Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

13– 22.10.1844. – Hristov prelazak u Svetinju nad Svetinjama da je očisti – na bazi Danila 8- me i 9-te glave ;

Mozes li dokazati da to nije istina?
APSOLUTNO !
Veoma lako se to Biblijom, i vašim razvojno-istorijskim putem može dokazati.

A pre nego što ti to dokažem, moraš ti meni DA JE !

Jer to je vaša petljavina i JERES, a ne moja.
Ujedno ako je ovo tačno, onda je čitavo Hrišćanstvo JERETIČKO, OSIM ADVENTISTA. Jer u ovu glupost, niko ne veruje osim vas.

Takođe bilo koja Hrišćansa verska zajednica može izmisliti tako neki događaj na Nebu, pa kada neko to ospori - Sledi identičan odgovor kao tvoj:,,MOŽEŠ LI DOKAZATI DA NIJE ISTINA !''. To su totalne gluposti jedne KRIVE Religije kao što je Adventna Crkva.

Pošto sam ja veći PROROK od EGW, jer sam više puta na ovoj temi pogodio unapred šta ćete odgovoriti, evo ja ti sada kažem:
Ja sam bio na sedmom nebu i tamo sam se vozio TROTINETOM !
Pošto je to jedino prevozno sredstvo u 7-mom nebu.
A u 6-tom, je kedino sredstvo prevoza monocikl.....

Ajde sada ti meni Mikane dokaži da ovo nije tačno !!!
Izvoli.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
mislim dragi prijatelju da nije dobro razgledanje oko milenijuma na nebu. moze seuociti da ceon biti ipak na zemlji. iscaseni su dogadjaji sa dva svedoka u 11.gl. i tu je doslo do promaske oko milenijuma.


Ovo su ucenja zasnovana na kontektu biblije, osim ako podrzimo ucenje Jehovinih svedoka, po kome samo 144 000 izabranih odlaze na nebo, a po bibliji nakon Isusovog dolaska svi verni odlaze na nebo sa Hristom, sotona biva vezan na ovoj zemlji, a zemlja je za to vreme nenastanjena.

Za razliku od toga, dva svedoka su smestena u kontekst dogadjaja vezanih za Francusku revoluciju i Robespjerovu vladavinu terora, u vreme kada je vera u Francuskoj bila zabranjena za tri ipo godine, nakon cega je ponovo nastupila slobpoda, i nakon toga osnovano prvo biblijsko drustvo i to u kuci najveceg neprijatelja vere Voltera.
Dva svedoka koji propovedaju u to vreme pod drzavnom zabranom su svedocanstva staroga i novoga zaveta.

Pronacicu biblijske dokaze pa ci ih proslediti.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

14 2 svedoka – Iz Otkrivenja 11:3-Da je to Stari i Novi zavet.I da se to odnosi na prošlo vreme, odnosno na vreme Francuske revolucije i Robjesperovu vladavinu terora kada je vera bila zabranjena za tri i po dana – za njih 3,5 proročkih godina.;

I ovo je Sarrdyeva laz. Dokle ce ovaj lupas gluposti? Nema on pojma sta Adventisti uce. O kakvoj Robespjerovoj vladavini govori Sarrdy? To mozda veruje samo njegova sekta.
Evo kako Adventisti veruju: “Dva svedoka predstavljaju Sveto pismo Starog i Novoig zaveta. Oba su vazno svedocanstvo u prilog porekla i trajnosti Bozjeg zakona. Oba su svedoci u prilog plana spasenja. Simboli, zrtve i prorocanstva Staroga zaveta upucuju na Spasitelja koji je trebao da dodje. Evandjelja i poslanice Novog zaveta govore o Spasitelju koji je dosao, tacno onako kako su Ga prorekla prorocanstva i simboli.” Biblijski komantar, str.109.
Ova dva Svedoka svedocili su pod teskim okolnostima onda kada je na Zapadu Biblija bila zabranjena.

