Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

4 SUBOTA – Spasonosan dan za ulazak u 144.000. Samo su subotari 144.000 i iz vremena poslednjih dana, a ne tokom čitave istorije. Znači ovde imamo 2 jeresi ;
Ma izneo si ti vise negoi dve jerersi, Sta ti to znaci spasonosan? Gde ti je dokaz za tu tvoju tvrdnju? Daj dokaze da ce u 144 hiljde uci iz cele istorije Crkve. Dokazi to sto tvrdis. To je tvoja jerers.
1. Koje to tri ili više jeresi sam ja ovde izneo !? Izvoli Mikane !

2. Daj nam dokaz da u 144.000 ulaze samo SUBOTARI iz poslednjeg vremena, a ne čitave istorije !

3. Ni jedna Crkva na planeti ne smatra da u 144.000 ulaze samo ljudi iz POSLEDNJIH DANA.
To jedino imaju Adventisti. Pa još smatraju da u tih 144.000 ulaze samo SUBOTARI !!!
Ako nisam u pravu – šta sam ja u ovoj 4-toj tačci izneo neistinito !?

Izvoli Mikane.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534


Ajde da vidimo da li Šarrdy PONOVO IZNEO NEISTINU.

1. Ne pitam jer odlično poznajem i Adventiste i tebe. Jel sam ti 10 X postirao post i najlepše te zamolio da mi odgovoriš, a i upoznaš ostale forumaše koji jako žele da saznaju ISTINUN O ADVENTISTIMA, za PRESTANAK IZLIVANJA BOŽIJE MILOSTI NA STANOVNIKE ZEMLJE, i nikada mi nisi odgovorio. Što znači indirektno da nisi želeo ni drugima odgovoriti, a umesto toga uvek završavaš post, sa frazom: ,,Svima želim sve najbolje’’!
Videli smo mi odlično koliko ti svima želiš sve najbolje. Naročito meni. Ti svima želiš da daju Adventističkoj Crkvi DESETAK, PRILOGE i OSTAVŠTINU, jer debelo živiš od te Crkve. A ostalo te kod drugih ništa ne interesuje....jer da te intereseje ti bi nas upoznao i sa krivim naukama tvoje Crkve, a ne njih kriješ poput zmija noge.


2. Isus nigde ! Ali baš nigde nije rekao da je SUBOTA obavezna za Hrišćane u NZ. A u SZ nam je lepo objasni i KOME JE DATA i ZAŠTO JE DATA.
A ako meni nešto ne veruješ. Možemo o ovoj temi nastaviti na temi ,,SUBOTA ‘’.
Ako si hrabar da je otvoriš. Ako nisi – JA ĆU !

3. A Hrišćani nisu jedni od LJUDI SA ZEMLJE !? Šta sam ja to slagao što sam rekao da smatrate da je SUBOTA obavezna za Hrišćane ?
A inače za tebe i takve kao ti da znate – Šija nije vrat !
I davljenik se i za SLAMKU ‘vata.

4. I na kraju kada vidim da tako lepo zboriš. Adventisti po Otkrivenju su dobili od Boga tkz. TROSTRUKU ANĐEOSKU VEST ! Da objave svim stanovnicima Planete o skorom Hristovom dolasku i njegovim zakonima......
Kaži mi ti Miko 32, kako ćete vi to preneti Budistima, Šintoistima, Muslimanima, Hindustima,............ i kakav će EFEKAT OD TOGA BITI !? Kada im Adventisti Sedmoga Dana to budu prenosili !?

Vidis brate Sarrdy!ranije sam to izgubio iz vida,da zena nesme da udje u crkvu bez (Marame,duge suknje i da treba cutati dok ide liturgija!?a tek posle liturgije kad stigne kuci s muzem ima pravo da ga pita o cemu je rec bila u crkvi)
Jako je interesantno da adventi to kriju ko zmija noge!Nikad za svu istorijui covecanstva ZENA nije bila prorokom!!!(OSIM EGW!?)ccudno je to,ponavlja se prica iz edema-raja!sotona i dalje prkosi Bogu i koristi zenu za svoja nedela.
Naravno da adventi poticu od protestanata!zasto?zato sto recimo ovde u sveckoj crkvi,a oni su protestanti takodje ima popadija koje sluze liturgiju!javno sramote Boga kao i Advetisticke pastorice.
Ni kod jevreja,muslimana zena nesme uci u sinagogu,djamiju a kamoli da bude svestenik!?a takodje i u ortodoxnoj crkvi.
Dok u Protestanskoj,baptistickoj,adventnoj moze!kod JS-ka zene takodje idu u propoved iako se Pavle jasno izrazio povodom toga.

