Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vrlo rado, samo mi moraš KONKRETNO ODGOVORITI KOJA SU TO MOJA LIČNA MIŠLJENJA.
Ovako ako ja ne znam, a ti mi ne želiš ili nećeš saopštiti, kako ću znati !?
Hvala

Pa uglavnom sve sto si do sada iznosio kao suprtnost Adventistickom ucenju koje se u potpunosti zasniva na bibliji.

Tesko je reci kada se dogadja krstenje Svetim Duhom, da li pre ili se dogadja u samom trenutku ili posle krstenja vodom, zavisi od iskustva do iskustva.
Takodje, pitanje je da li mi znamo sta je krstenje Duhom, jer u covekovom iskustvu obracenja postoji vise faza ili delovanja Svetog Duha.

Jedan tekst naprimer kaze;

"A kad nečisti duh iziđe iz čoveka, ide kroz bezvodna mesta tražeći pokoja, i ne nađe ga.
Onda reče: Da se vratim u dom svoj otkuda sam izišao; i došavši nađe prazan, pometen i ukrašen.
Tada otide i uzme sedam drugih duhova gorih od sebe, i ušavši žive onde; i bude potonje gore čoveku onom od prvog. Tako će biti i ovome rodu zlome" ( `Matej 12. 43 - 45 )

Prilozeni tekst govori o casu covekovog obracenja kada necisti Duh koji je prebivao u coveku napusta coveka, i tekst kaze da necisti Duh tada luta kroz bezvodna mesta odnosno pustinju.
Posle nekog vremena on se vraca da bi ponovo usao u coveka i ovladao njegovim bicem ali nalazi ga ociscen ali i prazan.
Tada ide i dozove sedam drugih duhova gorih od sebe, i oni onda se oni nastane i taj covek bude u losijem duhovnom stanju nego pre obracenja.

Ovaj tekst govori o fazama covekovog duhovnog stanja stanja nakon obracenja pod uticajem Duha Svetoga, gde covek ne prima odmah krstenje Duhom Svetim u onoj punoj meri, vec se covek stavlja na probu vere, da se vidi da li ce istrajati na tom putu.
Ako covek istraje i prodje test iskrenosti, njemu se daje Sila Duha Svetoga u punini, i on biva krsten tom silom isto kao sto su aostoli bili krsteni Duhom na dan pedesetnice.
Kao sto znamo apostoli su tri ipo godine hodali sa Isusom, svedocili za njega gde bi ih on poslao, ali nisu imali puninu Duha, tek nakon Isusovog vaskrsenja i vaznesenja oni su bili krsteni Duhom Svetim.

Moje licno iskustvo je to, da sam obracenje doziveo dan pre samog krstenja vodom, a puninu Duha na samom cinu krstenja gde mi je Gospod u samom casu uronjavanja u vodu pokazao svoju slavu i slavu nebeskih andjela koji su posmatali ovo krstenje, a koje sam ja video otvorenim ocima..

Posvecenje je nesto drugo, i podrazumeva svakodnevno ispunjenje silom Svetoga Duha koji nam pomaze da duhovno uzrastemo i dozivimo savrsenstvo karaktera u visini mere rasta Hristova.

 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Nisi me razumeo.
Adventisti ne slave Bozic u tradicionalnom smislu, cak uopste, vec to vreme praznika koriste da ljudima iznesu jevandjeosku istinu o Bogu putem propovedi o Hristu.

Bozic jeste mnogobozacki praznik poznatiji kao ''DIES SOLIS NATALIS INVICTI'' ili rodjendan boga sunca koji mnogobosci slavili 25 decembra.
Svi popratni obicaji koji prate ovaj praznik a koji se danas praktikuju u tradicionalnim crkvama su takodje mnogobozackog porekla.
Ova paganska filozofija je mnogo opsirnija, pa cu je izneti ako bude potrebe, jer ovo nije tema o Bozicu.

Jaoooo! Мислиш саблажњавају људе за време Божића? Ти се опет правиш да не видиш шта пише, не пише то што ти говориш, већ нешто сасвим друго. `Ајде што се ти правиш да не видиш, већ сматраш да други не умеју да прочитају и сами закључе, него им ти говориш нешто сасвим друго од текста који стоји на адвентистичком сајту.