Polako sa LAŽ. Dok ne utvrdimo čija su usta lažljiva.

1. Koja DVA SVEDOKA ? Kakvo ti je to objašnjenje (Ova dva Svedoka svedocili su pod teskim okolnostima onda kada je na Zapadu Biblija bila zabranjena.) ?
Ni kada, ni gde, ni koji su. Lepo sam ja rekao. Adventistima, treba klještima vaditi njihove JERESI iz usta.
O ovako važnom tumačenju
Mika 32, nam daje samo 1 PROSTU REČENICU !
A na temi Adventisti će o meni postirati 100 stranica. Pa kako mi u takvoj konstalaciji postova da spoznamo Adventistički nauk !?
Ili pak sa onim silnim zatrpavanjem TEMELJNIM ISTINAMA KOJE DRŽE ADVENTISTI ! Pa ne spašava nas od PAKLA DRŽANJE ISTINA. Već držanje istina I nedržanje neistina.

Da li je na temi Adventisti, važnije spoznati Adventistički nauk ili mene. I ko će vas gde odvesti i uzeti vam vaše novce. Adventizam ili ja ?

2. 2 svedoka, iz Otkrivenja, nikako ne mogu biti Stari i Novi Zavet iz sledećeg razloga:

1. Bog ne uskrsava knjige, već ljude. Takđe Biblija su 66 svedoka a ne 2. Takođe 5-ti stih kaže ,,Da će iz usta ta dva proroka izlaziti oganj, koji ĆE UBITI ONE KOJI HOĆE DA IM NAUDE !’’. To nikako ne može biti Biblija. Već neki Božiji proroci-svedoci, kojima će Bog dati neke velike moći.
Odnosno ako podelimo Bibliju na dva dela i to zamislimo kao dva PROROKA onda moramo pratiti radnju koju ČINE ta dva dela knjige :

1. Podeljena knjiga će PRORICARI (kao prorok) 1260 GODINA. Pa zar vi ne zagovarate da upravo u tom periodu Pismo se neće čitati (I da se to odnosi na prošlo vreme, odnosno na vreme Mračnog srednjeg veka kada je Biblija bila zabranjivana.....od 538 g. do 1798 g.) ! – stih 3.

2. Knjige će biti u crnim koricama - odeći u vremenu od 1260 god. a posle može menjato boju korica (odeće) Biblije. – stih 3.

3. Te dve polovine knjige se nalaze gore kod Boga (i ko im gore može nauditi?) – stih 4.

4. Ako knjigama gore ko nepravdu učini OGANJ IZLAZI IZ KNJIGA I SPALJUJE one gore što im ona smeta. – stih 5.

5. Ko knjigama bude hteo da im nažao učini one će ga ubiju. – stih 5.

6. Knjige imaju vlast da na zemlji zatvore nebo da nebude dažda za vreme njihovog prorocanja 1260 godina. – stih 6.

7. Moći će da pretvaraju knjige vodu u krv u periodu od 1260 god. – stih 6.

8. Moći će knjige da udare zemlju svakom mukom u vremenu od 1260 god. – stih 6.

9. Kad knjige završe svoje svedočenje i proricanje posle 1260 god. izlazi zver iz bezdana i ide gore i ubija knjige....ili su knjige sišle pa to dole čine. – stih 7.

10. Kad knjige završe svoje svedočenje i proricanje posle 1260 god. i budu ubijene, njena TELESA će se ostaviti na velikom trgu u Jerusalimu 3,5 DANA ! – stih 8.

11. Kada su knjige /telesa/ vaskrsnule svi koji su to videli u Jerusalimu su se jako uplašili ! – stih 11.

Da li su ove mogućnosti knjige zaista i činile ili je samo postojao potencijal za to a one nisu iskoristile...da čujemo.

