Adventisti

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Zato što je o tome već bilo diskutovano, da zakon jeste dat preko Mojsija i predat Izrailju preko koga je Bog želeo istinu o Bogu da prenese svim drugim narodima.
Takođe da je držanje zakona deset zapovesti uslov spasenja kako u starom tako i u novom zavetu, i da je ukinut obredni zakon koji je bio SEN ili TIPOS - predslika Isa i njegove žrtve kao i događaja koji su se ispunili u Hristovom životu.

To je ružno od tebe, tvoja pretpostavka da ja mutim.
Ne mutim ja ništa, već je to činjenica, da je sve ovo dokazano pismom i njegovim kontekstom, a ti se moli Bogu pa ove činjenice sagledaj u svetlosti Božje reči, a ne ljudskih mišljenja koje se ovde iznose a u kojima ti takođe učestvuješ.

Znaci samo si to video a ostale postove na ovoj strani nisi?gde sam jasno izneo da nema veze o tome sto ti pricas da je zakon dat svemu svetu osim jevreja!!!pravis me blesavim na oci i mene i druge.

Izneo sam ti toliko citata a ti ih cak nisi ni procitao!a i kako bi?kad jasno pobija tu tvoju dogmu adventne crkve.


39 Odgovoriše i rekoše Mu: Otac je naš Avraam. Isus im reče: Kad biste vi bili deca Avraamova, činili biste dela Avraamova.

40 A sad gledate mene da ubijete, čoveka koji vam istinu kazah koju čuh od Boga:
Tako Avraam nije činio.

41 Vi činite dela oca svog. Tada Mu rekoše: Mi nismo rođeni od kurvarstva: jednog Oca imamo, Boga.

42 A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla.

43 Zašto ne razumete govor moj? Jer ne možete reči moje da slušate.

44 Vaš je otac đavo; i slasti oca svog hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.(A koliko su veci subotari bili jevreji tada od vas!!!)

45 A meni ne verujete, jer ja istinu govorim.

46 Koji me od vas kori za greh? Ako li istinu govorim, zašto mi vi ne verujete?

47 Ko je od Boga reči Božije sluša; zato vi ne slušate, jer niste od Boga.

48 Tada odgovoriše Jevreji i rekoše Mu: Ne govorimo li mi pravo da si ti Samarjanin, i da je đavo u tebi.

49 Isus odgovori: U meni đavola nema, nego poštujem Oca svog; a vi mene sramotite.


(Galacanima 3)

5 Koji vam dakle daje Duha i čini čudesa među vama,
čini li delima zakona ili čuvenjem vere?

6 Kao što Avraam verova Bogu, i primi mu se u pravdu.

7 Poznajte dakle da su oni sinovi Avraamovi koji su od vere.

8 A pismo videvši unapred da Bog verom neznabošce pravda, napred objavi Avraamu: U tebi će se blagosloviti svi neznabošci.

9 Tako koji su od vere, blagosloviće se s vernim Avraamom.

10 Jer koji su god od dela zakona pod kletvom su, jer je pisano: Proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da čini.!!!!!!!????????(Ja nisam primao toru-Mojsijev zakon i nisam proklet,a ti si primio i nisi se obrezao znaci da si proklet)

11 A da se zakonom niko ne opravdava pred Bogom, poznato je: jer pravednik od vere živeće.(Jel ti to vidis ladokeja ili ces me idalje praviti blesavim????)

12 A zakon nije od vere; nego čovek koji to tvori živeće u tome.(vidis li onaj koji zivi po zakonu duzan je da ga tvori)

13 Hristos je nas iskupio od kletve zakonske postavši za nas kletva, jer je pisano: Proklet svaki koji visi na drvetu:(Jel ti ovo jasno???)

14 Da među
neznabošcima bude blagoslov Avramov u Hristu Isusu, da obećanje Duha primimo kroz veru.

15 Braćo, po čoveku govorim, niko čovečiji potvrđen zavet ne odbacuje niti mu šta domeće.

16 A Avraamu
i semenu njegovom rečena biše obećanja. A ne veli: i semenima, kao za mnoga, nego kao za jedno: i semenu tvom, koje je Hristos.

