Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Pitam opet advente;dali je kod njih dozvoljen (ABORTUS???)

POSTAVLJACU OVO PITANJE SVE DOK MI NE ODGOVORITE!PA DA SE JEDNOM ZNA KO JE JERETIK A KO HRISTOV SVEDOK.
PA NEMOZE TO TAKO!uBIJATE 1000 DECE GODISNJE,KAKO VAS SAVEST NE PECE? A?A spasavate samo one koji mogu da plate za zivot! Sram vas bilo adventisti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
la zabranjena.

15– Drugi jarac iz 3. Mojsijeve 16 – Je sotona, koji uzima grehe na sebe i ide Azazaelu u pustinju da strada –
Nije drugi jarac sotona, Dokle ce taj Sarrdy iznositi lazi ovde?
Drugi jarac NIJE sotona, nego je on samo odneo grehe naroda Azazelu koji predstavlja sotonu. A Sarrdy moze slobodno da nastavi sa svojim lazima.


Biblija, a ne Adventisti, jasno uci:“A jarca na koga padne zdreb Azazelov neka metne ziva pred Gospodom, pa ucini ociscenje na njemu pa neka ga piusti u pustinju Azazelu.” 3. Mojsijeva 16,10. Jarac nije Azazel, nego on samo prenosi grehe narodne za tu godinu Azazelu a Azazel je sotona.
Vidite da Sarrdy nema pojma sta pise u Bibliji, on prica price odprilike.


Istina je da ce Sotona snosiuti odgovornost za sve grehe i nepravde na zemlji. To nije jeres nego biblijska istina u koju Sarrdy ne veruje.
Pa koga onda predstavlja drugi jarac ? Izvoli kaži.

Ja tvrdim da drugi jarac predstavlja Isusa Hrisat. A ti ?

Tako da polako sa tim NIJE jeres.
Ja tvrdim da jeste i to MNOGO VELIKA JERES Adventista Sedmoga Dana !
Pozdrav:
(‘’Grešnici primaju svoju platu na zemlji. (Priče 11,31.) Oni ce biti »Strnjika,i upalice ih dan koji ide, veli Gospod nad vojskama.« Malahija 4, 1. Neki ce biti uništeni u jednom trenutku, dok ce se drugi mučiti više dana.Svi će biti kažnjeni »po delima svojim.« Pošto su gresi pravednika pali na sotonu on mora da ispašta ne samo za svoje lične grehe nego i za sve grehe na koje je naveo Božji narod...’’) >> Велика борба, st. 325., izd. 1888.

(‘’Oni su odoleli namamljivanju arhiobmanjivača, ne odstupajući od svoje odanosti i pored sveg urlanja aždaje. Sada su zauvek sigurni da kušač svojim lukavstvima više ne može da im naudi. Njihovi gresi preneseni su na onoga koji je začetnik greha. ...’’) >> T 5, st. 450., odeljak 475.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Pa koga onda predstavlja drugi jarac ? Izvoli kaži.

Ja tvrdim da drugi jarac predstavlja Isusa Hrisat. A ti ?

Tako da polako sa tim NIJE jeres.
Ja tvrdim da jeste i to MNOGO VELIKA JERES Adventista Sedmoga Dana !
Pozdrav:
(‘’Grešnici primaju svoju platu na zemlji. (Priče 11,31.) Oni ce biti »Strnjika,i upalice ih dan koji ide, veli Gospod nad vojskama.« Malahija 4, 1. Neki ce biti uništeni u jednom trenutku, dok ce se drugi mučiti više dana.Svi će biti kažnjeni »po delima svojim.« Pošto su gresi pravednika pali na sotonu on mora da ispašta ne samo za svoje lične grehe nego i za sve grehe na koje je naveo Božji narod...’’) >> Велика борба, st. 325., izd. 1888.

(‘’Oni su odoleli namamljivanju arhiobmanjivača, ne odstupajući od svoje odanosti i pored sveg urlanja aždaje. Sada su zauvek sigurni da kušač svojim lukavstvima više ne može da im naudi. Njihovi gresi preneseni su na onoga koji je začetnik greha. ...’’) >> T 5, st. 450., odeljak 475.

Sad sledi: Sardi je rekao ovo i ono,Sardi laze,izmislja,mi cekamo na sardijev odgovor na to i to!samo nijedan od njih dvoje ne odgovara na biblijske argumente.