Raspjevani Božić u prepunoj crkvi St. Albans



02 Sij 2012
by admin



Tradicionalni božićni koncert i ove je godine okupio više od 250 posjetitelja, koliko prema prostoru i može ugostiti Hrvatska adventistička crkva u Melbourneu.
Večernji program u trajanju od nepuna dva sata prenošen je izravno preko interneta na web stranici crkve St. Albans, s dvije video kamere, u režiji Mladena Kukolje. Već nakon vikenda broj otvaranja ovog video zapisa prešao je 200 pa se tako više nego udvostručio broj onih koji su pratili ovaj lijepi program na čast Bogu koji je poslao svojega Sina na ovaj planet da bi nas otkupio i spasio.

Prigodnim božićnim pjesmama
zbora, gostima iz hrvatske zajednice — instrumentalnim sastavom Noćna smjena, recitalom Ana-Marije Levatić te solo izvođačima Monikom Kapuši i Edwardom Borkovićem, a uz glasovirsku pratnju Kristine Posavac i dirigentsko vodstvo Marka Levatića, ovaj je program još jednom oduševio sve goste i gledatelje prijenosa.
Božićnu poruku uputio je pastor Damir Posavac, uz kojeg je program vodila i tečno prevodila na engleski jezik Martha Kajfeš. Dekoraciju ugođaja ovog kršćanskog blagdana pripremile su Ružica Rogulić i Zdenka Pavić.



Malom humanitarnom akcijom u duhu Božića prikupili smo dar za Dječiji odjel bolnice u Vukovaru u iznosu od 1.650 dolara, kojemu će se pridodati donacije iz Australije.
Kao i uvijek, domaćini su ponudili bogat domjenak u dvije crkvene prostorije. Najavili su rušenje kućice u dvorištu kompleksa gdje će početkom 2012. godine započeti izgradnja višenamjenske dvorane s kuhinjom i blagovaonicom koja će moći primiti više od 200 gostiju.
Damir Posavac

http://
adventisti.hr/raspjevani-bozic-u-prepunoj-crkvi-st-albans/


Naslovnica » vijesti » Božićna poruka u osječkom zatvoru
Božićna poruka u osječkom zatvoru


11. 01. 2008.

OSIJEK, HRVATSKA – Na sam Badnjak, 24.prosinca 2007. poslije podne na poziv ravnatelja zatvora, a posredstvom sestre Jasenke Jurašek-Denin, manja skupina osječkih vjernika održala je prigodan Božićni program u Istražnom zatvoru u Osijeku. Podsjećamo da je upravo na inicijativu osječke Adventističke crkve prije gotovo petnaestak godina ovdje otvorena i opremljena zatvorska kapelica, koja je u izmjenjenom obliku ostala sve do danas.
I upravo zbog skučenosti njezina prostora ovoga puta za izvedbu Božićnog programa poslužili su hodnici u kojima je oko pedesetak zatvorenika nazočilo ovom neobičnom i po mnogo čemu nesvakidašnjem skupu.
Poslije pozdravnih riječi, riječi zahvale i predstavljanja Crkve od strane ravnatelja zatvora, izveden je program u kojem se kroz solo pjesme, zajedničke pjesme sastava i recitacije pokušalo doprijeti do srca slušatelja i uputiti im božanski poziv ljubavi.


http://
adventisti.info/vijesti.php?itemid=970&blogid=1




Невероватно како се правите невешти и поред јасних речи ви покушавате да манипулишете. Ја знам да има људи којима је лако манипулисати, али има и оних који јасно виде када их неко прави блесавима и слепима. И шта очекујеш од пљувања Божића када те твоја црква демантује? Као ви не славите Божић, већ ширите љубав, није-него. Све што је хришћански празник ви видите да је паганштина, баш чудо како се хришћанство оспорава и то од наводно хришћанске цркве. Видели смо да је масонска црква, тако да није ни чудо.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Vec sam dao odgovor i on je konacan.

Osim toga, svako odgovara pred Bogom za svoje postupke, bez razlike bio Adventista ili pripadnik neke druge crkkve, ja nisam sudija..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
.....ODGOVOR ZA ŠARDUA.

