Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Nepoznavanje pisma.
U bibliji se spominju nekoliko zena prorocica i u starom i u novom zavetu.


"И беше Ана пророчица, кћи Фануилова, од колена Асировог; она је остарела, а седам је година живела с мужем од девојаштва свог.
И удова око осамдесет и четири године, која не одлажаше од цркве, и служаше Богу дан и ноћ постом и молитвама.

И она у тај час дође, и хваљаше Господа и говораше за Њега свима који чекаху спасења у Јерусалиму" ( Luka 2. 35 - 37 )


- Proročica Božija Mirjam 1.Mojsijeva 15. 20 - 21
- Debora Proročica i Sudija, govorila je reč Božiju ljduma ( sudijama 4. 4 - 5 )
- Ana, Samuelova majka ( 1Samuilova 2. 1 -2 )
- Debora je govorila Božiju reč i dozvala muškarca Barak i njemu dala upute šta da radi.

+0 / -0- Proročica Hulda 2 Carevima 28. 14

Visoki sveštenik sveštenik pitali su proročicu Huldu - mogli su pitati i proroka Jeremiju, ali zato nije postojala prilika.

U Novom Zavetu:

- Ana Proročica (luka 2,36-38)
- Dela apostolska 2,17-18
- Dela apostolska 21. 9 Proročine čerke
- 1.Kor. 11 žene prorokuju čak u crkvi.


Zvanicno u kanonu biblije nepostoji zensko ime osim muskog,pogledaj sve proroke SZ-ta,NZ-ta nema prorocica samo proroka!Posto je jelena vajtova to znala i nije mogla da izmeni kanon,kao i muhamed!morali su da napisu sopstvene knjige.

Potpuno se slazem da zena ne bi trebalo da obavlja svestenicku sluzbu, ali za ucenje, diskutovanje, proricanje, i druge sluzbe unutar crkve to ne mogu prihvatiti, jer ako su cak i u novozavetno vreme postojale prorocice, a u tom smislu sam dodao jos neke dokaze u mom predhodnom komentaru, onda je logicno da takve zene imaju autoritet od Boga da ljudima u crkvi ili van nje iznesu ono sto im je Bog dao, jer ko sam ja da Bogu sudim, a pojedini upravo to cine.
Ne mislim na tebe licno, jer primetio sam da si covek koji ima drugaciju koncepciju diskusije, ali pojedini stvarno preteruju..

Kazi to jevrejima u sinagogi ubice te,ili muslimanima,koji su obrezani i drze ceo zakon!a takodje i hriscanskim jevrejima pa ces videti kako ces proci.

Danas imamo pastorice u protestanskim crkvama a veruje i u vasim,pa cak je dozvoljeno da se vencaju homosi i lezbejke!

Nijedna zena nikad nije ucila u crkvi osim jeleneIzato ti i podrzavas tu tacku gledista.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sardy, ti si rekao da si obracen covek, pa logicno pitanje je da li te Duh Sveti navodi da imas takav gnevljiv Duh i da koristis takve reci.
Da li se obracen covek tako ponasa?

1. Šta će jedan Adventista (pogotovo ako smo upoznali kakvi su to vernici) zaključiti o meni koji iznosim 27 JERESI ADVENTISTIČKE CRKVE, zaključiti o meni.

I pri tom znamo da se plate i penzije pastora u toj Crkvi isplaćuju iz DESETKA vernika !?

Ne treba ovde puno matematike da bi sabrali koliko je 2 i 2.

2. Šta sam ja u ovom mom postu na TEMI ADVENTISTI loše, ne u Duhu, neobraćen,.... loše ili neistinito izneo da bi ti na navedenoj temi počeo TVOJU analizu moje malenkosti ?
Koje su to reči !?
Hvala


Drugo, to sto vecinski Hriscanski svet ne poznaje istinu i nema svetlosti koje Bog otkriva svojoj crkvi je upravo najveci dokaz koji ide u prilog istinitosti Adventistickog ucenja, jer Bog je upravo i podigao sa tim razlogom, da ove spasonosne istine objavi svetu koji ih ne poznaje.

??????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To pokušaj objasniti nekom neadventisti .

A meni pokušaj objasniti STIHOVIMA IZ BIBLIJE, a ne analizom i zaključivanjem moje malenkosti.
Jer ja odlično poznajem sebe, a i moji prijatelji takođe. Tako da i oni a i ja znamo ko sam. Nema potrebe da nam ti to dodatno objasniš. Pogotovu ne na temi Adventisti.


