Adventisti

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Laodikeja - Evo ga još JEDAN SA MOJIM MIŠLJENJEM !
Otkud to !?
Ja ne poznajem mrsavkica. Niti sam ikada u životu kontaktirao sa njim. Niti znam koje je veroispovesti !
Otkuda da se on i ja u svim tačkama koje je on sada izneo slažemo !?
Kao npr.:

1. Žig zveri – NIJE NEDELJA !
2. Pečat Božiji – NIJE SUBOTA !
3. Žene u Crkvi – NE MOGU BITI PASTORICE !
4. Jelo i piće – NIKAKVE VEZE NEMA SA SPASENJEM ! Možeš jesti i piti šta god hoćeš !
......................
Eto ja taman htedoh ovih vaših 27 JERESI da proglasim ISTINAMA i da smo mi u zabludi jer nam Bog nije otkrio svojim Svetim Duhom, već samo vama Adventistima, a da mi to moramo prihvatiti, kad evo ti posta od mrsavkica !

E baš je surov život.
mi svakako treba davodimo jedni druge na bolje.to je jedini put. ono sto juce nisam video,danas vidim,i toje svaki put tako bilo i bice dok godse istrazuje. moramo priznati dadonekle dosegnemo,kao apolos i da je sad samo do Boga da nam dadeoslobodjenje odlicnih crkvenih ubedjenja te se damo uvesti u jos jednu vecu istinu Pisma. tako jeradio apolos,tako jovanovi ucenici tako i solunjani koje je pavle hvalio. ako bilo ko ima potrebu ili zelju za licnom komunikacijom ja cu se rado odazvati,to vazi za sve,samo sto se sam slabo snalazim oko privatnih poruka preko foruma pa cu postaviti forumasima ovde moj mejl direktno,ako nije problem bas na ovom postu:bozjicovek@gmail.com. mir svim forumasima.

po pitanju ziga zveri evo mog predloska koji bi mogao donekle dati uvid,da ne kazem skromno pomoc,jer ne mislim da je to jos trenutno uskladjeno,postosam nov na forumu,da se ja namecem kao znalac nad vama ostalima:Man of God - Antihirst (Part 1. ) - YouTube
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Човек добро резонује, што нас доводи до још једне јереси или лажног учења адвентиста. Наиме, адвентисти уче да је звер Рим (Ватикан), а очиглено је да је то погрешно тумачење. Они тврде да је 1260 дана (година) папа био свргнут од стране Наполеоновог генерала и да је та звер опет добила своју моћ. Свима је већ јасно да је звер Римско царство (не Ватикан) и да је икона зверина слика од те звери (обновљено Римско царство - ЕУ). Тачно је да је папа заслужан за обнављање тог царства, али њихова наука о 538-1798. години је погрешна интерпретација, тј. покушај љуског тумачења библијског пророчанства. Све то доводи до онога што смо већ установили: адвентистички пророк је лажни пророк и нема Духа Светога у њеном "духу пророштва". Ствар је у чистом нагађању, као што је пророчанство о 1844. години и доласку Исуса Христа.

Како знамо да је Римско царство та звер? Наравно, Данилова књига јасно говори о четвртој (последњој) империји која ће се поделити, а касније видимо код Јована у Откривењу обнову тог пророчанства и појаву "иконе зверине".



7. Потом видех у утварама ноћним, и гле, четврта звер, које се требаше бојати, страшна и врло јака, и имаше велике зубе гвоздене, јеђаше и сатираше, и гажаше ногама остатак, и разликоваше се од свих звери пређашњих, и имаше десет рогова.


14. И вара оне који живе на земљи знацима, који јој бише дани да чини пред звери, говорећи онима што живе на земљи да начине икону звери која имаде рану смртну и оста жива.15. И би јој дано да даде дух икони звериној, да проговори икона зверина, и да учини да се побију који се год не поклоне икони звериној. (Откривење 13)

Јасно је да то царство није ништа друго него Римско царство, а да је икона тог царства ово што се сада формира као слика (икона) тог царства. Дакле, адвентистичка теорија о папи и 538-1798. години пада у воду јер нема основа, што они наравно некако успевају да уклопе и "продају".