Nije mi jasno ko i kada je zeni dozvolio da to radi?mozes li mi to malo opsirnije objasniti,jer nisam o tome mnogo upoznat,ti citati su mi izasli iz vida jer sam ranije slusao JS-ke pa sam primio to kao normalnu pojavu.Bio bih ti veoma zahvalan ako bi mi to malo objasnio opsirnije!mislim na stihove koji upravo o tome govore odnosno pavle.

Jako mi je to vazno da bih pitao advente zasto,kako,ko,i kada im je to dozvolio,hvala unapred!!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Sardy, ti si rekao da si obracen covek, pa logicno pitanje je da li te Duh Sveti navodi da imas takav gnevljiv Duh i da koristis takve reci.
Da li se obracen covek tako ponasa?

Drugo, to sto vecinski Hriscanski svet ne poznaje istinu i nema svetlosti koje Bog otkriva svojoj crkvi je upravo najveci dokaz koji ide u prilog istinitosti Adventistickog ucenja, jer Bog je upravo i podigao sa tim razlogom, da ove spasonosne istine objavi svetu koji ih ne poznaje.





ZAKON BOZJI (znak - pecat ) I ZAKON LJUDSKI (zig zveri ) STAVLJENI NA RUKU I NA CELO


ZAKON BOZJI STAVLJAN NA RUKU I NA CELO:


"A ovo su zapovesti i uredbe i zakoni, koje Gospod Bog vaš zapovedi da vas učim da ih tvorite u zemlji u koju idete da je nasledite,
Da bi se bojao Gospoda Boga svog držeći sve uredbe
Njegove i zapovesti Njegove, koje ti ja zapovedam, ti sin tvoj i unuk tvoj svega
veka svog, da bi ti se produžili dani tvoji...
I neka ove reči koje ti je zapovedam danas budu u srcu tvom.
I često ih napominji sinovima svojim, i govori o njima kad sediš u kući svojoj i kad ideš putem, kad ležeš i kad ustaješ.
I veži ih sebi na ruku za znak,i neka ti budu kao počeonik među očima" ( 2 Mojsijeva 13. 1 - 8 )




RECENO SAMO JEVREJIMA!!! PROCITAJTE 5 MOJSIJEVU,JEZIKELJA 20G!!!!

LADOKEJA IZMISLJA,MI IMAMO NOVI ZAVET!MI NEMAMO NISTA S ZAKONOM KOJI JE DAT ISKLJUCIVO JEVREJIMA!
PROCITAJTE KOME,ZASTO I KADA SU DATE TE RECI KOJE JE LADOKEJA IZNEO OVDE,VIDECETE DA MI NEMAMO APSOLUTNO NISTA STIM RECIMA.

Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Jako je interesantno da adventi to kriju ko zmija noge!Nikad za svu istorijui covecanstva ZENA nije bila prorokom!!!(OSIM EGW!?)ccudno je to,ponavlja se prica iz edema-raja!sotona i dalje prkosi Bogu i koristi zenu za svoja nedela.


Nepoznavanje pisma.
U bibliji se spominju nekoliko zena prorocica i u starom i u novom zavetu.


"И беше Ана пророчица, кћи Фануилова, од колена Асировог; она је остарела, а седам је година живела с мужем од девојаштва свог.
И удова око осамдесет и четири године, која не одлажаше од цркве, и служаше Богу дан и ноћ постом и молитвама.

И она у тај час дође, и хваљаше Господа и говораше за Њега свима који чекаху спасења у Јерусалиму" ( Luka 2. 35 - 37 )


- Proročica Božija Mirjam 1.Mojsijeva 15. 20 - 21
- Debora Proročica i Sudija, govorila je reč Božiju ljduma ( sudijama 4. 4 - 5 )
- Ana, Samuelova majka ( 1Samuilova 2. 1 -2 )
- Debora je govorila Božiju reč i dozvala muškarca Barak i njemu dala upute šta da radi.

+0 / -0 - Proročica Hulda 2 Carevima 28. 14

Visoki sveštenik sveštenik pitali su proročicu Huldu - mogli su pitati i proroka Jeremiju, ali zato nije postojala prilika.

U Novom Zavetu:

- Ana Proročica (luka 2,36-38)
- Dela apostolska 2,17-18
- Dela apostolska 21. 9 Proročine čerke
- 1.Kor. 11 žene prorokuju čak u crkvi.