Šardy, kada se budeš odrekao svojih ličnih mišljenja, onda će ti Jevanđelje zasijati u punini istine.
Tvoja je lična odluka..

Pa uglavnom sve sto si do sada iznosio kao suprtnost Adventistickom ucenju koje se u potpunosti zasniva na bibliji.

A šta bi jedan Adventista drugo odgovorio na činjenicu da mu Crkva ima na stotine JERESI, od ovoga ?

Tesko je reci kada se dogadja krstenje Svetim Duhom, da li pre ili se dogadja u samom trenutku ili posle krstenja vodom, zavisi od iskustva do iskustva.
Takodje, pitanje je da li mi znamo sta je krstenje Duhom, jer u covekovom iskustvu obracenja postoji vise faza ili delovanja Svetog Duha.

Jedan tekst naprimer kaze;

"A kad nečisti duh iziđe iz čoveka, ide kroz bezvodna mesta tražeći pokoja, i ne nađe ga.
Onda reče: Da se vratim u dom svoj otkuda sam izišao; i došavši nađe prazan, pometen i ukrašen.
Tada otide i uzme sedam drugih duhova gorih od sebe, i ušavši žive onde; i bude potonje gore čoveku onom od prvog. Tako će biti i ovome rodu zlome" ( `Matej 12. 43 - 45 )

Prilozeni tekst govori o casu covekovog obracenja kada necisti Duh koji je prebivao u coveku napusta coveka, i tekst kaze da necisti Duh tada luta kroz bezvodna mesta odnosno pustinju.
Posle nekog vremena on se vraca da bi ponovo usao u coveka i ovladao njegovim bicem ali nalazi ga ociscen ali i prazan.
Tada ide i dozove sedam drugih duhova gorih od sebe, i oni onda se oni nastane i taj covek bude u losijem duhovnom stanju nego pre obracenja.

Ovaj tekst govori o fazama covekovog duhovnog stanja stanja nakon obracenja pod uticajem Duha Svetoga, gde covek ne prima odmah krstenje Duhom Svetim u onoj punoj meri, vec se covek stavlja na probu vere, da se vidi da li ce istrajati na tom putu.
Ako covek istraje i prodje test iskrenosti, njemu se daje Sila Duha Svetoga u punini, i on biva krsten tom silom isto kao sto su aostoli bili krsteni Duhom na dan pedesetnice.
Kao sto znamo apostoli su tri ipo godine hodali sa Isusom, svedocili za njega gde bi ih on poslao, ali nisu imali puninu Duha, tek nakon Isusovog vaskrsenja i vaznesenja oni su bili krsteni Duhom Svetim.

Moje licno iskustvo je to, da sam obracenje doziveo dan pre samog krstenja vodom, a puninu Duha na samom cinu krstenja gde mi je Gospod u samom casu uronjavanja u vodu pokazao svoju slavu i slavu nebeskih andjela koji su posmatali ovo krstenje, a koje sam ja video otvorenim ocima..

Posvecenje je nesto drugo, i podrazumeva svakodnevno ispunjenje silom Svetoga Duha koji nam pomaze da duhovno uzrastemo i dozivimo savrsenstvo karaktera u visini mere rasta Hristova.

Ajmo malo sa pitanjima od suštinskog značaja da bi prepoznali Adventiste i Adventizam:

1. Da li Adventisti mogu da žive, a da ne slažu barem 1 X dnevno ?
Vrlo važno pitanje.
2. Kažeš da ja IMAM SVOJA LIČNA MIŠLJENJA !
Pa koja su to moja mišljenja o Adventističkoj Crkvi A u suptornosti sa Pravoslavnom Crkvom npr.
Jer ako i Pravoslavna Crkva to isto misli o Adventističkim naukama i tumačenjem Biblije kao i ja, valjda onda MOJA MIŠLJENJA su kako Pravoslavne Crkve, a ne Pravoslavne Crkve kao moja !
Nije Pravoslavna Crkva pitala mene za tumačenje Adventne nauke i donela iste zaključke !?
Ovo isto se odnosi i na ostale pojedince sa ovog foruma !!!
U čemu se MOJA mišljenja o Adventnoj Crkvi razlikuju npr. sa nekim članovima ovog foruma.
Daj mi barem JEDNO !!!