Сигуран сам да ће опет пласирати своју причу, али нема везе више. Можеш им рећи било шта, они понављају своје у бесконачност јер им је то посао да раде на интернету. Наводно шире истину. Да запазимо још један детаљ јако битан, што некако адвентисти "не виде":

4. И поклонише се звери говорећи: Ко је као звер? И ко може ратовати с њом?

Ту причу смо веома добро чули 1999. године и осетили на својој кожи, а имамо пример да се понавља много пута широм света. Сигурно да папа не иде у ратне походе, већ то "царство" или унија држава (икона зверина) чији фундаменти и правила се базирају на оном старом царству. Син погибли ће бити на челу тог царства јер:

5. И дана јој бише уста која говоре велике ствари и хуљења, и дана јој би област да чини четрдесет и два месеца.

6. И отвори уста своја за хуљење на Бога, да хули на име Његово, и на кућу Његову, и на оне који живе на небу. (Откривење)

8. Гледах рогове, и гле, други мали рог израсте међу онима, а три прва рога ишчупаше се пред њим; и гле, очи као очи човечије беху на том рогу, и уста која говораху велике ствари. (Данило)


Дакле, мешају се бабе и жабе, само да изгледа као да адвентисти доносе неко откривење од Бога, што је наравно велика лаж. Много пута смо и овде ухватили чланове тог култа како манипулишу и "не говоре истину", а када им нешто не одговара у Библији, они тврде да је лош превод или убачен текст који не постоји (фалсификат). Стандардна тврдња сваког култа.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

10– Ne možemo se spasiti ako konzumiramo nečistu hranu, kafu, čaj sa teinom i alkohol! To su 4 obavezujuće stvari za Hrišćane;

I ovo je Sarrdyeva LAZ. Upotreba neciste hraner, kafe, alkohola, droge, nema veze sa spasenjem, jer su to nacela koja je Crkva izarbrala. Neka name Sarrdy nadje dokaz gde Adventisti uce da od konzumascije toga zavisi spasenja? Rekli smo da je to zbog zdravlja, a za Sarrdyija bi bilo mnogo bolje i pametnije da prestani da izvrces istinu i iznosi lazi..

Sledi nastavak

1. Dokaz se nalazi kod svih onih koji poznaju Adventizam !
Pitajte njih pa prioverite. Znači pitajte bilo kog Adventistu da li nam ima spas ako do kraja života konzumiramo svinjetinu, alkohol, crnu kafu i čaj sa teinom.
pustite Mikine marketinške priče.

2. Ili odlaskom u Adventističku Crkvu i pitanjem BILO KOG PASTORA da bi želeli da se krsti u Adventističkoj Crkvi, ali se ne može odreći ove 4 stvari.

3. I pitati nekog Adventistu ako bi počeo javno da konzumira SVINJETINU, CRNU KAFU, ALKOHOL I ČAJ SA TEINOM, ŠTA BI SE DESILO SA NJIM U CRKVI !?
Jer ako je zbog zdravlja, zašto bi to brinulo Crkvu. Pojedinac ne želi sačuvati zdravlje, već želi samo sačuvati večni život !
Zašto bi Crkvi smetalo što pojedinac Adventista javno konzumira nečistu hranu !? I tim narušava svoje zdravlje. Možda hoće što pre ići Gospodu, i zašto bi ga u tome Adventistička Crkva sprečavala ??
PUSTITE GA DA JAVNO KONZUMIRA SVINJETINU I DA GOVORI DA TO NEMA VEZE SA SPASENJEM, već samo sa zdravljem !!!
Da li je moguća ta situacija, moj Mikane, slamko spasa.