Idemo dalje

Dva svedoka se pojavljuju krajem 6-tе TRUBE i početkom 7-me !
Inače sedma truba je poslednja truba u Otkrovenju i objavljuje sam KRAJ sveta – ARMAGEDON.(11:15 i 10:7). Odnosno krajem DRUGOG ZLA, a s početkom TREĆEG (11:14). Znači dva svedoka jasno se vidi ne delaju posle 7-me trube, odnosno TREĆEG ZLA. Sada da vidimo da li se pojavljuju krajem 6-te TRUBE, ODNOSNO KRAJEM drugog zla! A to su događaji koji se još nisu dogodili !
A ne kako tvrde Adventisti da su to događaji od pre 1.500 godina.
Ja sam inače ubeđen da će to biti Mojsije i Ilija, koje će Bog poslati da svedoče Jevrejima da bi prihvatili Hrista...................
POZDRAV
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702



Za razliku od toga, dva svedoka su smestena u kontekst dogadjaja vezanih za Francusku revoluciju i Robespjerovu vladavinu terora, u vreme kada je vera u Francuskoj bila zabranjena za tri ipo godine, nakon cega je ponovo nastupila slobpoda, i nakon toga osnovano prvo biblijsko drustvo i to u kuci najveceg neprijatelja vere Voltera.
Dva svedoka koji propovedaju u to vreme pod drzavnom zabranom su svedocanstva staroga i novoga zaveta.

Pronacicu biblijske dokaze pa ci ih proslediti.


Ti si brte Ladokejac prolupao nacisto!kakva bre francuska revolucija? sta ona ima s dva svedoka? Pazljivo procitaj Otkrivenje 11g,netreba nista da trazis u bibliji tamo u toj glavi pise jasno i glasno.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Polako sa LAŽ. Dok ne utvrdimo čija su usta lažljiva.

1. Koja DVA SVEDOKA ? Kakvo ti je to objašnjenje (Ova dva Svedoka svedocili su pod teskim okolnostima onda kada je na Zapadu Biblija bila zabranjena.) ?
Ni kada, ni gde, ni koji su. Lepo sam ja rekao. Adventistima, treba klještima vaditi njihove JERESI iz usta.
O ovako važnom tumačenju
Mika 32, nam daje samo 1 PROSTU REČENICU !
A na temi Adventisti će o meni postirati 100 stranica. Pa kako mi u takvoj konstalaciji postova da spoznamo Adventistički nauk !?
Ili pak sa onim silnim zatrpavanjem TEMELJNIM ISTINAMA KOJE DRŽE ADVENTISTI ! Pa ne spašava nas od PAKLA DRŽANJE ISTINA. Već držanje istina I nedržanje neistina.

Da li je na temi Adventisti, važnije spoznati Adventistički nauk ili mene. I ko će vas gde odvesti i uzeti vam vaše novce. Adventizam ili ja ?

2. 2 svedoka, iz Otkrivenja, nikako ne mogu biti Stari i Novi Zavet iz sledećeg razloga:

1. Bog ne uskrsava knjige, već ljude. Takđe Biblija su 66 svedoka a ne 2. Takođe 5-ti stih kaže ,,Da će iz usta ta dva proroka izlaziti oganj, koji ĆE UBITI ONE KOJI HOĆE DA IM NAUDE !’’. To nikako ne može biti Biblija. Već neki Božiji proroci-svedoci, kojima će Bog dati neke velike moći.
Odnosno ako podelimo Bibliju na dva dela i to zamislimo kao dva PROROKA onda moramo pratiti radnju koju ČINE ta dva dela knjige :

1. Podeljena knjiga će PRORICARI (kao prorok) 1260 GODINA. Pa zar vi ne zagovarate da upravo u tom periodu Pismo se neće čitati (I da se to odnosi na prošlo vreme, odnosno na vreme Mračnog srednjeg veka kada je Biblija bila zabranjivana.....od 538 g. do 1798 g.) ! – stih 3.

2. Knjige će biti u crnim koricama - odeći u vremenu od 1260 god. a posle može menjato boju korica (odeće) Biblije. – stih 3.