17 Ovo pak velim: zavet, koji je od Boga potvrđen za Hrista, ne odbacuje zakon, koji je postao posle četiri stotine i trideset godina, da ukine obećanje.

18 Jer ako je nasledstvo od zakona, onda već nije od obećanja, a Avraamu obećanjem darova Bog.

19
Šta će dakle zakon? Radi greha dodade se dokle dođe seme koje mu se obeća, i postavili su ga anđeli rukom posrednika.

20 Ali posrednik nije jednog;
a Bog je jedan.

21 Eda li je dakle zakon protivan obećanjima Božjim? Bože sačuvaj! Jer da je dan zakon koji može oživeti, zaista bi od zakona bila pravda.

22 Ali pismo zatvori sve pod greh, da se obećanje dade kroz veru Isusa Hrista onima koji veruju.

23 A pre dolaska vere bismo pod zakonom čuvani i zatvoreni za veru koja se htela pokazati.

24 Tako nam zakon bi čuvar do Hrista, da se verom opravdamo.

25 A kad dođe vera, već nismo pod čuvarom
.(jasno pise da vise nismo pod zakonom a ti se i dalje pravi blesav,aj sto nas pravis blesavim ali zasto i sebe?)

26 Jer ste vi svi sinovi Božji verom Hrista Isusa;

Pozdrav od Gere.


Nisi me razumeo.
Adventisti ne slave Bozic u tradicionalnom smislu, cak uopste, vec to vreme praznika koriste da ljudima iznesu jevandjeosku istinu o Bogu putem propovedi o Hristu.

Bozic jeste mnogobozacki praznik poznatiji kao ''DIES SOLIS NATALIS INVICTI'' ili rodjendan boga sunca koji mnogobosci slavili 25 decembra.
Svi popratni obicaji koji prate ovaj praznik a koji se danas praktikuju u tradicionalnim crkvama su takodje mnogobozackog porekla.
Ova paganska filozofija je mnogo opsirnija, pa cu je izneti ako bude potrebe, jer ovo nije tema o Bozicu.

Neznam otkud ti to mi slavimo 7 januara i niko ne pominje sunce,a jedinstveno ime pod nebom Isusa Hrista!!!

Vidi se da je tvoja crkva protiv bilo kakvog praznika koji podize Isusu Hristu slavu pred svetom!sta ima lose u tome ako se hriscani raduju sto se u taj dan rodio Gospod odnosno ovaplotio i uzeo telo?zar to nije veliki praznik?jer nam se rodi dete,ime cemu biti divni savetnik Bog silni Otac vecni......zar si ti protiv toga da se slavi Gospod?
Mogao bi da se slozim s tobom da se na taj dan uzima bilo koje drugo ime,ali posto se uzima Ime Isusa Hrista mislim da nisi u pravu.

Bozic je dan postovanja rodjenja Gospoda nasega svi koji su protiv toga sto ga narod slavi,protiv su i samog Gospoda.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neznam otkud ti to mi slavimo 7 januara i niko ne pominje sunce,a jedinstveno ime pod nebom Isusa Hrista!!!

Vidi se da je tvoja crkva protiv bilo kakvog praznika koji podize Isusu Hristu slavu pred svetom!sta ima lose u tome ako se hriscani raduju sto se u taj dan rodio Gospod odnosno ovaplotio i uzeo telo?zar to nije veliki praznik?jer nam se rodi dete,ime cemu biti divni savetnik Bog silni Otac vecni......zar si ti protiv toga da se slavi Gospod?
Mogao bi da se slozim s tobom da se na taj dan uzima bilo koje drugo ime,ali posto se uzima Ime Isusa Hrista mislim da nisi u pravu.

Bozic je dan postovanja rodjenja Gospoda nasega svi koji su protiv toga sto ga narod slavi,protiv su i samog Gospoda.

Pozdrav od Gere.