Vodite pri tome računa o sledećem – Adventna Crka propagandom i marketingom o zdravoj hrani hoće ljude da uvuku u Crkvu, zbog desetka, priloga i ostavštine, a vaše zdravlje ih uopšte ne interesuje.

Pozdravljam te sa jednom lepom poslovicom:

U LAŽI SU KRATKE NOGE.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Човек добро резонује, што нас доводи до још једне јереси или лажног учења адвентиста. Наиме, адвентисти уче да је звер Рим (Ватикан), а очиглено је да је то погрешно тумачење. Они тврде да је 1260 дана (година) папа био свргнут од стране Наполеоновог генерала и да је та звер опет добила своју моћ. Свима је већ јасно да је звер Римско царство (не Ватикан) и да је икона зверина слика од те звери (обновљено Римско царство - ЕУ). Тачно је да је папа заслужан за обнављање тог царства, али њихова наука о 538-1798. години је погрешна интерпретација, тј. покушај љуског тумачења библијског пророчанства. Све то доводи до онога што смо већ установили: адвентистички пророк је лажни пророк и нема Духа Светога у њеном "духу пророштва". Ствар је у чистом нагађању, као што је пророчанство о 1844. години и доласку Исуса Христа.

Како знамо да је Римско царство та звер? Наравно, Данилова књига јасно говори о четвртој (последњој) империји која ће се поделити, а касније видимо код Јована у Откривењу обнову тог пророчанства и појаву "иконе зверине".



7. Потом видех у утварама ноћним, и гле, четврта звер, које се требаше бојати, страшна и врло јака, и имаше велике зубе гвоздене, јеђаше и сатираше, и гажаше ногама остатак, и разликоваше се од свих звери пређашњих, и имаше десет рогова.



14. И вара оне који живе на земљи знацима, који јој бише дани да чини пред звери, говорећи онима што живе на земљи да начине икону звери која имаде рану смртну и оста жива.15. И би јој дано да даде дух икони звериној, да проговори икона зверина, и да учини да се побију који се год не поклоне икони звериној. (Откривење 13)

Јасно је да то царство није ништа друго него Римско царство, а да је икона тог царства ово што се сада формира као слика (икона) тог царства. Дакле, адвентистичка теорија о папи и 538-1798. години пада у воду јер нема основа, што они наравно некако успевају да уклопе и "продају".

Сигуран сам да ће опет пласирати своју причу, али нема везе више. Можеш им рећи било шта, они понављају своје у бесконачност јер им је то посао да раде на интернету. Наводно шире истину. Да запазимо још један детаљ јако битан, што некако адвентисти "не виде":

4. И поклонише се звери говорећи: Ко је као звер? И ко може ратовати с њом?

Ту причу смо веома добро чули 1999. године и осетили на својој кожи, а имамо пример да се понавља много пута широм света. Сигурно да папа не иде у ратне походе, већ то "царство" или унија држава (икона зверина) чији фундаменти и правила се базирају на оном старом царству. Син погибли ће бити на челу тог царства јер:

5. И дана јој бише уста која говоре велике ствари и хуљења, и дана јој би област да чини четрдесет и два месеца.

6. И отвори уста своја за хуљење на Бога, да хули на име Његово, и на кућу Његову, и на оне који живе на небу. (Откривење)

8. Гледах рогове, и гле, други мали рог израсте међу онима, а три прва рога ишчупаше се пред њим; и гле, очи као очи човечије беху на том рогу, и уста која говораху велике ствари. (Данило)


Дакле, мешају се бабе и жабе, само да изгледа као да адвентисти доносе неко откривење од Бога, што је наравно велика лаж. Много пута смо и овде ухватили чланове тог култа како манипулишу и "не говоре истину", а када им нешто не одговара у Библији, они тврде да је лош превод или убачен текст који не постоји (фалсификат). Стандардна тврдња сваког култа.

