odobroti,ili ljubavi vec o predvodjenju muskaraca hriscana.
Prorocki lanac od 2300 dana od Danila proroka ????Bog pozvao Elen Wajt????Od kog dogadjaja racunas to vreme?Da li si siguran u to?


Ja sam jasno odgovorio u prethodnom citatu, i naveo sam novozavetne tekstove koji potvrdjuju da ce novozavetna crkva posedovati dar prorostva.

`I posle ću izliti duh svoj na svako telo, i proricaće sinovi vaši i KCERI, starci će vaši sanjati sne, mladići će vaši viđati utvare.
I na sluge ću i na SLUSKINJE u one dane izliti duh svoj;
I učiniću čudesa na nebu i na zemlji, krv i oganj i pušenje dima.
Sunce će se pretvoriti u tamu i mesec u krv pre nego dodje veliki i strasni dan Gospodnji ( Joilo 2. 28 -31 ).

U ovom tekstu prorok jasno kaze da ce Bog dati prorocki dar i SINOVIMA i KCERIMA, i da ce se to desavati sve dok ne dodje veliki i strasni dan Gospodnji.

U narednim tekstovima Apostol Pavle govori da je obelezje novozavetne crkve dar prorostva, kao i drugi darovi.

`I jedne dakle postavi Bog u crkvi prvo apostole, drugo PROROKE, treće učitelje, a potom CUDOTVORCE, onda DAROVE ISCELJIVANJA, pomaganja, upravljanja, RAZLICNE JEZIKE.

Eda li su svi apostoli? Eda li su svi proroci? Eda li su svi učitelji? Eda li su svi čudotvorci?
Eda li svi imaju darove isceljivanja? Eda li svi govore jezike? Eda li svi kazuju?
Starajte se, pak, za veće darove; pa ću vam još bolji put pokazati. ( 1 korincanima 12. 28 - 31 ).

Držite se ljubavi, a starajte se za DUHOVNE DAROVE, a osobito da PROROKUJETE.
14:2 Jer koji govori jezike, ne govori ljudima nego Bogu: jer niko ne sluša, a on duhom govori tajne.
14:3 A koji PROROKUJE govori ljudima za POPRAVLJANJE, UTEHU, I UTVRDJENJE. ( 1 Korincanima poslanica 14. 1 - 3 ).

Kada biblija govori o pojavi nekog proroka, ona nikada ne spominje imena, kao sto mozemo videti iz slucaja pojave Jovana Krstitelja koji je najavljen u starom zavetu kao onaj koji ce najaviti Hristov prvi dolazak, stari zavet jednostavno kaze `EVO JA CU POSLATI ANDJELA SVOJEGA DA PRIPRAVI PUT PRED TOBOM...

Na drugom mestu prorok, pa i sam Isus kasnije, naziva Jovana Krstitelja Iljijom koji treba da dodje..

Takodje, Isus govori o novom Iliji koji ce se pojaviti u poslednjem vremenu koji ce najaviti Hristov drugi dolazak.

Ovde se ne misli na Elen Wajt, vec na organizaciju, ili eventualno pojedince koje ce Bog podici unutar svoje crkve, koji ce putem Dara prorostva najaviti Hristov drugi dolazak, a mi upravo zivimo u tom vremenu.

Prema tome, ko smo mi da odredjujemo Bozje puteve, i da se mesamo u njegove promisli, on podize koga hoce, Isus sam kaze `AKO OVI UCUTE KAMENJE CE PROGOVORITI..

Cista zena u bibliji ne pretstavlja Elen Wajt, vec novozavetnu crkvu, naspram bludnice koja pretstavlja laznu otpalu crkvu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odgovor za Sarrdu-a.

Prijatelju, ti jesi pomenuo tekst iz Jevrejima 7. 8 ali ne ceo, namerno ili nenamerno.
Odnosno da bi se razumelo o cemu tu Apostol govori, mora se procitati ceo tekst od prvog do 28 stiha.

Ali evo samo deo koji si ti pomenuo: 7:8 `I tako ovde uzimaju desetak ljudi koji umiru, a onamo Onaj za kog se posvedoči da živi.

O kome ovde Apostol govori, naravno o Hristu, koji zivi i posreduje za nas u nebeskoj svetinji, i mi danas odvajajuci deo svojih prihoda, dajemo njemu u njegov zemaljski hram za objavljivanje Jevandjelja, radosne vesti o spasenju.


Evo i gornjeg objasnjenja koje si ti prevideo:

Osim toga, u tekstu u Jevrejima 7 poglavlju, koji si i ti pomenuo, se upravo napominje da je zapovest o desetku bila obelezje starozavetnog Levitskog svestenstva, ali da oni koji su sluzili u zemaljskom hramu, nisu mogli zbog smrti da zadrze tu sluzbu, i zato je dosao Hristos i postao nas prvosvestenik u nebeskom Hramu ili svetinji nad svetinjama, i zato sve obaveze ukljucujuci i zapovest o desetku, mi danas ispunjavamo prema Hristu kao nasem prvosvesteniku koji je na nebesima, donoseci desetak u njegovu crkvu koja je njegov legitimni pretstavnik na zemlji.

Zato je bitno da poznajemo ceo kontekst biblije, i da pazljivo citamo, jer nepazljivim citanjem covek donosi pogresne zakljucke, kao sto ti cinis.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Dakg je podigao proroke unutar sazili do bolje inspiraacije (proroštva). E i ko se protivi takvom naučavanju njega treba satanizirati i demonrati jer je protivA Boga i huli na tu njebranu proročku crkvu zadnjeg vremena koja ima dar proricanja.

Pitanja za kao jedina Božija cr
Dali advenina Božija cra prizna da je a Gsusu HRIOSU? i

Dali
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif
i adve jedinoj Božijoj crkvi sa daroje i njihov Bog i Bog je numeričjedan? Ili la onaj što je cio zakone?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top