3. A koje je moje mišljenje KADA SE DEŠAVA KRŠTENJE SVETIM DUHOM ?
3.1. Da li me je to nekada neko pitao na bilo kojoj temi sf-a ?
3.2. Da li sam se ja ikada izjašnjavao o tom pitanju bilo kada ili bilo gde ?
3.3. Ako nisam – Onda to znači da je ovaj tvoj post čista insinuacija na ovo pitanje ? Jer si i sam doneo zaključke šta ja mislim o tome, i dao odgovore !

4. Na listi 27 osnovnih JERESI Adventističke Crkve ja sam pod tačkom 6 naveo da je JERES Adventističke Crkve što smatra da se KRŠTENJE SVETIM DUHOM NE MOŽE DESITI PRE VODENOG. Na šta si ti potvrdio da je to tako u Adventističkoj Crkvi !
Otkud sada promena mišljenja i stava !?
Ja znam da kada Adventističku Crkvu pritisnu sa Biblijskim dokazima, ona često MENJA SVOJ ZVANIČNI STAV. Ali nisam znao da je to slučaj i sa pojedincima u okviru Crkve !
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534

Pa koja su to moja mišljenja o Adventističkoj Crkvi A u suptornosti sa Pravoslavnom Crkvom npr.
Jer ako i Pravoslavna Crkva to isto misli o Adventističkim naukama i tumačenjem Biblije kao i ja, valjda onda MOJA MIŠLJENJA su kako Pravoslavne Crkve, a ne Pravoslavne Crkve kao moja !
Nije Pravoslavna Crkva pitala mene za tumačenje Adventne nauke i donela iste zaključke !?
Ovo isto se odnosi i na ostale pojedince sa ovog foruma !!!
U čemu se MOJA mišljenja o Adventnoj Crkvi razlikuju npr. sa nekim članovima ovog foruma.
Daj mi barem JEDNO !!!

Ja sam uvek tvrddio da sam pravoslavne vere!mozete proveriti na starim postovima,govorio biti pravoslavan nije greh,biti pravoslavan neznaci da moram u svemu da radim kao svestenici SPC.

Za razliku od adventne crkve ja mogu da skrenem paznju svesteniku da nije u pravu i opet mogu da dodjem kad hocu u crkvu! dok vi adventi nesmete jer ce vas odmah iskljuciti iz crkve kao i kod JS-ka.

Svedok sam da Sarrdy nikad nije tvrdio da je pravoslavac-ortodox,ali nije ni tvrdio da je pripadnik bilo koje dominacije,jednostavno njegovo tumacemje u potpunosti se slaze s Ortodoxnom! jer izvini Laodikeja ucenje Ortodoxa je staro 2012g,nije valjda da ima jaceg ucenja o Hristu od Ortodoxije.
Svi dokumenti tokom istorije 2012g se cuvaju u arhivi Vatikana,pravoslavnih crkava dokumenti koje ti mozes samo da sanjas.

Pozdreav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Apostol Pavle je takve stvari o cutanju zena u crkvi izrekao iz razloga sto su u pojedinim crkvama onoga vremena zene iskocile iz koloseka i zelele da imaju primat i privilegije iste kao muskarci, da budu svestenici.

Potpuno se slazem da zena ne bi trebalo da obavlja svestenicku sluzbu, ali za ucenje, diskutovanje, proricanje, i druge sluzbe unutar crkve to ne mogu prihvatiti, jer ako su cak i u novozavetno vreme postojale prorocice, a u tom smislu sam dodao jos neke dokaze u mom predhodnom komentaru, onda je logicno da takve zene imaju autoritet od Boga da ljudima u crkvi ili van nje iznesu ono sto im je Bog dao, jer ko sam ja da Bogu sudim, a pojedini upravo to cine.
Ne mislim na tebe licno, jer primetio sam da si covek koji ima drugaciju koncepciju diskusije, ali pojedini stvarno preteruju..
mislim da ne odlazim od teme.u sustini laodikeja propovedaonica nije mera niti je pavle rekao da ne sme da bude propovednik ili svestenik ucitelj vec da uci.uciti znaci jasno biti u toj vrstim sluzbe. imamo uciteljsku sluzbu kao i apostolsku.ona zena ne sme da uci,vec da bude naucena. moras priznati da na ucenju elen vajt stoji jasna nauka danasnjeg advent pokreta. ato je protiv Pisma. i velika je zabluda deliti pavlove poslanice na one za duh vremena ,na ekstremne i blage vec je to sve jednom jevandjelje zauvek dano svetima.a pavle se ogradjivao uvek kad govori svoje,a za ovo je jasno naglasio,zapovest je Gospodnja i ovde dolazi do ispita je li tvrdimo da imamo Duha svetoga. ako to tvrdimo,ona moramo razumeti ovu zapovest Gospodnju bezpogovorno.mir tebi.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Da vidimo sta kaze otac Joil o milerovskim sektama.