nema sumnje da je samo Rec istina. dobro si potvrdio Pismom istinu.neka Bog blagoslovi tebe i sve na forumu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
mi svakako treba davodimo jedni druge na bolje.to je jedini put. ono sto juce nisam video,danas vidim,i toje svaki put tako bilo i bice dok godse istrazuje. moramo priznati dadonekle dosegnemo,kao apolos i da je sad samo do Boga da nam dadeoslobodjenje odlicnih crkvenih ubedjenja te se damo uvesti u jos jednu vecu istinu Pisma. tako jeradio apolos,tako jovanovi ucenici tako i solunjani koje je pavle hvalio. ako bilo ko ima potrebu ili zelju za licnom komunikacijom ja cu se rado odazvati,to vazi za sve,samo sto se sam slabo snalazim oko privatnih poruka preko foruma pa cu postaviti forumasima ovde moj mejl direktno,ako nije problem bas na ovom postu:bozjicovek@gmail.com. mir svim forumasima.

po pitanju ziga zveri evo mog predloska koji bi mogao donekle dati uvid,da ne kazem skromno pomoc,jer ne mislim da je to jos trenutno uskladjeno,postosam nov na forumu,da se ja namecem kao znalac nad vama ostalima:Man of God - Antihirst (Part 1. ) - YouTube
AMIN.
Ali sem toga, mi moramo upućivati braću na SVAKU ISTINU.
Šta ti misliš brate, da li će svi Adventisti moći u nebo sa ovako nakaradnom naukom koju imaju. Ne samo da je nakaradna, nego i osuđivačka. Jer oni zagovaraju da ko svetkuje NEDELJU u poslednjim danima prima ŽIG ZVERI i ide u nespasenje. Ili npr. zagovaraju da PAKAO ne postoji. Odnosno da je to VEČNA SMRT......
Kako ćemo mi brate u nebo sa lažju ? Sa izvrćanom Božijom rečju ? Da li je to moguće ?
A pogledaj malo po forumima kako se Adventisti ophode prema onima koji negiraju njihova učenja u odnosu na Bibliju. Ne prođe ni 3-4 posta počnu sa diskreditovanjem ili vređanjem. Da li će takvi moći u nebo ?

Razumem ja tebe, i podržavam te, ali te samo pitam jedno:
Ako ja znam da učenja Adventista nisu u skladu sa Biblijom, da li trebam ćutati, ili to izneti ?

Da li si to ti na youtube, ili neki tvoj poznanik ?
I da li ti nesmeta da ti se direktno obratim na mejl koji si nam dao.
Bog s tobom, pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Izneo sam 4:

1. Jedina Crkva koja ima tu nauku je Adventistička. A kada znamo istorijat te Crkve, zatim ko je osnovao, kakve simbole imaju danas u svojim crkvama, kakvi su adventisti kao sagovornici na svim forumima i u praksi i kakav im je ostali nauk, lako se vidi i ko ih je podigao i ko ih vodi.
Zbog toga u svaki adventni nauk, čovek mora oprezno ulaziti, a ispitivati ga DETALJNO !

Ovo si opet insinuirao, jer nisi pozvao ljude da se mole Bogu da im on otkrije sta je istina, vec si uputio na cisto ljudsko zakljucivanje.


2. Zato što u Bibliji nigde ne piše da je ŽIG ZVERI NEDELJA ! Jasno i glasno.

Ne, ali pise da je znak ili pecat putem kojeg se prepoznaju verni zakon i subota koji se u starom zavetu stavljao na ruku i na celo, a u novom zavetu stoji da se znak ili pecat takodje stavlja na ;elo i na ruku, i da se zig zveri takodje stavlja na celo i ruku.
Kada uporedimo ove tekstove vidimo da pecat predstavlja zakon Bozji i subotu naspram ziga koji predstavlja zakon ljudski i nedelju koja ce u poslednjem vremenu bitii vedena kao obavezan dan svetkovanja od strane antihriscanske koalicije izmedju verskih i svetovnih vlasti u ekumenizmu i novom svetskom poretku.