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
RECENO SAMO JEVREJIMA!!! PROCITAJTE 5 MOJSIJEVU,JEZIKELJA 20G!!!!

LADOKEJA IZMISLJA,MI IMAMO NOVI ZAVET!MI NEMAMO NISTA S ZAKONOM KOJI JE DAT ISKLJUCIVO JEVREJIMA!
PROCITAJTE KOME,ZASTO I KADA SU DATE TE RECI KOJE JE LADOKEJA IZNEO OVDE,VIDECETE DA MI NEMAMO APSOLUTNO NISTA STIM RECIMA.

Pozdrav od Gere.


O zakonu smo vec diskutovali i dokazali pismom, a ovo je samo bilo uporedjenje koje dokazuje da se i pecat Bozji i zig zveri ticu zakona, Bozjeg naspram ljudskog.
Bitan je dakle kontekst i princip tumacenja pisma pismom, tu ljudsko misljenje ne prolazi.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Nepoznavanje pisma.
U bibliji se spominju nekoliko zena prorocica i u starom i u novom zavetu.


"И беше Ана пророчица, кћи Фануилова, од колена Асировог; она је остарела, а седам је година живела с мужем од девојаштва свог.
И удова око осамдесет и четири године, која не одлажаше од цркве, и служаше Богу дан и ноћ постом и молитвама.

И она у тај час дође, и хваљаше Господа и говораше за Њега свима који чекаху спасења у Јерусалиму" ( Matej 2. 35 - 37 )
sasvim u redu laodikeja,prorocice su validne i dozvoljeno im je da imaju tu sluzbu. no ne i da uce rec. moras priznati ,jer si iskren da je e.vajtova ucilacrkvu a to je protiv Pisma.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
to nije isus rekao, to su matej i jovan rekli da je isus rekao, a to je strasno velika razlika jos kad pogledamo da imamo ne slaganja izmedju samih jevandjelja sto se tice nekih stvari, to je sve kako je ko shvatio i kako je ko razumeo isusa, postavlja se pitanje a sta ako su pogresno razumeli ili shvatili?
izvini,to je rekao Isus,mislim da to ovde svi znaju. mislim da bi i ti to trebao srediti i bice u redu. mir tebi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
sasvim u redu laodikeja,prorocice su validne i dozvoljeno im je da imaju tu sluzbu. no ne i da uce rec. moras priznati ,jer si iskren da je e.vajtova ucilacrkvu a to je protiv Pisma.

Apostol Pavle je takve stvari o cutanju zena u crkvi izrekao iz razloga sto su u pojedinim crkvama onoga vremena zene iskocile iz koloseka i zelele da imaju primat i privilegije iste kao muskarci, da budu svestenici.

Potpuno se slazem da zena ne bi trebalo da obavlja svestenicku sluzbu, ali za ucenje, diskutovanje, proricanje, i druge sluzbe unutar crkve to ne mogu prihvatiti, jer ako su cak i u novozavetno vreme postojale prorocice, a u tom smislu sam dodao jos neke dokaze u mom predhodnom komentaru, onda je logicno da takve zene imaju autoritet od Boga da ljudima u crkvi ili van nje iznesu ono sto im je Bog dao, jer ko sam ja da Bogu sudim, a pojedini upravo to cine.
Ne mislim na tebe licno, jer primetio sam da si covek koji ima drugaciju koncepciju diskusije, ali pojedini stvarno preteruju..
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534







SUBOTA ZNAK BOZJI:

"
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem" ( Jezekilj 20. 12 )





Zasto nisi stavio i ostale stihove!?

[SUP]12[/SUP] I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem.


[SUP]13[/SUP] Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji; ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.



[SUP]14[/SUP] Ali učinih, imena svog radi, da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.

[SUP]15[/SUP] I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ih neću odvesti u zemlju koju im dadoh, gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama;



[SUP]16[/SUP] Jer odbaciše moje zakone i po uredbama mojim ne hodiše, i subote moje oskvrniše, jer srce njihovo iđaše za gadnim bogovima njihovim.



[SUP]17[/SUP] Ali ih požali oko moje, te ih ne istrebih, i ne zatrh ih u pustinji.



[SUP]18[/SUP] Nego rekoh sinovima njihovim u pustinji: Ne idite po uredbama otaca svojih i ne držite njihove zakone, i ne skvrnite se gadnim bogovima njihovim.(kome? IZRAILJU GOVORI)

[SUP]19[/SUP] Ja sam Gospod Bog vaš, po mojim uredbama hodite, i moje zakone držite i izvršujte;



[SUP]20[/SUP] I subote moje svetkujte da su znak između mene i vas, da znate da sam ja Gospod Bog vaš.



