Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"Дакле је остављено још subotnje почивање народу Божијем.

Извини, али ово не пише у преводу који сви користе, ово не знам одакле вам.

9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.

9. Даклем је остављено још почивање народу Божијему.

Овако пише у преводу Даничић/Караџић, што значи да се служите потурањима и убацивањем речи, а не само избацивањем и мењањем. То је само један од мањих детаља чиме се све служите, али могуће је да су ваше верзије такве (што је ваша заједница штампала). То су опасне ствари и убацивање речи или мењање текста да би подржао неку доктрину ће бити кажњено када Суд буде заседао. Зато је јако важно да материјал који ви делите буде преиспитиван од људи јер ово није мала ствар.

Тако сте и изменили део где сотона узима грехе на себе, а сад оправдавате са некаквим јарчевима и Азазелом. Да сте одмах имали то оправдање, не бисте стално мењали текст у Хелениним књигама.



 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Nažlost moraću da ponovim sledećih PET stvari, a ko mi ne veruje dobiće i stihove:

1. Biblija je data običnim, i prostim ljudima, a ne naučnicima i teolozima i visoko inteligentnim ljudima;

Odgovor: Biblija je dta svima, jednostavnim i visokoobrazovanim ljudima.
Slazem se da ono sto je neophodno za spasenje i jednostavni mogu da razumeju i budu spaseni,
ali isto tako visokoumni naucnici u Bibliji ce naci toliko uzvisenih misli, koje jednostavni nece ni primetiti,
i naucnik celog zivota ima sta da istrazuje i da nikad ne stigne do kraja.
------------------



2. Zato ne treba puno filozofije i magistarskih ni doktorskih disertacija da bi se ukapiralo o čemu se radi u Bibliji, KADA JE U PITANJU NAŠE SPASENJE;

Odgovor: Za spasenje da. ali za istrazivanje i razumevanje dubina istine nije.
--------------

3. U Rimljanima 14-te glave piše kako piše i tako treba prihvatiti. Nema tu šta da se tumači. Neko razlikuje DAN od dana, a neko ne......... Nema tu šta mi da filozofiramo na šta je Pavle mislio - kada PIŠE! DAN! Svi dani su u Gospodu isti po tom stihu.

Odgovor: Eto Sarrdy, ti si dao pogresan zakljucak.
Ova tvoja izjava suproti se izjavi apostola Petra koji je rekao da je Pavlove poslanice tesko razumeti i koje neneuceni izvrcu na svoju pogubao. Znaci da je moguce da neko pogresno razume Pasvla, jer je njegov stil filozofski i jeste ga tesko razumeti.
Ako primas ono doslovno sto je rekao o danima u Rimljanima 14. na koje se dane odnose Pavlove reci?
Ako tu nema filozofije, raci nam gde pise da su SVI DANI U GOSPODU ISTI?


Drugo, Rimljanima 14, ne raspravlja koji dan treba praznovati a koji ne treba. Pocetak kaze: "A slaboga u veri primajte lepo da se ne smete savest." Prema tome Pavle daje savete vernicima kako da postupaju sa slabima u veri. On raspravlja o starozavetnim godisnjim praznicima, kao i problemu upotrebe mesa koje je prineto na zrtvu idolima. Neki vernici su se jos drzali tih godisnjih poraznika. Drugi su se bojali ako jedu meso posveceno idolu da ce pogresiti i da time sluze idolima. Zato Pavle kaze da je idol nista i ako je meso posveceno idolu i to posvbecenje nije nista. On tako dalje kaze, "Dobro je ne jesti mesa i vina ne piti i ne ciniti ono na sto se tvoj brat spotice." 14,21.
Pavle poziva vernike da budu spremni na zrtvu da svojom slobodom ne vredjaju slabe u veri.

----------------

5. Kako to da ne možemo naći NI JEDAN STIH u Bibliji o obaveznom držanju SUBOTE za naše spasenje za Hrišćane, već su svi napisani za Jevreje i tuđine koji dođu u njihov narod i počnu živeti sa njima i poštovati njihovog Boga Jahvea, ili već kako se izgovara.

Ne to Sarrdy. U biblili imao 101 tekst koji govori o Suboti kao danu Gospodanje pa i Bog je licno u svojim Zapovestima napisao da je Subota sedmi dan i naredio da se praznjue. Zar ti mislis da Bog za svaki narod i naciju treeba da propisuje posebne zakone?
Bozji zakon je univerzalan, on je dat za sve stanovnike nase Zelmlje verovali oni ili ne.