3. Zato što nam ostali biblijski stihovi – Poput Rimljana 14, ili Galatim 4 i 5 ili Kološanima 2, esplicitno govori da DAN u nedelji, kao dan od odmora ne može nas odvesti ni u RAJ ni u PAKAO.

Ne, u raj nas moze odvesti potpuno predanje Bogu iz trenutka u trenutak i dopustanje Svetom Duhu da deluje u nama i da izvrsi duboku unutrasnju promenu naseg bica kako bi postigli savrsenstvo karaktera u visini mere rasta Hristova.
Poslusnost yapovestima je prirodan rod vere koji proiilazi iz ovoga, i u tom smislu on je nedeljivi elemenat vere, i ujedno uslov spasenja kao i samo predanje Bogu.



4. Zato ŠTO NAM BIBLIJA JASNO I GLASNO GOVORI DA JE SUBOTA DATA JEVREJIMA. I pritom se zna i zašto i kada.

Potpuno pogresno.
Zakon i subota su dati celom svetu preko Jevrejskog naroda, koji nazalost nije ispunio ulogu koju mu je Gospod namenio, da bude svetlost svim ostalim narodima.


OK, sada nam samo daj još svoje podatke, jer kada budemo branili da taj stav Adventističke Crkve nije JERES, možemo reći i zašto nije :
REKAO NAM LAODIKEJA, da on misli da to nije u redu ??!!!
Pošto on smatra da to nije u redu što u Adventističkoj Crkvi žene ne mogu biti pastorice, krstiteljke, starešinke........ to znači da to NIJE JERES, jer on tako ne misli.
To će nam biti snažan argument da to NIJE JERES ADVENTNE CRKVE.

Ne treba ti moji podaci, jer ce sam Bog uskoro potvrditi javno svoju istinu, i tada ce svako imati prilike da donese odluku da li ce je prihvatiti ili odbaciti.

Pravoslavna Crkva ne zagovara zabranu konzumiranja nečiste hrane, alkohola, crne kafe, čaja sa teinom kao USLOV KRŠTENJA U NJOJ. I kao uslov ostanka u istoj.
Dok kod Adventističke Crkve, niti se možeš KRSTITI ako to javno priznaš da upražnjavaš i dalje i da se ne odričeš te 4 stvari. Kao i sledi ti deložiranje iz Crkve ako javno priznaš da si ponovo počeo sa konzumiranjem te 4 stvari ili javno to i radiš !!!
A što se tiče da je biblijski dokazano - Normalno da nije. Ja bih bio totalna biblijaska neznalica kada bi Adventisti bili u pravu po ovom pitanju. Niti to ima veze sa Hrišćanima, niti to ima veze sa spasenjem.
To je dokazano u Adventističkoj Crkvi. Upostalom kao i ostale JERESI Adventističke Crkve. Sve su vam oni to ubacili u vaše mozgove.

Zato je moral pravoslavne crkve i njenih vernika ako uzmemo u obzir sve ljude i nacije pravoslavne vere na jednom vrlo niskom nivou.
Bog je Bog reda i cistote, a mi smo hram Svetoga Duha, i taj hram treba da se ocuva i u duhovnom i u moralnom i u fizickom smislu, a kako ce se to dogoditi ako konzumiramo otrove koji stete kako fizickom tako i duhovnom zdravlju koja su usko povezana.
Covek predan potpuno Bogu tezi ka ovoj potpunoj cistoti.
Covek koji se nije predao Bogu zivi krajnje neuuredno po obicajima ovoga sveta.


Nadam se da si dobro ČUO. Jer Pismo kaže da ćemo za svaku praznu reč odgovarati na sudu....
Jer ako nema pastora u Adventističkoj Crkvi koji to zagovaraju, onda nisi mogao ni čuti.
A ako te baš i interesuje to, malo se raspitaj šire....