Pominjati Hristovo rodjenje i sve ostale biblijske dogadjaje nije lose, ali je cinjenica da je sam praznik onako kako se danas obelezava unutar tradicionalnih crkava prenet iz mnogobostva u hriscansku crkvu, i donet je Hriscanskim otpadom nakon prvog veka.
Samo pominjanje Isusovog imena nista ne dokazuje, jer Gospod kaze '' ZASTO ME ZOVETE GOSPODE GOSPODE A NE IZVRSUJETE ONO STO VAM ZAPOVEDAM''

Sto se tice tekstova koje si prilozio, ja ih licno sve znam, ali ih ti nisi sagledao u kontekstu biblije, odnosno onoga sto biblija govori o zakonima u bibliji, i principu spasenja.
Naravno, mi se ne spasavamo zakonom vec verom u Hrista i zaslugama njegove prolivene krvi na krstu Golgote.
Poslusnost zapovestima je rod vere, coveka koji se potpuno predao Bogu i u kome je Duh Sveti izvrsio duboku unutrasnju promenu i usadio ljubav prema Bogu i bliznjem.
Cak neki od tekstova jasno potvrdjuju ove cinjenice.

Prouci jos malo tu temu, jer tekstovi koje si naveo stoje na svom mestu, ali postoje i drugi tekstovi koji nadopunjuju ovo sto si izneo, i objasnjavaju celu ovu stvar vere i poslusnosti kao njenog roda.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

6 Krštenje Svetim Duhom se ne može dogoditi pre vodenog krštenja, već samo posle ili u istom trenutku ;
Ovo je jos jedna Laz koju iznosi Sarrdy. To Adventisti ne uce. Niko nema vlast nad Duhom Svetim On svoje darove izliva gde hoce i kako On odredi, a ne ljudi. Ja bih voleo da znam u kakvom otpadu je to bio Sarrdy ili se jos uvek nalazi, pa je naucio te gluposti. Adventisti veruju u ono sto pise u Bibliji u koju Sarrdy ne veruje, a Petar je izneo iskustvo kapetana Kornilija koji je zajedno sa svojium domom primio krstenje Svetim Duhom i pre vodenog krstenja. Toliko samo da napomenem da vidite da Sarrdy iz mrznje iznosi lazi o Adventistima, a ne istinu kako on tvrdi da iznosi.
Ovo su stari Adventistički štosovi. Evo vam i dokazi:

1. Ako uđete u knjižaru Adventističke Crkve, tamo ćete moći kupiti na hiljade njihovih naslova. Do sada su ih izdali ne zna se broj. Znači naći knjigu u kojoj je to zapisano je gotovo nemoguće. Zna to Mika 32, odlično.
Upravo i zato postira ovakav post.
Jer on onda može za svaku JERES Adventističku reći meni – DOKAŽI.
Evo vam i primer iznetog:
Laodikeja, koji je mnogo pošteniji od Mikana, je iskreno ogovorio po ovoj tačci. Odnosno potvrdio, to što sam ja izneo i konstatovao da takvo učenje nemaju Jehovini svedoci:
6 Krštenje Svetim Duhom se ne može dogoditi pre vodenog krštenja, već samo posle ili u istom trenutku ; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM U PREDHODNIM KOMENTARIMA - Nije ucenje Jehovinih svedoka

2. I u ovoj tačci se lako da proveriti ko LAŽE - Da li ja ili Mikan. Zapišite ovo, kao i sva ostala pitanja, pa u najbližu Adventnu Crkvu i pitajte. Najbolje je pitati PASTORA, ili UČITELJA ili STAREŠINU, a možete i nekog vernika Adventne Crkve sa podužim stažom .... pa se vratite na forum i kažite ko laže ? Ja ili Mikan.

3. Šta sam ja bilo koga na bilo kojoj temi slagao, pa sada moram ovde da lažem. To je Mikino hvatnje za SLAMKU SPASA u odbrani Adventizma, a ne činjenično stanje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Tradicionalni Božić je prilika da oni koji poseduju istinu iznesu tu istinu svetu.
Adventisti nikada nisu učestvovali u paganskim običajima koji ovaj praznik prate, vec jednostavno imaju propovedi o Hristu, i suštini njegovog dolaska na ovaj svet.
Što se tiče pesme, ona je uvek prisutna u Adventističkoj crkvi i to na svakom Bogosluženju.


ODGOVOR ZA ŠARDUA.