Sto nse tice drugog jarca,ja sam mu jasno ko dan citirao i nikad nisam dobio odgovor iako je sam trazio da mu citiram svoje misljenje,do dan danas nisam dobio kontra argumente od Mikana.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sad sledi: Sardi je rekao ovo i ono,Sardi laze,izmislja,mi cekamo na sardijev odgovor na to i to!samo nijedan od njih dvoje ne odgovara na biblijske argumente.

Sto nse tice drugog jarca,ja sam mu jasno ko dan citirao i nikad nisam dobio odgovor iako je sam trazio da mu citiram svoje misljenje,do dan danas nisam dobio kontra argumente od Mikana.
Sve ja to razumem brate. Često mi je žao i Mike i Laodikeje.
Razmišljam ovako:
Šta da sam ja Adventista a forumaši me bobarduju sa jasnim i glasnim stihovima da to u šta ja verujem, nema veze sa Biblijom.
Ne znam da li bi ko oni - Šarrdy laže, maže, lupeta, nema veze sa Biblijom, najgori čovek na svetu. Ali zaista ne znam šta bih u nedostatku BIBLIJSKIH ARGUMENATA odgovarao. Možda bih se i ja slično ponašao.

Sećaš se da su u početku tvrdili da DRUGI JARAC, predstavlja sotonu. Sada su to promenili da on nosi grehe sotoni. Međutim apsolutno biblijski je nelogično i nemoguće da identična žrtva - Jarac od godinu dana, bez mane u jednom slučaju predstavlja Hrista a u drugom slučaju nosioca greha (ili već kako Adventisti tumače)....
To je Hrist u oba slučaja samo su mu drugačije uloge...
Na kraju krajeva nigde u Bibliji ne piše sa će sotona uzeti grehe čovečanstva na sebe. To je jednostavno dodavanje Božijoj reči.
Isto i za 2 svedoka iz Otkrivenja. Kakav Stari i Novi Zavet, pa 1260 godina.... ma to su gluposti brate.
Ta glava je jedna od najlakših glava u Otkrivenju. To su budući događaji. I to su Mojsije i Ilija koje Bog šalje da propovedaju u Jerusalimu 1260 dana da bi preobratili Jevreje da poveruju u Hrista....

Hrist ti je CENTRALNA LIČNOST Biblije. I On ti je i Alfa i Omega,.... SVE.
A vidiš kako ga ovi Amerikanci unižavaju i sa 2 svedoka, i sa 2 jarca i sa Arhanđelom Mihailom i sa................
Znaš i sam da te nedavim.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Sve ja to razumem brate. Često mi je žao i Mike i Laodikeje.
Razmišljam ovako:
Šta da sam ja Adventista a forumaši me bobarduju sa jasnim i glasnim stihovima da to u šta ja verujem, nema veze sa Biblijom.
Ne znam da li bi ko oni - Šarrdy laže, maže, lupeta, nema veze sa Biblijom, najgori čovek na svetu. Ali zaista ne znam šta bih u nedostatku BIBLIJSKIH ARGUMENATA odgovarao. Možda bih se i ja slično ponašao.

Sećaš se da su u početku tvrdili da DRUGI JARAC, predstavlja sotonu. Sada su to promenili da on nosi grehe sotoni. Međutim apsolutno biblijski je nelogično i nemoguće da identična žrtva - Jarac od godinu dana, bez mane u jednom slučaju predstavlja Hrista a u drugom slučaju nosioca greha (ili već kako Adventisti tumače)....
To je Hrist u oba slučaja samo su mu drugačije uloge...
Na kraju krajeva nigde u Bibliji ne piše sa će sotona uzeti grehe čovečanstva na sebe. To je jednostavno dodavanje Božijoj reči.
Isto i za 2 svedoka iz Otkrivenja. Kakav Stari i Novi Zavet, pa 1260 godina.... ma to su gluposti brate.
Ta glava je jedna od najlakših glava u Otkrivenju. To su budući događaji. I to su Mojsije i Ilija koje Bog šalje da propovedaju u Jerusalimu 1260 dana da bi preobratili Jevreje da poveruju u Hrista....