Ostalo sam isekao jer je zatrpavanje Adventističkim-marketinškim materijalom. Jer mi nećemo završiti u paklu za istine koje smo držali, već za laži / Неће сваки који ми говори: Господе! Господе! Ући у царство небеско; но који чини по вољи Оца мог који је на небесима./ Jovan 7,21.

AMIN - neka bude tako, nase reci ce nas ili opravdati ili osuditi, to vazi za sve ljude, pa i za tebe i za mene.


Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Ovo si opet insinuirao, jer nisi pozvao ljude da se mole Bogu da im on otkrije sta je istina, vec si uputio na cisto ljudsko zakljucivanje.
Pa jel ti misliš da se mi ne molimo Bogu da nam otkrije ISTINU !?

Da li ti misliš da se jedino Adventisti mole Bogu pre proučavanja Pisma !?
Mene je sramota, a i znam odgovor, tako da pitaj ti mrsavkica, ili Adriana BG, ili Geru. Ili Bilo koga sa ovog forum da li se moli Bogu pre proučavanja Svete Božije reči ?


Ne, ali pise da je znak ili pecat putem kojeg se prepoznaju verni zakon i subota koji se u starom zavetu stavljao na ruku i na celo, a u novom zavetu stoji da se znak ili pecat takodje stavlja na ;elo i na ruku, i da se zig zveri takodje stavlja na celo i ruku.
Nije se stavljao taj žig (pečat nije žig) da bi se po tome prepoznali, već je to u prenosnom smislu – Da se JEVREJI drže zakona koji im je Bog zapovedio, a onda da se po držanju tog zakona razlikuju od ostalih naroda.
Stavljanje na čelo ili ruku je u prenesenom značenju, a ne bukvalno.
Da je Pečat Božiji SUBOTA, odnosno da je Žig zveri NEDELJA, Biblija bi bila u KOLIZIJI !


Kada uporedimo ove tekstove vidimo da pecat predstavlja zakon Bozji i subotu naspram ziga koji predstavlja zakon ljudski i nedelju koja ce u poslednjem vremenu bitii vedena kao obavezan dan svetkovanja od strane antihriscanske koalicije izmedju verskih i svetovnih vlasti u ekumenizmu i novom svetskom poretku.
Biblija to ne podržava ni sa jednim stihom.
A tumačenjem - Sve doktrine svih Crkava su ispravne.

Ne, u raj nas moze odvesti potpuno predanje Bogu iz trenutka u trenutak i dopustanje Svetom Duhu da deluje u nama i da izvrsi duboku unutrasnju promenu naseg bica kako bi postigli savrsenstvo karaktera u visini mere rasta Hristova.
Poslusnost yapovestima je prirodan rod vere koji proiilazi iz ovoga, i u tom smislu on je nedeljivi elemenat vere, i ujedno uslov spasenja kao i samo predanje Bogu.

Pa kada je to tako zašto ne krštavate i ljude koji bi svetkovali NEDELJU, a subotom dolazili u vašu Crkvu, kada može ili iz zezanja !? A ostalo se u svemu PREDAO BOGU !

Nemoj Laodikeja da nas obmanjuješ. Nismo mi mala deca.


Potpuno pogresno.
Zakon i subota su dati celom svetu preko Jevrejskog naroda, koji nazalost nije ispunio ulogu koju mu je Gospod namenio, da bude svetlost svim ostalim narodima.
To pričaj ostalim forumašima. Meni nemoj. Jer ja nisam ni glup ni ćorav.

[FONT=&amp]A i nažalost više verujem Bibliji, nego Adventističkoj Crkvi. U Bibliji jasno piše i KOME je data SUBOTA i ZBOG ČEGA.[/FONT]


Ne treba ti moji podaci, jer ce sam Bog uskoro potvrditi javno svoju istinu, i tada ce svako imati prilike da donese odluku da li ce je prihvatiti ili odbaciti.

Pa koja je Božija ISTINA o UČENJU ŽENA U CRKVI NAS MUŠKARAC ?