Šardy, kada se budeš odrekao svojih ličnih mišljenja, onda će ti Jevanđelje zasijati u punini istine.
Tvoja je lična odluka..
Vrlo rado, samo mi moraš KONKRETNO ODGOVORITI KOJA SU TO MOJA LIČNA MIŠLJENJA.
Ovako ako ja ne znam, a ti mi ne želiš ili nećeš saopštiti, kako ću znati !?
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Znaci samo si to video a ostale postove na ovoj strani nisi?gde sam jasno izneo da nema veze o tome sto ti pricas da je zakon dat svemu svetu osim jevreja!!!pravis me blesavim na oci i mene i druge.

Izneo sam ti toliko citata a ti ih cak nisi ni procitao!a i kako bi?kad jasno pobija tu tvoju dogmu adventne crkve.


39 Odgovoriše i rekoše Mu: Otac je naš Avraam. Isus im reče: Kad biste vi bili deca Avraamova, činili biste dela Avraamova.

40 A sad gledate mene da ubijete, čoveka koji vam istinu kazah koju čuh od Boga:
Tako Avraam nije činio.

41 Vi činite dela oca svog. Tada Mu rekoše: Mi nismo rođeni od kurvarstva: jednog Oca imamo, Boga.

42 A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla.

43 Zašto ne razumete govor moj? Jer ne možete reči moje da slušate.

44 Vaš je otac đavo; i slasti oca svog hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.(A koliko su veci subotari bili jevreji tada od vas!!!)

45 A meni ne verujete, jer ja istinu govorim.

46 Koji me od vas kori za greh? Ako li istinu govorim, zašto mi vi ne verujete?

47 Ko je od Boga reči Božije sluša; zato vi ne slušate, jer niste od Boga.

48 Tada odgovoriše Jevreji i rekoše Mu: Ne govorimo li mi pravo da si ti Samarjanin, i da je đavo u tebi.

49 Isus odgovori: U meni đavola nema, nego poštujem Oca svog; a vi mene sramotite.


(Galacanima 3)

5 Koji vam dakle daje Duha i čini čudesa među vama,
čini li delima zakona ili čuvenjem vere?

6 Kao što Avraam verova Bogu, i primi mu se u pravdu.

7 Poznajte dakle da su oni sinovi Avraamovi koji su od vere.

8 A pismo videvši unapred da Bog verom neznabošce pravda, napred objavi Avraamu: U tebi će se blagosloviti svi neznabošci.

9 Tako koji su od vere, blagosloviće se s vernim Avraamom.

10 Jer koji su god od dela zakona pod kletvom su, jer je pisano: Proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da čini.!!!!!!!????????(Ja nisam primao toru-Mojsijev zakon i nisam proklet,a ti si primio i nisi se obrezao znaci da si proklet)

11 A da se zakonom niko ne opravdava pred Bogom, poznato je: jer pravednik od vere živeće.(Jel ti to vidis ladokeja ili ces me idalje praviti blesavim????)

12 A zakon nije od vere; nego čovek koji to tvori živeće u tome.(vidis li onaj koji zivi po zakonu duzan je da ga tvori)

13 Hristos je nas iskupio od kletve zakonske postavši za nas kletva, jer je pisano: Proklet svaki koji visi na drvetu:(Jel ti ovo jasno???)

14 Da među
neznabošcima bude blagoslov Avramov u Hristu Isusu, da obećanje Duha primimo kroz veru.

15 Braćo, po čoveku govorim, niko čovečiji potvrđen zavet ne odbacuje niti mu šta domeće.

16 A Avraamu
i semenu njegovom rečena biše obećanja. A ne veli: i semenima, kao za mnoga, nego kao za jedno: i semenu tvom, koje je Hristos.

17 Ovo pak velim: zavet, koji je od Boga potvrđen za Hrista, ne odbacuje zakon, koji je postao posle četiri stotine i trideset godina, da ukine obećanje.

18 Jer ako je nasledstvo od zakona, onda već nije od obećanja, a Avraamu obećanjem darova Bog.

19
Šta će dakle zakon? Radi greha dodade se dokle dođe seme koje mu se obeća, i postavili su ga anđeli rukom posrednika.