3. Te dve polovine knjige se nalaze gore kod Boga (i ko im gore može nauditi?) – stih 4.

4. Ako knjigama gore ko nepravdu učini OGANJ IZLAZI IZ KNJIGA I SPALJUJE one gore što im ona smeta. – stih 5.

5. Ko knjigama bude hteo da im nažao učini one će ga ubiju. – stih 5.

6. Knjige imaju vlast da na zemlji zatvore nebo da nebude dažda za vreme njihovog prorocanja 1260 godina. – stih 6.

7. Moći će da pretvaraju knjige vodu u krv u periodu od 1260 god. – stih 6.

8. Moći će knjige da udare zemlju svakom mukom u vremenu od 1260 god. – stih 6.

9. Kad knjige završe svoje svedočenje i proricanje posle 1260 god. izlazi zver iz bezdana i ide gore i ubija knjige....ili su knjige sišle pa to dole čine. – stih 7.

10. Kad knjige završe svoje svedočenje i proricanje posle 1260 god. i budu ubijene, njena TELESA će se ostaviti na velikom trgu u Jerusalimu 3,5 DANA ! – stih 8.

11. Kada su knjige /telesa/ vaskrsnule svi koji su to videli u Jerusalimu su se jako uplašili ! – stih 11.

Da li su ove mogućnosti knjige zaista i činile ili je samo postojao potencijal za to a one nisu iskoristile...da čujemo.

Idemo dalje

Dva svedoka se pojavljuju krajem 6-tе TRUBE i početkom 7-me !
Inače sedma truba je poslednja truba u Otkrovenju i objavljuje sam KRAJ sveta – ARMAGEDON.(11:15 i 10:7). Odnosno krajem DRUGOG ZLA, a s početkom TREĆEG (11:14). Znači dva svedoka jasno se vidi ne delaju posle 7-me trube, odnosno TREĆEG ZLA. Sada da vidimo da li se pojavljuju krajem 6-te TRUBE, ODNOSNO KRAJEM drugog zla! A to su događaji koji se još nisu dogodili !
A ne kako tvrde Adventisti da su to događaji od pre 1.500 godina.
Ja sam inače ubeđen da će to biti Mojsije i Ilija, koje će Bog poslati da svedoče Jevrejima da bi prihvatili Hrista...................
POZDRAV

Pardon brate Sardi ! nije 1260 godina! a vec 1260 dana!A sto se ostalog tice sve je OK,ili ja nesto nisam razumeo?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mrskavac je jos jedan brat u nizu ljudi koji za razliku od dogmasa koristi samo bibliju!zato i vidi jeresi koje iznose adventi.

Ponavljam pitanje:Dali adventna crkva odobrava (ABORTUSE???) znam zasto mi nedate odgovor!ali ja jos vise zelim da dobijem taj odgovor.

Nesmete da date odgovor iz prostog razloga, jer ce vas zakopati do srca zemlje!!!
za geru: izvinjavam se sto sam prevideopost . svakako da je dobro biti budan oko sve te misli da je 1000 god na nebu. polagano treba ulaziti u te istine .
ne znam zasto se ne daje odgovor oko abortusa? uzdam se da to zlo nije dozvoljeno za niti jednu crkvu. ako jeste nije tesko pokajati se.
 
Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
110
Objasnjenje poslednjih dogadjaja - Otkrovenja...


Molim i za vase misljenje u temi koju otvaram i vase tumacenje (eventualne zamjerke-korekcije) ovog predavanja !
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
quote_icon.png
Prvobitno napisao Mika32


14 2 svedoka – Iz Otkrivenja 11:3-Da je to Stari i Novi zavet.I da se to odnosi na prošlo vreme, odnosno na vreme Francuske revolucije i Robjesperovu vladavinu terora kada je vera bila zabranjena za tri i po dana – za njih 3,5 proročkih godina.;