Da li ovo što zagovaramo mi ili što zagovara Adventna Crkva ?

Ko ima tu JERES ? Da li Gera, mrsavkic ? Adrian BG, ja, Vanhelsing G ? Pravoslavna Crkva........ ??? Ili Adventisti !?



Zato je moral pravoslavne crkve i njenih vernika ako uzmemo u obzir sve ljude i nacije pravoslavne vere na jednom vrlo niskom nivou.
Bog je Bog reda i cistote, a mi smo hram Svetoga Duha, i taj hram treba da se ocuva i u duhovnom i u moralnom i u fizickom smislu, a kako ce se to dogoditi ako konzumiramo otrove koji stete kako fizickom tako i duhovnom zdravlju koja su usko povezana.
Covek predan potpuno Bogu tezi ka ovoj potpunoj cistoti.
Covek koji se nije predao Bogu zivi krajnje neuuredno po obicajima ovoga sveta.
Hoćeš reći da hrana utiče na moralnost ljudi ?

Da li su moralno čisti Jehovini svedoci ?
Da li oni konzumiraju samo čistu hranu ?


AMIN - neka bude tako, nase reci ce nas ili opravdati ili osuditi, to vazi za sve ljude, pa i za tebe i za mene.

Zašto bih ja tako nešto izmislio !?

Pa zar pored 26 jeresi – Moram dodati i 27 !? Totalna glupost. Dovoljno je da imate JEDNU JERES, pa da niste prava Crkva, a ne 26 !!!
Bog mi je svedok da sam slušao pastora ASD-a koji govori na tu temu – Da krštenje Svetim Duhom se ne može desiti pre vodenog.

A ionako sam našao zamenu. Znači umesto te ja mislim da je JERES Adventne Crkve što misli da će Milenijum biti na Nebu, umesto na Zemlji !
Znači treba mi potvrda nekog Adventiste da je tako, a onda i malo da prodiskutujemo o MILENIJUMU. Gde će on biti i koliko će trajati ?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
AMIN.
Ali sem toga, mi moramo upućivati braću na SVAKU ISTINU.
Šta ti misliš brate, da li će svi Adventisti moći u nebo sa ovako nakaradnom naukom koju imaju. Ne samo da je nakaradna, nego i osuđivačka. Jer oni zagovaraju da ko svetkuje NEDELJU u poslednjim danima prima ŽIG ZVERI i ide u nespasenje. Ili npr. zagovaraju da PAKAO ne postoji. Odnosno da je to VEČNA SMRT......
Kako ćemo mi brate u nebo sa lažju ? Sa izvrćanom Božijom rečju ? Da li je to moguće ?
A pogledaj malo po forumima kako se Adventisti ophode prema onima koji negiraju njihova učenja u odnosu na Bibliju. Ne prođe ni 3-4 posta počnu sa diskreditovanjem ili vređanjem. Da li će takvi moći u nebo ?

Razumem ja tebe, i podržavam te, ali te samo pitam jedno:
Ako ja znam da učenja Adventista nisu u skladu sa Biblijom, da li trebam ćutati, ili to izneti ?

Da li si to ti na youtube, ili neki tvoj poznanik ?
I da li ti nesmeta da ti se direktno obratim na mejl koji si nam dao.
Bog s tobom, pozdrav
potpuno je ispravno govoriti onecemu sto nije dobro,ne sa tacke osude,vec sa tacke nade i zelje uz molitvu da se taki otrgnu iz onoga sto je suprotno Reci. znam da puno toga ima unutar sto je protiv Pisma,kao i drugde mora se reci,ali to je jedan duh koji ih take ropbi da veruju kako veruju. moramo biti iskreniji u nadi za carstvo.jer bojim seda mnogi nece naci uski put i uska vrata.mora se biti silovitiji kakokaze jovan ko oce u nebo jer taki nalaze put.
ja sam na you tube,mozda malo "potezak "nekima,ali taki sam uvek jer idem za stadom ovaca i koza i ne volim bas neku finocu u odeci ,mada nemam protiv ako neko voli nasminkane propovedi i ljude iza propovedaonica.
mejl sam dao dabi se neko ko je u zelji javio svakako. mir svima ,bas svima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Nastavak:
11– Noje je propovedao predpotopnim ljudima o nadolazećem potopu – U 1. Petr. 3:18-20 ;