20 Ali posrednik nije jednog;
a Bog je jedan.

21 Eda li je dakle zakon protivan obećanjima Božjim? Bože sačuvaj! Jer da je dan zakon koji može oživeti, zaista bi od zakona bila pravda.

22 Ali pismo zatvori sve pod greh, da se obećanje dade kroz veru Isusa Hrista onima koji veruju.

23 A pre dolaska vere bismo pod zakonom čuvani i zatvoreni za veru koja se htela pokazati.

24 Tako nam zakon bi čuvar do Hrista, da se verom opravdamo.

25 A kad dođe vera, već nismo pod čuvarom
.(jasno pise da vise nismo pod zakonom a ti se i dalje pravi blesav,aj sto nas pravis blesavim ali zasto i sebe?)

26 Jer ste vi svi sinovi Božji verom Hrista Isusa;

Pozdrav od Gere.




Neznam otkud ti to mi slavimo 7 januara i niko ne pominje sunce,a jedinstveno ime pod nebom Isusa Hrista!!!

Vidi se da je tvoja crkva protiv bilo kakvog praznika koji podize Isusu Hristu slavu pred svetom!sta ima lose u tome ako se hriscani raduju sto se u taj dan rodio Gospod odnosno ovaplotio i uzeo telo?zar to nije veliki praznik?jer nam se rodi dete,ime cemu biti divni savetnik Bog silni Otac vecni......zar si ti protiv toga da se slavi Gospod?
Mogao bi da se slozim s tobom da se na taj dan uzima bilo koje drugo ime,ali posto se uzima Ime Isusa Hrista mislim da nisi u pravu.

Bozic je dan postovanja rodjenja Gospoda nasega svi koji su protiv toga sto ga narod slavi,protiv su i samog Gospoda.

Pozdrav od Gere.

Dobro jutro brate Getro,

otkuda ti pada na pamet da je laodikeja jedini koji zna da je Bozji zakon univerzalan za sve ljude?

Posto nemam mnogo vremena samo da te jedno upitam.
Ovo si naveo gore:

13 Hristos je nas iskupio od kletve zakonske postavši za nas kletva, jer je pisano: Proklet svaki koji visi na drvetu:(Jel ti ovo jasno???)

Potpuno mi je jasno.,
AKO JE BOZJI ZAKON samo ZA JEVREJE, onda od kpoje kletve zakona je Hristos i nas nejevreje otkupio? Ako za nas ne bi bio zakon onda nas Hristos ne bi ni mogao otkupiti jevrejske kletve?
Nemoguce je da je Zakon za Jevreje, a kletva zbog prestupa istga je nasa.
Gero, da li je i ovo tebi jasno?


Sve najbolje


 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ovo su stari Adventistički štosovi. Evo vam i dokazi:

1. Ako uđete u knjižaru Adventističke Crkve, tamo ćete moći kupiti na hiljade njihovih naslova. Do sada su ih izdali ne zna se broj. Znači naći knjigu u kojoj je to zapisano je gotovo nemoguće. Zna to Mika 32, odlično.
Upravo i zato postira ovakav post.
Jer on onda može za svaku JERES Adventističku reći meni – DOKAŽI.
Evo vam i primer iznetog:
Laodikeja, koji je mnogo pošteniji od Mikana, je iskreno ogovorio po ovoj tačci. Odnosno potvrdio, to što sam ja izneo i konstatovao da takvo učenje nemaju Jehovini svedoci:


2. I u ovoj tačci se lako da proveriti ko LAŽE - Da li ja ili Mikan. Zapišite ovo, kao i sva ostala pitanja, pa u najbližu Adventnu Crkvu i pitajte. Najbolje je pitati PASTORA, ili UČITELJA ili STAREŠINU, a možete i nekog vernika Adventne Crkve sa podužim stažom .... pa se vratite na forum i kažite ko laže ? Ja ili Mikan.

3. Šta sam ja bilo koga na bilo kojoj temi slagao, pa sada moram ovde da lažem. To je Mikino hvatnje za SLAMKU SPASA u odbrani Adventizma, a ne činjenično stanje.