ZAKON BOZJI (znak - pecat ) I ZAKON LJUDSKI (zig zveri ) STAVLJENI NA RUKU I NA CELO


ZAKON BOZJI STAVLJAN NA RUKU I NA CELO:


"A ovo su zapovesti i uredbe i zakoni, koje Gospod Bog vaš zapovedi da vas učim da ih tvorite u zemlji u koju idete da je nasledite,
Da bi se bojao Gospoda Boga svog držeći sve uredbe
Njegove i zapovesti Njegove, koje ti ja zapovedam, ti sin tvoj i unuk tvoj svega
veka svog, da bi ti se produžili dani tvoji...
I neka ove reči koje ti je zapovedam danas budu u srcu tvom.
I često ih napominji sinovima svojim, i govori o njima kad sediš u kući svojoj i kad ideš putem, kad ležeš i kad ustaješ.
I veži ih sebi na ruku za znak,i neka ti budu kao počeonik među očima" ( 2 Mojsijeva 13. 1 - 8 )


Ovo sve nema veze sa Otkrivenjem i ŽIGOM ZVERI :


1. Zašto niko do pojave prvih SUBOTARA u 16-tom veku nije slavio SUBOTU, na Celoj Planeti. Organizovano, masovno, kao Crkva ili nacija ? Zato što Biblija jasno i precizno govori I KOME JE DATA I ZAŠTO JE DATA:

2. Мојс. 31: [SUP]13[/SUP] А ти кажи синовима Израиљевим и реци: Али суботе моје чувајте, јер је знак између мене и вас од колена до колена, да знате да сам ја Господ који вас посвећујем. [SUP]14[/SUP] Чувајте дакле суботу, јер вам је света; ко би је оскврнио, да се погуби; јер ко би год радио какав посао у њу, истребиће се она душа из народа свог. [SUP]15[/SUP] Шест дана нека се ради; а седми је дан субота, одмор, свет Господу; ко би год радио посао у дан суботни, да се погуби. [SUP]16[/SUP] Зато ће чувати синови Израиљеви суботу празнујући суботу од колена до колена заветом вечним. [SUP]17[/SUP] То је знак између мене и синова Израиљевих довека; јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, а у седми дан почину и одмори се.

5. Мојс. 5: [SUP]1[/SUP] И Мојсије сазва сав народ Израиљев, и рече им: Чуј Израиљу уредбе и законе, које ћу данас казати да чујете, да их научите и држите их и творите. [SUP]2[/SUP] Господ Бог наш учини с нама завет на Хориву. [SUP]3[/SUP] Није с оцима нашим учинио тај завет, него с нама, који смо данас ту сви живи. [SUP]12[/SUP] Држи дан од одмора и светкуј га, као што ти је заповедио Господ Бог твој. [SUP]13[/SUP] Шест дана ради и свршуј све послове своје. [SUP]14[/SUP] А седми је дан одмор Господу Богу твом; немој радити никакав посао ни ти, ни син твој ни кћи твоја, ни слуга твој ни слушкиња твоја, ни во твој ни магарац твој, нити које живинче твоје, ни дошљак који је код тебе, да би се одморио слуга твој и слушкиња твоја као и ти. [SUP]15[/SUP] И памти да си био роб у земљи мисирској, и Господ Бог твој изведе те оданде руком крепком и мишицом подигнутом. Зато ти је Господ Бог твој заповедио да светкујеш дан од одмора.

3. Мојс.23: [SUP]23[/SUP] Још рече Господ Мојсију говорећи: [SUP]24[/SUP] Кажи синовима Израиљевим, и реци им: Први дан седмог месеца нека вам је одмор, спомен трубни, сабор свети. [SUP]25[/SUP] Ниједан посао ропски немојте радити, него принесите жртву огњену Господу. [SUP]26[/SUP] Још рече Господ Мојсију говорећи: [SUP]27[/SUP] А десети је дан тог месеца седмог дан очишћења; сабор свети нека вам је, и мучите душе своје, и принесите Господу жртву огњену. [SUP]28[/SUP] У тај дан немојте радити ниједан посао, јер је дан очишћења, да се очистите пред Господом Богом својим. [SUP]29[/SUP] А свака душа која се не би мучила у тај дан, да се истреби из народа свог.

2. Мојс. 27: [SUP]19[/SUP] Све посуђе у шатору за сваку службу, и све коље у њему и све коље у трему да буде од бронзе. [SUP]20[/SUP] И ти заповеди синовима Израиљевим да ти донесу уља маслиновог чистог цеђеног за видело, да би жишци горели свагда. [SUP]21[/SUP] У шатору од састанка пред завесом,који ће заклањати сведочанство, нека их Арон и синови његови спремају да горе од вечера до јутра пред Господом. То нека је уредба вечна коленима њиховим међу синовима Израиљевим.