Hrist ti je CENTRALNA LIČNOST Biblije. I On ti je i Alfa i Omega,.... SVE.
A vidiš kako ga ovi Amerikanci unižavaju i sa 2 svedoka, i sa 2 jarca i sa Arhanđelom Mihailom i sa................
Znaš i sam da te nedavim.
Pozdrav

Pa naravno da vidim brate Sardi!samo neznam dokle ce da furaju tvoju biografiju umesto biblijsku?jasno je kad neko nema argumente ima da fura sve i svasta samo ne istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Evo reci cu ti zasto ne daju odgovor:Jer njihova ASD bolnica ubija godisnje do 1000 i vise dece,jer nemogu nista da im daju ta deca! mislim materijalno,a lece penzionere,presadjuju im srca,bubrege,jetre za ogroman novac!!!!

Bog je rekao!Razmnozavajte se i napunite svu zemlju! ako je zivot zacet zasto ga ubijati?kidaju,cupaju,kasape malu decu!rucice,nozice,glavu kidaju u utrobi majke! zasto to rade?a spasavaju 80-to godisnje?
Zar bi ti ubio svoje dete?a Adventi idu u svoju sopstvenu bolnicu i ubijaju svoju decu!pa nam ovde jos prodaju jaja umesto bubrege.

A da nepricam koliko abortusa rade onima koji ne pripadaju adventnoj crkvi!Pitaj geru on je to objavio mislim od 60-70-tog posta,to je bila senzacija odmah su ga zatrpali spamovima na citave dve stranice.
Brate, ovo je najstrašnije što sam čuo o Adventistima. Ako je ovo istina, onda onih 27 jeresi Adventističke Crkve su ništa naspram ovoga.
Abortus je UBISTVO !
A doktor, majka i otac tog deteta saučesnici. Isto i osoblje te bolnice....
Ja sam se uvek fokusirao na Bibliju, i tu tražio jeresi ASD-a, ali ovo prevazilazi sva moja saznanja o Adventistima.
Neka im se Bog smiluje na dan Njegovog suda. Jer pakao je strašan. Mnogo gori nego ovaj naš bedan život.
hvala ti na ovoj informaciji.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dobro, ljudi, zar je samo u adventističkoj crkvi legalizovan - odobren abortus? Zar to nije slučaj i sa svim ostalim crkvama. Katolička crkva ga prećutno toleriše, a o pravoslavnoj da i ne govorim.
Ovo o kasapljenju djece zvuči kao isinuacija, jer nije iznijet niti jedan dokaz za takvu tvrdnju. Ne pretjerujte, hrišćani!

Ps. Wanhelksing, ne možeš ponavljati iste postove. To nije dozvoljeno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Dobro, ljudi, zar je samo u adventističkoj crkvi legalizovan - odobren abortus? Zar to nije slučaj i sa svim ostalim crkvama. Katolička crkva ga prećutno toleriše, a o pravoslavnoj da i ne govorim.
Ovo o kasapljenju djece zvuči kao isinuacija, jer nije iznijet niti jedan dokaz za takvu tvrdnju. Ne pretjerujte, hrišćani!

Ps. Wanhelksing, ne možeš šponavljati iste postove. To nije dozvoljeno.
Pa za koga si ti druže Jurivaka ?
Za legalizaciju ili zabranu abortusa ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dobro, ljudi, zar je samo u adventističkoj crkvi legalizovan - odobren abortus? Zar to nije slučaj i sa svim ostalim crkvama. Katolička crkva ga prećutno toleriše, a o pravoslavnoj da i ne govorim.
Ovo o kasapljenju djece zvuči kao isinuacija, jer nije iznijet niti jedan dokaz za takvu tvrdnju. Ne pretjerujte, hrišćani!

Ps. Wanhelksing, ne možeš šponavljati iste postove. To nije dozvoljeno.


Licno smatram da je abortus ubistvo u moralnom smislu, jer beba ne ulazi u period zivota rodjenjem vec zacecem.

Sa druge strane, ni jedan covek ni zemaljska vlast nema pravo da odredjuje majci da li ce zadrzati trudnicu ili ne, to je licno njena odluka.

Ja ne znam kakav je stav Adventisticke crkve, pa nemam ni razloga da ucestvujem u diskusiji po ovom pitanju, niti biblija direktno odgovara na ovo pitanje.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa za koga si ti druže Jurivaka ?
Za legalizaciju ili zabranu abortusa ?
Ja sam za Marksa!:)
A što se tiče abortusa, tu sam stvarno neutralan. Ipak, mislim da u principu to nije moralan i etičan čin. Bar danas se može kontrolisati začeće, ali kada već do njega dođe, gnusno je uništavati život koji, takoreći, nije ni počeo.
 
Natrag
Top