Zahvaljujemo se Sarrdyu sto nam je preporucio Adventisticku knjizaru da u njoj nadjemo odgovor, na pitanje krstenja Svetim Duhom. Mogao nam je preporuvciti i stampariju, mozda se to kod njih nalazi.

OD SARRDYA NE TARIZOM PRICE, NEGO ZAHTEVAMO DA NAM DA JASAN TEKST, KNJIGU I STRANICU U KOJOJ JE ON PROCITAO DA JE NEMOGUCE PRIMITI DUHOVNO KRSTENJE BEZ VODERNOG.

Bibloija je potpuno jasna po tom pitanju, nego problem je u tome sto Sarrdy ne veruje u Bibliju.,

Prilikom Hriustyovog krstenje, obavljeno je najpre vodeno krstenje i teik posle toga bio je krsten i Svetimn Duhom, jer je Duh sisao vidljivo na Njega.

U slucaju Kornilija, desilo se obrnuto, najpre su primili krstenje Duhom, pa su posle toga bili krsteni.
Prema tome, krstemnje Duhom ne moze se ograjniciti na jedno niti na drugo, moguce je i pre vodenog krstenja, a moze i posle. Tako nas uci Biblija i tako Adventisti veruju u ono sto pise u Bibliji.

Od sarrdya trazimo tekst na kome je on osnovao svoju JETRES da je nemoguce primiti krstenje Svetim Duhom bez vodenog krstenja. Ako nam ne nadje taj tekst time ce dokazati koje vcrste je vesnik!

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Zahvaljujemo se Sarrdyu sto nam je preporucio Adventisticku knjizaru da u njoj nadjemo odgovor, na pitanje krstenja Svetim Duhom. Mogao nam je preporuvciti i stampariju, mozda se to kod njih nalazi.

OD SARRDYA NE TARIZOM PRICE, NEGO ZAHTEVAMO DA NAM DA JASAN TEKST, KNJIGU I STRANICU U KOJOJ JE ON PROCITAO DA JE NEMOGUCE PRIMITI DUHOVNO KRSTENJE BEZ VODERNOG.

Bibloija je potpuno jasna po tom pitanju, nego problem je u tome sto Sarrdy ne veruje u Bibliju.,

Prilikom Hriustyovog krstenje, obavljeno je najpre vodeno krstenje i teik posle toga bio je krsten i Svetimn Duhom, jer je Duh sisao vidljivo na Njega.

U slucaju Kornilija, desilo se obrnuto, najpre su primili krstenje Duhom, pa su posle toga bili krsteni.
Prema tome, krstemnje Duhom ne moze se ograjniciti na jedno niti na drugo, moguce je i pre vodenog krstenja, a moze i posle. Tako nas uci Biblija i tako Adventisti veruju u ono sto pise u Bibliji.

Od sarrdya trazimo tekst na kome je on osnovao svoju JETRES da je nemoguce primiti krstenje Svetim Duhom bez vodenog krstenja. Ako nam ne nadje taj tekst time ce dokazati koje vcrste je vesnik!

Sve najbolje
Pošto ljudi VIŠE VERUJU SVOJIM OČIMA I UŠIMA, onda nema potrebe za tim tvojim glupostima.
I ovako znaju da ih ja nisam nikada slagao, pa što bi i u ovome. Lako će to oni proveriti bez da im ja kopam po krivoj adventističkoj literaturi te gluposti. Pa tolika budala ipak nisam.
A do tada imaju post od Laodikeje, koji je to potvrdio.
Tako da svi forumaši mogu lako i brzo već sada zaključiti ko govori istinu - Mika 32 ili Laodikeja i ja.
Pozdrav:
6 Krštenje Svetim Duhom se ne može dogoditi pre vodenog krštenja, već samo posle ili u istom trenutku ; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM U PREDHODNIM KOMENTARIMA - Nije ucenje Jehovinih svedoka

A za SVE NAJBOLJE smo se odavno uverili koliko je to iskren pozdrav, od poštenog čoveka.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Dobro jutro brate Getro,

otkuda ti pada na pamet da je laodikeja jedini koji zna da je Bozji zakon univerzalan za sve ljude?