Nego Sarrdy,
KAKO TO DA SE U CELOM SVETOM PISMU NE MOZE NACI NIJEDNA ZAPOVEST DA POSLE HRISTOVOG VASNESENJA HRISCANI TREBA DA ODBACE SUBOTU A DA PRAZNUJU NEDELJU? To je potrebno, ako je dan od odmora promenjen. Medjutim, posto takva zapovest ne postoji, znaci da ni nema nikakve poromene. Zapovest o praznovanju subote ostaje zauvej na snazi.

BIBLIJSKI DOKAZI O PRAZNOVANJU SOBOTE


„I svrsi Bog do sedmoga dana dela svoja, koja ucini,
i POCINU U SEDMI DAN OD SVIH DELA SVOJI KOJA Ucini;
i BLagolovi BOG SEDMI DAN,
i POSVETI ga, jer u taj dan POCINU..." 1. Mojsijeva 2,2.3.

Bog je na kraju sedmice stvaranja „USTANOVIO SUBOTU"! Onas je namenjena svim stanovnicima nase Zemlje.


Cetvrta Bozja zapovest glasi:
„Seti se da svetkujes dan subotni.
Sest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
A sedmi dan je subota, pocinak posvecen Jahvi Bogu tvojemu.
Tada nikakva posla nemoj raditi; ni ti, ni tvoj sin,
ni tvoja kci, ni tvoj sluga, ni tvoja sluskinja,
ni tvoje živince, niti stranac koji se nadje unutar tvojih vrata.
Ta Jahve je sest dana stavaro nebo,zamlju i more i sve sto je
u njima a sedmi je dan pocinuo.
Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni."
2. Mojsijeva 20,8-11. Stvarnost

Cetvrta zapovest zahteva da ostavimo svaku vrstu posla
i da se posvetimo duhovnim potrebama,

Preko proroka Isaije Bog je ovako izjavio:
„Blago coveku koji tako cini
i sinu covecijemu koji se drzitoga,
CUVAJUCI SUBOTU DA JE NE OSKVRNE,
cuvajuci ruku svoju da ne ucini zla." Isdaija 56,2.

Biblija izjednacuje cinjenje zla i prestupanje Subote,
i jedno i drugo je greh.

Ova zapovest ne odnosi se samo na Izrailjce, nego na sve ljude.

„Blago covek", a ne blago Jevrejinu.

Evo šta izricito kaže za neizrailjce:
„I TUDJINE KOJI PRISTANU UZ GOSPODA
I DA LJUBE IME NJEGOVO, DA MU BUDU SLUGE,
KOJI GOD DRZI SUBOTU DA JE NE OSKVRNE, i drže
zavet moj."
Isaija 56,6.

Subota c'e se i na Nobvoj zemlji praznotati.
„I od subote do subote dolazice svako telo da se poklone
preda mnom veli Gospod." Isija 66,23.

Hristos je uzdigao Dekalog:
Hristos je rekao :
„Ne misite da sam dosao da pokvarim zakon i proroke:
NISAM DOSAO DA POKVARIM NEGO DA ISPUNIM."
Matej 5,17.
Hristos je potvrdio da je zakon nepromenljiv.


„Šta cemo dakle reci je li zakon greh? Boze sacuvaj!
Nego ja greha ne poznah osim kroz zakon.
TAKO JE DAKLE ZAKON SVET I ZAPOVEST SVETA, PRAVEDNA I DOBRA.
JER IMAM RADOS U ZAKONU BOZJEM PO UNUTRASNJEM COVEKU."
Rimljanima 7,7.12.22.

.
"Nece svako koji govori Gospode, Gospode uci u carstvo nebesko,
no koji cini po volji oca mojega." Matej 7,21.
Volja Bozja izrazena je u Njegovom zakonu.

Hristos je rekao da ce prestupniocima zakona reci:
Idite od mene koji cinite bezakonje." Matej 7,23.
Bezakonje je prestupanje Bozjeg zakona.

Hristos je rekao: „SUBOTA JE NACINJENA COVEKA RADI."
Marko 2,27.


„Naziv subota oznacuje prekid rada iz religiozne pobude.
Svetkovanje subote javlja se u najstarijim slojevima Zakona.
Verovatno je da je postojasla pre Mojsija...
U Bibliji subota je posvecena sa posvecenim ritualoma sedmice koju subiota zakljucuje DANOM POCINKA,VESELJA I BOGOSLUZBENIH SASTANAKA...
ISUS IZREKOM NE UKUDA ZAKON SUBOTE, NA TAJ DAN ON POSECUJE ZBORNICU I KORISTI TU PRILUIKU ZA OBJAVLJIVANJE JEVANDJELJA." Recnik Biblijske Teologije.