SUBOTA je data samo Jevrejima na uspomenu izlaska iz Misira. Niko je do tada NIJE SLAVIO, a ni posle osim Jevreja.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Мојс.13: [SUP]1[/SUP] И рече Господ Мојсију говорећи: [SUP]2[/SUP] Посвети ми сваког првенца, шта год отвара материцу у синова Израиљевих, и од људи и од стоке; јер је моје. [SUP]3[/SUP] И Мојсије рече народу: Памтите овај дан, у који изиђосте из Мисира, из дома ропског, јер вас руком крепком изведе Господ оданде; нека се дакле не једе ништа с квасцем. [SUP]4[/SUP] Данас излазите, месеца Авива; [SUP]5[/SUP] Па кад те Господ уведе у земљу хананејску и хетејску и аморејску и јевејску и јевусејску, за коју се заклео оцима твојим да ће ти је дати, земљу у којој тече млеко и мед, тада да служиш службу ову овог месеца; [SUP]6[/SUP] Седам дана једи хлебове пресне, а седми дан нека је празник Господњи. [SUP]7[/SUP] Хлебови пресни да се једу седам дана, и да се не види у тебе ништа с квасцем, нити да се види у тебе квасац у целом крају твом. [SUP]8[/SUP] И казаћеш сину свом у тај дан говорећи: Ово је за оно што ми је учинио Господ кад сам излазио из Мисира. [SUP]9[/SUP] И нека ти буде као знак на руци твојој и као спомен пред очима твојим, да ти закон Господњи буде у устима; јер те је руком крепком извео Господ из Мисира. [SUP]10[/SUP] Зато врши закон овај на време, од године до године. [SUP]11[/SUP] И кад те уведе Господ у земљу хананејску, као што се заклео теби и твојим оцима, и да ти је,

2. Zato što stihovi u 2.Mojsijevoj 13-te glave, opet govori kome je ovo zapoveđeno.
Ako se vi osećate Sinovi Izrailjevim; Ako ste izašli iz Misira, i ušli u Hanan, a pri tom ispred sebe oterali Hananeje, Jevuseje, Amorejce i Jeveje. Onda stavite šta hoćete na ruku i među oči, ali se onda morate i obrezati.
Inače danas Jevreji stavljaju male kutije na desnu ruku ili na čelo, sa Božijim zapovestima, ali da vidimo šta ustvari taj stih kaže (2.Mojs. 13,9):

DAKA
- I neka ti bude kao znak na ruci tvojoj i kao spomen pred očima tvojim, da ti zakon Gospodnji bude u ustima; jer te je rukom krepkom izveo Gospod iz Misira.
Šarić: I neka ti to bude kao znak na ruci tvojoj i kao spomen na čelu tvojemu, da zakon Gospodnji uvijek bude u ustima tvojim, jer te rukom jakom izvede Gospod iz Egipta.
Jer.Bibl. - Neka ti bude kao znak na tvojoj ruci i kao opomena na tvome čelu: da Jahvin zakon bude uvijek na tvojim ustima. Jer te rukom jakom Jahve izbavio iz Egipta.
Tom.Dretar - Jednom čvrstom rukom GOSPOD te izveo iz Egipta: evo što ćeš umjesto znaka na ruci imati, podsjetnika između očiju, da u ustima tvojim bude zakon GOSPODOV.

Ovde se jasno vidi da to nije u pitanju bukvalno vezivanje kutijica na čelo ili ruku, jer se u oba slučajeva koristi reč KAO ! Ustvari znači da desnom rukom piše, zapisuje, prepisuje, očuva Božiju Reč, a na čelo znači sačuva u glavi. U svojim mislima da zna govoriti i prenositi drugima tu reč....
Dok u Otkrivenju se kaže da ćemo mi dobiti nešto, a ako to ne prihvatimo, nećemo moći kupiti ni prodati.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. Žig Zveri takođe ne može biti NEDELJA, zbog mnogih drugih stihova koji nam govore da DAN u nedelji ne može biti presudan u našem spasenju:

Римљ. 14: [SUP]3[/SUP] Који једе нека не укорава оног који не једе; и који не једе нека не осуђује оног који једе; јер га Бог прими. [SUP]4[/SUP] Ко си ти који судиш туђем слузи? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га. [SUP]5[/SUP] Тако један разликује дан од дана, а други држи све дане да су једнаки: сваки да буде уверен за своју мисао. [SUP]6[/SUP] Који разликује дане, Господу разликује; и који не разликује дана, Господу не разликује. Који једе, Господу једе: јер хвали Бога; и који не једе, Господу не једе, и хвали Бога. [SUP]7[/SUP] Јер ни један од нас не живи себи, и ни један не умире себи. [SUP]8[/SUP] Јер ако живимо, Господу живимо; а ако умиремо, Господу умиремо. Ако, дакле, живимо, ако умиремо, Господњи смо.

SUBOTA ZNAK BOZJI:

"
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem" ( Jezekilj 20. 12 )