Posto nemam mnogo vremena samo da te jedno upitam.
Ovo si naveo gore:

13 Hristos je nas iskupio od kletve zakonske postavši za nas kletva, jer je pisano: Proklet svaki koji visi na drvetu:(Jel ti ovo jasno???)

Potpuno mi je jasno.,
AKO JE BOZJI ZAKON samo ZA JEVREJE, onda od kpoje kletve zakona je Hristos i nas nejevreje otkupio? Ako za nas ne bi bio zakon onda nas Hristos ne bi ni mogao otkupiti jevrejske kletve?
Nemoguce je da je Zakon za Jevreje, a kletva zbog prestupa istga je nasa.
Gero, da li je i ovo tebi jasno?


Sve najbolje



Upravo tako brate Miko!nama neznaboscima-hriscanima je doneo otkup od greha Adama i Eve,posle potopa kada u vreme noja,dok je jevreima skinuo jaram zakona Mojsija s vrata.

Gore sam jasno naveo citate da se tora niukom slucaju nije odnosila na hriscane,a samo na jevreje Isus nije propovedao neznaboscima pa ga zato neznabosci i nisu ubili.A ubili su ga SVIJI zato je na njima greh,A raspet je nas Gospod za sve ljude sveta za one koji su ziveli u veri,za one koji su ziveli pod zakonom i za one koji danas zive po veri-blagodati.Apostoli su jasno kazali cega treba hriscanin da se pridrzava a cega oni koji zive pod zakonom tore.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Pominjati Hristovo rodjenje i sve ostale biblijske dogadjaje nije lose, ali je cinjenica da je sam praznik onako kako se danas obelezava unutar tradicionalnih crkava prenet iz mnogobostva u hriscansku crkvu, i donet je Hriscanskim otpadom nakon prvog veka.
Samo pominjanje Isusovog imena nista ne dokazuje, jer Gospod kaze '' ZASTO ME ZOVETE GOSPODE GOSPODE A NE IZVRSUJETE ONO STO VAM ZAPOVEDAM''
Kako to mioslis neizvrsavaju sto je Gospod zapovedio?

Krste se u ime Oca i Sina i Sv Duha zar ne?

Pricescuju se redovno svake nedelje kao i apostoli s liturgijom zar ne?

Postuju krst casni zar ne?

A kako se to obelezava danas u tradicionim crkvama?kad dobro znamo da se tako radi od prvog veka 2000g?

Budi fer pa odgledaj celu liturgiju pa slusaj sta svestenici govore,propovedaju!!



Dali si video da se neko molio ikonama u vreme liturgije?mada ima i takvih ali obicno do i posle liturgije to rade neki.
Kod vas takodje se klanjaju Isusu na obelisku,prilozio sam foto ranije.

Nista tu nema paganskog osim narodnog obicaja!Niko u svetu tako lepo ne slavi bozic i ne uzvisuje slavu Gospoda kao u crkvi.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

7
PAKAO – Ne postoji. To je izmišljena kategotija. Pakao je ustvari čovečiji grob ili večna smrt;
Cudo bi bilo da je Sarrdy i ovde izneo istinu. To moze biti tvoja doktrina i ucenje tvoje jeresi.

A koja je ovde MOJA neistina i jeres ?

Ako može konkretnije, uostalom kao što sam i ja rekao da vi ne verujete u pakao, gde se muče grešnici, već da mislite da je to grob ili večna smrt.


Advnetisti ne veruju u VECNE MUKE GRESNIKA, a svakako veruju da ce nepokajani gresnici na kraju istorije greha biti zauvek unisteni. Samo oni koji zele da pogresno predstave Bozji karakter tvrde da ce Bog vecno muciti gresnike, a time pogrersno poredstsavljaju Njegov karakter. Bog jeste praveda, i unistenje greha sa svim njegovoim nosiocima ce biti pravedna osuda. Medjutim, Bog je i Ljubav, a nikada ljubav ne bi mogla dozvolite da nekoga beskonacno muci. Ako ti SARRDY verujes da ce Bog vecno muciti gtresnike, to ti je jos jedna jereres vise.
Gde sam ja rekao da verujem da će Bog večno mučiti grešnike ?
 
Natrag
Top