„Subota je sedmicni dan odmora koju je Bog ustanovio na kraju sedmice stvaranja koju praznuju oni koji slave Boga... Tvorac je blagoslovio Subotu ZA SVE LJUDE U SVIM VREMENIMA A TO POKAZUJE makro 2,27. ukazuje da je covek treba da upotrebi za duhovne svrhe." BC, Vol 8, p.935.

„Evo cu doci skoro" porucuje Gospod Isus Hristios, „i plata moja sa mnom, da dam svakome po delima njegovim. Ja sam alfa i omega, poc(etak i svrsetak, prvi i poslednji. BLAGO ONIMA KOJI TVORE ZAPOVESTI NJEGOVE, DA IM BUDE VLAST NA DRZVO ZIVOTA, I DA UDJU NA VRATA U GRAD." Otkrivenje 22,12-14.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Šarrdy, nažalost, nastavlja sa lažima pa pogledajmo, po ko zna koji put, neke od dokaza večne važnosti Subote:

U svim pomenutim stihovima, Subota se, evidentno, pominje samo u Poslanici Kološanima ali svakako ne u kontekstu promene Božjeg Zakona (Deset zapovesti), čiji je deo Subota, jer je Božji Zakon savršen kao i On Sam tako da "DOKLE NEBO I ZEMLJA STOJE NEĆE NESTATI NIJEDNE TITLE IZ ZAKONA..." (Matej 5)

Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju Zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore…” (Rimljanima 2,13)

“Jer telesno mudrovanje neprijateljstvo je Bogu, jer se ne pokorava Zakonu Božjem, niti može.” (Rimljanima 8,5)

A znamo da je Zakon dobar ako ga ko drži kao što treba.” (1. Timotiju 1,8)

Tako dakle ja sam umom svojim služim Zakonu Božjem…” (Rimljanima 7,25)

Jer imam radost u Zakonu Božjem…” (Rimljanima 7,22)

Tako je dakle Zakon svet i zapovest sveta i pravedna i dobra.” (Rimljanima 7,12)

Upravo smo videli zaista mnoštvo eksplicitnih izjava Božjeg apostola i proroka, kao i Samog Gospoda - da je Njegov Zakon nepromenljiv kao i On Sam i da je, sa njim, na snazi i Zapovest o svetkovanju Sedmog dana sedmice. Međutim, ova izjava je i inače netačna jer ima više svedočanstava o svetkovanju Subote u Novozavetnom periodu, što smo takođe više puta videli tokom diskusije, samo što, nažalost, neprijatelji Božje istine ne žele to da priznaju, ali uverimo se u to još jednom bar radi onih koji prate diskusiju i žele da upoznaju istinu:


“I dan beše petak, i Subota osvitaše. A žene koje behu došle sa Isusom iz Galileje… videše grob i kako se telo metnu. Vrativši se pak pripraviše mirise i miro; i u Subotu ostaše na miru po Zakonu.” (Luka 23,54-56)

Božja Reč jasno govori da su pomenute žene išle sa Spasiteljem iz Galileje i da su, svakako, od Najpogodnije Ličnosti bile poučene da li je ukinuo Subotnu zapovest i Zakon, jer je sigurno da ih ne bi ostavio u neznanju o ovim vrlo važnim pitanjima. Ovaj nedvosmisleni zapis govori u prilog važnosti Božjeg Zakona i nakon Hristovog raspeća, a sa njim i Subote, za koju je jasno rekao da je “načinjena čoveka radi” (Marko 2,27.28).


“A kad seđaše” (Isus) “na Gori maslinskoj, pristupiše k Njemu učenici nasamo govoreći: kaži nam kad će to biti? I kakav je znak Tvojega Dolaska i posletka veka? I odgovarajući Isus reče im: Čuvajte se da vas ko ne prevari.” “Nego se molite Bogu da ne bude bježan vaša u zimu ni u Subotu; jer će biti nevolja velika kakva nije bila od postanja sveta dosad niti će biti.” (Matej 24,3.4.20.21)

"Subota je načinjena ČOVEKA radi..."
(Marko 2,27)


Pošto ti je na SVE VEĆ ODGOVORENO, i na Marka 2,27 (Subota je napravljena ČOVEKA RADI), i na Mateja 24, 20 (da vaše bežanje ne bude u SUBOTU, ili zimu). I na ZAPOVESTI koje se odnose u Novom Zavetu, i koje su,....... Pa da se ne bi ponavljao – Samo reci brate Milane M 2012 koji odgovor želiš ODMAH ga dobijaš, ako sam na forumu sf. Ako nisam, dobijaš ga čim se uključim na njega.