1.
SUBOTA NIJE PEČAT ! Po Bibliji. A po Adventnoj Crkvi jeste. Već ZNAK, kojim je Bog obeležio mojsijeve Jevreje.

Језекиљ 20 : [SUP]1[/SUP] А седме године, петог месеца, дана десетог, дођоше неки од старешина Израиљевих да упитају Господа, и седоше преда мном. [SUP]2[/SUP] И дође ми реч Господња говорећи: [SUP]3[/SUP] Сине човечји, кажи старешинама Израиљевим и реци им: Овако вели Господ Господ: Дођосте ли да ме питате ? Тако ја жив био, нећете ме питати, говори Господ Господ. [SUP]4[/SUP] Хоћеш ли да им судиш? Хоћеш ли да им судиш? Сине човечји. Покажи им гадове отаца њихових. [SUP]5[/SUP] И реци им: Овако вели Господ Господ: Ког дана изабрах Израиља и подигох руку своју семену дома Јаковљевог, и показах им се у земљи мисирској, и подигох им руку своју говорећи:Ја сам Господ Бог ваш; [SUP]6[/SUP] Оног дана подигох им руку своју да ћу их одвести из земље мисирске у земљу коју сам пронашао за њих, где тече млеко и мед, која је дика свим земљама. [SUP]7[/SUP] И рекох им: Одбаците сваки гадове испред својих очију, и немојте се скврнити о гадне богове мисирске, ја сам Господ Бог ваш. [SUP]8[/SUP] Али се одвргоше од мене, и не хтеше ме послушати, ниједан их не одбаци гадова испред очију својих, и гадних богова мисирских не оставише; зато рекох да ћу излити јарост своју на њих да извршим гнев свој на њима усред земље мисирске. [SUP]9[/SUP] Али имена свог ради, да се не оскврни пред оним народима међу којима беху, пред којима им се показах, учиних да их изведем из земље мисирске. [SUP]10[/SUP] И изведох их из земље мисирске, и доведох их у пустињу. [SUP]11[/SUP] И дадох им уредбе своје, и објавих им законе своје, које ко врши, жив ће бити кроз њих. [SUP]12[/SUP] И суботе своје дадох им да су знак између мене и њих да би знали да сам ја Господ који их посвећујем. [SUP]13[/SUP] Али се одврже од мене дом Израиљев у пустињи; не ходише по мојим уредбама, и законе моје одбацише, које ко врши живи кроз њих, и суботе моје грдно оскврнише; зато рекох да ћу излити гнев свој на њих у пустињи да их истребим.

2. Ako ste neki od starešina Jevrejskih; I ako ste od semena Jakovljevog. I ako vam je neko od predaka izašao iz zemlje Misirske i posle toga lutao po pustinji 40 godina i ušao u Hanan, zemlju u kojoj teče med i mleko; A ako je neko u toj pustinji od vaših daljnjih predaka ODVRZAO SE OD JAHVEA. Onda će te morati držati SUBOTU, i obrezati se.
Ako ne verujete meni, valjda verujete svojim očima.

PECAT BOZJI STAVLJEN NA NA CELO:

"I potom vidjeh četiri anđela gdje stoje na četiri ugla zemlje, i drže četiri vjetra zemaljska, da ne duše vjetar na zemlju, ni na more, ni na ikako drvo.
I vidjeh drugoga anđela gdje se penje od istoka sunčanoga, koji imaše pečat Boga živoga; i povika glasom velikijem na četiri anđela kojima
bješe dano da kvare zemlju i more, govoreći:
Ne kvarite ni zemlje, ni mora, ni drveta, dokle zapečatim sluge Boga našega na čelima njihovima" ( otkrivenje 7. 1 - 3 )


ZIG ZVERIN STAVLJEN NA RUKU I NA CELO:

"I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj rucinjihovoj ili na čelima njihovim,
Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zveri, ili broj imena njenog" ( otkrivenje 13. 16 - 17 )

1. Gde ovde piše da je SUBOTA PEČAT BOŽIJI !? Ili bilo gde u Bibliji !? Na čelima se misli na MISLI i KARAKTER i SRCE čovekovo, odnosno spašenog pojedinca. Koji voli Boga svim srcem, dušom i telom. Nema tu nikakve subote, desetka, čiste hrane, i ostalih gluposti, kada su Hrišćani u pitanju.

2. Gde ovde piše da je NEDELJA ŽIG ZVERI !? Ili bilo gde u Bibliji !?
Nema tu ni N od nedelje !
Ajmo da predpostavimo da je ta sulodo-Adventistička teorija tačna. Vi radite u nekoj državnoj službi. Opština, poreska uprava,.... ili neka velika strana banka ili kompanija, ili.......... koja ne radi SUBOTOM I NEDELJOM. Ili ste sami privatnik. Vi određujete kada ćete raditi. Pa i vi odlučite neraditi subotom i nedeljom.
I ceo svet izglasa suludu Adventističku nauku – Tkz. NEDELJNI ZAKON. Vi pošto ne radite subotom i nedeljom – Kako ćete biti sankcionisani od strane države. Ili ako ste nezaposleni. Neradite ni jedan dan u nedelji ! Isto pitanje. Ili ako ste penzioner..... kako to sada ako slavite SUBOTU, nećete moći ništa kupiti niti prodati.... Pa vi ste penzioner i ne radite svih 7 dana u nedelji.....
Ovo je jedna najobičnija manipulacija padavičarke E.G.W. Koja PRE SVEGA nema utemeljenja u Bibliji, a ni u zdravoj logici.