I ovo je Sarrdyeva laz. Dokle ce ovaj lupas gluposti? Nema on pojma sta Adventisti uce. O kakvoj Robespjerovoj vladavini govori Sarrdy? To mozda veruje samo njegova sekta.
Evo kako Adventisti veruju: “Dva svedoka predstavljaju Sveto pismo Starog i Novoig zaveta. Oba su vazno svedocanstvo u prilog porekla i trajnosti Bozjeg zakona. Oba su svedoci u prilog plana spasenja. Simboli, zrtve i prorocanstva Staroga zaveta upucuju na Spasitelja koji je trebao da dodje. Evandjelja i poslanice Novog zaveta govore o Spasitelju koji je dosao, tacno onako kako su Ga prorekla prorocanstva i simboli.” Biblijski komantar, str.109.
Ova dva Svedoka svedocili su pod teskim okolnostima onda kada je na Zapadu Biblija bila zabranjena.
---------------------------------------------------------------------------

Mikane e sad si preterao! pa neka forumasi pogledaju ostale forume pod naslovom"Adventisti" pa ce se sami uveriti ko ste i sta ste?
Ja znam da namerno to radis samo da bi spamovao!gde ce ti dusa Mikane?
Nijednu jeres nam niste nasli,ama bas nijednu!a mi vama 27 jeresi???
Kazite nam nasu jeres pa da je razmotrimo biblijski,mi se ne plasimo nas svedok je biblija a ne W.Miler,EGW.

Ako nemas sta da kazes,argumente u korist adventne crkve!onda bolje cuti nego da se blamiras! covek koji 40g izucava bibliju nema sta da kaze osim da opanjkava Sardija.

Time samo pokazujes koliki si znalac biblije,ti ne iznosis biblijske argumente a vec sardijevu biografiju,ovde nikome nije interesantna Sardijeva biografija a biblijska.

Pitam jos jednom:dali adventna crkva dozvoljava
(ABORTUS???)ODGOVORI MI NA OVO PITANJE A Sardijeva biografija me ne interesuje na temi adventisti,ako me bude interesovala njegova biografija ja cu ga sam pitati na PP.

 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pardon brate Sardi ! nije 1260 godina! a vec 1260 dana!A sto se ostalog tice sve je OK,ili ja nesto nisam razumeo?
Pitaj Miku 32.
On će ti potvrditi da se 1260 dana odnosi na godine. Imaš gore pod tačkom 1. - od 538 do 1798 !
Znači 1260 godina je Biblija bila sakrivana u Mračnom Srednjem Veku.....
Ali pošto su to nebuloze, to pitaj Mikana, a mene možeš sve u vezi 11-te glave Otkrivenja, pošto nju znam napamet. I ko je i šta je i kada je...................
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
za geru: izvinjavam se sto sam prevideopost . svakako da je dobro biti budan oko sve te misli da je 1000 god na nebu. polagano treba ulaziti u te istine .
ne znam zasto se ne daje odgovor oko abortusa? uzdam se da to zlo nije dozvoljeno za niti jednu crkvu. ako jeste nije tesko pokajati se.

Evo reci cu ti zasto ne daju odgovor:Jer njihova ASD bolnica ubija godisnje do 1000 i vise dece,jer nemogu nista da im daju ta deca! mislim materijalno,a lece penzionere,presadjuju im srca,bubrege,jetre za ogroman novac!!!!

Bog je rekao!Razmnozavajte se i napunite svu zemlju! ako je zivot zacet zasto ga ubijati?kidaju,cupaju,kasape malu decu!rucice,nozice,glavu kidaju u utrobi majke! zasto to rade?a spasavaju 80-to godisnje?
Zar bi ti ubio svoje dete?a Adventi idu u svoju sopstvenu bolnicu i ubijaju svoju decu!pa nam ovde jos prodaju jaja umesto bubrege.

A da nepricam koliko abortusa rade onima koji ne pripadaju adventnoj crkvi!Pitaj geru on je to objavio mislim od 60-70-tog posta,to je bila senzacija odmah su ga zatrpali spamovima na citave dve stranice.
 
Natrag
Top