Dok ja nisam dobio još odgovor na pitanje – DA LI ĆE BITI NESUBOTARA NA NEBU !?
Pa kada stigneš, ja bih te zamolio da mi odgovoriš.

A sa lažima malo sačekaj. Neka to kraj ove diskusije odluči. Ko laže, a ko govori ISTINU. I stihovi iz Pisma, a ne tvoje reči. I ja bih vrlo rado rekao da ti lažeš, ali ne mogu, jer smatram da je veća krivica u EGW, članovima vodećeg tela Adventista Sedmoga Dana, sotoni, Mileru i svim ostalim koji su pravili doktrinu tvoje Crkve, a ne u tebi. Jer ti si samo naseo na tu moćnu mašineriju, koja neumitno melje ljude. Tako da ja tebe ne osuđujem, već one koji vode i osmišljavaju doktrinu ASD-a.

Ja za sada imam više dokaza da sam u ISTINI. Evo ti za sada jedan:

Meni isto to govore JS. Da lažem za njihove doktrine, izmišljam klevećem....... a siguran sam da znaš koliko JS imaju jeresi. Tako da je to otprilike ista stvar. Kada otkrijem jeresi neke Crkve odmah sam lažov, gatar, veštac, klevetnik.............
Ali meni to ne smeta. Ja i Adventiste i JS doživljavam kao svoju braću. I NIKADA me ne možete uvrediti, zato što ja vama želim SPASENJE. To je otprilike kao odnos roditelj-dete. Ja se nikada kao roditelj ne mogu naljutiti na svoje dete zato što je slomilo čašu ili tanjir............. ono uvek ostaje MOJE DETE. Tako i vi OSTAJETE MOJA BRAĆA, bez obzira šta mi rekli.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pošto ti je na SVE VEĆ ODGOVORENO, i na Marka 2,27 (Subota je napravljena ČOVEKA RADI), i na Mateja 24, 20 (da vaše bežanje ne bude u SUBOTU, ili zimu). I na ZAPOVESTI koje se odnose u Novom Zavetu, i koje su,....... Pa da se ne bi ponavljao – Samo reci brate Laodikeja, koji odgovor želiš ODMAH ga dobijaš, ako sam na forumu sf. Ako nisam, dobijaš ga čim se uključim na njega.

Dok ja nisam dobio još odgovor na pitanje – DA LI ĆE BITI NESUBOTARA NA NEBU !?
Pa kada stigneš, ja bih te zamolio da mi odgovoriš.

A sa lažima malo sačekaj. Neka to kraj ove diskusije odluči. Ko laže, a ko govori ISTINU. I stihovi iz Pisma, a ne tvoje reči. I ja bih vrlo rado rekao da ti lažeš, ali ne mogu, jer smatram da je veća krivica u EGW, članovima vodećeg tela Adventista Sedmoga Dana, sotoni, Mileru i svim ostalim koji su pravili doktrinu tvoje Crkve, a ne u tebi. Jer ti si samo naseo na tu moćnu mašineriju, koja neumitno melje ljude. Tako da ja tebe ne osuđujem, već one koji vode i osmišljavaju doktrinu ASD-a.

Ja za sada imam više dokaza da sam u ISTINI. Evo ti za sada jedan:

Meni isto to govore JS. Da lažem za njihove doktrine, izmišljam klevećem....... a siguran sam da znaš koliko JS imaju jeresi. Tako da je to otprilike ista stvar. Kada otkrijem jeresi neke Crkve odmah sam lažov, gatar, veštac, klevetnik.............
Ali meni to ne smeta. Ja i Adventiste i JS doživljavam kao svoju braću. I NIKADA me ne možete uvrediti, zato što ja vama želim SPASENJE. To je otprilike kao odnos roditelj-dete. Ja se nikada kao roditelj ne mogu naljutiti na svoje dete zato što je slomilo čašu ili tanjir............. ono uvek ostaje MOJE DETE. Tako i vi OSTAJETE MOJA BRAĆA, bez obzira šta mi rekli.
Pozdrav


Postovanje Sarrdy,

Odusevio me je tvj zakljucak gornjega posta u kome iskreno kazes da volis adventisti. To je zaista lepo i plemento.
Tako i ja volim tebe i sve ostalo drustvo na forumu. I meni su ljudi dargi pa i onda kad grese.
Nego, Milian ti je naveo biblijske dokaze to je u pitanju, ane mi ljudi.