Kako raspoznati žig zveri?
Pre svega, zapazite činjenicu koja se otkriva u tekstu koji je univerzalno citiran iz Otkrivenja 13:16-17: "Žig" ce biti nešto veoma popularno, što vecina ljudi podržava i želi da poseduje. To je neki običaj koji vecina ljudi smatra ispravnim, budući da se nijednom čoveku nece dopustiti da "kupi, ni proda" ukoliko ne primi taj "žig" (a svako hoce da kupuje i prodaje).
Prema tome 4 stvari su ovde ključne. Tim činom mi :

1) Nećemo moći ništa KUPITI niti PRODATI;
2) Broj žiga zveri je 666. Znači negde se mora tajnovito ili ne prepoznati taj broj;
3) Ko primi žig klanjaće se nekom, a mi se nikom ne smemo klanjati osim Bogu Svedržitelju;
4) Na kraju ćemo biti ubijeni ako to ne uradimo, ili pogođeni sa 7 zala.

Praktično on može biti samo 2 stvari:
Mikročip, koji se stavlja na desnu ruku ILI ČELO, i bez koga ne možeš kupiti ni prodati bilo šta.
Ili nešto što mi danas ne možemo razumeti šta je. Kao npr. ukidanje novca i uvođenje platne kartice kao obavezujuće sredstvo plaćanja za sve ljude, a da ta kartica u sebi ima osnovna obeležja 666, u vidu nekog koda...............
Ili ne bitno šta može biti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
19 Šta će dakle zakon? Radi greha dodade se dokle dođe seme koje mu se obeća, i postavili su ga anđeli rukom posrednika.

20 Ali posrednik nije jednog; a Bog je jedan.


21 Eda li je dakle zakon protivan obećanjima Božjim? Bože sačuvaj! Jer da je dan zakon koji može oživeti, zaista bi od zakona bila pravda.


22 Ali pismo zatvori sve pod greh, da se obećanje dade kroz veru Isusa Hrista onima koji veruju.

23 A pre dolaska vere bismo pod zakonom čuvani i zatvoreni za veru koja se htela pokazati.


24 Tako nam zakon bi čuvar do Hrista, da se verom opravdamo.(Zakon bi do Hrista cuvarar jasno pise ko dan!!!)


25 A kad dođe vera, već nismo pod čuvarom.(Znaci vise nismo pod zakonom SZ-ta!!!!)

26 Jer ste vi svi sinovi Božji
verom Hrista Isusa;


27 Jer koji se god u Hrista krstiste, u Hrista se obukoste.


28 Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškog roda ni ženskog; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu.


29 A kad ste vi Hristovi, onda ste seme Avraamovo, i po obećanju naslednici.


Idemo dalje!!

7 A postavljam zavet svoj između sebe i tebe i semena tvog nakon tebe od kolena do kolena, da je zavet večan, da sam Bog tebi i semenu tvom nakon tebe;

9 I reče Bog Avramu:
Ti pak drži zavet moj, ti i seme tvoje nakon tebe od kolena do kolena.

10 A ovo je zavet moj između mene i vas i semena tvog nakon tebe koji ćete držati: da se obrezuju između vas sve muškinje.(a vi adventi primiste zakon a neobrezaste se!!!)

11 A obrezivaćete okrajak tela svog,
da bude znak zaveta između mene i vas.(Posto niste obrezani znaci da niste u zavetu s Bogom)

12 Svako muško dete kad mu bude osam dana da se obrezuje od kolena do kolena, rodilo se u kući ili bilo kupljeno za novce od kojih god stranaca, koje ne bude od semena tvog.

13
Da se obrezuje koje se rodi u kući tvojoj i koje se kupi za novce tvoje; tako će biti zavet moj na telu vašem zavet večan.(Jel vidite sta pise???)

14 A neobrezano muško, kome se ne obreže okrajak tela njegovog,
da se istrebi iz naroda svog, jer pokvari zavet moj.(sta cemo sad???)


(rimlj 4)

11 I primi znak obrezanja kao pečat pravde vere koju imaše u neobrezanju, da bi bio otac svih koji veruju u neobrezanju; da se i njima primi u pravdu;
(ovo se odnosi samo na neznabosce-hriscane)

12 I da bi bio otac obrezanja ne samo onima koji su od obrezanja, nego i onima koji hode stopama vere koja beše u neobrezanju oca našeg Avraama.(Sta cemo sad braco adventi??)

13 Jer obećanje Avraamu ili semenu njegovom da bude naslednik svetu ne bi zakonom nego pravdom vere.

14 Jer ako su naslednici oni koji su od
zakona, propade vera, i pokvari se obećanje.

15 Jer zakon gradi gnev;
jer gde nema zakona nema ni prestupa.

16 Zato od vere da bude po milosti da obećanje tvrdo ostane svemu semenu,
ne samo koji je od zakona nego i koji je od vere Avraama, koji je otac svima nama,

17 (Kao što stoji napisano: Postavih te oca mnogim narodima)
pred Bogom kome verova, koji oživljuje mrtve, i zove ono što nije kao ono što jeste:

18
On verova na nadu kad se nije bilo ničemu nadati da će on biti otac mnogim narodima, kao što mu beše rečeno: Tako će biti seme tvoje.


19
I ne oslabivši verom ne pogleda ni na svoje već umoreno telo, jer mu beše negde oko sto godina, ni na mrtvost Sarine materice.