Da pitam adventiste:dali se kod vas odobrava (ABORTUS?)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

8 (ne)BESMRTNOST DUŠE – Odnosno da posle naše smrti se sa dva dela našeg tela (duha i duše) ništa ne dešava, a telo se raspadne u grobu. Odnosno do SUDA – nema ništa.;

Ponovo Sarrdy iznosi LAZ. Biblija jasno uci: :”I vrati se prah u zemlju, kako je bio, A DUH SE VRATI K BOGU KOJI GA JE DAO.” Propovednik 12,7. Advnetisti veruju u to da se Duh ili dah zivotni vrca Bogu - Darodavcu zivota. Zasto onda Sarrdy iznosi neistinu o Adventistima? Ne vrsi li on ulogu oholih fariseja, koji su lagali na druge koji su bili bolji od njih?

Iz prostog razloga zato što Miki 32 slagati u jednom danu 10 x ili u toku 1 godine 6.000 X je kao gutljaj vode žednome.
Svi mi znamo da Adventisti ne veruju u besmrtnost duše. Barem do ovog trenutka. Ali kao što su izračunavali drugi Hristov dolazak, pa prestali, i kao što su verovali samo u Boga Oca, a ne i Sina i Svetoga Duha do 30-tih godina prošloga veka, i kao što su mnoge stvari menjali u toku svoje istorije, moguće da su i ovo u poslednjih par dana a da ja nisam čuo.
Znači ko ima mogućnosti neka proveri, a ja ovde ZVANIČNO PITAM POŠTENOG, NELUKAVOG i DOBROĆUDNOG MIKU 32:

1. I taj Dah što se vraća Bogu, da li je to neki svesni deo pokojnika ili šta je ? Odnosno ŠTA se dešava sa tim Duhom ili dahom, sem što se SAMO VRAĆA BOGU ?

2. A šta se dešava sa DUŠOM ? To si zaboravio odgovoriti !

3. Ili da preciziramo stvar – Šta se dešava sa POKOJNIKOM OD TRENUTKA NJEGOVE SMRTI DO KONAČNOG SUDA ?

4. Možeš li KONKRETNO REĆI šta sam ja to slagao u ovoj tačci (8) !?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Šardy, kada sam rekao da su to tvoja lična mišljenja, mislio sam na mišljenje kao takvo koje nije zasnovano na Božjoj reči, već na ljudskim filozofijama.
Tu se podrazumevaju i svi oni koji ova tvoja mišljenja podržavaju.
Da li su ova mišljenja pravoslavna, Rimokatolička, Gerakulesova, Adrijanova, to ne menja stvari, to su ljudska mišljenja, i ja sam rekao tvoja jer ih ti iznosiš, a već sam u predhodnim komentarima dao analizu da većina ovih filozofija potiče iz Vavilona, tako da tvoja optužba da ja lažem pada u vodu.

Zasnivanje lične teologije na osnovu ljudskih mišljenja upravo možemo videti u video materijalu o sektama koji je poslao Wanhelsing.
Tako se vera ne gradi, već na reči Božjoj i čovekovog pitanja Boga, a ne usvajanje ljudskih mišljenja koja su uglavnom pogrešna i kontradiktorna i lako se razotkriju pismom.

Što se tiče krštenja Duhom, ja nisam ništa menjao, već sam dao objašnjenje o fazama delovanja Duha u svom životu u odnosu na čas obraćenja i krštenja Duhom.

ODGOVOR ZA MRSKAVIĆA.