Pitao si da li ce biti nesubotari spaseni?
Ko ce biti spasen to nije nase da odlucujemo, nego je posao Onoga koji nas je stvorio i dao nam uputstva kako da zivimo da bismo bili ispravni pred Njim i ljudima.

Ali mogu ti dati moje skromno misljenje. Mislim da pojedini mogu biti spaseni ako nisu drzali subotu.
Iasto tako neki ce biti spaseni koji mozda nisu drzali nijednu od Bozjih zapovesti.
To je ono sto Pavle kaze u Riumljanima 2,14. "Jer neznabosci neimajuci zakona, sami od sebe cine sto je po zakonu."

Ako je neko imao malo svetlosti, a svako ima makar malo, i iskreno je sluzio Bogu po toj svetlosti, Bog ce ga primiti.
Bog zna kad bi on imao puno poznanje da bi prihvatio celu istinu i na osnovu toga prepoznanja mogu biti spaseni i oni koji malo znaju i malo istine sprovode u zivot.

Medjutim, to nije slucaj sa onima koji su znali sta je istina i namerno su je odbacili.

Sve najbole
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Дакле је остављено још subotnje почивање народу Божијем.

Извини, али ово не пише у преводу који сви користе, ово не знам одакле вам.

9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.

9. Даклем је остављено још почивање народу Божијему.

Овако пише у преводу Даничић/Караџић, што значи да се служите потурањима и убацивањем речи, а не само избацивањем и мењањем. То је само један од мањих детаља чиме се све служите, али могуће је да су ваше верзије такве (што је ваша заједница штампала). То су опасне ствари и убацивање речи или мењање текста да би подржао неку доктрину ће бити кажњено када Суд буде заседао. Зато је јако важно да материјал који ви делите буде преиспитиван од људи јер ово није мала ствар.

Тако сте и изменили део где сотона узима грехе на себе, а сад оправдавате са некаквим јарчевима и Азазелом. Да сте одмах имали то оправдање, не бисте стално мењали текст у Хелениним књигама.


Adrian, napomenuo sam ti da razmisljas pre nego sto nekoga osudis bez argumenata.

Tvoja opaska pokazuje da ne poznajes pismo.
U originalu u ovom pomenutom tekstu upravo stoji izraz SABATISMOS koji znaci SUBOTNJE POCIVANJE ilui ODMOR.

Hajde da vidimo drugw prevode:


Daničić-Karadžić (RDK):

"Dakle je ostavljeno još počivanje narodu Božijem"


Ivan Šarić / Rev. Đ. Martinjak
(RIŠ):

"Dakle je ostavljeno još počivanje narodu Božjemu"


Dimitrije Stefanović
(DS):

"Ostaje, dakle, još subotni odmor narodu Božjem"


Lujo Bakotić
(LB):

"Ostala je dakle narodu Božjemu još jedna subota za počivanje"


Bible in Basic English
(BBE):

"So that there is still a Sabbath-keeping ( Subotni odmor )for the people of God"


Sto se tice tvrdnje da ce svi gresi na kraju istorije sveta biti baceni na Sotonu koji ce sa njima biti unisten, to je potpuno biblijski, i podrazumeva onog jarca za Azazela nad cijom glavom je prvosvestenik ispovedao svoje grehe i kasnije on bio proteran u pustiinju da tamo umre.

Taj jarac je upravo pretstavljao simbol ili tipos Sotone na koga ce na kraju istorije biti preneseni svi gresi da sa njima umre jer je on zacetnik greha.


Ti si to predstavio kao da Sotona uzima grehe ljudi, sto je ludost, jer Isus je taj koji je umro za grehe svveta.
Ovde se radi o samom kraju suda, gde ce gresi biti prenetii na Sotonu da sa njima bude unisten u ognjenom jezeru..
Proucavaj malo bolje ovu temu a nemoj da osudjujes druge zbog svoje neupucenosti..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Postovanje Sarrdy,

Odusevio me je tvj zakljucak gornjega posta u kome iskreno kazes da volis adventisti. To je zaista lepo i plemento.
Tako i ja volim tebe i sve ostalo drustvo na forumu. I meni su ljudi dargi pa i onda kad grese.
Nego, Milian ti je naveo biblijske dokaze to je u pitanju, ane mi ljudi.

Pitao si da li ce biti nesubotari spaseni?
Ko ce biti spasen to nije nase da odlucujemo, nego je posao Onoga koji nas je stvorio i dao nam uputstva kako da zivimo da bismo bili ispravni pred Njim i ljudima.