20 I za obećanje Božije ne posumnja se neverovanjem, nego ojača u veri, i dade slavu Bogu.



(rimljanima 4)

3
Jer šta govori pismo? Verova Avraam Bogu, i primi mu se u pravdu.

4 A onome koji radi ne broji se plata
po milosti nego po dugu.

5 A onome koji ne radi,
a veruje Onog koji pravda bezbožnika, prima se vera njegova u pravdu.

6 Kao što i David govori da je blago čoveku kome Bog prima pravdu bez dela zakona:

7 Blago onima koji se oprostiše bezakonja, i kojima se gresi prikriše.

8 Blago čoveku kome Gospod ne prima greha.

9 Ovo, dakle, blaženstvo ili je u obrezanju ili u neobrezanju?
Jer govorimo da se Avraamu primi vera u pravdu.

10 Kako mu se, dakle, primi? Ili kad je bio u obrezanju ili neobrezanju?
Ne u obrezanju nego u neobrezanju.

11 I primi znak obrezanja kao
pečat pravde vere koju imaše u neobrezanju, da bi bio otac svih koji veruju u neobrezanju; da se i njima primi u pravdu;

12 I da bi bio otac obrezanja ne samo onima koji su od obrezanja,
nego i onima koji hode stopama vere koja beše u neobrezanju oca našeg Avraama.

13 Jer obećanje Avraamu ili semenu njegovom da bude naslednik svetu
ne bi zakonom nego pravdom vere.

14 Jer ako su naslednici oni
koji su od zakona, propade vera, i pokvari se obećanje.(Ja bih na mesto adventista pazio sta radim!!)

15 Jer zakon gradi gnev; jer gde nema zakona nema ni prestupa.

16 Zato od vere da bude po milosti da obećanje tvrdo ostane svemu semenu, ne samo koji je od zakona nego i koji je od vere Avraama, koji je otac svima nama,

Pozdrav od Gere.

P.S

Poslusajte savet Sarrdy! ako neverujete nama verujte svojim ocima!nedozvolite da vas varaju jeresi.

Kad jevreji nisu verovali svojim ocima koji su u lice gledali Gospoda,a oni adventi primise zakon i neobrezase se sto znaci da su pocinili veliki greh jer ne drze zakon do kraja!za takve rece Bog da se istrebe iz naroda.

Montiraju neznaboscima zakon tore,subotu a sami nisu ni svesni da ginu pod delom zakona!!!Vi braco hriscani treba da zivite
verom,miloscu Gospodnjem,a ne delom zakona biblija jasno kao dan o tome govori.

Nastavak sledi!!!


 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

5 Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti – evangelizirajući Božiju istinu. Dokaz za to im je Otkr. 14:6-12 (tkz, Trostruka anđeoska vest).
To je Sarrdyjeva LAZ.
Prvo, zar nije Sarrdy izjavio da je njegova jedina prava crkva na Palaneti zemlji, iako jos joj ne zna ni kako se zove?
Neka Sarrdy da dokaz gde Adventisti tvrde da je njihova JEDINA prava Crkva koju je Bog podigao DA IZBAVI SVET. Mogu da posvedocima da je to obicna Velika laz. Trostruka Andjeoska vest iz Otkrivenje je vazna za adventiste, ali nema veze sa Sarrdyjevim glupostima i jeresima.

[FONT=&quot]To je jedna , ali bez ikakve uvrede ili šale, najobičnija LAŽ koju Mika 32. Iznosi.

[/FONT]


[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]1. [/FONT][FONT=&quot]Pogledajte postove Adventista na ovu temu, na svim forumima, pa se uverite ko po ovoj tačci LAŽE ! Da li ja ili MIka 32;[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]2. [/FONT][FONT=&quot]Otidi te u najbližu Adventističku Crkvu, pa i tamo pitajte bilo kog Adventistu: ,,Koja je jedina i prava Crkva na Planeti, koju je Bog podigao, da objavi ostatku sveta TROSTRUKU ANĐEOSKU VEST, i time upozori Sveta na predstojeći Hristov dolazak i evangelizira ostatak Sveta o Božijoj objavi....’’[/FONT]

[FONT=&quot]Pa se i tu možete uveriti ko po ovom pitanju LAŽE i kakav je čovek. Mika 32 ili ja.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]*[/FONT][FONT=&quot](Prilog: [/FONT]’’Bog je svoj Crkvi (ASD) poseban autoritet i moć, I NIKO SE NE MOŽE OPRAVDATI AKO GA NE POŠTUJE ILI PREZIRE JER BI, ČINEĆI TAKO, PREZREO BOŽIJI GLAS! (EGW:Svedočanstva za Crkvu 3; str.417; izd.1875. god.) ‘‘ [FONT=&quot])[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]3. [/FONT][FONT=&quot]Pročitajte pažljivo bilo koju knjigu EGW i u svakoj 3-ćoj ili 4-toj će te naći nešto na ovu temu, pa se i tako možete uveriti ko LAŽE ![/FONT]

[FONT=&quot]Da li Mika 32 ili ja........[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]4.[/FONT][FONT=&quot] Koja je MOJA JERES po ovoj tačci, a i po BILO KOJOJ !?[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Pozdrav[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
(Jevreima 7)


O desetku!!!