Ovo je za neverovati! Zar je i to za Sarrdya neka jeres? Pa zar nije Noje ptropovedao!
Zbog cega je Bog prepotopnom svetu dao 120 godina? Dao im je vreme milosti da bi culi vest i da bi se pokajali. Bog se licno javiuo Noju, a nemamo izvestaj da se javljao i drugim ljudima u Nojevo vreme, nego Noje je prenosio narodu Bozju poruku. Ako Noje nije preneo Bozju poruku svetu, ko je? Tacno je da je Noje bio Bozji predstavnik u ono vreme. On je gradio ladju i propovedao je recima i delima! Mojsijeva 6,1- 7,5.
Hristov duh je propovedao prepotopnom svet upravo poreko Noja onda “kad ih ocekivase Bozje trpljenje U VREME NOJEVO KAD SE GRADJASE KOVCEG.
Slučajno sam pod tačkom 10 rekao da se čuvate Adventista, jer su jako lukavi !
Ovde se možete i uveriti u to.

Lepo sam ja naveo o čemu se radi u ovoj Adventističkoj jeresi.
Pogrešno, a i smišljeno, zbog druge jedne jeresi (nepostojanje pakla) tumačenje 1-će Petrove 3:18-20 !

A ne da Noje nije propovedao predpotopnim ljudima.....!
Jer to znaju i 10 X slabiji poznavaoci Biblije od mene.
Znači 1.Petrova 3:18-20 govori o propovedanju Hrista, dok je bio 3 dana u grobu, a ne Nojevom predpotopnim ljudima......

Ali ovo je jedan lukavi trik čoveka koji želi prikriti Adventističku jeres, i mene predstaviti lažovom....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
potpuno je ispravno govoriti onecemu sto nije dobro,ne sa tacke osude,vec sa tacke nade i zelje uz molitvu da se taki otrgnu iz onoga sto je suprotno Reci. znam da puno toga ima unutar sto je protiv Pisma,kao i drugde mora se reci,ali to je jedan duh koji ih take ropbi da veruju kako veruju. moramo biti iskreniji u nadi za carstvo.jer bojim seda mnogi nece naci uski put i uska vrata.mora se biti silovitiji kakokaze jovan ko oce u nebo jer taki nalaze put.
ja sam na you tube,mozda malo "potezak "nekima,ali taki sam uvek jer idem za stadom ovaca i koza i ne volim bas neku finocu u odeci ,mada nemam protiv ako neko voli nasminkane propovedi i ljude iza propovedaonica.
mejl sam dao dabi se neko ko je u zelji javio svakako. mir svima ,bas svima.

Sta da ti kazem brate! sam si sve procitao,procitaj i ranije postove!pa resavaj sam,bicemo ti veoma zahvalni ako nam nadjes bar jednu gresku koju nismo iz biblije citirali.
Ali oni su toliko uporni u svojoj jeresi,da nas prosto prave blesavim-ludim.
jasno citiramo bibliju a oni uvek nesto preokrenu tipa kontext govori drugacije,kakve veze ima kontext SZ-ta kad je u pitanju novi zavet?

SZ-et je dan iskljucivo jevrejima-tora,novi zavet je dan iskljucivo Hriscanima dok se ta dva zaveta ne razdele bice konflikt jos 1000g.

Ja licno mislim da bas ti kotexti i prave zabludu izmedju SZ-ta i NZ-ta.

Jer moras primiti ili SZ-et ili NZ-et ako primis oba bices u zablud-konfuziji zar ne?


Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top