Rekao si da je ženi u svakom slučaju zabranjeno da uči.

Ovo je pogrešno, jer u jednom tekstu apostol Pavle napominje upravo napominje da žena treba da uči mlade.

Pronaći ću taj tekst pa ću ga postaviti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Šardy, kada sam rekao da su to tvoja lična mišljenja, mislio sam na mišljenje kao takvo koje nije zasnovano na Božjoj reči, već na ljudskim filozofijama.
Ja sam više puta priznao da sam veći prorok od EGW, ali da sam baš toliki pa da znam šta si TI MISLIO dok si pisao da su to MOJA MIŠLJENJA, taj stepen još nisam dostigao.
Ali i ako si tako MISLIO, opet mi je nejasno zašto nisi rekao OSTALA mišljenja, osim Adventističkog su ljudska filozofija, a Adventistička učenja su BOŽIJA !


Tu se podrazumevaju i svi oni koji ova tvoja mišljenja podržavaju.
Da li su ova mišljenja pravoslavna, Rimokatolička, Gerakulesova, Adrijanova, to ne menja stvari, to su ljudska mišljenja, i ja sam rekao tvoja jer ih ti iznosiš, a već sam u predhodnim komentarima dao analizu da većina ovih filozofija potiče iz Vavilona, tako da tvoja optužba da ja lažem pada u vodu.
E ovo sada već razumem.
Znači Pravoslavna Crkva – Nema poima !
Isto tako i Katolička ! A naročito Gera, Adrian, Vanhelsing G, mrsavkic, moja malenkost.... svi mi nemamo poima i pogrešno smo protumačili ovih 27 JERESI ADVENTISTIČKE CRKVE ! Jer nam Bog još nije otvorio oči da spoznamo da su to ustvari ISTINE, a ne JERESI.

Ništa onda eto meni ostaje da kažem braći samo da ovih 27 jeresi što sam ja izneo nisu jeresi, VEĆ ISTINE KOJE TREBA DA PRIHVATE I OSTALI !
Znači CRKVE, BRAĆO, SESTRE ČULI STE. Prihvatite da je ŽIG ZVERI - NEDELJA; Pečat Božiji - SUBOTA; 2 svedoka iz Otkrivenja 11 - Stari i Novi Zavet..............imate tu sve taksativno pa polako prihvatajte Adventističke ISTINE, a ostavljajte vaše.
Hvala


Zasnivanje lične teologije na osnovu ljudskih mišljenja upravo možemo videti u video materijalu o sektama koji je poslao Wanhelsing.
Tako se vera ne gradi, već na reči Božjoj i čovekovog pitanja Boga, a ne usvajanje ljudskih mišljenja koja su uglavnom pogrešna i kontradiktorna i lako se razotkriju pismom.

Što se tiče krštenja Duhom, ja nisam ništa menjao, već sam dao objašnjenje o fazama delovanja Duha u svom životu u odnosu na čas obraćenja i krštenja Duhom.

Pa šta onda znači ovaj tvoj komentar na moju tvrdnju da je ove jedna od JERESI Adventne Crkve !?
6 Krštenje Svetim Duhom se ne može dogoditi pre vodenog krštenja, već samo posle ili u istom trenutku ; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM U PREDHODNIM KOMENTARIMA - Nije ucenje Jehovinih svedoka.


I zaboravio si da mi odgovoriš na 3 pitanja iz mog posta pa da te podsetim.
Pozdrav
3. A koje je moje mišljenje KADA SE DEŠAVA KRŠTENJE SVETIM DUHOM ?
3.1. Da li me je to nekada neko pitao na bilo kojoj temi sf-a ?
3.2. Da li sam se ja ikada izjašnjavao o tom pitanju bilo kada ili bilo gde ?
3.3. Ako nisam – Onda to znači da je ovaj tvoj post čista insinuacija na ovo pitanje ? Jer si i sam doneo zaključke šta ja mislim o tome, i dao odgovore !


ODGOVOR ZA MRSKAVIĆA.

Rekao si da je ženi u svakom slučaju zabranjeno da uči.

Ovo je pogrešno, jer u jednom tekstu apostol Pavle napominje upravo napominje da žena treba da uči mlade.

Pronaći ću taj tekst pa ću ga postaviti.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top