2 Kome i Avraam dade desetak od svega. Prvo dakle znači car pravde, potom i car salimski, to jest car mira:

3 Bez oca, bez matere, bez roda, ne imajući ni početka danima, ni svršetka životu, a ispoređen sa sinom Božijim, i ostaje sveštenik doveka.

4 Ali pogledajte koliki je ovaj kome je i Avraam patrijarh dao desetak od plena.

5 Istina, i oni od sinova Levijevih koji primiše sveštenstvo, imaju zapovest da uzimaju po zakonu desetak od naroda, to jest od braće svoje, ako su i izišli iz bedara Avramovih.(Znaci samo levije ima pravo da uzima desetak od svog naroda po zakonu)

6 Ali onaj koji se ne broji od njihovog roda, uze desetak od Avraama, i blagoslovi onog koji ima obećanje.

7 Ali bez svakog izgovora manje blagoslovi veće.

8 I tako ovde uzimaju desetak ljudi koji umiru, a onamo Onaj za kog se posvedoči da živi.

9 I, da ovako kažem, Levije koji uze desetak, dao je desetak kroz Avraama:

10 Jer beše još u bedrima očevim kad ga srete Melhisedek.

11 Ako je, dakle, savršenstvo postalo kroz levitsko sveštenstvo (jer je narod pod njim zakon primio), kakva je još potreba bila govoriti da će drugi sveštenik postati po redu Melhisedekovom, a ne po redu Aronovom?

12 Jer, kad se promeni sveštenstvo, mora se i zakon promeniti.

13 Jer za koga se ovo govori On je od drugog kolena, od kog niko ne pristupi k oltaru.

14 Jer je poznato da Gospod naš od kolena Judina izađe, za koje koleno Mojsije ne govori ništa o sveštenstvu.

15 I još je više poznato da će po redu Melhisedekovom drugi sveštenik postati,

16 Koji nije postao po zakonu telesne zapovesti nego po sili života večnog.

17 Jer svedoči: Ti si sveštenik vavek po redu Melhisedekovom.

18 Tako se ukida pređašnja zapovest, što bi slaba i zaludna.

19 Jer zakon nije ništa savršio; a postavi bolju nadu, kroz koju se približujemo k Bogu.

20 I još ne bez zakletve:

21 Jer oni bez zakletve postaše sveštenici; a Ovaj sa zakletvom kroz Onog koji Mu govori: Zakle se Gospod i neće se raskajati: Ti si sveštenik vavek po redu Melhisedekovom.

22 Toliko boljeg zaveta posta Isus jamac.

23 I oni mnogi biše sveštenici, jer im smrt ne dade da ostanu.

24 A Ovaj, budući da ostaje vavek,
ima večno sveštenstvo.

25 Zato i može vavek spasti one koji kroza Nj dolaze k Bogu, kad svagda živi da se može moliti za njih.

26 Jer takav nama trebaše poglavar sveštenički: svet, bezazlen, čist, odvojen od grešnika, i koji je bio više nebesa;

27 Kome nije potrebno svaki dan, kao sveštenicima, najpre za svoje grehe žrtve prinositi, a potom za narodne, jer On ovo učini jednom, kad sebe prinese.

28 Jer zakon postavlja ljude za sveštenike koji imaju slabost; a reč zakletve koje je rečena po zakonu, postavi sina vavek savršena.


Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zasto nisi stavio i ostale stihove!?

Pozdrav od Gere.



ladokeja ne muti molim te!!!nista ti meni nisi dokazao brate!i to nije uporedjenje,i nista ne dokazuje za nas samo za jevreje.da jako je bitan kontekst,princip tumacenja pisma!ja tumacim slobodnom voljom a ti ropskom!ti si rob egw!zena nije i nece imati prava da bude prorokom,pastorom.


Pozdrav od gere.

Zato što je o tome već bilo diskutovano, da zakon jeste dat preko Mojsija i predat Izrailju preko koga je Bog želeo istinu o Bogu da prenese svim drugim narodima.
Takođe da je držanje zakona deset zapovesti uslov spasenja kako u starom tako i u novom zavetu, i da je ukinut obredni zakon koji je bio SEN ili TIPOS - predslika Isa i njegove žrtve kao i događaja koji su se ispunili u Hristovom životu.

To je ružno od tebe, tvoja pretpostavka da ja mutim.
Ne mutim ja ništa, već je to činjenica, da je sve ovo dokazano pismom i njegovim kontekstom, a ti se moli Bogu pa ove činjenice sagledaj u svetlosti Božje reči, a ne ljudskih mišljenja koje se ovde iznose a u kojima ti takođe učestvuješ.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не виде они то, важно је да су само они у истини, а ми у "вавилону" и да поштујемо паганске празнике. То говоре и за Божић, наводно они не признају. Кад оно адвентисти славе Божић, и не само да славе, већ су се "распевали".