Ali mogu ti dati moje skromno misljenje. Mislim da pojedini mogu biti spaseni ako nisu drzali subotu.
Iasto tako neki ce biti spaseni koji mozda nisu drzali nijednu od Bozjih zapovesti.
To je ono sto Pavle kaze u Riumljanima 2,14. "Jer neznabosci neimajuci zakona, sami od sebe cine sto je po zakonu."

Ako je neko imao malo svetlosti, a svako ima makar malo, i iskreno je sluzio Bogu po toj svetlosti, Bog ce ga primiti.
Bog zna kad bi on imao puno poznanje da bi prihvatio celu istinu i na osnovu toga prepoznanja mogu biti spaseni i oni koji malo znaju i malo istine sprovode u zivot.

Medjutim, to nije slucaj sa onima koji su znali sta je istina i namerno su je odbacili.

Sve najbole
Oduševi se Miko sa Bogom, koji me je naučio da volim i svoje neprijatelje, a kamo li Adventiste koji su moja braća u Hristu. Nema tog Adventiste koji bi mi zatražio pomoć, a ja imam mogućnosti da mu pomognem, da bih ga odbio. Ali to je zato što mi je Hrist to, pre svega naučio, a onda i naredio.
A da je kriva religija Adventizam - kriva je bez svake sumnje. Jer nema nikave logike da tamo neki nedeljar ili držalac bilo kog dana u nedelji ne bude spašen, zato što nije držao SUBOTU, a nije u ničemu sagrešio, voleo Boga i bližnjeg...... a Adventista koji nije voleo vernike drugih denominacija i ateiste, da bude spašen zato što je držao SUBOTU.
 
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79
Oduševi se Miko sa Bogom, koji me je naučio da volim i svoje neprijatelje, a kamo li Adventiste koji su moja braća u Hristu. Nema tog Adventiste koji bi mi zatražio pomoć, a ja imam mogućnosti da mu pomognem, da bih ga odbio. Ali to je zato što mi je Hrist to, pre svega naučio, a onda i naredio.
A da je kriva religija Adventizam - kriva je bez svake sumnje. Jer nema nikave logike da tamo neki nedeljar ili držalac bilo kog dana u nedelji ne bude spašen, zato što nije držao SUBOTU, a nije u ničemu sagrešio, voleo Boga i bližnjeg...... a Adventista koji nije voleo vernike drugih denominacija i ateiste, da bude spašen zato što je držao SUBOTU.

TVOJA RELIGIJA I STAVOVI SU LAZNI:


To je samo tvoje neosnovano mislenje.

Medjutim poslusnost je vazna u svemu.

Igranje sa Bozjom voljom i grehom je nemoguce.

Adam i Eva su okusili samo sa jednog drveta i izgubili su vecnost.

Krsenje subote je daleko krupnija stvar jer ubrati vocku jem mnogo lakse nego raditi.

KRSENJE BOZJEG ZAKONA, BILO KOJE ZAPOVESTI JE GREH I GUBI SE SPASENJE.

Jak 2:10 Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jak 2:11 Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona.


Jer ko je rekao ne ubij, rekao je i ne krsi subotu.

Krsenjem subote odbacujemo Boga kao tvborca.

KADA SU NEKI IZRAILJCI POSLE ONAKVOG OTRKVIENJA BOZJEG KOJEG SU IMALI,I PRISTANKA DA DRZE SVE BOZJE ZAKONE, IPAK OTISLI U SUBOTU DA SKUPLJAJU GRANICE STA SE DESILO:

4MO 15:32 A kad bijahu sinovi Izrailjevi u pustinji, nadjose jednoga gdje kupi drva u subotu.

4MO 15:33 I koji ga nadjose gdje kupi drva, dovedose ga k Mojsiju i k Aronu i ka svemu zboru.

4MO 15:34 I metnuse ga pod strazu, jer ne bjese kazano sta ce se ciniti s njim.

4MO 15:35 A Gospod rece Mojsiju: neka se pogubi taj covjek; neka ga zaspe kamenjem sav zbor iza oko:

Lk 16:10 Koji je veran u malom i u mnogom je veran; a ko je neveran u malom i u mnogom je neveran.


STA JE GREH?

1.Joh 3:4 Svaki koji čini greh i bezakonje čini: i greh je bezakonje.
Greh je krsenje Bozjeg zakona pa bila to jedna zapovest.