[SUP]21[/SUP] Ali se odvrgoše od mene i sinovi, ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje ne držaše da ih izvršuju, koje ko vrši živi kroz njih; subote moje oskvrniše; zato rekoh da ću izliti jarost svoju na njih i navršiti gnev svoj na njima u pustinji.

Znaci jasno se vidi kome i zasto se Bog obraca!!!

1 I Mojsije sazva sav narod Izrailjev, i reče im:
Čuj Izrailju uredbe i zakone, koje ću danas kazati da čujete, da ih naučite i držite ih i tvorite.

2 Gospod Bog naš učini
s nama zavet na Horivu.

3 Nije s ocima našim učinio taj zavet,
nego s nama, koji smo danas tu svi živi.

5
Ja tada stajah između Gospoda i vas, da vam javim reči Gospodnje, jer vas beše strah od ognja i ne iziđoste na goru; i reče:

6 Ja sam Gospod Bog tvoj
koji sam te izveo iz zemlje misirske, iz doma ropskog,

Potom ide dekalog od deset zapovedi,procitajte pazljivo da bi ste znali kome,zasto,i kada je dat dekalog o 10 zapovedi.

31 A ti stani ovde kod mene, i kazaću ti sve zapovesti i uredbe i zakone, koje ćeš ih naučiti da tvore u zemlji koju im dajem u nasledstvo.
Mal. 4:4, Gal. 3:19

32 Gledajte, dakle da činite onako kako vam je zapovedio Gospod Bog vaš, ne svrćite ni nadesno ni nalevo.

33 Celim putem, koji vam je zapovedio Gospod Bog vaš, idite, da biste živi bili i da bi vam dobro bilo, i da bi vam se produžili dani u zemlji koju ćete naslediti.

(5 mojs 10)12
Sada, dakle, Izrailju, šta ište od tebe Gospod Bog tvoj, osim da se bojiš Gospoda Boga svog, da hodiš po svim putevima Njegovim i da Ga ljubiš i služiš Gospodu Bogu svom iz sveg srca svog i iz sve duše svoje

(Psalam 81)13
O kad bi narod moj slušao mene, i sinovi Izrailjevi hodili putevima mojim!

(isaija 48)18
O, da si pazio na zapovesti moje! Mir bi tvoj bio kao reka, i pravda tvoja kao valovi morski;

(Matvej 23)37 Jerusalime, Jerusalime,
koji ubijaš proroke i zasipaš kamenjem poslane k sebi! Koliko puta hteh da skupim čeda tvoja kao što kokoš skuplja piliće svoje pod krila i ne hteste

Malahija 4g)
4 Pamtite zakon Mojsija sluge mog, kome zapovedih na Horivu za svega Izrailja uredbe i zakone.

(Rimljanima 3)29 Ili je samo jevrejski Bog, a ne i neznabožački? Da, i neznabožački.


30 Jer je Jedan Bog koji će opravdati obrezanje iz vere i neobrezanje verom.

31 Kvarimo li dakle zakon verom? Bože sačuvaj! Nego ga još utvrđujemo.

Pozdrav od Gere.



o zakonu smo vec diskutovali i dokazali pismom, a ovo je samo bilo uporedjenje koje dokazuje da se i pecat bozji i zig zveri ticu zakona, bozjeg naspram ljudskog.
Bitan je dakle kontekst i princip tumacenja pisma pismom, tu ljudsko misljenje ne prolazi.

ladokeja ne muti molim te!!!nista ti meni nisi dokazao brate!i to nije uporedjenje,i nista ne dokazuje za nas samo za jevreje.da jako je bitan kontekst,princip tumacenja pisma!ja tumacim slobodnom voljom a ti ropskom!ti si rob egw!zena nije i nece imati prava da bude prorokom,pastorom.


Pozdrav od gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
izvini,to je rekao Isus,mislim da to ovde svi znaju. mislim da bi i ti to trebao srediti i bice u redu. mir tebi.

pa dobro to je tvoje da mislis da je on to rekao, svako ima pravo da misli sta hoce, ali cinjenicno stanje je ono sto sam ja rekao, a ja nisam rekao ni da je rekao ni da nije, ja sam samo rekao onako kako jeste, da su apostoli rekli da je on to rekao ali to ne znaci da je on to tako rekao.
a sta vi svi znate ovde o tome necu da pricam
 
Natrag
Top