Raspjevani Božić u prepunoj crkvi St. Albans



02 Sij 2012
by admin

Tradicionalni božićni koncert i ove je godine okupio više od 250 posjetitelja, koliko prema prostoru i može ugostiti Hrvatska adventistička crkva u Melbourneu.
Večernji program u trajanju od nepuna dva sata prenošen je izravno preko interneta na web stranici crkve St. Albans, s dvije video kamere, u režiji Mladena Kukolje. Već nakon vikenda broj otvaranja ovog video zapisa prešao je 200 pa se tako više nego udvostručio broj onih koji su pratili ovaj lijepi program na čast Bogu koji je poslao svojega Sina na ovaj planet da bi nas otkupio i spasio.
Prigodnim božićnim pjesmama zbora, gostima iz hrvatske zajednice — instrumentalnim sastavom Noćna smjena, recitalom Ana-Marije Levatić te solo izvođačima Monikom Kapuši i Edwardom Borkovićem, a uz glasovirsku pratnju Kristine Posavac i dirigentsko vodstvo Marka Levatića, ovaj je program još jednom oduševio sve goste i gledatelje prijenosa.
Božićnu poruku uputio je pastor Damir Posavac, uz kojeg je program vodila i tečno prevodila na engleski jezik Martha Kajfeš. Dekoraciju ugođaja ovog kršćanskog blagdana pripremile su Ružica Rogulić i Zdenka Pavić.

Malom humanitarnom akcijom u duhu Božića prikupili smo dar za Dječiji odjel bolnice u Vukovaru u iznosu od 1.650 dolara, kojemu će se pridodati donacije iz Australije.
Kao i uvijek, domaćini su ponudili bogat domjenak u dvije crkvene prostorije. Najavili su rušenje kućice u dvorištu kompleksa gdje će početkom 2012. godine započeti izgradnja višenamjenske dvorane s kuhinjom i blagovaonicom koja će moći primiti više od 200 gostiju.
Damir Posavac

http://
adventisti.hr/raspjevani-bozic-u-prepunoj-crkvi-st-albans/
Naslovnica » vijesti » Božićna poruka u osječkom zatvoru

Božićna poruka u osječkom zatvoru


11. 01. 2008.

OSIJEK, HRVATSKA – Na sam Badnjak, 24.prosinca 2007. poslije podne na poziv ravnatelja zatvora, a posredstvom sestre Jasenke Jurašek-Denin, manja skupina osječkih vjernika održala je prigodan Božićni program u Istražnom zatvoru u Osijeku. Podsjećamo da je upravo na inicijativu osječke Adventističke crkve prije gotovo petnaestak godina ovdje otvorena i opremljena zatvorska kapelica, koja je u izmjenjenom obliku ostala sve do danas.
I upravo zbog skučenosti njezina prostora ovoga puta za izvedbu Božićnog programa poslužili su hodnici u kojima je oko pedesetak zatvorenika nazočilo ovom neobičnom i po mnogo čemu nesvakidašnjem skupu.
Poslije pozdravnih riječi, riječi zahvale i predstavljanja Crkve od strane ravnatelja zatvora, izveden je program u kojem se kroz solo pjesme, zajedničke pjesme sastava i recitacije pokušalo doprijeti do srca slušatelja i uputiti im božanski poziv ljubavi.


http://
adventisti.info/vijesti.php?itemid=970&blogid=1
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tradicionalni Božić je prilika da oni koji poseduju istinu iznesu tu istinu svetu.
Adventisti nikada nisu učestvovali u paganskim običajima koji ovaj praznik prate, vec jednostavno imaju propovedi o Hristu, i suštini njegovog dolaska na ovaj svet.
Što se tiče pesme, ona je uvek prisutna u Adventističkoj crkvi i to na svakom Bogosluženju.


ODGOVOR ZA ŠARDUA.

Šardy, kada se budeš odrekao svojih ličnih mišljenja, onda će ti Jevanđelje zasijati u punini istine.
Tvoja je lična odluka..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наравно, а што тврдите да је Божић у ствари римски пагански празник, па је папа увео 25. децембар? Сада мало мењамо причу? Како време иде, тако се адвентистичка прича мења. Тако и сви сем тебе признаше Алаха овде. Надам се да бар ти нећеш, али искрено.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Наравно, а што тврдите да је Божић у ствари римски пагански празник, па је папа увео 25. децембар? Сада мало мењамо причу? Како време иде, тако се адвентистичка прича мења. Тако и сви сем тебе признаше Алаха овде. Надам се да бар ти нећеш, али искрено.


Nisi me razumeo.
Adventisti ne slave Bozic u tradicionalnom smislu, cak uopste, vec to vreme praznika koriste da ljudima iznesu jevandjeosku istinu o Bogu putem propovedi o Hristu.

Bozic jeste mnogobozacki praznik poznatiji kao ''DIES SOLIS NATALIS INVICTI'' ili rodjendan boga sunca koji mnogobosci slavili 25 decembra.
Svi popratni obicaji koji prate ovaj praznik a koji se danas praktikuju u tradicionalnim crkvama su takodje mnogobozackog porekla.
Ova paganska filozofija je mnogo opsirnija, pa cu je izneti ako bude potrebe, jer ovo nije tema o Bozicu.
 
Natrag
Top