PLATA ZA GREH JE:

Röm 6:23 Jer je plata za greh smrt, a dar Božji je život večni u Hristu Isusu Gospodu našem.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79
Pošto ti je na SVE VEĆ ODGOVORENO, i na Marka 2,27 (Subota je napravljena ČOVEKA RADI), i na Mateja 24, 20 (da vaše bežanje ne bude u SUBOTU, ili zimu).

Sta je odgvoreno?

Citiras nesto a ne vidis sam sta citiras.

Taj tekst kaze SUBOTA JE STVORENA ZA ADAMA. a adam znaci covek:

KADA JE TO SUBOTA BILA STVORENA ILI NAPRAVLJENA KAKO TI KAZES?

Tada kada jos nije bilo greha:

1.Mo 2:2 I svrši Bog do sedmog dana dela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svih dela svojih, koja učini;
1.Mo 2:3 I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svih dela svojih, koja učini;


Adam je sa Bogom svetkovao subotu jer je opna stvorena za coveka i njegovo potomstvo koji su takodje ljudi...

1.Mo 2:3 I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svih dela svojih, koja učini;
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja bih samo dodao sledece: "Ko odvraća uho svoje da ne čuje zakona i molitva je njegova mrska. ( Price 20. 28 )

Malo je verovatno da ce onaj ko ima svetlost o odredjenim kriterijumima za ulazak u Bozje carstvo zapisanim u bibliji moci da udje u njega ako te kriterijume nije ispunio u svom licnom zivotu, odnosno ako odbija da u potpunosti ispuni zahteve Bozje reci.
Takav laze da je ikada primio Boga u svoj zivot i da navodno ima zajednicu sa njim.

Sa druge strane ako neko nema vecu svetlost jer nije zbog odredjenih zivotnih okolnosti mogao da je spozna, ali zivi krajnje Bogougodno po svetlosti koja mu je data, biblija za takvoga i daje mogucnost da ce uci u vecnost.
Bog zna koji su to ljudi koji kada bi imali prilike da upoznaju vecu svetlost da bi je oni sa radoscu prihvatili.

To ne znaci da mi mozemo sami birati sebi puteve, i zato sto nismo spremni da ispostujemo kriterijume spasenja da mozemo da biramo neki laksi put.
Kriterijumi spasenja su za sve jednaki, a to je potpuno predanje srca Bogu i dopustanje da on svojim Svetim Duhom deluje u nama i da nas promeni i stvori od nas nove ljude, i pomogne nam da kroz posvecenje iz trenutka u trenutak i poticavanje svoje volje njemu dostignemo savrsenstvo karaktera u visini mere rasta Hristova, kako bi se pravda Bozja zapisana u njegovim zapovestima u potpunosti ispunila u nama.

Dakle, vera u Hrista cini da srce pod uticajem Bozjeg Duha dozivi promenu, iz cega se radja rod poslusnosti, bez cega nikada necemo moci uci u vecno Bozje carstvo.

"BLAGO ONIMA KOJI DRZE ZAPOVESTI BOZJE, DA IM BUDE VLAST NA DRVO ZIVOTA, I DA UDJU NA VRATA U GRAD" ( otkrivenje Jovanovo 22. 14 ).
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79
"
Тако сте и изменили део где сотона узима грехе на себе, а сад оправдавате са некаквим јарчевима и Азазелом. Да сте одмах имали то оправдање, не бисте стално мењали текст у Хелениним књигама.


Da li ti znas da se za laganje, opanjkavanje, kaljanje i razna druga bezboznistva koja ovde prosipas gubi spasenje???

Jer ako ti imalo imas vere u Boga, nebi ovako iskrivljavao istinu kao sto to cinis.

ZAR SVETO PISMO NE GOVORI O AZAZELU I JARCU NA KOGA JE SVESTENIK JEDNOM GODISNJE NA DAN OCISCENJA TO JEST DAN SUDA, ISPOVEDAO SVE GREHE IZRAILJA???

PA GOVORI.

3.Mo 16:5 A od zbora sinova Izrailjevih neka uzme dva jarca za žrtvu radi greha, i jednog ovna za žrtvu paljenicu.
3.Mo 16:6 I neka prinese Aron junca svog na žrtvu za greh i očisti sebe i dom svoj.
3.Mo 16:7 Potom neka uzme dva jarca, i neka ih metne pred Gospoda na vrata šatora od sastanka.
3.Mo 16:8 I neka Aron baci žreb za ta dva jarca, jedan žreb Gospodu a drugi žreb Azazelu.
3.Mo 16:9 I neka Aron prinese na žrtvu jarca na kog padne žreb Gospodnji, neka ga prinese na žrtvu za greh.
3.Mo 16:10 A jarca na kog padne žreb Azazelov neka metne živa pred Gospoda, da učini očišćenje na njemu, pa neka ga pusti u pustinju Azazelu.
3.Mo 16:11 I neka Aron prinese junca svog na žrtvu za greh i očisti sebe i dom svoj, i neka zakolje junca svog na žrtvu za greh.

3.Mo 16:10 A jarca na kog padne žreb Azazelov neka metne živa pred Gospoda, da učini očišćenje na njemu, pa neka ga pusti u pustinju Azazelu.
3.Mo 16:20 A kad očisti svetinju i šator od sastanka i oltar, tada neka dovede jarca živog.
3.Mo 16:21 I metnuvši Aron obe ruke svoje na glavu jarcu živom, neka ispovedi nad njim sva bezakonja sinova Izrailjevih i sve prestupe njihove u svim gresima njihovim, i metnuvši ih na glavu jarcu neka ga da čoveku spremnom da ga istera u pustinju.
3.Mo 16:22 I jarac će odneti na sebi sva bezakonja njihova u pustinju; i pustiće onog jarca u pustinju.

Da cujemo tebe, objasni nam sta ovo sve znaci?

Uzimam u obzir da znas da je ceo Stari zavet slika novog zaveta.

A ako to neznas mogu da te nauacim i da ti to pokazem...

EVO STA KAZU DRUGI IZVORI NEUTRALNI IZVORI:

NA PRIMER NEUTRALNI BIBLJSKI KOMENTAR IZVORNOG TEKSTA AKO ZNAS STA JE TO?

ELBELFEDER BROCKHAUS STRANA 160.

Zdrebom se odlucuje koji ce jarac biti zrtvovan a koji ce natovaren gresima biti poslan u pustinju da ih simbolicki odnese izvoru greha.

ASASEL je ime demona u pustinji. Gresima natovaren jarac je simbolicki odnosio grehe naroda, odakle su oni dosli, ka izvoru greha.


DAKLE IMAMO JEDNOG JARCA KOJI JE BIO ZRTVA ZE GREHE I JEDNOGA JARCA KOJI SIMBOLICKI PREDSATALVJA DEMONA TO JEST SOTONU KOJI CE TAKODJE ISPASTATI ZA GREH KOJI JE ON PROUZROKOVAO:

Hristos je nevin, platio nasu krivicu za grehe, ali izvor greha ce takodje nositi svoju krivicu.


TO JE UCENJE BIBLIJE.

Ko se protivi tome izrugava se Bogu i Svetome pismu.

Na kraju istorije greha, sotonace takodje ispastati za sve grehe koje je prouzrokovao:

Off 20:1 I videh andjela gde silazi s neba, koji imaše ključ od bezdana i verige velike u ruci svojoj.
Off 20:2 I uhvati aždahu, staru zmiju, koja je djavo i sotona, i sveza je na hiljadu godina,
Off 20:3 I u bezdan baci je, i zatvori je, i zapečati nad njom, da više ne prelašćuje narode, dok se ne navrši hiljadu godina; i potom valja da bude odrešena na malo vremena.

Pustinja kod Jevreja nije ono sto mi zamisljamo kao pustinju. Pesak i samo pesak.
Rec je ustvari o nenastanjenim podrucjima.
Kao sto vidimo gore, sotona ce na kraju, 1000 godina biti u pustinji to jest na ovoj zemlji bez stanovnika, usameljen, gde ce ispastati za greh koji je zaceo a onda ce na kraju tih 1000 godina,biti unisten vatrom:

Off 20:10 I djavo koji ih varaše bi bačen u jezero ognjeno i sumporito, gde je zver i lažni prorok; i biće mučeni dan i noć va vek veka.

Prvi jarac i nejgova krv je simbolicki zadovoljio Bozju pravdenost i svetost, Bog, nema nista sa grehom i greh nemoze biti oprosten, on ima svoju cenu i ona mora biti placena, a tu cenu je platio Hristos u Novom zavetu.

Drugi jarac zadovoljava princip odstranjivanja greha.
Odstranjivanje greha od gresnika sa ovog sveta zauvek, kaos to je to simbolicki bilo prikazano sluzbom u Svetilistu.

3.Mo 16:21 I metnuvši Aron obe ruke svoje na glavu jarcu živom, neka ispovedi nad njim sva bezakonja sinova Izrailjevih i sve prestupe njihove u svim gresima njihovim, i metnuvši ih na glavu jarcu neka ga da čoveku spremnom da ga istera u pustinju.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top